Majówki 2016 - część szósta - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-23, 10:31   #721
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Anne, super! Czas przygotowań do ślubu był dla mnie fantastycznym okresem gdzie organizujecie wszystko? Będzie wesele? Pokaż sukienkę, kiedy już wybierzesz

Iwonia, paradoksalnie mniej się boję 12-godzinnego lotu z Marysią niż godzinnej jazdy samochodem w samolocie jest cały czas na rękach, mogę nakarmić, wstać... a w samochodzie albo zaśnie, albo histeria

Też nie wiedziałam, że w Biedrze takie fajne zabawki się pojawiają!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko drewniane elefun jest super
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 10:41   #722
AnneMariie
Zadomowienie
 
Avatar AnneMariie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 730
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Anne, super! Czas przygotowań do ślubu był dla mnie fantastycznym okresem gdzie organizujecie wszystko? Będzie wesele? Pokaż sukienkę, kiedy już wybierzesz

Iwonia, paradoksalnie mniej się boję 12-godzinnego lotu z Marysią niż godzinnej jazdy samochodem w samolocie jest cały czas na rękach, mogę nakarmić, wstać... a w samochodzie albo zaśnie, albo histeria

Też nie wiedziałam, że w Biedrze takie fajne zabawki się pojawiają!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeszcze nic nie zdecydowalismy :p bierzemy poki co cywilny w Irlandii (podatki :p). W moim ulubiony sklepie maja specjalna slubna kolekcje Ted Baker, w sobote mam mierzenie ale ta, ktora mi sie podoba jest taka droga, ze nie wiem czy sie zdecyduje. Na poczatku chcielismy tylko jakas impreze w domu zrobic, grill itp. Ale teraz zastanawiamy sie czy moze obiad w restauracji, albo wynajac czesc pubu/klubu z przekaskami i impreza w klubie. No nie wiem, decyzje, decyzje.. ps. Zawsze chcialam isc do klubu w sukni :p

Agassek, a jak bylo z jedzeniem dla Mary? Oprocz mleka, probowala azjatyckich przysmakow?
AnneMariie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 10:53   #723
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
No właśnie chyba nie bo w ogóle nie chce się tam drapać, nie kręci nóżkami i spokojna jest, gdyby swedziało to chyba bym zauważyła ale żal mi tej naszej dupki. Mam nadzieje, ze ten krem pomoże. Ponoć jakiś nowy .. może tez jej zapłacili
Tak sobie pomyślałam, że chyba dupka Maje nie swędzi bo przecież by nie siedziała tak chętnie w jednym miejscu gdyby ja bolało 😂
Oczywiście trzymamy kciuki za poprawę 😘
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Hej. Chciałam się tylko zameldować po wakacjach, żyjemy, wszystko ok, wyjazd się udał, Marysia spisała się na medal ostatecznie dobiliśmy do 10 lotów i Mary była przekochana, najdłuższy (12h20min) praktycznie cały przespała. W nosidełku dzielnie wytrzymywała, 3 dni przed końcem wakacji trochę zaczęło parzyć w dupkę, ale poradziliśmy sobie z tym. Ja się rozłożyłam drugiego dnia, bo trochę zaszaleliśmy z klimą u Marysi skończyło się jedynie na katarze. Poza tym zdrowa. Rozdawała uśmiechy na prawo i lewo, zaczęła reagować na imię "Marija" a że Filipińczycy uwielbiają dzieci, to praktycznie gdzie nie poszliśmy, ktoś nas zaczepiał, zagadywał, na ulicy wiecznie słyszeliśmy "helllołłł bejjjbiii" pogoda mogłaby być lepsza (pierwsze kilka dni padało), ale poprawiła się i później już było ciepło i słonecznie. Jak się trochę ogarniemy, wrzucę jakieś zdjęcia
Marysia ma szóstego zęba (górna dwójka) i robi pierwsze kroczki pchając przed sobą krzesło

Na szczęście zmiana czasu (7 godz) mocno nie dała się nam we znaki. W tamtą stronę zupełnie jak gdyby nigdy nic, teraz mi pada wieczorami o dziwnych porach, myślę, że to drzemka, a okazuje się, że sen nocny i trochę wcześniej wstaje (ok :7:30), ale myślę, że to wróci do normy. Poza tym ja też padam o 21 i o 7 jestem w związku z tym wyspana ;€

Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze, wszystkie choróbska już minęły? Widzę, że dzieciaczki szaleją, robią się coraz bardziej komunikatywne też czekam na to pokazywanie paluszkiem!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że się wakacje udały ! Mary jest niesamowita 😊W ogóle Ty jesteś niesamowita, że się zdobyłaś na taką podróż z dzieckiem. Bo ja to nigdy w życiu 😜 no i witamy na naszym pokładzie znów 😉

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Agassek wrzuc jakies zdjecie na facebooka! Super, ze podroz sie udala. Jak masz czas to poopowiadaj jak bylo, lubie sluchac i podrozach!

