"Dobra pensja" "dobra praca" - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-06, 21:04   #331
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:16   #332
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Warszawa to nie Polska i tu akurat jest najwięcej osób zarabiających dużo. Poza tym średnia to słabe kryterium przy dużych nierównościach zarobkowych.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;68342761]Ja mam info ze 2300 brutto.

W sumie moze i w wawie tak jest. Ale co z tego jak srednia zawyzaja korpo.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Najpierw niedowierzenie w rzetelne źródła a potem wymówki, że Polska to nie Warszawa czy że korpo pensje zawyżają. No ludzie!

Nikt nikomu nie broni przeprowadzki do Warszawy czy Wrocławia

I tak w ogóle z całym szacunkiem, ale ja się teraz nie dziwię skąd ludzie widzą tą biedę skoro cały czas tylko narzekają zamiast zrobić coś konstruktywnego
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:18   #333
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Najpierw niedowierzenie w rzetelne źródła a potem wymówki, że Polska to nie Warszawa czy że korpo pensje zawyżają. No ludzie!

Nikt nikomu nie broni przeprowadzki do Warszawy czy Wrocławia

I tak w ogóle z całym szacunkiem, ale ja się teraz nie dziwię skąd ludzie widzą tą biedę skoro cały czas tylko narzekają zamiast zrobić coś konstruktywnego
No ja akurat mieszkam w Warszawie i pracuje w korpo za miliony monet ale wiem że jest Polska poza Warszawą i że nie każdy Polak może w Warszawie mieszakac.
To zawsze najlepsza rada, jedz do stolycy, zostan programisto w korpo i zarabiaj

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Liara_Tsoni
Czas edycji: 2016-12-06 o 21:24
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:21   #334
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Najpierw niedowierzenie w rzetelne źródła a potem wymówki, że Polska to nie Warszawa czy że korpo pensje zawyżają. No ludzie!

Nikt nikomu nie broni przeprowadzki do Warszawy czy Wrocławia

I tak w ogóle z całym szacunkiem, ale ja się teraz nie dziwię skąd ludzie widzą tą biedę skoro cały czas tylko narzekają zamiast zrobić coś konstruktywnego
W ogole tego nie odnosilam do siebie, czasami warto spojrzec poza czubek wlasnego nosa. Zachecam

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:24   #335
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Wszyscy mamy mieszkać w stolicy lub Wrocławiu? I każdy ma zostać wąskim specjalistą.w korpo?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:32   #336
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

tak mi przyszło na myśl - mało zarabiasz? co za problem, znajdź lepiej płatną pracę
ludzie to naprawdę nie myślą, rozwiązanie leży przed nimi a oni wariaci pracują za najniższą krajową w pćmiu dolnym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zmien prace.jpg (81,2 KB, 130 załadowań)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-12-06 o 21:33
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:49   #337
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wśród dzieci z podstawówki jeszcze zrozumiałabym takie pretensje, może rodzice jeszcze nie zdążyli wychować. Ale że tacy ludzie trafiają na studia to mi się nie mieści w głowie.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-06, 21:51   #338
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Ponad 7000 netto zarabia niecałe 4% Polaków.

No i teraz sobie dyskutujcie kto zyje w jakiej rzeczywistości i czy 10 tysięcy to realnie dużo, czy dużo dużo
Czyli jeżeli 4% Polaków zarabia 7 lub więcej to to jest chyba właśnie odpowiedz na pytanie wątku ile wynosi dobra pensja
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Wszyscy mamy mieszkać w stolicy lub Wrocławiu? I każdy ma zostać wąskim specjalistą.w korpo?

wysłane telepatycznie
Tak. Bułek nikt nie będzie piekł, nikt nie będzie zamiatal ulic, sprzedawał w biedronce i dostarczał przesyłek. Nauczycieli nie będzie to szkoły się zamknie i problem z reforma edukacji rozwiązany

