Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-17, 10:32   #4861
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7102656 1]haha
Tzw. L-żunia [/QUOTE]

nie byłam pewna imienia. dla mnie to pani, która płaci rachunki za elektryczność
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:55   #4862
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

taaaaa a spróbuj na nauczyciela wychowania przedszkolnego powiedzieć przedszkolanka, to się dowiesz, że przedszkolanka to dziewczynka chodząca do przedszkola 😃
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:03   #4863
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Nazywanie sprzątaczki "panią sprzątającą" wręcz narzuca odbiorcy pogląd, że jest to zawód, którego należy się w pewien sposób wstydzić i przez to "wygładza się" jego nazwę. Tak samo mówimy właśnie krawcowa, dentysta (czy ktokolwiek powie, że ma wizytę u lekarza stomatologa?) i z tym jakoś nikt nie ma problemu.
Stomatolog nie jest lekarzem.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:10   #4864
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Stomatolog nie jest lekarzem.
W Polsce i wg polskiego systemu kształcenia jest lekarzem.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:10   #4865
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Brzydzi mnie takie podejście pt. "ja tego nie zrobię, bo komuś za to płacą". I potem w pracy widzę ludzi w garniakach i garsonkach zostawiających kubki na biurkach albo na stoliku zamiast włożyć je do zmywarki, bo przecież przyjdzie pani sprzątaczka i zabierze to szlachciance z biurka.
Dokładnie jak moja znajoma, odkłada w biurze po sobie kubki po kawie, nawet fusów nie wyleje. I takie kubki mogą zarosnąć pleśnią, bo sprzątaczka przychodzi raz w tygodniu. Sama powiedziała, że nie ruszy, bo od tego jest sprzątaczka. Grażyna.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:13   #4866
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Stomatolog nie jest lekarzem.
Od kiedy?

Cytat:
Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") – osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego[1][2](dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 2016[3]).

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.[4], lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:15   #4867
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Stomatolog nie jest lekarzem.
Stomatolog to nazwa zwyczajowa. Tak samo jak lekarz medycyny. Mamy lekarza i lekarza dentystę.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-17, 11:21   #4868
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Dokładnie jak moja znajoma, odkłada w biurze po sobie kubki po kawie, nawet fusów nie wyleje. I takie kubki mogą zarosnąć pleśnią, bo sprzątaczka przychodzi raz w tygodniu. Sama powiedziała, że nie ruszy, bo od tego jest sprzątaczka. Grażyna.
U mnie w pracy ludzie także nie wyrzucają fusów albo liści z herbaty, tylko kładą taki usyfiony kubek na blat Tak samo jak zmywarka jest pusta, a oni talerze po obiedzie usyfione sosami i z resztkami kurczaka wrzucają do zlewu jeden na drugim, bo przecież rączki by im urwało i korona spadła, gdyby się schylili do zmywarki, a wcześniej łaskawie wyrzucili resztki obiadu do kosza. Sprzątaczka przychodzi regularnie w ciągu dnia, ale po porze obiadowej kuchnia wygląda tak obrzydliwie, że jest mi za tych ludzi autentycznie wstyd.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:38   #4869
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Ja zawsze z paniami sprzątaczkami chętnie pogadam, mama mnie od małego uczyła, że żadna praca nie hańbi.
Ostatnio pani sprzątaczka sprzedała mi ciekawe info, którego kompletnie się nie spodziewałam i dotyczyło pań z dziekanatu. Okazało się, że jedna to syfi właśnie niemożliwie, zostawia na biurku nieumyte kubki, posmarkane chusteczki etc, jakby nie mogła ich wywalić sama do kosza, a jest pierwsza do krytyki pań sprzątaczek, jak coś jest nie umyte na tip top (np. okna, pomimo, że jest mega zimno). Straszna wiocha, mnie by wstyd zeżarł, ostatnio czekałam kwadrans, żeby podłoga wyschła, bo pani już umyła, a nie chciałam jej pracy marnować.

Mnie się to w głowie nie mieści, żeby nasyfić i sobie pójść, bo ktoś sprzątnie
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:41   #4870
niebieska_chmura
Raczkowanie
 
