Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-16, 16:09   #31
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Wiecie po jakim czasie można powtórzyć krzywą cukrową? Mój ojciec ma wysoki współczynnik HOMA, prawie 7. Dzisiaj był na krzywej, ale lekarka wypisała mu tylko pomiar glukozy, bez insuliny, czyli tak naprawdę wynik w niczym nie pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
najlepiej za ok kwartał, to rodzinny dawał skierowanie? Bo lekarz POZ nie może dać na badanie insuliny, tylko specjalista, ewentualnie może zrobić samo badanie glukozy (w ramach NFZ) i dokupić badanie insuliny, ja płaciłam ostatnio prawie 30 zł więc koszt jeszcze nie jest aż taki duży
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 16:39   #32
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89648607]Pewnie, ze możesz. A kosmetyki typu tusz czy podkład możesz wziąć normalnie w oryginalnych opakowaniach. Poza tym to nie zależy od linii, tylko od lotniska (na niektórych podobno można już wnieść więcej).
Ja mam tylko zawsze wątpliwość, czy ta torebka, gdzie mam te rzeczy powrzucane, mogłaby być większa niż litr, typu 1.5 litra. Suma wszystkich płynów w limicie się zmieści, ale gorzej to upchnąć w takiej torebce.[/QUOTE]

Zgadza się. Lotniska powoli wprowadzają skanery 3D, które potrafią ocenić, czy elektronika i płyny w podręcznym mogą być zagrożeniem, niezależnie od tego, jakiej są wielkości. Dlatego ten przepis max 100 ml + max 1 litr łącznie oraz wypakowywanie elektroniki i płynów do kontroli będzie powoli wycofywany. To ma też zwiększyć tempo kontroli.
Na niektorych lotniskach już są testowane kolejki z tymi właśnie nowymi skanerami i nie trzeba w nich wypakowywać elektroniki i płynów, chociaż limity dalej obowiązują.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 17:03   #33
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Jaką polecacie suszarkę do włosów? Wstępnie myślę, że tak do około 500zł - no chyba, że warto dopłacić i wziąć coś z wyższej półki? Kompletnie nie ogarniam tego tematu, więc bardzo proszę o poratowanie
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 17:05   #34
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Czy opłaca się kupować różne ozdoby bożonarodzeniowe teraz latem, czy lepiej bliżej świąt? Czy w ogóle jest różnica w cenach? Chodzi mi o rzeczy typu bombki.

Outlety na allegro

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Wszystko opłaca się kupować nie w sezonie, w sezonie jest najdrożej.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 17:07   #35
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że się opłaca teraz. Z ciekawości sprawdziłam - swoją choinkę kupowałam w wakacje zeszłego roku i płaciłam 109 zł, a teraz (u tego samego sprzedawcy) 139.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Wszystko opłaca się kupować nie w sezonie, w sezonie jest najdrożej.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Dzięki.


A jeszcze jedno pytanie - jakie długie macie lampki na jak dużą choinkę?
Nie wiem, w ile celować.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 17:07   #36
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Odwrotnie. Im wyższa, tym mniej ściera, jest delikatniejszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli jak kupię z najniższą dostępna gradacją to będzie nadawał się do skracania?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 17:09   #37
GuiltyAsF_ck
Gotowa do ataku
 
Avatar GuiltyAsF_ck
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89648607]Pewnie, ze możesz. A kosmetyki typu tusz czy podkład możesz wziąć normalnie w oryginalnych opakowaniach. Poza tym to nie zależy od linii, tylko od lotniska (na niektórych podobno można już wnieść więcej).
Ja mam tylko zawsze wątpliwość, czy ta torebka, gdzie mam te rzeczy powrzucane, mogłaby być większa niż litr, typu 1.5 litra. Suma wszystkich płynów w limicie się zmieści, ale gorzej to upchnąć w takiej torebce.[/QUOTE]


Słyszałam, że zależy od lotniska. Generalnie powinna być przezroczysta torebka o wymiarach 20x20cm. Od znajomych słyszałam, że widywali takie sytuacje, że ktoś miał większe to kontrolerzy odsyłali do automatów z takimi właśnie woreczkami.
Wg mnie to i tak niezgodne z przepisami, bo płynów może być w sumie 1 litr, a do takiej torebki to nie wiem czy wejdzie 500ml


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Czarny pas w sarkazmie
GuiltyAsF_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-16, 17:30   #38
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Czyli jak kupię z najniższą dostępna gradacją to będzie nadawał się do skracania?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Mocne gradacje są przeznaczone do sztucznych paznokci, naturalne zniszczy. 150/180 jest dobra

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 17:38   #39
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Jaką polecacie suszarkę do włosów? Wstępnie myślę, że tak do około 500zł - no chyba, że warto dopłacić i wziąć coś z wyższej półki? Kompletnie nie ogarniam tego tematu, więc bardzo proszę o poratowanie
Mam Remington. Jest okej.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 17:38   #40
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Dzięki.


