Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-22, 11:32   #2431
curlier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 67
Dot.: Nic nie pomaga- pomnocy!

Cytat:
Napisane przez FioletowaKredka Pokaż wiadomość
dokładnie się z tobą zgadzam! ja ostatnio nawet ochoty nie mam wychodzić z domu, bo niedość że muszę zrobić sobie makijaż kamuflujący to nie jestem nadal zadowolona z tego jak wyglądam ...
Współczuję, ale na pocieszenie powiem, że moja twarz wygląda jeszcze gorzej Tak na dobrą sprawę to nie opłaca się wyleczyć trądziku.. W końcu tyle kasy nabijają na naszych długich terapiach antybiotykowych czy innych lekach :/
curlier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 15:23   #2432
JennyMellor
Przyczajenie
 
Avatar JennyMellor
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 19
Dot.: Nic nie pomaga- pomnocy!

Nie ma co się dołować. Nastawienie jest bardzo ważne
Trzrba myśleć pozytywnie o wspierać się nawzajem.
JennyMellor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 17:40   #2433
FioletowaKredka
Raczkowanie
 
Avatar FioletowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 34
Dot.: Nic nie pomaga- pomnocy!

Cytat:
Napisane przez JennyMellor Pokaż wiadomość
Nie ma co się dołować. Nastawienie jest bardzo ważne
Trzrba myśleć pozytywnie o wspierać się nawzajem.
jutro idę do lekarza rodzinnego to zobaczymy co on powie a poza tym zrobię sobie badania krwi i odezwę się do Was co i jak ale i tak dzięki że mi pomagacie ! ;*
FioletowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 17:49   #2434
senesuu
Przyczajenie
 
Avatar senesuu
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 14
Dot.: Pryszcze, trądzik jakir najlepsze sposoby by to zwalczyć?

O cere trzeba dbać od wewnątrz i od zewnątrz. Od wewnatrz to zdrowa dieta, nie jeść czekolady, unikać ostrych potraw. Polecam też pić herbate z pokrzywy, bratka oraz zieloną. Rano na czczo wode z cytryny i wieczorem przed pójściem spać. Unikać słońca. Wysuszanie skóry nie jest takie dobre na tradzik. Wysuszając skóa tworzy nadmiar sebum z ktorego powstają pryszcze więc jak najbardziej jakis dobry krem nawilżający. Myc twarz metoda OCM, poszukaj w internecie jest naprawde dobra, żele do mycia twarzy tylko wysuszają cere. Czasem to przechodzi z wiekiem i tyle. Powodzenia!
__________________
mój blog urodowy :

Senesu blog

Zapraszam wszystkich
senesuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 19:19   #2435
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pryszcze, trądzik jakir najlepsze sposoby by to zwalczyć?

Cytat:
Napisane przez Jainapl Pokaż wiadomość
Zależy czy to faktycznie trądzik, czy jakieś pojedyncze pryszcze, które każdemu czasem wyskoczą. Jeśli to drugie to lepiej nie kombinuj za bardzo. Osobiście miałam większy problem i trzy miesiące temu pofatygowałam się wreszcie do dermatologa. Mam 20 lat, więc powinno się to zacząć normować, a tu się na to wcale nie zanosiło. Antybiotyk + kilka różnych maści. Pomogło - zarówno na wielkie, podskórne pryszcze, na zwykłe, jak i na wągry i ogólną poprawę stanu twarzy. Ale... wystarczyły trzy dni bez leku i zaczęło powoli wyskakiwać znowu. Także już się boję odstawienia. Jeśli to nic naprawdę poważnego to szczerze nie radzę się bawić silnymi środkami.
Jest na tym forum tyle wątków o trądziku, że nie wiem po co zakładać kolejne. Tam wątki subskrybują aktywne wizażanki, i na pewno Ci odpowiedzą. Uszanuj proszę pracę moderatorów tego forum, którzy dbają o porządek.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 23:56   #2436
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: bolące pryszcze

Mnie bardzo pomogło przestawienie się na naturalną pielęgnację - na tyle, że już nie mam wielkich guli i rozjaśniają się przebarwienia. Syfy nadal regularnie wychodzą i aktualnie mam z 5 ropniaków na twarzy :/

Niedługo planuję wizytę u dermatologa i nurtuje mnie pewien problem. Jestem prawie pewna, że pani mi przepisze jakiś tam magiczny żel i krem do skóry trądzikowej. A ja nie będę znowu pchała chemii na twarz i ją wysuszała. Wiem że nie mogę używać parafiny, jestem uczulona na glikol propylenowy i pewnie jeszcze na masę innych rzeczy o których nie wiem. Czy dermatolog uszanuje to i spróbuje innej metody leczenia czy może to olać i powiedzieć "używaj tego i tego bo pomaga"?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 09:58   #2437
FioletowaKredka
Raczkowanie
 
