Bóg, wiara i Wy - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-26, 15:56   #961
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Szanuję wierzących, którzy nie przekraczają progu mojej prywatności i nie starają się mnie na siłę nawracać. Moje wizyty w Kościele ograniczają się wyłącznie do uroczystości ślubnych oraz pogrzebowych. Nie żebym była z tego tytułu dumna.
W pewnym sensie zazdroszczę prawdziwie wierzącym (nie pseudokatolikom, chodzącym do kościoła na pokaz, mających dekalog w poważaniu, ale my nie o tym), którym dzięki wierze łatwiej pokonywać przeciwności losu. Którym łatwiej żyć, pogodzić się z często okrutnym losem, np. śmiercią bliskiej osoby, chorobą, etc. Tylko tak naprawdę ilu ich jest? Uważam, że wśród całej rzeszy owieczek bardzo niewiele.
Szanuję i rozumiem wiarę, nie kościół i księży. Kościół, księża, to tylko ludzie, którzy tworzyli historię, swojego czasu bardzo haniebną.
Grunt, to wzajemny szacunek. I wierzącym go brakuje i ateistom.
Przykład: ciocia nie przyjechała na ślub cywilny, bo dla niej, to żaden ślub. Ślubuje się przed bogiem, a nie urzędnikiem.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 15:58   #962
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Bóg, wiara i Wy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;38866468]Niestety apostazja nie skutkuje wykreśleniem z księgi parafialnej, tylko odpowiednią adnotacją. Jeśli chcesz być wykreślona musisz wejść na ścieżkę sądową.

Zostałam wykreślona z księgi na własnych oczach ;]

Wcale nie tak niewątpliwie Nie istniją chyba żadne podania z czasów współczesnych Jezusowi, które opowiadałyby o nim. Same ewangielie powstały kawał czasu po jego śmierci. Można dojść do wniosku, że albo nie było żadnego Jezusa, albo był kim zupełnie innym, albo ewentulanie jest to legendarna postać powstała z syntezy dokonań zupełnie innych ludzi.[/QUOTE]

Jestem skłonna uwierzyć w tę trzecią toerię
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 16:00   #963
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
w tym wypadku moim zdaniem małe ma znaczenie ... biorąc pod uwage to jak dwa różne poglądy istniały w tamtych czasach , poza tym użycie słowa okrąg może wynikać z nierozwinietej dostatecznie geometrii dzisiaj także mówi się że ziemia jest okrągła
Taaa, widać w niektórych kręgach problemy z geometrią są do dzisiaj.
Skoro Jahwe był taki do przodu z prawdami naukowymi, to jak mógł sprzedać trefną informację na temat kształtu Ziemi? Jego chyba jakakolwiek niewiedza nie powinna dotyczyć.
Podobieństwo w brzemiu słów nie oznacza, że mają to samo snaczenie. To, że coś jest okrągłe nie oznacza, że jest płaskie. Natomiast okrąg z definicji jest płaski. Kula nie jest. O tyłku też się mówi, że okrągły, niemniej jednak Ziemia kształtu tyłka nie posiada.
Cytat:
widocznie obieg nie był tak oczywisty skoro nie zwrócono na to wcześniej uwagi, nikt nie podawał że rzeka wpływa do morza ,albo że potoki gdzieś tam się łączą itp
Skąd pomysł, że wcześniej nie zwrócono na to uwagi?
Cytat:
i widocznie musiał skoro historycy potwierdzają że izraelitów odznaczały wyjatkowe zasady higieny
No i? To nie znaczy, że Jahwe im pomógł. Ta wersja jest absurdalna. Racjonalnym wytłumaczeniem jest natomiast to, że mogli sami sie zorientować, o czym z resztą pisałam wcześniej.
Cytat:
nie wiem czy rychły ... po prostu oczekiwali końca tego świata
No właśnie, nie wiesz. Tu jest chyba źródło tej dyskusji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 16:05   #964
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Przepraszam camillie, ale według mnie wypowiadasz się na temat, nic nie wiedząc i dodatkowo plączesz się w swoich wypowiedziach.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 16:38   #965
FatalRed
Raczkowanie
 
Avatar FatalRed
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 76
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
pozyjemy, zobaczymy
myślę że postep bedzie z jednej strony działał na korzyść chrześcijaństwa bo kiedy z czasem wierzenia greków stawały sie dla ludzi prymitywne to dla chrzescijaństwa nauka wyjaśniała poszczególne zagadnienia (np. chocby kształt ziemi, sprawy dotyczace higieny itp...)
ale zauważ, że dla wielu ludzi również chrześcijaństwo staje się coraz bardziej prymitywne i zacofane w swoich zasadach. Postęp nigdy nie działał na korzyść chrześcijaństwa i chyba nigdy nie będzie.

