Największe faux pas popełniane przez Młodych :) - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-02, 23:18   #4681
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a uważacie, że poprawiny bez tańców to faux pas?

Wiadomo z wesela zostaje dużo jedzenia, więc pomyslałam, że by się nie zmarnowało mogłabym wynająć jakąś salę typu mała remiza, czy sala gimnastyczna, ale nie chcę dodatkowych kosztów w postaci DJ. W ogóle chciałabym raczej taką imprezę wyżerkę-posiadówkę (typu imieniny) niż powtórkę z poprzedniego dnia, bo szczerze mówiąc nie jestem fanką tańca, no i raczej dzień po takiej imprezie nie będę na siłach Wiem, że jak ktoś lubi tańczyć to tego nie zrozumie, ale dla mnie dwa dni tańców pod rząd to już za wiele i wiem, że drugiego dnia bym już sie męczyła
Ja poprawin nie planowałam i sama nigdy na nie chodzę, bo mnie to męczy, bo w drugi dzień to ja bym właśnie sobie klapnęła z piwkiem i pogadała, pośmiała się, a tu zawsze muza na ful i namawiają do tańczenia No ale to jedzenie...Szkoda mi go Z drugiej strony nie chciałabym by goście byli zawiedzeni.
Większość poprawin na jakich byłam to posiadówa do muzyki z płyt
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 23:24   #4682
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

A ja uważam, że jednak młodzi powinni głównie tańczyć razem na weselu. Wiadomo należy tez bawić się z gośćmi i jak ktoś prosi do tańca to nie odmawiać, ale jednak miło gdy PM bawią się tez razem, a nie tylko zabawiają gości jak małpy. W końcu to ich wspólna impreza.
Byłam na weselu gdzie młodzi razem zatańczyli może z kilka piosenek, bo ciągle ktoś mlodą prosił. Co prawda ona nie narzekała (nie wiem czy jej to nie przeszkadzało, czy narzekać nie wypadało), ale dziwne to było.. Szczególnie widoczne to było ponoć na filmie (nie oglądałam, ale słyszalam taką opinię od kilku osób)
Dla mnie takie wręcz nachalne rozchwytywanie młodych ze strony gości jest też troszkę nie na miejscu. Rozumiem ojciec, chrzestny, czy tam bliscy chcą zatańczyć po jednym czy dwa kawałki, ale na tym weselu z młodą tańczyły po kilka tańców osoby towarzyszące, których ona wcześniej nie widziała na oczy, no jakaś masakra dla mnie...

---------- Dopisano o 00:24 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Większość poprawin na jakich byłam to posiadówa do muzyki z płyt
hmm ale puszczenie piosenek z płyt dalej nie rozwiązuje problemu tańców, czego ja bym chciała uniknąć.. Tzn oni niech sobie tańczą na zrowie, tylko jak powiedzieć gościom, że Panna młoda dziś nie tańczy Z drugiej strony siedzieć w martwej ciszy to zmuła.. Chyba wybiorę jakąś salkę w której jest za mało miejsca do tańczenia
__________________
Raz królewna złotowłosa
cudny miała sen,
że splatała złote włosy,
złociste jak len.
I przyszedł do niej grajek,
na skrzypcach zaczął grać
i mówi: Pójdź, królewno
konwalie ze mną rwać.


Pójdź, pójdź...
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 23:38   #4683
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
hmm ale puszczenie piosenek z płyt dalej nie rozwiązuje problemu tańców, czego ja bym chciała uniknąć.. Tzn oni niech sobie tańczą na zrowie, tylko jak powiedzieć gościom, że Panna młoda dziś nie tańczy Z drugiej strony siedzieć w martwej ciszy to zmuła.. Chyba wybiorę jakąś salkę w której jest za mało miejsca do tańczenia
U mnie rozwiązuje, przy płytach nikt nie tańczy
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 23:47   #4684
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

W sumie jak muzyka będzie cicho i taka mało skoczna to komu się będzie chciało tańczyć... Zastanowię się jeszcze nad tym.
__________________
Raz królewna złotowłosa
cudny miała sen,
że splatała złote włosy,
złociste jak len.
I przyszedł do niej grajek,
na skrzypcach zaczął grać
i mówi: Pójdź, królewno
konwalie ze mną rwać.


