garbię się:(:(:( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-04, 21:05   #31
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: garbię się:(:(:(

no i kolejna garbiąca się przyłącza..
niestety obawiam się,że u mnie już tak będziezawsze. zwykle garbie się kiedy siedze,bo jak ide to jakoś trzymam pion..
u mnei sa chyba 2 powody
-jestem bardzo wysoka i nawet jak siedze to jakos jest mi glupia byc taką najwyższa i automatycznie się garbie..
-kiedy się prostuje na siłe np. siedząc bez oparcia to strasznie mnie boli kręgosłup i musze się zgarbić!!!!

a w ogóle to koleżanka mi mówila,ze kiedy była mała rodzice kazali jej nosić znanego pajączka!! ;D i to na prawde jej pomogło,może nawet aż za bardzo bo chodzi prosta i sztywna jak deska.. pewnie nadal boi się tego pisku..
ja jednak nie odważe się na pajączka..
pozdrawiam
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 19:52   #32
pyrunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 39
Dot.: garbię się:(:(:(

Niestety o ja się dopisuje..

Ja zaczęłam się garbić jakoś w wieku 12-13 lat gdy zaczęły mi rosnąć piersi.
Najnormalniej się wstydziłam, a gdy się garbiłam 'wysuwając' ramiona do przodu miałam wrażenie, że te wypukłości pod bluzką mniej widać.

I tak mi zostało... mimo iż wstyd minął ten garb na plecach jest widoczny.
Myślę, że na wpływ na kształt mojej postawy miała nieśmiałość.
Pamiętam, że kiedyś często przemykałam po ulicach ze zwieszoną głową unikając spojrzeń innych ludzi. Gdy chodziłam z wysoko podniesioną głową miałam wrażenie, że wszyscy się na mnie patrzą, co mnie niesamowicie krępowało.

Oczywiście to Mama zwróciła uwagę na to, że się garbię , ale ja to zawsze ignorowałam. Wyprostowałam się na chwilę, a gdy nikt nie widział z rodziny wracałam do swojej ulubionej pozycji.. 'bo tak wygodniej'
Gdy próbowałam posiedzieć dłużej wyprostowana we znaki dawał mi się ból kręgosłupa.

Rodzinka już się przyzwyczaiła do mojego 'skrzywienia' , ja na to większej uwagi nie zwracałam.

Tż natychmiast to wyhaczył i zwrócił mi uwagę.
No nie powiem.. zrobiło mi się głupio
szczególnie gdy zwrócił uwagę po raz drugi

Ostatnio przeglądając zdjęcia zauważyłam, że na tych spontanicznych i niespodziewanych widać moje przygarbione plecki. Wyprostowana jestem tylko na tych 'zapowiedzianych'

Także w moim otoczeniu są niskie osoby. Co prawda nie zaliczam się do osób wysokich gdyż mierze 169, ale moje koleżanki są niskie i by zabytnio nie wystawać - garbię się.

Pracę mam siedzącą. Papierkowa, że tak powiem.. wiec by lepiej widziec znów się nachylam i garbię.

Nie kontroluje tego. Dopiero po uwagach Tż czasami mi się przypomni, że powinnam się wyprostować.
Jednak jest to max. 5 razy w ciągu dnia i po chwili zapominam o tym...

Jak któraś z dziewczyn wspomniała by zapobiec temu brzydkiemu (nie oszukujemy się - ładnie to to nie wygląda ) nawykowi porozwieszała w domku kartki z uwagą by się nie garbić.
Myślę, że to niezła opcja.
Zaryzykuję i nawet w pracy do monitora przyczepię, a co tam!
__________________
Nigdy nie żałuj czegoś co wywołało uśmiech
pyrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:30   #33
jsti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: garbię się:(:(:(

ja też się garbię, mam skoliozę, byłam w sanatorium nauczyli mnie tam ćwiczeń trochę pomogło ale moje lenistwo nie pozwoliło na realizację dalszych etapów prostowania się. Rodzice kupili mi pajączka ale noszenie go było tylko chwilowe. Mieszkam w małym miasteczku wiec nie mam możliwości aby pójść na basen popływać, a nigdy nie pamiętam o prostowaniu. Mogę tylko poradzić tak jak wszyscy chodzić na joge albo z książką na głowie w domu, możecie również poszperać w internecie jakimi ćwiczeniami można wzmocnić mięśnie grzbietu i brzucha
jsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:08   #34
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: garbię się:(:(:(

