Jak się zemścić na byłym? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-30, 22:53   #151
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
To jest clou całego tematu. Ma własne życie, po co jątrzy w moim? Oczekuje, że będę latami się w żalu po nim zatracać?
Ale i tak wychodzisz na taką co nie może zapomnieć.Po tylu latach, a ty nadal bawisz się w zemsty, ciągle boli cię jego zachowanie. Nawet to, że ma szczupłą dziewczynę, to w twoich słowach jak jakaś obelga. To tak jakbyś się jeszcze nie wyleczyła z tego związku.
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 08:13   #152
rozoweokulary85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Przepraszam autorko, że Ci skradłam wątek. Choć z drugiej strony to Ty byś robiła za tarczę strzelniczą dla P.T. forumowiczów. Wierz mi, niezapomniane przeżycie.... Materiał dla socjologa, zwłaszcza w powiązaniu do wypowiedzi niektórych w innych wątkach.
daj spokój, przynajmniej można się wiele o ludziach dowiedzieć trzymaj się!

ps. ja i tak sie zemszczę, tylko ciągle nie wiem jak
rozoweokulary85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 08:49   #153
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;46684181]i że to że zobaczył zdjęcie byłej z dzieckiem to ta konsekwencja czy jak? wybrał inną i to jest konsekwencja... tyle.
nie ma go okłamywać ale po co wykorzystywać jego nieszczęście i mu dokopywać?

ma prawo wiedzieć? jakie prawo? [/QUOTE]

Tak, to, że ona ma dziecko z innym, a nie z nim, to konsekwencja jego wyborów, bo gdyby wybrał ją dziecko byłoby jego. Proste i logiczne A dorośli ludzie muszą być świadomi konsekwencji swoich dorosłych wyborów.

Jakie prawo- prawo wiedzieć, co stracił Bo taka jest prawda i to prawda i rzeczywistość jest okrutna, nie niut.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-05-31 o 08:55
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:13   #154
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Tak, to, że ona ma dziecko z innym, a nie z nim, to konsekwencja jego wyborów, bo gdyby wybrał ją dziecko byłoby jego. Proste i logiczne A dorośli ludzie muszą być świadomi konsekwencji swoich dorosłych wyborów.

Jakie prawo- prawo wiedzieć, co stracił Bo taka jest prawda i to prawda i rzeczywistość jest okrutna, nie niut.

To co napisałaś jest bez sensu.
Nie chciał z nią być, więc i dziecka też z nią nie chciał.
Jakie konsekwencje? Być z kimś kogo się nie kocha, tylko dlatego, że potrafi urodzić dziecko ?
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:45   #155
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
To co napisałaś jest bez sensu.
Nie chciał z nią być, więc i dziecka też z nią nie chciał.
Jakie konsekwencje? Być z kimś kogo się nie kocha, tylko dlatego, że potrafi urodzić dziecko ?
No właśnie... mógł z nią być i się męczyć tylko dlatego, że ona urodziła dziecko Jakie to wszystko dziecinne
Musi bardzo kochać swoją obecną partnerkę, bo mimo niepowodzeń jest przy niej stale. Ogólnie sam sposób w jaki niut rysuje obecną partnerkę byłego świadczy jak bardzo ją to boli. Może nawet kontakt z siostrą byłego jest tylko po to, by mieć świeże wieści, wcale by mnie to nie zdziwiło
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."