Pójdź, pójdź...
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 07:47   #4685
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie jest absolutnie faux pas, ale z tego co ja zauwazylam to jest tak ze na tych poprawinach i tak nie duzo osob tanczy, no i oczywiscie nie non stop. Nie sa tu juz takie szalone wyginance jak w dniu slubu i nie ma calego parkietu ludzi. Raczej jest to dzien pogaduszek z rodzina, troche zabawy, spiewania ale glownie sie siedzi, je i rozmawia.
U Nas jak ktos robi poprawiny to nie mna DJ ani orkiestry jest tylko jakis sprzet grajacy i muza puszczona z plyt/mp3 i leci sobie ot tak, jak ktos ma ochote to idzie pokrecic pare piruetow i zaraz wraca.
zgadzam się, że to żadne faux pas nie jest co więcej sama byłam na dwóch weselach gdzie muzyka była z mp3 i też było świetnie! tańczyli wszyscy, na poprawinach było dokładnie to samo i już na parkiecie mniejsza frekwencja Dlatego nie uważam, że to wina muzyki tylko raczej faktu, że wszyscy skacowani, niewyspani, woleli na poprawinach porozmawiać i zjeść no tak jest zazwyczaj, nawet gdy na poprawinach przygrywa orkiestra to tańczą głównie dzieci i Ci co szczególnie tańczyć lubią

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
W sumie jak muzyka będzie cicho i taka mało skoczna to komu się będzie chciało tańczyć... Zastanowię się jeszcze nad tym.
z muzyką puszczaną z płyt masz tą przewagę, że może ona iść cały czas, podczas posiłków ciszej, ale też zrobić takie taneczne pół godziny co jakiś czas, gdzie muzyka będzie głośna i taka, że nogi się same rwą Wtedy goście chętniej wyjdą na parkiet, a po chwili znowu siądą do stolików Nie ma wtedy tej głupiej sytuacji, że ktoś odchodzi od rozmowy, bo wypada zapchać parkiet bo pusto i każdy patrzy na drugiego, czemu nikt nie idzie trzeba tylko fajne kawałki wybrać i posegregować na te do umilania rozmów i te do tańca
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 08:16   #4686
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie jest absolutnie faux pas, ale z tego co ja zauwazylam to jest tak ze na tych poprawinach i tak nie duzo osob tanczy, no i oczywiscie nie non stop. Nie sa tu juz takie szalone wyginance jak w dniu slubu i nie ma calego parkietu ludzi. Raczej jest to dzien pogaduszek z rodzina, troche zabawy, spiewania ale glownie sie siedzi, je i rozmawia.
U Nas jak ktos robi poprawiny to nie mna DJ ani orkiestry jest tylko jakis sprzet grajacy i muza puszczona z plyt/mp3 i leci sobie ot tak, jak ktos ma ochote to idzie pokrecic pare piruetow i zaraz wraca.
Też jestem zdania, że to żadna wpadka. U mnie też nie będzie orkiestry ani DJ, będzie biesiada za stołem
W sumie byliśmy tylko na trzech weselach z poprawinami, na dwóch była orkiestra, a i tak nikt się nie bawił - wszyscy woleli odpocząć, coś zjeść, porozmawiać na spokojnie. Do tego impreza kończyła się dość szybko, bo większość gości w poniedziałek idzie do pracy.
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 09:35   #4687
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Myślę, że to jak wyglądają poprawiny zależy od regionu i od samych Młodych. U mnie jest wiele tzw. dwudniowych wesel - pierwszy dzień ślub i wesele, drugi dzień poprawiny z orkiestrą (takie "mini wesele").
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 12:20   #4688
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a uważacie, że poprawiny bez tańców to faux pas?

