Migrena - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-03, 14:44   #121
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny jest juz watek o migrenie

ja za 2 miesiace ide na rezonans, moj lekarz podejrzewa ze cos wywoluje migrene, trzeba sprawdzic co
Cytat:
Napisane przez dziewczyna z ambicjami Pokaż wiadomość
korzystałam z wyszukiwarki na rózne sposoby wpisując migrena , bóle głowy itp,ale nic nie znalazłam.
Dziękuję za linki, żaden problem - już łączę wątki


_ _ _ _
BTW, ja miałam ostatnio straszne bóle głowy. Zazwyczaj na aż takie nie cierpię, ale chyba miałam trochę za dużo stresów i dodatkowo chodziłam niewyspana. Nigdy więcej, błagam .
Współczuję wszystkim, którzy muszą się z tym użerać regularnie ()
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2008-08-03 o 15:06 Powód: literówka
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 15:04   #122
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Migrena

zaden problem

mi sie własnie skonczyly tabletki musze w pon pedzic do lekarza po recepte
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 22:49   #123
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziwne bo ja znalazłam
Dziwne bo ja akurat na pierwszych trzech stronach wyszukiwarki nie znalazłam nic, a nie będe brnąc w reszte skoro podając odpowiednie słowa nic mi nie znajduje w pierwszej kolejnosci.
Wątki zreszta są już połączone
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 12:47   #124
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: Migrena

Ja dzisiaj umieram
Wstałam wykąpałam się (ledwo) wypiłam tabletke ,nic nie jedząc,bo myślalam,ze bede wtedy wymiotować dalej niż widze i znów się położyłam
Potworny ból głowy, słabo mi , niedobrze
Jutro ide do lekarza,bo ileż w końcu można...
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 13:47   #125
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: Migrena

Dziewczyny, ja też jestem migrenowcem, chociaż ostatnio zaczynam mieć nadzieję, że uda mi się to zwalczyć. Od liceum miałam problemy z bólem głowy. Po serii badań (neurolog, laryngolog, rezonans, EEG...) została postawiona diagnoza: migrena. Nie było się z czego cieszyć, ponieważ migreny na razie nikt nie wyleczył. Leki bez recepty nie pomagały, nie pomagały też silniejsze na receptę. Specjalne leki na migrenę (składnik sumatryptan - nazwa handlowa to np. Sumamigren) też już nie działały, chociaż nadal do pewnego stopnia łagodziły ataki. Wymioty, światłowstręt, zaburzenia widzenia, przeczulone zmysły...
Z zupełnie innych przyczyn trafiłam do psychiatry i powiedział mi, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że moje bóle głowy są wywołane napięciem (stresem). Biorę leki, żeby "wrzucić na luz" i już od prawie półtora miesiąca (odpukać) nie miałam ataku migreny. Wcześniej nie było tygodnia bez co najmniej jednego bólu głowy, na palcach mogłam zliczyć dni, kiedy w ogóle nie bolała mnie głowa.
Piszę to, ponieważ myślę, że niektóre z Was również mogą mieć tego typu problemy co ja. Piszecie o stresie, nerwach, szybkim trybie życia.
Pomaga też jak już ktoś pisał pilnowanie diety i unikanie rzeczy, które mogą wywołać atak (czekolada, sery żółte i dojrzewające, czerwone wino), chociaż ja nie potrafię z tego zrezygnować.
Mamie mojego TŻ pomogła akupunktura - to kolejna rzecz, którą wypróbuję jeśli okaże się. że obecna terapia nie poskutkuje.
Jedyne co mogę polecić to gruntowne badania i obserwowanie siebie, aby spróbować znaleźć zależność pomiędzy atakami migreny a innymi czynnikami
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 13:12   #126
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez caroline2324 Pokaż wiadomość

