"Across the Universe" - ktoś oglądał?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-07, 20:36   #1
kura25
Wtajemniczenie
 
Avatar kura25
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 2 441

"Across the Universe" - ktoś oglądał?!


"Across the Universe" - czy ktoś oglądał?!

Zwiastun bardzo mnie zaciekawił, ale nie wiem jak reszta filmu. Jesli któraś z Was widziała, prosze o opinie
__________________
studentka
czas na zmiany!



Prosiaczek:
-Jak się pisze 'miłość'?
Puchatek:
-Tego się nie pisze.
To się czuje.

♥♥♥




kura25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 18:22   #2
Eleanor Rigby
Raczkowanie
 
Avatar Eleanor Rigby
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 208
Dot.: "Across the Universe" - ktoś oglądał?!

Oglądałam w kinie. Bardzo podobały mi się piosenki. Zakochałam się w nich. Aktorzy byli specjalnie tak dobrani, by przede wszystkim umieli śpiewać i byli rewelacyjni, poza główną bohaterką, która w moim odczuciu troszkę się męczyła z tym śpiewaniem.

Niestety sam film mnie zawiódł. Spodziewałam się więcej polityki, ideologii, rewolty, ducha roku 68. A tu jak w tej reklamie - płaski smak. Reżyserka miała pomysł na kilka ilustracji do piosenek i posanowiła w związku z tym zrobić film. I chwilami naprawdę wygląda to ładnie, ale całość się nie klei. Jakby brak było większego zamysłu. Moim zdaniem scenariusz niedopracowany. Niezmienia to faktu, że w mp3 mam soundtrack do dziś. Nie byłam wcześniej jakimś wielkim fanem beatelsów i nie słuchałam ich, więc wielu utworów nie znałam. Może dlatego aranżacje piosenek tak bardzo mi się podobały. Warto zobaczyć ten film, jeśli ma się w sercu choć trochę sentymentu do tamtych czasów. Wtedy można wybaczyć niedociągnięcia.

Daj znać jakie będą Twoje wrażenia. Ja nastawiłam się na bardzo klimatyczny, rockowy, pacyfistyczny, rewolucyjny spektakl i się zawiodłam fabularnie. Może jeśli ktoś nastawi się na dość płaską, mało zaskakującą fabułę, która jest tylko po to, żeby aktorzy mogli tam pośpiewać odbierze ten film lepiej przy pierwszym podejściu.
__________________
Życie to sztuka wyboru.
Eleanor Rigby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 22:31   #3
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: "Across the Universe" - ktoś oglądał?!

a ja powiem że mi sie podobał. Szczerze się przyznam że nie lubię klimatów wojennych w filmach [zazwyczaj jest o nich połowa filmu co najmniej], więc jako że w tym filmie było ich akurat, uważam za duży +. piosenki też mi się bardzo podobały, byłam zdziwiona że w takim stopniu, bo wcześniej ja i The Beatles... hmm...
dosyć ciekawie wplecione sceny jak nie z tego filmu, takie trochę "schizowe", groteskowe, ale pozytywne zaskoczenie.
uważam że warte obejrzenia
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.