Wiadomo z wesela zostaje dużo jedzenia, więc pomyslałam, że by się nie zmarnowało mogłabym wynająć jakąś salę typu mała remiza, czy sala gimnastyczna, ale nie chcę dodatkowych kosztów w postaci DJ. W ogóle chciałabym raczej taką imprezę wyżerkę-posiadówkę (typu imieniny) niż powtórkę z poprzedniego dnia, bo szczerze mówiąc nie jestem fanką tańca, no i raczej dzień po takiej imprezie nie będę na siłach Wiem, że jak ktoś lubi tańczyć to tego nie zrozumie, ale dla mnie dwa dni tańców pod rząd to już za wiele i wiem, że drugiego dnia bym już sie męczyła
Ja poprawin nie planowałam i sama nigdy na nie chodzę, bo mnie to męczy, bo w drugi dzień to ja bym właśnie sobie klapnęła z piwkiem i pogadała, pośmiała się, a tu zawsze muza na ful i namawiają do tańczenia No ale to jedzenie...Szkoda mi go Z drugiej strony nie chciałabym by goście byli zawiedzeni.
Dla mnie fajnie, żadne faux pas I tak raczej ludzie są zmęczeni po pierwszym dniu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 12:48   #4689
90fasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 186
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
A ja uważam, że jednak młodzi powinni głównie tańczyć razem na weselu. Wiadomo należy tez bawić się z gośćmi i jak ktoś prosi do tańca to nie odmawiać, ale jednak miło gdy PM bawią się tez razem, a nie tylko zabawiają gości jak małpy. W końcu to ich wspólna impreza.
Byłam na weselu gdzie młodzi razem zatańczyli może z kilka piosenek, bo ciągle ktoś mlodą prosił. Co prawda ona nie narzekała (nie wiem czy jej to nie przeszkadzało, czy narzekać nie wypadało), ale dziwne to było.. Szczególnie widoczne to było ponoć na filmie (nie oglądałam, ale słyszalam taką opinię od kilku osób)
Dla mnie takie wręcz nachalne rozchwytywanie młodych ze strony gości jest też troszkę nie na miejscu. Rozumiem ojciec, chrzestny, czy tam bliscy chcą zatańczyć po jednym czy dwa kawałki, ale na tym weselu z młodą tańczyły po kilka tańców osoby towarzyszące, których ona wcześniej nie widziała na oczy, no jakaś masakra dla mnie...

---------- Dopisano o 00:24 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------


:
U mnie panuje przekonanie, że Pan Młody powinien zatańczyć z praktycznie każdą kobietą na weselu Mój narzeczony ubolewa nad tym do dziś, że będzie musiał prosić ciotki. Stąd moje pytanie czy tańczenie tylko z żoną to faux pas?
90fasola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 13:13   #4690
enzunio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 067
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Tak. Mój się cieszy za to z tego "obowiązku" :P

Wysłane z telefonu
enzunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 13:15   #4691
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez 90fasola Pokaż wiadomość
U mnie panuje przekonanie, że Pan Młody powinien zatańczyć z praktycznie każdą kobietą na weselu Mój narzeczony ubolewa nad tym do dziś, że będzie musiał prosić ciotki. Stąd moje pytanie czy tańczenie tylko z żoną to faux pas?
Moim zdaniem to niezbyt ładne zachowanie. Ale już np. obtańczenie tylko kobiet z najbliższej rodziny i spośród przyjaciół nie.

Zresztą nie wiem, jak duże wesele robicie. Bo jeśli np. byłoby tam 100 kobiet to taki taniec z każdą zająłby ok. 300 minut - ponad 5 godzin więc byłoby to mało możliwe
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 13:26   #4692
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Mój mąż nie lubi tańczyć i zdecydowanie na weselu tańczył mniej ode mnie,ale ja w tym nie widzę nic niestosownego.
Wcześniej pisałyście,że niestosowne jest jak Młodzi nie podchodzą do stolików gości i nie zagadują. U nas to właśnie S. częściej zagadywał rodzinkę i gości, ja śmigałam z gośćmi na parkiecie.
Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a uważacie, że poprawiny bez tańców to faux pas?

