Świadomy, kontrolowany sen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-04, 15:54   #1
Rowenta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43

Świadomy, kontrolowany sen


Spotkałyście się z takim czymś? Dzisiaj koleżanka mi o tym opowiadała i zaciekawiło mnie to, ona dopiero zaczyna z tym przygode, podobno kontrolować sen można już po kilku dniach .Tylko zastanawiam się czy to może być realne?Pozdrawiam
Rowenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 16:07   #2
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Cytat:
Napisane przez Rowenta Pokaż wiadomość
Spotkałyście się z takim czymś? Dzisiaj koleżanka mi o tym opowiadała i zaciekawiło mnie to, ona dopiero zaczyna z tym przygode, podobno kontrolować sen można już po kilku dniach .Tylko zastanawiam się czy to może być realne?Pozdrawiam
Nigdy o tym nie slyszlam, ale zdarzylo mi sie kiedys, ze snilo mi sie cos pieknego..najpierw ze bieglam, a raczej przed czyms uciekalam, ale nie balam sie tego gzie biegne, wiedzialam,ze jak bede biec to tam gdzie trzeba..takie ciezkie do okreslenia uczucie wbiegalam w las noca, i to byl cudowny las taki magiczny z przepieknymi kolorowymi, migoczacymi w swietle ksiezyca motylami. Bylo wszedzie ciemno widac bylo tylko szczyty drzew i te barwne motyle ogromnych rozmiarow. Czulam sie tam tak cudownie spokojnie, czulam ze tam odpoczywam, ze nie chce z tamtad wracac. Uwielbialam ten sen, na tyle ze kladac sie wieczorem spac chcialam zeby do mnie wrocil i wracal do mnie, nie zawsze ale zdarzalo sie, ze snilam o tym kilka nocy pod rzad, a nawet jak sie przebudzilam to potrafilam do niego wrocic. I nie wiem co sie stalo pozniej, jabym zapomniala o tym pewnego dnia i sen odszedl, abylo to okolo 4lat temu.
Nie wiem czy nawiazalm do tematu, ale tak mi sie skojarzylo
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 16:10   #3
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

jest juz watek o OBEE i LD, więc wyszukiwarka się kłania nisko.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 16:15   #4
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Hm . nie wiem czy to o to może chodzić ale ja mam tak że jak się czegoś boje (np. ktoś chce mnie zabić) to nagle obok mnie ukazuje się okno nawet jeżeli dajmy na to ten sen dzieje się w 'locie' to ukazuje mi się to okno ja szybko przez nie skacze i sie budzę .
Zawsze tak mam . i też mnie to ciekawi :P
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 16:42   #5
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

świadomy kontrolowany sen polega na tym, że przed zaśnięciem musisz bardzo chciec zeby ci sie cos przysniło i cały czas bez przerwy o tym myslec, albo sobie powtarzac, tak jakby odrzucic wszystkie problemy/ sprawy na później i poswiecic sie tej mysli i z tym zasnąc, powinno sie przysnic
albo jak sie ma koszmary, ze ktos chce cie zabic to w ten sam sposób myslec np o tym, zeby tego kogos nagle przejechało auto
moze za pierwszym razem sie nie uda, ale trzeba póbowac

Edytowane przez Mirelkaaa
Czas edycji: 2009-12-04 o 16:43
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:13   #6
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
świadomy kontrolowany sen polega na tym, że przed zaśnięciem musisz bardzo chciec zeby ci sie cos przysniło i cały czas bez przerwy o tym myslec, albo sobie powtarzac, tak jakby odrzucic wszystkie problemy/ sprawy na później i poswiecic sie tej mysli i z tym zasnąc, powinno sie przysnic
albo jak sie ma koszmary, ze ktos chce cie zabic to w ten sam sposób myslec np o tym, zeby tego kogos nagle przejechało auto
moze za pierwszym razem sie nie uda, ale trzeba póbowac
fajnie
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:39   #7
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Fajnie, tylko, że to nie to. Świadomy sen, to sen w którym masz świadomość, że śnisz i od tamtego momentu to co się tam zdarzy, zależy głównie od tego co sama świadomie zadecydujesz.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 17:40   #8
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

a to tym bardziej fajnie .
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:03   #9
iga
Rozeznanie
 