Edytowane przez Minna
Czas edycji: 2014-05-31 o 09:50
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:52   #156
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
To co napisałaś jest bez sensu.
Nie chciał z nią być, więc i dziecka też z nią nie chciał.
Jakie konsekwencje? Być z kimś kogo się nie kocha, tylko dlatego, że potrafi urodzić dziecko ?
A jak nie chciał to gdzie tu okrucieństwo? Powinien się cieszyć , o Boże jak to dobrze, że to nie moje... Jakby był szczęśliwy w nowym związku to takie zdjęcie by mu nie przeszkadzało

Eee.. nie tylko ona to potrafi, więc o co kaman...? należy zakazać publikacji zdjęć dzieci i zakazać wyprowadzać je na ulice, żeby nie być okrutnym dla tych, co nie mają? Z reguły ludzie, co staraja się o dziecko -znaczy raczej lubią dzieci, więc widok zdjęcia bobasa powinien być dla nich miły... no chyba , że do ludzi co mają dzieci, a oni nie, czują zawiść... zazdrość - a to bynajmniej nie pozytywne uczucia, lub po prostu facet pomyślał, że kiedyś źle wybrał. Tak czy inaczej, to nie niut jest tu tą złą.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-05-31 o 10:02
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:02   #157
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
A jak nie chciał to gdzie tu okrucieństwo? Powinien się cieszyć , o Boże jak to dobrze, że to nie moje... Jakby był szczęśliwy w nowym związku to takie zdjęcie by mu nie przeszkadzało

Eee.. nie tylko ona to potrafi, więc o co kaman...? należy zakazać publikacji zdjęć dzieci i zakazać wyprowadzać je na ulice, żeby nie być okrutnym dla tych, co nie mają?


Kpisz sobie? ludzie na ulicy to nie były, który jest jej cierniem w oku i który "przypadkowo" ma problemy z posiadaniem potomka. Ciekawe czy wszystkim byłym, koleżankom, znajomym tak rozsyła zdjęcie swojego dziecka
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 10:03   #158
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez migotka_m Pokaż wiadomość
Najlepsza i elegancka zemsta na byłym?

Mój były traktował mnie w związku jak "0" i wszyscy byli ode mnie lepsi, mądrzejsi i ładniejsi. W końcu mnie rzucił mówiąc, że i tak od miesiąca "rucha" inną.

Pierwsze co zrobiłam to o niego nie walczyłam (wiem, myślicie o co, a ja byłam młoda głupia i jednak cierpiałam).

Potem się zawzięłam w sobie i schudłam 25 kg. Zmieniłam fryzurę, ciuchy, ubrałam się pięknie kobieco.

Potem zmieniłam studia i przemeblowałam życie.

Po jakimś czasie dostałam 1 pracę, poznałam faceta.

Potem się zaręczyłam, wzięłam ślub i dostałam pracę, która jest naprawdę świetna pod kątem zarobków.

I tak po 7-miu latach od tego zerwania, mój eks trafił do mnie z działu HR na rozmowę o pracę. Uczucia już dawno rzecz jasna wyparowały, ale jego mina jak mnie zobaczył jako panią kierownik, bizneswoman w eleganckiej garsonce i super looku: bezcenna. Chyba zapomniał z wrażenia jak się nazywa.

Pracy oczywiście nie dostał. Pomijając jakieś osobiste antypatie kwalifikacje miał marne, szkoły nie dał rady skończyć żadnej, doświadczenie kiepściutkie.

Nie żeby mnie to jarało cały dzień, ale taką małą satysfakcję miałam.

I to jest karma!

Ja tam uważam, że nie było nic złego w wysłaniu zdjęcia dziecka eksowi, skoro sam wbijał szpile i dbał o to, żeby dochodziły do koleżanki plotki o tym jaki jest szczęsliwy itp to dostał za swoje.
Owszem trzeba mieć klasę, ale też takie przyjmowanie wszystkiego na klatę z godnością powinno mieć swoje granice.
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:08   #159
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
I to jest karma!