Sorry, ze sie nie odzywam. Ale zdecydowalismy sie wziac slub sierpien/wrzesien i zakopalam sie w przygotowanich. Teraz spanikowalam, bo chcialam mierzyc suknie slubne a kobieta do mnie "na sierpien?? Ojejeje pozno sie zabierasz." Tak wiec, panikuje. A Antek dostarcza mi wrazen jedzac kazdy okruszek z podlogi, probujac wchodzic po schodach, krzyczac mama jak cos mu sie nie podoba i to dziecko samo wstaje niczego sie nie trzymajac, jak on zaraz zacznie chodzic to oswieieje :p
O jaaaa super wiadomosc !!! 😍😍😍 Też brałam ślub w sierpniu, a czas przygotowań wspominam fantastycznie 😊 Suknie na sierpień kupilam w marcu także dasz radę 😘

Iga dziś znów wstała raz w nocy znów o 4.30 jak dla mnie może jej tak zostać
Tylko jest jeden minus cycki mnie bolą 😉 bo karmie ja tylko na drzemke i w nocy. I takim sposobem nakarmilam ja z lewej piersi o 22, potem o 4.30 z prawej i dopiero teraz o 11 znów z lewej i tak cud, że mi do tej pory nie wybuchła 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 10:53   #724
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Agassek wrzuc jakies zdjecie na facebooka! Super, ze podroz sie udala. Jak masz czas to poopowiadaj jak bylo, lubie sluchac i podrozach!

Sorry, ze sie nie odzywam. Ale zdecydowalismy sie wziac slub sierpien/wrzesien i zakopalam sie w przygotowanich. Teraz spanikowalam, bo chcialam mierzyc suknie slubne a kobieta do mnie "na sierpien?? Ojejeje pozno sie zabierasz." Tak wiec, panikuje. A Antek dostarcza mi wrazen jedzac kazdy okruszek z podlogi, probujac wchodzic po schodach, krzyczac mama jak cos mu sie nie podoba i to dziecko samo wstaje niczego sie nie trzymajac, jak on zaraz zacznie chodzic to oswieieje :p
Schody i u nas są grane. Skubany tak szybko wlazi że jestem w szoku. Na szczęście nie mamy w domu schodów. Tylko gościnnie takie rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 10:53   #725
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziewczyny, któraś z was się znała na tych wszystkich kadrowych rzeczach, to miałabym pytanie.

Chodzi mi o to obniżenie wymiaru etatu po powrocie z macierzyńskiego. Jak to formalnie wygląda? To jest aneks do umowy zmniejszający etat do 7/8 czy jakoś inaczej to jest?
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 11:00   #726
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Tak sobie pomyślałam, że chyba dupka Maje nie swędzi bo przecież by nie siedziała tak chętnie w jednym miejscu gdyby ja bolało
Oczywiście trzymamy kciuki za poprawę

Super, że się wakacje udały ! Mary jest niesamowita W ogóle Ty jesteś niesamowita, że się zdobyłaś na taką podróż z dzieckiem. Bo ja to nigdy w życiu no i witamy na naszym pokładzie znów



O jaaaa super wiadomosc !!! Też brałam ślub w sierpniu, a czas przygotowań wspominam fantastycznie Suknie na sierpień kupilam w marcu także dasz radę

Iga dziś znów wstała raz w nocy znów o 4.30 jak dla mnie może jej tak zostać
Tylko jest jeden minus cycki mnie bolą bo karmie ja tylko na drzemke i w nocy. I takim sposobem nakarmilam ja z lewej piersi o 22, potem o 4.30 z prawej i dopiero teraz o 11 znów z lewej i tak cud, że mi do tej pory nie wybuchła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie!
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 11:04   #727
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mia tez bralam slub w sierpniu i suknie kupowalam w marcu
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 11:36   #728
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Tak sobie pomyślałam, że chyba dupka Maje nie swędzi bo przecież by nie siedziała tak chętnie w jednym miejscu gdyby ja bolało 😂
Oczywiście trzymamy kciuki za poprawę 😘