A jeszcze jedno pytanie - jakie długie macie lampki na jak dużą choinkę?
Nie wiem, w ile celować.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Mam choinkę 2 metry i zestaw lampek 500 szt, bardzo dużo światełek wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 17:52   #41
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Wiecie po jakim czasie można powtórzyć krzywą cukrową? Mój ojciec ma wysoki współczynnik HOMA, prawie 7. Dzisiaj był na krzywej, ale lekarka wypisała mu tylko pomiar glukozy, bez insuliny, czyli tak naprawdę wynik w niczym nie pomoże
Rzeczywiście wysoko. Mój endokrynolog twierdzi, żeby co najmniej rok czekać, a i wtedy dobrze obciążyć się np. kanapką, a nie za każdym razem glukozą.

Ogólnie z☠☠☠ałabym lekarkę z góry do dołu za takie coś.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-16, 18:31   #42
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Jaką polecacie suszarkę do włosów? Wstępnie myślę, że tak do około 500zł - no chyba, że warto dopłacić i wziąć coś z wyższej półki? Kompletnie nie ogarniam tego tematu, więc bardzo proszę o poratowanie
Mam Babyliss Pro Caruso, miesci się w podanej przez Ciebie cenie, ja jestem zadowolona. Duża moc, jonizacja, zimny nawiew, dlugi kabel. Bardzo szybko suszy mi włosy, z tym że ja mam włosy cienkie, do ramion.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 18:35   #43
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Dzięki.


A jeszcze jedno pytanie - jakie długie macie lampki na jak dużą choinkę?
Nie wiem, w ile celować.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Choinkę żywą, grubaśną mam przeważnie ok 170 cm i mam 2 sznury po 200 lampek a w sumie jak dla mnie jeszcze jeden by się przydał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Słyszałam, że zależy od lotniska. Generalnie powinna być przezroczysta torebka o wymiarach 20x20cm. Od znajomych słyszałam, że widywali takie sytuacje, że ktoś miał większe to kontrolerzy odsyłali do automatów z takimi właśnie woreczkami.
Wg mnie to i tak niezgodne z przepisami, bo płynów może być w sumie 1 litr, a do takiej torebki to nie wiem czy wejdzie 500ml


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja kiedyś tak miałam we Wrocławiu i gość wręcz się wydarł na mnie i kazał mi przełozyć z kosmetyczki do strunowego. Teraz już chyba odpuścili, bo mama już kilka razy leciała w ciagu roku i ma czarną kosmetyczkę.
W Turcji z kolei nawet nie kazą wyciagać nic do korytek. Wszystko przez skanery i byle kolejka bez zayorów szła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 18:48   #44
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Bagaż podręczny Ryanair
Będziemy pierwszy raz podróżowac ryanairem, tylko z bagażem podręcznym:
1. Czy kosmetyki (np. serum) mogą pozostać w szklanych opakowaniach?

Zachowując oczywiście standardowe limity dla płynów.

2. Leki/ suplementy - czy muszą być przewożone w pełnych opakowaniach czy wystarczą w "listkach"?

Wszędzie jest mowa o oryginalnym opakowaniu, ale nie znalazłam informacji, czy to musi być pełen kartonik z ulotką itp. czy wystarczy, że będzie oryginalny blister z tabletkami.
Leki mogą być w listkach.
Szkło to nie problem, pojemność jest ważna.
Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
O kurde czyli nie mogę przelać do butelek plastikowych max 100 ml kosmetyków ?

