cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-27, 11:57   #1111
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: skleroterapia

No dobrze, weszłam na ich stronę, poczytałam i wszystko fajnie, tylko mam parę "ale"
Zależało mi na dowiedzeniu się jacy lekarze tam działają, niestety podstrona "zespół" chyba jako jedyna jest "w przygotowaniu", więc się nie dowiem
Nie podali też na swojej stronie cennika, co również jest ważne, bo muszę do nich specjalnie pisać w tej sprawie Niby nie jest to problem, ja jednak lubię jak takie istotne rzeczy są bezproblemowo dostępne na stronie.
Sporo w tym wątku pisałyśmy i tylko 2 osoby wspomniały o tym centrum, a skoro ma tak dobrą opinię to chyba powinno być bardziej znane
Może się tylko czepiam, ale wiecie, to jest spory wydatek, ja robiłam w tym roku zabiegi, dużo kasy na to wydałam, a i tak muszę powtórzyć w nadchodzącym roku... Sporo w tym mojej winy, ale i lekarz był taki sobie, bardziej nastawiony na ściągnięcie ze mnie jak najwięcej pieniędzy niż na efekt i bezpieczeństwo.
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 11:11   #1112
aduszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: skleroterapia

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
No dobrze, weszłam na ich stronę, poczytałam i wszystko fajnie, tylko mam parę "ale"
Zależało mi na dowiedzeniu się jacy lekarze tam działają, niestety podstrona "zespół" chyba jako jedyna jest "w przygotowaniu", więc się nie dowiem
Nie podali też na swojej stronie cennika, co również jest ważne, bo muszę do nich specjalnie pisać w tej sprawie Niby nie jest to problem, ja jednak lubię jak takie istotne rzeczy są bezproblemowo dostępne na stronie.
Sporo w tym wątku pisałyśmy i tylko 2 osoby wspomniały o tym centrum, a skoro ma tak dobrą opinię to chyba powinno być bardziej znane
Może się tylko czepiam, ale wiecie, to jest spory wydatek, ja robiłam w tym roku zabiegi, dużo kasy na to wydałam, a i tak muszę powtórzyć w nadchodzącym roku... Sporo w tym mojej winy, ale i lekarz był taki sobie, bardziej nastawiony na ściągnięcie ze mnie jak najwięcej pieniędzy niż na efekt i bezpieczeństwo.
znalazłam cennik, wejdź na "mapę serwisu" - zobaczysz cennik.
albo http://www.centrumflebologii.pl/pods...ta&PODD=cennik

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Jedna ampułka?! To rzadkość w skleroterapii, chyba, że zamyka się bardzo duże żyły i bardzo dużymi stężeniami leku. Można podczas zabiegu podać nawet wiele ampułek, wszytsko zależy od stężenia i od rodzaju zamykanych żył. Przy zabiegach na potęznych, głownych żyłach, podaje się mniej leku i zabieg jest krótszy, ale trudniejszy, bardziej niebezpieczny. Przy zamykaniu drobnych pajączków podaje się więcej rozcieńczonego leku, jest więcej iniekcji, zabieg trwa dłużej, choć zazwyczaj powinien być tańszym zabiegiem, bo jest zabiegiem prostszym medycznie.

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Przebarwienia... cóż jeśli jest duże, warto sprawdzić, czy to nie są jeszcze miejsca nie zamkniętych naczyń, wtedy kolejny zabieg pomoże lub czas (gdy są zamknięte, ale się jeszcze nie wchłonęł0. Nalezy wspomóc poprzez kompresjoterapię za pomoca pończoch, rajstop czy podkolanóke ucsikowych. Często przebarwienia powstają w wyniku złego ułożenia pacjenta przy zabiegu i nie opróżneinia naczynia z krwi przed zabiegiem. Czas najczęściej pomaga, ale trwa to dość długo. Z laserami radziłabym uważać, bo statystycznie mają sporo możliwości dania powikłań gorszych niż te przebarwienia. Statystycznie, co oznacza, że można pomóc, ale... zawsze laser to dużo większe ryzyko spelenia, czyli też przebarwienia.
aduszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 11:40   #1113
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: popękane naczynka na twarzy

