soczewki, płyn do soczewek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-16, 18:40   #1
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk

soczewki, płyn do soczewek


Otoz dziewczynki od dzisiaj jestem posiadaczka soczewek ciba vision optix. Bylam u lekarza ale zapomnialam sie spytac o jeden drobiazg. czy mam codziennie wymieniac plyn w tych pojemniczkach czy dolewac?? Moze wiecie?. Jeszcze jedno pytanko bo zamierzam dalej kupowac trzymiesieczne soczewki bausch & lomb - optima FW albno jakos tak podobnie. jakie macie doswiadczenia z tymi soczewkami?? jakie soczewki uwazacie za najlepsze? Czekam na pomoc
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 18:51   #2
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Każdego wieczora zdjęte soczewki powinnać wkładać do nowej porcji swieżego płynu. Jeśli chodzi o komfort noszenia,soczewki miesięczne (np.Optixy) są dużo wygodniejsze niż trzymiesiączne. Są też zdrowsze
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 18:53   #3
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Za każdym razem jak zdejmujesz soczewki z oka i wkładasz do pudełeczka, musisz nalewać nową porcję płynu. A po każdym wyjęciu soczewek z pudełeczka należy to pudełeczko przemyć i zostawić do wyschnięcia.

PS. Skoro masz teraz te Optixy, to po co Ci jeszcze soczewki 3-miesięczne?
A co do najlepszych soczewek... noszę teraz J&J Acuvue Advance i są całkiem niezłe, chociaż jak ktoś ma problemy z nawilżeniem, to i tak nie są idealne. Ale w porównaniu np. z iWear to bomba Żadnych problemów natomiast nie miałam z Focus Night&Day, dopóki nie dorobiłam się przesuszenia rogówki No i cena trochę nie tego
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 18:54   #4
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Tak, codziennie trzeba wlać nowy płyn do pojemniczka.
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 19:00   #5
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

a to trzaba codziennie myc pojemniczek po wyjeciu?? nie wiedzialam nawet o tym. wy codziennie myjecie??
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 19:45   #6
201612191106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 396
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

coś Ty, ja dolewam płynu i nic się nei dzieje. Bez przesady z tą higieną, to tylko po to żeby producenci płynów zarabiali. Zawsze natomiast musisz mieć czyste ręce i przemyć soczewkę zanim włożysz ją do pudełeczka.
201612191106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 21:19   #7
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

No, ja z tym myciem pojemniczka to tak teoretycznie pisałam - tak zostałam poinstruowana Faktycznie, straszne marnotrawstwo płynu...
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 21:31   #8
n_o_b_o_d_y
Wtajemniczenie
 
Avatar n_o_b_o_d_y
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 186
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Ja tylko wymieniam plyn za kazdym razem, ale pojemniczka juz nie czyszcze... nie chce mi sie Ale odkad nosze soczewki (ponad 1 rok) nic zlego sie nie dzialo. Ja uzywam 3 miesiecznych Bausch & Lomb i powiem szczerze, ze mi bardzo odpowiadaja
__________________
Just like heaven...
n_o_b_o_d_y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:52   #9
201612191106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 396
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Hehe wszyscy najpierw zawsze teoretyzują a potem wychodzi na to że nikt się nie stosuje. Spoko, ja noszę soczewki od 5 lat i nic mi nie jest więc bez przesady z tą sterylnością.
201612191106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:27   #10
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Ja też nie wymieniam płynu przy każdym wyjęciu soczewek. Jak się dba o to żeby ręce byly czyste przy zakładaniu i ściąganiu soczewki to "paprochy" nie powinny się dostawać do pudełka. Zobaczysz z resztą sama jak to jest
W miarę używania będziesz potrafiła ocenić czy płyn trzeba już wymienić czy nie. Ja używam soczewek Acuvue 2 i jestem im wierna od 4 lat.
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:54   #11
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Ja mam trzymiesieczne bausha&lomba juz drugi rok i jestem znich naprawde zadowolona, sa super a przy tym woole nie widac ze je masz bo niektore innych firm sa grubsze .a z pojemniczkiem to robie tak ze na nc zawsze anlewem plynu ajak je zkladam ranoto wylewam z plynem na reke
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 10:06   #12
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Ile kosztują soczewki 3-miesięczne?