Avatar iga
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: My Own Paradise
Wiadomości: 844
GG do iga
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Dziewczyny (oraz nieliczni panowie) z góry przepraszam, że trochę nie na temat... w poniedziałek zaginął mój 11-letni kotek, bardzo go kochałam i tesknię za nim, można powiedzieć że był moim najlepszym przyjacielem do dziś nie wrócił, ale dwa razy śniło mi się, że przyszedł do domu, że wrócił i że jest z nim wszystko w porządku.... i zastanawiam się czy śniło mi się to dlatego, że tak bardzo bym chaiała żeby wrócił czy może jest to jakiś sygnał "z góry", że mam sobie nadzieji nie robić, i kicia jednak nie wróci (podobno sny śnią sie na odwrót). Co o tym myślicie? Jeszcze raz przepraszam, ale szukam wszędzie jakiegoś pocieszenia

a co do tematu to ja chyba nie mogłabym śnić snem świadomym, całe życie mi sie śnią jakieś dziwne, niestworzone sny mimo, że wcale nie mam ochoty na takie bzdetne i okropne sny. Choć nie powiem czasem przyśni się coś miłego jak wczoraj i przedwczoraj na przykład....
iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:05   #10
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Cytat:
Napisane przez iga Pokaż wiadomość
Dziewczyny (oraz nieliczni panowie) z góry przepraszam, że trochę nie na temat... w poniedziałek zaginął mój 11-letni kotek, bardzo go kochałam i tesknię za nim, można powiedzieć że był moim najlepszym przyjacielem do dziś nie wrócił, ale dwa razy śniło mi się, że przyszedł do domu, że wrócił i że jest z nim wszystko w porządku.... i zastanawiam się czy śniło mi się to dlatego, że tak bardzo bym chaiała żeby wrócił czy może jest to jakiś sygnał "z góry", że mam sobie nadzieji nie robić, i kicia jednak nie wróci (podobno sny śnią sie na odwrót). Co o tym myślicie? Jeszcze raz przepraszam, ale szukam wszędzie jakiegoś pocieszenia

a co do tematu to ja chyba nie mogłabym śnić snem świadomym, całe życie mi sie śnią jakieś dziwne, niestworzone sny mimo, że wcale nie mam ochoty na takie bzdetne i okropne sny. Choć nie powiem czasem przyśni się coś miłego jak wczoraj i przedwczoraj na przykład....
jejj . znajdzie sie na pewnoo
wiesz co ja bym była dobrej myśli
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:05   #11
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

no to przepraszam, myslałam, ze o to chodzi, ale tak jak napisałam tez sie robi, tylko to sie pewnie jakos inaczej (podobnie) nazywa
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 18:23   #12
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Odpowiedź jest prosta,' o czym człowiek za dnia myśli, to się w nocy jemu przyśni', to takie powiedzenie mądre jest
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:32   #13
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Słyszałam o tym, mój kumpel to, że tak powiem propagował. Ale do tego są potrzebne środki odurzające chyba, bo wiem, że on to dużo o tym czytał, wczuwał się, ale przy tym najprawdopodobniej palił marihuanę, ale pewna nie jestem, wiem, że jakieś zioła to z zielarskiego pił na `100%

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Ostatnio mi się śniło, że Czeczeńskie wojska zrzucały bomby na moje miasto, tak jak Niemcy podczas II wojny. Masakra, bałam się usnąć. Poza tym, nienawidzę Czeczenów.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:58   #14
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Ja tak mam bardzo czesto.Poprostu sama kontroluje w pelni swoj sen,co ma sie w nim zdarzyc itp.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:19   #15
Auzzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 216
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

ja tez mam tak czesto
__________________
Kto nie umie posługiwac się wolnością, ten działa na szkodę wolności.
Auzzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:24   #16
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

było,było ludzie używajcie wyszukiwarki
sam założyłem taki wątek-możesz poczytać.

My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:27   #17
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Cytat:
Napisane przez iga Pokaż wiadomość
Dziewczyny (oraz nieliczni panowie) z góry przepraszam, że trochę nie na temat... w poniedziałek zaginął mój 11-letni kotek, bardzo go kochałam i tesknię za nim, można powiedzieć że był moim najlepszym przyjacielem do dziś nie wrócił, ale dwa razy śniło mi się, że przyszedł do domu, że wrócił i że jest z nim wszystko w porządku.... i zastanawiam się czy śniło mi się to dlatego, że tak bardzo bym chaiała żeby wrócił czy może jest to jakiś sygnał "z góry", że mam sobie nadzieji nie robić, i kicia jednak nie wróci (podobno sny śnią sie na odwrót). Co o tym myślicie? Jeszcze raz przepraszam, ale szukam wszędzie jakiegoś pocieszenia

