Żadnych kremow na noc - Hit czy kit? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 14:54   #1
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19

Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?


Cześć Wizażanki,

jakiś czas temu zaczełam eksperymentować z kosmetykami naturalnymi, w tym z produktami DRr Hauschki.
Na stronie internetowej firmy, znalazlam 7 zasad do odkrycia nowej jakosci wlasnej skory - w tym jedna ciekawa - zadnych kremow, serow, balsamow na noc. Tylko oczysczenie skory, tonik i tyle.
I sprobowalam - na poczatku bylo ok, bo mam tlusta skore twarzy, ale po jakims czasie, zaczely mi sie pojawiac zmarszczki mimiczne - skora byla odwodniona (mam 30 lat).
Skora na ciele, najgorzej na nogach - masakra - sucha siatka, jak u staruszki. A uzywalam oryginalnych produktow.
Ciekawa jestem Waszych opinii na ten temat, moze ktoras probowala, moze ktoras ma glebsza wiedze z zakresu fizjologii ludzkiejskory i mnie oswieci, ze to nie tak?
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 17:23   #2
Wisienkowa
Raczkowanie
 
Avatar Wisienkowa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 76
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

A jaka była reszta zasad?
__________________
Będę mamą... O mamo!


Wisienkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 06:51   #3
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez Wisienkowa Pokaż wiadomość
A jaka była reszta zasad?
No właśnie? Czy tam nie było np. po południu "porządne nawilżanie"
Bo ja sobie nie wyobrażam tego,chyba,że ktoś mab. tłustą skórę a toniku użyje nawilżającego...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:19   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

tutaj programy pielęgnacyjne na stronie
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:28   #5
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Ja nie uzywam kremu na noc, na dzien czasami tez nie smaruje niczym, albo czyms lekkim matujacym (raczej 'emulsje' niz kremy). Mam 23 lata, cere mieszna (policzki normalne i i stfere T tlusta), zmarszczek brak. Myje twarz miodem. Nie zauwazylam zeby byla przesuszona, za to przestaly mi wyskakiwac przyszcze. Po wiekszosci kremow nie dosc ze ciagle mam na twarzy ropne wypryski, to jeszcze niemilosniernie sie swiece i kleje, nie wchlaniaja sie. Probowalam olej winogronowy, ale mi nie sluzy. Po odstawienu kremow cera mi sie poprawila.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 08:38   #6
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

mam koleżankę, która nie używa żadnych kremów do twarzy ani nawet olejów, bo się źle z nimi czuje. Jej skóra jest odwodniona, co widać gołym okiem, i, a jakże, trądzik ma. Ostatnio namówiłam ją na jakiś prościutki krem - trądzik jak był tak jest (wiadomo, kremem tego nie wyleczy), ale przynajmniej nie jest taka ściągnięta. Więc ja nie wiem, czy to jest takie cudowne... znam w sumie 2 osoby, które mają fajną cerę bez żadnych nawilżaczy, są to faceci, Hindusi...
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 10:51   #7
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Sa dokladnie opisane tutaj
http://drhauschka.com/find-products-...n/7-facts.aspx

Zadnego dodatkowego nawilzania - zasada im mniej tym lepiej. I tak jak pisalam - to dziala - ma skore w lepszej kondycji, ale pojawiaja mi sie zmarszki mimiczne! AAAA

Moje wolne tlumaczenie:

1. Odpusc sobie krem na noc
2. Podobne leczy podobne - czyli jak masz tlusta skore to traktuj ja olejkami, a nie lekkimi emulsjami
3. Przestan szorowac - twoja skora to nie podloga w lazience
4. skladniki maja znaczenie
5. Skora jest madra - pozwol jej naprawic sie samej
6. Nie wszytskei preparaty sa takie same
7. Rytm to klucz do zrowia