Super, że się wakacje udały ! Mary jest niesamowita 😊W ogóle Ty jesteś niesamowita, że się zdobyłaś na taką podróż z dzieckiem. Bo ja to nigdy w życiu 😜 no i witamy na naszym pokładzie znów 😉



O jaaaa super wiadomosc !!! 😍😍😍 Też brałam ślub w sierpniu, a czas przygotowań wspominam fantastycznie 😊 Suknie na sierpień kupilam w marcu także dasz radę 😘

Iga dziś znów wstała raz w nocy znów o 4.30 jak dla mnie może jej tak zostać
Tylko jest jeden minus cycki mnie bolą 😉 bo karmie ja tylko na drzemke i w nocy. I takim sposobem nakarmilam ja z lewej piersi o 22, potem o 4.30 z prawej i dopiero teraz o 11 znów z lewej i tak cud, że mi do tej pory nie wybuchła 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wczoraj pisałam że u nas tylko dwie pobudki w nocy i że mogłoby tak zostać no to dzisiaj równo co 2h ha ha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 11:42   #729
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Tak sobie pomyślałam, że chyba dupka Maje nie swędzi bo przecież by nie siedziała tak chętnie w jednym miejscu gdyby ja bolało 😂
Oczywiście trzymamy kciuki za poprawę 😘

Super, że się wakacje udały ! Mary jest niesamowita 😊W ogóle Ty jesteś niesamowita, że się zdobyłaś na taką podróż z dzieckiem. Bo ja to nigdy w życiu 😜 no i witamy na naszym pokładzie znów 😉



O jaaaa super wiadomosc !!! 😍😍😍 Też brałam ślub w sierpniu, a czas przygotowań wspominam fantastycznie 😊 Suknie na sierpień kupilam w marcu także dasz radę 😘

Iga dziś znów wstała raz w nocy znów o 4.30 jak dla mnie może jej tak zostać
Tylko jest jeden minus cycki mnie bolą 😉 bo karmie ja tylko na drzemke i w nocy. I takim sposobem nakarmilam ja z lewej piersi o 22, potem o 4.30 z prawej i dopiero teraz o 11 znów z lewej i tak cud, że mi do tej pory nie wybuchła 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co Iga je w międzyczasie? Tylko Stałe posiłki czy przekonała się do mm?


Anne, gratulacje Macie jeszcze sporo czasu, ze wszystkim zdążycie. Z suknią na pewno też
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 12:18   #730
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ponad 3h drzemki i nadal spi.
Co ja mam robic ja sie pytam?
Obiad sie konczy robic ogarne pozniej bo go zbudze (zawsze mi jakis talerz wypada z rąk przy myciu)
Wstanie, zje i lecimy na spacer.
Poki co...siedze.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 12:46   #731
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Ponad 3h drzemki i nadal spi.
Co ja mam robic ja sie pytam?
Obiad sie konczy robic ogarne pozniej bo go zbudze (zawsze mi jakis talerz wypada z rąk przy myciu)
Wstanie, zje i lecimy na spacer.
Poki co...siedze.
Korzystaj z wolności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 14:38   #732
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ann gratulacje!!! Owocnych przygotowań Bo to piękny czas

Wojtek też śmiga po schodach, będziemy zamawiać barierki na schody tym bardziej że przenosimy się do góry do sypialni. Dzisiaj będą drzwi i możemy się jutro albo w weekend przenosić ciekawe czy Wojtek będzie chciał tam spać

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Iwonia odpoczywaj, nadal Igor ma tylko jedną drzemkę?
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 15:14   #733
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez monika2736 Pokaż wiadomość
Ann gratulacje!!! Owocnych przygotowań Bo to piękny czas

Wojtek też śmiga po schodach, będziemy zamawiać barierki na schody tym bardziej że przenosimy się do góry do sypialni. Dzisiaj będą drzwi i możemy się jutro albo w weekend przenosić ciekawe czy Wojtek będzie chciał tam spać

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Iwonia odpoczywaj, nadal Igor ma tylko jedną drzemkę?

Wstal po 3,5h.
Tak jednen raz spi dlatego zwykle dlugo.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 15:58   #734
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
A co Iga je w międzyczasie? Tylko Stałe posiłki czy przekonała się do mm?


