Guzek w mosznie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-24, 16:55   #1
lukasz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8

Guzek w mosznie


Witam
Nazywam się Łukasz mam 15 lat i ostatnio wymacałem w mosznie małego guzka wielkości coś jak dojrzała jagoda
Jest on po lewej stronie moszny i nie jest przymocowany do jądra, tylko "pływa sobie"
Nie chce przejść na 2-gą stronę
Mogę wymacać jego okrągłości ale jest coś jeszcze do niego przymocowanego
Coś jakby żylastego
Boli troszeczkę jak ścisnę i minimalnie jak chodzę ale czuję przez to dyskomfort
Bardzo proszę o pomoc bo strasznie mnie to nie pokoi

-Łukasz
lukasz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 17:11   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Guzek w mosznie

1. to jest ginekologia - sprawy kobiece
2. do męskich spraw jest wątek specjalny
3. jesli cos Cie niepokoi to idz do lekarza
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 17:56   #3
Dragonfly29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 183
Dot.: Guzek w mosznie

Cytat:
Napisane przez lukasz6 Pokaż wiadomość
Witam
Nazywam się Łukasz mam 15 lat i ostatnio wymacałem w mosznie małego guzka wielkości coś jak dojrzała jagoda
Jest on po lewej stronie moszny i nie jest przymocowany do jądra, tylko "pływa sobie"
Nie chce przejść na 2-gą stronę
Mogę wymacać jego okrągłości ale jest coś jeszcze do niego przymocowanego
Coś jakby żylastego
Boli troszeczkę jak ścisnę i minimalnie jak chodzę ale czuję przez to dyskomfort
Bardzo proszę o pomoc bo strasznie mnie to nie pokoi

-Łukasz
Łukaszu, wybierz się do urologa bądź androloga, bo to są lekarze od męskich "problemów". Upewnij się, czy nie potrzeba skierowania. Jeśli tak, to oczywiście wystawi Ci je lekarz rodzinny.
Dragonfly29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 21:04   #4
lukasz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek w mosznie

Dziękuję za odpowiedź
I przepraszam że w złym temacie to napisałem ale nie na tych sprawach ni znam :/

A moglibyście mi powiedzieć co to może być?
Wiem że bez lekarza się nie obejdzie ale czy moglibyście wymienić dla mnie parę chorób (?) których objawy są takie jakie podałem wyżej?

Bardzo dziękuję
-Łukasz
lukasz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 14:54   #5
Dragonfly29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 183
Dot.: Guzek w mosznie

Cytat:
Napisane przez lukasz6 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
I przepraszam że w złym temacie to napisałem ale nie na tych sprawach ni znam :/ A moglibyście mi powiedzieć co to może być?
Wiem że bez lekarza się nie obejdzie ale czy moglibyście wymienić dla mnie parę chorób (?) których objawy są takie jakie podałem wyżej?
Bardzo dziękuję
-Łukasz
Nie jestem lekarzem i nie chciałabym za bardzo wymieniać tu jakichś konkretnych dolegliwości, bo raz, że nie mam bladego pojęcia, co to może być, a dwa - nie chcę Cię straszyć, wypisując byle co. Najlepiej będzie pójść po prostu do fachowca. Co specjalista, to specjalista.
Dragonfly29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 15:46   #6
lukasz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek w mosznie

Dzięki
A czy jest możliwość że węzły chłonne pojawiają się w mosznie?
Bo tak czytam na sieci i myślę że to albo przepuklina lub węzeł chłonny
...No ale w takim miejscu? Chyba że to możliwe

-Łukasz
lukasz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 18:13   #7
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Guzek w mosznie

Cytat:
Napisane przez lukasz6 Pokaż wiadomość
Dzięki
A czy jest możliwość że węzły chłonne pojawiają się w mosznie?
Bo tak czytam na sieci i myślę że to albo przepuklina lub węzeł chłonny
...No ale w takim miejscu? Chyba że to możliwe

-Łukasz
no ja sobie nie przypominam, żeby w mosznie były węzły chłonne. węzły chłonne, w których jest chłonka odprowadzana z narządów płciowych męskich znajdują się okołoaortalnie (w głębi brzucha). węzły chłonne nie są strukturą z nogami i nie wędrują po całym ciele. nawet gdybyś miał powiększone węzły pachwinowe (czyli te w pachwinie, a nie w worku mosznowym), to zawsze świadczy to o jakiejś infekcji.

czy masz gorączkę? ból brzucha? ból z tyłu pleców? bóle promieniujące do pachwiny?

wersja z przepuklina wydaje się bardziej prawdopodobna, ale to MUSI ZBADAĆ LEKARZ, że się tak wyrażę OSOBIŚCIE RĘCZNIE, i na pewno żadna z nas nie powie Ci, czy na pewno to jest przepuklina. idź do lekarza, ew. po skierowanie do chirurga, tylko lekarz po zbadaniu cię może zadecydować, co to jest i co dalej.

inną sprawą jest to, że może masz powiększone najądrze. lub przyczepek jądra. albo żylaki powrózka nasiennego. powiedzmy, że strzelam, bo z Twojego opisu i bez badania nic nie wynika więcej. żaden z tych stanów nie jest błahostką. nie wiem, po co mamy ci to wymieniać, chcesz zaszpanować u lekarza wiedzą? powtarzam, jeśli jest zmiana, która cię niepokoi, to niestety ale musisz się udac do lekarza. być może jest to fizjologiczne. ale my Ci tego nie powiemy. żadna z nas nie ma moszny chyba
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 19:09   #8
lukasz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek w mosznie

Hmm
gorączki nie mam
ból brzucha miałem niedawno ale było to dosyć nisko tak koło pachwiny, pamiętam wtedy bardzo się śpieszyłem żeby zjeść kolację i to może od tego
Dzisiaj na WF-ie miałem ból pleców ale tylko po lewej stronie nad kością miednicową patrząc od tyłu, teraz nie boli.