Avatar niebieska_chmura
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 362
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7102613 6]Ja tam nie mam problemu z tym, że ktoś wykonuje pracę polegającą na sprzątaniu. Nie przypisuję temu żadnej oceny/żadnych emocji. Praca jak praca. Dlatego bez oporów używam nazwy przypisanej do tego zawodu, czyli sprzątaczka. Takie cudowanie i obchodzenie na około wydaje mi sie dziwne i chyba robione po to, żeby nie urazić takiej osoby (w swoim mniemaniu). Nie wiem czym w sumie.
Czy o krawcowej też mówi się 'pani szyjąca' albo'pani, która szyje' ? A o dentystce 'pani, która leczy zęby' ?
Dla mnie to dziwaczne.[/QUOTE]
Ja również nie mam z tym problemu.
Niemniej jednak słowo "sprzątaczka" ma dla mnie wydźwięk pejoratywny. Tak po prostu, bez uzasadnienia.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
czy ktokolwiek powie, że ma wizytę u lekarza stomatologa?
Tak, np. ja.
Może nie powiem "lekarz stomatolog", lecz "stomatolog" owszem.
niebieska_chmura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:56   #4871
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
W Polsce i wg polskiego systemu kształcenia jest lekarzem.
Co znaczy wg polskiego systemu kształcenia? Program kształcenia stomatologów znacząco różni się od wydziału lekarskiego.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-17, 11:58   #4872
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Co znaczy wg polskiego systemu kształcenia? Program kształcenia stomatologów znacząco różni się od wydziału lekarskiego.
Ale kim jest więc stomatolog, jeśli nie lekarzem? Inżynierem? Kończą oni egzamin-dentystyczny, a ich zawód opisuje Ustawa o zawodzie lekarza dentysty.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 12:00   #4873
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Co znaczy wg polskiego systemu kształcenia?
Napisałem tak, bo w niektórych krajach (np. USA) stomatolodzy faktycznie nie są lekarzami w rozumieniu zawodowym.

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Program kształcenia stomatologów znacząco różni się od wydziału lekarskiego.
No i? Program inżyniera informatyka znacząco różni się od programu inżyniera mechanika, a przed nazwiskiem mają to samo.

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2017-02-17 o 12:01
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 12:02   #4874
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Co znaczy wg polskiego systemu kształcenia? Program kształcenia stomatologów znacząco różni się od wydziału lekarskiego.
Idąc tym tropem myślenia, to jeśli mamy magistra socjologii i chemii, to tylko jeden z nich może być magistrem, bo przecież nie mają takiego samego programu studiów
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 14:34   #4875
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Są też lekarze weterynarii.

Polski system kształcenia lekarzy dentystów rożni się od kształcenia lekarzy medycyny.

A POLSKI system kształcenia dentystów to zupełnie inna bajka niż DDS. Co ważne od polskich stomatologów wymaga się duuuużo więcej.

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2017-02-17 o 17:34
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 19:38   #4876
imy
Zadomowienie
 
Avatar imy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska/ Łódź
Wiadomości: 1 491
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Oświecę Cię - szmatę można nawinąć na mopa na tę kwadratową część (sklepy najczęściej mają właśnie takowe u siebie). Myślisz, że obsługa sklepu wycierałaby te wymiociny szmatą w rękach na kolanach?
Nasza regionalna ma właśnie takie zasady że w ciągu otwarcia sklepu wycieramy szmata i spreyem z wodą na kolanach. Czy to stłuczony produkt czy błoto z butów czy wymiociny. Mop po zamknięciu. Myślę że niezła z niej Grażyna nie tylko w tym przypadku.
__________________
http://kurmanuel.blogspot.com
blog kulinarny- zapraszam
Koktajl awokado
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą












imy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 20:04   #4877
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Dla jak zwykle chętnych do obszczekania rodziców mam pytania:
- ok, ścieramy siuśki chusteczkami to gdzie wrzucamy chusteczki?
- czy według was zasisusiana podłoga przetarta chusteczką jest czysta?
- czy mokre dziecko ma sobie radośnie obok was stać kiedy to wyjmujecie z torby narzędzia czyszczące i szorujecie podłogę?
- czy na serio nosicie ze sobą wszystko co ewentualnie może się przydać w torebce?[COLOR=Silver]
W moim domu, też nie wręczam gościom szmatek aby po sobie posprzątali.
jakby w moim domu cudze dziecko lub pies się zsiusiał to dam gościowi papierowy ręcznik do wytarcia, potem poprawię podłogę mopem, a nad zasikanym dywanem się rozpłaczę i wystawię na balkon. W przypadku dziecka - dostarczę ręcznik i umożliwię umycie w łazience, pożyczę spodnie jeżeli będą pasowały.
Co do dzieci zsiusianych w sklepie - na szczęście nie mam takich doświadczeń
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 20:20   #4878
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Są też lekarze weterynarii.

Polski system kształcenia lekarzy dentystów rożni się od kształcenia lekarzy medycyny.