Gosiaczku z, a gdzie miałaś wykonywaną tą mikrokoagulacje? Wiem ,że taki zabieg wynkonywany jest w Koszalinie w biomedzie czy jakoś tak, Ty jesteś ze Słupska więc może tam?Od długiego czasu rozważam pójście pod laser lub prąd, nie wiem która z metod jest bardziej skuteczna i bezpieczniejsza...Teorety cznie wyczytane w necie opinie specjalistów przemawiają za laserem, ale o mikrokoagulacji czytałam kilka opini zadowolonych klientów. I jak wyglądały Twoje naczynka przed zabiegiem? Pojedyncze niteczki czy rumień? Masz problem tylko z naczynkami czy z nadreaktywnością cery(rumienisz sie mocno przy np.stresie?) Jak efekty wyglądają teraz kilka miesięcy po zabiegu? Przepraszam za taki stos pytań ale moja naczynka domagają się jakiejś interwencji bo o wyjściu z domu bez makijażu mogę tylko pomarzyć.
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:29   #1114
Gosiaczek z
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaczek z
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 103
Dot.: popękane naczynka na twarzy

witam, miałam zabieg robiony w Słupsku w Evicie na ul. Tuwima. Niedługo będę zamykać niewielkie naczynka, które są tak małe że wypatrzyła jes moja kosmetyczka przez szkło powiększające Ja miałam przedtem też dużo drobniutkich naczynek w sumie wyglądało to jak niewielkie zaróżowienie, ale bez szoku ogólnie jestem super zadowolona z zabiegu i jego trwałości, no jest to też zasługa odpowiedniej pielęgnacji- kosmetyki do cery wrażliwej i naczynkowej(używam Clareny), całkowicie zrezygnowałam z solarium a kiedyś często chodziłam.Ale cera po zabiegu bardzo mi się podoba i chcę żeby taka pozostała bez makijażu też mogę wyjść
__________________
(...)
Tak lubię być kobietą
i widzieć w Twoich oczach
to wszystko czego pragnę
by się kobietą poczuć.
Gosiaczek z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 20:05   #1115
sodnip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: popękane naczynka na twarzy

popękane naczyńka na twarzy lyb gdzie indziej - szkaj prawdziwy krem nagietek a kasztanem. Rewelacja. Ja go znalazłam w Golden Oil w Krakowie /mają stronę internet./ Producent: Farma Ziołowa "Nagietek". Cierpliwie - jest skuteczny!!!
sodnip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 06:13   #1116
sodnip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: popękane naczynka na twarzy

dajcie sobie spokój z tymi zabiegami; kto wam napchał do głowy, że nie można wyjść z domu bez tony maskownicy; gadanie austriackie - idziesz ty i to z podniesioną głową. Po drugie trzeba dać odpocząć zwojej skórze / nie jakiejś tam cerze/ od jakichkolwiek skometyków posiadających pochodne ropy naftowej, sztuczne barwniki, zapachy, parabeny czy agresywne konserwanty. wybierając kosmetyk trzeba też mieć pewność, że nie jest on np. kasztanowym z nazwy, a ekstraktu kasztanowego jest w nim daleko mniej niż 1%. wieć nie to co tanie, a to co może droższe a działające. popatrz też na dietę /mocne wina, alkohol, papierosy te bierne też/. Ja kontaktowałam się z tą farmą ziołową - mili ludzie wygląda na to, że się przykładają do swojej pasji naturalnych kosmet.
sodnip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 10:11   #1117
Gosiaczek z
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaczek z
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 103
Dot.: popękane naczynka na twarzy

sodnip masz rację co do odpowiednich kosmetyków, ja dodatkowo jestem koszmarnym alergikiem -jestem uczulona nawet na część leków na alergię, więc wiem dokładnie co znaczy odpowiednio dobrany kosmetyk akurat nagietek i kasztanowiec w moim przypadku też odpadają niestety Ja osobiście używam mało kosmetyków kolorowych, w zasadzie robię lekki makijaż tylko do pracy, a po pracy pędzę do domu i zmywam -moja kosmetyczka ma takie same problemy z cerą i przekonała mnie do minimum kosmetyków i miała rację). Tylko jak są mrozy to używam na części dystalne więcej kremu i trochę podkładu.A jeśli chodzi o zabiegi to cera po nich wygląda dużo lepiej i jesli się o nią odpowiednio dba to efekt pozostaje na długo
__________________
(...)
Tak lubię być kobietą
i widzieć w Twoich oczach
to wszystko czego pragnę
by się kobietą poczuć.
Gosiaczek z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 16:22   #1118
BUNNY 72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: skleroterapia

