Posilek potreningowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-04, 13:21   #1
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709

Posilek potreningowy


witam, chodze na fitness ( cwiczenia na miesnie + orbitrek, stepper, brzuszki, bieznia, oraz rowerek...

jesli czas pozwala to 3 razy w tygodniu, czasami 2 jak nie daje rady...
z silowni wracam przed 21, nie zawsze ale czasem jestem glodna po silowni, co moge zjesc, aby efekty byly jakies widac.. nie jestem na zadnej diecie, jem owoce, warzywa, przyznam bez bicia, ze po silowni czesto ogladam jakis film i jest prazony slonecznik...
__________________
Aleksandra 19.04.2011

Edytowane przez agus87
Czas edycji: 2008-12-04 o 13:30
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:38   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Posilek potreningowy

A jaki jest twoj cel ?
ogólnie mówiac przy cwiczeniach typu bieżnia, stepper itd dalej jemy posiłki takie jakie wynikaja z diety(prosze nie mylic słowa dieta z redukcja). aby jakie kolwiek były efekty naszych cwiczen to równiez musi byc odpowiedni jadłopis bo bez tego efekty sa marne.

jezeli znowu cwiczyc trening siłowy to :
przy treningu siłowym :
powinno się jeść białko łatwo przyswajalne i ww złożone
po treningu siłowym jemy łatwo przyswajalne białko (np. kurze cycki, chuda rybka, ) + ww proste (np. , ryż)
po treningu nie jemy tłuszczów
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2008-12-04 o 13:39
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 14:23   #3
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Posilek potreningowy

moim celem jestwyrzezbic sylwetke, zamienic istniejacy tluszcz na miesnie...
moj trener osobisty powiedzial, ze nie radzi zadnych diet, tylko zdrowe, racjonalne odzywianie..

to o 21 mam jesc miesa i ryby ??

a cos w stylu serek wiejski ??
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 16:06   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Posilek potreningowy

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
moim celem jestwyrzezbic sylwetke, zamienic istniejacy tluszcz na miesnie...
moj trener osobisty powiedzial, ze nie radzi zadnych diet, tylko zdrowe, racjonalne odzywianie..

to o 21 mam jesc miesa i ryby ??

a cos w stylu serek wiejski ??
nie da sie zmienic tłuszczu w miesnie to 2 rózne tkanki. co najwyzej mozna spalic tłuszcz i wyrobic miesnie. ale do tego potrzeba zdrowe odzywianie musi byc sporo białka itd. a to przeciez dieta. dieta to sposób odzywania
po cwiczeniach serek wiejski odpada bo jest to białko trudnoprzyswajalne a po cwiczeniach potrzeba nam białka szybkoprzyswajalnego. wiec jak najbardziej ryby , miesa
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 16:10   #5
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Posilek potreningowy

a oprocz mies i ryb co moge jesc i pic, kakao na sniadanie moge pic??
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 16:15   #6
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Posilek potreningowy

Agus poprostu zdrowe odzywianie przejzyj watki o zdrowym odzywianiu w czasie redukcji bo to niczym innym sie nie róźni prócz tego ze je sie wiecej niż na redukcji.
Nawet osoby na masie musza przestrzegac jakis tam zasad prawie to samo co na redukcji tylko o wiele wiecej jedza bo musza byc na dodatnim bilansie. Ile wiecej odstep od zdrowego odzywiania tym dłużej trwa osiagniecie celu.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:56   #7
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Posilek potreningowy

ja mam podobne pytanie. Bo niby wiem, że powinno się jeść białko po treningu ale czy aby na pewno o każdej porze?

ja jestem generalnie na redukcji, może nie przestrzegam diety tak super restrykcyjnie ale jakoś tam staram się zrzucić 5-6 kg. Z basenu wracam ok 23.00 a zwykle ostatnie posiłki jadam do 20.00. Rok temu w ogóle nie jadłam po basenie aż tu nagle wyczytałam że jeść TRZEBA! I szok I nieco przeczy to mojej zasadzie niejedzenia po 20.00 ale skoro mus to mus. Powiedzcie mi, czy może to być plaster twarogu lub porcja mleka z kukurydzianymi lub otrębowymi płatkami, ewentualnie zwykłymi owsianymi? Lub jogurt? Bo mięso owszem jadam i jak już to tylko drób ale tak czy inaczej za mięsem zbytnio nie przepadam więc wizja zjedzenia gotowanego cyca przed snem, nie ukrywam, powoduje u mnie mdłości
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 11:08   #8
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Posilek potreningowy

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
ja mam podobne pytanie. Bo niby wiem, że powinno się jeść białko po treningu ale czy aby na pewno o każdej porze?

