Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-20, 13:42   #1
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946

Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ


Wczoraj pierwszy raz poznałam znajomych mojego chłopaka. Kilka dni wcześniej miał urodziny, więc przyjaciółka (znają się od dziecka) dała mu prezent zaznaczając, że 'najlepiej to otwórz w domu, nie teraz' (Ja i TŻ mieszkamy razem)

Jednak otworzył prezent od razu i okazało się, że sprezentowała mu bokserki Wkurzyłam się, jednak TŻ prosił mnie, żebym nie poruszała tego tematu. Nie zgodziłam się i wzięłam ją na bok, powiedziałam grzecznie, że to chyba przesada? Ona z tekstem do mnie - nieee mogłam się oprzeć, pomyślałam, że świetnie będzie w nich wyglądał. Ja na to z uśmiechem, że nie życzę sobie takich prezentów. Cały pozostały wieczór starała się do mnie przymilać, ale niesmak pozostał.

Na gwiazdkę sprezentowała mu kalendarz z ich wspólnymi zdjęciami z wyjazdów, wyjść itp.

Oczywiście jak chciał się z nią sam spotkać to nie robiłam problemu, poszli we dwoje do kina itp

Co o tym wszystkim myślicie? Chodzi mi głównie o te bokserki, czy to nie przesada dawać taki prezent, jeszcze z takim tekstem?
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:45   #2
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Przyjaciółka Twojego chłopaka chyba zaczęła walczyć o jego uczucia albo chce być dla niego najważniejsza. Ale w każdym razie coś tu nie gra.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:46   #3
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz poznałam znajomych mojego chłopaka. Kilka dni wcześniej miał urodziny, więc przyjaciółka (znają się od dziecka) dała mu prezent zaznaczając, że 'najlepiej to otwórz w domu, nie teraz' (Ja i TŻ mieszkamy razem)

Jednak otworzył prezent od razu i okazało się, że sprezentowała mu bokserki Wkurzyłam się, jednak TŻ prosił mnie, żebym nie poruszała tego tematu. Nie zgodziłam się i wzięłam ją na bok, powiedziałam grzecznie, że to chyba przesada? Ona z tekstem do mnie - nieee mogłam się oprzeć, pomyślałam, że świetnie będzie w nich wyglądał. Ja na to z uśmiechem, że nie życzę sobie takich prezentów. Cały pozostały wieczór starała się do mnie przymilać, ale niesmak pozostał.

Na gwiazdkę sprezentowała mu kalendarz z ich wspólnymi zdjęciami z wyjazdów, wyjść itp.

Oczywiście jak chciał się z nią sam spotkać to nie robiłam problemu, poszli we dwoje do kina itp

Co o tym wszystkim myślicie? Chodzi mi głównie o te bokserki, czy to nie przesada dawać taki prezent, jeszcze z takim tekstem?
Wg mnie 'przyjaciółka' przegina.

Ale na twoim miejscu bardziej zmartwiłabym się reakcją, a raczej jej brakiem, twojego TŻ. On nie uważa, że takie prezenty są trochę nie na miejscu? Dlaczego kazał ci nie poruszać tematu?

Moim zdaniem głupio też zrobiłaś rozmawiając z nią na ten temat, bo powinien to załatwić TŻ. Nie baw się w mamuśkę, która wszystko sama załatwi za syneczka, ani w lwicę walczącą o swojego ukochanego. Jeśli mu na tobie zależy, powinien zrobić wszystko, żeby nie stawiać cię w takiej niekomfortowej sytuacji. To poniżające, że sama musisz upominać jego przyjaciółkę, że pewne prezenty są nieodpowiednie.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2013-02-20 o 13:48
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:48   #4
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Jak dla mnie to tylko sama sobie zrobiłaś siarę. Twój facet jest dorosły i sam powinien z nią porozmawiać, nie musisz go traktować jak niedorozwiniętego emocjonalnie nastolatka, który nie wie, jak się zachować.

Bokserki dla mnie są przesadą, jeżeli to jest prezent od jednej osoby (kobiety), a nie na przykład grupowy, na osiemnastkę. Ale to facet powinien takie rzeczy załatwiać, a nie Ty wbrew jego woli.