Witaj jeśli chodzi o ilość podawanego leku to decyduje o tym lekarz i szczerze wam powiem że mnie to nie interesowało ile ampułek mi podano ważne że pozbyłam się pajączków, wyciągnełam ciotkę na badanie dopplerowskie i porozmawiałam z recepcjonistką na temat dr Szulara jak ktoś z okolic Warszawy szuka dobrego lekarza to dam wam namiary nie wiem co prawda gdzie ale mam tel 788 575 575 kiedyś ponoć przyjmowali w tym CF w Warszawie i on i dr Borecka ale odeszli a mówiła ta recepcjonistka że pracowali tam przez 10 lat to chyba zdobyli doświadczenie może dlatego nie uzupełnili na tamtej stronie jacy lekarze przyjmują w tym CF ,bo mają jakichś nowych
BUNNY 72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 17:53   #1119
łubu_dubu
Raczkowanie
 
Avatar łubu_dubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: od Tosi ;)
Wiadomości: 115
Dot.: Laserowe zamykanie naczynek

aasiaa91

Mam taką samą sytuację jak u Ciebie

Byłam wczoraj u Pani dermatolog i powiedziała mi, zebym przez 3 miesiące używała kremu Avene, na dzien-antirougeurs a na noc-diroseal.
A następnie się zgłosiła i wtedy ustalismy, czy decydować się na zabieg.

U mnie w Lublinie kosztuje zabieg 150pln, a takich zabiegów zazwyczaj się przechodzi ok 6-7 z czego trzeba je powtarzać co jakieś 5-6 tyg.

Mówiła, ze zaczerwienienia nie znikną maksymalnie, ale na pewno w bardzo widocznym stopniu

Aha, i powiedziała zebym prała 3 razy dziennie KALMS- środek ziołowy-uspakajający hehe


Jeśli ktoś jest po zabiegah całiem niedawno, to napiszcie jak była i w ogole

Pozdrawiam!
łubu_dubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 18:55   #1120
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Laserowe zamykanie naczynek

Cytat:
Napisane przez łubu_dubu Pokaż wiadomość

U mnie w Lublinie kosztuje zabieg 150pln, a takich zabiegów zazwyczaj się przechodzi ok 6-7 z czego trzeba je powtarzać co jakieś 5-6 tyg.

Mówiła, ze zaczerwienienia nie znikną maksymalnie, ale na pewno w bardzo widocznym stopniu
Ale to jest zabieg na likwidację rumienia czy zamykanie naczynek?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 04:59   #1121
sodnip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: popękane naczynka na twarzy

Gosiaczek! nie jest do końca tak z nagietkiem i kasztanem, jak mówisz. Teraz nie mam czasu ale wieczorem opowiem szerzej na tan temat lub zadzwoń 606656370. W skrócie - nagietek - to udowodnione - w kontakcie ze skórą nie ma chemicznych podstaw do dawania odczynów alergicznych; mogą one wystąpić gdy: - w grę wchodzą alkoholowe ekstrakty z nagietka /glikolowe/ oraz - lub gdy nie były one czyste mikrobiologicznie lub gdy krem /preparat/ został wtórnie zakażony mikro. lub kwiaty do preparatów /co się często zdaża pochodziły z wątpliwej jakości upraw /np. zachwaszczonych komosą z jej pyłkami/ w grę wchodzą dalsze tematy - mogę powyja śniać ...
pozdrawiam....
sodnip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-30, 13:03   #1122
Gosiaczek z
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaczek z
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 103
Dot.: popękane naczynka na twarzy

ok, bardzo chętnie przeczytam, ja przywoziłam sobie preparaty ekologiczne robione na zamówienie z Francji(zaryzykowałam po nieudanych próbach z preparatami w Polsce) , tylko że ja jestem "niereformowalnym" alergikiem-mam uczulenie (jak na ironię) na wapno Łatwiej mi napisać na co nie jestem uczulona Sądzę że powinnas napisać na forum na ten temat bo zwykle kobietki które mają tendencję do popękanych naczynek mają również wrażliwą skórę i pewnie chętnie się co nieco dowiedzą. pozdrawiam
__________________
(...)
Tak lubię być kobietą
i widzieć w Twoich oczach
to wszystko czego pragnę
by się kobietą poczuć.
Gosiaczek z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 17:10   #1123
milo12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: skleroterapia

