Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-20, 20:41   #481
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Dziewczyny pięknie opisujecie te perfumy
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 20:45   #482
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
należy jeszcze dodać ze istnieją 2 wersje MdM-stąd tez mogą byc różnice
Naprawdę? Ale jak to dwie? Wersja późniejsza i wcześniejsza? Czy EDC i coś innego?
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 21:41   #483
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Naprawdę? Ale jak to dwie? Wersja późniejsza i wcześniejsza? Czy EDC i coś innego?
są 2 wersje- to juz potwierdzona na Amen- wcześniejsza i późniejsza- róznią się kształtem nalepek-jedna ma kółko a druga kwadrat-obie to edc- nie mam pojęcia która jest wcześniejsza, ale jedna jest bardziej choinkowa- i tą właśnie ja mam (tzn odlewkę)
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 21:44   #484
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Kwadrata mam.
A która jest bardziej choinkowa? Kwadrat pewnikiem?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:01   #485
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Kwadrata mam.
A która jest bardziej choinkowa? Kwadrat pewnikiem?
chyba kwadrat ale nie jestem pewna
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:07   #486
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

przeczytalam pare pierwszych stron watku i mnie porazilo, bez kitu. my chyba mielismy do czynienia z roznymi zapachami nie wiem, ktora wersje posiadam, bo mam ja w formie odlewki, aczkolwiek nie wierze, zeby roznily sie az do tego stopnia...

tak w ogole, to kontakt z MdM to w zasadzie poczatek z niszowcami (chwile wczesniej powachalam Creme du Brulee), tak ze sadzac z Waszych opisow, od razu skok na gleboka wode. tyle, ze w tej wodzie nie plywaja bynajmniej truposze.

moje pierwsze, naprawde pierwsze, wrazenie? "uuu, dziwne!"
agdy zaciagnelam sie ponownie zapachem i poczulam won silnie apteczna, lecz w sposob przyciagajcy nos (przynajmniej moj). nie umiem w tej chwili okreslic, co konkretnie z domowej apteczki przywodza mi MdM mi na nos, ale jak w koncu na to wpadne, dopisze
idzmy dalej - po chwili doszlo kadzidlo, dawno nie czulam go z bliska w kosciele, ale tego zapachu sie nie zapomina. kadzidlo w czystej postaci! przy czym po jakiejs godzinie zaczelam odbierac MdM jako dym z ogniska. jako, ze ja prosta dziewczyna, i opis prostym byc musi, wsio

i teraz ja sie zapytuje, gdzie te trupy? gdzie zaloba?? za przeproszeniem, ale wydaje mi sie, ze znakomita wiekszosc nie wachala nigdy trupa, ja - i owszem. i na pewno nie pachna nim MdM i nigdy nie okreslilabym tego zapachu jako zapach smierci!! wrecz przeciwnie. dlaczego? otoz, o ile naczytalam sie wnioskow, ze "ani chybi MdM to msza satanistyczna o polnocy", o tyle sama od razu pomyslalam, tlumaczac nazwe tej wody, o Pasterce. a Pasterka to przeciez samo wesele i radosc z Narodzin Panskich! i nie powiem, zebym dzwonki slyszala, zaciagajac sie tym zapachem, jednakze na pewno kojarzy mi sie pozytywnie, na pewno nie ze smutkiem. no i zreszta moja faza "dymowa" MdM - ktora tez wskazuje na radosc, bo widze od razu ognisko rozpalane wlasnie o tej porze roku, kiedy juz zimno i buro, a jednak ludzie zbieraja sie wokol plonacych galezi, smiejac sie, zapewne smiejac sie. na pewno smiejac sie. jezeli zas chodzi o samo kadzidlo, to rowniez nijak smutno mi sie nie kojarzy. kadzidlo zapalane jest w donioslych momentach, zatem jedynie w tym ujeciu moge pomyslec o MdM.




ale trup????
<nadal nie moze ochlonac ze zdziwienia>
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:15   #487
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

ja myslę ze trup w messe to ta nuta którą ja nazywam szczurzymi sikami- taka słodkawo-moczowo-fizjologiczna. myslę ze nuta ta powstaje z miodu i czegoś jeszcze w połączeniu z odpowiednią skórą - taka moja teoria
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 22:21   #488
Rywka
Zakorzenienie
 
Avatar Rywka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Frankenstein
Wiadomości: 3 548
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Znam obie wersje .
Pierwsza była z okrągłą nalepką - w otwarciu cytrusy, potem dochodzi kadzidło, następnie troszkę paczuli i ambra. Na koniec zostaje głównie słodka ambra. Nie kojarzy mi się z kościołem.
Druga wersja z kwadratową nalepką różni się dość znacznie - w otwarciu nie ma cytrusów, za to jest więcej paczuli i mirry. I jakbym szałwię czuła. I wosk. W tym roku byłam w Trzęsaczu nad morzem. Jest tam malutki wiejski kościółek. I pachnie w nim MdM z kwadratową nalepką . Identyko . Codziennie chodziłam, żeby sobie powąchać .
__________________


Rywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:21   #489
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ja myslę ze nuta ta powstaje z miodu i czegoś jeszcze w połączeniu z odpowiednią skórą - taka moja teoria
Polly, czyzbys sugrowala, ze "trupa" wyczuwaja ci, ktorym najwidoczniej niewiele brakuje do tego stanu?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:35   #490
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Rywka Pokaż wiadomość
Znam obie wersje .
Pierwsza była z okrągłą nalepką - w otwarciu cytrusy, potem dochodzi kadzidło, następnie troszkę paczuli i ambra. Na koniec zostaje głównie słodka ambra. Nie kojarzy mi się z kościołem.
Druga wersja z kwadratową nalepką różni się dość znacznie - w otwarciu nie ma cytrusów, za to jest więcej paczuli i mirry. I jakbym szałwię czuła. I wosk. W tym roku byłam w Trzęsaczu nad morzem. Jest tam malutki wiejski kościółek. I pachnie w nim MdM z kwadratową nalepką . Identyko . Codziennie chodziłam, żeby sobie powąchać .
to ja mam chyba jakąs trzeci a wersje- same iglaki...

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Polly, czyzbys sugrowala, ze "trupa" wyczuwaja ci, ktorym najwidoczniej niewiele brakuje do tego stanu?


mysle ze trupa czują Ci którym szczur nie obsikał choinki-mnie obsikał (co prawda sztuczną) i pewnie stąd to zgoła odmienne skojarzenie
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 23:32   #491
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość


i teraz ja sie zapytuje, gdzie te trupy? gdzie zaloba?? za przeproszeniem, ale wydaje mi sie, ze znakomita wiekszosc nie wachala nigdy trupa, ja - i owszem. i na pewno nie pachna nim MdM i nigdy nie okreslilabym tego zapachu jako zapach smierci!!
ale trup????
<nadal nie moze ochlonac ze zdziwienia>

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Polly, czyzbys sugrowala, ze "trupa" wyczuwaja ci, ktorym najwidoczniej niewiele brakuje do tego stanu?
Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
mysle ze trupa czują Ci którym szczur nie obsikał choinki-mnie obsikał (co prawda sztuczną) i pewnie stąd to zgoła odmienne skojarzenie

Co prawda rzadko zaglądam na niszowce, ale może to i dobrze, bo jakby to poczytać głębiej (powyżej), to chyba byście mi Kochane Koleżanki obrzydziły perfumy "naszczęt"

A myślałam, że "brudne majtki" rzekomo obecne w Boudoir to najgorsze, czego można się dopatrzyć
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 23:35   #492
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Polly, czyzbys sugrowala, ze "trupa" wyczuwaja ci, ktorym najwidoczniej niewiele brakuje do tego stanu?
Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość

mysle ze trupa czują Ci którym szczur nie obsikał choinki-mnie obsikał (co prawda sztuczną) i pewnie stąd to zgoła odmienne skojarzenie
Obie wersje są bardzo prawdopodobne

Cieszę się, że nie każdemu ten zapach kojarzy się tak źle jak mnie

A zdobiona flaszeczka Eenax to
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 07:40   #493
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

swoją drogą, gdyby jakiś producent chciał stworzyć takie wyziewy, to nie używałby chyba pomarańczy, kadzidła, świątecznego cynamonu i miodu i nie nazywałby mianem radosnej Pasterki, tylko bardziej mhrrocznym mianem
Opowieści o "trupach" w MdM, Angelu i w innych takich (które nie miały śmierdzieć z założenia), to zwykły znak, że na danej skórze zapach nie "leży", ale to nie jego wina i nie należy go za to wyzywać od pleśni i czeluści grobowych
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 07:59   #494
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Rywka Pokaż wiadomość
Znam obie wersje .
Pierwsza była z okrągłą nalepką - w otwarciu cytrusy, potem dochodzi kadzidło, następnie troszkę paczuli i ambra. Na koniec zostaje głównie słodka ambra. Nie kojarzy mi się z kościołem.
Druga wersja z kwadratową nalepką różni się dość znacznie - w otwarciu nie ma cytrusów, za to jest więcej paczuli i mirry. I jakbym szałwię czuła. I wosk. W tym roku byłam w Trzęsaczu nad morzem. Jest tam malutki wiejski kościółek. I pachnie w nim MdM z kwadratową nalepką . Identyko . Codziennie chodziłam, żeby sobie powąchać .
W takim razie konsultantka Q musiała zrobić próbkę z tej wersji, bo na mnie ten zapach to miodowy dusiciel. Pamiętam też to lekko cytrusowe otwarcie i sporą dawkę cynamonu, ale przede wszystkim słodycz miodu (ach... gdyby nie ten miód).

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Polly, czyzbys sugrowala, ze "trupa" wyczuwaja ci, ktorym najwidoczniej niewiele brakuje do tego stanu?


Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A myślałam, że "brudne majtki" rzekomo obecne w Boudoir to najgorsze, czego można się dopatrzyć
To dziewczyny wyczuwają taką nutę i w Boudoir? Pamiętam, że o Mitsouko też takie opowieści krążą... Na mojej skórze ani w pierwszym, ani w drugim przypadku nic takiego się nie ujawnia.

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
swoją drogą, gdyby jakiś producent chciał stworzyć takie wyziewy, to nie używałby chyba pomarańczy, kadzidła, świątecznego cynamonu i miodu i nie nazywałby mianem radosnej Pasterki, tylko bardziej mhrrocznym mianem
Opowieści o "trupach" w MdM, Angelu i w innych takich (które nie miały śmierdzieć z założenia), to zwykły znak, że na danej skórze zapach nie "leży", ale to nie jego wina i nie należy go za to wyzywać od pleśni i czeluści grobowych

Zgadzam się z Tobą.
Na szczęscie Angel na mnie ładnie leży i pewnie dlatego trudno mi zrozumieć, że może kojarzyć się z trupem czy gnijącą wodą w wazonie...
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 08:08   #495
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
To dziewczyny wyczuwają taką nutę i w Boudoir? Pamiętam, że o Mitsouko też takie opowieści krążą... Na mojej skórze ani w pierwszym, ani w drugim przypadku nic takiego się nie ujawnia.
Na mnie też i b. Boudoir lubię, ale przeczytaj recenzje w KWC

Angel to samo - trupia nutka, no way!

Ja myślę, że owe wszystkie kontrowersje rzekomo wyczuwalne w kompozycjach to może być efekt umiejętnie prowadzonej (szeptanej ) kampanii marketingowej, bo jak wiadomo, nieważne, czy piszą źle czy dobrze, ważne, aby w ogóle pisali!
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 08:42   #496
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ja czuję tylko choinkę- z dodatkiem szczurzego moczu- ile razy bym nie testowała jest to samo...
Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ja myslę ze trup w messe to ta nuta którą ja nazywam szczurzymi sikami- taka słodkawo-moczowo-fizjologiczna. myslę ze nuta ta powstaje z miodu i czegoś jeszcze w połączeniu z odpowiednią skórą - taka moja teoria
a niech Cię Polly!
zdradź mi tajemnicę, skąd znasz zapach szczurzego moczu? i skąd wiesz, że on jest szczurzy?
swoją drogą, chyba coś ze mną nie teges, bo opis Polly najbardziej zachęcił mnie do ponownego przetestowania MdM
jak nie zapomnę to dorwę się do niego wieczorem
do tej pory MdM niczym szczególnym się dla mnie nie wyróżnił
ale pachnieć jak choinka oblana miodem i obsikana przez szczura, który zaraz potem zdechł
- to już jest coś
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 08:48   #497
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
swoją drogą, gdyby jakiś producent chciał stworzyć takie wyziewy, to nie używałby chyba pomarańczy, kadzidła, świątecznego cynamonu i miodu i nie nazywałby mianem radosnej Pasterki, tylko bardziej mhrrocznym mianem
Opowieści o "trupach" w MdM, Angelu i w innych takich (które nie miały śmierdzieć z założenia), to zwykły znak, że na danej skórze zapach nie "leży", ale to nie jego wina i nie należy go za to wyzywać od pleśni i czeluści grobowych
sie zgadzam w calej rozciaglosci



... przeciez kazde dziecko wie, ze trupie zapachy robi sie z...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 08:51   #498
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość
do tej pory MdM niczym szczególnym się dla mnie nie wyróżnił
ale pachnieć jak choinka oblana miodem i obsikana przez szczura, który zaraz potem zdechł
- to już jest coś
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 08:56   #499
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Na mnie też i b. Boudoir lubię, ale przeczytaj recenzje w KWC

Angel to samo - trupia nutka, no way!

Ja myślę, że owe wszystkie kontrowersje rzekomo wyczuwalne w kompozycjach to może być efekt umiejętnie prowadzonej (szeptanej ) kampanii marketingowej, bo jak wiadomo, nieważne, czy piszą źle czy dobrze, ważne, aby w ogóle pisali!
w sumie nie wiem, czy proucenci mają coś z tym wspólnego...
Raczej wpływ na opinie innych Jak coś powie, to siłą sugestii niektórzy stwierdzą, zę naprawdę to "czują" i poślą plotkę dalej... Albo załapią zwrot i też poślą
Sama zaczynam już gadać np. o trupku Angela, choć sama posiadam i z całą pewnościa mogę stwierdzić, ze na mnie to pralina i pomarańcza zatopione w aromatycznym miodzie, z lekkim chłodem.
A MdM to skórka pomarańczowa na ciachu cynamonowym jedzonym pod choinką (koniecznie żywą- tak interpretuję ten zapach po 1 teście)
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 09:00   #500
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość
a niech Cię Polly!
zdradź mi tajemnicę, skąd znasz zapach szczurzego moczu? i skąd wiesz, że on jest szczurzy?
swoją drogą, chyba coś ze mną nie teges, bo opis Polly najbardziej zachęcił mnie do ponownego przetestowania MdM
jak nie zapomnę to dorwę się do niego wieczorem
do tej pory MdM niczym szczególnym się dla mnie nie wyróżnił
ale pachnieć jak choinka oblana miodem i obsikana przez szczura, który zaraz potem zdechł
- to już jest coś

widzę ze muszę sie wytłumaczyć dokładnie
kto jest delikatny niech dalej nie czyta

otóż- kiedy mieszkałam jeszcze z rodzicami mieliśmy choinkę-sztuczną- mieszkała sobie w piwnicy.

Pewnego dna przed Wigilią tatus poszedł po choinkę-powiedział ze będzie jatka bo z choinki uciekały szczury- ze chyba sobie w niej zamieszkały
Po rozpakowaniu z wora, na podłogę posypały sie wióry z choinki, szczurze bobki a całe mieszkanie wypełniło sie zapachem Messe de Minuit
skąd wiem ze to był szczurzy mocz?- bo nie ludzki na pewno (to byłby juz skandal jakby mi ktoś nalał do choinki!), mysi tez nie-bo myszy nie żreją plastiku. Ponadto mamusia mi powiedziala ze to zapach szczurzych sików bo ona tez go pamięta z dziecinstwa (w jakiej konkretnie sytuacji go poznała -nie wiem )

uffffff
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 09:03   #501
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

tu tez sie z Toba, Maju, zgadzam, odnosnie do tej sily sugestii. i pewnie co bardziej podatne osobniki wzminakowanego trupa dowachaly sie pod wplywem opinii innych


Maju, tak Cie czytam od jakiegos czasu i widze, ze bardzo fajnie postrzegasz zapachy, hmm, jakby to okreslic - "trudne", przez spora rzesze uznawane za ciezkie smierdziuchy (o ile pamietasz, uwielbiasz tez Klasyka Truciznanego). naprawde fajnie
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 09:19   #502
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
tu tez sie z Toba, Maju, zgadzam, odnosnie do tej sily sugestii. i pewnie co bardziej podatne osobniki wzminakowanego trupa dowachaly sie pod wplywem opinii innych


Maju, tak Cie czytam od jakiegos czasu i widze, ze bardzo fajnie postrzegasz zapachy, hmm, jakby to okreslic - "trudne", przez spora rzesze uznawane za ciezkie smierdziuchy (o ile pamietasz, uwielbiasz tez Klasyka Truciznanego). naprawde fajnie
dziękować, dziękować
w magię zapachów wkręciłam się gdzieś od maja, a wizaż (jak to zwykle bywa) przyspieszył sprawę Jako wielbicielka gotyku, metalu i wszelkich mrocznych klimatów rzucam się z ciekawości na wszelkie "śmierduchy", ale czy to nos już taki tolerancyjny, czy to moja skóra taka, że prawdziwego "smrodu" jeszcze nie wyczułam (czy to w wędzonej śliwce Trucizny, "spróchniałym drewnie" Encre Noire czy Black Tourmaline - sporo dymku i...kminku )
No i stylowe, charakterne zapachy uwielbiam

P.S. a jednak znalazło się coś - na psik Rush mój żołądek chciał tak reagować Ale go upilnowałam, hehe
Tfardym trza być, nie mientkim)
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2009-10-21 o 09:26
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 09:36   #503
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
P.S. a jednak znalazło się coś - na psik Rush mój żołądek chciał tak reagować Ale go upilnowałam, hehe
Tfardym trza być, nie mientkim)
Maju, nie dziwota, wszak to zupelnie nie Twoja stylistyka! Rush jest dla mnie zapachem z pogranicza kiczu i plastiku techniachowatych dyskotek (idealnie oddala jego "tresc" Ania na KWC). i tak, przywodzi mi ten zapach dziewczyny tzw. "tipkici" - z tym, ze uwazam, ze przystoi on takze dziewczynie z pazurem (w koncu sama sie czasem w ow zapach przyowdziewam) badz sluzyc moze jako swiadoma gra zapachem

przy czym jednak Twoja charakternosc, Maju, nie bardzo mi don pasuje - zdecydowanie zostan przy Truciznie i inszych takich
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 09:41   #504
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
widzę ze muszę sie wytłumaczyć dokładnie
kto jest delikatny niech dalej nie czyta
Polly chylę czoła
i w ten oto sposób - dzięki MdM - zostałaś na naszym forum
Głównym Specjalistą od Fizjologicznych Woni Pochodzących od Gryzoni
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 09:53   #505
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Dzięki za oświecenie w kwestii dwóch wersji naklejkowo-zapachowych Mam odlewkę z flachy z kwadratową naklejką i pamiętam, że zastanawiałam się dlaczego to zostało podkreślone w opisie zapachu Ale fakt - żadnych cytrusów czy cynamonu nigdy tam nie było.

MdM dawno nie nosiłam, ale pod wpływem wątku wypróbowałam na noc. I już wiem, że źle zrobiłam, bo ostatnio stało się z moją skórą coś, co źle działa w połączeniu z tymi składnikami. To samo mam z Wazambą - kilka tygodni temu było pięknie, dziś już czuję słodkawy, obrzydliwy, fizjologiczny zapach.. Kojarzy mi się z żulem przesiąkniętym wszystkimi swoimi wydzielinami.... I to samo stało się z MdM.. Nie wiem co za to odpowiada, mirra, inne żywice czy ambra, ale jest bardzo niedobrze.. I już rozumiem gwałtowne reakcje żołądkowe opisane na początku wątku..
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:01   #506
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Rywka Pokaż wiadomość
Znam obie wersje .
Pierwsza była z okrągłą nalepką - w otwarciu cytrusy, potem dochodzi kadzidło, następnie troszkę paczuli i ambra. Na koniec zostaje głównie słodka ambra. Nie kojarzy mi się z kościołem.
Druga wersja z kwadratową nalepką różni się dość znacznie - w otwarciu nie ma cytrusów, za to jest więcej paczuli i mirry. I jakbym szałwię czuła. I wosk. W tym roku byłam w Trzęsaczu nad morzem. Jest tam malutki wiejski kościółek. I pachnie w nim MdM z kwadratową nalepką . Identyko . Codziennie chodziłam, żeby sobie powąchać .
Kochana a gdzie Ty w Trzęsaczu widziałaś drewniany kościółek
Jeżdżę tam od 30 lat do Pustkowa [czyli obok]ale nigdy nie słyszałam tam o Kościółku.Nad urwiskiem owszem jest ale nie drewniany tylko kamienne ruiny.Musisz mnie koniecznie nakierowac do niego .
W temacie jak będę w Quality to będzie moja obowiązkowa lektura do powąchania.
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:25   #507
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Dzięki za oświecenie w kwestii dwóch wersji naklejkowo-zapachowych Mam odlewkę z flachy z kwadratową naklejką i pamiętam, że zastanawiałam się dlaczego to zostało podkreślone w opisie zapachu Ale fakt - żadnych cytrusów czy cynamonu nigdy tam nie było.
U mnie cynamonu też nie widać, za to cytrusy i mirrę czuję całkiem dobrze Na początku to nawet coś na kształt cytrynowej herbatki z naftaliną a naklejka kwadratowa jak byk.

Skoro MdM i Wazamba męczą to może powinnaś wypróbować coś nowego, np. swoją prywatną Kozę?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:36   #508
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość

Skoro MdM i Wazamba męczą to może powinnaś wypróbować coś nowego, np. swoją prywatną Kozę?
Ostatnio jestem ciągle chora, biorę sporo różniastych leków i to pewnie dlatego perfumy mnie męczą Wszystkie jak leci
A Kozę wypróbuję, jeśli przyprowadzisz ją ze sobą w sobotę na zlocik
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:45   #509
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

a mnie narobiłyście apetytu...tylko te cytrusy mnie zniechęcają...
Przyznam,że jakoś omijałam ten zapach.
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 11:10   #510
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Etro Messe - trauma to delikatnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Maju, nie dziwota, wszak to zupelnie nie Twoja stylistyka! Rush jest dla mnie zapachem z pogranicza kiczu i plastiku techniachowatych dyskotek (idealnie oddala jego "tresc" Ania na KWC). i tak, przywodzi mi ten zapach dziewczyny tzw. "tipkici" - z tym, ze uwazam, ze przystoi on takze dziewczynie z pazurem (w koncu sama sie czasem w ow zapach przyowdziewam) badz sluzyc moze jako swiadoma gra zapachem

przy czym jednak Twoja charakternosc, Maju, nie bardzo mi don pasuje - zdecydowanie zostan przy Truciznie i inszych takich
Pozostaję przy swoich klimatach
A Ciebie podziwiam, że Rush używasz - musi na Twojej skórze dobrze leżeć
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.