Najgorsze są wymioty. Często się powtarzają w ciągu dnia, również w nocy.
Czasami gdy ból jest już naprawdę nie do wytrzymania, biorę czopki. Pomagają.
OMG i musze się dopisać do Was silniejszych migrenowców
W piatek w nocy wstałam z tak silnym bólem główy,że po zrobieniu dwóch kroków do biurka i powrocie na łóżko zwymiotowałam
I cały piątek potem było mi niedobrze, słabo i w ogóle nie teges
No i dzisiaj na dzień dobry dwa zastrzyki w tyłek dostałam od lekarza, do tego ketonal i czopki

A reszcie kobitek zdrówka życze ;]
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 13:37   #127
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Migrena

a ja mam caly czas taką przytłumiona migrene przez tabletki..wiem ze powinnam je zmienic na inne bo one tylko przytłumiaja atak, ktory trwa tydzien...nie mam mroczków, dretwienia i nie wymiotuje, ale reszta sie utrzymuje i chodze jak pijana
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-16, 16:11   #128
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Migrena

Ja również dołączam do migrenowców, u mnie ataki nasiliły się ostatnio, kilka razy dołączyły wymioty. Dostałam skierowanie do neurologa i teraz czekam na wizytę. W związku z tym moje pytanie - czy neurlodzy bez problemu kierują na tomografię? W sumie wybrałam się do lekarza dopiero po śmierci mojej znajomej, która zmarła nagle na tętniaka mózgu. Kiedyś rozmawiałam z nią że mamy podobne objawy, więc po tej tragedii postanowiłam zbadać co tam w głowie się dzieje. Wiem że ona kilka lat leczyła się neurologicznie, łykała dużo leków na receptę, ale żadnych badań jej nie zalecili.
__________________
Laurka

album
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 16:30   #129
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Migrena

mnie skierowal bez problemu..ale dopiero trzeci..poprzedni nawet o tym badaniu nie wspominali
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 17:30   #130
elle_woods
Raczkowanie
 
Avatar elle_woods
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 68
Dot.: Migrena

hmmm... do grona migrenowców dołaczylam calkiem niedawno

w polowie czerwca spadlam ze schodów, mialam podejrzenie pęknięcia potylicy, w szpitalu praskim, ktorego zreszta nie polecam, zrobili mi tomografie, stwierdzili ze nic sie nie dzieje i wypisali po tygodniu. badal mnie neurolog - glownie popukal w kolano, i okulista w zakresie cisnienia dna oka.

kilka tygodni temu zaczelam miec straszliwe bóle głowy wlasnie w miejscu, gdzie się uderzylam spadajac, promieniujace na szyje, do tego dretwiejaca reka, swiatlowstret. co najciekawsze, pomaga mi polozenie sie na wznak poleze tak jakis czas, wstaje i jak reka odjął

sądze ze najprawdopodobniej to jakies problemy z cisnieniem, moze to miec rowniez zwiazek ze zmianami pogodowymi, ktore ostatnio sa dosc drastyczne.
jeden z niedawnych postow sklonil mnie do zastanowienia sie - moze to jakis tętniak móżgu pourazowy????
bylam u lekarza 1-ego kontaktu, zapytac co mi moze byc, on na to ze to pewnie pourazowe, ale jak tomografia nic nie wykazala to on mi nie pomoze. pytalam czy to nie sprawa dla neurologa, a on ze dopoki nie mdleje i nie mam zaburzen rownowagi itp to sie nie kwalifikuje

stad moje pytanie - znacie moze jakichs neurologow godnych polecenia w Warszawie?? takich, kttorzy nie zbywaja byle czym?? mam 24 lata, i nie chce jeszcze umierac nagle na srodku ulicy, a takie mam wlasnie wizje
elle_woods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 20:24   #131
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Migrena

Dziewczyny, pomóżcie!

Mam bóle głowy, pojawiaja sie co kilka tygodni. Ból jest taki że mam ochote dziabnąć się nożem w glowe, byle by tylko przestało boleć!
Najpierw myslałam że to na zmianę pogody, ale kilka razy juz tak było, że pogoda sie nie zmieniala, a mnie głowa bolała.

