Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-24, 13:36   #2011
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Ech, mialam do polecenia sklep na Slasku znalazlam go szukajac w necie aparatu pare lat temu, porownujac ceny :P Poszukaj sklepu foto w swojej okolicy. Poznan to duze miasto, na pewno cos sie znajdzie. Mozesz tez napisac do tych wiekszych internetowych sklepow maila z pytaniem o taki dekielek, zawsze cos doradza, albo powiedza ze dupa :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:39   #2012
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Ech, mialam do polecenia sklep na Slasku znalazlam go szukajac w necie aparatu pare lat temu, porownujac ceny :P Poszukaj sklepu foto w swojej okolicy. Poznan to duze miasto, na pewno cos sie znajdzie. Mozesz tez napisac do tych wiekszych internetowych sklepow maila z pytaniem o taki dekielek, zawsze cos doradza, albo powiedza ze dupa :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W sumie racja, tak zrobie.Na razie mam go w torbie z zalozona siatka i takim miekkim czyms

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:48   #2013
sun_25
Raczkowanie
 
Avatar sun_25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 67
Question Dot.: Jaką LUSTRZANKĘ wybrać??

Witam, wracam do tematu, bo niestety trochę mi się pozmieniało. Otóz wybraliśmy zdecydowanie droższą wycieczkę niż palnowaliśmy i w tym wypadku nasz budżet na aparat uszczuplił się i to znacznie Czy np taki: http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfro...0.bhtml#opinie w ogóle warto rozważać??
sun_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 14:31   #2014
Mex33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Janów Lubelski
Wiadomości: 40
Nikon czy sony?

Witajcie Chce kupic aparat jednak jako, że nie jestem obeznana w tym temacie chciałam się poradzic osób bardziej doświadczonych w tej kwestii.

Który z tych aparatów wybrac?

1.http://allegro.pl/sony-dsc-h200-16gb...363601939.html
2.http://allegro.pl/nikon-coolpix-l330...380557673.html

Bardzo proszę o porady ;c
Mex33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 10:14   #2015
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Nikon czy sony?

Zdecydowanie Sony. Ale są dwie szkoły od lat, fani Nikona i fani Sony
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 10:16   #2016
kamarosman
Przyczajenie
 
Avatar kamarosman
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Nikon czy sony?

Moim zdaniem nie warto kupować takiego kompaktu. Lepiej dołożyć i kupić lustrzankę. Na tym się tylko zrazisz, bo one wcale nie robią fajnych zdjęć :/
kamarosman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 01:58   #2017
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon czy sony?

Cytat:
Napisane przez kamarosman Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie warto kupować takiego kompaktu. Lepiej dołożyć i kupić lustrzankę. Na tym się tylko zrazisz, bo one wcale nie robią fajnych zdjęć :/
Myślę, że łatwiej się zrazić do fotografowania, jak po zakupie lustrzanki z podstawowym obiektywem okazuje się, że ostrość zdjęć jest taka sobie (bo obiektyw nie jest rewelacyjny), nie da się tak mocno przybliżać, jak choćby w przeciętnym kompakcie (nie wspominając o aparatach z linków), nie ma ładnie rozmytego tła, a na dodatek całość jest na tyle duża, że zajmuje dodatkową torbę (kilka razy widziałem fotografujące panie, które usiłowały opanować dużą "codzienną" torebkę na jednym ramieniu, "profesjonalną" torbę na lustrzankę na drugim ramieniu, i samą lustrzankę w rękach albo na szyi - najciekawiej to wygląda, jak taka osoba sie przechyla w jedną stronę, wtedy najczęściej łapie w locie którąś torbę uważając jednocześnie aby nie uszkodzić aparatu ). Gdy do świadomości posiadacza lustrzanki dojdzie konieczność dokupienia dodatków (obiektywy) często lustrzanka trafia do szafy lub do sprzedaży, nie każdy chce wydawać 3000-6000 na możliwości "przybliżania" kilka razy gorsze niż w "cyfrówce" za 1000zł.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-04, 07:50   #2018
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Nikon czy sony?