a co do tematu to ja chyba nie mogłabym śnić snem świadomym, całe życie mi sie śnią jakieś dziwne, niestworzone sny mimo, że wcale nie mam ochoty na takie bzdetne i okropne sny. Choć nie powiem czasem przyśni się coś miłego jak wczoraj i przedwczoraj na przykład....
Przykro mi, mi kiedys tez zginal kot, i moja mama poszla na spacer z psem noca i przyprowadzila kotke do domu..ale o swicie okazalo sie , ze to zupelnie nowa kotaka tylko bardzo pdobna do tej naszej. Niestey tamta wczesniejsz sie nie znalazla, ale Twoja moze sie znajdzie, sni sie bo pewnie za nia tesknisz bardzo. Ale szukaj moco, roziwes ogloszenia z jej zdieciem, pytaj znajomych moze ktos Ci ja przyprowdzi
Koty to madre stworzenia
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:54   #18
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Słyszałam o tym, mój kumpel to, że tak powiem propagował. Ale do tego są potrzebne środki odurzające chyba, bo wiem, że on to dużo o tym czytał, wczuwał się, ale przy tym najprawdopodobniej palił marihuanę, ale pewna nie jestem, wiem, że jakieś zioła to z zielarskiego pił na `100%
Ee.. nie. Niekoniecznie. Jedyny potrzebny środek, o ile nie jest się jedną z tych osób którym to po prostu się zdarza, to systematyczność.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 20:20   #19
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Tak, zdarzyło mi sie kilkakrotnie. Nawet w dziecinstwie. Chciałam inaczej wysnic jakis sen, bo byłam niezadowolona z przebiegu snu i wysniłam tak jak chciałam wiedzac, ze to sen. Rzadko, ale rzadko mi sie w sumie cos sni(tak, ze pamietam)
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 21:15   #20
iga
Rozeznanie
 
Avatar iga
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: My Own Paradise
Wiadomości: 844
GG do iga
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Nusia_15 dzięki za słowa otuchy staram się być dobrej myśli ale nie jest to takie łatwe
Serdelekk już rozwiesiłam ogłoszenia i nic niestety mam przeczucie, że któryś z psów sąsiadów "maczał w tym palce" chociaż przez 12 lat nic sie nie działo więc czemu teraz miałoby się stać... już sama nie wiem co o tym myśleć, a przez te sny aż boje się dzisiaj zasypiać one są takie realistyczne... a po przebudzeniu to jest na prawdę podłe uczucie gdy człowiek zdaje sobię sprawe że to tylko sen.przydałby mi się ten świadomy, kontrolowany sen dzisiaj no i ogólnie też... może spróbuję.
iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:33   #21
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Ooj, na pewno nie trzeba stosować żadnych używek żeby przeżyć świadomy sen

Mi udało się "obudzić się" we śnie i zacząć go kontrolować tylko 3 razy w życiu, chociaż często przed zaśnięciem skupiam się na tym, a kiedyś stosowałam też inne metody...Ale za to prawie codziennie pamiętam co mi się śniło
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:44   #22
titikaa
Raczkowanie
 
Avatar titikaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 96
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Ja miewam czasem świadome sny ale nic nie robie zeby je wywolac. Po prostu czasami mi sie cos sni i ja wiem, ze to jest sen. Lubie te sny Robie w nich wtedy co chce, najczesciej jak juz mi sie takowy zdarzy to robie cos glupiego, bo jestem ciekawa reakcji osob ktore w nim są Ale czasami tez sni mi sie cos zlego, meczącego i rowniez wiem, ze to sen i wtedy świadomie sie z niego wybudzam. Oczywiscie takie sny mam raz na jakis czas, ale są.
__________________
Nie będzie jak ma być. Będzie po mojemu !
titikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 11:26   #23
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Od czasu do czasu zdarza mi się, że w trakcie snu pojawia się takie uświadomienie, że "to przecież mi się śni". Wtedy w takim śnie zaczynam sama wpływać na dziejące się dokoła mnie wydarzenia: mogę robić co chcę w tym również takie nienaturalne rzeczy jak latanie czy prowadzenie auta (nie mam prawka).

Czasami też, kiedy śni mi się coś okropnego zdarza mi się, że zaczynam wpływać na wydarzenia (np. ktoś mnie goni,a ja sama kreuje sobie drzwi do ucieczki, ktoś chce mi coś zrobić, ale nagle z mojej woli się powstrzymuje), lub odwrotnie- śni mi się coś pięknego, sen zaczyna się nagle rwać, kończyć, to mogę go jakoś przedłużyć, żeby to co fajne działo się dłużej

Natomiast nie potrafię takich "zachowań" przewidzieć i zaplanować, np. "dziś w nocy będę tak i tak kierowała swoimi snami".

Aha, i poza kawą nie zażywam żadnych używek więc zaprzeczam, że do kontroli snu trzeba "coś" brać
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 12:15   #24
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Mnie się dzisiaj znów Czeczeńskie wojska śniły
Kiedyś, jak byłam mała to strasznie kochałał się w takim Michale, nie mogłąm zasnąć, jak nie wyobraziłam sobie jakieś sytuacji, że się spotkamy, czasem mi się śnił przez to
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 14:34   #25
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Świadomy, kontrolowany sen

Przeważnie jestem świadoma, iż śnię i potrafię pokierować moim snem.
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.