Ja tam uważam, że nie było nic złego w wysłaniu zdjęcia dziecka eksowi, skoro sam wbijał szpile i dbał o to, żeby dochodziły do koleżanki plotki o tym jaki jest szczęsliwy itp to dostał za swoje.
Owszem trzeba mieć klasę, ale też takie przyjmowanie wszystkiego na klatę z godnością powinno mieć swoje granice.
siostra eksa jest koleżanką Niuta, więc podejrzewam, że nie musiał "dbać" o to, żeby do niej pewne informacje dochodziły.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:10   #160
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Ogólnie śmieszy mnie takie mszczenie się bardzo. Bo sama sprowadziła swoja wartość tylko do przyjaznej macicy
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:41   #161
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez Minna Pokaż wiadomość
[/B]

Kpisz sobie? ludzie na ulicy to nie były, który jest jej cierniem w oku i który "przypadkowo" ma problemy z posiadaniem potomka. Ciekawe czy wszystkim byłym, koleżankom, znajomym tak rozsyła zdjęcie swojego dziecka
Trochę , po to żebyś przyznała mi rację i oto mi przyznałaś rację Ten facet jest jest z tych (czyli jakieś 99% facetów) którzy uważają, że porzucona przez nich kobieta (jak wyrzucony śmieć) nie będzie nikomu potrzebna, pójdzie do zakonu, ewentualnie utyje 100 kilo i nikt jej nie tknie, a już na pewno nikogo lepszego od NIEGO sobie nie znajdzie, on zaś będzie tym, który będzie miał lepiej i będzie szczęśliwy z nową laską i była będzie mu zazdrościć... Wysłanie zdjęcia tylko pokazało jaką nędzną, egocentryczną i zawistną namiastką człowieka ten facet jest, bo zamiast cieszyć się czyimś szczęściem (nota bene osoby przez niego skrzywdzonej) nie może na nie patrzeć. Tu nie chodzi o dziecko czy jego brak , ten facet , jak 3 letnie dziecko, nagle odkrył, że świat nie kręci się wokół niego, że ona ma jakieś życie "po nim" i to go zabolało.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 10:44   #162
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
A jak nie chciał to gdzie tu okrucieństwo? Powinien się cieszyć , o Boże jak to dobrze, że to nie moje... Jakby był szczęśliwy w nowym związku to takie zdjęcie by mu nie przeszkadzało

Eee.. nie tylko ona to potrafi, więc o co kaman...? należy zakazać publikacji zdjęć dzieci i zakazać wyprowadzać je na ulice, żeby nie być okrutnym dla tych, co nie mają? Z reguły ludzie, co staraja się o dziecko -znaczy raczej lubią dzieci, więc widok zdjęcia bobasa powinien być dla nich miły... no chyba , że do ludzi co mają dzieci, a oni nie, czują zawiść... zazdrość - a to bynajmniej nie pozytywne uczucia, lub po prostu facet pomyślał, że kiedyś źle wybrał. Tak czy inaczej, to nie niut jest tu tą złą.
Naprawdę nie widzisz różnicy między przypadkowym spotkaniem się na ulicy, a wysyłaniem świątecznych życzeń ze zdjęciem dziecka? I to do eksa, którego podobno nie trawi?
Uważam, że każdy kto się mści zniża się po poziomu swojego eksa. Ktoś zranił was, a teraz wy kogoś. Czym to się różni? Niczym.
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:51   #163
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ten facet jest jest z tych (czyli jakieś 99% facetów) którzy uważają, że porzucona przez nich kobieta (jak wyrzucony śmieć) nie będzie nikomu potrzebna, pójdzie do zakonu, ewentualnie utyje 100 kilo i nikt jej nie tknie, a już na pewno nikogo lepszego od NIEGO sobie nie znajdzie, on zaś będzie tym, który będzie miał lepiej i będzie szczęśliwy z nową laską i była będzie mu zazdrościć... Wysłanie zdjęcia tylko pokazało jaką nędzną, egocentryczną i zawistną namiastką człowieka ten facet jest, bo zamiast cieszyć się czyimś szczęściem (nota bene osoby przez niego skrzywdzonej) nie może na nie patrzeć. Tu nie chodzi o dziecko czy jego brak , ten facet , jak 3 letnie dziecko, nagle odkrył, że świat nie kręci się wokół niego, że ona ma jakieś życie "po nim" i to go zabolało.