Anne, gratulacje Macie jeszcze sporo czasu, ze wszystkim zdążycie. Z suknią na pewno też
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko stałe mm jeszcze nie dotarło i pani z apteki wczoraj dzwoniła, że nie mają na stanie i zwróciła mi pieniądze może to znak😁
Fajnie by było ominąć już zupełnie mm 😊 nie wiem czy ona by dala radę do snu bez piersi czy w nocy. Gdy tylko mówię Igunia idziemy spać jemy mleczko to ona sama się kładzie na łóżku wyjmuje smoka o ile go ma i śmieje się w głos 😍 im rzadziej dostaje pierś tym bardziej się cieszy. Nawet czasami sama ciągnie mnie za bluzkę i szuka piersi wtedy wiem, że chce spać.
Nie mam pojęcia jak my się odstawimy czy zamienimy pierś na butelkę.
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Wczoraj pisałam że u nas tylko dwie pobudki w nocy i że mogłoby tak zostać no to dzisiaj równo co 2h ha ha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już raz się pochwaliłam i powtorzyla wyczyn może to zadziałało 😃
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Wstal po 3,5h.
Tak jednen raz spi dlatego zwykle dlugo.
A moja Iga jak codziennie śpi 3.5- 4 godziny ciągiem tak dziś spala tylko 2 i to akurat dziś gdy została z tatą bo mama ma wychodne. Zapewne o 18 już będzie marudzić no ale to już tatusia problem 😂
Ja właśnie siedzę u fryzjera, popijam kawkę i się relaksuje 😊 ostatnio byłam w sierpniu także czuję się niczym Agassek na wakacjach 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 16:29   #735
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mia rob fotki z wakacji wstawiaz na fb ale nie zapomnij tez na insta
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 16:36   #736
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
No po coś człowiek te dzieci rodzi 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Ann suuuuper ze bedzie slub, ale ja nadal nie zobaczylam pierscienia 😂
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 16:45   #737
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ann ale masz fajny czas przed sobą, przygotowania, wybór sukienki, super

Dziewczyny mam zagwozdkę, jak śpią Wasze maluchy w nocy, spokojnie? Moja Zuzia przemieszcza się po całym łóżeczku i wali łepetynką w szczebelki, mam ochraniacz ale on gó..wno daje. Budzi się przez to w nocy, a ja tylko słyszę łup i płacz. Poważnie się zastanawiam nad kupieniem jakiegoś kojca do spania, ale nie wiem jakie mają materacyki i czy to jest dobry pomysł żeby dzieciak spał całą noc w takim kojcu. Ale szkoda mi tej jej łepetynki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 17:03   #738
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Bona, możesz chyba do łóżeczka turystycznego przełożyć zwykły materacyk

Mia, kuchnia filipińska nie należy do najbardziej wyszukanych niestety Mary jadła głównie banany i suchy ryż plus trochę kurczaka. Bieda

Udanej zabawy u fryzjera! Ja jeszcze się nie wybrałam, a jak wrzuciłaś zdj po ostatniej wizycie, to już o tym gadałam

Kaylla, jak wyglądają te plamki na ząbkach u Majki? Umawiałaś się do jakiegoś specjalnego stomatologa? Jak wyglądała wizyta?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 17:15   #739
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dzisiaj oglądaliśmy foteliki maskara niby tylko kilka a nie mogę się zdecydować. Znaczy chciałam tego axkid minikid co ma Ann ale jakoś nam facet zaczął doradzać inne i teraz wahamy się miedzy tym a römer max way z isofixem. Ten drugi jest 0-18 a axkid 9-25. Besafe nam nie wejdzie niestety. Bardziej pasuje nam ten römer ale boję się że mała mi wyrośnie z niego za szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 17:49   #740
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Ann ale masz fajny czas przed sobą, przygotowania, wybór sukienki, super

Dziewczyny mam zagwozdkę, jak śpią Wasze maluchy w nocy, spokojnie? Moja Zuzia przemieszcza się po całym łóżeczku i wali łepetynką w szczebelki, mam ochraniacz ale on gó..wno daje. Budzi się przez to w nocy, a ja tylko słyszę łup i płacz. Poważnie się zastanawiam nad kupieniem jakiegoś kojca do spania, ale nie wiem jakie mają materacyki i czy to jest dobry pomysł żeby dzieciak spał całą noc w takim kojcu. Ale szkoda mi tej jej łepetynki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bona - Majka też się strasznie wierci, non stop zmienia pozycje, czasem się przytuli do szczebelków tak, że rano ma aż odciśnięte. Ale jej to nie rusza, w ogóle mi się nie wybudza. A my nawet ochraniacza nie mamy.
Ale możesz zrobić tak jak dziewczyny radzą - łóżeczko turystyczne i do tego włożyć normalny materacyk, bo ten, który jest w komplecie to do spania nieokazjonalnego niezbyt się nadaje. Ja u rodziców mam właśnie kupiony materacyk, i jak jedziemy tam, to zabieramy łóżeczko turystyczne i wkładamy właśnie ten materac.