ja jestem generalnie na redukcji, może nie przestrzegam diety tak super restrykcyjnie ale jakoś tam staram się zrzucić 5-6 kg. Z basenu wracam ok 23.00 a zwykle ostatnie posiłki jadam do 20.00. Rok temu w ogóle nie jadłam po basenie aż tu nagle wyczytałam że jeść TRZEBA! I szok I nieco przeczy to mojej zasadzie niejedzenia po 20.00 ale skoro mus to mus. Powiedzcie mi, czy może to być plaster twarogu lub porcja mleka z kukurydzianymi lub otrębowymi płatkami, ewentualnie zwykłymi owsianymi? Lub jogurt? Bo mięso owszem jadam i jak już to tylko drób ale tak czy inaczej za mięsem zbytnio nie przepadam więc wizja zjedzenia gotowanego cyca przed snem, nie ukrywam, powoduje u mnie mdłości
Mleko z płatkami kukurydzianymi/osianymi/jogurt to są węgle a nie białko wiec tego nie radziłabym jesc. Tunczyk/jajko/twaróg/serek wiejski=tak.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 12:29   #9
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Posilek potreningowy

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Mleko z płatkami kukurydzianymi/osianymi/jogurt to są węgle a nie białko wiec tego nie radziłabym jesc. Tunczyk/jajko/twaróg/serek wiejski=tak.
dzięki za pomoc orzeszku, trochę mi się rozjaśniło, no ale mleko lub jogurt bez wkładu to chyba mogę? Bo ja jestem straszny mlekożerca/mlekopijca.
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 13:20   #10
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Posilek potreningowy

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
dzięki za pomoc orzeszku, trochę mi się rozjaśniło, no ale mleko lub jogurt bez wkładu to chyba mogę? Bo ja jestem straszny mlekożerca/mlekopijca.
ale mleko i jogurt to głównie węgle.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 14:38   #11
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Posilek potreningowy

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
ale mleko i jogurt to głównie węgle.
Naprawdę? Nie żartuj. Ale jak to? Dlaczego ja całe życie myślałam, że jogurt, mleko, kefir, maślanka itp to BIAŁKO? i jak wytłumaczyć, że twaróg to białko a jogurt (cały czas o naturalnym myślę, nie o owocowym) to już węgiel?? Przyznam, że teraz to mnie zszokowałaś..
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 14:41   #12
Angienatelka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Posilek potreningowy

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
Naprawdę? Nie żartuj. Ale jak to? Dlaczego ja całe życie myślałam, że jogurt, mleko, kefir, maślanka itp to BIAŁKO? i jak wytłumaczyć, że twaróg to białko a jogurt (cały czas o naturalnym myślę, nie o owocowym) to już węgiel?? Przyznam, że teraz to mnie zszokowałaś..
takie zycie .... jogurty maja bardzo duzo curkow - czyli wegli, i nie wazne czy owocowe czy nie. Zrodlo bialka z bialych rzeczy to serek wiejski, twarog, serek homogenizowany naturalny
__________________
` kochać kogoś, a potem stracić,
to jak kupić szczęście, a łzami
zapłacić


silownia,bieganie,plywani e
Angienatelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 15:13   #13
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Posilek potreningowy

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
Naprawdę? Nie żartuj. Ale jak to? Dlaczego ja całe życie myślałam, że jogurt, mleko, kefir, maślanka itp to BIAŁKO? i jak wytłumaczyć, że twaróg to białko a jogurt (cały czas o naturalnym myślę, nie o owocowym) to już węgiel?? Przyznam, że teraz to mnie zszokowałaś..
wystarczy czytac etykiety na produkcie
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:39   #14
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Posilek potreningowy

Cytat:
Napisane przez Angienatelka Pokaż wiadomość
takie zycie .... jogurty maja bardzo duzo curkow - czyli wegli, i nie wazne czy owocowe czy nie. Zrodlo bialka z bialych rzeczy to serek wiejski, twarog, serek homogenizowany naturalny
Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
wystarczy czytac etykiety na produkcie
macie rację poczytałam trochę, zasięgnęłam opinii "znawcy" i się oświeciłam
Myślałam, że trochę wiem o tym co jem a tu nagle . Bo wiecie skąd to się wzięło- zawsze się słyszy, że mleko to białko itepe a w sumie na temat cukrów się milczy a ja gamoń przecież od dawna wiem że mleko ma laktozę ale jakoś dla mnie zawsze mleko było białkiem a zawarte w nim węglowodany jakoś ignorowałam. Stąd moje głupie może zdziwienie ale wiem już o co kaman więc dziękuję za naprowadzenie na właściwą ścieżkę a autorkę wątku przepaszam na offtop

wracając do posiłków po treningu- czy opócz białka mogę jeść coś innego? Np czy zamiast białka mogę zjeść jakiś owoc (jabłko, grapefruit, banan, mango) ewentualnie warzywo (surowa marchew, gotowany brokuł) czy raczej nie powinnam ładować w siebie cukru po wysiłku? Anniaa pisała wyżej coś o ryżu. Czy ryż w moim przypadku wchodzi w rachubę? Proszę wziąć pod uwagę, że wracam ok 23.00

po basenie powinnam jeść białko szybko- czy trudnoprzyswajalne? Kurczę, przyznam że dopiero od niedawna łapię orientację w związku treningu z posiłkami więc za każdą uwagę będę wdzięczna

i jeszcze jedno pytanie- czy naprawdę jedzenie PO jest takie ważne? Czy nie wystarczy jeśli wypiję jakiś izotonik a białko uzupełnię podczas śniadania?
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-


Edytowane przez LadyInBlack2
Czas edycji: 2008-12-08 o 17:48
LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.