Gorzej jak ja wezmę kosmetyki do makijażu bo też lecę we wrześniu tą linią i tylko z bagażem podręcznym.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Na butelkach musi być info o pojemności.
Z makijażu to nie przelewam nic, biorę tusz, podkład w płynie ewentualnie ( ile one mają 50ml opakowanie )
Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Jaką polecacie suszarkę do włosów? Wstępnie myślę, że tak do około 500zł - no chyba, że warto dopłacić i wziąć coś z wyższej półki? Kompletnie nie ogarniam tego tematu, więc bardzo proszę o poratowanie
Od kilku lat mam Ga.Ma Classic, zimny nawiew, jonizacja, wydajny silnik jak na profesjonalną suszarkę przystało.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 19:04   #45
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Nigdy w życiu nie miałam torebki strunowej, a latam przynajmniej 6-8 razy rocznie, i zawsze z podręcznym. Wszystko mam w czarnej materiałowej kosmetyczce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, ja to się jednak obawiam, że mi każą przełożyć, ale może niepotrzebnie się męczę.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zgadza się. Lotniska powoli wprowadzają skanery 3D, które potrafią ocenić, czy elektronika i płyny w podręcznym mogą być zagrożeniem, niezależnie od tego, jakiej są wielkości. Dlatego ten przepis max 100 ml + max 1 litr łącznie oraz wypakowywanie elektroniki i płynów do kontroli będzie powoli wycofywany. To ma też zwiększyć tempo kontroli.
Na niektorych lotniskach już są testowane kolejki z tymi właśnie nowymi skanerami i nie trzeba w nich wypakowywać elektroniki i płynów, chociaż limity dalej obowiązują.
Nawet w Warszawie na Chopinie tak jest, ostatnio nie musiałam wypakowywać.
Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Słyszałam, że zależy od lotniska. Generalnie powinna być przezroczysta torebka o wymiarach 20x20cm. Od znajomych słyszałam, że widywali takie sytuacje, że ktoś miał większe to kontrolerzy odsyłali do automatów z takimi właśnie woreczkami.
Wg mnie to i tak niezgodne z przepisami, bo płynów może być w sumie 1 litr, a do takiej torebki to nie wiem czy wejdzie 500ml


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zwykle mam trochę większą niż litr, ale niedużo, tak, żeby na oko wyglądało podobnie. Ale kiedy chcę się spakować tylko w podręczny, jest to kłopotliwe.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 20:10   #46
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89648841]O, ja to się jednak obawiam, że mi każą przełożyć, ale może niepotrzebnie się męczę.Nawet w Warszawie na Chopinie tak jest, ostatnio nie musiałam wypakowywać. Zwykle mam trochę większą niż litr, ale niedużo, tak, żeby na oko wyglądało podobnie. Ale kiedy chcę się spakować tylko w podręczny, jest to kłopotliwe.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk[/QUOTE]