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Bona, możesz chyba do łóżeczka turystycznego przełożyć zwykły materacyk

Mia, kuchnia filipińska nie należy do najbardziej wyszukanych niestety Mary jadła głównie banany i suchy ryż plus trochę kurczaka. Bieda

Udanej zabawy u fryzjera! Ja jeszcze się nie wybrałam, a jak wrzuciłaś zdj po ostatniej wizycie, to już o tym gadałam

Kaylla, jak wyglądają te plamki na ząbkach u Majki? Umawiałaś się do jakiegoś specjalnego stomatologa? Jak wyglądała wizyta?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są takie małe białe kreseczki. Mam wrażenie, że Majka od samego początku takie miała, ale że naczytałam się, że tak mogą wyglądać początki próchnicy to spanikowałam.
Ja byłam u stomatologa dziecięcego w City-Dent na Piątkowie (ode mnie to kilkaset metrów, dla Ciebie w razie czego to chyba ciut za daleko). W gabinecie byłyśmy dosłownie chwilę - usiadłam na fotelu z Majką na kolanach, babka jej zajrzała do buzi dosłownie na kilka sekund i orzekła, że to nie próchnica i że ząbki są ładne. Koszt wizyty 50 zł (jakby trzeba było coś robić, to byłoby więcej).

Czemu pytasz? Też cię coś niepokoi jeśli chodzi o ząbki Mary?
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 17:56   #741
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
To są takie małe białe kreseczki. Mam wrażenie, że Majka od samego początku takie miała, ale że naczytałam się, że tak mogą wyglądać początki próchnicy to spanikowałam.
Ja byłam u stomatologa dziecięcego w City-Dent na Piątkowie (ode mnie to kilkaset metrów, dla Ciebie w razie czego to chyba ciut za daleko). W gabinecie byłyśmy dosłownie chwilę - usiadłam na fotelu z Majką na kolanach, babka jej zajrzała do buzi dosłownie na kilka sekund i orzekła, że to nie próchnica i że ząbki są ładne. Koszt wizyty 50 zł (jakby trzeba było coś robić, to byłoby więcej).

Czemu pytasz? Też cię coś niepokoi jeśli chodzi o ząbki Mary?
Też dzisiaj zobaczyłam takie plamki na górnych jedynkach i spanikowałam, że to próchnica, szczególnie że nie myję jej tych ząbków jeszcze ale to mnie tylko zmobilizowało, żeby wreszcie się za to zabrać. A plamek chyba jednak nie ma więc to raczej fałszywy alarm. Jakby okazało się, że próchnica przez moje zaniedbanie, to chyba bym sobie w łeb strzeliła Wy myjecie od początku regularnie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 18:20   #742
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Też dzisiaj zobaczyłam takie plamki na górnych jedynkach i spanikowałam, że to próchnica, szczególnie że nie myję jej tych ząbków jeszcze ale to mnie tylko zmobilizowało, żeby wreszcie się za to zabrać. A plamek chyba jednak nie ma więc to raczej fałszywy alarm. Jakby okazało się, że próchnica przez moje zaniedbanie, to chyba bym sobie w łeb strzeliła Wy myjecie od początku regularnie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja właściwie zaczęłam Majce myć ząbki szczoteczką i pastą jak jej te dwie dolne jedynki już tak porządnie wyszły. Wcześniej czasem wacikiem z wodą przemywałam, ale niezbyt regularnie. Myję raz dziennie, ale teraz mam zamiar już dwa razy dziennie myć, z tym, że rano póki co nie zawsze pamiętam.
Ale Majka jest na butelce, a wtedy chyba w sumie większe ryzyko próchnicy. Tyle, że póki co ona ma te kreseczki na dolnych ząbkach, a tam podobno próchnica butelkowa się rzadko zaczyna, bardziej narażone są właśnie górne ząbki.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 18:55   #743
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Agassek wrzuc jakies zdjecie na facebooka! Super, ze podroz sie udala. Jak masz czas to poopowiadaj jak bylo, lubie sluchac i podrozach!