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
podałam zarys w nawiasie
np. w ST można przeczytać o okręgu ziemi "zawieszonym na niczym" podczas gdy dopiero kilkaset lat poźniej uczeni doszli do wniosku że ziemia jest okrągła , jednak i tak nie było to powszechnie uznawane
A kto najbardziej psioczył na teorię heliocentryczną? nieomylni słudzy Boga na ziemi, kierowani duchem świętym

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
to już do przedstawicieli kościoła, ja nie mam z nim nic wspólnego
jeśli jesteś chrześcijanką, to więcej masz wspólnego z kościołem niż z Biblią Jest to fakt tylko trzeba się zainteresować tematem.

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
tylko że Kościół a Biblia często bardzo niewiele mają ze sobą wspólnego ...
no właśnie

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
mam nadzieję że nie we wszystkim kościół tak namieszał , i że są przekłady, tłumaczone bezpośrednio z hebrajskiego, greckiego

poza tym wątpiłam w kościół, religię, ale nigdy nie w Biblię ... wszystkie zasady, rady biblijne są w wiekszości zaprzeczeniem tego co robią np. księża ...
niestety, ale kościół przez tak wiele czasu miał monopol na prawdę i przede wszystkim na interpretację Biblii, jak również sam zlecał tłumaczenia i sam dobierał sobie ewangelie do składu, że właściwie naiwna byłaby wiara, że to co czytamy obecnie jest oryginałem.
__________________

Książki nie dają prawdziwej ucieczki, ale mogą powstrzymać umysł, zanim sam siebie rozdrapie do krwi.


FatalRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 18:49   #966
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
skąd ta data Grecja/ Rzym to przecież daty od max. VIII w pne, z czego Rzym ostał sie do 1453 - najwiekszy przedział z połączenia dwóch cesarstw daje 2000 lat ...
poza tym samo chrześcijaństwo trwa 2000 lat, nie zapominajmy wciąż o dawniejszych żydach - prekursorach chrześcijaństwa... wierzyli w to samo ...
Słyszałaś o kulturze minojskiej.? 1200pne.

Biblia ST. to zlepek opowieści plemiennych z różnych czasów, uczyć się na nich biologi, kosmografii i innych nauk trudno...
Przy okazji,,,powiedz żydowi, że jest prekursorem chrześcijaństwa. To tak jakby mahometanin powiedział o chrześcijanach, że byli prekursorami jedynej prawdziwej wiary - islamu...

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
Biblie zaczęto spisywać długo przed narodzeniem Jezusa ... są na to dowody choćby w postaci zwojów znad Morza Martwego.
Kwestia zmiany Biblii to bardziej kwestia wiary , wiec daruj sobie te personalne wjazdy na mój 'brak wiedzy historycznej'. Człowiek religijny wierzy że pomimo tylu lat, pomimo ilości przepisywań, prób zmienienia Biblii, jest w niej dalej to co Bóg chciał nam przekazać.



z tego co pamiętam, mimo wszystko, nawet wg niektórych źródeł historycznych, wcześniej powstała biblijna wzmianka o potopie
wg samej Biblii tymbardziej, dopiero właśnie po potopie powstali Sumerowie, Babilończycy itp.
NT - nie wypowiem się, nie sledziłam postępu "przerabiania"


rządzą "swoim" przekładem Biblii



nie tyle religii co Biblii - odkrywała to co było napisane dużo wcześniej.
W tym wpadku różnica okrąg - kula, nie ma chyba znaczenia, biorąc pod uwagę że wierzono że ziemia jest zupełnie płaska dodatkowo pisało że jest zawieszona na niczym - co dalej przeczyło dawniejszym poglądom nt ziemi trzymanej przez żółwie czy jakieś inne twory .