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

I wlasnie paradoksalnie (pomimo tego, ze mam ekstremalnie tlusta skore i zaden preparat nie potrafi jej zmatowic na dluzej niz 1 godz) olejek pwoduje, ze skora jest satynowa - nie, nie matowa, ale taka satynowa, czyli nie olej na twarzy.
A w ramach tej pielegnacji "hauschkowej" mazno kupic preparaty wodne (pod oczy, na twarz, na zamrszki, na tradzik, itp, itd.).
Co mnie przekonuje do tej teorii, to to, ze jesli chcesz reklamowac cos, zeby sprzedac, to mowienie klientkom, zeby na noc darowaly soebie kremy, balsamy itp itd, raczej nie poprawi wynikow sprzedazy tych preparatow - tak jak i zasada - im mniej tym lepiej
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 11:09   #8
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Ale jednak coś tam polecają na noc (Rythmic night Conditioner
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 12:27   #9
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No właśnie? Czy tam nie było np. po południu "porządne nawilżanie"
Bo ja sobie nie wyobrażam tego,chyba,że ktoś mab. tłustą skórę a toniku użyje nawilżającego...
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ale jednak coś tam polecają na noc (Rythmic night Conditioner
Tak, to prawda - jest to jednak tonik/plyn, ktorym po prostu spryskujesz skore albo ampulki, tez roztwor wodny
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 12:38   #10
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez CyberCytryna Pokaż wiadomość
I wlasnie paradoksalnie (pomimo tego, ze mam ekstremalnie tlusta skore i zaden preparat nie potrafi jej zmatowic na dluzej niz 1 godz) olejek pwoduje, ze skora jest satynowa - nie, nie matowa, ale taka satynowa, czyli nie olej na twarzy.
A w ramach tej pielegnacji "hauschkowej" mazno kupic preparaty wodne (pod oczy, na twarz, na zamrszki, na tradzik, itp, itd.).
Co mnie przekonuje do tej teorii, to to, ze jesli chcesz reklamowac cos, zeby sprzedac, to mowienie klientkom, zeby na noc darowaly soebie kremy, balsamy itp itd, raczej nie poprawi wynikow sprzedazy tych preparatow - tak jak i zasada - im mniej tym lepiej
Wiesz, to dlatego, że jeśli skórę traktujemy non stop preparatami matującymi, (tonik, krem, podkład.....itp) to zaczyna brakować jej płaszcza lipidowego i wtedy sie broni wytwarzając więcej sebum
Ja mam tak suchą skórę, że jeśli nie nałożyłabym porządnego kremu o konsystencji masełka to byłaby tak ściągnięta, że by paliło

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2011-05-19 o 12:42
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 19:09   #11
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez CyberCytryna Pokaż wiadomość
2. Podobne leczy podobne - czyli jak masz tlusta skore to traktuj ja olejkami, a nie lekkimi emulsjami
Akurat to jest inspirowane homeopatią - co zbyt dobrze nie świadczy o wiarygodności tego programu
U mnie nawilżanie skóry tłustej powoduje poprawę jej stanu (produkuje mniej sebum).
Niektóre oleje potrafią elegancko zapchać - trzeba też o tym pamiętać.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 04:18   #12
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez CyberCytryna Pokaż wiadomość
Cześć Wizażanki,

jakiś czas temu zaczełam eksperymentować z kosmetykami naturalnymi, w tym z produktami DRr Hauschki.
Na stronie internetowej firmy, znalazlam 7 zasad do odkrycia nowej jakosci wlasnej skory - w tym jedna ciekawa - zadnych kremow, serow, balsamow na noc. Tylko oczysczenie skory, tonik i tyle.
I sprobowalam - na poczatku bylo ok, bo mam tlusta skore twarzy, ale po jakims czasie, zaczely mi sie pojawiac zmarszczki mimiczne - skora byla odwodniona (mam 30 lat).
Skora na ciele, najgorzej na nogach - masakra - sucha siatka, jak u staruszki. A uzywalam oryginalnych produktow.
Ciekawa jestem Waszych opinii na ten temat, moze ktoras probowala, moze ktoras ma glebsza wiedze z zakresu fizjologii ludzkiejskory i mnie oswieci, ze to nie tak?
Ja stosuję taką pielęgnację od dawna, kierowana nie teoriami Hauschki, ale po prostu właściwościami mojej nadmiernie przetłuszczającej się cery. Zbyt częste jej kremowanie powoduje, że się zanieczyszcza. Nie odczuwam też zazwyczaj dyskomfortu związanego z przesuszeniem twarzy (choć zauważam, że z upływem czasu, a jesteśmy rówieśniczkami, wydzielanie sebum się zmniejsza).


Również jestem ciekawa jak się to ma do fizjologii skóry. Spotkałam się z różnymi opiniami (co do rytmu jej odnowy; tego, czy ją "natłuszczać" czy "nawilżać").