Sorry, ze sie nie odzywam. Ale zdecydowalismy sie wziac slub sierpien/wrzesien i zakopalam sie w przygotowanich. Teraz spanikowalam, bo chcialam mierzyc suknie slubne a kobieta do mnie "na sierpien?? Ojejeje pozno sie zabierasz." Tak wiec, panikuje. A Antek dostarcza mi wrazen jedzac kazdy okruszek z podlogi, probujac wchodzic po schodach, krzyczac mama jak cos mu sie nie podoba i to dziecko samo wstaje niczego sie nie trzymajac, jak on zaraz zacznie chodzic to oswieieje :p
Gratulacje
Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Tak, elefun to biedroniowe zabawki, bardzo fajne, sortera, klocki, puzzle itp itd. Poszukaj na olx, używki są za grosze
Nowe też można czasem dość tanio trafić. Przed świętami kupowałam drewnianą kolejkę za 28 zł, a na jednej z wyprzedaży upolowałam tablicę dwustronną z magnesami za 20 zł. Będzie na zaś


Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, któraś z was się znała na tych wszystkich kadrowych rzeczach, to miałabym pytanie.

Chodzi mi o to obniżenie wymiaru etatu po powrocie z macierzyńskiego. Jak to formalnie wygląda? To jest aneks do umowy zmniejszający etat do 7/8 czy jakoś inaczej to jest?
Musisz złożyć wniosek najpóźniej na 3 tyg przed rozpoczęciem. W papierach wystarczy to, bo on jest podstawą do obniżenia, ale mogą też chcieć podpisać także aneks niejako dodatkowo.
Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Ann ale masz fajny czas przed sobą, przygotowania, wybór sukienki, super

Dziewczyny mam zagwozdkę, jak śpią Wasze maluchy w nocy, spokojnie? Moja Zuzia przemieszcza się po całym łóżeczku i wali łepetynką w szczebelki, mam ochraniacz ale on gó..wno daje. Budzi się przez to w nocy, a ja tylko słyszę łup i płacz. Poważnie się zastanawiam nad kupieniem jakiegoś kojca do spania, ale nie wiem jakie mają materacyki i czy to jest dobry pomysł żeby dzieciak spał całą noc w takim kojcu. Ale szkoda mi tej jej łepetynki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas wędrówki po łóżeczku, jak dojdzie do szczebelków to się przebudza, ale na ogół zmienia pozycje i usypia dalej. Czasem przy tym zajęczy. Otulacz się nie sprawdza bo rozwiązuje go przy okazji dziennych drzemek
W łóżeczkah turystycznych są beznadziejne pseudo materace, więc najlepiej jak przełożysz z normalnego łóżeczka. A i jak będziesz wybierała jakieś to zwróć uwagę na maksymalne obciążenie.

Chciałam dzisiaj zarejestrować Młodego do laryngologa. Na cały Kraków są tylko dwie poradnie dziecięce. Jedna w szpitalu zaraz obok nas, druga w dziecięcym dość daleko. Oczywiście w tej obok nas okazało się że nie zajmują się dziećmi poniżej 3 roku, bo nie mają sprzętu. W drugiej jeszcze nie próbowałam, bo nam średnio po drodze, zresztą jak sprawdzałam na stronie NFZ to czas oczekiwania wynosi pół roku, a pewnie i tak okazałoby się że dłużej... Ostatecznie umówiłam wizytę w Medicoverze na 8.04. I tak jesteśmy zgłoszeni u męża w pracy więc chociaż tyle dobrze.

Edytowane przez Anika1986
Czas edycji: 2017-03-23 o 19:40
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 19:36   #744
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Bona u nas w nocy tak samo, do tego siadanie, wstawanie i płacz. Pobudki mamy bardzo często. Mam nadzieję że przestanie się przemieszczac kiedys:-\
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 19:48   #745
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Dzisiaj oglądaliśmy foteliki maskara niby tylko kilka a nie mogę się zdecydować. Znaczy chciałam tego axkid minikid co ma Ann ale jakoś nam facet zaczął doradzać inne i teraz wahamy się miedzy tym a römer max way z isofixem. Ten drugi jest 0-18 a axkid 9-25. Besafe nam nie wejdzie niestety. Bardziej pasuje nam ten römer ale boję się że mała mi wyrośnie z niego za szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy ten sam problem. Ja chcę tyłem, mąż przodem, więc szukamy takiego dwustronnego. Dużo jest na isofixy,a z najbliższej rodziny tylko my je mamy, więc w razie czego nie przelozymy fotela do innego auta.


Roses, czy to Ty masz bazę 2wayfix czy jakoś tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 20:32   #746
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Mamy ten sam problem. Ja chcę tyłem, mąż przodem, więc szukamy takiego dwustronnego. Dużo jest na isofixy,a z najbliższej rodziny tylko my je mamy, więc w razie czego nie przelozymy fotela do innego auta.