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:52   #339
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Mozecie rozwinąć? Kupujecie perfumy żeby stały na półce?
Ja mam taką filozofię, że zostawiam sobie tak z jedną szóstą flakonu i używam tylko na wielkie okazje, chyba że kupuję kolejny
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 22:03   #340
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Osobiście wolę mieć 3 pary butów skorzanych za 300-400 zł w których pochodzę kilka lat niż kilkanaście tanich. Moja koleżanka ma odwrotnie. Suma summarum ona na te buty wydaje więcej niż ja, ale i tak uważa, że lepiej na tym wychodzi bo ma dużo.
To też nie jet do końca tak u każdego. Dwa lata temu kupiłam buty zimowe za 30 zł(!), w których chodziłabym teraz trzecią zimę, gdyby nie to, że psy mi je obżarły. Podobnie chodzę w butach droższych, skórzanych. Tak samo w balerinkach od chinola zawsze 3 lata minimum.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 22:13   #341
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Czyli jeżeli 4% Polaków zarabia 7 lub więcej to to jest chyba właśnie odpowiedz na pytanie wątku ile wynosi dobra pensja
A dlaczego granicą dobrych zarobków jest dla Ciebie akurat 96. percentyl, a nie 95., 97. albo jakikolwiek inny?
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-06, 22:45   #342
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Odpukać, nie mam większych problemów zdrowotnych, nie potrzebuję specjalistycznych kosmetyków, jedyne co to na soczewki wdaję, ale w przeliczeniu na miesiąc to są grosze. Z obcieraniem stóp mam problem, ale te zimowe to było jakieś cudo. Teraz mam problem gdzie znaleźć coś podobnego i w miarę taniego
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 02:03   #343
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
A dlaczego granicą dobrych zarobków jest dla Ciebie akurat 96. percentyl, a nie 95., 97. albo jakikolwiek inny?
Nie wiem, nie jest to granica sztywna, po prostu dość istotna informacja w kontekście tego wątku, nie mamy danych ile osób zarabia powyżej 6000 także potraktowałam to dość umownie

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 05:45   #344
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

GUS wylicza średnią wynagrodzenia bardzo wybiórczo. Ok 40 % firm w Polsce nie jest branych pod uwagę. I uwaga uwaga do tych liczą się tylko umowy o prace. Więc pewnie ok 20 % społeczeństwa bierze pod uwagę ten cały GUS. I zagadka się rozwiązała. Jeszcze dodam że kwota podana przez GUS to kwota brutto.
To samo jakiś tam Sadlaki Sadlak.

Vison jesteś z tego samego miasta co ja. To chyba znasz realia, czy się zapomniało? U nas praca w Biedrze? Chyba jak ci ktoś załatwi. Poza tym te stawki to przesada- w Wawie w Biedrze miałam 1640 na rękę i zero premi. W Zamościu na ten czas ok 1500zł. Jak się zwalniałam dali jakieś premie.
Teraz 2 tysiące (w Warszawie) w Biedronce ma koleżanka która już 4 lata pracuje i dostała podwyżkę za staż i licząc oczywiście premię za obecność- której nie ma w ogóle jeśli jesteś choć 1 dzień na L4 lub UŻ. Urlop to tez brak premii. Dodatkowo premia za wyniki max 350zł ale to rzadko.
Socjal? Multisport ok -ale płatny i tak. Opieka medyczna- płatna. Tylko bony na święta i tyle.
W porównaniu do socjalu który mam w obecnej pracy to żenada.

Rok 2015 Zamość-proponują mi 5zł/h netto na umowę zlecenie.
Polska to Warszawa i mało kto zarabia najniższą?
Jeśli chodzi o najbliższe otoczenie i znane mi osoby (nie z opowieści i przechwalanek) to osoba która zarabia najwięcej w moim rodzinnym mieście jest mój brat. Ok 1900 na rękę, 12 lat pracy w dobrym przedsiębiorstwie. Reszta osób raczej najniższa krajowa, ewentualnie staż z PUP za tysiaka

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2016-12-07 o 05:46
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 06:14   #345
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Wiem jak się zarabia u nas w mieście, ale co to zmienia? Nie wypowiedziałam się o nim w kwestiach zarobku ani razu Poza tym nie mieszkam tam prawie 10 lat, właśnie ze względu na pracę. I nigdzie nie napisałam, że tak super się wszędzie zarabia, wręcz przeciwnie. Stwierdziłam w którymś poście, że wcale nie jest tak kolorowo jak się niektórym wydaje, dobrze sobie z tego zdaję sprawę. Aczkolwiek znam osoby zarabiające więcej niż Twój brat, nawet ostatnio znajomi wrócili do zmc i koleżanka znalazła pracę za 1800zl, z czego minimalna na umowę o pracę, a reszta na umowę zlecenie. Ale dobre i to.