Wiadomo z wesela zostaje dużo jedzenia, więc pomyslałam, że by się nie zmarnowało mogłabym wynająć jakąś salę typu mała remiza, czy sala gimnastyczna, ale nie chcę dodatkowych kosztów w postaci DJ. W ogóle chciałabym raczej taką imprezę wyżerkę-posiadówkę (typu imieniny) niż powtórkę z poprzedniego dnia, bo szczerze mówiąc nie jestem fanką tańca, no i raczej dzień po takiej imprezie nie będę na siłach Wiem, że jak ktoś lubi tańczyć to tego nie zrozumie, ale dla mnie dwa dni tańców pod rząd to już za wiele i wiem, że drugiego dnia bym już sie męczyła
Ja poprawin nie planowałam i sama nigdy na nie chodzę, bo mnie to męczy, bo w drugi dzień to ja bym właśnie sobie klapnęła z piwkiem i pogadała, pośmiała się, a tu zawsze muza na ful i namawiają do tańczenia No ale to jedzenie...Szkoda mi go Z drugiej strony nie chciałabym by goście byli zawiedzeni.
Mieliśmy w domu moich rodziców poprawiny tylko dla najbliższej rodziny i chrzestnych, którzy i tak nie przybyli.
Części gości nawet zaproszonych na te poprawiny nie podobało się, że nie na sali i bez tańców,ale ja nie uważam tego za faux pas.
3 dniowe imprezy z tańcami to już raczej rzadkość w moich stronach.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 16:00   #4693
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez 90fasola Pokaż wiadomość
U mnie panuje przekonanie, że Pan Młody powinien zatańczyć z praktycznie każdą kobietą na weselu Mój narzeczony ubolewa nad tym do dziś, że będzie musiał prosić ciotki. Stąd moje pytanie czy tańczenie tylko z żoną to faux pas?

Moim zdaniem tak.
Nie twierdze ze PM ma tanczyc z kazdka kobieta na weselu, ale jednak przetanczenie i przebawienie calej nocy tylko ze swoja "nowa" zona, jest dla mnie faux pas.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 22:45   #4694
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tak.
Nie twierdze ze PM ma tanczyc z kazdka kobieta na weselu, ale jednak przetanczenie i przebawienie calej nocy tylko ze swoja "nowa" zona, jest dla mnie faux pas.
a niby czemu?

kurcze,wesele to święto młodych a nie impreza pt 'a teraz zaprosimy całą rodzinę i będziemy ich zabawiać'
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 23:07   #4695
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
a niby czemu?

kurcze,wesele to święto młodych a nie impreza pt 'a teraz zaprosimy całą rodzinę i będziemy ich zabawiać'
Wiesz skoro wesele to swieto PM to moga zostac na tym weselu we dwoje a gosci zaprosic tylko na slub. Nigdzie nie pisalam o zabawianiu calej rodziny, ale dla mnie naturalne jest ze zapraszam tych wszystkich ludzi aby ze mba swietowali ten dzien, aby ze mna sie cieszyli a nie zeby byli statystami. Powtarzam dla mnie faux pass jest olanie gosci i calonocne spijanie sobie z dziubkow.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 23:12   #4696
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
owtarzam dla mnie faux pass jest olanie gosci i calonocne spijanie sobie z dziubkow.
ale między olaniem gości a tańczeniem głownie z gośćmi (więcej niz ze sobą) jest jeszcze mnóstwo innych rozwiązań

dla mnie sytuacją normalną jest ta,kiedy oboje młodzi zajmują sie gośćmi (chwila rozmowy np.) ,zatańczą z kimś,ale nie spędzają wesela głownie z innymi zamiast ze sobą
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 23:21   #4697
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
ale między olaniem gości a tańczeniem głownie z gośćmi (więcej niz ze sobą) jest jeszcze mnóstwo innych rozwiązań