lub obieg wody w przyrodzie. najstarsze wzmianki pozabiblijne pochodzą z IVw. Tymczasem wzmianki biblijne są o wiele starsze np XIw. król Salomon powiedział : Wszystkie rzeki płyną do morza, a morze nie wylewa; do miejsca, z którego wyszły rzeki, wracają się, aby znowu płynąć”

lub nakazy Boga dla Izrealitów co do przestrzegania czystości fizycznej - nikt nie znał pojęcia bakterii przez nastepne setki lat, jednak żydzi wyróżniali się zwyczajami tj. mycie nóg przed wejściem na posiłek, rąk, zakopywania odchodów, zwłok z dala od obozowiska ...

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------



żydzi ze ST też wierzyli w Mesjasza poza tym ST i NT są spójne , proroctwa ze starego testamentu spełniayl sie na Jezusie,
Wybacz, ale wszystko ci się miesza. Coś tam usłyszałaś, coś wyczytałaś i powtarzasz ciekawostki jako fakty historyczne. Chcesz, to sobie wierz, ale nie wmawiaj, że Biblia to krynica mądrości, najlepsza, najstarsza i najmądrzejsza, bo to bzdura.
A proroctwa zwykle się sprawdzają. Jakie się o Jezusie spełniły?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 19:46   #967
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: Bóg, wiara i Wy

fajnie byłoby gdyby kilka osób pojęło, że nie trzeba być katolikem, żeby móc nazywać siebie osobą wierzącą, że istnieją inne przekłady biblii niż ten katolicki oraz to, że można czytać biblię nawet w oryginale jeśli zna się hebrajski czy grekę a czy ktoś wierzy w to co czyta to już jego sprawa i jeśli nie należy się do kk to nikt nikomu nic nie narzuca, otrzymujesz jedynie słowo, które możesz poznać, zrozumieć lub nie, uwierzyć w nie lub nie
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-26, 20:02   #968
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez karola_d Pokaż wiadomość
fajnie byłoby gdyby kilka osób pojęło, że nie trzeba być katolikem, żeby móc nazywać siebie osobą wierzącą,
Wydaje mi się, że każdy zdaje sobie z tego sprawę, że istnieją inne wiary. Ponieważ otaczają mnie wyłącznie ateiści i katolicy potrafię ocenić tylko ich zachowanie.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:02   #969
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat o rzekach bardziej kojarzy mi się z reinkarnacją, niż z obiegiem wody w przyrodzie
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 13:33   #970
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Jestem katoliczką wychowaną w rodzinie raczej mało religijnej. Od kilku lat nie chodzę do kościoła , spowiedzi i myślę że to lepsze niż bym miała
chodzić bo tak trzeba i wypada. Ale nie obnoszę się z tym znowu:P Nie zgadzam się z tym co kościół mówi w kwestii seksu, aborcji, powiedziałabym że eutanazji też choć nie wiem sama.

Wierzę, że coś jest , ale nie wiem co. Przeraża mnie jak niektórzy katolicy
powiedziałabym fanatycy wierzą w księży, że dosłownie ze wszystkim do nich idą. Typu pytanie czy można czytać wiedźmina to kurde nie wiem nie wiedzą że to książka jest, naprawdę przykre to. Myślę, że jakbym miała zostać takim wierzącym katolikiem ale wierzącym nie że cos odrzucam to chyba bym musiała wyłączyć mózg lub poddać się całkowitej indoktrynacji. Przepraszam że obraziłam jakiś katolików, ale tylko fanatyków widzę.
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 16:13   #971
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Jestem katoliczką wychowaną w rodzinie raczej mało religijnej. Od kilku lat nie chodzę do kościoła , spowiedzi i myślę że to lepsze niż bym miała
chodzić bo tak trzeba i wypada. Ale nie obnoszę się z tym znowu:P Nie zgadzam się z tym co kościół mówi w kwestii seksu, aborcji, powiedziałabym że eutanazji też choć nie wiem sama.