Przestrzegam przed wiadomościami rewelacyjnymi bunny - to reklama doktora i doktorki. Sprawdźcie wszystkie posty. Fora powinny służyc pacjentom a nie kryptoreklamie lekarzy. Na pewno nie polacam!
milo12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 18:06   #1124
aasiaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowe zamykanie naczynek

łubu_dubu

w takim razie pisz jakie efekty daje kremik, jak Ci pomoże to i ja może zainwestuję bo tani nie jest... ale jeśli ma pomóc... zabieg zamykania naczynek tak jak piszesz tańszy nie będzie...
pozdrawiam
aasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 15:21   #1125
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Szukając gabinetu w trójmieście spotkałam sie takimi określeniami jak laser KTP oraz VPL.

Czy to są lesery czy inne nazwy IPL?

Czy ktoś może mi polecić gabinet w trójmieście który używa lasera?
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 16:06   #1126
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: popękane naczynka na twarzy

Serdecznie dziękuję za opdowiedz Gosiaczku Trochę martwi mnie to ,że miałaś tylko zaróżowienie i to delikatne-wolałabym żebyś napisała ,że miałaś buraczanego rumieńca a po zabiegu jest pięknie.(oczywiście nie martwi mnie dobry stan Twojej cery tylko zły stan mojej-i boje się ,że mikrokoagulacja może być za słaba dla moich histerycznych naczynek). Tak czy inaczej teraz walczę podobno rewelacyjnym hydrolatem z kocanki i olejem tamanu na blizny a wczesną wiosną wybiorę się na mikro i doniosę o efektach.
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 14:17   #1127
Gosiaczek z
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaczek z
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 103
Dot.: popękane naczynka na twarzy

la fraise... nie masz się czego obawiać, widziałam takie jak to nazywasz "buraczane" po zabiegu całkiem nieźle to wyglądało ( tylko że ta osoba miała 2 albo 3 zabiegi -tak z miesięcznymi przerwami). Ja na dobrą sprawę nie muszę iść na ten dodatkowy, bo tego "gołym"okiem nie widać (na razie się wstrzymuje z zabiegiem, ale będę kontrolować czy się nie powiększają ) Życzę powodzenia i daj znać jak poszło
__________________
(...)
Tak lubię być kobietą
i widzieć w Twoich oczach
to wszystko czego pragnę
by się kobietą poczuć.
Gosiaczek z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 15:53   #1128
łubu_dubu
Raczkowanie
 
Avatar łubu_dubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: od Tosi ;)
Wiadomości: 115
Dot.: Laserowe zamykanie naczynek

niczka87

A zamykanie naczynek nie jest równe likwidacji rumienia?



aasiaa91
Zawsze w aptece możesz poprosić o próbkę kremu, ona ma 5 ml i myśle, ze starczy Ci na przynajmniej tydzień, przy stosowaniu 2xdziennie.

Powiem Ci, ze widać lekką różnicę przez ten czas, masz tak jakby efekt chłodzenia.


One niestety bardzo drogie są bo ok 70 pln sztuka, ale zawsze taniej to wychodzi niż od razu laser Więc warto próbowac
łubu_dubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 20:11   #1129
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: popękane naczynka na twarzy

No to ,że nawet buraczanym pomaga jest całkiem pocieszające.Żeby się tego pozbyć w cholerę to mogę mieć nawet 15 zabiegów a nie 2 czy 3...Pogodziłam się z tym ,że moja skóra zawsze będzie trochę zaróżowiona, bo widocznie taki jej urok i koniec ,ale nawet stały ,lekki rumieniec by mi nie przeszkadzał. Tak sobie właśnie pomyślałam ,że od kilku dni nie mam uderzeń gorąca na twarzy mimo klimy w pracy. Od kilku dni też używam kocanki...jeżeli to ona mi tak robi to kocham tego śmierdziucha!
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 14:38   #1130
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