Avatar FioletowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 34
Dot.: bolące pryszcze

jaki krem silnie nawilżający na dzień lub na noc polecacie do cery trądzikowej? bo potrzebuje mocnego nawilżenia ! ewentualnie jakie olejki?
FioletowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 09:58   #2438
Power107010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Nawrót pryszczy

pojawił mi się nowy problem. miałem straszny wysyp na brodzie, ale tylko po prawej stronie, a teraz gdy się goi pryszcze wyskoczyły mi po lewej stronie co to może być ?
Power107010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 10:17   #2439
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez FioletowaKredka Pokaż wiadomość
jaki krem silnie nawilżający na dzień lub na noc polecacie do cery trądzikowej? bo potrzebuje mocnego nawilżenia ! ewentualnie jakie olejki?
Tłuste kremy Sylveco
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 11:12   #2440
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez FioletowaKredka Pokaż wiadomość
jaki krem silnie nawilżający na dzień lub na noc polecacie do cery trądzikowej? bo potrzebuje mocnego nawilżenia ! ewentualnie jakie olejki?
....
dermedic Hialuron+do tego serum z tej samej serii
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 16:42   #2441
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Tłuste kremy Sylveco
mnie np on kiedys zapchał
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 17:25   #2442
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: bolące pryszcze

oj bron boze sylveco te tluste kremy !!!
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 18:12   #2443
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
oj bron boze sylveco te tluste kremy !!!
Popieram. Stosowalam na noc jedna tlusta wersje zima na noc i do jakiegos czasu bylo ok, zrobilo sie mniej mrozno i zlo. Na dzien stosowalam lekka wersje i bylo ok. Zrobilo sie cieplej i moja tlusta skora byla jeszcze bardziej tlusta :P obecnie sprawdzaja mi sie dobrze kremy z LRP w weraji legere - dobrze nawilzaja i sa meeeeega lekkie, po chwili niewyczuwalne na buzi.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 18:15   #2444
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: bolące pryszcze

To ja nie wiem, u mnie Sylveco sprawdza się świetnie na dzień lekki krem albo tłusty, na noc kremu nie używam i jest super. Od paru miesięcy moja buzia zdecydowanie mniej się przetłuszcza
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 19:58   #2445
ksings
Przyczajenie
 
Avatar ksings
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Skutecznie i w miarę tanio i szybko można pozbyć się trądziku smarując się maścią chlorchinaldin - przed użyciem maści skórę należy umyć i następnie zdezynfekować płynem acnosan .
ksings jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:01   #2446
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Znacie jakieś powiązanie pomiędzy zażywaniem wapna (tabletki o składzie: wapń+cynk+kwercetyna) a powstawaniem/niwelowaniem wyprysków?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:10   #2447
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: bolące pryszcze

wapno moze pomoc przy wypryskach spowodowanych elergia a cynk ogranicza lojotok a nic innego nie wymysle
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 21:46   #2448
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Znacie jakieś powiązanie pomiędzy zażywaniem wapna (tabletki o składzie: wapń+cynk+kwercetyna) a powstawaniem/niwelowaniem wyprysków?
moze powodowac wysyp na poczatku, bo oczyszcza, tyle czytałam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 08:37   #2449
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Znacie jakieś powiązanie pomiędzy zażywaniem wapna (tabletki o składzie: wapń+cynk+kwercetyna) a powstawaniem/niwelowaniem wyprysków?
...
biorę regularnie takie wapno z powodu alergii,ale nie widzę związku pomiędzy nim a skórą.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 23:11   #2450
magduhha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Unhappy Mój problem z trądzikiem. Liczę na rady, pomoc, zalecenia.

Witam Was.
Od jakiegoś czasu męczy mnie trądzik i chciałabym tutaj wszystko zebrać, ze tak powiem do kupy co mogę czego nie, co stosować, jak dbać myślę, ze macie jakieś swoje sposoby i rady, które chętnie poczytam nie tylko ja.
U dermatologa jestem dosyć częstym bywalcem, ale wizyta u niego pomogła mi tylko raz (na około rok) stosowałam wtedy Klindacin i Benzacne na raz, jeden żel nakładałam na drugi. Po pierwszej nocy okazało się, że jest diametralna poprawa. Po zakończeniu kuracji było okej, aż do jakiegoś momentu. Krosty znów zaczęły wyskakiwać kolejne leki jakie stosowałam to : Tetralysal, zawiesinka i papka robiona w aptece potem znów Klindacin i Benzacne (bez większej poprawy),Sudokrem, Brevoxyl- żadne z wymienionych leków nie pomogły. W międzyczasie chodziłam na zabiegi mikrodermabrazji, które dawały minimalne efekty, ale z racji stanu zapalnego skóry wszystko wracało. Stosowałam i stosuję kosemtyki z drogerii takie jak: Garnier czysta skóra Active do twarzy ( żel/peeling i tonik), Tołpa (żel i krem na noc), Garnier (płyn micelarny). Teraz używam od czasu do czasu Brevoxylu i codziennie kremu Nantes CLEAN&FRESH z jeżówką i zieloną herbatą. Oprócz trądziku moim problemem są też liczne ślady potrądzikowe, których jak mówiłam wcześniej mikrodermabrazja także nie zwalczyła. Dzisiaj zaczęłam kurację z witaminą B i calcium, może to coś pomoże. Przez trądzik czuje się bardzo oszpecona jest to jeden z moich większych kompleksów, nienawidze swojej twarzy przez krosty i ślady. CO WY ROBICIE Z TRĄDZIKIEM? JAK DBACIE O CERĘ? CO POLECACIE? JEŚLI GO ZWALCZYŁYŚCIE TO JAK? CZEGO UNIKACIE? A MOŻE JAKIEŚ DOMOWE SPOSOBY NA LECZNIE?
Czekam na odpowiedzi