Ale do worka strunowego wkladasz tylko plyny np puder w kamieniu, sypkie cienie czy szczotke do wlosow mozesz miec luzem w kosmetyczce. Poza tym mydla raczej nie trzeba nosic, bo wszedzie jest. I tez mozna miec w formie kostki. Demakijaz - chusteczki do demakijazu. I juz masz luzniej w worku. Jak podrozujesz z partnerem, to u nich jest troche luzniej czesto i moze on cos wziasc do siebie, a poza tym mozecie miec wspolna paste do zebow i np szampon i wtedy tez jest mniej do zabrania.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 20:17   #47
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Naprawdę nosicie cały podkład? Bardzo polecam przelewanie rzeczy do pojemników o pojemności jakiej faktycznie się potrzebuje 🤣
U mnie to na tydzień np płyn do demakijażu oczu 5ml, tonik 15 - buteleczki na liquidy do epapierosów, na podkład/krem z filtrem mam buteleczki z pompka airless 5-10ml. Żel do twarzy/szampon/płyn do higieny intymnej/żel pod prysznic załatwia płyn do higieny intymnej facelle sensitive z Rossmanna, do kupienia w buteleczkach 50ml przy kosmetykach podróżnych i ma skład ok do tego wszystkiego. Z tym że ja nie jeżdżę z walizkami w jedno miejsce a łażę z plecakiem, jak to tylko do jednego hotelu z lotniska to może się nie opłacać wysiłek przepakowywania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 20:41   #48
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Jaka polecacie wage lazienkowa ? Chce troche inteligetniejszy sprzet, ktory pokazuje nie tylko wage, ale tez inne parametry.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Naprawdę nosicie cały podkład? Bardzo polecam przelewanie rzeczy do pojemników o pojemności jakiej faktycznie się potrzebuje
U mnie to na tydzień np płyn do demakijażu oczu 5ml, tonik 15 - buteleczki na liquidy do epapierosów, na podkład/krem z filtrem mam buteleczki z pompka airless 5-10ml. Żel do twarzy/szampon/płyn do higieny intymnej/żel pod prysznic załatwia płyn do higieny intymnej facelle sensitive z Rossmanna, do kupienia w buteleczkach 50ml przy kosmetykach podróżnych i ma skład ok do tego wszystkiego. Z tym że ja nie jeżdżę z walizkami w jedno miejsce a łażę z plecakiem, jak to tylko do jednego hotelu z lotniska to może się nie opłacać wysiłek przepakowywania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wada takiego przelewania jest to, ze pudelka jak nie sa podpisane to moga sie mylic. Wiec nie zawsze gra jest warta swieczki. Ale sama mam butelke po szamponie 100 ml i male pudelko na odzywke (to byl tester Kerastase) i na kilka dni mi starcza. Nie daje dokladnie tych samych produktow, ale przynajmniej nie myli mi sie szampon z balsamem do ciala (to sie akurat trudno przelewa).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 20:54   #49
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ale do worka strunowego wkladasz tylko plyny np puder w kamieniu, sypkie cienie czy szczotke do wlosow mozesz miec luzem w kosmetyczce. Poza tym mydla raczej nie trzeba nosic, bo wszedzie jest. I tez mozna miec w formie kostki. Demakijaz - chusteczki do demakijazu. I juz masz luzniej w worku. Jak podrozujesz z partnerem, to u nich jest troche luzniej czesto i moze on cos wziasc do siebie, a poza tym mozecie miec wspolna paste do zebow i np szampon i wtedy tez jest mniej do zabrania.
Dzięki za rady, ale:
1. Wiem, że produkty niebędące płynem mogę mieć osobno, przecież to oczywiste.
2. Niezbyt mi pomogły. Pamiętam, jak się pakowałam w podręczny. Szampon, odżywka - przelane do małych buteleczek (bez odżywki nie rozczeszę, przydałaby się i do spłukiwania, i olejek już po myciu, szampon w kostce mi się nie sprawdził, ale od biedy powiedzmy że by był); mydło w kostce zamiast żelu pod prysznic - nie zawsze się jedzie do hotelu, ale kostka się nie liczy; płyn do higieny intymnej przelany do małej buteleczki (może by się obeszło); pasta do zębów - można wziąć małą; krem do twarzy, spf, dezodorant, krem po oczy; żel do dezynfekcji - zawsze mam w podróży; no i zbiera się tego, podkładu ani tuszu to nawet nie brałam. Żeby się komfortowo spakować to tej torebeczki, muszę się wysilić.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-16, 21:02   #50
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Naprawdę nosicie cały podkład? Bardzo polecam przelewanie rzeczy do pojemników o pojemności jakiej faktycznie się potrzebuje 🤣
U mnie to na tydzień np płyn do demakijażu oczu 5ml, tonik 15 - buteleczki na liquidy do epapierosów, na podkład/krem z filtrem mam buteleczki z pompka airless 5-10ml. Żel do twarzy/szampon/płyn do higieny intymnej/żel pod prysznic załatwia płyn do higieny intymnej facelle sensitive z Rossmanna, do kupienia w buteleczkach 50ml przy kosmetykach podróżnych i ma skład ok do tego wszystkiego. Z tym że ja nie jeżdżę z walizkami w jedno miejsce a łażę z plecakiem, jak to tylko do jednego hotelu z lotniska to może się nie opłacać wysiłek przepakowywania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazwyczaj zabieram resztki w jedną stronę. Tak samo robię z kremem pod oczy w tubce, filtrem na twarz. W ten sposób czyszczę kosmetyczkę i mam miejsce na pamiątki z wakacji
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 21:31   #51
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
najlepiej za ok kwartał, to rodzinny dawał skierowanie? Bo lekarz POZ nie może dać na badanie insuliny, tylko specjalista, ewentualnie może zrobić samo badanie glukozy (w ramach NFZ) i dokupić badanie insuliny, ja płaciłam ostatnio prawie 30 zł więc koszt jeszcze nie jest aż taki duży
Tak, lekarka poz. Rozumiem że nie może dać insuliny, ale wystarczyło powiedzieć że ma sobie dokupić. Ojciec dostał tylko informację że ma iść do laboratorium, nawet na ikp nie było skierowania. A niestety poszedł sam, nawet nie zapytał jakie badania mu będą robić, niestety on taki jest że jak go coś nie interesuje (a tak jest niestety ze zdrowiem) to nic nie sprawdzi.
Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Jaką polecacie suszarkę do włosów? Wstępnie myślę, że tak do około 500zł - no chyba, że warto dopłacić i wziąć coś z wyższej półki? Kompletnie nie ogarniam tego tematu, więc bardzo proszę o poratowanie
500 zł to bardzo dużo jak na suszarkę do włosów, spokojnie znajdziesz porządne w niższej cenie. Szukaj takiej która będzie miała regulację temperatury, najlepiej też zimny nawiew. I koniecznie jonizację. Zazwyczaj im większa moc tym wyższa temperatura suszenia / prędkość nawiewu.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście wysoko. Mój endokrynolog twierdzi, żeby co najmniej rok czekać, a i wtedy dobrze obciążyć się np. kanapką, a nie za każdym razem glukozą.