Roses, czy to Ty masz bazę 2wayfix czy jakoś tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiaczek - ale i tak musicie się zdecydować jak zamontujecie fotelik. Bo chyba nie planujecie go co chwila przestawiać? Za dużo zabawy i szarpania z tym będzie.

A co do fotelików tyłem montowanych na isofix - one strasznie dużo miejsca zajmują, więc o ile nie macie jakiegoś strasznie dużego samochodu, to jak go tak zamontujecie to nie będzie miejsca dla pasażera z przodu.

Ja się właśnie na początku skłaniałam ku axkid duofix, bo on jest montowany i tyłem i przodem do kierunku jazdy, tyłem właśnie na isofix, ale odpuściłam. Mam Octavię, zawsze mi się wydawało, że to spory samochód, ale gdybym zamontowała duofix na isofixie, to już pasażer z przodu by się nie zmieścił. Dlatego też zdecydowałam się na axkid kidzone - też można montować tyłem i przodem do kierunku jazdy, ale tylko na pasy.

W ogóle może wam napiszę, że byłam właśnie ostatnio w sklepie 8 gwiazdek podpytać właśnie o axkidy. No i wiadomo, Pan zaleca wozić dziecko jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. Ale że ja biorę pod uwagę, że może nie będę Majki woziła tyłem aż do 5-6 roku życia, to chcę fotelik, który jest montowany też przodem. I tu ciekawostka o axkidach (duofix i kidzone). Foteliki te są z przedziału 9-25, tyłem można montować do 25 kg, czyli do końca przedziału. Można montować też przodem, ale... Dopóki dziecko nie ma 18 kg to fotelik montowany jest pasem samochodowym, a dziecko jest przypinane tymi wewnętrznymi pasami fotelika. I to jest ok, bo można zrobić to wszystko w bezpieczny sposób. Ale jeśli dziecko już ma ponad 18 kg, wtedy zarówno dziecko jak i fotelik przypięte jest tylko pasem samochodowym. I to rozwiązanie podobno jest do bani. Pan z 8 gwiazdek też potwierdził, bo miałam info z innej ręki. Wg Pana z 8 gwiazdek, jeśli dziecko przekroczy te 18 kg (czyli pewnie ma koło 5-6 lat), i chce się je wozić przodem, wtedy lepiej już odpuścić axkida, a zakupić już fotelik z przedziału 15-36 montowany przodem. Tak jest bezpieczniej.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 20:48   #747
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
asiaczek - ale i tak musicie się zdecydować jak zamontujecie fotelik. Bo chyba nie planujecie go co chwila przestawiać? Za dużo zabawy i szarpania z tym będzie.

A co do fotelików tyłem montowanych na isofix - one strasznie dużo miejsca zajmują, więc o ile nie macie jakiegoś strasznie dużego samochodu, to jak go tak zamontujecie to nie będzie miejsca dla pasażera z przodu.

Ja się właśnie na początku skłaniałam ku axkid duofix, bo on jest montowany i tyłem i przodem do kierunku jazdy, tyłem właśnie na isofix, ale odpuściłam. Mam Octavię, zawsze mi się wydawało, że to spory samochód, ale gdybym zamontowała duofix na isofixie, to już pasażer z przodu by się nie zmieścił. Dlatego też zdecydowałam się na axkid kidzone - też można montować tyłem i przodem do kierunku jazdy, ale tylko na pasy.

W ogóle może wam napiszę, że byłam właśnie ostatnio w sklepie 8 gwiazdek podpytać właśnie o axkidy. No i wiadomo, Pan zaleca wozić dziecko jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. Ale że ja biorę pod uwagę, że może nie będę Majki woziła tyłem aż do 5-6 roku życia, to chcę fotelik, który jest montowany też przodem. I tu ciekawostka o axkidach (duofix i kidzone). Foteliki te są z przedziału 9-25, tyłem można montować do 25 kg, czyli do końca przedziału. Można montować też przodem, ale... Dopóki dziecko nie ma 18 kg to fotelik montowany jest pasem samochodowym, a dziecko jest przypinane tymi wewnętrznymi pasami fotelika. I to jest ok, bo można zrobić to wszystko w bezpieczny sposób. Ale jeśli dziecko już ma ponad 18 kg, wtedy zarówno dziecko jak i fotelik przypięte jest tylko pasem samochodowym. I to rozwiązanie podobno jest do bani. Pan z 8 gwiazdek też potwierdził, bo miałam info z innej ręki. Wg Pana z 8 gwiazdek, jeśli dziecko przekroczy te 18 kg (czyli pewnie ma koło 5-6 lat), i chce się je wozić przodem, wtedy lepiej już odpuścić axkida, a zakupić już fotelik z przedziału 15-36 montowany przodem. Tak jest bezpieczniej.
Ja chcę podobnie jak Ty- minimum rok jeszcze wozić tyłem a później ewentualnie przodem, ale nie chcę za jakiś czas kupować nowego fotelika.

