Podróż z 11 letnim dzieckiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-26, 20:05   #1
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123

Podróż z 11 letnim dzieckiem


Witam,

Dawno się nie logowałam na forum, więc chciałam się przywitać raz jeszcze ze wszystkimi Użytkowniczkami

Mam problem i liczę na Wasze dobre rady.
Za tydzień wybieram się w podróż z siostrą mojego chłopaka, która ma 11 lat. Nie jest już więc dzieckiem ale nie jest też jeszcze nastolatką. Podróż niestety będzie trwała cały dzień. Pytanie moje brzmi następująco : Jak zorganizować czas dziewczynce w tym wieku? Planuję zabrać książkę i karty. Niestety na 10 godzin na pewno to nie wystarczy a dziewczynka ta raczej źle znosi podróż. Proszę Was o jakieś porady, podpowiedzi....
Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 21:16   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Podróż z 11 letnim dzieckiem

Jest nastolatką Zastanow się co ona lubi Zapytaj chlopaka czym ona się interesuje Nie wiem czy przypadkiem na darmo nie bierzesz tej książki....zresztą 10 godzin zleci szybko ja jechałam 3 dni w autobusiena kolonie do włoch
Może bedziesz miała możliwość puścić jakiś film?, poplotkujecie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 21:47   #3
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Podróż z 11 letnim dzieckiem

Niestety film odpada, bo laptop zostaje w domu. Wiem, że lubi Harrego Pottera, pomimo 11 lat jest jeszcze bardzo dziecinna i nie myśli o chłopakach. To jest właśnie taki głupi okres, kiedy nie jest już małym dzieckiem (np. rysowanie by ją nudziło) ale nie jest też nastolatką, żeby czytać jakieś kolorowe pisemka... interesuje się harcerstwem, piłką ręczną, czytaniem jednak wiem, że takie rzeczy są na krótszą metę. Nie chciałabym jej samą podróżą zniechęcać, bo na miejscu czeka ją mnóstwo atrakcji.
Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 00:08   #4
Fureyka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 2 863
Dot.: Podróż z 11 letnim dzieckiem

Mozesz jej kupic krzyzowki, gazety dla dziewczyn w tym wieku (pamietam ze kiedys byla "13" i "bravo" nie wiem czy dalej to sprzedaja :P). Sa tez tanio w sprzedazy gry podrozne typu chinczyk, szachy, warcaby, kostka rubika, mnostwo gier karcianych.
__________________
Wystarczy tylko wierzyć, że się uda...
A uda się na pewno jak sie szczerze wierzy...
Fureyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 00:30   #5
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Podróż z 11 letnim dzieckiem

Tak, jest 13tka i moja właśnie 11-letnia córka wczoraj się nią zaczytywała (aż zajrzałam jej przez ramię czy nie ma tam czegoś niewłaściwego dla niej) gazetka taka sobie, jakieś photo-story typu bravo girl (niezbyt wysokich lotów) trochę plotek, niz szczególnego..Jest wiele gazetek, jest w czym wybierać np.hello kitty (ostatnio popularna wśród przyjaciółek mojej małej). I gazetki o zwierzakach też się sprawdzą Jeśli lubi Pottera (moja też uwielbia, ale wszystkie tomy już połknęła dawno temu) to spodobają jej się też inne pozycje fantasy np popularna ostatnio w 11letnich kręgach seria Ulyssesa Moora (mała dostała na prezent tydz. temu i od razu zatonęła w lekturze) Jeśli źle znosi podróz to może być jej niedobrze przy czytaniu (ja tak mam od dziecka Rozmowa..nie wiem na ile się już poznałyście. 11latki bywają nieśmiale i skrępowane jeśli nie znają kogoś zbyt dobrze. Warto zabrać jakieś smakołyki, to zawsze jest mile widziane Acha, i może po drodze będzie jakieś atrakcyjne miejsce do odwiedzenia, to podroż siłą rzeczy zamieni się na dwie krótsze (najpierw Wasza mała będzie czekała na to miejsce i odliczała czas, a potem na to docelowe)to może ułatwić przetrwanie tych 10 godzin. Może też sobie słuchać muzyki na mp3 lub grać w jakąś ulubioną grę elektroniczną jeśli taką ma. Będzie dobrze, powodzenia
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 16:56   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Thumbs down Dot.: Podróż z 11 letnim dzieckiem

A nie byłoby lepiej, gdyby to rodzice dziewczyny zaopatrzyli ją w coś na podróż? Oni lepiej wiedzą, co interesuje córkę. Wydaje mi się dziwne, abyś to Ty miała mysleć o zabawianiu dziewczynki podczas podrózy i jeszcze wymyślała, co wziąć.

W jakim sensie "źle znosi podróż"? Ma chorobe lokomocyjną? W takim razie nie polecalabym książek czy czasopism.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:08   #7
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Podróż z 11 letnim dzieckiem

Dziękuję za porady Jej rodzice niestety też nie wiedzą, gdyż jest to jej pierwsza podróż, która będzie trwała tyle godzin. Najdłuższy jej wyjazd, jaki do tej pory, trwał 6h - wycieczka klasowa z jej koleżankami i kolegami (niestety i tak nie obyło się bez telefonów do wszystkich członków rodziny i płaczu w słuchawkę, że się nudzi). Ogólnie źle znosiła tą podróż - miała mdłości, kolki, bolała ją głowa itp. Ustaliłam wspólnie z jej rodzicami, że najlepsze będą książki, jednak ja z doświadczenia wiem, że pomimo iż swoje lata mam, to nie potrafię 10h czytać tylko i wyłącznie książek. Wyruszamy wcześnie rano, kiedy nie będzie jeszcze upału. Może część podróży prześpi. Podam jej wcześniej awiomarin. Mam nadzieję, że pomoże...
Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 08:27   #8
sowbar81
Raczkowanie
 
Avatar sowbar81
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Podróż z 11 letnim dzieckiem

Może warto zaplanować podróż tak, aby trwała np 2 dni i po drodze zwiedzać mijane miasta. Warto np zatrzymać się w Warszawie w tym hostelu, lub przejeżdżając przez inne miasta również szukać tańszych noclegów. Gdy jeździłam z moimi nastoletnimi kuzynami to była dla nich najlepsza opcja. Dzieciaki się nie nudziły a i my mieliśmy możliwość częstego rozprostowania kości

Edytowane przez sowbar81
Czas edycji: 2016-09-23 o 08:11
sowbar81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 10:37   #9
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Podróż z 11 letnim dzieckiem

Ja jestem kobietą starej daty, ale zakładam, że teraz to tablety i takie klimaty Książki nie każdy lubi czytać. Najlepiej, żeby na miejscu znalazła sobie towarzystwo w swoim wieku. Jak rozumiem jesteście od niej sporo starsi, tak? A w jakim kierunku jedziecie? To jest hotel czy jakiś pensjonat?
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 11:37:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.