Ryanair - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-17, 09:17   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354

Ryanair


Pewna osoba z mojej rodziny ma lecieć za granicę pierwszy raz (linie Ryanair) i w związku z tym mam parę pytań, gdyż ja również nigdy nie leciałam samolotem więc nie orientuję się w tych sprawach.
Bilet został już przez kogoś zarezerwowany i mamy go wydrukowany. Chociaż nie jestem pewna czy to aby jest bilet czy jeszcze nie. Są to dwie kartki, na których są podane m.in. wymiary bagażu podręcznego oraz co się może w nim znaleźć. Są tam też inne informacje np. o podaniu danych osobowych. Ale nie do końca wiem o co konkretnie chodzi.

Czy mógłby mi ktoś wypunktować wszystko co należy zrobić przed lotem? Na pewno są tu osoby, które latają tymi liniami, więc jeśli to nie problem, żeby wypisać mi te rzeczy, to z góry dzięki
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 20:10   #2
sevia
Raczkowanie
 
Avatar sevia
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 47
Dot.: Ryanair

Hej, ja zazwyczaj dopiero na dobe przed wylotem robiłam odprawe. Wchodzisz na strone Ryanair i tam w zakładke odprawa: trzeba podać numer rezerwacji i chyba e-mail a później wypełnić rubryczki o numer dokumentu na którym polecisz itd. Dopiero po dokonaniu odprawy online, jest bilet który będziemy skanować na lotnisku. Dla pewności można wejść i wpisać nr rezerwacji i się dowiesz czy była robiona odprawa, wtedy jak ja jeździłam to można było tego dokonać dobe przed planowanym wylotem, ale mogło się coś zmienić
sevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 13:16   #3
ma24
Przyczajenie
 
Avatar ma24
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 28
Dot.: Ryanair

To co masz to jest potwierdzenie rezerwacji, a żeby polecieć potrzebna jest karta pokładowa. I dokładnie tak jak jest napisane powyżej - trzeba zrobić odprawę przez stronę Ryanair. Jest to kwestia wpisania danych (dowód osobisty/paszport, data jego ważności, data urodzenia). Odprawę bezpłatnie można zrobić na 4 dni przed lotem.
ma24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-20 14:16:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.