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2013-02-20 o 13:50
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:50   #5
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz poznałam znajomych mojego chłopaka. Kilka dni wcześniej miał urodziny, więc przyjaciółka (znają się od dziecka) dała mu prezent zaznaczając, że 'najlepiej to otwórz w domu, nie teraz' (Ja i TŻ mieszkamy razem)

Jednak otworzył prezent od razu i okazało się, że sprezentowała mu bokserki Wkurzyłam się, jednak TŻ prosił mnie, żebym nie poruszała tego tematu. Nie zgodziłam się i wzięłam ją na bok, powiedziałam grzecznie, że to chyba przesada? Ona z tekstem do mnie - nieee mogłam się oprzeć, pomyślałam, że świetnie będzie w nich wyglądał. Ja na to z uśmiechem, że nie życzę sobie takich prezentów. Cały pozostały wieczór starała się do mnie przymilać, ale niesmak pozostał.

Na gwiazdkę sprezentowała mu kalendarz z ich wspólnymi zdjęciami z wyjazdów, wyjść itp.

Oczywiście jak chciał się z nią sam spotkać to nie robiłam problemu, poszli we dwoje do kina itp

Co o tym wszystkim myślicie? Chodzi mi głównie o te bokserki, czy to nie przesada dawać taki prezent, jeszcze z takim tekstem?
Podziwiam Twoje samozaparcie, cierpliwosć i wyrozumiałość. Ja jestem z typu określanego na forum 'bluszczem' (choc osobiście nazywam to zdrowym rozsądkiem) i koleżankę prezentującą majty mojemu facetowi, zapraszającą go na dwuosobowy wypad do kina, czy prezentująca mu ich wspólne zdjęcia jak najszybciej bym odsunęła na bok i ograniczyła ich niesamowitą więź Już pomijam fakt, że to bardzo dwuznaczne zagrania, ale samo to, że dziewcyzna nie ma wyczucia i kompletnie nie przejmuje się, że facet jest w związku. Nie obchodzi jej Twoje istnienie, nie bierze na nie miarki i nie warunkuje przez to swojego zachowania, a to mi się nie podoba. Mogę kupić majty kumplowi. Ale jesli kumpel jest w związku, to się ograniczam do miłego, śmiesznego drobiazgu bez podtekstów. Ale jak mówię, jestem z tymi poglądami w mniejszości, więc spodziewam się, że większość opinii będzie odmiennych.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:51   #6
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Jeszcze na spokojnie z nim o tym nie rozmawiałam, zasygnalizowałam tylko, że to mi się nie podobało.

Wiem, że to on powinien z nią pogadać, ale on nie widział problemu. Chociaż wdaje mi się, że był lekko zaskoczony...
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:53   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Może zapytaj TŻta, czy byłby zadowolony, gdyby Twój kolega kupił Ci stanik na urodziny z tekstem ,,Nie mogłem się oprzeć, jak wyobraziłem sobie, jak w nim będzie cudownie wyglądać"... Dla mnie sytuacja jest analogiczna Moim zdaniem pomysł trochę nie na miejscu, choć jak dla mnie - trochę zbyt ostro zareagowałaś. Ja bym pewnie tej dziewczynie nic nie powiedziała, a powiedziała dobitnie co o tym uważam - TŻtowi. I pewnie bym się wściekła, jakbym te bokserki na nim zobaczyła
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 13:54   #8
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
jak najszybciej bym odsunęła na bok i ograniczyła ich niesamowitą więź
ale ema, jakbyś to zrobiła?

Bo mi się wydaje, że ta koleżanka nie przykuła go kajdanami i siłą nie zaciągnęła do kina. Facet musiał wyrazić chęć na takie coś.