Cytat:
Napisane przez CyberCytryna Pokaż wiadomość
Sa dokladnie opisane tutaj
http://drhauschka.com/find-products-...n/7-facts.aspx

Zadnego dodatkowego nawilzania - zasada im mniej tym lepiej. I tak jak pisalam - to dziala - ma skore w lepszej kondycji, ale pojawiaja mi sie zmarszki mimiczne! AAAA

Moje wolne tlumaczenie:

1. Odpusc sobie krem na noc
2. Podobne leczy podobne - czyli jak masz tlusta skore to traktuj ja olejkami, a nie lekkimi emulsjami
3. Przestan szorowac - twoja skora to nie podloga w lazience
4. skladniki maja znaczenie
5. Skora jest madra - pozwol jej naprawic sie samej
6. Nie wszytskei preparaty sa takie same
7. Rytm to klucz do zrowia

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

I wlasnie paradoksalnie (pomimo tego, ze mam ekstremalnie tlusta skore i zaden preparat nie potrafi jej zmatowic na dluzej niz 1 godz) olejek pwoduje, ze skora jest satynowa - nie, nie matowa, ale taka satynowa, czyli nie olej na twarzy.
A w ramach tej pielegnacji "hauschkowej" mazno kupic preparaty wodne (pod oczy, na twarz, na zamrszki, na tradzik, itp, itd.).
Co mnie przekonuje do tej teorii, to to, ze jesli chcesz reklamowac cos, zeby sprzedac, to mowienie klientkom, zeby na noc darowaly soebie kremy, balsamy itp itd, raczej nie poprawi wynikow sprzedazy tych preparatow - tak jak i zasada - im mniej tym lepiej
Zasada (minimalizmu) jest uniwersalna.
Zauważyłam, że wiele zależy od rodzaju używanego mazidła. Po niektórych skóra nie była wysuszona, ale wyglądała nieładnie, na wymiętą, uwidaczniały się zmarszczki. Po innych stawała się wygładzona, zrelaksowana, , jakby "napompowana", nasączona, przez co sprawiała wrażenie jędrniejszej.

Chciałam zwrócić uwagę, że choć Hauschka nie zaleca kremowania skóry wieczorem, to ten jego krem jej nie odtłuszcza jakoś specjalnie. Tego, co zostanie na niej po oczyszczeniu nie zbieramy też wacikiem, bo toniki są przygotowane do spryskiwania.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-05-20 o 04:22 Powód: błąd j.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 11:16   #13
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Ja zauważyłam znaczną poprawę stanu cery po zaprzestaniu używania na noc kremów, czy nawet lekkich emulsji.
Cera jest mniej zanieczyszczona, wydziela się mniej sebum, pory mi się nieco obkurczyły.
Ogólnie - wrażenie świeżości. No i przyjemniejszy obraz siebie w lustrze tuż po przebudzeniu się. Po nocy z jakimś preparatem na twarzy miałam wrażenie szarej, zmęczonej cery Aczkolwiek efektu tego nie było np. przy kremie z kwasami AHA (Bandi). Więc tak jak pisze mentha, zależy to od tego co kładziemy na buzię.

Raczej jestem na "tak" dla takiego sposobu pielęgnacji, jest lepszy dla mojej cery. Po demakijażu spryskuję się hydrolatem oczarowym z niacynamidem i to wszystko.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 12:45   #14
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

A jak rozumieć te zasady pielęgnacyjne w przypadku skóry dojrzałej? (starzejącej się?)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 20:00   #15
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Ja mam skórę suchą, gdy zapomnę posmarować się czymś na noc to rano jest ściągnięta i podrażniona. Czasami nawet całego dnia nie wytrzymam bez reaplikacji kremu, bo mnie twarz piecze.
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 21:54   #16
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Też zainteresowałam się programem Hauschki i zaprzestałam stosowania kremu na noc. Mam 23 lata, cerę mieszaną, bardzo przetłuszczające się czoło i okolice koło nosa, reszta - skóra normalna. Niestety nie zwariowałam póki co na tyle żeby kupić ich całą bazę do pielęgnacji, a to jest główny punkt, bo przecież nie można się nie nawilżać, używając wysuszających kosmetyków. Może kiedyś zainwestuję, na razie zastąpiłam zwykły żel do mycia twarzy oliwką myjącą dla dzieci (dużo tańsza niż Hauschkowy krem do mycia twarzy a też nie wysusza). Na początku było bardzo ok, myłam twarz oliwką unikając jakiegokolwiek tarcia i nakładałam (ochlapywałam się ) nawilżający tonik. Rano skóra piękna , nieprzetłuszczona, w ciągu dnia dzięki oliwce nawilżającej Hauschki również w bardzo dobrym stanie, mniej wyprysków. Niestety po jakimś tygodniu zaobserwowałam mega wysuszenie skóry na czole i nosie czyli tam gdzie niby skóra jest tłusta Ale myślę że to głównie przez unikanie jakiegokolwiek peelingu. Obecnie używam peelingu, krem na noc od czasu do czasu ale w minimalnej ilości, skóra nadal jest lekko wysuszona ale pasuje mi to bardziej niż wypryski i przetłuszczanie, na dzień używam w dużej ilości Hauschkowego olejku i wygląda ok.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:36   #17
motacilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Stosuję kosmetyki Hauschki stosunkowo krótko (około miesiąca), ale miałam okazję wypróbować ich większość dzięki zestawom próbek. W moim przypadku największym odkryciem był krem do mycia twarzy.