Ogólnie załabym lekarkę z góry do dołu za takie coś.
Lekarka która wypisywała skierowanie stwierdziła że w sumie bez sensu je robić bo wcale wyniki nie są takie złe mam wrażenie że w jego przychodni nikt nie wierzy w istnienie czegoś takiego jak IO, mimo że ojciec ma książkowe objawy (zasypia w fotelu po każdym posiłku, non stop chodzi głodny, ma wysoki cholesterol, bardzo źle się czuje). Chyba wolą czekać aż się doprowadzi do cukrzycy i wtedy pewnie będą pytać czemu nie przyszedł wcześniej - a jego babcia i matka miały cukrzycę więc ma zwiększone ryzyko choroby. Chciałam zapisać ojca do swojej endokrynolog, ale teraz nie bardzo mam z czym bo mam tylko glukozę na czczo i po 2h plus wskaźnik HOMA z wcześniejszych badań. Strasznie mnie to wkurzyło dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 21:37   #52
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89648919]
2. Niezbyt mi pomogły. Pamiętam, jak się pakowałam w podręczny. Szampon, odżywka - przelane do małych buteleczek (bez odżywki nie rozczeszę, przydałaby się i do spłukiwania, i olejek już po myciu, szampon w kostce mi się nie sprawdził, ale od biedy powiedzmy że by był); mydło w kostce zamiast żelu pod prysznic - nie zawsze się jedzie do hotelu, ale kostka się nie liczy; płyn do higieny intymnej przelany do małej buteleczki (może by się obeszło); pasta do zębów - można wziąć małą; krem do twarzy, spf, dezodorant, krem po oczy; żel do dezynfekcji - zawsze mam w podróży; no i zbiera się tego, podkładu ani tuszu to nawet nie brałam. Żeby się komfortowo spakować to tej torebeczki, muszę się wysilić.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk[/QUOTE]