Ja mam podobny aparat Sony i wszyscy z lepszymi aparatami zazdroszczą mi jakości zdjęć. Zwłaszcza ludzie dobrze wychodzą na zdjęciach.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 15:17   #2019
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Nikon czy sony?

Sony

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:48   #2020
jacekmikowicki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Nikon czy sony?

Cytat:
Napisane przez Mex33 Pokaż wiadomość
Witajcie Chce kupic aparat jednak jako, że nie jestem obeznana w tym temacie chciałam się poradzic osób bardziej doświadczonych w tej kwestii.

Który z tych aparatów wybrac?

1.http://allegro.pl/sony-dsc-h200-16gb...363601939.html
2.http://allegro.pl/nikon-coolpix-l330...380557673.html

Bardzo proszę o porady ;c
Jak ktoś kiedyś powiedział „nie aparat robi zdjęcia”. Kup taki jaki będzie Ci odpowiadał. Zarówno wizualnie jak i finansowo.
__________________
<ciach_reklama>
jacekmikowicki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 21:30   #2021
oliwiachmiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Nikon czy sony?

Canon :P nie o aparat chodzi, a o umiejętności
oliwiachmiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 20:52   #2022
DarkAndTwisty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Leszno.
Wiadomości: 20
Dot.: Nikon czy sony?

Sony, sony
DarkAndTwisty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 12:00   #2023
katerina_kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Nikon czy sony?

zdecydowanie nikon
katerina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 13:36   #2024
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

.
__________________
Szalona żona i matka wariatka

Edytowane przez namisek1990
Czas edycji: 2014-07-18 o 10:42
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 23:31   #2025
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Czy to aby napewno lustrzanka ? raczej nie.


Sent from my iPad using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:42   #2026
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

przepraszam nie na ten wątek wpisałam! już kasuję i pozdrawiam!
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 17:35   #2027
ann_s2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 128
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

mam do Was pytanie, focę czasami nikonem d300s i mam mały problem. zdjęcia w aparacie wyglądają super, a na kompie tracą jakość.. mimo dużego rozmiaru..
__________________
164cm
43 kg

"dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
20.08.2011
ann_s2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 17:37   #2028
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ann_s2 Pokaż wiadomość
mam do Was pytanie, focę czasami nikonem d300s i mam mały problem. zdjęcia w aparacie wyglądają super, a na kompie tracą jakość.. mimo dużego rozmiaru..
tzn jak wygląją? są nieostre, mają szumy, brzydkie kolory czy co?

Bo na tym małym ekranie lcd to zawsze wszystko ładnie wygląda. Bo jest mały. Dlatego nie można mu wierzyc
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 05:25   #2029
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Dokladnie! Moze monitor zle skalibrowany, jesli chodzi o kolory. A inne sprawy to moze kwestia samego aparatu, ustawien itd. Ann, napisz dokladniej co z fotkami jest nie tak na kompie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-19, 11:05   #2030
ann_s2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 128
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

robią się takie jakby szumy, i mniej doświetlone są te zdjęcia...
__________________
164cm
43 kg

"dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
20.08.2011
ann_s2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 11:17   #2031
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Sprawdzalas jakie masz ustawione ISO? Moze generowac szumy przy wysokich wartosciach. A co do doswietlenia to polecam w aparacie korzystac z histogramu, wtedy wiadomo czy zdjecie jest sensownie naswietlone, bo ten wyswietlacz w aparacie nic Ci nie pomoze. W moim jest tak, ze zdjecia w aparacie wygladaja na za ciemne, a pozniej okazuje sie ze sa w porzadku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:57   #2032
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Nikon czy sony?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Myślę, że łatwiej się zrazić do fotografowania, jak po zakupie lustrzanki z podstawowym obiektywem okazuje się, że ostrość zdjęć jest taka sobie (bo obiektyw nie jest rewelacyjny), nie da się tak mocno przybliżać, jak choćby w przeciętnym kompakcie (nie wspominając o aparatach z linków), nie ma ładnie rozmytego tła, a na dodatek całość jest na tyle duża, że zajmuje dodatkową torbę (kilka razy widziałem fotografujące panie, które usiłowały opanować dużą "codzienną" torebkę na jednym ramieniu, "profesjonalną" torbę na lustrzankę na drugim ramieniu, i samą lustrzankę w rękach albo na szyi - najciekawiej to wygląda, jak taka osoba sie przechyla w jedną stronę, wtedy najczęściej łapie w locie którąś torbę uważając jednocześnie aby nie uszkodzić aparatu ). Gdy do świadomości posiadacza lustrzanki dojdzie konieczność dokupienia dodatków (obiektywy) często lustrzanka trafia do szafy lub do sprzedaży, nie każdy chce wydawać 3000-6000 na możliwości "przybliżania" kilka razy gorsze niż w "cyfrówce" za 1000zł.
Nie do końca się zgodzę. Mam tego typu kompakt i lustrzankę. Oba aparaty się przydają, np. przy zwiedzaniu, duuużo chodzenia i noszenia aparatu, wtedy przyjemniej jest wziąć ten mniejszy i lżejszy. Jednak czasem wolę podźwigać, ponieważ zdjęcia, nawet kitem, są znacznie lepsze lustrzanką: odwzorowanie barwne, nasycenie, kontrast.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 16:28   #2033
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon czy sony?

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
Nie do końca się zgodzę. Mam tego typu kompakt i lustrzankę. Oba aparaty się przydają, np. przy zwiedzaniu, duuużo chodzenia i noszenia aparatu, wtedy przyjemniej jest wziąć ten mniejszy i lżejszy. Jednak czasem wolę podźwigać, ponieważ zdjęcia, nawet kitem, są znacznie lepsze lustrzanką: odwzorowanie barwne, nasycenie, kontrast.
Dodaj do lustrzanki ze dwa dobre, jasne zoomy, to różnica będzie jeszcze ciekawsza
Bardzo często "słabe zdjęcia" ze zwykłych cyfrówek biorą sie z zabrudzonego obiektywu i domyślnych ustawień aparatu, nie twierdzę, że tak jest u Ciebie, ale w wielu aparatach można samodzielnie ustawiać nasycenie barw i kontrast. Oczywiście spadek kontrastu (szczególnie przy zdjęciach z dużymi/mocnymi jasnymi plamami w tle, ze światłem padającym w obiektyw) to cecha obiektywów, i tego się nie przeskoczy (ani w "cyfrówce", ani nawet w dobrym obiektywie do lustrzanki), często pomaga osłonięcie obiektywu z boku ręką (od strony źródła światła).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 19:11   #2034
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Nikon czy sony?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Dodaj do lustrzanki ze dwa dobre, jasne zoomy, to różnica będzie jeszcze ciekawsza
Bardzo często "słabe zdjęcia" ze zwykłych cyfrówek biorą sie z zabrudzonego obiektywu i domyślnych ustawień aparatu, nie twierdzę, że tak jest u Ciebie, ale w wielu aparatach można samodzielnie ustawiać nasycenie barw i kontrast. Oczywiście spadek kontrastu (szczególnie przy zdjęciach z dużymi/mocnymi jasnymi plamami w tle, ze światłem padającym w obiektyw) to cecha obiektywów, i tego się nie przeskoczy (ani w "cyfrówce", ani nawet w dobrym obiektywie do lustrzanki), często pomaga osłonięcie obiektywu z boku ręką (od strony źródła światła).
Po raz pierwszy zauważyłam ogromną różnicę w prostych zdjęciach "mój pies na spacerze" nic skomplikowanego, ale wszystko na korzyść lustrzanki.
(chociaż zdjęcia nocne mój kompakt robi całkiem przyzwoite, a moim zdaniem nie każdy aparat to potrafi) No właśnie, kompakty robią zdjęcia "przyzwoite" a z lustrzanki mogą wyjść zdjęcia "wow".
Ale to jest tylko moje zdanie. Używam czasami ustawień automatycznych, zwykła amatorka. Chociaż jak miałabym zdecydować się tylko na 1 aparat, to nie wiem czy to jednak nie byłby kompakt.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 09:25   #2035
Amerat
Raczkowanie
 
Avatar Amerat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 63
Dot.: Nikon czy sony?

człowiek robi zdjęcie Pójdz do sklepu i obejrzyj oba modele, zdecyduj ktory Ci lepiej w rece lezy
__________________
Moj blog http://www.agabierko.blogspot.com/
Amerat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 13:19   #2036
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Która lustrzanka na początek?

Witajcie.
Chciałam zasięgnąć języka i zapytać bardziej doświadczonych osób, na którą lustrzankę się zdecydować. Mam do wyboru:
1. Olympus e-420;
2. Sony Alpha 35.
Bardzo proszę o radę. Inne lustrzanki niestety nie wchodzą w grę. Dodam, że to będzie pierwsza lustrzanka, którą będę się obsługiwać.
michalova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 20:21   #2037
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Która lustrzanka na początek?

Cytat:
Napisane przez michalova Pokaż wiadomość
1. Olympus e-420;
2. Sony Alpha 35.
Inne lustrzanki niestety nie wchodzą w grę.
Napisz dlaczego nie wchodzą w grę, bo rozrzut (cenowy, jakościowy, techniczny) jest delikatnie mówiąc dość duży
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 22:24   #2038
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Dot.: Która lustrzanka na początek?

obie lustrzanki mogę kupić w jednej cenie, długa historia. Która wypada lepiej jeżeli chodzi o jakość zdjęć?

Edytowane przez michalova
Czas edycji: 2014-07-27 o 22:26
michalova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 00:39   #2039
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Która lustrzanka na początek?

Cytat:
Napisane przez michalova Pokaż wiadomość
obie lustrzanki mogę kupić w jednej cenie, długa historia. Która wypada lepiej jeżeli chodzi o jakość zdjęć?
To, do której założysz lepszy obiektyw + ta, która jest nowsza.
Olympus to martwy system, nie ma i nie będzie już nic nowego, żadnego nowego aparatu, żadnego nowego obiektywu. Trochę się dziwię "jednej cenie", chyba, że ten Oly jest w jakimś porządnym zestawie (były całkiem dobre obiektywy) a Sony "bez niczego" (oprócz podstawowego obiektywu). Pozostaje sprawa tego, jak mocno były używane, w jakim są stanie itd itd.
Podsumowując: napisz więcej
Tzn. ile to ma kosztować, jaki jest skład jednego i drugiego zestawu, w jakim są stanie - ile zrobiły zdjęć, czy stan zewnętrzny jest odpowiedni do teoretycznego zużycia. Dlaczego? Bo może się okazać, że aparat A, teoretycznie "lepszy" (pod względem parametrów) tak naprawdę będzie ryzykownym zakupem ze względu na stan - lub aparat "B", teoretycznie "gorszy", będzie miał bardziej rozbudowany zestaw, dzięki któremu od razu będziesz mieć większe możliwości fotografowania.
Proste porównanie modeli można robić tylko w przypadku nowych, ale i tak warto pamiętać o kosztach rozbudowy (dodatkowe obiektywy).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 08:47   #2040
yazid
Raczkowanie
 
Avatar yazid
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 118
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

A nie lepiej zamiast ciężkiej lustrzanki nabyć małego fajnego bezlusterkowca z wymienną optyką jak a6000 choćby?
yazid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.