Wierzę, że coś jest , ale nie wiem co. Przeraża mnie jak niektórzy katolicy
powiedziałabym fanatycy wierzą w księży, że dosłownie ze wszystkim do nich idą. Typu pytanie czy można czytać wiedźmina to kurde nie wiem nie wiedzą że to książka jest, naprawdę przykre to. Myślę, że jakbym miała zostać takim wierzącym katolikiem ale wierzącym nie że cos odrzucam to chyba bym musiała wyłączyć mózg lub poddać się całkowitej indoktrynacji. Przepraszam że obraziłam jakiś katolików, ale tylko fanatyków widzę.
to jak to z Tobą jest? Jesteś tą katoliczką, czy nie jesteś? Bo z tego co napisałaś wychodzi "jestem trochę w ciąży", chyba, że jakoś źle zrozumiałam
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 17:35   #972
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Sorry miałam napisać w tym sensie , że wychowywano mnie w religii katolickiej, ale bynajmniej nie czuję się związana z tą religią.
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:31   #973
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Bóg i wiara, co za... duby smalone.
Większość katolików nie powinno się pod to określenie podciągać, a Ci, którzy nimi są (żyją rzeczywiście zgodnie z wolą bożą - garstka ludzi) usilnie oddzielają Kościół od wiary, Stary Testament od Biblii. Ksiądz na religii jest panelem ekspertów do spraw seksu, aborcji, prostytucji, eutanazji, jest lekarzem, prawnikiem, wie wszystko o każdej wierze (co i tak kończy się twierdzeniem, że NASZA jest najlepsza), rozprawia o byciu nastolatką, narkomanem, alkoholikiem, seksoholikiem, mówi jak to jest żyć w biedzie, być bogatym, być zdolnym, jak wygląda kształcenie w Polsce, na zachodzie. Ostatnio stwierdził, że ateiści, z racji wyznawanej wiary (haha) są częściej zatrudniani. Ciekawe, skąd te statystyki.
A sama wiara to dla mnie bzdura, ale szanowałabym ją gdyby nie księża. Naprawdę. Jednak w dzisiejszych czasach więcej złego niż dobrego wyrządza.
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:33   #974
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Wierzę, że coś jest , ale nie wiem co.
Jesteś zatem wyznawczynią coraz popularniejszego prundu - cosizmu.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:48   #975
Poziomka14
Raczkowanie
 
Avatar Poziomka14
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 146
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Jestem wierzącą i praktykującą katoliczką. Wierzę w Boga, chodzę do kościoła, wiara jest dla mnie bardzo ważna. Staram się żyć w zgodzie z nauką Kościoła, nawet jeśli jest to czasem trudne... a właściwie bardzo często takie jest Ogólnie jeśli chodzi o sprawy społeczne, moralność- zgadzam się z katolickim spojrzeniem na te rzeczy. A nawet jeśli nie jestem do czegoś w 100% przekona- próbuję dowiedzieć się, dlaczego właśnie tak wygląda zdanie Kościoła, szukam odpowiedzi u znajomych księży, w różnych książkach itp. Uznaję, że skoro podjęłam świadomą i dobrowolną decyzję o byciu w Kościele- powinnam uznawać wszelkie zasady, a nie wybierać to co mi pasuje
__________________
Wakacje do 30 września

Cel: chcę być szczęśliwa.