To ja nie mam w ogóle problemu ze spakowaniem płynów w 2 torebki strunowe. Szampon, odżywka, olejek do demakijażu, hydrolat, krem do rąk, balsam, filtr - to będzie do 700 ml, często mniej, bo biorę też miniaturki, one mają po 50 ml. Jakieś serum czy krem pod oczy najlepiej w formie saszetek, to tyle co nic. Miniaturka pasty do zębów i tusz do rzes. Myjadło do ciała jest w hotelach, jak nocuję w gościach, to korzystam z tego, co stoi w łazience, albo biorę swoją kostkę Dove.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 21:54   #53
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja nie mam w ogóle problemu ze spakowaniem płynów w 2 torebki strunowe. Szampon, odżywka, olejek do demakijażu, hydrolat, krem do rąk, balsam, filtr - to będzie do 700 ml, często mniej, bo biorę też miniaturki, one mają po 50 ml. Jakieś serum czy krem pod oczy najlepiej w formie saszetek, to tyle co nic. Miniaturka pasty do zębów i tusz do rzes. Myjadło do ciała jest w hotelach, jak nocuję w gościach, to korzystam z tego, co stoi w łazience, albo biorę swoją kostkę Dove.
A dezodorant jaki? Taki w kulce liczy się jako plyn?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 21:56   #54
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
A dezodorant jaki? Taki w kulce liczy się jako plyn?
Zapomniałam, też miniaturka w sprayu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 22:02   #55
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Tak, lekarka poz. Rozumiem że nie może dać insuliny, ale wystarczyło powiedzieć że ma sobie dokupić. Ojciec dostał tylko informację że ma iść do laboratorium, nawet na ikp nie było skierowania. A niestety poszedł sam, nawet nie zapytał jakie badania mu będą robić, niestety on taki jest że jak go coś nie interesuje (a tak jest niestety ze zdrowiem) to nic nie sprawdzi. 500 zł to bardzo dużo jak na suszarkę do włosów, spokojnie znajdziesz porządne w niższej cenie. Szukaj takiej która będzie miała regulację temperatury, najlepiej też zimny nawiew. I koniecznie jonizację. Zazwyczaj im większa moc tym wyższa temperatura suszenia / prędkość nawiewu. Lekarka która wypisywała skierowanie stwierdziła że w sumie bez sensu je robić bo wcale wyniki nie są takie złe mam wrażenie że w jego przychodni nikt nie wierzy w istnienie czegoś takiego jak IO, mimo że ojciec ma książkowe objawy (zasypia w fotelu po każdym posiłku, non stop chodzi głodny, ma wysoki cholesterol, bardzo źle się czuje). Chyba wolą czekać aż się doprowadzi do cukrzycy i wtedy pewnie będą pytać czemu nie przyszedł wcześniej - a jego babcia i matka miały cukrzycę więc ma zwiększone ryzyko choroby. Chciałam zapisać ojca do swojej endokrynolog, ale teraz nie bardzo mam z czym bo mam tylko glukozę na czczo i po 2h plus wskaźnik HOMA z wcześniejszych badań. Strasznie mnie to wkurzyło dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, że ta lekarka nie dała skierowania do endokrynologa/diabetologa?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 22:04   #56
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
A dezodorant jaki? Taki w kulce liczy się jako plyn?

Tak, ale taki w sztyfcie juz nie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 22:09   #57
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:51
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 22:44   #58
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Naprawdę nosicie cały podkład? Bardzo polecam przelewanie rzeczy do pojemników o pojemności jakiej faktycznie się potrzebuje 🤣

W życiu. Noszę krem BB i zawsze jest jakiś tester do kupienia (te takie małe po 5ml) i to mi wystarcza na tydzień.


Na dłużej nie jeżdżę.


Ale ja wszystko przelewam. Jak byłam młoda, to bardzo dużo jeździłam na konwenty i stworzyłam sobie konwentową kosmetyczkę. Potem ta kosmetyczka jeździła ze mną na basen, na siłownię, i ta sama kosmetyczka jeździ ze mną na wyjazdy. (No wiadomo, trochę zmieniam jej skład, ale za Chiny nie mam zamiaru tego wszystkiego targać.)


Technicznie to kosmetyczki są dwie - jedna makijażowa, druga oczyszczająco-pielęgnacyjna.


Tak samo jak zawsze wpadnie jakaś próbka kremu, odzywka na raz w saszetce itd. Zbieram to i mam.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Tak, lekarka poz. Rozumiem że nie może dać insuliny, ale wystarczyło powiedzieć że ma sobie dokupić. Ojciec dostał tylko informację że ma iść do laboratorium, nawet na ikp nie było skierowania. A niestety poszedł sam, nawet nie zapytał jakie badania mu będą robić, niestety on taki jest że jak go coś nie interesuje (a tak jest niestety ze zdrowiem) to nic nie sprawdzi. 500 zł to bardzo dużo jak na suszarkę do włosów, spokojnie znajdziesz porządne w niższej cenie. Szukaj takiej która będzie miała regulację temperatury, najlepiej też zimny nawiew. I koniecznie jonizację. Zazwyczaj im większa moc tym wyższa temperatura suszenia / prędkość nawiewu. Lekarka która wypisywała skierowanie stwierdziła że w sumie bez sensu je robić bo wcale wyniki nie są takie złe mam wrażenie że w jego przychodni nikt nie wierzy w istnienie czegoś takiego jak IO, mimo że ojciec ma książkowe objawy (zasypia w fotelu po każdym posiłku, non stop chodzi głodny, ma wysoki cholesterol, bardzo źle się czuje). Chyba wolą czekać aż się doprowadzi do cukrzycy i wtedy pewnie będą pytać czemu nie przyszedł wcześniej - a jego babcia i matka miały cukrzycę więc ma zwiększone ryzyko choroby. Chciałam zapisać ojca do swojej endokrynolog, ale teraz nie bardzo mam z czym bo mam tylko glukozę na czczo i po 2h plus wskaźnik HOMA z wcześniejszych badań. Strasznie mnie to wkurzyło dzisiaj.