Ja noszę miesięczne J&J Acuve Advance, wcześniej Extreme H2O(ale bardzo ciężko jest je u mnie dostac).
Nie mam problemów z suchym okiem, w ogóle nie czuję soczewki na oku. Odczuwam raczej kiedy jej nie mam - nic nie widze

A płyn wylewam po każdym użyciu soczewki, ale nie czyszczę go dodatkowo
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:07   #13
KasiulkaS
Raczkowanie
 
Avatar KasiulkaS
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: z pracy ;-)
Wiadomości: 205
GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Wstyd się przyznać ale ja płyn w pojemniczku zmieniam co kilka dni (no chyba że mi się niechcący wyleje to dolewam). Pudełeczko wyparzam we wrzątku. Nic się po tym nie dzieję z soczewkami ani z oczami.
Na początku, kilka lat temu zmieniałam codzienie, oprócz tego płukałam każdą soczewkę płynem, który znikał w zastraszającym tempie.
Potem usłyszałam od optyka, że te codzienne zmienianie płynu to taki chwyt - więcej go zużywasz - częściej kupujesz.
Nie wiem czy dobrze robię, ale leniuch ze mnie.
KasiulkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:15   #14
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

A ja zmieniam codziennie i myję pojemniczek. Wolę chuchać na zimne niż potem nabawić się jakiegoś zakażenia. Może chwyt reklamowy, ale póki co nauka nie posunęła się tak daleko, żeby wymieniać oczy

Natomiast odnośnie płynów do soczewek:

Trwa śledztwo w sprawie popularnego roztworu do konserwacji soczewek kontaktowych - podejrzewa się, że powoduje on groźną chorobę rogówki

Ostatni tydzień był dla krótkowidzów i dalekowidzów w USA dosyć nerwowy. Federalne władze amerykańskie zajmujące się bezpieczeństwem leków ogłosiły, że od lipca zeszłego roku zarejestrowały 109 nowych przypadków rzadkiej choroby: zakażenia oka grzybem Fusarium. Choroba ta może doprowadzić do ślepoty.

30 spośród 109 pacjentów zbadano dokładniej i okazało się, że prawie 90 proc. z nich używało, zanim zapadło na grzybicze zapalenie rogówki, płynu do konserwacji soczewek kontaktowych ReNu MoistureLoc firmy Bausch & Lomb.

Dziwna sprawa
Nieco wcześniej podobna historia wydarzyła się na Dalekim Wschodzie. W Singapurze od stycznia 2005 roku do lutego 2006 roku zarejestrowano 39 przypadków zapalenia rogówki wywołanego grzybem Fusarium. Liczne zachorowania odnotowano także w Hongkongu i Malezji. Na Dalekim Wschodzie, podobnie jak w USA, większość pacjentów używała płynu do konserwacji soczewek kontaktowych ReNu Bausch & Lomb.

Sprawa jest o tyle tajemnicza, że nie udało się dokładnie ustalić, w jaki sposób ten płyn mógł przyczynić się do powstania choroby. Firma Bausch & Lomb przeprowadziła śledztwo wewnętrzne, które wykazało, że z roztworem jest wszystko w porządku.

Poza podejrzeniem
Naukowcy z koncernu zbadali dokładnie fabrykę, w której odbywa się produkcja, poddali oględzinom buteleczki po substancji otrzymane od osób, które zachorowały. Nigdzie grzyba nie znaleziono. Wykazano także w wielu testach, że roztwór ReNu ma odpowiednie właściwości grzybobójcze.

Oddzielne śledztwo prowadzą rządowe agendy amerykańskie: Ośrodek Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) oraz Agencja do spraw Żywności i Leków (FDA). Na razie te znane z pedantyczności i wysokich wymagań instytucje nie doszukały się żadnych nieprawidłowości. Ale ich śledztwo jeszcze się nie zakończyło. - Jest zbyt wcześnie, żeby stwierdzić, czy preparat ReNu ma związek z zachorowaniami. Może ma silny związek, może nie ma żadnego - powiedział dr Daniel Schulz z FDA.

W oczekiwaniu na wynik śledztwa firma Bausch & Lomb dobrowolnie wycofała preparat ReNu MoistureLoc ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Hongkongu. W Polsce i w innych krajach europejskich tego nie zrobiono, bo - jak twierdzą przedstawiciele producenta - płyn sprzedawany u nas jest poza jakimkolwiek podejrzeniem. We wszystkich przypadkach, w których płyn ReNu wydawał się powiązany z grzybiczym zapaleniem rogówki, stwierdzono, że pacjenci używali preparatu produkowanego w fabryce w miejscowości Greenville w USA. W Polsce, tak jak w całej Europie, sprzedawane są produkty z włoskiej fabryki Bausch & Lomb w Mediolanie.