Trochę wstyd pokazywać swoje klejnoty starszym ale chyba muszę
No nic, dziękuję wszystkim za odpowiedzi i proszę pisać dalej jeśli ktoś coś będzię wiedział

-Łukasz
lukasz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 19:14   #9
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Guzek w mosznie

Lekarzowi będziesz musiał. Z resztą jesli trafisz kiedys na komisje wojskową to tez bedziesz musial ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 19:29   #10
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Guzek w mosznie

Cytat:
Napisane przez lukasz6 Pokaż wiadomość
Hmm
gorączki nie mam
ból brzucha miałem niedawno ale było to dosyć nisko tak koło pachwiny, pamiętam wtedy bardzo się śpieszyłem żeby zjeść kolację i to może od tego
Dzisiaj na WF-ie miałem ból pleców ale tylko po lewej stronie nad kością miednicową patrząc od tyłu, teraz nie boli.

Trochę wstyd pokazywać swoje klejnoty starszym ale chyba muszę
No nic, dziękuję wszystkim za odpowiedzi i proszę pisać dalej jeśli ktoś coś będzię wiedział

-Łukasz
lekarz nie jedno widział, wierz mi a żaden wstyd, wstyd to kraść, jak mawia moja babcia. no i nie klejnoty, tylko moszna i prącie.
masz jakieś inne objawy? tzn jakiekolwiek inne? przemyśl sobie czy coś jeszcze chcesz powiedzieć lekarzowi na temat tego bólu. spróbuj sie zastanowic jaki to był charakter bólu (kłujacy, piekący, gniotący, ściskający?) kiedy się pojawił i kiedy przeszedł? czy pojawiał się wcześniej? czy ostatnio intensywnie uprawiałeś jakiś sport lub podnosiłeś jakiś ciężar? miałeś przepuklinę jako dziecko?
czy skóra na guzkiem jest jakoś zmieniona, np lekko sina? w rodzinie są żylaki?
przemyśl sobie wszystkie pytania i jutro marsz do lekarza. im szybciej tym lepiej, tym wcześniej będziesz znał odpowiedź.
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 19:52   #11
lukasz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek w mosznie

objawów żadnych innych nie mam oprucz tego że lewa strona moszny jest niżej niż prawa bo ten guzek ją obciąża
ból brzucha był chyba ściskający
tą kolację jadłem wczoraj i jakieś 10 min po niej od razu zaczął boleć mnie brzuch
wcześniej się takie coś nie pojawiało
Ostatnio ciężarów żadnych nie podnosiłem ale przez jakieś 3 tygodnie ćwiczę na drążku podciąganie się (10 podciągnięć jak wyjdę i wejdę do pokoju po drążek mam w futrynie )
przepukliny jako dziecko nie miałem choć pamiętam kiedy miałem jakieś 7 lat i mama mnie kąpała, zauważyła że 1 strona pachwiny jest bardziej wystająca niż druga. Ale przepukliny nie maiłem
skóra na mosznie nie jest zmieniona
Hmm, pamiętam że dziadek miał kiedyś żylaki ale na ręce więc to chyba coś innego

-Łukasz

Edytowane przez lukasz6
Czas edycji: 2009-11-25 o 19:53
lukasz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 22:05   #12
lukasz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek w mosznie

Witam
(sorki za doubleposta)
Poczytałem jeszcze troszeczkę i myślę że mam albo żylaki albo wodniaka
:/ :/ :/
Muszę pogadać z rodzicami ale strasznie się wstydzę.... nie wiem nawet jak do tego podejść i zacząć rozmowę :/

-Łukasz
lukasz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 22:08   #13
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Guzek w mosznie

idź do lekarza jutro, i btw zwykle lewe jądro jest niżej, np dawniej gdy panowie szyli spodnie na zamówienie to zwykle lewa nogawka była szersza. może byś coś poczytał o swoim ciele, hmm? (poczytał, a nie filmy pooglądał) to podciąganie na drążku może być istotne, może sugerować przyczynę przepukliny. powtarzam kolejny raz - pójdziesz jutro do lekarza i nie będziesz mieć już żadnych wątpliwości.

Facet, jak możesz się rodziców wstydzić? przecież oni ci pieluchy zmieniali, to chyba jarzą co tam masz?
Zacznij że chciałeś jutro iść do lekarza bo masz taki problem. obcych ludzi się nie wstydzisz zapytać na babskim forum a rodziców będziesz? będzie git. powodzenia

Edytowane przez mykofenolan mofetilu
Czas edycji: 2009-11-25 o 22:11
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 18:01   #14
lukasz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek w mosznie

Witajcie
mam już to za sobą
powiedziałem mamie i jutro po szkole zasuwam do urologa na USG czy jakoś to się nazywa

jak wrócę po powiem wam co to za dziadostwo sobie u mnie siedzi
....z 2 strony może to tylko jakiś ze stopni dorastania?

-Łukasz
lukasz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 21:23   #15
lukasz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek w mosznie

Ello's

byłem dzisiaj u Urologa i się okazało że mam Żylaki powrózka nasiennego
lekarz powiedział że ten guzek to taka plątanina tych całych żyłek i jest to rozmiaru 3mm a jak się powiększy do 3.5mm to trzeba operować :-/

sprawa się rozwiązała, dziękuję Ci mykofenolan mofetilu za pomoc
Mam nadzieję że ten wątek posłuży innym z tymi samymi objawami co miałem ja

-Łukasz
lukasz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.