Pisząc o pracownicy z Biedronki miałam na myśli osobę mieszkającą w Warszawie. Chociaż teraz to już nie jestem pewna czy ona mi nie podawała kwoty brutto, a nie netto. Było to z rok temu, więc mogłam coś pomieszać.

I nie, Polska to nie jest tylko Warszawa. W ogóle to Warszawę chcą na cele statystyczne badać oddzielnie niż całe województwo mazowieckie, bo zawyża wyniki. Trzeba przyznać, że praca tutaj jest, ale zdarza się i za 1500zl.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 09:46   #346
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;6834752 1]GUS wylicza średnią wynagrodzenia bardzo wybiórczo. Ok 40 % firm w Polsce nie jest branych pod uwagę. I uwaga uwaga do tych liczą się tylko umowy o prace. Więc pewnie ok 20 % społeczeństwa bierze pod uwagę ten cały GUS.[/QUOTE]
Wiesz że dzwoni, ale nie do końca wiesz w którym kościele Istotnie do średniej płacy brane są tylko przedsiębiorstwa zatrudniające od 9 osób. Ja natomiast odnosilem się do dużo bardziej kompleksowego badania, w którym brane pod uwagę byly wszystkie podmioty gospodarki narodowej zatrudniające od 9 osób, a nie tylko przedsiebiorstwa. Doskonale zdaje sobie sprawe, ze istnieja tez instytucje zarabiajace ponizej 9 osob, ale są to jedyne wiarygodne badania odsetka isob pobierajacych płacę minimalną. Poproszę też o źródło przytoczonych przez Ciebie odsetkow 20% i 40%, tak dla rzetelności dyskusji.




[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;6834752 1]
Jeśli chodzi o najbliższe otoczenie i znane mi osoby (nie z opowieści i przechwalanek) to osoba która zarabia najwięcej w moim rodzinnym mieście jest mój brat. Ok 1900 na rękę, 12 lat pracy w dobrym przedsiębiorstwie. Reszta osób raczej najniższa krajowa, ewentualnie staż z PUP za tysiaka[/QUOTE]
Naprawdę uważasz, że takie "w moim otoczeniu" to lepszy obraz Polski niż rzetelne badania, do których każdy może przeczytać metodologię? W otoczeniu Janka lekarza średnio ludzie mogą zarabiać 20 kafli na miesiąc, w otoczeniu Mirka komornika 50 tys. zł na miesiąc, a w otoczeniu Jadzi z postpegeerowskiej wsi 0 zł (tylko socjal). Tylko otoczenie pojedynczej osoby (np. Twoje) nijak ma się do sytuacji całej Polski, o której można wyrokowac jedynie na podstawie badań ogólnopolskich.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
chyba są dwie różne Polski na mapie świata
Jest jedna Polska, w której różni ludzie różnie zarabiają, to naprawdę proste

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2016-12-07 o 09:52
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 10:37   #347
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Uwzględniając moje obecne potrzeby praca z przyzwoitą/dobrą płacą to dla mnie aktualnie 3000-3500 zł netto. Praca z bardzo dobrym wynagrodzeniem to dwukrotność tego co wyżej. Nie wiem jak te kwoty będą się kształtować dla moich potrzeb za kilka lat.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:20   #348
herbatkauemilki
Przyczajenie
 
Avatar herbatkauemilki
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 12
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Dla mnie dobra pensja to taka z której jestem w stanie coś odłożyć, kupić sobie raz na miesiąc ciucha, wyjść do kina itd. W Warszawie to jest co najmniej 4000 tys. na rękę, jeśli chciałoby się wynająć kawalerkę i nie mieszkać jak studenciaki :P

Dobre zawody? Programiści, farmaceuci, informatycy..
herbatkauemilki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:25   #349
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja bym z 2000 nic nie odłożyła chyba jakbym się miała sama za to utrzymać. Czynsz, jak nie masz kredytu to i tak to samo płacisz komuś za wynajem, rachunki, telefon i internet, jakiś bilet miesięczny czy paliwo... a ja jestem oszczędna raczej. Zycie jest piekielnie drogie.
Czyli ci, którzy nie wynajmują, mają kredyt? Nie ma innej możliwości? Bo wiesz, są ludzie, którzy po prostu mają gdzie mieszkać - dostali, odziedziczyli, mieszkają razem z rodziną. I nie mają ani kredytu, ani nie płacą za wynajem, płacą jedynie bieżące opłaty. A takich osób jest też trochę. I to też ma wpływ na to jaka pensja jest przez nich uznawana za "dobrą".

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;6829801 1]Niektóre z kwot tutaj podawanych wydają mi się nierealne do końca mego żywota. Gdybyśmy z mężem zarabiali po 10 koła to po półtorej roku max 2 latach kupilibyśmy mieszanie za gotówkę w Wawie. Kto by sobie zawracał głowę kredytami. [/QUOTE]

Ubawiłam się Gdzie te mieszkania za mniej niż 300 tysięcy można dostać w Warszawie? Chyba, że mówimy o schowku na szczotki pod schodami, to wtedy tak - dałoby się oszczędzić na coś takiego w 1,5 roku.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2016-12-07 o 12:26
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 12:29   #350
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Czyli ci, którzy nie wynajmują, mają kredyt? Nie ma innej możliwości? Bo wiesz, są ludzie, którzy po prostu mają gdzie mieszkać - dostali, odziedziczyli, mieszkają razem z rodziną. I nie mają ani kredytu, ani nie płacą za wynajem, płacą jedynie bieżące opłaty. A takich osób jest też trochę. I to też ma wpływ na to jaka pensja jest przez nich uznawana za "dobrą".



Ubawiłam się Gdzie te mieszkania za mniej niż 300 tysięcy można dostać w Warszawie? Chyba, że mówimy o schowku na szczotki pod schodami, to wtedy tak - dałoby się oszczędzić na coś takiego w 1,5 roku.
No zazwyczaj jak młody człowiek chce się wyprowadzić z domu i zacząć dorosłe życie a jego rodzice i dziadkowie żyją to skąd ma wziąć mieszkanie? Albo wynajmuje albo bierze kredyt. Opcja typu mam ziemię/mieszkanie po babci jest niezwykle rzadka.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:34   #351
niebieska_chmura
Raczkowanie
 
Avatar niebieska_chmura
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 362
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No zazwyczaj jak młody człowiek chce się wyprowadzić z domu i zacząć dorosłe życie a jego rodzice i dziadkowie żyją to skąd ma wziąć mieszkanie? Albo wynajmuje albo bierze kredyt. Opcja typu mam ziemię/mieszkanie po babci jest niezwykle rzadka.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Niektórym rodzice kupują mieszkanie.
niebieska_chmura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:38   #352
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No zazwyczaj jak młody człowiek chce się wyprowadzić z domu i zacząć dorosłe życie a jego rodzice i dziadkowie żyją to skąd ma wziąć mieszkanie? Albo wynajmuje albo bierze kredyt. Opcja typu mam ziemię/mieszkanie po babci jest niezwykle rzadka
Nie wiem na ile rzadka, bo nie prowadzę żadnych statystyk, ale znam trochę takich osób, które mają gdzie mieszkać dzięki bliskim. Właśnie na zasadzie - rodzice postawili dom, zostawili mieszkanie, albo kupili więcej niż jedno, albo babcia/ciocia/dziadek/wujek itp zapisali i zmarli. To naprawdę nie jest taki rzadkie.
Poza tym mam wrażenie, że takie osoby raczej się tym nie chwalą, bo wiedzą jak to jest widziane, że się coś dostało, a nie zapracowało na to samemu. Lepiej jak ktoś narzeka na to, że się ma kredyt na 30 lat niż jak nie musi mieć tego kredytu, bo ma gdzie mieszkać dzięki rodzicom czy dalszej rodzinie.

Oczywiście, że jeśli nie ma się nic swojego, to zostaje kredyt albo wynajem.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez niebieska_chmura Pokaż wiadomość
Niektórym rodzice kupują mieszkanie.
Dokładnie. Znam kilka takich par, którym rodzice (x2, w sensie jej i jego) dali mieszkanie w prezencie ślubnym.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2016-12-07 o 12:40
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:48   #353
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Większosc osób jakie znam wynajmuje/ma kredyt. Ale w Warszawie mało mieszkan odziedziczonych, bo wszystko za wojny zburzyli.