Rozstrzygnie sąd
Grzyb Fusarium, który wywołał zakażenie u amerykańskich i dalekowschodnich użytkowników soczewek kontaktowych, występuje powszechnie w klimacie zarówno umiarkowanym, jak i tropikalnym oraz subtropikalnym. Bytuje na roślinach i w glebie. Zapalenie oka wywołane grzybem, jeżeli nie będzie leczone, może spowodować powstanie blizny na rogówce i doprowadzić do ślepoty. Osiem spośród 109 amerykańskich ofiar grzyba potrzebowało przeszczepu rogówki, żeby nie utracić wzroku. Pierwsze objawy zakażenia rogówki grzybem to: zaczerwienienie oka, łzawienie, zwiększona wrażliwość na światło, rozmyte widzenie.

Jeżeli użytkownik soczewek kontaktowych zauważy takie symptomy u siebie, powinien przestać nosić soczewki i zgłosić się do okulisty. Zanim dotkniemy soczewki, powinniśmy dokładnie umyć ręce. Trzeba też przestrzegać zasad pielęgnacji soczewek. Ryzyko grzybiczego zapalenia rogówki jest większe u osób, którym zdarza się nie wyjmować soczewek na noc.

Niektóre spośród 109 osób, które zapadły ostatnio w USA na grzybicze zapalenie rogówki, postanowiły wytoczyć firmie Bausch & Lomb proces sądowy. Żądają po 75 tys. dolarów odszkodowania.

ŁUKASZ KANIEWSKI - Rzeczpospolita - 21 kwietnia 2006

__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:31   #15
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Ja o kilku lat noszę soczewki. Płyn zmieniam codziennie. Mam dwa pojemniczki i myję je dopiero jak nie mam gdzie włożyć soczewki (lenistwo).
Jeśli chodzi o soczewki Optima FW firmy Bausch&Lomb to są, jak dla mnie rewelacyjne. Wypróbowałam różne, ale te mi najbardziej odpowiadały. To są trzymiesięczne soczewki i nie uważam, żeby miesięczne były lepsze, czy "zdrowsze" niż trzymiesięczne. To kwestia oczu. Nie każdy może nosić soczewki każdej firmy. Przekonałam się na własnej skórze. Nie mogę w ogóle nosić J&J chociaż wszyscy moi znajomi je chwalą. Nosiłam też miesięczne Focus, ale Bausch są zdecydowanie lepsze dla moich oczu. Przez tyle lat ile nosze soczewki wzrok nie poleciał mi ani trochę, a to chyba świadczy o tym, że nie koniecznie miesięczne są "zdrowsze" od trzymiesięcznych

Pozdrawiam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:10   #16
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez marzka82
Ja o kilku lat noszę soczewki. Płyn zmieniam codziennie. Mam dwa pojemniczki i myję je dopiero jak nie mam gdzie włożyć soczewki (lenistwo).
Jeśli chodzi o soczewki Optima FW firmy Bausch&Lomb to są, jak dla mnie rewelacyjne. Wypróbowałam różne, ale te mi najbardziej odpowiadały. To są trzymiesięczne soczewki i nie uważam, żeby miesięczne były lepsze, czy "zdrowsze" niż trzymiesięczne. To kwestia oczu. Nie każdy może nosić soczewki każdej firmy. Przekonałam się na własnej skórze. Nie mogę w ogóle nosić J&J chociaż wszyscy moi znajomi je chwalą. Nosiłam też miesięczne Focus, ale Bausch są zdecydowanie lepsze dla moich oczu. Przez tyle lat ile nosze soczewki wzrok nie poleciał mi ani trochę, a to chyba świadczy o tym, że nie koniecznie miesięczne są "zdrowsze" od trzymiesięcznych

Pozdrawiam
Czy mogłabyś napisać mi ile kosztują Twoje soczewki trzymiesięczne?Bo zamierzam przerzucić sie właśnie na 3-miesięczne ale chciałabym wiedzieć jak one wychodzą cenowo.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:33   #17
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Płyn wymieniam codziennie, ale na mycie pojemniczka po prostu szkoda mi płynu, no i też się nie chce . Noszę od niedawna Pure Vision B&L i są dla mnie dużo lepsze niż np.Optixy. po całym dniu nie mam tak zmęczonych oczu jak przy tych wcześniejszych,oczka dą mniej wysuszone. I mniej je widać na oku Jednak wg mnie nic nie przebije komfortu Johnsonów 1-day, szkoda tylko że są takie drogie
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:38   #18
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez maja55