dla mnie sytuacją normalną jest ta,kiedy oboje młodzi zajmują sie gośćmi (chwila rozmowy np.) ,zatańczą z kimś,ale nie spędzają wesela głownie z innymi zamiast ze sobą
Stokrotko ale ja.nigdzie.nie napisalam ze PM maja spedzic wiekszosc wesela z goscmi. Chyba mnie nie zrozumialas. Uwazam jak we wszystkim ze trzeba znac umiar i podzielic zabawe i miedzy siebie ale tez pibawic sie z goscmi. Wyraznie pisalam o tym ze dla mnie faux pass jest wtedy gdy PM cala noc bawi sie ze soba, nie tanczac z nikim innym.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 23:21   #4698
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;43997141]Moim zdaniem to niezbyt ładne zachowanie. Ale już np. obtańczenie tylko kobiet z najbliższej rodziny i spośród przyjaciół nie.

Zresztą nie wiem, jak duże wesele robicie. Bo jeśli np. byłoby tam 100 kobiet to taki taniec z każdą zająłby ok. 300 minut - ponad 5 godzin więc byłoby to mało możliwe [/QUOTE]


Choć przyznam, że ja osobiście bardzo chciałabym nie być rozrywana na własnym weselu Jednak odmawianie tańca gościom uważam za faux pas. Bo jak wygląda taka sytuacja, że młodzi tańczą tylko ze sobą? Nikt ich nie prosi? chowają się? Czy po prostu po chamsku mówią "nie, tańczę tylko z mężusiem"


Dzięki dziewczyny za opinie w sprawie poprawin
__________________
Raz królewna złotowłosa
cudny miała sen,
że splatała złote włosy,
złociste jak len.
I przyszedł do niej grajek,
na skrzypcach zaczął grać
i mówi: Pójdź, królewno
konwalie ze mną rwać.


Pójdź, pójdź...
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:29   #4699
fatim
Rozeznanie
 
Avatar fatim
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 757
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

a co myslicie o nie wreczaniu goscia na pozegnanie jedzenia lub alkoholu ?

z alkoholem pytam z ciekawosci, problem mam jednak z tym jedzeniem poniewaz u nas w rodzinie jest taka tradycja, ze zawsze daje sie cos do jedzenia z wesela do domu a podoba nam sie hotel ,ktory tego nie praktykuje (rodzice pewnie beda mieli o to pretensje)

czy u was tez jest taki zwyczaj ?
__________________
kg: 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 Proszę o porady jak schudnąć na PW
Chcę mieć dziecko - piękne i zdrowe
<a href="http://www.slubneiweselne.com.pl/slider/show/277fb6c356917723091e8b36a 7cc42db" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu ŚlubneiWeselne.com.pl</a>
fatim jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-06, 17:41   #4700
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

A co za problem uzgodnić z hotelem i zrobić tak jak chcecie, rzeciez oni na bank się dostosują
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:51   #4701
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez fatim Pokaż wiadomość
a co myslicie o nie wreczaniu goscia na pozegnanie jedzenia lub alkoholu ?

z alkoholem pytam z ciekawosci, problem mam jednak z tym jedzeniem poniewaz u nas w rodzinie jest taka tradycja, ze zawsze daje sie cos do jedzenia z wesela do domu a podoba nam sie hotel ,ktory tego nie praktykuje (rodzice pewnie beda mieli o to pretensje)

czy u was tez jest taki zwyczaj ?
u nas rozdaje się tylko ciasto ale to jest zawsze we własnym zakresie
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:03   #4702
fatim
Rozeznanie
 
Avatar fatim
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 757
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

no właśnie "Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży " powiedziała, ze u nich się tego nie praktykuje poniewaz nie maja pozwolenia z sanepidu, istnieje ryzyko zatruc itp.
na poprawiny tez nie daja tego jedzenia z tego samego wzgledu (bo jedzenie stoi caly dzien i noc na stolach...)

__________________
kg: 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 Proszę o porady jak schudnąć na PW
Chcę mieć dziecko - piękne i zdrowe
<a href="http://www.slubneiweselne.com.pl/slider/show/277fb6c356917723091e8b36a 7cc42db" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu ŚlubneiWeselne.com.pl</a>
fatim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:17   #4703
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez fatim Pokaż wiadomość
no właśnie "Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży " powiedziała, ze u nich się tego nie praktykuje poniewaz nie maja pozwolenia z sanepidu, istnieje ryzyko zatruc itp.
na poprawiny tez nie daja tego jedzenia z tego samego wzgledu (bo jedzenie stoi caly dzien i noc na stolach...)