Poziomka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:59   #976
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Poziomka14 Pokaż wiadomość
Jestem wierzącą i praktykującą katoliczką. Wierzę w Boga, chodzę do kościoła, wiara jest dla mnie bardzo ważna. Staram się żyć w zgodzie z nauką Kościoła, nawet jeśli jest to czasem trudne... a właściwie bardzo często takie jest Ogólnie jeśli chodzi o sprawy społeczne, moralność- zgadzam się z katolickim spojrzeniem na te rzeczy. A nawet jeśli nie jestem do czegoś w 100% przekona- próbuję dowiedzieć się, dlaczego właśnie tak wygląda zdanie Kościoła, szukam odpowiedzi u znajomych księży, w różnych książkach itp. Uznaję, że skoro podjęłam świadomą i dobrowolną decyzję o byciu w Kościele- powinnam uznawać wszelkie zasady, a nie wybierać to co mi pasuje
no i szacunek chociaż mnie akurat szukanie zaprowadziło w zupełnie drugą stronę (co najciekawsze, ogromny w tym udział miała lektura katolickich forów )
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:29   #977
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
Bóg i wiara, co za... duby smalone.
Większość katolików nie powinno się pod to określenie podciągać, a Ci, którzy nimi są (żyją rzeczywiście zgodnie z wolą bożą - garstka ludzi) usilnie oddzielają Kościół od wiary, Stary Testament od Biblii. Ksiądz na religii jest panelem ekspertów do spraw seksu, aborcji, prostytucji, eutanazji, jest lekarzem, prawnikiem, wie wszystko o każdej wierze (co i tak kończy się twierdzeniem, że NASZA jest najlepsza), rozprawia o byciu nastolatką, narkomanem, alkoholikiem, seksoholikiem, mówi jak to jest żyć w biedzie, być bogatym, być zdolnym, jak wygląda kształcenie w Polsce, na zachodzie. Ostatnio stwierdził, że ateiści, z racji wyznawanej wiary (haha) są częściej zatrudniani. Ciekawe, skąd te statystyki.
A sama wiara to dla mnie bzdura, ale szanowałabym ją gdyby nie księża. Naprawdę. Jednak w dzisiejszych czasach więcej złego niż dobrego wyrządza.
pierwsze słyszę, żeby "prawdziwi katolicy" powinni tak oddzielać Zwłaszcza, żeby "prawdziwy katolik" oddzielał Kościół od wiary. Jakieś dziwne teorie tworzysz
co w tym dziwnego? gdyby uważał inaczej zostałby imamem, rabinem albo innym duchownym. Na tym polega istota wiary, że wierzy się w religię, która wg Ciebie jest tą jedyną, właściwą.
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:41   #978
Poziomka14
Raczkowanie
 
Avatar Poziomka14
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 146
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
chociaż mnie akurat szukanie zaprowadziło w zupełnie drugą stronę (co najciekawsze, ogromny w tym udział miała lektura katolickich forów )
Niektóre "katolickie" fora mogą faktycznie zniechęcić do Kościoła. Czasem wypowiadają się tam ludzie, którzy nie rozumieją jego nauki i tworzą bardzo ograniczony obraz KK. Jednak szanuję Twój wybór Fajnie, że szukałaś, ja osobiście czasem muszę się pilnować (święta nie jestem), żeby nie palnąć czegoś niemiłego, gdy słyszę jak ktoś obrzuca Kościół błotem, nie znając jego nauki, opierając się na wypowiedziach nie-katolików. Rozumiem, że nie każdy musi wierzyć. Niezależnie czy wierzący (wyznawcy różnych religii i ci, którzy wierzą w Boga, ale nie przynależą do żadnej grupy religijnej) czy ateista czy agnostyk... to przede wszystkim osoba ludzka, której należy się szacunek Nie zapominajmy o tym, nie wyśmiewajmy cudzych poglądów czy wiary. Każdy ma prawo do wyznawania tego, co uważa za słuszne (pod warunkiem, że nie krzywdzi w ten sposób innych).
__________________
Wakacje do 30 września

Cel: chcę być szczęśliwa.




Poziomka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 00:31   #979
Kay lee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 170
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Przejrzalam sobie ten watek i dalej nic w sprawie mojej niewiary sie nie zmienilo .

Nie mam nic przeciw wierzacym (dopiero fanatykom),kosciol odrobine mnie odstrasza jednak daleko mi do obrazania niedorzecznych dla mnie zasad i rytulalow.

