Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-03, 16:58   #1
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249

Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe?


Jako młoda pracująca osoba nie zawsze mam czas na zakupy i gotowanie ze świeżych składników. Czasami wspomagam się np konserwowym groszkiem, pomidorami, kukurydzą, makrelą czy tuńczykiem.
Zauważyłam że ostatnio pojawiły się ofercie kilku firm konserwy w wersji "kartonikowej". Zastanawia mnie czy taka opcja jest zdrowsza od puszkowanej?
Albo na przykład te w słoikach...
Na czym polega szkodliwość żywności z puszki?
W składzie puszkowanego groszku jest tylko groszek, woda i sól
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 18:44   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe?

Ja nie widzę w tym nic złego, czasem zjem nawet mięso z puszki
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 20:53   #3
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe?

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
Jako młoda pracująca osoba nie zawsze mam czas na zakupy i gotowanie ze świeżych składników. Czasami wspomagam się np konserwowym groszkiem, pomidorami, kukurydzą, makrelą czy tuńczykiem.
Zauważyłam że ostatnio pojawiły się ofercie kilku firm konserwy w wersji "kartonikowej". Zastanawia mnie czy taka opcja jest zdrowsza od puszkowanej?
Albo na przykład te w słoikach...
Na czym polega szkodliwość żywności z puszki?
W składzie puszkowanego groszku jest tylko groszek, woda i sól
Ano
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:55   #4
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe?

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
Jako młoda pracująca osoba nie zawsze mam czas na zakupy i gotowanie ze świeżych składników. Czasami wspomagam się np konserwowym groszkiem, pomidorami, kukurydzą, makrelą czy tuńczykiem.
Zauważyłam że ostatnio pojawiły się ofercie kilku firm konserwy w wersji "kartonikowej". Zastanawia mnie czy taka opcja jest zdrowsza od puszkowanej?
Albo na przykład te w słoikach...
Na czym polega szkodliwość żywności z puszki?
W składzie puszkowanego groszku jest tylko groszek, woda i sól
Myślę, że zwłaszcza rybki z puszki (te bez oleju) są jak najbardziej okej Co innego wszelkie pasztety, gulasze itp...
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 13:03   #5
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe?

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
Jako młoda pracująca osoba nie zawsze mam czas na zakupy i gotowanie ze świeżych składników. Czasami wspomagam się np konserwowym groszkiem, pomidorami, kukurydzą, makrelą czy tuńczykiem.
Zauważyłam że ostatnio pojawiły się ofercie kilku firm konserwy w wersji "kartonikowej". Zastanawia mnie czy taka opcja jest zdrowsza od puszkowanej?
Albo na przykład te w słoikach...
Na czym polega szkodliwość żywności z puszki?
W składzie puszkowanego groszku jest tylko groszek, woda i sól

Mi też zdarza się od czasu do czasu użyć w kuchni właśnie pomidorów z puszki czy zjeść jakąś rybę. Ale czytałam kiedyś artykuł dotyczący tej żywności w puszkach i kurczę teraz nie jestem w stanie wam powiedzieć o co dokładnie chodziło, bo nie pamiętam nazwy tej substancji (jak znajdę źródło to podrzucę).
Ogólnie chodzi o to że przechowywanie w puszce jest ok, ale podczas otwierania kontakt puszki z pożywieniem + wydzielenie jakiejś szkodliwej substancji...


No ja wiem że moja wypowiedz jest nie do końca jasna i pełna, ale produkty w puszkach są szkodliwe.

I nie chodzi tu wcale o sól.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 13:57   #6
lvia
Raczkowanie
 
Avatar lvia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35
Dot.: Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe?

Myślę, że jeśli nie jesz puszkowanego jedzenia codziennie to powinno być ok. Oglądałam jakiś czas temu program na ten temat - spożywanie dużych ilości puszkowanego jedzenia powoduje w organizmie wzrost poziomu związku, który używany jest do produkcji m.in. sztucznych tworzyw i żywic, którymi pokrywane są puszki (nazywa się bisfenol A, badanie przeprowadził wydział zdrowia Harvardu).
Wprawdzie z tego co pamiętam, bisfenol wydalany jest z moczem, ale ponoć ma wpływ m.in. na otyłość i choroby serca.
lvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:13   #7
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe?

Puszki maja BPA moze o tym czytalas teczowa
BPA ma swoje minusy, podejrzewa sie ja o dzialanie rakotworcze, o podnoszenie poziomu estrogenow w organizmie itd.
Jest tez nikiel, ktory w zbyt duzej ilosci dalej reakcje alergiczne...
a co w srodku to juz kwestia skladu w sensie jedzenia...
Awaryjnie raz na jakis czas moim zdaniem nie zabije, BPA w puszcze tez nie jest tak problematyczne jak np. w plastyku...ale tluste ryby w puszcze w jakims oleju sporo traca na wartosci, a najczesciej wlasnie ryby jemy w takiej postaci. Dlatego, ze Omega3 o ktore nam chodzi najbardziej gdy jemy rybe sa tluszczolubne i przenikaja z ryby to oleju, ktory najczesciej wylewamy
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 18:31   #8
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Konserwy w puszkach i kartonach - czy są niezdrowe?

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Puszki maja BPA moze o tym czytalas teczowa
BPA ma swoje minusy, podejrzewa sie ja o dzialanie rakotworcze, o podnoszenie poziomu estrogenow w organizmie itd.
Jest tez nikiel, ktory w zbyt duzej ilosci dalej reakcje alergiczne...
a co w srodku to juz kwestia skladu w sensie jedzenia...
Awaryjnie raz na jakis czas moim zdaniem nie zabije, BPA w puszcze tez nie jest tak problematyczne jak np. w plastyku...ale tluste ryby w puszcze w jakims oleju sporo traca na wartosci, a najczesciej wlasnie ryby jemy w takiej postaci. Dlatego, ze Omega3 o ktore nam chodzi najbardziej gdy jemy rybe sa tluszczolubne i przenikaja z ryby to oleju, ktory najczesciej wylewamy
a kartoniki? takie rzeczy typu przecier pomidorowy/ koncentrat to nic w sumie nie maja (w sensie, ze to jakis super produkt), ale mysle ze zlego tez nie za wiele... dzieki takiemu koncentratowi mozna zmienic smak potrawy o 180stopni, czy nawet zrobic gorocy kubek i nie uwazam, zeby bylo to potrzebne do kompletnej eliminacji

w sumie takie produkty ktorych sie nie lubi, ale sa gesto odzywcze to warte nawet z takim dodatkiem jesc, taka watrobka na przyklad do niej sos musztardowy i da sie zjesc, a przeciez nie zablokuje ona jakiegos procesu wchlaniania
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.