Przecież osoba jeśli płaci za talerzyk to jest "właścicielem" tegoż jedzenia, więc chyba ma prawo wziąć sobie jedzenie za które zapłaciła? Moim zdaniem jest to próba zaoszczędzenia jedzenia.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:24   #4704
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez fatim Pokaż wiadomość
no właśnie "Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży " powiedziała, ze u nich się tego nie praktykuje poniewaz nie maja pozwolenia z sanepidu, istnieje ryzyko zatruc itp.
na poprawiny tez nie daja tego jedzenia z tego samego wzgledu (bo jedzenie stoi caly dzien i noc na stolach...)

w moim regionie daje się gościom do domu ciasto i wódkę, przyjezdni są mile zaskoczeni, natomiast dla tutejszych to standard i brak wyprawki często traktowany jest bardzo negatywnie, jako po prostu skąpstwo. Kilkukrotnie spotkałam się z tym, że goście nie wypowiadali się najlepiej o takich weselach, mieli wręcz pretensje o to jak źle zostali potraktowani. Dodam, że chodzi mi o podhale i jest to kwestia regionu.

moja knajpa nie zapewnia ciasta, paczki robię we własnym zakresie. Ale szczerze mówiąc nie pytałam ich o powód. Jest mi to właściwie na rękę, bo sama chce przygotować pudełka, mieć wybór co tam dokładnie włożyć.
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 22:09   #4705
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez fatim Pokaż wiadomość
no właśnie "Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży " powiedziała, ze u nich się tego nie praktykuje poniewaz nie maja pozwolenia z sanepidu, istnieje ryzyko zatruc itp.
na poprawiny tez nie daja tego jedzenia z tego samego wzgledu (bo jedzenie stoi caly dzien i noc na stolach...)

Ja myślę, że w tym lokalu zapewne będzie jedzenie "na wydział", aby za wiele nie zostało. Wyliczone co do kawałeczka.
Niestety, ładne, nowe sale, nie wszystkie, ale tak oszczędzają.

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
w moim regionie daje się gościom do domu ciasto i wódkę, przyjezdni są mile zaskoczeni, natomiast dla tutejszych to standard i brak wyprawki często traktowany jest bardzo negatywnie, jako po prostu skąpstwo. Kilkukrotnie spotkałam się z tym, że goście nie wypowiadali się najlepiej o takich weselach, mieli wręcz pretensje o to jak źle zostali potraktowani. Dodam, że chodzi mi o podhale i jest to kwestia regionu.
moja knajpa nie zapewnia ciasta, paczki robię we własnym zakresie. Ale szczerze mówiąc nie pytałam ich o powód. Jest mi to właściwie na rękę, bo sama chce przygotować pudełka, mieć wybór co tam dokładnie włożyć.
U nas również takie rzeczy się praktykuje. Oczywiście nie wszyscy.
Sporo osób w ramach podziękowań gościom za przybycie daje gipsowe aniołki z wierszykami, jakieś inne zbędne rzeczy, których (co się zdarzało), wiele osób z sali nawet nie zabiera.
Za to daje się coś na wyjście. Tym czymś u nas były:
-po pierwszym dniu wesela: dwie paczki z jedzeniem ( w jednej mięsko, szaszłyki itp., a w drugiej ciasta) i do tego o, 5 l wódki na parę.
-po poprawinach też mięsko i ciasta.
Dodam, że menu na pierwszy i drugi dzień były zupełnie różne, nawet ciasta były pieczone inne.
Także nie mieliśmy przysłowiowych "odgrzewanych kotletów".
Do tego jeszcze w cenie miałam wliczone ciasta i panie mi upiekły 3 blachy ciasta na wynos do pracy w ramach poczęstunku.
Za 3 piętrowy tort,( z czego jedno piętro było nietknięte i TŻ zawiózł do pracy), na 100 osób, a faktycznie mieliśmy na 80, zapłaciliśmy 150 zł
A w cukierni chcieli 500- 600 zł plus dowóz hehehe.
Nie wiem, kto tyle płaci za tort, no ale...