Jak masz takie zdanie o całej populacji mężczyzn ( bo ten 1% to pewnie błąd statystyczny) to Twoje wypowiedzi są nieobiektywne i trudno się z nimi liczyć w dyskusji.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:55   #164
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Jak masz takie zdanie o całej populacji mężczyzn ( bo ten 1% to pewnie błąd statystyczny) to Twoje wypowiedzi są nieobiektywne i trudno się z nimi liczyć w dyskusji.
A wiec on się cieszył szczęściem niut i wcale nie rozczulał się nad sobą? To nie wiem co chcesz udowodnić, bo nie bardzo rozumiem? Jak nie był egoistą, to powinien się cieszyć. Tak jak ucieszyłby się z widoku siostrzeńca np. "Eksperyment" niut jedynie udowodnił "wartość" tego faceta. Gdyby był życzliwym facetem to nic złego by mu nie zrobiła wysyłając tę fotkę, ale że był egoistą to zadziałało.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-05-31 o 10:59
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 11:06   #165
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie widzisz różnicy między przypadkowym spotkaniem się na ulicy, a wysyłaniem świątecznych życzeń ze zdjęciem dziecka? I to do eksa, którego podobno nie trawi?
Uważam, że każdy kto się mści zniża się po poziomu swojego eksa. Ktoś zranił was, a teraz wy kogoś. Czym to się różni? Niczym.
No cóż od lat dostaję świąteczne życzenia od mojego ex, co prawda nie ze zdjęciem ale podpisana jest cała jego rodzinka (w tym dzieci). Ja dzieci nie mam. Może to jakaś jego zemsta? Że sobie fajnie życie ułożył, mimo rozstania ze mną? Dopiero teraz, czytając ten wątek, doszłam do tego wniosku. A myślałam że facet ma sentyment do swojej szczenięcej miłości . Czyli do mnie.
Nie ukrywam że jak pierwszy raz takie życzenia dostałam to ukuło mnie w sercu i pomyślałam że to mogło by być moje dziecko . Ale nie rozpaczam z tego powodu, nie łkam poduszkę i nie upiłam się do nieprzytomności.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 11:37   #166
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Trochę , po to żebyś przyznała mi rację i oto mi przyznałaś rację Ten facet jest jest z tych (czyli jakieś 99% facetów) którzy uważają, że porzucona przez nich kobieta (jak wyrzucony śmieć) nie będzie nikomu potrzebna, pójdzie do zakonu, ewentualnie utyje 100 kilo i nikt jej nie tknie, a już na pewno nikogo lepszego od NIEGO sobie nie znajdzie, on zaś będzie tym, który będzie miał lepiej i będzie szczęśliwy z nową laską i była będzie mu zazdrościć... Wysłanie zdjęcia tylko pokazało jaką nędzną, egocentryczną i zawistną namiastką człowieka ten facet jest, bo zamiast cieszyć się czyimś szczęściem (nota bene osoby przez niego skrzywdzonej) nie może na nie patrzeć. Tu nie chodzi o dziecko czy jego brak , ten facet , jak 3 letnie dziecko, nagle odkrył, że świat nie kręci się wokół niego, że ona ma jakieś życie "po nim" i to go zabolało.
Nie mam pojęcie w czym mogłam Ci przyznać rację ja się na nim nie skupiam wcale, ale na tym co myśli niut na podstawie przecieków. Ciekawe skąd wiesz co on myśli i jak postrzega swoją byłą wymyśliłaś sobie coś, wyobraziłaś. To jego grzech, którego nie może znieść była. Popełnił przestępstwo, bo ją zostawił, więc trzeba się mścić i użyć do tego dziecka, bo to jedyne w czym ma nad nim przewagę. To żałosne.

Poza tym sama odsłoniłaś co myślisz o facetach, jak uogólniasz, wsadzasz wszystkich do jednego wora.

Poza tym każdy popełnia błędy, nie wiem tylko czy błędem było, że ją źle potraktował jak odchodził do innej, czy sam fakt, że śmiał to zrobić, a może, że mimo tego jak ona postrzega tą do której poszedł, były dalej z nią jest? Było minęło, powinna iść dalej, a nie na siłę udowadniać, że jest coś warta, komuś kogo to nie interesuje.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."

Edytowane przez Minna
Czas edycji: 2014-05-31 o 11:47
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 11:56   #167
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

A ja dodam jeszcze od siebie, że chyba bym się dziwnie poczuła, gdybym (analogiczna sytuacja) miała partnera, urodziła mu dziecko i wszystko fajnie, a on wysyłałby foty tego dziecka, aby dokopać swojej eks i żeby zamknąć tamten rozdział. Oczekiwałabym, że takie kończenie pewnego etapu w życiu powinno nastąpić wcześniej, a nie ociekać chęcią zemsty po założeniu już własnej rodziny.

Ja wysyłam tylko jednemu eks życzenia, ale po prostu sama treść. Nie wnikam w to, jak mu się żyje. Ostatnio na ulicy spotkałam eksa, który mnie zdradził i dawniej myślałam, że mu urwę co nie co i zemszczę, ale jak go spotkałam to.... nie czułam NIC. Ani wściekłości, ani smutku czy czegokolwiek. I dla mnie to jest oznaka tego, że już dawno zamknęłam rozdział. Po prostu ten człowiek był dla mnie neutralny, obojętny. Wymieniliśmy 2-3 zdania i tyle.

aktualnie jestem w szczęśliwym związku i w jego trakcie do głowy by mi nie przyszło, by dokopywać komuś z przeszłości.

I dodam na koniec: jakby para starała sie o dziecko to jeszcze nie byłoby to tak s☠☠☠☠iałe, jak wówczas, gdy ta para traci kolejne dziecko. Śmierć i choroba to powinny być rzeczy, w które człowiek nie powinien dowalać. Niut pisała, że to wina figury/wagi i że tamta dziewczyna chwali się swoją wagą i nie chce przytyć - fajnie, ale skąd wiadomo dokładnie, co ta dziewczyna przeżywa? Nie raz ludzie zakładają uśmiech na twarzy i udają silnych, a w środku przeżywają wszystko ogromnie.
Dla mnie to było chamskie i poniżej pasa.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 12:07   #168
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
A ja dodam jeszcze od siebie, że chyba bym się dziwnie poczuła, gdybym (analogiczna sytuacja) miała partnera, urodziła mu dziecko i wszystko fajnie, a on wysyłałby foty tego dziecka, aby dokopać swojej eks i żeby zamknąć tamten rozdział. Oczekiwałabym, że takie kończenie pewnego etapu w życiu powinno nastąpić wcześniej, a nie ociekać chęcią zemsty po założeniu już własnej rodziny.

Zgadzam się. Gdyby moja dziewczyna przesłała zdjęcia naszego dziecka do eksa, to bym się strasznie wściekł, bo świadczyłoby to o tym, że ciągle żywi do niego jakieś uczucia. Chce mu coś udowodnić, co jest dziecinne.

Pomijam już aspekt, że jej zachowanie byłoby w moim odczuciu niemoralne oraz stawiałoby moją dziewczynę w świetle osoby z osobowością mścicielki.

Swoją drogą to żal mi takich ludzi. Dobrze że ja nie chowam tak długo urazy, bo życie z żądzą zemsty musi być bardzo trudne.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 13:34   #169
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez pankasztan Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Gdyby moja dziewczyna przesłała zdjęcia naszego dziecka do eksa, to bym się strasznie wściekł, bo świadczyłoby to o tym, że ciągle żywi do niego jakieś uczucia. Chce mu coś udowodnić, co jest dziecinne.

Pomijam już aspekt, że jej zachowanie byłoby w moim odczuciu niemoralne oraz stawiałoby moją dziewczynę w świetle osoby z osobowością mścicielki.

Swoją drogą to żal mi takich ludzi. Dobrze że ja nie chowam tak długo urazy, bo życie z żądzą zemsty musi być bardzo trudne.
W tym cały problem. Ludzie, którym "przeszło" i zaakceptowali sytuację, tak się nie zachowują.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."

Edytowane przez Minna
Czas edycji: 2014-05-31 o 13:35
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 14:03   #170
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
A ja dodam jeszcze od siebie, że chyba bym się dziwnie poczuła, gdybym (analogiczna sytuacja) miała partnera, urodziła mu dziecko i wszystko fajnie, a on wysyłałby foty tego dziecka, aby dokopać swojej eks i żeby zamknąć tamten rozdział. Oczekiwałabym, że takie kończenie pewnego etapu w życiu powinno nastąpić wcześniej, a nie ociekać chęcią zemsty po założeniu już własnej rodziny.
No to swoja drogą
Pomijam już resztę żenady tego wątku
ale nie wyobrażam sobie mieć już rodzinę, a hodować w sobie jeszcze jakąś zadrę z przeszłości. Gówniarskie to do potęgi entej.
Ciężkie musi być życie z takim jadem w sobie
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:25   #171
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
A ja dodam jeszcze od siebie, że chyba bym się dziwnie poczuła, gdybym (analogiczna sytuacja) miała partnera, urodziła mu dziecko i wszystko fajnie, a on wysyłałby foty tego dziecka, aby dokopać swojej eks i żeby zamknąć tamten rozdział.
A mi by to zwisało, albo wręcz bym się cieszyła, zależnie od sytuacji i od tego jaką osobą byłaby jego eks.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:32   #172
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez DarcAngael Pokaż wiadomość
Uderzyła w jego stratę, brak możliwości posiadania dziecka.
Wiele osób nade mną ma takie samo lub bardzo podobne zdanie.
Nie biorę osobiście, zawsze mnie do pasji doprowadzały osoby, które bezmyślnie coś robią byle tylko komuś na złość zrobić.
Mysle, ze jakby wszystkie obronczynie biednego eksa, piały by inną śpiewką gdyby to one
-najpierw zostały porzucone
-potem , za sprawą działań eksa, informowane o jego szczęściu i zadowoleniu z innego wyboru na każdym kroku
-potem znalazły kogos, z kim założyłyby rodzinę
-potem słyszały, że ten wybór eksa taki ideał to jednak nie jest.

no jak Boga kocham, mnie tez by korciło ! i popieram niut.
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:37   #173
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez pankasztan Pokaż wiadomość
Chce mu coś udowodnić, co jest dziecinne.
Ludzie mają różne pojecie o tym co jest dziecinne. Dla mnie np. dziecinne jest "wstydzenie się" , np. swojego szczęścia. Dziecinny jest też brak asertywności i bierność, do której namawiacie autorkę. I dziecinne jest słuchanie moralizowania innych (np. tu na forum) - dorośli sami powinni zdecydować jak postąpić (i ponieść tego konsekwencje), a wy wmawiacie autorce, że ma was słuchać (i waszych kazań) i wtedy postąpi jak "dorosła"? Dziecinne jest traktowanie eks jak dziecko, chroniąc go przed niewygodną rzeczywistością . Ale zemsta nie jest dziecinna, jest bardzo dorosła i daje bardzo dorosłą satysfakcję.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:41   #174
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
Mysle, ze jakby wszystkie obronczynie biednego eksa, piały by inną śpiewką gdyby to one
-najpierw zostały porzucone
-potem , za sprawą działań eksa, informowane o jego szczęściu i zadowoleniu z innego wyboru na każdym kroku
-potem znalazły kogos, z kim założyłyby rodzinę
-potem słyszały, że ten wybór eksa taki ideał to jednak nie jest.

