Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?.... - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-29, 13:43   #271
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
jakże możesz tak skazać, wszak blok jest niczym muśnięcie muślinowej chusty w letni poranek - to festiwal przyjemności letniej, zaciemnienie, chłodek, to uczucie gdy możesz opuścić domowe zacisze nie przejmując się alarmem, a potem oddalić się w wir miejskich rozrywek

napiszmy o tym wiersz <3
Rej o tym pisał , i Kochanowski i paru innych.

Poproś Bananalamę to coś stworzy współczesnego o sielance w domu pod miastem.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Do czynności, które trzeba wykonywać we własnym domu i zagrodzie dopisuję oprócz takich jak koszenie, rąbanie drwa, odśnieżanie itp jeszcze kopanie rowów melioracyjnych na podwórzu gdy zalewa nas, wodami opadowymi, topniejącym śniegiem czy pobliską rzeką.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:44   #272
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
I pewnie w tym swoim domku 10km od Wrocławia masz kino pod nosem, puby, pływalnie, lodowisko i inne atrakcje pod ręką, oczywiście
Ten argument najbardziej lubię
Bo faktycznie ludzi mieszkających w mieście to po prostu łomem się nie oderwie od pływalni, lodowisk, czy teatru. Tak uczęszczaja jak szaleni

Co to jest 10 kilometrów?! Moi znajmi mieszkajacy w mieście mają więcej kilosków do najbliższego basenu.

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
to nie brak czytania ze zrozumieniem, to uczulenie na egzaltację;p
Fakt, takie natchnione opisy śmieszą, ale generalnie to ja też wolę dom. Tylko nie mam w sobie tyle romantyzmu, by mieszkanie w nim opisac jak autorka tamtego posta.
Zresztą opis opisem, ale już napis nad drzwiami mnie totalnie rozwalił.
Wybacz Daisy, ale Wy serio macie taki napis nad drzwiami? Serio serio?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2014-05-29 o 13:46
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:01   #273
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Wiecie, nie wierzę, że człowiek jak mieszka w dużym mieście, to tak co miesiąc wydaje setki złotych na rozrywki typu pływalnia, kino, puby itp. Nie przesadzajmy. Jak ktoś mieszka pod miastem, to wsiada w samochód i też jest w kinie/pubie/na fitnessie.

Fakt, że post Daisy30 jest pompatyczny, bo 50% rzeczy, które wymieniła można robić w bloku (kto mi zabroni oglądać "Kuchenne rewolucje?" albo zrobić sobie domowe spa? ), no ale widać, że się cieszy z domu i ważne, żeby jej się dobrze mieszkało. Gorzej jak jest tak jak u mnie w związku- ja chcę mieszkać w bloku, bo wygodnie, a mój TŻ marzy o domku pod miastem, bo spokoj. Kiedy ja nienawidzę jak mi ptaki o 4 rano pitolą. I co z ogrzewaniem? A co jak się popsuje? Jak mi się psuje grzejnik, to dzwonię do administracji i przychodzi pan konserwator i naprawia, a jak w domku popsuje mi się piec, to zanim doczekam się naprawy, to mi dupa odmarźnie. Jakaś za lewniwa na domek jestem. Nawet nie mam motywacji, żeby zadbać o 10m2 balkon Może jakby ktoś za mnie to wszystko robił, to mogłabym mieszkać w domku. Tylko wtedy.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2014-05-29 o 14:05
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:12   #274
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Ja wierzę w napis nad drzwiami.
Sama mam wprawdzie nie nad drzwiami tylko w ogrodzie na tabliczce też coś co wzbudza u gości uśmiech.
Albo coś takiego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg budyneczek.jpg (93,4 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wc.jpg (44,9 KB, 42 załadowań)
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:20   #275
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Wlasnie G was podczytal, ubawil sie do lez, chcialby zobaczyc jak rabie drzewo ( kupjemy gotowe), kosze trawe co tydzien recznie (duza spalinowka co 3 tyg) czy odsniezam droge macie wyobraznie. Widac ze slepo wymyslacie. Pisze jak wol, jak mozna usprawnic sobie zycie w domu. Wiecej tlumaczyc nie bede. Napisalam wczesniej. Mozna kupic dzialeczke malutka, wybrukowac i po sprawie. Wszystko zalezy od posiadanych srodkow. Sweet home czy sztukateria nad drzwiami to dla was niektorych nowosc. Moi przyjaciele maja napis "tu mieszka szczescie"...tak uwiecznili narodziny syna. Po pol roku dopisali... "bezsenne" trzeba rozumiec pewien klimat...to tak jak kiedys byla moda umieszczania imienia i nazwiska na drzwiach wczesniej mielismy "tu czas biegnie do tylu", ale moja Sis bardzo chciala...wiec sobie zabrala...

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Pewnie DIY czy Decoupage tez jest dla niektorych bzdura lub strata czasu. A my lubimy i juz dzis kupie serwetki szurowe gumowane biale i okleje nimi dwa szklane wazony... Potrzebuje na prezent...
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:21   #276
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Fakt, takie natchnione opisy śmieszą, ale generalnie to ja też wolę dom. Tylko nie mam w sobie tyle romantyzmu, by mieszkanie w nim opisac jak autorka tamtego posta.
Zresztą opis opisem, ale już napis nad drzwiami mnie totalnie rozwalił.
Wybacz Daisy, ale Wy serio macie taki napis nad drzwiami? Serio serio?
tak samo swojego domu bym na nic innego nie zamieniła (no dobra, ostatnio znalazłam dworek z 1920r z wielkim ogrodem ew. jeszcze kilka dworków w rejonie z którego pochodzę) zwłaszcza na blok. Nie mniej - na szczęście nad Krakowem jest smog, dzięki któremu w powietrzu nie ma takiego stężenia natchnienia bo sama z sobą bym oszalała wsłuchując się w kantyczki deszczu skapujące miriadami z różanobarwnych miękkości płatków
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:27   #277
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Napisalam szczerze od siebie. Nie dostosowuje sie do nikogo. Zawsze mozna przeczytac lub nie. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Uciekamy...

PS,
Dzis TZ bedzie robil pierwszy raz szparagi...juz wiem ze beda pyszne bez wzgledu na smak. Nigdy faceta nie kastruje krytyka, ktora nic nie wskoram, zgodnie z zasada im bardziej doceniony tym szczesliwszy...dziala.
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 14:30   #278
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
macie wyobraznie. Widac ze slepo wymyslacie. Pisze jak wol, jak mozna usprawnic sobie zycie w domu. Wiecej tlumaczyc nie bede.
spoko, 25 lat doświadczenia mojego faceta jest z kosmosu wzięte Wszystkie wybijające szamba i te inne nie istnieją Są domy i domy - to że ty masz hipercudonowoczesny gdzie nawet drewno kupujesz porąbane (mi by sie nie chciało przepłacać) nie znaczy, że inni sobie wymyślają.

Cytat:
Sweet home czy sztukateria nad drzwiami to dla was niektorych nowosc. Moi przyjaciele maja napis "tu mieszka szczescie"...tak uwiecznili narodziny syna. Po pol roku dopisali... "bezsenne" trzeba rozumiec pewien klimat...to tak jak kiedys byla moda umieszczania imienia i nazwiska na drzwiach wczesniej mielismy "tu czas biegnie do tylu", ale moja Sis bardzo chciala...wiec sobie zabrala...Pewnie DIY czy Decoupage tez jest dla niektorych bzdura lub strata czasu. A my lubimy i juz dzis kupie serwetki szurowe gumowane biale i okleje nimi dwa szklane wazony... Potrzebuje na prezent...
Nie szalej dziewczyno, dla niektórych to nie nowość tylko kicz (sorry, podobnych technik z mniej szpanerskimi nazwami nauczyła mnie moja babcia...). Nikt ci nie broni tworzyć takich rzeczy (my sobie sami rzeźbimy meble od podstaw albo zajmujemy się renowacją antyków), po prostu sposób w jaki piszesz jest szalenie pretensjonalny i nas bawi, zwłaszcza, że znasz tylko swój mały kawałek świata, a negujesz wiedzę wszystkich innych.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Dzis TZ bedzie robil pierwszy raz szparagi...juz wiem ze beda pyszne bez wzgledu na smak. Nigdy faceta nie kastruje krytyka, ktora nic nie wskoram, zgodnie z zasada im bardziej doceniony tym szczesliwszy...dziala.
wtf? ale co to ma do rzeczy? O.o
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:32   #279
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

To juz wiem w czym problem... Mimo wszystko milego dnia...
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:37   #280
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Napisalam szczerze od siebie. Nie dostosowuje sie do nikogo. Zawsze mozna przeczytac lub nie. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Uciekamy...

PS,
Dzis TZ bedzie robil pierwszy raz szparagi...juz wiem ze beda pyszne bez wzgledu na smak. Nigdy faceta nie kastruje krytyka, ktora nic nie wskoram, zgodnie z zasada im bardziej doceniony tym szczesliwszy...dziala.
Ale czemu to mówisz? To miał być temat o domu
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:39   #281
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ja wierzę w napis nad drzwiami.
Sama mam wprawdzie nie nad drzwiami tylko w ogrodzie na tabliczce też coś co wzbudza u gości uśmiech.
Albo coś takiego.
Ja nie mówię, że nie wierzę. Wierzę jak najbardziej, ludzie różne głupoty robią i ja w nie wierzę przecież, co najwyżej mogę się dziwić jak człowiek dorosły może takie rzeczy robić

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Sweet home czy sztukateria nad drzwiami to dla was niektorych nowosc. Moi przyjaciele maja napis "tu mieszka szczescie"...tak uwiecznili narodziny syna. Po pol roku dopisali... "bezsenne" trzeba rozumiec pewien klimat...to tak jak kiedys byla moda umieszczania imienia i nazwiska na drzwiach wczesniej mielismy "tu czas biegnie do tylu", ale moja Sis bardzo chciala...wiec sobie zabrala...
Dziecko drogie, to żadna nowość, to dziecinada po prostu. Klimat to wy macie faktycznie u siebie dość romantyczno infantylny, ale grunt, że wam obojgu to odpowiada.

Co innego tacka pod owocki a co innego walnięcie sobie słitaśnego hasełka nad drzwiami. To drugie to już przesad i, dla mnie, smieszna sprawa, ale ja jestem taka nieromantyczna.


Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
PS,
Dzis TZ bedzie robil pierwszy raz szparagi...juz wiem ze beda pyszne bez wzgledu na smak. Nigdy faceta nie kastruje krytyka, ktora nic nie wskoram, zgodnie z zasada im bardziej doceniony tym szczesliwszy...dziala.
Ale za to głupszy.
Gdyby mu wyszły niedobre i Ty bys mu to uczciwie powiedziała, to miałby szanse coś poprawić, zrobic lepiej. A tak pochwalisz gniota, facet kiedyś to zaserwuje gościom i dopiero bedzie mu przykro jak goście wyplują szparagunie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 14:45   #282
loloona_79
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 747
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Daisy30 - Two post dla mnie to balsam na uszy Fajnie , że płyniesz z opisami, widać, że podoba CI się mieszkanie we własnym domu

Co co mnie:

nie są to faktycznie przedmieścia, ale ok 15 km od miasta. Taka wieś-sypialnia. Bez krów i innego innego inwentarza, dużo młodych rodzin pracujących na codzień w mieście, ale szukających spokoju i komfortu poza nim. Dojazd faktycznie samochodem, ale nasza podróż do pracy się wydłuża tylko o jakieś 20 minut, więc wg mnie tragedii nie ma.

też na razie - trochę tak pół żartem pół serio - mam wizję w stylu " ja i mój TŻ śniadamy na tarasie, koty się łaszą do nóg, ptaki śpiewają, a niemowlę kwili w kołysce stojącej w cieniu rozłożystego drzewa" . Wiem, że nie bedzie tak kolorowo. Ale znajomi co juz tam kilka lat mieszkają uparcie twierdzą, że w życiu by już do bloków nie wrócili.

Oczywiście, że to zależy co kto lubi. My z TŻ akurat spokój i przestrzeń. Ktoś inny woli mieć do kina blisko. Z tymi miejskimi rozrywkami to zgadzam się z alma mater, że jedno to dostępność tych rozrywek, a drugie to korzystanie z nich. Przegadalismy to juz zresztą z Tż - no fajnie, mamy basen krok od domu i blisko do centrum . Ale kiedy ostatnio byliśmy w kinie? Dawno. Czy chodzimy na wystawy, wernisaże itp? Nie. Czas spędzamy w gronie znajomych, z reguły u nas w domu lub w domu znajomych. I tu dom jest super alternatywą. A jak nam się zachce od wielkiego dzwona wybrać na film 3D to wsiadamy w auto i jesteśmy

Nie zamierzam nikogo przekonywać, sama mam wielu znajomych, który wolą centrum i bloki i najlepiej o podwyższonym standardzie - i dobrze. Mnie watek dał wiele wiele informacji czego mogę spodziwiać po mieszkaniu w domu i fajnie , że widzę też entuzjastów takiego stylu życia.

PS: DIY dla mnie bomba, w weekend budujemy meble ogrodowe, a ja w międzyczasie zapełniam mieszkanie szydełkowymi gadżetami
__________________
Udany sex to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić....
loloona_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:58   #283
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Dzis TZ bedzie robil pierwszy raz szparagi...juz wiem ze beda pyszne bez wzgledu na smak. Nigdy faceta nie kastruje krytyka, ktora nic nie wskoram, zgodnie z zasada im bardziej doceniony tym szczesliwszy...dziala.
Wiadomo. W domu wszystko zawsze jest pyszne. Nie to co w bloku.

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość

Pewnie DIY czy Decoupage tez jest dla niektorych bzdura lub strata czasu. A my lubimy i juz dzis kupie serwetki szurowe gumowane biale i okleje nimi dwa szklane wazony... Potrzebuje na prezent...
Nie no, w blokach jakieś "zrób to sam" nie są możliwe, nie da się pomalować pudełka, nie da się. Nie mówiąc już o dawaniu prezentów od serca...
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:09   #284
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Dokladnie dziewczeta. Moim skromnym zdaniem zwykla jajecznica smakuje 100 razy lepiej na swiezym powietrzu niz jajko po benedyktynsku z sosem holenderskim w ciasnej kuchni.
A od G cyt" wolnoc Tomku w swoim domku" po pierwsze, a oceniajac kogos, nie wiedzac nic o nim prawie, uprawiajac przy tym czarnowidztwo i defetyzm pozostawiam bez komentarza. A polemizowac co glupota jest a co nie tez ma sensu gdy rozmowca atakujac nic poza tym nie dostrzega... Nie moja bajka...nie moj zgorzknialy klimat...paaa

I ciesze sie, ze sa tu osoby o podobnym usposobieniu...

Nie chodzi, ze mieszkanie jest ble.. Bo nie kazdego stac na dom i wygody i ulatwienia. W mieszkaniu tez mozna miec swoj cudowny azyl. Wszedzie mozna juz mowilam. Dom to nie sciany a ludzie...

Jutro zainteresowanym napisze jak szybko mozna ogranac w domu okna... Recencje myjki zrobie zrzedy niech nie czytaja...

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Nigdzie nie napisalam ze w mieszkaniu sie nie da... Normalnie glowa w mur... Boshe...
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:10   #285
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Dokladnie dziewczeta. Moim skromnym zdaniem zwykla jajecznica smakuje 100 razy lepiej na swiezym powietrzu niz jajko po benedyktynsku z sosem holenderskim w ciasnej kuchni.
A od G cyt" wolnoc Tomku w swoim domku" po pierwsze, a oceniajac kogos, nie wiedzac nic o nim prawie, uprawiajac przy tym czarnowidztwo i defetyzm pozostawiam bez komentarza. A polemizowac co glupota jest a co nie tez ma sensu gdy rozmowca atakujac nic poza tym nie dostrzega... Nie moja bajka...nie moj zgorzknialy klimat...paaa

I ciesze sie, ze sa tu osoby o podobnym usposobieniu...

Nie chodzi, ze mieszkanie jest ble.. Bo nie kazdego stac na dom i wygody i ulatwienia. W mieszkaniu tez mozna miec swoj cudowny azyl. Wszedzie mozna juz mowilam. Dom to nie sciany a ludzie...

Jutro zainteresowanym napisze jak szybko mozna ogranac w domu okna... Recencje myjki zrobie zrzedy niech nie czytaja...

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Nigdzie nie napisalam ze w mieszkaniu sie nie da... Normalnie glowa w mur... Boshe...
Dom to nie ściany, a ludzie, ale jajko po benedyktyńsku jest w bloku ohydne, bo ściany są blisko.
Ty to serio piszesz?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:12   #286
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Caly czas sielanki nie ma, bo to zycie a nie bajka. Opisalam zalety. Boshe i jeszcze na domiar zlego kanalzacje mam miejska :/
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:14   #287
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

A ta się żegna, żegna i pożegnać się nie może

Ja już dzisiaj mogę powiedzieć jak się najlepiej i najłatwiej "ogarnia" okna w domu.
Trzeba miec panią do sprzątania.

nie dziękujcie za radę, dałam ją prosto z mojego serca przepełnionego miłością do wszytskich ludzi, także do tych ściśniętnych w blokowych kuchniach, którzy nie mogą sobie, biedactwa, zrobić żadnych napisównad drzwiami.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:16   #288
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

W koncu to zauwazylas! I zapytalas! Pisze ponownie, nie wazne gdzie a w jakim klimacie i z kim. Wybralismy dom bo to bylo nasze marzenie, gdybym byla sama mieszklabym w mieszkaniu bo byloby mi latwiej. Czytac ze zrozumieniem jeszcze raz zalecam.

Edytowane przez Daisy30
Czas edycji: 2014-05-29 o 15:19
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:22   #289
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Recenzja myjki...nie no czekamy Dodaj też koniecznie recenzję mebli ogrodowych co by wizażanki gnieżdżące się w blokach mogły sobie pomarzyć
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 15:28   #290
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Zartowalam (wali glowa w mur) ja myslalam ze w mieszkaniu nie ma okien :-(

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez loloona_79 Pokaż wiadomość
Daisy30 - Two post dla mnie to balsam na uszy Fajnie , że płyniesz z opisami, widać, że podoba CI się mieszkanie we własnym domu

Co co mnie:

nie są to faktycznie przedmieścia, ale ok 15 km od miasta. Taka wieś-sypialnia. Bez krów i innego innego inwentarza, dużo młodych rodzin pracujących na codzień w mieście, ale szukających spokoju i komfortu poza nim. Dojazd faktycznie samochodem, ale nasza podróż do pracy się wydłuża tylko o jakieś 20 minut, więc wg mnie tragedii nie ma.

też na razie - trochę tak pół żartem pół serio - mam wizję w stylu " ja i mój TŻ śniadamy na tarasie, koty się łaszą do nóg, ptaki śpiewają, a niemowlę kwili w kołysce stojącej w cieniu rozłożystego drzewa" . Wiem, że nie bedzie tak kolorowo. Ale znajomi co juz tam kilka lat mieszkają uparcie twierdzą, że w życiu by już do bloków nie wrócili.

Oczywiście, że to zależy co kto lubi. My z TŻ akurat spokój i przestrzeń. Ktoś inny woli mieć do kina blisko. Z tymi miejskimi rozrywkami to zgadzam się z alma mater, że jedno to dostępność tych rozrywek, a drugie to korzystanie z nich. Przegadalismy to juz zresztą z Tż - no fajnie, mamy basen krok od domu i blisko do centrum . Ale kiedy ostatnio byliśmy w kinie? Dawno. Czy chodzimy na wystawy, wernisaże itp? Nie. Czas spędzamy w gronie znajomych, z reguły u nas w domu lub w domu znajomych. I tu dom jest super alternatywą. A jak nam się zachce od wielkiego dzwona wybrać na film 3D to wsiadamy w auto i jesteśmy

Nie zamierzam nikogo przekonywać, sama mam wielu znajomych, który wolą centrum i bloki i najlepiej o podwyższonym standardzie - i dobrze. Mnie watek dał wiele wiele informacji czego mogę spodziwiać po mieszkaniu w domu i fajnie , że widzę też entuzjastów takiego stylu życia.

PS: DIY dla mnie bomba, w weekend budujemy meble ogrodowe, a ja w międzyczasie zapełniam mieszkanie szydełkowymi gadżetami


Ciesze sie Twoim szczesciem! Tylko ze cholerka tez trzeba nad nim pracowac :/ wszedzie obowiazki
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:41   #291
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Daisy30 jestes etatowym trollem? Bo tak brzmisz. Te, barwne opisy, ktore przedstawilas - wiele osob robi to mieszkajac w blokach. Jakas taka megalomania bije po oczach od ciebie. Chociaz nie wiem, czy to wlasciwe slowo. Tak czy siak, niezle poplynelas.


A tak dla zainteresowanych, polecam bloga i strone na fb - kupilismy stary dom. Wprawdzie to nie moj styl, ale szalenie podobaja mi sie pomysly tych ludzi.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

I jeszcze co do odlegosci - ja, mieszkajac na koncu wroclawia mam do znajomego jakies 15 km...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:47   #292
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Chyba musze Cie rozczarowac. Zapraszam do siebie...czesc wroclawskich wizazanek juz sie delektowalo a mieszkanie urzadzilabym dokladnie jak dom.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:53   #293
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Wlasnie G was podczytal, ubawil sie do lez, chcialby zobaczyc jak rabie drzewo ( kupjemy gotowe), kosze trawe co tydzien recznie (duza spalinowka co 3 tyg) czy odsniezam droge macie wyobraznie. Widac ze slepo wymyslacie.
My też kupujemy gotowe (chociaż w tym roku trafiliśmy na super hiper okazję prosto od leśniczego, przywiózł dłużycę i musieliśmy sami ogarnąć i piłowanie i rąbanie - wyszło o wiele taniej ), ale szczepać na drobne żeby mieć na rozpałkę, to już musimy samodzielnie (kupowanie gotowców rozpałkowych z drzewa liściastego to spory koszt). Palimy tylko drewnem, więc trochę tego idzie. Jak przywożą drewno, to układamy je sami, bo nam szkoda kasy na ekipę. Trawę kosimy co tydzień-dwa, zależy jaka jest pogoda. Co trzy tygodnie nam się nie zdarzyło, za długa już by była. Odśnieżamy za każdym razem jak pada śnieg, mamy podjazd 50m do głównej drogi.
Tak więc niech Twój luby powściągnie uśmieszki, bo to nie kwestia ślepego wymyślania, tylko po prostu zwyczajnie różnych warunków. Dom domowi nierówny, jak widać ogród ogrodowi też.

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem zwykla jajecznica smakuje 100 razy lepiej na swiezym powietrzu niz jajko po benedyktynsku z sosem holenderskim w ciasnej kuchni.
Kwestia wrażliwości zapewne, mnie smakuje tak samo. Ba, nie lubię jeść na tarasie, bo się zawsze jakiś owad przyplącze.

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;46664129]Jak ktoś mieszka pod miastem, to wsiada w samochód i też jest w kinie/pubie/na fitnessie.
[/QUOTE]
A wiesz jak się piwa chce, jak się jest kierowcą? Ja marzę o momencie, kiedy wykończymy mieszkanie i będę mogła sobie spokojnie wybyć z koleżankami na piwo, kiedy taksówka do domu będzie mnie kosztowała jakieś 10x mniej niż teraz


Wszystko ma swoje wady i zalety, ważne żeby każdy był ze swojego wyboru zadowolony.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 16:44   #294
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Nie chodzi, ze mieszkanie jest ble.. Bo nie kazdego stac na dom i wygody i ulatwienia. W mieszkaniu tez mozna miec swoj cudowny azyl. Wszedzie mozna juz mowilam. Dom to nie sciany a ludzie...

Powiedziałabym też, że nie każdego stać na fajne mieszkanie w mieście i dlatego buduje/kupuje dom pod miastem.


Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Wszystko ma swoje wady i zalety, ważne żeby każdy był ze swojego wyboru zadowolony.
I to jest najważniejsze, żeby się dobrze czuć w miejscu, które się wybrało.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:08   #295
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Budowa domu jest bardziej kosztowna, a mieszkanko mozna kupic na poczatku mniejsze. Tyle, ze budujac dom mozna to bardzo rozwlec w czasie, np. 10lat i nie czuje sie tego jak przy regularnej splacie kredytu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:12   #296
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Daisy30, nie wiem jak u Ciebie, ale ja piszę z własnych doświadczeń i u mnie w rodzinnym mieście (90 tys. mieszkańców) odśnieżanie chodnika należy do obowiązków własciciela posesji przy której owy chodnik się znajduje. Mówię o tym co się znajduje poza ogrodzeniem. Jeśli tego nie zrobisz przyjeżdża straż miejska i mandacik się kłania.

Edytowane przez Sherminka
Czas edycji: 2014-05-29 o 17:22
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:42   #297
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

E tam, teraz w modzie są ogrody swojskie, naturalistyczne, nieregularne- czyli rośnie jak bóg da, naturalnie i nie należy temu przeszkadzać
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:47   #298
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

U mnie ostatniej zimy, mielismy nawet posypany chodnik piaskiem. Byc moze zwiazane jest to, ze mieszkam na pasie wszelkich salonow samochodowych i biurowcow. Chociaz z drugiej strone jest pas domkow jednorodzinnych i podypane i odsniezone tez mieli. Dzialka jest tak usytuowana, ze wjazd do posesji poza granicami jest niewielki i prosto z drogi gminnej (kiedys krajowej). Trudno mi powiedziec dlaczego chodnik byl odsniezony i posypany. Dwa lata temu i rok temu bylo tyle sniegu wokol domu ze wystarczylo nam jedynie delikatne odsniezanie wraz z zabawa sniegiem..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
E tam, teraz w modzie są ogrody swojskie, naturalistyczne, nieregularne- czyli rośnie jak bóg da, naturalnie i nie należy temu przeszkadzać

Moj sasiad ma takowy. Zdjecie zrobic? Margaretki, maki, klosy wszelakie, prawdziwa laka do pasa, ladnie wykoszony ma jedynie pas prowadzacy do bramki


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:50   #299
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Docelowo bym chciała mieszkać w domu pod miastem. Na początku pewnie w małym mieszkaniu.

Mieszkałam i na wsi i pod miastem, teraz wynajmuje w bloku pokój(student).

Na takiej wiosce wiosce gdzie wszędzie daleko źle mi się mieszkało. Nawet do sklepu był kawałek, do najbliższego basenu ok 30 km. Nawet głupi Internet tam mam 2 mega, a w bloku z 10 czy nawet więcej, a opłata ta sama. Teraz lubię tam wakacje spędzać. Potem jak do średniej poszłam mieszkałam u dziadków pod miastem. Tylko tam mpeków nie było, więc jeździłam pociągiem, który był dość rzadko, mimo że tylko 10 min jechał. Te dojazdy były męczące.

W sumie z tą trawą i śniegiem to nigdy problemu nie miałam , bo zawsze robił to brat, ojciec, albo dziadek. Czasem tylko ją zgrabiałam.

Jeszcze co mi się nie podobało w domu, to że jak paliło się w piecu, to rozgrzwały się grzejniki i było gorąco latem. Teraz w nowym rodzinnym domu mam jakąś pompe co to rozdziela i ciepła woda jest, a grzejniki zimne.

Największa różnica między wynajmowanym teraz pokojem, a domem rodzinnym, to ilość miejsca. W domu mam wielką kuchnie, salon, swój pokój itp, a tutaj pokój mały jest. I w domu podoba mi się, że mogę sobie w każdej chwili wyjść na podwórko, przejść się, usiąść na ławeczce, a tutaj z 4 piętra nie chce się iść. I w domu nie jeździ tyle samochodów i jest cicho.
W domu zawsze mogę po świeże warzywa do ogródka skoczyć.
W mieście o tyle dobrze, że wszędzie blisko.

I w domu woda jest tańsza. Płacimy tylko za zimną, piec ją ogrzewa. Tam sobie mogę nalać całą wannę, albo stać dłużej pod prysznicem. W mieście niestety ciepła woda droga.

Edytowane przez 8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Czas edycji: 2014-05-29 o 17:53
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:53   #300
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Dom pod miastem czy mieszkanie w blokach?....

Najbardziej zadowolny z przeprowadzki jest kolega ze zdjecia. Mieszkajac pol roku we wroclawskim rynku, bidulek meczyl sie bardzo. Teraz ma raj...ImageUploadedByWizaz Forum1401382563.770968.jpg

Musze go obudzic na spacer...szkoda mi go bardzo...
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 22:17:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.