?
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 18:45   #1131
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Szukając gabinetu w trójmieście spotkałam sie takimi określeniami jak laser KTP oraz VPL.
KTP to rodzaj lasera.
VPL to urządzenie emitujące fale o róznych długościach odcinane odpowiednim filtrem czyli inne wcielenie IPL.
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 08:00   #1132
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: skleroterapia

Mam pytanie dostałam skierowanie na usg Dopplera z Przychodni Szczecin-Pomorzany. Termin jest dopiero na maj 2010 dlatego postanowiłam szukać w innych placówkach czy gdzieś nie zrobią mi badania wcześniej. Ku mojemu zdumieniu znalazłam termin na 27 stycznia w przychodni na ul.Kadłubka, zapisałam się. Po chwili Pani z recepcji oddzwoniła do mnie, z zapytaniem czy skierowanie na usg mam z ich przychodni. Nie, skierowanie miałam z przychodni Szczecin-Pomorzany na drugim końcu miasta. Pani odpowiedziała, że w związku z tym nie może mnie zapisać na badanie, bo przyjmują tylko od "swoich lekarzy". Przychodnia jest publiczna. ma umowę z NFZ. Gdy zapytałam się czy mogę się zarejestrować do chirurga naczyniowego Pani odpowiedziała, że nie mają takiego lekarza (cały czas mówię o przychodni na Kadłubka). Moje pytanie brzmi - czy to co robi przychodnia na Kadłubka jest zgodne z prawem? Tzn mogą mnie odesłać, bo mam skierowanie na usg dopplera z innej pzychodni?
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 19:27   #1133
Agejsza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Problem z naczynkami

Witajcie!
Mam suchą, wrażliwą i nieco zaczerwienioną skórę na policzkach. Dowiedziałam się, że są to pękające naczynka i należy je otoczyć specjalną pielęgnacją. I moja prośba jest właśnie z tym związana.
Proszę, abyście podały mi listę sprawdzonych kremów właśnie to cery wrażliwej, suchej i naczynkowej. Najlepiej by były bez wody, gdyż moja cera źle znosi wodę (dlatego dotychczas używałam kremu z filtrem bez wody - dla dzieci).
Czytałam, że kremy dostosowane do typu mojej skóry powinny zawierać:
- ekstrakt z miłorzębu japońskiego
- witaminą C, K
- rutynę
- wyciąg z arniki morskiej
- wyciąg z kasztanowca
- wyciąg z kwiatów mirtu

Stąd moje pytanie: jakie kremy zawierają te składniki? Proszę o podanie konkretnych nazw i producentów.
Z góry serdecznie dziękuję!
Agejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 20:57   #1134
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Problem z naczynkami

Cytat:
Napisane przez Agejsza Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam suchą, wrażliwą i nieco zaczerwienioną skórę na policzkach. Dowiedziałam się, że są to pękające naczynka i należy je otoczyć specjalną pielęgnacją. I moja prośba jest właśnie z tym związana.
Proszę, abyście podały mi listę sprawdzonych kremów właśnie to cery wrażliwej, suchej i naczynkowej. Najlepiej by były bez wody, gdyż moja cera źle znosi wodę (dlatego dotychczas używałam kremu z filtrem bez wody - dla dzieci).
Czytałam, że kremy dostosowane do typu mojej skóry powinny zawierać:
- ekstrakt z miłorzębu japońskiego
- witaminą C, K
- rutynę
- wyciąg z arniki morskiej
- wyciąg z kasztanowca
- wyciąg z kwiatów mirtu

Stąd moje pytanie: jakie kremy zawierają te składniki? Proszę o podanie konkretnych nazw i producentów.
Z góry serdecznie dziękuję!
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...aczynkowej.htm
tutaj masz liste sprawdzonych przez wizażanki kremów do cery naczynkowej
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 18:52   #1135
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: krem na zimę do cery naczynkowej

To ja odświeżam stary wątek. Poszukuję kremu na zimę z wysokim filtrem, może być nawet dość tłusty. Moja cera jest mieszana, naczynkowa. Chodzi mi też o to, aby krem nie zawierał Paraffinum liquidum. Jeśli byłby przy tym korzystny dla naczynek to byłby ideał.