no jak Boga kocham, mnie tez by korciło ! i popieram niut.
Nie. Po kilku latach by mnie nie korciło.
Z tym informowaniem niut o jego szczęściu, to coś mi się wydaje że może to być wyolbrzymione
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:42   #175
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ludzie mają różne pojecie o tym co jest dziecinne. Dla mnie np. dziecinne jest "wstydzenie się" , np. swojego szczęścia. Dziecinny jest też brak asertywności i bierność, do której namawiacie autorkę. I dziecinne jest słuchanie moralizowania innych (np. tu na forum) - dorośli sami powinni zdecydować jak postąpić (i ponieść tego konsekwencje), a wy wmawiacie autorce, że ma was słuchać (i waszych kazań) i wtedy postąpi jak "dorosła"? Dziecinne jest traktowanie eks jak dziecko, chroniąc go przed niewygodną rzeczywistością . Ale zemsta nie jest dziecinna, jest bardzo dorosła i daje bardzo dorosłą satysfakcję.
Powiedziała "dorosła". Dorosłość to nie tyle wiek, co mądrość. W tym kontekście dyskusyjna...
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:44   #176
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ludzie mają różne pojecie o tym co jest dziecinne. Dla mnie np. dziecinne jest "wstydzenie się" , np. swojego szczęścia. Dziecinny jest też brak asertywności i bierność, do której namawiacie autorkę. I dziecinne jest słuchanie moralizowania innych (np. tu na forum) - dorośli sami powinni zdecydować jak postąpić (i ponieść tego konsekwencje), a wy wmawiacie autorce, że ma was słuchać (i waszych kazań) i wtedy postąpi jak "dorosła"? Dziecinne jest traktowanie eks jak dziecko, chroniąc go przed niewygodną rzeczywistością . Ale zemsta nie jest dziecinna, jest bardzo dorosła i daje bardzo dorosłą satysfakcję.
No jasne . Niech autorka idzie i powysyła jakieś groźby z jego poczty, zakładamy się o to ile czasu zajmie policji poskładnia wszystkiego w kupkę ?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:45   #177
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Nie. Po kilku latach by mnie nie korciło.
Z tym informowaniem niut o jego szczęściu, to coś mi się wydaje że może to być wyolbrzymione
Dokładnie!
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:48   #178
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
No jasne . Niech autorka idzie i powysyła jakieś groźby z jego poczty, zakładamy się o to ile czasu zajmie policji poskładnia wszystkiego w kupkę ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Dobra zemsta nie jest zła, byle w granicach prawa Podobno "dobre życie" jest najlepszą zemstą. Czyli autorko, pokaż mu jaka jesteś bez niego szczęśliwa.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:51   #179
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Jakbyś przeczytała pierwsze posty autorki, to wiedziałabyś o jaką zemstę jej chodzi.
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:53   #180
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Jak się zemścić na byłym?

Cytat:
Napisane przez Verri Pokaż wiadomość
i właśnie niektórzy nie potrafią zrozumieć jak wielką tragedią może być brak potomka, jak wielkim krzyżem każdy dzień, jak spada samoocena, jak zatraca się sens życia. Zaszokowana jestem, że ktokolwiek w taki sposób, posługując się własnym dzieckiem, perfidnie, wrednie, marząc by wbić jak największą szpilę podnosi swoją samoocenę, czy jak to autorka napisała "zamyka rozdział". Wszystko jestem w stanie zrozumieć, skrzywdził, należało mu się, był chamem i podelcem, powinien zostać ukarany, ale nie tak, na boga nie tak...
szczerze to szok mnie złapał i nie mogę tej historii wywalić z głowy dlatego tak się rozpisuję nad tym.
To ja tego nie potrafię zrozumieć :P Jak można się czuć mniej wartościowym, bo się nie może mieć dziecka? Co to ma w ogóle wspólnego z wartością? Jak można utracić sens życia..? Sens życia jest dla mnie tak odległy od posiadania dzieci, że nie umiem sobie nawet tego wyobrazić... Ale moje pytania są czysto retoryczne.
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 10:32:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.