Edytowane przez magduhha
Czas edycji: 2014-07-27 o 23:20 Powód: zapomniałam o jednym pytaniu
magduhha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 20:26   #2451
norna
Przyczajenie
 
Avatar norna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Mój problem z trądzikiem. Liczę na rady, pomoc, zalecenia.

co do mikrodermabrazji to nie radziłabym bo nawet najdelikatniejsza diamentowa w jakiś sposób przenosi bakterie,więc tylko się to potęguje.Co do wizyt u dermatologa to cóż mogę powiedzieć..Mnie po roku tak zniszczył twarz, że myślałam, że już do końca życia będę tak wyglądać. Od siebie mogę poradzić, żebyś odstawiła wszystkie rzeczy przepisane od dermatologa bo tylko pogorszysz sprawę (wiem co mówię bo z trądzikiem walczyłam kilka dobrych lat),zmywała na noc bezwzględnie makijaż, zainwestuj w krem na noc ze złuszczającymi kwasami AHA.stężenie 5% do 10% powinno wystarczyć(jeśli będziesz używała tego kremu teraz to radziłabym na dzień pod makijaż używać kremu z filtrem min.30 spf bo niezabezpieczanie twarzy po nocnej kuracji może skończyć się przebarwieniami i plamami) no i najlepiej żebyś odstawiła wszystko co ma laktozę bo to pozornie ma bardzo duże znaczenie.ja do tego piję jeszcze codziennie po jednej tabletce cynku. Trądzik miałam potworny a po dwóch miesiącach jak ręką odjął,tylko trzeba być konsekwentnym i naprawdę krem z kwasami,cynk witamina a +e spokojnie wystarczą do doprowadzenia skóry do porządku.ja dodatkowo dwa lub trzy razy w tygodniu robię maseczkę z jednej łyżeczki miodu i wyciśniętej kapsułki a +e. i Pamiętaj, że nawet bardzo tłusta skóra potrzebuje nawilżania bo jak się będzie zamiast nawilżać wysuszać to skóra będzie się bronić i produkować więcej łoju a tym samym bardziej będzie się zatykać i będzie więcej wyprysków. A co do blizn i przebarwień,krem złuszczający z kwasami w jakiś sposób pomaga ale bardzo delikatnie,ja dwa razy w tygodniu używam na noc kremu na przebarwienia i blizny.
Życzę powodzenia w walce,dasz radę

Edytowane przez norna
Czas edycji: 2014-07-28 o 21:10
norna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 21:01   #2452
magduhha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Mój problem z trądzikiem. Liczę na rady, pomoc, zalecenia.

Jakoś nigdy nie przesadzałam z mlecznymi produktami, sporadycznie zjem płatki z mlekiem. Teraz odstawiłam czekoladę i wszelkie słodycze. Zobaczymy jaki wpływ będzie to miało na moją twarz
magduhha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 21:14   #2453
norna
Przyczajenie
 
Avatar norna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Mój problem z trądzikiem. Liczę na rady, pomoc, zalecenia.

Chodzi mi o całkowite odstawienie mleka,jogurtów i serów. Mój dermatolog mi wpierał, że mam trądzik spożywczy od cukru. okazało się, że nie mam.to było przez laktozę
norna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 09:26   #2454
JennyMellor
Przyczajenie
 
Avatar JennyMellor
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 19
Dot.: Mój problem z trądzikiem. Liczę na rady, pomoc, zalecenia.

To, że u Ciebie odstawienie laktozy było przełomem nie znaczy, że u niej będzie tak samo. Oczywiście warto wyeliminować produkty takie jak mleko czy serki.. Bo nie są one dojrzałemu organizmowi potrzebne. Ale nadal pozostaje kwestia glutenu, z którym spotykamy się na każdym kroku. Zwariować można.
JennyMellor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 10:13   #2455
magduhha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Mój problem z trądzikiem. