Majówki 2016 - część szósta - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-16, 21:59   #1861
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
U nas też telefony mogą leżeć, tablet też ale do czasu jak nie zaczniemy uzywac- wtedy też chce odrazu do ręki. Ale właśnie na tej zasadzie jest większość rzeczy. Trochę może ja zawiniłam bo mała jak strasznie płakała przy przebieraniu to jej dawałam. Jutro wieczorem jedziemy do Polski, więc pewnie nie będę na bieżąco wizazem- nadrobie zaległości w weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co do ubranek na sesje dla Lenki nie pomoge.
Pomyslnej drogi juz zyczymy bo jutro bede musiala pilnowac tamtych gosci
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-16, 22:01   #1862
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziękujemy, a co do ubranek to może mamy dziewczynek mają jakieś pomysły😉 dzisiaj pewnie nikt nie ma głowy do tego, ale może ktoś będzie nadrabial wątek. Zdjęcia dopiero w maju😉 6 dokładnie😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-16, 22:03   #1863
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Iwonia chyba już za późno na chodziki- rocznemu dziecku chyba już nikt nie kupi? My na szczęście mówiliśmy jasno żadnych chodników. Moja mama większe prezenty konsultuje ze mnie, ewentualnie kupi jakiś drobiazg typu książeczka, miś czy klocki i takie rzeczy mała też dostaje od rodziców męża. Takich drobiazgów można się łatwo pozbyć w razie czego. Lenka ma już swoja ulubiona przytulanke z którą śpi czasami- myszkę minni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam taka nadzieje zeeszta planuje przekabacic na swoja str przynajmniej D. siostre (fizjoterapeute) wjade jej na honor niech mądra glowa wypowie sie tez nt ciagniecia za rączki i zmuszania/zachecania do chodzenia. Moze to cos da.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 01:17   #1864
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Dziękujemy, a co do ubranek to może mamy dziewczynek mają jakieś pomysły😉 dzisiaj pewnie nikt nie ma głowy do tego, ale może ktoś będzie nadrabial wątek. Zdjęcia dopiero w maju😉 6 dokładnie😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My się 7 maja sesjujemy
Nam na sesji fotograf daje ciuszki dla dzieci. Ale wiem że pastelowe kolory zawsze wychodzą fajnie. Może jakieś jeansy i koszula biała i taka super fotka od tylu jak siedzi . Dobrze kojarzę że to na plaży kamienistej ma być?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 07:12   #1865
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Nie całkiem kamienista ale też nie zwykła plaża. Miejsce zależy od słońca tez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 09:21   #1866
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Święta, święta, i po świętach...

Czas wracać do szarej rzeczywistości. My jeszcze u moich rodziców, ale po wczesnym obiedzie wyruszamy do Poznania. Przede mną jeszcze pakowanie. Nigdy za tym nie przepadałam, chociaż miałam dużą wprawę, bo w pracy często wyjeżdżałam, ale odkąd jest Majka to po prostu tego nie znoszę. Bambetli różnego rodzaju jest tyle, że wymiękam.
Tak więc my wracamy dzisiaj do Poznania, a już w piątek przyjeżdżają moi rodzice i siostra, bo w sobotę impreza urodzinowa Majki

Ciekawa jestem, czy po powrocie do Poznania Maja znowu zacznie ciut dłużej spać, bo tutaj to niestety pobudka standardowo jest między 6 a 7. No ale tu nie ma rolety w oknie. Ostatnio po powrocie do Poznania Maja wróciła do swojego spania do ok. 8. Ale wtedy jeszcze jadła w nocy. A teraz już nie mamy tego karmienia, już ponad tydzień, więc mam nadzieję, że do niego nie wrócimy:P Ale do 8 mogłaby spać
My sesję zdjęciową mamy już za sobą. Teraz tylko czekamy na zdjęcia. Z tym, że my mieliśmy zdjęcia głównie w studio, tak więc garderoba była Pani fotograf. Na zewnątrz mieliśmy kilka zdjęć, ale w normalnych ciuszkach, w jakich Majka zwykle chodzi, bo za zimno było. Kurtka i czapka musiała być. Tak więc też w stylizacjach nie pomogę.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 10:16   #1867
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Święta, święta, i po świętach...

Czas wracać do szarej rzeczywistości. My jeszcze u moich rodziców, ale po wczesnym obiedzie wyruszamy do Poznania. Przede mną jeszcze pakowanie. Nigdy za tym nie przepadałam, chociaż miałam dużą wprawę, bo w pracy często wyjeżdżałam, ale odkąd jest Majka to po prostu tego nie znoszę. Bambetli różnego rodzaju jest tyle, że wymiękam.
Tak więc my wracamy dzisiaj do Poznania, a już w piątek przyjeżdżają moi rodzice i siostra, bo w sobotę impreza urodzinowa Majki

Ciekawa jestem, czy po powrocie do Poznania Maja znowu zacznie ciut dłużej spać, bo tutaj to niestety pobudka standardowo jest między 6 a 7. No ale tu nie ma rolety w oknie. Ostatnio po powrocie do Poznania Maja wróciła do swojego spania do ok. 8. Ale wtedy jeszcze jadła w nocy. A teraz już nie mamy tego karmienia, już ponad tydzień, więc mam nadzieję, że do niego nie wrócimy:P Ale do 8 mogłaby spać
My sesję zdjęciową mamy już za sobą. Teraz tylko czekamy na zdjęcia. Z tym, że my mieliśmy zdjęcia głównie w studio, tak więc garderoba była Pani fotograf. Na zewnątrz mieliśmy kilka zdjęć, ale w normalnych ciuszkach, w jakich Majka zwykle chodzi, bo za zimno było. Kurtka i czapka musiała być. Tak więc też w stylizacjach nie pomogę.
O jaaaa już impreza urodzinowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-17, 10:29   #1868
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Niestety przed świętami jest więcej sprzątania i gotowania niż świętowania.
Ale fajnie Kaylla, że już macie imprezę urodzinową Do mnie to jeszcze nie dociera, że mój maluszek będzie miał rok, chociaż u nas to jeszcze ponad miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 10:49   #1869
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Majka już w piątek kończy roczek. Kiedy to zleciało
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 11:44   #1870
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Wielkie brawa dla smoczycy za zepsucie świąt Tym razem swoją nieobecnością. Mąż jej powiedział, że jest zaproszona razem z nami na śniadanie do moich rodziców, walnęła fochem, przypomniała, że świąt nie obchodzi, odrzuciła zaproszenie, stwierdziła, że nie wie czy będzie się czuła dość dobrze żeby przyjechać do nas po południu, no to mąż powiedział, żeby dała znać jak się będzie czuła to się jakoś umówią. Nie odezwała się. Mąż niby mówi, że już mu to wali, ma dość latania za nią, proszenia się i znoszenia fochów o to, że widujemy się z moimi rodzicami i wpędzania go w poczucie winy, ale widzę, że mu przykro. Zwłaszcza jak jednocześnie widzi, że teściowie mojej siostry bez najmniejszego problemu przyjeżdżają z drugiego końca Polski, rzucają tylko bagaże, przychodzą na śniadanie do rodziców i świetnie się bawią. Można? Ano można...
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 11:52   #1871
czekooladki
Zadomowienie
 
Avatar czekooladki
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 212
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
O jaaaa już impreza urodzinowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też w najbliższy weekend impreza roczkowa. Mieliśmy robić tydzień później, ale chrzestna Ali ma termin porodu na 5 maja więc już jest jej coraz ciężej.

Zaliczyliśmy tez sesję roczkowo-wiosenno-wielkanocną. Sesja była w studio, ubranka Pani fotograf. Świetnie sprawdzają się wszystkie pastele - Ala miała rampersy koronkowe, jakieś białe sukieneczki - takie wszystko delikatne


Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Wielkie brawa dla smoczycy za zepsucie świąt Tym razem swoją nieobecnością. Mąż jej powiedział, że jest zaproszona razem z nami na śniadanie do moich rodziców, walnęła fochem, przypomniała, że świąt nie obchodzi, odrzuciła zaproszenie, stwierdziła, że nie wie czy będzie się czuła dość dobrze żeby przyjechać do nas po południu, no to mąż powiedział, żeby dała znać jak się będzie czuła to się jakoś umówią. Nie odezwała się. Mąż niby mówi, że już mu to wali, ma dość latania za nią, proszenia się i znoszenia fochów o to, że widujemy się z moimi rodzicami i wpędzania go w poczucie winy, ale widzę, że mu przykro. Zwłaszcza jak jednocześnie widzi, że teściowie mojej siostry bez najmniejszego problemu przyjeżdżają z drugiego końca Polski, rzucają tylko bagaże, przychodzą na śniadanie do rodziców i świetnie się bawią. Można? Ano można...
eh ... brak słów
__________________
27 kwietnia - ♥ Alicja ♥
czekooladki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-17, 14:41   #1872
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
U mnie jutro batalia z tesciowa- ciagnieciem za raczki "no chodź" mino ze dziecko samo kleka na czworaki. Jedzenia raczej mu nie da wie ze bym ją udusiła przy jego alergii a ze ja sama probuje juz milke nie musi wiedziec.
Nie pozwalaj go tak ciągnąć, bo to też bardzo niedobre dla barków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 14:49   #1873
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Imprezy roczkowe sie zaczynaja
Kocie oj tam nie psujcie sobie nia humorow bo szkoda na to widac nerwow. Jakby moze miala cos odwalic na miejscu to moze lepiej ze nie przyszla.
Dagga no nie pozwalam nikomu ale jestem w tym sama bo dla D. to tez zaden problem bo przeciez "zawsze i wszyscy tak z dziecmi chodza i jakos nie ma tragedii" no tylkk ja jak zwykle cos wymysle. Poki co tesciowa zajeta obiadem to nie ma czasu ale po obiedzie juz ostro ją bede pilnowac bo wiem ze wychodzi do drugiego pomieszczenia i go testuje co on juz potrafi
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 14:56   #1874
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Imprezy roczkowe sie zaczynaja
Kocie oj tam nie psujcie sobie nia humorow bo szkoda na to widac nerwow. Jakby moze miala cos odwalic na miejscu to moze lepiej ze nie przyszla.
Dagga no nie pozwalam nikomu ale jestem w tym sama bo dla D. to tez zaden problem bo przeciez "zawsze i wszyscy tak z dziecmi chodza i jakos nie ma tragedii" no tylkk ja jak zwykle cos wymysle. Poki co tesciowa zajeta obiadem to nie ma czasu ale po obiedzie juz ostro ją bede pilnowac bo wiem ze wychodzi do drugiego pomieszczenia i go testuje co on juz potrafi
Dobrze że moi teście wola nosić na rękach niż za ręce prowadzac

Pamiętacie jak rok temu obstawialysmy kiedy zaczniemy się rozpakowywac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 14:56   #1875
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Nie straszcie mnie😂 jedziemy do Polski, ciekawe czy nasi rodzice będą testować co już je i potrafi. Ja tego nie mam na codzień bo w sumie dopiero niektórych zobaczy 2 czy 3 raz, a wtedy była mniejsza. Ogólnie ja nie lubię tych pytać a czy już a czy jeszcze. A już w ogóle pytania o kp powinni sobie darować co niektórzy- co ich to interesuje w sumie. Ja nawet jakoś koleżanek o to nie wypytuje ciągle.
Ostatnio jest u nas taki płacz i ucieknie przy przebieraniu pampersa że niestety ale mąż trzyma ja siła a ja przebieram- jak już jesteśmy u kogoś. W do u idzie ciut lepiej ale serce mi pęka bo to tak wygląda jakby ona się strasznie bała leżeć u kogoś i ten płacz jest taki paniczny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 15:11   #1876
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dobrze że moi teście wola nosić na rękach niż za ręce prowadzac

Pamiętacie jak rok temu obstawialysmy kiedy zaczniemy się rozpakowywac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pamietamy... Tesknimy (bynajmniej ja) chetnie bym sie cofnela w czasie (ale z ta wiedza ktora mam teraz)
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 15:40   #1877
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Pamietamy... Tesknimy (bynajmniej ja) chetnie bym sie cofnela w czasie (ale z ta wiedza ktora mam teraz)
Są inne sposoby na przeżycie tego jeszcze raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 16:49   #1878
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Są inne sposoby na przeżycie tego jeszcze raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za chwilę będziemy przeżywać porody na nowo. Bonie już nie dużo zostało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 17:17   #1879
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 448
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Anulus, jeśli mogę doradzić, to na wyjścia u kogoś zakładaj te pampersy pantsy. U mnie bylo tak samo jakiś czas temu że synek nie chciał się położyć u kogoś czy gdzieś jak byliśmy. Pantsy są wybawieniem. Wciagasz jak majtki na stojąco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-17, 18:03   #1880
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Tak jak jest siku to ok, ale gorzej jak jest luźna kupka a taka właśnie była. Inaczej przeważnie daruje jej nawet przebieranie. I używamy głównie pantsow teraz, zostały mi 2 paczki zwykłych z zapasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 18:05   #1881
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Za chwilę będziemy przeżywać porody na nowo. Bonie już nie dużo zostało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze dwa miesiące do pojawienia sie Natalki, jutro mam 3 usg anatomiczne

Za dwa tygodnie mamy imprezę urodzinową Zuzi, zastanawiam się czym ugościć gości, Kaylla i Czeko co planujecie??

Kaylla jak efekty diety pudełkowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 19:20   #1882
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Bona - po miesiącu były 4 kg na minusie. Ale teraz u rodziców miałam tydzień przerwy, no i święta były, więc pewnie co nieco wróciło. Zobaczę jutro. Od środy znowu wracam do pudełek, przynajmniej na trochę.
My roczek robimy w restauracji. Będzie obiad, deser i tort. Przygotowaliśmy skrócone menu i każdy sobie wybierze co będzie chciał
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 19:41   #1883
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Witamy się po świętach. Bilans świętowania:
- dieta dość mocno rozszerzona o kiełbaskę, pasztet, szynkę - moje dziecko to rasowy mięsożerca
- owoce są super, pod warunkiem, że je się je z talerza mamy...
- umiemy wejść na piętro po schodach,
- ogarnęliśmy jazdę na deskorolce w stylu raczkowym
- mamy jednego zęba więcej do kompletu,
- piesze wycieczki co raz sprawniejsze.

U nas impreza urodzinowa w niedzielę za 2 tygodnie. A co do ugoszczenia to standard, jako ciasto planuję murzynka i sernik, a potem a'la kolację, tj. jakieś sałatki, sery, wędliny.
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 19:54   #1884
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Pamietamy... Tesknimy (bynajmniej ja) chetnie bym sie cofnela w czasie (ale z ta wiedza ktora mam teraz)
kochana, przynajmniej, przynajmniej - pisząc bynajmniej zaprzeczyłaś, że tęsknisz! Czepiam się, ale mało co mnie tak drażni jak używanie "bynajmniej" zamiast "przynajmniej" - te dwa słowa mają zupełnie różne znaczenie!

Chodzenie na dwóch nogach się rozkręca - jak się Wojtul czymś mocno zaciekawi to podniesie się bez żadnej podpórki i potupta kilka kroków A jaki charakterek ma - straaaasznie chciał patrzeć jak się zmywarkę ładuje i wszystko macać i nijak nie dał się zabrać do innego pokoju i czymś zająć, uparcie wracał do kuchni i się awanturował jak chciałam go zwinąć. Za to siostra zazdrosna o to chodzenie i dziś już wszyscy jak głupi jej małego prowadzają za ręce A argument, że kręgosłup, że barki, że to niedobre i ma jeszcze dobre pół roku żeby zacząć chodzić? Oj tam, 5 minut nie zaszkodzi a on przecież chce i się cieszy, a w ogóle to są różne przypadki i czasem dzieci trzeba zachęcić i im pokazać, bo inaczej same nie ruszą
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 20:08   #1885
czekooladki
Zadomowienie
 
Avatar czekooladki
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 212
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
kochana, przynajmniej, przynajmniej - pisząc bynajmniej zaprzeczyłaś, że tęsknisz! Czepiam się, ale mało co mnie tak drażni jak używanie "bynajmniej" zamiast "przynajmniej" - te dwa słowa mają zupełnie różne znaczenie!

Chodzenie na dwóch nogach się rozkręca - jak się Wojtul czymś mocno zaciekawi to podniesie się bez żadnej podpórki i potupta kilka kroków A jaki charakterek ma - straaaasznie chciał patrzeć jak się zmywarkę ładuje i wszystko macać i nijak nie dał się zabrać do innego pokoju i czymś zająć, uparcie wracał do kuchni i się awanturował jak chciałam go zwinąć. Za to siostra zazdrosna o to chodzenie i dziś już wszyscy jak głupi jej małego prowadzają za ręce A argument, że kręgosłup, że barki, że to niedobre i ma jeszcze dobre pół roku żeby zacząć chodzić? Oj tam, 5 minut nie zaszkodzi a on przecież chce i się cieszy, a w ogóle to są różne przypadki i czasem dzieci trzeba zachęcić i im pokazać, bo inaczej same nie ruszą
hehe nieee nooo nie ruszą! do 18-tki będą raczkować!
__________________
27 kwietnia - ♥ Alicja ♥
czekooladki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 20:25   #1886
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Majówki 2016 - część szósta

U nas bilans swiat- wszyscy żyją ale jeszcze jutro przez pare godzin moze sie cos w tym temacie zmienic
Igoras mamusiowo-rączkowy wiec nawet nie przyszlo nikomu do glowy "mobilizowac" go do chodzenia
Sprawca zamieszania sa dolne dwojki- ruszyly do natarcia a ja nie wzielam żelu. Tutaj aptek swiatecznych brak.
Na szczescie zasypia bez problemu ale kaszki nie zjadl na kolacje wiec 120ml mlenia poszlo do wylania bo chcial tylko z cysia a cyś ubozszy o te 120ml co daje szybszą pierwsza pobudkę.

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Kocie masz racje

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Są inne sposoby na przeżycie tego jeszcze raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Od kilku dni moj maz mowi Igorowi ze koniecznie musi miec rodzenstwo. Nie wiem co go naszło ale jak przy dwojce bedzie w domu taki pomocny jak przy Igorasie (nie zawsze ale jednak jest mocno leniwy) to mino ze bardzo chce miec dwoje dzieci to nie wiem

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooladki Pokaż wiadomość
hehe nieee nooo nie ruszą! do 18-tki będą raczkować!

Taaa dokladnie

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
Witamy się po świętach. Bilans świętowania:

- dieta dość mocno rozszerzona o kiełbaskę, pasztet, szynkę - moje dziecko to rasowy mięsożerca

- owoce są super, pod warunkiem, że je się je z talerza mamy...

- umiemy wejść na piętro po schodach,

- ogarnęliśmy jazdę na deskorolce w stylu raczkowym

- mamy jednego zęba więcej do kompletu,

- piesze wycieczki co raz sprawniejsze.



U nas impreza urodzinowa w niedzielę za 2 tygodnie. A co do ugoszczenia to standard, jako ciasto planuję murzynka i sernik, a potem a'la kolację, tj. jakieś sałatki, sery, wędliny.

No prosze jakie owocne swieta w nowosci

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Jeszcze dwa miesiące do pojawienia sie Natalki, jutro mam 3 usg anatomiczne

Za dwa tygodnie mamy imprezę urodzinową Zuzi, zastanawiam się czym ugościć gości, Kaylla i Czeko co planujecie??

Kaylla jak efekty diety pudełkowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeszcze dwa miesiace

Edytowane przez Iwonia27
Czas edycji: 2017-04-17 o 20:24
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 20:36   #1887
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ale do 8 mogłaby spać
Może jeszcze frytki do tego? 😂 😉

U nas też po świętach, wczoraj mega zmęczenie po jednej drzemce i całym popołudniu w gościnie. Mlody odreagowywal w nocy wyciem do księżyca 😉
Również okazało się, że młody umie wchodzić po schodach, pięknie to poszło.
Powoli rozkręca się z chodzeniem, choć poki co nie nadużywa tej możliwości 😉 cieszę się, że już jest taki dwunozny 😍


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 20:55   #1888
czekooladki
Zadomowienie
 
Avatar czekooladki
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 212
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Święta i po świętach - Oo ludzie! Jak dobrze, że już po świętach. Nie wiem kto ma bardziej dość tych wszystkich ludzi- ja czy Hubcia … a w przyszły weekend powtórka z rozrywki – impreza roczkowa. Bona pytałaś co szykuję – pełny standard – zamówiłam tort, zrobię jakieś ciasto, zimna płyta, szukam przepisów jeszcze na jakieś fajne przystawki i szczerze mówiąc mam nadzieję, że goście w miarę szybko się zwiną. Hubcia stała się mega-przylepą – a to ci nowość! Nie myślałam, że może być jeszcze gorzej, ale ona niemal wczepia się paluszkami we mnie jak tylko kogoś widzi, kto chce ją ode mnie z rąk wyrwać, a niestety jak się okazuje mamy takich osób w rodzince sporo. Doprowadza mnie do szału to zabawianie na siłę, głupie gadanie do Alątka, że „tylko mama i mama, weź przestań!” Do tego Ala ma kuzyna 8-mio letniego, który jak ją dopadnie to chce ją zagłaskać. Robi to w taki sposób, że Małą dostaje spazmów, a ja najchętniej schowałabym ją pod bluzką i uciekła. Głupio mi zwrócić mu uwagę bo uważam, że to rola rodziców, którzy niestety nie reagują. To mój chrześniak. Tak domaga się bycia w centrum uwagi i zachowuje się tak jakby był o Alę zazdrosny, bawi się zabawkami Ali w taki sposób, że potem wszystko pourywane, więc jak ma tylko nas odwiedzić to niestety musze większość przed nim chować. Efekt jest taki, że Hubcia jak tylko przychodzą goście nawet na chwilę nie chce zejść z „drzewa”, a potem wieczorem przy usypianiu jest hardcore – krzyki przez sen, więc reasumując chce jeszcze jakoś przeżyć ten roczek i wrócić do naszej codziennej normalności., aby już nie słyszeć:
– to ona jeszcze nie chodzi? To ona jeszcze nie je rosołku? To jeszcze karmisz? (nieee nooo głodzę!) To jeszcze nie kupiliście nocnika? To może chociaż Ala tego sernika dla diabetyków spróbuje? Noooo widzisz Alusia, mama Ci nie da! Zobacz jak dziecku się aż broda trzęsie – też by zjadła!
Niestety święta była okazją do wysłuchiwania tego typu pytań. Nawet mój mąż stwierdził, że ludzie powariowali.
Z innych kwestii w tym tygodniu może wybierzemy się do pediatry, żeby dał skierowanie na badania, żeby na bilans roczkowy były wyniki jak tam hemoglobina i ta nieszczęsna wit. D. Zastanawiam się nad skontrolowaniem tarczycy – tylko nie wiem na ile u takich dzieci to tsh jest już miarodajne.

Sesja foto - Wspominałam, że byliśmy na sesji roczkowo-świątecznej. Fotograf przygotował dla Ali tort – atrapa, ale nie wierzchu z bitą śmietaną. Mała była tak przejęta, że siedziała przed tym tortem z rozdziawionym buziakiem. Fotograf liczył na jakąś spektakularną akcję, że dziecko wymaże się tortem od stóp do głów, a Ala ubrudziła paluszek i już krzyczała pokazując, że mam tą bitą śmietanę szybko wytrzeć czyściocha się znalazła! A obiad to lepiej we włosy wetrzeć niż zjeść.

Jedzonko - Notabene coraz bardziej mnie martwi to jedzenie, a raczej niejedzenie Ali. Na przykład dzisiaj zjadła na śniadanko całego bielucha, ale już na obiadek i kolację nic. W tym bieluchu próbowałam przemycić jakąś kaszkę czy coś
… matkaaa zapomnij! Jak kombinujesz to ja już wcale buziaka nie otworzę, to albo czysty bieluch albo nic!

Toleruje jedynie odrobinę amarantusa. Jak kiedyś wchodziła jakaś rybka na obiad, tak teraz na obiad mógłby być tylko banan. Coraz bardziej schizuję, że przy takim przyroście będzie jej jednak brakowało jakiś składników mineralnych … on ma już 86 cm – mały bocianek!

Jutro wybieram się zobaczyć te ciuszki w lidlu i inne klocki, aaa i w rossmanie jest akcja 50% na podkłady i inne takie.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
Witamy się po świętach. Bilans świętowania:
- dieta dość mocno rozszerzona o kiełbaskę, pasztet, szynkę - moje dziecko to rasowy mięsożerca
- owoce są super, pod warunkiem, że je się je z talerza mamy...
- umiemy wejść na piętro po schodach,
- ogarnęliśmy jazdę na deskorolce w stylu raczkowym
- mamy jednego zęba więcej do kompletu,
- piesze wycieczki co raz sprawniejsze.

U nas impreza urodzinowa w niedzielę za 2 tygodnie. A co do ugoszczenia to standard, jako ciasto planuję murzynka i sernik, a potem a'la kolację, tj. jakieś sałatki, sery, wędliny.
Pięknie! ta jazda na deskorolce to musi być widok

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

aaa i kupiliśmy spacerówkę - litetrax air chromium - pompowane koła. Niby wszystko ok, paczka przyszła we wtorek, ale mieliśmy go AŻ jeden dzień bo mąż stwierdził, że UWAGA - wózek jest ZA czarny i go sprzedaliśmy w środę w ten sam dzień mąż zamówił mytraxa, paczka przyszła w piątek i póki co go nie sprzedajemy przynajmniej tak oznajmił mój mąż - ja już nie mogę z tym chłopem
__________________
27 kwietnia - ♥ Alicja ♥

Edytowane przez czekooladki
Czas edycji: 2017-04-17 o 20:48
czekooladki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 21:05   #1889
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Bona - po miesiącu były 4 kg na minusie. Ale teraz u rodziców miałam tydzień przerwy, no i święta były, więc pewnie co nieco wróciło. Zobaczę jutro. Od środy znowu wracam do pudełek, przynajmniej na trochę.
My roczek robimy w restauracji. Będzie obiad, deser i tort. Przygotowaliśmy skrócone menu i każdy sobie wybierze co będzie chciał
Drogo Was to wyjdzie?

Tymon po schodach z prędkością światła naparza
Z chłodzeniem jest bardzo ostrozny. Woli trzymać się czegos. Ale absolutnie nie będę nic przyspieszać

Pekne z przejedzenia mimo że jem niewiele na diecie powietrznej ))

U nas impreza roczkowa 6 maja dokładnie w dzień urodzin (akurat przypada w sobote) w planach jest grill w ogrodzie, dużo balonów, dużo dzieci, jeszcze więcej dorosłych muszę tylko zacząć o pogodę się modlić menu mięsko z grilla, sałatki, tort, ciasto, kawa, dla dzieci owoce może jakieś galaretki z owocami, picolo dla starszych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 21:21   #1890
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Czeko, hubcia jest naprawdę wysoka
Co do spacerówki to właśnie widziałam na fb, że sprzedajesz. Ten mytrax jest dużo cięższy od literaxa ( w Twoim odczuciu)?

U nas też było grane zabieranie Mateusza mi z rąk, podczas gdy on się do mnie niemal przyklejał. Czasami miałam wrażenie, że dorośli (zwłaszcza dziadkowie) traktują dziecko jak małpkę w zoo.
Dobrze, że już po świętach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.