A POLSKI system kształcenia dentystów to zupełnie inna bajka niż DDS. Co ważne od polskich stomatologów wymaga się duuuużo więcej.
Z nie jest przypadkiem tak, ze jak "zwykły" lekarz może być np. pediatrą, dermatologiem, ginekologiem, ortopedą itp. itd. tak lekarz-dentysta może być np. stomatologiem lub ortodontą? Że to dziedzina tej nauki?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 21:07   #4879
gosiaczekbtm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 533
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Grażyna z pewnego serwisu ogłoszeniowego:
chciałam kupić od pani spacerówkę, dogadałyśmy się przez telefon, kobieta podała adres, więc jadę. Zajeżdzam na miejsce (zajęło to jakieś 20min), nagle dzwoni telefon, to Grażyna z pytaniem gdzie jestem, bo ona sprzedała właśnie ten wózek komuś kto był szybciej ode mnie i już mam nie przyjeżdżać Myślałam, że mnie tam szlag trafi :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiaczekbtm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-17, 23:30   #4880
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Są też lekarze weterynarii.
Mój kumpel tego zawsze strasznie pilnował - studiował medycynę weterynaryjną, teraz jest lekarzem weterynarii (a nie jakieś tam plebejskie "weterynaria & weterynarz", pfff!)
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 01:00   #4881
SugarFreexD
Rozeznanie
 
Avatar SugarFreexD
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 607
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Mój kumpel tego zawsze strasznie pilnował - studiował medycynę weterynaryjną, teraz jest lekarzem weterynarii (a nie jakieś tam plebejskie "weterynaria & weterynarz", pfff!)
Potwierdzam. :p Część osób z mojego roku na studiach miała zajęcia w klinice weterynaryjnej i jeśli ktoś tam użył określenia 'weterynarz' zamiast 'lekarz weterynarii' to ze strony prowadzącego było niezłe oburzenie. Moim zdaniem to jednak troszkę przesada, wiadomo, że ludzie w języku potocznym używają słowa weterynarz i nie uważam żeby była to ujma na honorze.

A co do pań sprzątających/sprzątaczek to mieszkam w akademiku i za każdym razem kiedy na koniec semestru musieliśmy zdawać pokój, dziwiło mnie wielkie oburzenie niektórych studentów, że 'jak to, oni mają dokładnie posprzątać pokój i łazienkę?! i jeszcze okna umyć? przecież są od tego sprzątaczki!'. No kurcze, rozumiem, że sprzątanie to praca tych pań, ale przecież one fizycznie same nie dałyby rady ogarnąć ok. 400 pokoi we trójkę, a dodatkowo korytarze, kuchnie i pokoje po gościach hotelowych. To chyba nie taki duży problem 2 razy w roku posprzątać po sobie pokój i łazienkę...
SugarFreexD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 05:32   #4882
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Z nie jest przypadkiem tak, ze jak "zwykły" lekarz może być np. pediatrą, dermatologiem, ginekologiem, ortopedą itp. itd. tak lekarz-dentysta może być np. stomatologiem lub ortodontą? Że to dziedzina tej nauki?
To są dwa różne kierunki studiów ( chociaż jakiś czas temu, nie wiem czy nadal można było się po pierwszym roku przenosić ). Ale cześć uprawnień jest podobnych jak wystawianie recept czy kierowanie na zdjęcia RTG, prawo do zabiegów z uszkodzeniem powłok ciała, podawanie leków. I mniej więcej tak jest bo specjalizacje dentystyczne to min. stomatologia dziecięca lub zachowawcza z endoncja.

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2017-02-18 o 12:01
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 08:20   #4883
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Sromatologia. 😅 wiem że literówka ale nie mogę. 😂

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 09:16   #4884
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Dokładnie jak moja znajoma, odkłada w biurze po sobie kubki po kawie, nawet fusów nie wyleje. I takie kubki mogą zarosnąć pleśnią, bo sprzątaczka przychodzi raz w tygodniu. Sama powiedziała, że nie ruszy, bo od tego jest sprzątaczka. Grażyna.
Grażyna to mało powiedziane. Ja na miejscu tej Pani od sprzątania nawet bym tego nie dotknął. Ma Grazia ręce to niech po sobie posprząta.