Ja noszę miesięczne J&J Acuve Advance
J&J Acuve Advance są miesięczne? już miałam się na nie zdecydować, nie wychodziłyby drogo, ale przeczytałam że są one 2-tygodniowe http://www.twojesoczewki.com/soczewk...211af38f03aa51 masz te soczewki, czy może jakieś inne?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:44   #19
n_o_b_o_d_y
Wtajemniczenie
 
Avatar n_o_b_o_d_y
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 186
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez maja55
Ile kosztują soczewki 3-miesięczne?

Ja noszę miesięczne J&J Acuve Advance, wcześniej Extreme H2O(ale bardzo ciężko jest je u mnie dostac).
Nie mam problemów z suchym okiem, w ogóle nie czuję soczewki na oku. Odczuwam raczej kiedy jej nie mam - nic nie widze

A płyn wylewam po każdym użyciu soczewki, ale nie czyszczę go dodatkowo
3 miesieczne B&L kupuje za 70 zl za pare
__________________
Just like heaven...
n_o_b_o_d_y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 16:54   #20
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez Nicole
J&J Acuve Advance są miesięczne? już miałam się na nie zdecydować, nie wychodziłyby drogo, ale przeczytałam że są one 2-tygodniowe http://www.twojesoczewki.com/soczewk...211af38f03aa51 masz te soczewki, czy może jakieś inne?
Teoretycznie są 2-tygodniowe, ale okuliści zwykle mówią, że można je nosić do miesiąca. Tak też robię
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:00   #21
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez Nicole
J&J Acuve Advance są miesięczne? już miałam się na nie zdecydować, nie wychodziłyby drogo, ale przeczytałam że są one 2-tygodniowe http://www.twojesoczewki.com/soczewk...211af38f03aa51 masz te soczewki, czy może jakieś inne?

Tak, to są te same. U optyka poprosiłam o soczewki które poleciła mi moja pani okulistka (Extreme H2o)ale niestety ich nie było i pani sprzedała mi J&J Acuve Advance mówiąc że są bardzo podbne.
Dopiero kiedy następnym razem byłam u innego optyka dowiedziałam się, że "są to w zasadzie soczewki 2-tygodniowe ale nie wiedzieć czemu sprzedają je jako miesięczne":/
Sama nie wiem co o nich myśleć?

Nie odczuwam najmniejszego dyskomforu, nie mam suchego oka, oczy nie są zmęczone.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:14   #22
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez n_o_b_o_d_y
3 miesieczne B&L kupuje za 70 zl za pare

Dziekuje za odpowiedż
Pomyslę nad nimi
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:37   #23
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez irkax
Ja też nie wymieniam płynu przy każdym wyjęciu soczewek. Jak się dba o to żeby ręce byly czyste przy zakładaniu i ściąganiu soczewki to "paprochy" nie powinny się dostawać do pudełka. Zobaczysz z resztą sama jak to jest
wszystko ładnie pięknie, tyle że zapominacie chyba o tym, że płyn nie służy tylko do przechowania w czyms mokrym tej soczewki i żeby nie miała paprochów z rąk, ale również (i pewnie przede wszystkim) do usuwania z niej osadów białkowych zbierających się w czasie noszenia. I właśnie dlatego powinno się go wymieniać codziennie - bo soczewka po całonocnym leżakowaniu jest czysta, ale płyn już nie - zawiera te substancje, z których soczewka została oczyszczona.
Natomiast opakowania na soczewki faktycznie - nie myję codziennie płynem. Szkoda go na to, mój optyk stwierdził, że równie dobrze wystarczy codziennie (np. przy porannym parzeniu herbaty) wypłukać pojemniczek wrzątkiem. A i tak używam dwóch różnych (tak jak pisała któraś z poprzedniczek), więc robię to co drugi dzień
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 18:11   #24
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez maja55
Czy mogłabyś napisać mi ile kosztują Twoje soczewki trzymiesięczne?Bo zamierzam przerzucić sie właśnie na 3-miesięczne ale chciałabym wiedzieć jak one wychodzą cenowo.
Płacę ok 160 zł za opakowanie (2 pary) w Vision Express. Podejrzewam, że w mniejszych sklepach może być taniej, ale do niedawna miałam punkty zakupy w tym sklepie i opłacało mi się, a teraz zbieram jakieś pieczątki i też mówią, że coś za to dostanę Zobaczymy

Pozdrawiam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 18:41   #25
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez maja55
Tak, to są te same. U optyka poprosiłam o soczewki które poleciła mi moja pani okulistka (Extreme H2o)ale niestety ich nie było i pani sprzedała mi J&J Acuve Advance mówiąc że są bardzo podbne.
Dopiero kiedy następnym razem byłam u innego optyka dowiedziałam się, że "są to w zasadzie soczewki 2-tygodniowe ale nie wiedzieć czemu sprzedają je jako miesięczne":/
Sama nie wiem co o nich myśleć?