Gdy ja byłam w związku to też mnie kolega zapraszał do kina, przyjaciel chciał, żebym piła z nim winko do rana (robiliśmy tak często wcześniej), ale ja powiedziałam, że teraz jestem w związku i owszem chce się dalej z nimi spotykać, ale teraz muszę się liczyć z uczuciami mojego faceta. I zamiast we dwoje być cały wieczór, zebrałam ekipę i poszliśmy do knajpy. Kurde, no da się, jak się chce.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:59   #9
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Wiem, że to on powinien z nią porozmawiać, ale dopiero co się wszyscy spotkaliśmy, widziałam, że on nie miał zamiaru a ja nie chciałam całego wieczoru spędzić z przyklejonym uśmiechem na ustach, udając, że spoooko, nic się nie stało, jaki śmieszny prezent, a w środku kipieć ze złości. Po powrocie do domu on by zapewne nie rozumiał, dlaczego jestem wściekła, skoro ostatnie trzy godziny byłam taka wesoła

Jak poszła ze mną do toalety to opowiadała, jaki mój TŻ jest szczęśliwy i radosny odkąd jest ze mną, i takie tam

Przypomniało mi się jeszcze jedno jej dziwne zagranie. W walentynki o 7 rano TŻ dostał od niej smsa o treści -wszystkiego najlepszego dla zakochanych
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:00   #10
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Dla mnie to przegięcie. Przykre, że twój facet nie zareagował i nie oddał jej "prezentu". Może jemu się to spodobało.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:01   #11
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Jak dla mnie też zrobiłaś sobie siarę. Co za tekst: TY nie życzysz sobie takich prezentów? Przecież to ON go dostał Poleciałaś do niej jej "nawymyślać", a być może o to jej właśnie chodziło. To on powinien to zrobić i jeśli przeszkadza Ci takie zachowanie, to musisz porozmawiać z Tż o tym, żeby trochę się zastanowił, czy przyjaciółka nie przesadziła i żeby w razie co ją trochę ostudził.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 14:02   #12
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Akurat wtedy do kina poszli na film, który on chciał zobaczyć a ja nie bardzo. Wrócił od razu do domu i nie wyczułam, żeby działo się coś dziwnego.

Boję się, że on nie widzi jej zagrywek i będzie uważał, że przesadzam. Dzisiaj z nim porozmawiam i będę miała pewność, co o tym myśli :/
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:05   #13
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
ale ema, jakbyś to zrobiła?

Bo mi się wydaje, że ta koleżanka nie przykuła go kajdanami i siłą nie zaciągnęła do kina. Facet musiał wyrazić chęć na takie coś.

Gdy ja byłam w związku to też mnie kolega zapraszał do kina, przyjaciel chciał, żebym piła z nim winko do rana (robiliśmy tak często wcześniej), ale ja powiedziałam, że teraz jestem w związku i owszem chce się dalej z nimi spotykać, ale teraz muszę się liczyć z uczuciami mojego faceta. I zamiast we dwoje być cały wieczór, zebrałam ekipę i poszliśmy do knajpy. Kurde, no da się, jak się chce.
No właśnie i to co robiłaś jest fajne - można i nie olewać przyjaciół i szanować partnera.

A jak bym ograniczyła ich znajomość? Prosto - jeśli panna nie dostrzeże, że jesteś w związku to albo zostawiasz mnie i idziesz do niej, albo bawimy się razem, koniec romantycznych wypadów we dwójkę, a Wasze super kontakty sam ograniczasz. I masz 100% rację, to zależy od faceta tylko i wyłącznie od faceta co zrobi. Jesli byłby sensowny to takie jasne i dobitne zasygnalizowanie mu problemu myslę, że by wystarczyło, żeby dostrzegł, że mnie ta sytuacja męczy (bo już się nauczyłam, że sugestie nie działają. Postawienie sprawy wprost, jasno i ostro czasem wystarcza żeby facet zrozumiał co mam na mysli). A jak to dupek, to niech idzie w świat
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:05   #14
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Hm, ja wam powiem, że nie widzę nic złego w takim prezencie. Mój TŻ swego czasu sprezentował swojej koleżance na urodziny fikuśne stringi - razem je wybieraliśmy, bo już nie miał pomysłu kompletnie, co jej dać i też z nią chodzi sam na sam na miasto

Niektórzy po prostu nie przywiązują do tego jakiejs wielkiej wagi, ot prezent jak prezent.

Natomiast mnie tutaj zaniepokoiło co innego - po pierwsze debilne teksty. Sam prezent bez tych tekstów moim zdaniem byłby ok, ale mówienie o wyobrażaniu go sobie w bieliźnie to przesada.