Podczas taiego bólu mam światłowstręt - kiedt tyko otworze oczy to mam wrażnie, jakby mi ktos szpilki wbijał w gałki, od tego jest taki okropny ból do środka głowy.
Słuch też mam jakby wyostrzony - każdy odgłos to kolejny ból w głowie.

Czy to są objawy migreny?? Co najlepiej wziąść na taki ból? Ostatnio wzięłam dwie tabletki ibupromu, ale nie pomogło
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-16, 22:00   #132
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie!

Mam bóle głowy, pojawiaja sie co kilka tygodni. Ból jest taki że mam ochote dziabnąć się nożem w glowe, byle by tylko przestało boleć!
Najpierw myslałam że to na zmianę pogody, ale kilka razy juz tak było, że pogoda sie nie zmieniala, a mnie głowa bolała.

Podczas taiego bólu mam światłowstręt - kiedt tyko otworze oczy to mam wrażnie, jakby mi ktos szpilki wbijał w gałki, od tego jest taki okropny ból do środka głowy.
Słuch też mam jakby wyostrzony - każdy odgłos to kolejny ból w głowie.

Czy to są objawy migreny?? Co najlepiej wziąść na taki ból? Ostatnio wzięłam dwie tabletki ibupromu, ale nie pomogło

Ja też myślałam,że to na zmiane pogody boli mnie głowa,aż do czasu gdy ból nie ustępował przez pare dni...
A teraz to nawet ketonal nic nie daje
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 11:17   #133
Schocolatkee
Raczkowanie
 
Avatar Schocolatkee
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Parczew
Wiadomości: 201
Send a message via Skype™ to Schocolatkee
Dot.: Migrenowe bóle głowy !!! Co robić!!!

Ja mam migreny 'nachodowe' (że tak to okreslę ... ) Jak się uczepi to już sobie nie pójdzie... kładę się z bólem głowy i wstaję z bólem głowy... Potam na miesiac przechodzi a potem znowu wraca. Proszki przstają pomagać.. Wcześniej jeździłam do neurologa, brałam jakies krople itp, troche pomagało ale dalej wracało, nawet tomografię czaszki mi robili. Nic. W końcu mi powiedzieli, że to na tle nerwowym... Tylko co z tego... ? To na prawde strasznie uciązliwe... Już nie wiem co robić... RodZice krzyczą na mnie za proszki przeciwbólowe, ale bez nich już na prawdę cieżko funkcjonować, szczególnie kiedy ból jest na prawdę silny..
Ostatnio zaczęło mnie niepokoić, że ból jest taki miejscowy... Nie dosyć że boli mnie cała głowa, do tego jeszcze szcególnie silny ból pojawia się w prawej skroni i z tyłu czaszki, jest taki uciskowy i pulsujący. Co to może być. ?
__________________
Too much love will kill You.


Mateusz Ziólko

Schocolatkee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 01:30   #134
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Migrena

stosowalyscie divascan?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 09:13   #135
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Migrena

tak mi nic nie pomagał
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 13:16   #136
manipura
Raczkowanie
 
Avatar manipura
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 53
Unhappy Dot.: Migrena

.............a ja już nie mam migren, biorę za to metocard, bo mam co innego chore.....
__________________
...nie warto żyć życiem niezbadanym...
manipura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 13:39   #137
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Migrena

ja ja musze znalesc jakis lek ktory by przerywal napady
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 14:09   #138
beatadrozdowska11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 68
Dot.: Migrena

Bylam dzisiaj u lekarza i stwierdzil u mnie migrene przepisal DIVASCAN czy ktoras z was to brala i moze ktoras wie czy mozna przy tych tabletkach pic alkohol ?? POZDRAWIAM
__________________
KOTEK1983
beatadrozdowska11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.