Nie odczuwam najmniejszego dyskomforu, nie mam suchego oka, oczy nie są zmęczone.
Dziękuję za odpowiedź jeśli oczy dobrze je tolerują, a nosisz je od dluższego czasu to pewnie wszystko jest ok oczy dobrze wyczuwają, kiedy soczewka jest do wymiany (w każdym razie moje soczewki zaczynam odczuwać,gdy zbliża się koniec miesiąca )
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 07:10   #26
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez marzka82
Płacę ok 160 zł za opakowanie (2 pary) w Vision Express. Podejrzewam, że w mniejszych sklepach może być taniej, ale do niedawna miałam punkty zakupy w tym sklepie i opłacało mi się, a teraz zbieram jakieś pieczątki i też mówią, że coś za to dostanę Zobaczymy

Pozdrawiam
Dzięki za informację
Myślę,żę spróbuję teraz soczewek 3-miesięcznych.Najwyżej jak mi nie spasują,to przestanę ich wcześniej używać i wrócę do miesięcznych.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 09:20   #27
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Cytat:
Napisane przez minio
A ja zmieniam codziennie i myję pojemniczek. Wolę chuchać na zimne niż potem nabawić się jakiegoś zakażenia. Może chwyt reklamowy, ale póki co nauka nie posunęła się tak daleko, żeby wymieniać oczy

Natomiast odnośnie płynów do soczewek:

Trwa śledztwo w sprawie popularnego roztworu do konserwacji soczewek kontaktowych - podejrzewa się, że powoduje on groźną chorobę rogówki

Ostatni tydzień był dla krótkowidzów i dalekowidzów w USA dosyć nerwowy. Federalne władze amerykańskie zajmujące się bezpieczeństwem leków ogłosiły, że od lipca zeszłego roku zarejestrowały 109 nowych przypadków rzadkiej choroby: zakażenia oka grzybem Fusarium. Choroba ta może doprowadzić do ślepoty.

30 spośród 109 pacjentów zbadano dokładniej i okazało się, że prawie 90 proc. z nich używało, zanim zapadło na grzybicze zapalenie rogówki, płynu do konserwacji soczewek kontaktowych ReNu MoistureLoc firmy Bausch & Lomb.

Dziwna sprawa
Nieco wcześniej podobna historia wydarzyła się na Dalekim Wschodzie. W Singapurze od stycznia 2005 roku do lutego 2006 roku zarejestrowano 39 przypadków zapalenia rogówki wywołanego grzybem Fusarium. Liczne zachorowania odnotowano także w Hongkongu i Malezji. Na Dalekim Wschodzie, podobnie jak w USA, większość pacjentów używała płynu do konserwacji soczewek kontaktowych ReNu Bausch & Lomb.

Sprawa jest o tyle tajemnicza, że nie udało się dokładnie ustalić, w jaki sposób ten płyn mógł przyczynić się do powstania choroby. Firma Bausch & Lomb przeprowadziła śledztwo wewnętrzne, które wykazało, że z roztworem jest wszystko w porządku.

Poza podejrzeniem
Naukowcy z koncernu zbadali dokładnie fabrykę, w której odbywa się produkcja, poddali oględzinom buteleczki po substancji otrzymane od osób, które zachorowały. Nigdzie grzyba nie znaleziono. Wykazano także w wielu testach, że roztwór ReNu ma odpowiednie właściwości grzybobójcze.

Oddzielne śledztwo prowadzą rządowe agendy amerykańskie: Ośrodek Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) oraz Agencja do spraw Żywności i Leków (FDA). Na razie te znane z pedantyczności i wysokich wymagań instytucje nie doszukały się żadnych nieprawidłowości. Ale ich śledztwo jeszcze się nie zakończyło. - Jest zbyt wcześnie, żeby stwierdzić, czy preparat ReNu ma związek z zachorowaniami. Może ma silny związek, może nie ma żadnego - powiedział dr Daniel Schulz z FDA.