Na twoim miejscu powtórzyłabym obciążenie z kanapką (glukoza i insulina z tego samego badania) i poszła do endokrynolog. Dobry specjalista spokojnie swoje z tego wyczyta. Nie będzie to tak dokładne, ale jeśli IO jest (zwłaszcza jeśli tata już ma widoczne objawy), to będzie ją widać.


Na pewno lepiej tak niż się znowu obciążać albo czekać na kolejną możliwość zrobienia badań.


Ja mam IO od parunastu lat i miałam krzywą na glukozie robioną dosłownie dwa razy, a robię co pół roku/rok.



Tylko wkurzające, bo jak już wypił to paskudztwo, jak już i tak go kłuli, to już mogli pobrać tę fiolkę więcej w każdym punkcie. Ja rozumiem, że internista nie może wystawić skierowania, ale wystarczy powiedzieć, żeby pacjent dokupił. To kosztuje maksymalnie 50zł, a fajnie mieć pełny obraz sytuacji.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-17, 05:34   #59
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
W życiu. Noszę krem BB i zawsze jest jakiś tester do kupienia (te takie małe po 5ml) i to mi wystarcza na tydzień.
:
Ja sie do kremow bb, nie umiem przekonac. Mam sucha skore i krem do suchej skory.
I mi 5 ml kremu na tydzien nie starcza. Juz nie mowiac, ze ciezko trafic z odcieniem.

Ale tez korzystam z testerow. Np perfumy mam testerki, jak kupuje duze to wtedy prosze o tester by miec na wyjazdy wlasnie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-17, 07:21   #60
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Tak, lekarka poz. Rozumiem że nie może dać insuliny, ale wystarczyło powiedzieć że ma sobie dokupić. Ojciec dostał tylko informację że ma iść do laboratorium, nawet na ikp nie było skierowania. A niestety poszedł sam, nawet nie zapytał jakie badania mu będą robić, niestety on taki jest że jak go coś nie interesuje (a tak jest niestety ze zdrowiem) to nic nie sprawdzi. 500 zł to bardzo dużo jak na suszarkę do włosów, spokojnie znajdziesz porządne w niższej cenie. Szukaj takiej która będzie miała regulację temperatury, najlepiej też zimny nawiew. I koniecznie jonizację. Zazwyczaj im większa moc tym wyższa temperatura suszenia / prędkość nawiewu. Lekarka która wypisywała skierowanie stwierdziła że w sumie bez sensu je robić bo wcale wyniki nie są takie złe mam wrażenie że w jego przychodni nikt nie wierzy w istnienie czegoś takiego jak IO, mimo że ojciec ma książkowe objawy (zasypia w fotelu po każdym posiłku, non stop chodzi głodny, ma wysoki cholesterol, bardzo źle się czuje). Chyba wolą czekać aż się doprowadzi do cukrzycy i wtedy pewnie będą pytać czemu nie przyszedł wcześniej - a jego babcia i matka miały cukrzycę więc ma zwiększone ryzyko choroby. Chciałam zapisać ojca do swojej endokrynolog, ale teraz nie bardzo mam z czym bo mam tylko glukozę na czczo i po 2h plus wskaźnik HOMA z wcześniejszych badań. Strasznie mnie to wkurzyło dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może zrób samo pobranie na glukoze i insuline bez krzywej, ja nie robiłam krzywej i z tych badań lekarce wystarczyło.
Szczególnie jak wszystkie objawy są, a HOMA widać też wysoko.

Tylko pytanie czy Twoj tata będzie chętny na wprowadzanie zmian, żeby się z tego wygrzebać. Bo leki tylko zwalniają tempo choroby, trzeba się postarać, żeby komórki się uwrażliwiły na insulinę.

Ale tak, internista skopał temat koncertowo :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-26 23:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.