Czy te foteliki przod/ tył na pasy zajmują mniej miejsca niż na isofixy?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 21:14   #748
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Ja chcę podobnie jak Ty- minimum rok jeszcze wozić tyłem a później ewentualnie przodem, ale nie chcę za jakiś czas kupować nowego fotelika.

Czy te foteliki przod/ tył na pasy zajmują mniej miejsca niż na isofixy?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja akurat jestem zdecydowana na axkida, więc wybierałam między duofixem (na isofix lub pasy) i kidzone (tylko pasy). Te foteliki tyłem do kierunku jazdy zawsze zajmują sporo miejsca, i osobie z przodu nie jest zbyt wygodnie:P A jakbym chciała duofix zamontować na isofixie, to odchodzi mi dodatkowe kilkanaście cm, a to w takich normalnych samochodach już robi dużą różnicę.
A fotelik porządnie przypięty pasami i tak jest nie do ruszenia, dlatego ja jednak wezmę ten montowany tylko na pasy. Jeśli się wahasz, to najlepiej znaleźć sklep, w którym nie robią problemu z tym, że chcesz przymierzyć fotelik do samochodu i wtedy sobie spróbujesz różne foteliki i porównasz.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 21:20   #749
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
No ja akurat jestem zdecydowana na axkida, więc wybierałam między duofixem (na isofix lub pasy) i kidzone (tylko pasy). Te foteliki tyłem do kierunku jazdy zawsze zajmują sporo miejsca, i osobie z przodu nie jest zbyt wygodnie:P A jakbym chciała duofix zamontować na isofixie, to odchodzi mi dodatkowe kilkanaście cm, a to w takich normalnych samochodach już robi dużą różnicę.
A fotelik porządnie przypięty pasami i tak jest nie do ruszenia, dlatego ja jednak wezmę ten montowany tylko na pasy. Jeśli się wahasz, to najlepiej znaleźć sklep, w którym nie robią problemu z tym, że chcesz przymierzyć fotelik do samochodu i wtedy sobie spróbujesz różne foteliki i porównasz.
Dzięki, jestem dużo mądrzejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 22:18   #750
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Mamy ten sam problem. Ja chcę tyłem, mąż przodem, więc szukamy takiego dwustronnego. Dużo jest na isofixy,a z najbliższej rodziny tylko my je mamy, więc w razie czego nie przelozymy fotela do innego auta.


Roses, czy to Ty masz bazę 2wayfix czy jakoś tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Britax römer multi coś tam🙄 jest dwustronny ale na pasy. Też się trochę boję tego isofixu bo u nas w rodzinie nie mają tego w autach. Facet w ubezpieczeniach nam mówił że w razie czego mamy dostać auto zastępcze i możemy chcieć taki z isofix. No nie wiem co robić. Sprzedawca nam mówił że niby audi wydaje się duże ale fotelika besafe do tyłu włożyć się nie da😐
Chyba weźmiemy ten britax z isofixem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Kaylla nam sprzedawca powiedział zupełnie odwrotnie że na isofix mniej zajmują miejsca ale jest ciasniej dla dziecka i u nas akurat się sprawdziło besafe nie wszedł wcale, axkid już lepiej britax na pasy ok a jak wlozylismy ten britax z isofixem to było najwięcej miejsca dla pasażera z przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Z tym że ten britax jest od 0 do 18 ale ja myślę że najwyżej kupimy później fotelik przodem jak będzie miała te 3-4 latka skończone. Oczywiście wszystkie miały test plus a pan mi powiedział że nawet innych nie biorą na sklep. Niestety Szwecja i musimy wziąść czarny kolor bo tu wyboru już nie ma😂 jakoś będę z tym żyć.
Mam taki dylemat co do tego fotelika a podpowiedzi od znajomych - kup przodem nasz już od 7 miesiąca jeździł przodem bo płakał. Kup taki co da się położyć dziecko jak zaśnie i to myślałam że jest super a pan mnie wyprowadził z błędu że to jest tylko żeby prawidłowo zamontować fotelik pod dobrym kątem a nie do spania😀 i że na allegro już za 100 złotych kupię fotelik🙄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.