W oczekiwaniu na wynik śledztwa firma Bausch & Lomb dobrowolnie wycofała preparat ReNu MoistureLoc ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Hongkongu. W Polsce i w innych krajach europejskich tego nie zrobiono, bo - jak twierdzą przedstawiciele producenta - płyn sprzedawany u nas jest poza jakimkolwiek podejrzeniem. We wszystkich przypadkach, w których płyn ReNu wydawał się powiązany z grzybiczym zapaleniem rogówki, stwierdzono, że pacjenci używali preparatu produkowanego w fabryce w miejscowości Greenville w USA. W Polsce, tak jak w całej Europie, sprzedawane są produkty z włoskiej fabryki Bausch & Lomb w Mediolanie.

Rozstrzygnie sąd
Grzyb Fusarium, który wywołał zakażenie u amerykańskich i dalekowschodnich użytkowników soczewek kontaktowych, występuje powszechnie w klimacie zarówno umiarkowanym, jak i tropikalnym oraz subtropikalnym. Bytuje na roślinach i w glebie. Zapalenie oka wywołane grzybem, jeżeli nie będzie leczone, może spowodować powstanie blizny na rogówce i doprowadzić do ślepoty. Osiem spośród 109 amerykańskich ofiar grzyba potrzebowało przeszczepu rogówki, żeby nie utracić wzroku. Pierwsze objawy zakażenia rogówki grzybem to: zaczerwienienie oka, łzawienie, zwiększona wrażliwość na światło, rozmyte widzenie.

Jeżeli użytkownik soczewek kontaktowych zauważy takie symptomy u siebie, powinien przestać nosić soczewki i zgłosić się do okulisty. Zanim dotkniemy soczewki, powinniśmy dokładnie umyć ręce. Trzeba też przestrzegać zasad pielęgnacji soczewek. Ryzyko grzybiczego zapalenia rogówki jest większe u osób, którym zdarza się nie wyjmować soczewek na noc.

Niektóre spośród 109 osób, które zapadły ostatnio w USA na grzybicze zapalenie rogówki, postanowiły wytoczyć firmie Bausch & Lomb proces sądowy. Żądają po 75 tys. dolarów odszkodowania.

ŁUKASZ KANIEWSKI - Rzeczpospolita - 21 kwietnia 2006


No to trochę mnie zmartwiłaś, ponieważ ja wlaśnie używam tego plynu i uwazam, że jest on jednym z najlepszych

Tak co do czyszczenia pojemnika, ja mniej więcej co 3 dni przepłukuję wrzatkiem i wtedy też zmieniam płyn, co wieczór oczywiście dolewam bo zawsze troche wychlapię i nic się nie dzieje, bo niby co sie ma dziać? Nie przesadzajmy dziewczyny, nie ma co wierzyć we wszystko co nam serwują firmy kosmetyczne, tylko trochę zdrowego rozsądku, noszę soczewki ponad 8 lat i nigdy nie zdarzyły mi sie zadne zakazenia czy jakieś niepokojące objawy, co do odbiałaczania, to tez przesada, soczewek miesięcznych nie odbiałacza sie, bo nie ma sensu, soczewki jeszcze nie zdąża zarosnąc, natomiast już przy 3-miesiecznych taka potzreba sie pojawia.
Pozdrawiam.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 15:30   #28
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Hej, ja mam taki problem, od września noszę soczewki. Na początku była rewelacja, soczewki mi się dobrze nosiło i to różnych firm, niestety od jakiś 2-3 mc na jednym oku soczewka zawsze po tygodniu-dwóch mnie bardzo boli (znaczy oko mnie boli) a na drugim nie. Zmieniałam już te firmy, ale zawsze jest to samo. Co zrobić? Nie chcę wracać do okularów, bo są dla mnie nie wygodne..
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 15:41   #29
katalinka17
Zadomowienie
 
Avatar katalinka17
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 772
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Moya najlepiej udaj się do okulisty, a dokładniej to co ci dolega?boli to oko czy czujesz jakby cię soczewka uwierała??
__________________



SYN
katalinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 15:56   #30
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: soczewki, płyn do soczewek

Boli oko, piecze. Ale przez pierwszy tydzien dwa jest ok, tlyko potem coraz bardziej... Myślę, czy nie przerzucic się na j&j dwutygodniowe, ale też i bd więcej kasy na te soczewki wydawac,..
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.