Z kolei moja koleżanka robiła wesele na 30 osób w małej restauracji i tam, co spakowali, to zabrała wszystko do domu. Nie dawali gościom nic.
I tak troszkę to głupio wyglądało . My dostaliśmy nadpity likier ( nie było całego, więc dała mi ten w którym było najwięcej ), jak pakowali się do auta i wracali do domu, to dołożyłam tą butelkę do reszty

Edytowane przez 201610281624
Czas edycji: 2013-12-06 o 22:12
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 22:36   #4706
myszenka87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 566
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

My też (7 lat temu) dawaliśmy paczki z mięsem i ciastami i wódkę-wino w zależności co goście preferowali.Też mieliśmy paczkę z jedzeniem do pracy.Mój brat rok temu to samo.
Z doświadczenia wiem,że po weselu człowiek zjadłby to czy tamto bo na weselu nie zdążył spróbować.Zazwyczaj na weselach gdzie nie ma wydziału na osobę z mężem próbujemy na połowę kilku potraw.
Nie podobają mi się wesela gdzie jedzenie jest na wydział i np o danej godzinie dana potrawa.Byłam na takim weselu i szczerze mówiąc oprócz obiadu o 18 nie zjadłam do 3 nic poza tortem i kawałkiem szynki z wiejskiego stołu.
U mnie na weselu jak i u mojego brata(lato,gorąco) było piwo i poszło prawie w całości.
myszenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 22:46   #4707
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

U mnie nie ma zwyczaju dawanie jedzenia. Słyszałam o takim, czytałam, osobiście nigdy się nie spotkałam. Obawiam się nawet, że mołoby to zostać odebrane jako pozbywanie się resztek z obiadu [choćby nawet było to jedzenie oddzielnie do tego przygotowane a nie to co zostało] więc ja raczej się w to bawić nie będę. Kwestia tradycji, ja jestem akurat z Mazowsza
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 22:48   #4708
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez myszenka87 Pokaż wiadomość
My też (7 lat temu) dawaliśmy paczki z mięsem i ciastami i wódkę-wino w zależności co goście preferowali.Też mieliśmy paczkę z jedzeniem do pracy.Mój brat rok temu to samo.
Z doświadczenia wiem,że po weselu człowiek zjadłby to czy tamto bo na weselu nie zdążył spróbować.Zazwyczaj na weselach gdzie nie ma wydziału na osobę z mężem próbujemy na połowę kilku potraw.
Nie podobają mi się wesela gdzie jedzenie jest na wydział i np o danej godzinie dana potrawa.Byłam na takim weselu i szczerze mówiąc oprócz obiadu o 18 nie zjadłam do 3 nic poza tortem i kawałkiem szynki z wiejskiego stołu.
U mnie na weselu jak i u mojego brata(lato,gorąco) było piwo i poszło prawie w całości.
To jak to się stało? Tak się najadłaś obiadem i super bawiłaś, że przeoczyłaś godziny podania dań?
Czy nie było tzw. zimnej płyty na stołach, ciasta i cukierki z owocami na stole słodkości, wiejski stół, a na stołach, tylko dania przynoszone na ciepło i nic więcej?
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 00:51   #4709
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
w moim regionie daje się gościom do domu ciasto i wódkę, przyjezdni są mile zaskoczeni, natomiast dla tutejszych to standard i brak wyprawki często traktowany jest bardzo negatywnie, jako po prostu skąpstwo. Kilkukrotnie spotkałam się z tym, że goście nie wypowiadali się najlepiej o takich weselach, mieli wręcz pretensje o to jak źle zostali potraktowani. Dodam, że chodzi mi o podhale i jest to kwestia regionu.