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2017-02-18 o 09:35
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 09:48   #4885
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez gosiaczekbtm Pokaż wiadomość
Grażyna z pewnego serwisu ogłoszeniowego:
chciałam kupić od pani spacerówkę, dogadałyśmy się przez telefon, kobieta podała adres, więc jadę. Zajeżdzam na miejsce (zajęło to jakieś 20min), nagle dzwoni telefon, to Grażyna z pytaniem gdzie jestem, bo ona sprzedała właśnie ten wózek komuś kto był szybciej ode mnie i już mam nie przyjeżdżać Myślałam, że mnie tam szlag trafi :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się kiedyś nacięłam w podobny sposób. Jednak rozumiem powody. Sama nic nie sprzedawałam w ten sposób, ale słyszałam wiele opowieści ludzi, którzy mają z tym doświadczenia. To, że ktoś dzwoni, że jedzie, zwykle nie oznacza wcale, że przyjedzie. To, że przyjedzie, nie jest równoznaczne z tym, że kupi. A jak nawet będzie chciał kupić, to będzie się targował, proponując czasami absurdalnie niską cenę. Więc jak się kobiecie trafił konkretny kupiec, to sprzedała. Taka specyfika tego rynku- kto pierwszy ten lepszy.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 13:39   #4886
gosiaczekbtm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 533
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Też się kiedyś nacięłam w podobny sposób. Jednak rozumiem powody. Sama nic nie sprzedawałam w ten sposób, ale słyszałam wiele opowieści ludzi, którzy mają z tym doświadczenia. To, że ktoś dzwoni, że jedzie, zwykle nie oznacza wcale, że przyjedzie. To, że przyjedzie, nie jest równoznaczne z tym, że kupi. A jak nawet będzie chciał kupić, to będzie się targował, proponując czasami absurdalnie niską cenę. Więc jak się kobiecie trafił konkretny kupiec, to sprzedała. Taka specyfika tego rynku- kto pierwszy ten lepszy.
No ok, ale skoro się umówiliśmy konkretnie, to mogła chociaż poczekać te parę minut, i gdybym się nie zdecydowała, sprzedać tej drugiej osobie.
gosiaczekbtm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 14:37   #4887
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;71047541]jakby w moim domu cudze dziecko lub pies się zsiusiał to dam gościowi papierowy ręcznik do wytarcia, potem poprawię podłogę mopem, a nad zasikanym dywanem się rozpłaczę i wystawię na balkon. W przypadku dziecka - dostarczę ręcznik i umożliwię umycie w łazience, pożyczę spodnie jeżeli będą pasowały.
Co do dzieci zsiusianych w sklepie - na szczęście nie mam takich doświadczeń [/QUOTE]

Tak mi się przypomniało a propos siusiających dzieci jak jadąc autem (latem) mijaliśmy parkę, która zrobiła sobie postój na poboczu i obok samochodu wysadzali swoje kilkuletnie dziecko do siusiania. Nie była to żadna boczna dróżka, dosyć ruchliwa droga a co lepsze, dosłownie po drugiej stronie ulicy była stacja benzynowa - wystarczyło skręcić
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 15:09   #4888
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

wypróżnianie dzieci w miejscach publicznych i na widoku to temat rzeka...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 20:21   #4889
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Z nie jest przypadkiem tak, ze jak "zwykły" lekarz może być np. pediatrą, dermatologiem, ginekologiem, ortopedą itp. itd. tak lekarz-dentysta może być np. stomatologiem lub ortodontą? Że to dziedzina tej nauki?
przecież lekarz dentysta to stomatolog.
dentyści mogą robić specjalizacje.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Mój kumpel tego zawsze strasznie pilnował - studiował medycynę weterynaryjną, teraz jest lekarzem weterynarii (a nie jakieś tam plebejskie "weterynaria & weterynarz", pfff!)
3/4 ludzi mówi weterynIarz.
1/5 dzwoniąc, pyta, czy dodzwonili się do weteryniarni.
1/3 sądzi, że bycie weterynarzem to prosty kursik i można posługiwać wielmożnym ludziom. stety-niestety inaczej działa na ludzi posługiwanie się tytułem LEKARZA weterynarii niż bycie zwykłym weterynarzem. ale to temat rzeka i mam wrażenie, że łatwiej wychować psa o iq poduszki niż ludzi.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

bawi mnie strasznie usprawiedliwianie matek, które chodzą z całą dzieciarnią na zakupy. kilka lat temu w wakacje pracowałam w drogerii na literkę R. i cóż, wiele matek pojawiało się codziennie (!!!) w sklepie, czytało etykietki na każdym możliwym kosmetyku, nic nie kupowało i oczywiście olewało biegające/niszczące/nudzące się dzieci. także tak, nie każdy chce szybko załatwić zakupy z dzieckiem.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 21:04   #4890
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez obłoczek Pokaż wiadomość
Tak mi się przypomniało a propos siusiających dzieci jak jadąc autem (latem) mijaliśmy parkę, która zrobiła sobie postój na poboczu i obok samochodu wysadzali swoje kilkuletnie dziecko do siusiania. Nie była to żadna boczna dróżka, dosyć ruchliwa droga a co lepsze, dosłownie po drugiej stronie ulicy była stacja benzynowa - wystarczyło skręcić
wiesz ale dziecko to nie dorosły, czasem nie powie odpowiednio wczesniej tylko w ostatnim momencie i nie ma zmiłuj . po drugiej stronie ulicy moze byc szereg wc a i tak nie bedziesz ryzykowac 2 minut na dojazd bo po prostu nie wytrzyma
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-25 19:41:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.