A po drugie - ten kalendarz ze wspólnymi zdjęciami... paradoksalnie dla mnie to jest dużo bardziej intymny i niepokojący prezent, bo żeby taki kalendarz zrobić trzeba się wysilić, poświęcić czas, wybrać zdjęcia, ładnie to ułożyć, mogła nawet zrobić go sama... mnie się takie hendmejdy kojarzą jako prezenty od serca, z uczuciem. No i raczej gadżety ze zdjęciem daje sobie para, a nie przyjaciele, to jakieś takie no niestosowne mi się wydaje.

Mam wrażenie, że ta panna pcha nos gdzie nie trzeba, ale drugiej strony może po prostu nie pomyślała że to dla ciebie bedzie jakiś kłopot.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:11   #15
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Też myślę, że zamiast awanturować się do niej, trzeba było najpierw z chłopakiem pogadać. To,że ona pogrywa brzydko to fakt, mnie też wkurzają takie panny. Ale chłopak jest z Tobą i wyjścia z koleżanką do kina to mógłby sobie darować...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:11   #16
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Oni znają się kilkanaście lat, od przedszkola. Mój TŻ mówi, że to tylko przyjaciółka i nigdy nic ich nie łączyło.

Kilka dni temu powiedział mi, że pod koniec tego roku planują (to jeszcze luźne plany) wypad do Ameryki Płd większą grupą, oczywiście ona też będzie. Wcześniej (zanim się poznaliśmy) też razem często wyjeżdzali, poza tym obydwoje uczą się hiszpańskiego, więc jak dla niego to jest świetny pomysł Nie wiem co o tym myśleć. Moja podróż z nimi nie wchodzi w grę.

Ciekawe, czy po tej sytuacji z wczoraj inaczej spojrzy na ten wyjazd. Bo mi się od początku to nie podobalo, jednak postanowiłam nie wypowiadać się, dopóki nie poznam osobiście tej dziewczyny. A teraz już wiem jaka jest, i nie wiem co mam z tym wszystkim zrobić
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:14   #17
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Ktoś wytoczył artylerię. Dostawal takie prezenty wcześniej? Masz dwa wyjścia - albo angażujesz TŻ, albo załatwiasz sprawę sama.

Porozmawiaj z TŻ. Jak nie zrozumie pogadanki i sugestii słownych to niech kolega kupi Ci seksowne figi.
Albo w rozmowie pogdybajcie i niech Ci powie co by poczuł gdyby w paczce znalazł coś fikuśnego- czego on nie kupil.
Twoje gadanie z laską niewiele da- bo jeśli walczy, tylko to nakręcisz.
sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:18   #18
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

startuje do niego jak nic. Myślę, że może twojego tż trochę łechce takie zachowanie, ale ja bym tu ostrego cięcia zażądała ( w sensie albo koniec kolestwa albo bez takich podtekstów, spotkań jeden na jeden.) Ogólnie nie ufałabym tej pani
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:29   #19
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Hm, ja wam powiem, że nie widzę nic złego w takim prezencie. Mój TŻ swego czasu sprezentował swojej koleżance na urodziny fikuśne stringi - razem je wybieraliśmy, bo już nie miał pomysłu kompletnie, co jej dać i też z nią chodzi sam na sam na miasto

Niektórzy po prostu nie przywiązują do tego jakiejs wielkiej wagi, ot prezent jak prezent.

Natomiast mnie tutaj zaniepokoiło co innego - po pierwsze debilne teksty. Sam prezent bez tych tekstów moim zdaniem byłby ok, ale mówienie o wyobrażaniu go sobie w bieliźnie to przesada.

A po drugie - ten kalendarz ze wspólnymi zdjęciami... paradoksalnie dla mnie to jest dużo bardziej intymny i niepokojący prezent, bo żeby taki kalendarz zrobić trzeba się wysilić, poświęcić czas, wybrać zdjęcia, ładnie to ułożyć, mogła nawet zrobić go sama... mnie się takie hendmejdy kojarzą jako prezenty od serca, z uczuciem. No i raczej gadżety ze zdjęciem daje sobie para, a nie przyjaciele, to jakieś takie no niestosowne mi się wydaje.