moja knajpa nie zapewnia ciasta, paczki robię we własnym zakresie. Ale szczerze mówiąc nie pytałam ich o powód. Jest mi to właściwie na rękę, bo sama chce przygotować pudełka, mieć wybór co tam dokładnie włożyć.
U Nas wyglada to prawie
identycznie.
Wodka na odchodne to obowiazek wrecz, jakies ciasta juz sa mniej wazne ale tez czesto sa dawane.
I chyba nie do konca to zalezy od regionu bo ja z Warszawy.

p.s co do sali u Nas jest tak ze sala nie pozwala na wnoszenie swojego jedznenia bo wtedy nie ma gwaracji ze jest ok ( tzn swieze) i nie jest w stanie za nie odpowiadac, a jak ktos sie zatruje to jasne ze zwali na ich jedzenie. Po weselu mozemy zabrac wszystko co zostalo oczywiscie biorac pod uwage higienie ( czyli np kotlety itp)
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca

Edytowane przez Atomoowka
Czas edycji: 2013-12-07 o 00:54
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 08:27   #4710
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
U Nas wyglada to prawie
identycznie.
Wodka na odchodne to obowiazek wrecz, jakies ciasta juz sa mniej wazne ale tez czesto sa dawane.
I chyba nie do konca to zalezy od regionu bo ja z Warszawy.

p.s co do sali u Nas jest tak ze sala nie pozwala na wnoszenie swojego jedznenia bo wtedy nie ma gwaracji ze jest ok ( tzn swieze) i nie jest w stanie za nie odpowiadac, a jak ktos sie zatruje to jasne ze zwali na ich jedzenie. Po weselu mozemy zabrac wszystko co zostalo oczywiscie biorac pod uwage higienie ( czyli np kotlety itp)
zawsze byłam przekonana, że takie zwyczaje są domeną południa

rozmawiałam jeszcze z moim facetem wczoraj odnośne tego pakowanego ciasta, wychodzi na to, że tłumaczyli nam dlaczego nie mogą robić paczek - widocznie jakoś mi to umkneło menagerka tłumaczyła to tym, że według sanepidu ciasta na wynos mogą serwować te lokale, które same je pieką. A nasza knajpa jedynie współpracuje z cukiernią. Nie znam się na tym, nie do końca jestem przekonana takim tłumaczeniem, ale może rzeczywiście jest tak, że lokal musiałby posiadać dodatkowe chłodnie cukiernicze czy coś w końcu wymogi sanepidu nie są dla uprzykrzenia życia restauratorom, jak się powszechnie uważa, bo mogą pomóc w udowodnieniu braku winy.W każdej knajpie codziennie w specjalnych zamrażalkach trzyma się próbki każdego przygotowanego dania. Wyrzuca dopiero po określonym czasie, wszystko powinno być opisane. Jeżeli ktoś zatrułby się na weselu to każda próbka byłaby badana, kucharze i właściciele mogą ponieść poważne konsekwencje jeżeli okaże się, że narażali życie innych. Więc gdyby np kotlet zepsuł się po kilku dniach od wesela, bo zle był przetrzymywany, a potem ktoś go zjadł to nie można byłoby winą obarczyć osób, które go ugotowały. W próbkach znajdowałyby się przecież świeże kotlety. Równie dobrze można byłoby zjeść jakiś produkt ze sklepu po przekroczeniu daty przydatności do spożycia i mieć o to pretensje do producenta.

całkiem niedawno doszła do mnie informacja, że w pobliskiej mnie cukierni była salmonella, w szpitalu wylądowało 20 dzieci w wieku przedszkolnym - robiono jakieś urodziny jednego z nich. Po badaniach sanepidowskich okazało się, że cukiernia jest czysta, a zawinił katering przywożący obiad do przedszkola tego samego dnia. Cukiernia ma zniszczoną opinie, no bo 'niemożliwe', żeby w przedszkolu się zatruły, jak jedzą tam codziennie więc może tym knajpom bardziej o reputacje chodzi i opinie gości, bo konsekwencje prawne są wynikiem rzeczywistych błędów restauracji.
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 10:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.