Zdaje sobie sprawe z mojego ograniczenia bo czytajac wypowiedzi wierzacych czy wierzacych inaczej, po prostu nie miesci mi sie w glowie jakim cudem ( bo to juz jest cud mozna wierzyc w Boga sile wyzsza itp ,nie potrafie tego zrozumiec ,moj niewielki chyba mozg nie pojmuje jak mozna wierzyc i powtarzac takie ( wg mnie ) bzdury .Zawsze staram sie poznac czyjs punkt widzenia i wszelkie argumenty ,ale jesli chodzi o argumenty zwiazane z wiara w Boga tudziez inna Bostwo - zaden tutaj opisany nie rozjasnia mi ani troche w glowie , wiara jest tak niedorzeczna ,nielogiczna i sprzeczna (kazda) ze nie uwierze ,ze wierzacy pisza to na serio
Kay lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 07:30   #980
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Jestem katoliczką wychowaną w rodzinie raczej mało religijnej. Od kilku lat nie chodzę do kościoła , spowiedzi i myślę że to lepsze niż bym miała
chodzić bo tak trzeba i wypada. Ale nie obnoszę się z tym znowu:P Nie zgadzam się z tym co kościół mówi w kwestii seksu, aborcji, powiedziałabym że eutanazji też choć nie wiem sama.

Wierzę, że coś jest , ale nie wiem co. Przeraża mnie jak niektórzy katolicy
powiedziałabym fanatycy wierzą w księży, że dosłownie ze wszystkim do nich idą. Typu pytanie czy można czytać wiedźmina to kurde nie wiem nie wiedzą że to książka jest, naprawdę przykre to. Myślę, że jakbym miała zostać takim wierzącym katolikiem ale wierzącym nie że cos odrzucam to chyba bym musiała wyłączyć mózg lub poddać się całkowitej indoktrynacji. Przepraszam że obraziłam jakiś katolików, ale tylko fanatyków widzę.
Cytat:
Napisane przez Kay lee Pokaż wiadomość
Przejrzalam sobie ten watek i dalej nic w sprawie mojej niewiary sie nie zmienilo .

Nie mam nic przeciw wierzacym (dopiero fanatykom),kosciol odrobine mnie odstrasza jednak daleko mi do obrazania niedorzecznych dla mnie zasad i rytulalow.

Zdaje sobie sprawe z mojego ograniczenia bo czytajac wypowiedzi wierzacych czy wierzacych inaczej, po prostu nie miesci mi sie w glowie jakim cudem ( bo to juz jest cud mozna wierzyc w Boga sile wyzsza itp ,nie potrafie tego zrozumiec ,moj niewielki chyba mozg nie pojmuje jak mozna wierzyc i powtarzac takie ( wg mnie ) bzdury .Zawsze staram sie poznac czyjs punkt widzenia i wszelkie argumenty ,ale jesli chodzi o argumenty zwiazane z wiara w Boga tudziez inna Bostwo - zaden tutaj opisany nie rozjasnia mi ani troche w glowie , wiara jest tak niedorzeczna ,nielogiczna i sprzeczna (kazda) ze nie uwierze ,ze wierzacy pisza to na serio
Jak czytam czy słyszę takie wypowiedzi, wprost mówiące o wyższości umysłu ateisty nad wierzącym to zastanawiam się pokornie w swym ogłupieniu (o ile oczywiście myslenie jest możliwe w zindoktrynowanym mózgu), jakąż też część mózgu (czy może nawet całość) ma niesprawną np ksiądz profesor Michał Heller
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 08:03   #981
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Jak czytam czy słyszę takie wypowiedzi, wprost mówiące o wyższości umysłu ateisty nad wierzącym to zastanawiam się pokornie w swym ogłupieniu (o ile oczywiście myslenie jest możliwe w zindoktrynowanym mózgu), jakąż też część mózgu (czy może nawet całość) ma niesprawną np ksiądz profesor Michał Heller
Spytaj Harolda Kroto

http://www.youtube.com/watch?v=e51NKxlPX98&t=5m32s

Edytowane przez patiasym
Czas edycji: 2013-02-22 o 08:05
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 16:44   #982
Kay lee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 170
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Jak czytam czy słyszę takie wypowiedzi, wprost mówiące o wyższości umysłu ateisty nad wierzącym to zastanawiam się pokornie w swym ogłupieniu (o ile oczywiście myslenie jest możliwe w zindoktrynowanym mózgu), jakąż też część mózgu (czy może nawet całość) ma niesprawną np ksiądz profesor Michał Heller
Alez ja absolutnie nie twierdze ,ze ateisci sa ponad wierzacymi , ze sa madrzejsi... po prostu nie potrafi mi przejsc przez gardlo ,ze choc troche rozumiem podstawy do wiary w religie ,nie zostalam "obdarzona" wiara w cokolwiek ,nie przemawia to do mnie ,a postawa ludzi wierzacych po prostu mnie zdumiewa . I tak dla mnie to stek bzdur ,ale szanuje to ze dla innych jest to cos wartosciowego i na pewno nie czyni ich to glupszymi ode mnie bo sobie w cos wierza ,moj Tz jest wierzacy i nie mowie mu ,ze jest ciemny bo naprawde nie jest