Mam wrażenie, że ta panna pcha nos gdzie nie trzeba, ale drugiej strony może po prostu nie pomyślała że to dla ciebie bedzie jakiś kłopot.
dokładnie! trzeba było jej powiedzieć żeby sobie za dużo nie wyobrażała
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 14:29   #20
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

To, że wcześniej ich nic nie łączyło, nie znaczy, że teraz nie zacznie...to najgorsza opcja oczywiście
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:47   #21
solideja
Zadomowienie
 
Avatar solideja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 068
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja jestem z typu określanego na forum 'bluszczem' (choc osobiście nazywam to zdrowym rozsądkiem) (...)
Ja jestem z tych liberalnych, co wręcz pozwalają (według kryterium tego forum) na zbyt wiele i te majty by mi problemu nie robiły, ale widać, że przyjaciółka zaczęła wojnę podjazdową Co to za teksty o wyobrażaniu sobie i dość intymny prezent - kalendarz ze wspólnymi zdjęciami? Można zrobić taki prezent np. ze wspólnymi fotami całej paczki (gdzie jest też dziewczyna tego chłopaka) z wyjazdów, ale wspólne foteczki?

Nie jestem z tych co czegokolwiek zabraniają, ale Autorko, myślę, że dobrze czujesz i stąd ta awantura (chociaż mogłabyś ją sobie darować, tu trzeba raczej ostrej reakcji wobec TŻ, a nie tej laski). Faceci zwykle mają w takich sytuacjach klapki na oczach, jeden z moich byłych nie rozumiał, że jak koleżanka ze studiów (którą słabo zna) ciągle go zaprasza pod jakimś pretekstem (np. natychmiastowego pożyczenia jakiejś kserówki w niedzielę, którą mógłby jej wysłać przez internet w 5 min) na kawę to znaczy, że nie ma ona koleżeńskich zamiarów Musisz mu otworzyć oczy, ale jak - nie wiem. Ja zrobiłam wtedy awanturę i powiedziałam, że sobie nie życzę, żeby z nią biegał na kawki w weekendy i ukrócił jej nocne smsowanie do niego

Nie mam nic przeciwko przyjaciółkom chłopa, ale na takie modliszki trzeba uważać.
solideja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:47   #22
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Pogadaj z TŻ. Powiedz, że nie podobają Ci się takie prezenciki od niej i że wyczuwasz jej nadmierne zainteresowanie nim. Może da mu to coś do myślenia, zauważy sygnały od niej (których wcześniej nie zauważał, no bo przecież to tylko koleżanka i wszystko robi po kumpelsku) i się odetnie.
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:11   #23
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Wieczorem z nim pogadam. Boję się tylko, że będzie uważał, że przesadzam, a ona nie miała nic złego na myśli
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:13   #24
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Warto wytłumaczyć facetowi "jak krowie na rowie", że jego przyjaciółka coś sobie z nim w roli główniej wkręciła. Tłumaczyć do skutku. Jak facetowi na Tobie zależy to załapie i sam podejmie pewne kroki ochładzające stosunki, albo po prostu powie przyjaciółce, aby przestała się tak zachowywać. O ile ten jej prezent od biedy (ale wielkiej biedy ) można by uznać za przyjacielski (chociaż wyobrażacie sobie sytuację, że kumpel kupuje kumplowi bokserki? raczej nie, więc taka sama zasada powinna obowiązywać w stosunku do kumpeli; czy byłoby normalne, aby on kupił jej stringi lub stanik? coś jednak zgrzyta jak sobie to uświadomić, prawda?), to już jej uwagi, żarciki i zachowanie się nie. Racja jest po Twojej stronie, autorko wątku, ale coś z tym powinien zrobić przede wszystkim Twój chłopak.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
Wieczorem z nim pogadam. Boję się tylko, że będzie uważał, że przesadzam, a ona nie miała nic złego na myśli
To podaj mu mój przykład z kumplem kupującym kumplowi majty, albo z nim kupującym jej majteczki lub stanik - czy nadal nie będzie w tym widział nic dziwnego. Nawet siostry raczej nie kupują braciom bielizny, więc... a ona jego siostrą mimo wszystko nie jest.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-02-20 o 15:14
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:15   #25
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Albo go poinformuj, że idziesz z przyjacielem do kina
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:16   #26
konwalia_15
Raczkowanie
 