Próbowałam sama zrobić taki krem, no ale wazne są te stabilne filtry...
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 18:06   #1136
alisss88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: skleroterapia

Witam wszystkie dziewczyny. Jestem po dzisiejszym zabiegu ostrzykiwania ktory robilam w Szczecinie u doktora Kosma Kozłowski.za zabieg na jedna noge zaplacilam 350zł plus jedna ponczocha ktora zaklada lekarz po zabiegu... przed zabiegiem okolo miesiaca temu wykonalam badanie usg zył za ktore zaplacilam 140zł. dla mnie zabieg troche bolesny ale jak to lekarz powiedzial zalezy od wrazliwosci klienta... ale bylam tak przejeta ze czulam kazde nakłucie... teraz leze z noga uniesiona... odczuwam troche dyskomfort bo mam zimna noge i odczuwam mrowienie, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze... pozdrowienia dla was kobietki
alisss88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 19:13   #1137
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: skleroterapia

A ja znowu zaczynam zabawę w skleroterapię
Na przyszłą środę jestem zapisana do wspominanego tu Centrum Flebologii. Na razie tylko wizyta konsultacyjna + Doppler, potem mam nadzieję zabiegi sklero. W tym roku chcę to wszystko zrobić na spokojnie, a nie tak jak w zeszłym, na szybko



Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Mam pytanie dostałam skierowanie na usg Dopplera z Przychodni Szczecin-Pomorzany. Termin jest dopiero na maj 2010 dlatego postanowiłam szukać w innych placówkach czy gdzieś nie zrobią mi badania wcześniej. Ku mojemu zdumieniu znalazłam termin na 27 stycznia w przychodni na ul.Kadłubka, zapisałam się. Po chwili Pani z recepcji oddzwoniła do mnie, z zapytaniem czy skierowanie na usg mam z ich przychodni. Nie, skierowanie miałam z przychodni Szczecin-Pomorzany na drugim końcu miasta. Pani odpowiedziała, że w związku z tym nie może mnie zapisać na badanie, bo przyjmują tylko od "swoich lekarzy". Przychodnia jest publiczna. ma umowę z NFZ. Gdy zapytałam się czy mogę się zarejestrować do chirurga naczyniowego Pani odpowiedziała, że nie mają takiego lekarza (cały czas mówię o przychodni na Kadłubka). Moje pytanie brzmi - czy to co robi przychodnia na Kadłubka jest zgodne z prawem? Tzn mogą mnie odesłać, bo mam skierowanie na usg dopplera z innej pzychodni?

Nie jestem eskpertem, ale wydaje mi się że to może być związane z tym, że należą do innych ZOZ-ów, mimo że obie mogą mieć umowę z NFZ. Ale to tylko moje przypuszczenie, najlepiej jak dowiesz się u źródła, czyli w przychodni
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:21   #1138
Izabella36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: skleroterapia

Witam
Dwa dni temu też zrobiłam skleroterapię.
Mam pytanie.
Jaki czas po zabiegu można robić masaże?
Izabella36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 14:45   #1139
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: Laserowe zamykanie naczynek

zainteresowaliście mnie tym tematem, więc zapytałam mojej kosmetyczki o te lasery i oto co powiedziała:

A zamykanie naczynek nie jest równe likwidacji rumienia?

Rumień nie zawsze znaczy otwarte naczynia, przyczyną może być również płytko unaczyniona skóra.

Nie ma przeciwwskazań co do wieku stosowania laserowego zamykania naczynek, można je wykonywać nawet od 7 roku życia.

na hasło o białych pajączkach powiedziano mi że to nieprawda.

"Kilka razy już czytałam, że laser to nie na nogi”

Do zabiegów laserowych na nogach konieczna jest ocena średnicy i koloru naczynek oraz odpowiedni sprzęt. Może się jednak zdarzyć tak, ze zabieg trzeba powtarzać.


To tyle co udało mi się dowiedzieć. Może komuś się przyda.
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 17:04   #1140
Turbinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Naczynka i rumień...jak je usunąć???

To bardzo nie dobrze ,że nie pomogło Ci to nic... Ja też mam naczynka popękane...Bardzo mi to przeszkadza...Dlatego też przyłaczam się do pytania
Turbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.