Edytowane przez motacilla
Czas edycji: 2014-03-15 o 10:56
motacilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:59   #18
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Oczywiście, zamiast kremu dr. Hauschka poleca stosowanie odżywki tej firmy, które ma bardzo bogaty skład, nie ma na tej stronie mowy o tym, żeby niczego na twarz na noc nie nakładać. Nie wiem skąd taki pomysł.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 10:28   #19
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27066338]Oczywiście, zamiast kremu dr. Hauschka poleca stosowanie odżywki tej firmy, które ma bardzo bogaty skład, nie ma na tej stronie mowy o tym, żeby niczego na twarz na noc nie nakładać. Nie wiem skąd taki pomysł.[/QUOTE]

Ja też czytałam żeby nocą dać skórze odpocząć i nie nakładać na nią nic. Wtedy pory są odetkane i lepsza jest wymiana tlenu . Ja stosuje to już od kilku miesięcy i nie zauważalnym pogorszenia stanu skóry. Na dzień używam emulsji nawilżającej, do mycia mam inny żel a nie ten z Dr.Hauschki który jest bardzo kremowy i lekko nawilża. Do tej pory smarowałam się tłustymi kremami bo moja skóra była notorycznie przesuszona a teraz wystarcza mi ta wodnista emulsja na 24 godziny U mnie się to sprawdziło w 100% Jak skóra zacznie się domagać mocniejszego nawilżenia to zawsze mogę powrócić do smarowania jej na noc.
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 10:04   #20
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Akurat to jest inspirowane homeopatią - co zbyt dobrze nie świadczy o wiarygodności tego programu
U mnie nawilżanie skóry tłustej powoduje poprawę jej stanu (produkuje mniej sebum).
Niektóre oleje potrafią elegancko zapchać - trzeba też o tym pamiętać.
Cóż... z tym punktem też bym uważała.

Minimaln ilość kremu - to moja dewiza..
Ale olejek z pestek malin - uważasz , że może ' zapchać'? stosuje go na noc co 2-3 dni od 2 tygodni.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 15:50   #21
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Sama byłam zwolenniczkom tej teorii przez dlugi czas

skórę na całym ciele mam normalną, nigdy nie miałam problemów z nawilżaniem więc nigdy jej nie balsamowałam nie kremowałam, żadnych kremow do rąk itp (w skrócie - uważałam, że skóra sama sobie radzi z nawilżeniem a stosując nawilżacze, ją rozleniwie i już się uzależnie od balsamów)
było ok
ostatnio zwalczając cellulit zaczęłam używać kremu - jest o niebo lepiej, skóra aksamitna, gładka, miękka, to jest lepsze niż natura


co do twarzy - nie kremuje jej na noc i dobrze nie jest skóra zmęczona, szara, przesuszona (z natury tłusta i trądzikowa)
może u kogoś kto ma zdrową skórę się sprawdzi, ale przy mojej problematycznej jednak uważam że ingerencja jest niezbędna, a okres nocy to okres kiedy warto ją pielęgnować
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 17:39   #22
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Sama byłam zwolenniczkom tej teorii przez dlugi czas

skórę na całym ciele mam normalną, nigdy nie miałam problemów z nawilżaniem więc nigdy jej nie balsamowałam nie kremowałam, żadnych kremow do rąk itp (w skrócie - uważałam, że skóra sama sobie radzi z nawilżeniem a stosując nawilżacze, ją rozleniwie i już się uzależnie od balsamów)
było ok
ostatnio zwalczając cellulit zaczęłam używać kremu - jest o niebo lepiej, skóra aksamitna, gładka, miękka, to jest lepsze niż natura


co do twarzy - nie kremuje jej na noc i dobrze nie jest skóra zmęczona, szara, przesuszona (z natury tłusta i trądzikowa)
może u kogoś kto ma zdrową skórę się sprawdzi, ale przy mojej problematycznej jednak uważam że ingerencja jest niezbędna, a okres nocy to okres kiedy warto ją pielęgnować