Avatar konwalia_15
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 101
GG do konwalia_15
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie też zrobiłaś sobie siarę. Co za tekst: TY nie życzysz sobie takich prezentów? Przecież to ON go dostał Poleciałaś do niej jej "nawymyślać", a być może o to jej właśnie chodziło. To on powinien to zrobić i jeśli przeszkadza Ci takie zachowanie, to musisz porozmawiać z Tż o tym, żeby trochę się zastanowił, czy przyjaciółka nie przesadziła i żeby w razie co ją trochę ostudził.
też tak myślę, twój chłopak powinien wiedzieć, że ten prezent może sprawić Ci przykrość i tym samym wyrazić swoje zakłopotanie po otwarciu prezentu. Jeżeli się ucieszył i nie widzi problemu to chyba jest coś nie tak.
Koledze się raczej majtek nie kupuje.
__________________
Wybrałam życie bez mięsa,
zdrowie i świat wolny od okrucieństwa.



konwalia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:56   #27
Sztywniaaraa
Raczkowanie
 
Avatar Sztywniaaraa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 366
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie też zrobiłaś sobie siarę. Co za tekst: TY nie życzysz sobie takich prezentów? Przecież to ON go dostał Poleciałaś do niej jej "nawymyślać", a być może o to jej właśnie chodziło. To on powinien to zrobić i jeśli przeszkadza Ci takie zachowanie, to musisz porozmawiać z Tż o tym, żeby trochę się zastanowił, czy przyjaciółka nie przesadziła i żeby w razie co ją trochę ostudził.
Dokładnie.
To Twój facet powinien wyznaczyć granicę w relacjach ze swoją przyjaciółką. Nie zganiałabym wszystkiego na nią, a z Misiaczka nie robiła biednego,osaczonego chłopca.
__________________


"We buy things we don't need, with money we don't have, to impress people we don't like"
Sztywniaaraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:02   #28
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

ja bym się poczuła niezręcznie jakby mi kumpel dał bielizne z tekstem że napewno bede super wyglądac czy coś w tym stylu, zwłaszcza przy tż. jeszcze na osobności to bym jakoś obróciła w żart ale przy tż byłoby mi strasznie glupio
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:09   #29
meta_morfoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 369
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Autorko jak się chłop będzie dziwił o co chodzi t mu powiedz tak, jak jedna z Dziewczyn napisała wcześniej- co on by zrobil i jakby się czuł jakby Tobie kumpel sprezentował bieliznę z tekstem, że sobie wyobraża, że pięknie w tym będziesz wyglądać...
mi by było głupio wyskakiwać z takimi prezentami do zajętego faceta, nawet jak byśmy się znali od żłobka :/
meta_morfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:20   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kłopotliwy prezent od przyjaciółki TŻ

Cytat:
Napisane przez meta_morfoza Pokaż wiadomość
Autorko jak się chłop będzie dziwił o co chodzi t mu powiedz tak, jak jedna z Dziewczyn napisała wcześniej- co on by zrobil i jakby się czuł jakby Tobie kumpel sprezentował bieliznę z tekstem, że sobie wyobraża, że pięknie w tym będziesz wyglądać...
mi by było głupio wyskakiwać z takimi prezentami do zajętego faceta, nawet jak byśmy się znali od żłobka :/
Kobietom się wmawia, że mają być tolerancyjne do granic absurdu, a dla faceta taka sytuacja byłaby bardzo prosta - większość by pewnie takiemu koledze dziewczyny, który kupił jej bieliznę, po prostu zasadziła kopa. I nikt by pewnie im nie wmawiał, że "przecież to jej kolega, no nie bądź taki". Jeszcze co innego, gdyby to był prezent-żart od całej paczki, albo nawiązujący do jakiejś sytuacji, ale tak? Jakoś słabo to wyszło.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.