Dziewczyny joga świetnie prostuje, na początek dobrze nauczyć się ćwiczyć z instruktorem, ale potem można ćwiczyć samemu. Ponadto fajnie relaksuje, więc dla zgarbionych nerwusków jest idealna.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 14:30   #35
blackauri
Raczkowanie
 
Avatar blackauri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: garbię się:(:(:(

Garbię się od kiedy pamietam, niestety, 8 h dziennie pracy przed kompem też mi nie pomaga, mam straszne bóle pleców w dolnej części. Regularnie pływam i uprawiam jogę niestety nie pomaga. Myślę o kupieniu stabilizatora kręgosłupa- rodzaj gorsetu. Myślicie że pomoże?
__________________
Jeśli rzeczywistość nie spełnia moich oczekiwań, tym gorzej dla rzeczywistości
blackauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 08:41   #36
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: garbię się:(:(:(

ja też się garbiłam ale przypomiałam sobie że jak gdzieś szłam żeby się przyglądać ludziom, nie patrzeć się pod nogi, czasem jeszcze zdarzy mi się ale to się czuję
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 14:50   #37
Rvda88
Zadomowienie
 
Avatar Rvda88
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 250
Dot.: garbię się:(:(:(

A ja się kiedyś garbiłam, potem zaczęłam prostować, ale od pół roku mam siedzącą pracę przy kompie, teraz jakieś 2 miesiace siedziałam na, jak się okazało, zepsutym krześle i... mam garb Autentycznie pojawił się się garb w okolicach karku :/ Chyba najbardziej wskazana będzie wizyta u ortopedy, co? Chcę ten garb zlikwidować, a nie daj Boże, żeby się pogłębiał ;( Nie wiem, co zrobić w pracy, siedzieć w jakimś pasie stabilizującym , dokupić jakąs podkładkę pod plecy?
__________________

Rvda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-24, 09:30   #38
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: garbię się:(:(:(

Ja też się garbię od wielu lat, a o dziwo nikt nic z tym nie zrobił. Niestety teraz mając 22 lata odczułam tego skutki. np. wiecznie bolący kark i to momentami już taki, że nie da się tego wytrzymać. Niestety u mnie książka na głowi nic nie daje, baa... czasem się prostuje i myślę, że jestem prosto, a okazuje się, że nadal jestem krzywo! Jak mnie czasem koleżanka wyprostuje to czuję się mega nienaturalnie i po 5 minutach wszystko mnie boli i jestem zmęczona. Poza tym będąc prosto robię się sztywna i ruszam rękoma jak robot. Znajoma się śmieje, a mi wcale to śmiechu nie jest. A co do basenu, o którym ktoś pisał. Basen jest dobry jeżeli się pływa na plecach lub kilkoma stylami na zmianę np. żabka z kręglem. Mi basen niestety nie pomaga, bo ja umiem pływać tylko żabką tzw. dyrektorską, która na dłuższą metę jeszcze bardziej wszystko niszczy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-06-24 o 09:33
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 17:01   #39
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: garbię się:(:(:(

ja także się garbię, na dodatek mam paskudny nawyk wypychania bioder i brzucha do przodu przez co robię ze swojej sylwetki literę S. staram się pilnować i biodra cofać do tyłu oraz ściągać łopatki, ale chyba muszę się wzmocnić na basenie..

Cytat:
Napisane przez Rvda88 Pokaż wiadomość
A ja się kiedyś garbiłam, potem zaczęłam prostować, ale od pół roku mam siedzącą pracę przy kompie, teraz jakieś 2 miesiace siedziałam na, jak się okazało, zepsutym krześle i... mam garb Autentycznie pojawił się się garb w okolicach karku :/ Chyba najbardziej wskazana będzie wizyta u ortopedy, co? Chcę ten garb zlikwidować, a nie daj Boże, żeby się pogłębiał ;( Nie wiem, co zrobić w pracy, siedzieć w jakimś pasie stabilizującym , dokupić jakąs podkładkę pod plecy?
podkładka to całkiem rozsądna opcja. często widzę w jakiś urzędach, jak Pani zakładają na krzesła takie podkładki. siedzenie jest wtedy wygodniejsze i dużo zdrowsze.

Edytowane przez Effervescing Elephant
Czas edycji: 2012-06-24 o 17:03
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.