Tu niedokładnie chodzi o ułomność natury. Bo gdybyś nie używała do mycia żadnych detergentów, to skóra poradziłabym sobie sama z nawilżaniem, ale decydując się na mycie skóry trzeba także zapewnić jej nawilżenie - nie można najpierw przejechać po niej środkami myjącymi, a potem zostawić, żeby radziła sobie sama.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 18:19   #23
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27157537]Tu niedokładnie chodzi o ułomność natury. Bo gdybyś nie używała do mycia żadnych detergentów, to skóra poradziłabym sobie sama z nawilżaniem, ale decydując się na mycie skóry trzeba także zapewnić jej nawilżenie - nie można najpierw przejechać po niej środkami myjącymi, a potem zostawić, żeby radziła sobie sama.[/QUOTE]


nie do konca u mnie taki problem, od dawna myje samymi olejami - zero detergentów
na zmianę z płynem miceralnym z biodermy, więc to pierwsze nie ma mowy o wysuszaniu, a drugie myślę że tragedii nie ma
może gdybym rzeczywiście żyła całkowicie naturalnie, tzn wykluczyła makijaż itd to skóra by sobie poradziła, ale jednak to jest niemożliwe i uważam, że w moim przypadku ingerencja w postaci kremów to mus

ale jak ktoś ma skórę bardziej radzącą sobie z czynnikami zewnętrznymi, to może dobrze reagować. Nie ukrywajmy, geny decydują znacznie, nie mamy takiej samej skóry na starcie. U mnie natura zawaliła.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 10:58   #24
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Płyn miceralny służy Ci również za tonik? Słyszałam, że można z niego zrezygnować przy micelach .... mam wrażenie że sam hydrolat nie tonizuje skóry, ba, na pewno jej nie tonizuje. I się zaczęłam zastanawiać nad micelem - demakijaz i tonizacja?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-06-01 o 10:57
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 08:10   #25
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A jak rozumieć te zasady pielęgnacyjne w przypadku skóry dojrzałej? (starzejącej się?)
One sa uniwersalne - zmieniaja sie tylko preparaty, ktore stosujesz. ale tak naprawde baza jest krem do mycia i tonik (dwie wersje) plus ewentualnie jedna z kilku kuracji, ktore, w zaleznosci od wieku, robisz kilka razy do roku.
A na dzien, dodatkowo dochodzi Ci krem, kremy pod oczy, itp, itd.
Ja sie przemoglam i odstawilam kremy i balsamy - i po okolo 2 tygodniach widze zmiane - naprawde. rowniez w zawarotsci portfela
Mam zdrowsza skore, bardziej napieta, przestala mi sie przesuszac na nogach i przetluszczac na twarzy.
Jest dobrze, zobacze jak sprawy pojda dalej
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 11:14   #26
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

A ja powiem szczerze ze cos w tym jest.
Od pawie 10 lat mam trądzik,wiec co: najpierw wszelkie serie antytradzikowe dlanastolatkow, pozniej dermatolog, kilka lat 'dorastania' do zmiany pielegnacji,w koncu dobra pielegnacja ale ciagle wszystkiego -za duzo-.
Doszło do tego, ze osoby które obiektywnie miały duuuzo wiecej syfów, wygladały bez make-upu lepiej niz ja,bo ja miałam po prostu zniszczoną skórę, która na dodatek do dzisiaj nie radzi sobie np z gojeniem i kazdy zaskórniczek pozostawia slad... Po prostu jest juz tak zniszczona (choc teraz jest lepiej). Było tez tak ze dajac skórze odpoczac od makijazu i kremów na 1 dzien w tyg, przez ten dzien dostawałam wysypu i ogolnie było jeszcze gorzej, skóra totalnie sobie nie radziła.
Powiedziałam dosc, najpierw porządnie ją nawilzyłam -i wtedy fakt, dałam solidną dawkę nawilżaczy, ale później na coraz dłuzsze momenty zostawiałam w spokoju.
Czyli teraz np rano przemywam micelem i zostawiam (jesli nie wychodze z domu czyli wersja bez filtra i pudru), dosmarowuje dopiero wtedy kiedy widze ze zaczyna sie przetłuszczac, czyli za mało nawilżenia. No i oleje.
Generalnie mniej i prosciej - i to mi o wiele bardziej pomogło na naczynka i tradzik niz wszystkie apteczne i biochemiczne kosmetyki
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 12:23   #27
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Cytat:
Napisane przez CyberCytryna Pokaż wiadomość
O(...) i po okolo 2 tygodniach widze zmiane - naprawde. rowniez w zawarotsci portfela
No bez przesady, nie powiesz chyba, że co dwa tygodnie musiałaś kupować nowe kosmetyki do pielęgnacji.