Natomiast mieszkania od rodziców mają tylko Ci z bogatych rodzin (albo mają od rodziców klitkę i rodzice mają kredyt) także tez jakiś margines. Mozliwe że gdzie indziej jest inaczej. Sporo osób z poza Warszawy, z mojej firmy buduje się pod Warszawą.
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:01   #354
niebieska_chmura
Raczkowanie
 
Avatar niebieska_chmura
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 362
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Natomiast mieszkania od rodziców mają tylko Ci z bogatych rodzin (albo mają od rodziców klitkę i rodzice mają kredyt) także tez jakiś margines. Mozliwe że gdzie indziej jest inaczej. Sporo osób z poza Warszawy, z mojej firmy buduje się pod Warszawą.
Moim rodzicom daleko do bogaczy (typowa klasa średnia), jednak kupili mieszkania i dla mnie i dla mojego brata, bez kredytu, w centrum Warszawy.
Na studiach miałam też sporo znajomych spoza Warszawy, którym również rodzice kupili mieszkania na start w stolicy. Ludzie na pewno nie byli biedni, ale nie szastali jakoś bardzo kasą. Znam też kilka osób, którym rodzice dali na wkład własny i pomagają spłacać kredyt. Myślę więc, że nie jest to tak bardzo rzadkie zjawisko...



Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
niebieska_chmura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:04   #355
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Dziewczyny, tylko że te przykładowo 7-8 lat temu w Warszawie ceny mieszkań były prawie o połowę niższe, więc jak ktoś wtedy miał możliwość coś kupić swojemu dziecku idącemu na studia to była super opcja.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:10   #356
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez niebieska_chmura Pokaż wiadomość
Niektórym rodzice kupują mieszkanie.
Ja znam takie osoby ale w większości dotyczy to tych, których rodzice kupili działkę jak kosztowały po kilka tysięcy i postawili dom (sami) a mieszkanie wynajeli. Los chciał ze ceny w ciągu kilku lat wzrosły wielokrotnie. Nie kłócimy się ile jest takich ludzi, czy malo czy dużo bo nie namy danych.
Ja znam jedna parę która od rodziców dostała mieszkanie (rodzice się wybudowali) a od drugich rodziców działkę czy dwie (mieszkali na wsi i mieli ziemie). Sprzedali to wszystko, kupili swoją działkę i budują dom, z kredytem a jakże.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:24   #357
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Chodziło mi tylko o to, że podział kredyt vs wynajem, to nie jest podział dychotomiczny. Na zasadzie, że jak wynajmujesz to nie masz kredytu, a jak nie wynajmujesz to musisz mieć kredyt. Bo są jeszcze inne sytuacje, kiedy jest się na swoim i nie trzeba ani wynajmować, ani brać kredytu.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:40   #358
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez niebieska_chmura Pokaż wiadomość
Moim rodzicom daleko do bogaczy (typowa klasa średnia), jednak kupili mieszkania i dla mnie i dla mojego brata, bez kredytu, w centrum Warszawy.
Na studiach miałam też sporo znajomych spoza Warszawy, którym również rodzice kupili mieszkania na start w stolicy. Ludzie na pewno nie byli biedni, ale nie szastali jakoś bardzo kasą. Znam też kilka osób, którym rodzice dali na wkład własny i pomagają spłacać kredyt. Myślę więc, że nie jest to tak bardzo rzadkie zjawisko...



Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
8 lat temu mieszkania w warszawe (zwłaszcza w dalszych dzielnicach byly niemal o polowę tańsze).
Poza tym pytanie jakei to mieszkania- kawalerka, czy dwa pokoje sa dobre na studia ale jak się zkałada rodzine to trzeba więcej, a to już duzy koszt- chyab ze na obrzeżach miasta
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:41   #359
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Jak się wynajmuje to płaci się podobna kasę do raty kredytu, więc wychodzi na to samo. Jak się ma swoje to koszty są niższe, ale myślę, że jednak odsetek takich ludzi nie jest jakiś wybitnie duży (ale nie wiem, tak tylko gdybam).
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 15:08   #360
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tylko że te przykładowo 7-8 lat temu w Warszawie ceny mieszkań były prawie o połowę niższe, więc jak ktoś wtedy miał możliwość coś kupić swojemu dziecku idącemu na studia to była super opcja.
Byly nizsze ale na pewno nie o polowe.

Ja jestem ciekawa co to oznacza "typowa klasa srednia", bo ciezko mi sobie wyobrazic klase srednia(w polskim rozumieniu), ktora stac na kupienie dwoch mieszkan w Wawie w niewielkich odstępach czasu.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-25 12:15:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.