A w zwiazku z tym ,ze napisalam ,ze trudno mi uwierzyc ,ze religijni ludzie tak na serio serio wierza -z tego wlasnie wynika moje ograniczenie bo zdaje sobie sprawe ,ze jej mam w tej kwestii.

Edytowane przez Kay lee
Czas edycji: 2013-02-22 o 16:47
Kay lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 18:44   #983
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A cóż ma powiedzieć ateista?
Swoją drogą nie dosłyszałam chyba jakiej ilości mózgu, wg Harolda Kroto, nie ma profesor Heller.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 19:04   #984
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Kay lee Pokaż wiadomość
po prostu nie potrafi mi przejsc przez gardlo ,ze choc troche rozumiem podstawy do wiary w religie ,nie zostalam "obdarzona" wiara w cokolwiek ,nie przemawia to do mnie ,a postawa ludzi wierzacych po prostu mnie zdumiewa . I tak dla mnie to stek bzdur ,ale szanuje to ze dla innych jest to cos wartosciowego i na pewno nie czyni ich to glupszymi ode mnie bo sobie w cos wierza ,moj Tz jest wierzacy i nie mowie mu ,ze jest ciemny bo naprawde nie jest
Każdy jest obdarzony łaską wiary-pytanie tylko, czy chce ją przyjąć, wsłuchać się, otworzyć oczy, znaleźć Boga.
Czasami człowiek czuje, że czegoś mu brakuje, nieraz niektórzy się nie przyznają, ale troszkę zazdroszczą wierzącym, że "umieją wierzyć".
A to już są oznaki, że serce do "czegoś" tęskni, tym "czymś" jest właśnie wiara.
I jeśli naprawdę chce się znaleźć Boga, to się Go znajdzie, bo Bóg chce, żebyśmy go znaleźli.
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 19:17   #985
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Vanika Pokaż wiadomość
nieraz niektórzy się nie przyznają, ale troszkę zazdroszczą wierzącym, że "umieją wierzyć".
A to już są oznaki, że serce do "czegoś" tęskni, tym "czymś" jest właśnie wiara.
ale skąd Ty to możesz wiedzieć, skoro "niektórzy" się nie przyznają?
Mnie się akurat bez wiary żyje kilka razy lepiej - precyzując, bez konkretnej religii. Jej dziwacznych, bzdurnych dla mnie często nakazów i zakazów, szerzonych przez fanatyków z zaciekłością. Nie dotknęłam moralnego dna, tak samo potrafię kochać, żyję sobie bez strachu o potępienie w prawdziwej, nieudawanej wolności. W tym co myślę, robię i czuję ograniczają mnie tylko inne osoby i moje własne sumienie, nie jacyś obcy panowie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 19:40   #986
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Jeśli ktoś za czymś tęskni, to za zrozumieniem, przyjaźnią, miłością, troską, wsparciem - nic z tych rzeczy nie da nawet 5 dyszek na tacy ani piętnaście obrazków z Jezusem w tle.
Katolicy wierzą, że to bóg popycha ich, by czynić dobro - owszem, są dobrzy katolicy (tacy prawdziwi), którzy pomogą przejść starszej facetce przez drogę, wyprowadzą psa sąsiada bo wierzą, że to wszystko są kuponiki 0 jeśli masz ich dużo, to droga do nieba otwarta. Ateiści robią to bezinteresownie.
I, co do wypowiedzi SALIX, bardzo mądrze powiedziane: nie dajmy się zmanipulować, by jacyś faceci, którzy wszystkie przekręty odbijają Biblią, mówili nam, co jest dobre, a co złe. Być człowiekiem to mieć rozum i wolność, umieć z niej korzystać, a nie żyć według głupich zasad. Przykład z życia: moja babcia ostatnio zrobiła kotleta. Nie jem wieprzowiny nigdy, a ten kotlet cuchnął właśnie wieprzowiną. Pytam się jeden raz, drugi i trzeci, z czego to, a ona "jedz, nie gadaj", "z mięsa" itp. Wydaje jej się, że nie ma grzechu, że prawdę ominęła, ale nie skłamała. Takie myślenie ma większoćć katolików
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 20:07   #987
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś za czymś tęskni, to za zrozumieniem, przyjaźnią, miłością, troską, wsparciem - nic z tych rzeczy nie da nawet 5 dyszek na tacy ani piętnaście obrazków z Jezusem w tle.
Nie wiesz co daje wiara.

Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
Katolicy wierzą, że to bóg popycha ich, by czynić dobro - owszem, są dobrzy katolicy (tacy prawdziwi), którzy pomogą przejść starszej facetce przez drogę, wyprowadzą psa sąsiada bo wierzą, że to wszystko są kuponiki 0 jeśli masz ich dużo, to droga do nieba otwarta. Ateiści robią to bezinteresownie.
Naprawdę wierzysz w to, że osoby wierzące pomagają tylko dlatego, że tak każe im ich wiara i liczą "plusiki" jakie sobie nabijają u Boga?

Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
I, co do wypowiedzi SALIX, bardzo mądrze powiedziane: nie dajmy się zmanipulować, by jacyś faceci, którzy wszystkie przekręty odbijają Biblią, mówili nam, co jest dobre, a co złe. Być człowiekiem to mieć rozum i wolność, umieć z niej korzystać, a nie żyć według głupich zasad. Przykład z życia: moja babcia ostatnio zrobiła kotleta. Nie jem wieprzowiny nigdy, a ten kotlet cuchnął właśnie wieprzowiną. Pytam się jeden raz, drugi i trzeci, z czego to, a ona "jedz, nie gadaj", "z mięsa" itp. Wydaje jej się, że nie ma grzechu, że prawdę ominęła, ale nie skłamała. Takie myślenie ma większoćć katolików
Popatrz, masz zasadę: nie jesz wieprzowiny. Każdy ma jakieś. Czasem te zasady mogą się nam wydać głupie, ale jeszcze głupsze jest mówienie o tym na głos i obrażanie innych ludzi.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 20:12   #988
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość


Popatrz, masz zasadę: nie jesz wieprzowiny. Każdy ma jakieś. Czasem te zasady mogą się nam wydać głupie, ale jeszcze głupsze jest mówienie o tym na głos i obrażanie innych ludzi.
ale ona nie je wieprzowiny bo nie lubi. Katolicy chcą się kochać w gumce ale nie mogą BO NIE (chyba, że są murzynami z afryki, to już inna sprawa )
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 20:22   #989
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
ale ona nie je wieprzowiny bo nie lubi. Katolicy chcą się kochać w gumce ale nie mogą BO NIE (chyba, że są murzynami z afryki, to już inna sprawa )
Ale co za różnica? Zasada to zasada.
Chodzi o to, że np ja bym jej nigdy nie powiedziała, że niejedzenie wieprzowiny jest głupie. A ona jakoś może bez żenady powiedzieć, ze moje zasady są głupie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-02-22 o 20:26
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 20:28   #990
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Bóg, wiara i Wy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ale co za różnica? Zasada to zasada.
Chodzi o to, że np ja bym jej nigdy nie powiedziała, że niejedzenie wieprzowiny jest głupie. A ona jakoś może bez żenady powiedzieć, ze moje zasady są głupie.
różnica jest ZASADNICZA. JEJ zasada o niejedzeniu wieprzowiny wypływa z JEJ potrzeb, JEJ nie lubienia czegoś.
Zasady religijne są ustalane przez kogośtam, często na skutek wielowiekowych tradycji, wielokrotnie bywa, że wszystko się zmienia i już nie obowiązuje. Dlaczego mam ufać bardziej komuś obcemu, kogo nawet nie znam, niż sobie samej? To ja, nikt inny, wiem co dla mnie najlepsze.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.