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
A ja powiem szczerze ze cos w tym jest.
Od pawie 10 lat mam trądzik,wiec co: najpierw wszelkie serie antytradzikowe dlanastolatkow, pozniej dermatolog, kilka lat 'dorastania' do zmiany pielegnacji,w koncu dobra pielegnacja ale ciagle wszystkiego -za duzo-.
Doszło do tego, ze osoby które obiektywnie miały duuuzo wiecej syfów, wygladały bez make-upu lepiej niz ja,bo ja miałam po prostu zniszczoną skórę, która na dodatek do dzisiaj nie radzi sobie np z gojeniem i kazdy zaskórniczek pozostawia slad... Po prostu jest juz tak zniszczona (choc teraz jest lepiej). Było tez tak ze dajac skórze odpoczac od makijazu i kremów na 1 dzien w tyg, przez ten dzien dostawałam wysypu i ogolnie było jeszcze gorzej, skóra totalnie sobie nie radziła.
Powiedziałam dosc, najpierw porządnie ją nawilzyłam -i wtedy fakt, dałam solidną dawkę nawilżaczy, ale później na coraz dłuzsze momenty zostawiałam w spokoju.
Czyli teraz np rano przemywam micelem i zostawiam (jesli nie wychodze z domu czyli wersja bez filtra i pudru), dosmarowuje dopiero wtedy kiedy widze ze zaczyna sie przetłuszczac, czyli za mało nawilżenia. No i oleje.
Generalnie mniej i prosciej - i to mi o wiele bardziej pomogło na naczynka i tradzik niz wszystkie apteczne i biochemiczne kosmetyki
Musisz nawilżać twarz kilka razy w ciągu dnia? Chyba masz strasznie przesuszoną skórę.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 12:31   #28
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Ewuska, polecam bezstresową kurację żelem hialuronowym, nie ma co oszczędzać już CI mówię. Ogarnij stronę Biochemii Urody! i do dzieła
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 15:18   #29
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

paranoja czasem jak siedziałam w domu od bladego switu do wieczora (sesja) to szedł na twarz nawilżacz nawet pare razy, a teraz mam takie juz dni ze moge i dwa dni wysiedziec bez niczego, zmycie micelem wystarcza i twarz nie jest pzresuszona. Zalezy od dnia. Jesli robie makijaz to nie smaruje dodatkowo niczym oprocz filtra, wieczorem zmywam i wsio
Skóry zbytnio przesuszonej juz nie mam bo nie uzywam zadnych p.tradzikowych rzeczy, o dziwo lepiej lecza mi tradzik oleje i nawilzacze niz wszelkie antytradzikowe mazidla
sylvia_doll hialuron mam,choc przyznaje sie ze ostatnio zaprzestałam jego stosowania, chyba czas go przywrócic do łask

Edytowane przez Ewuska_90
Czas edycji: 2011-06-01 o 15:19
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 08:10   #30
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27244307]No bez przesady, nie powiesz chyba, że co dwa tygodnie musiałaś kupować nowe kosmetyki do pielęgnacji.
[/QUOTE]
Moze Cie tozadziwi, ale kasa na kosmetyki to byla jedna z moich glownych pozycji w budzecie - balsamy szly jak woda - 2x dziennie na cale cialo, plus jakies kremy na wybiorcze problemy plus kosmetyki "twarzowe"
Jak masz cere problematyczna to non stop szukasz pomocy i ratunku i kupujesz nowosci, to co polecaja ludzie, a stare kremy, ktore nie zadzialaly odstawiasz na polke
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.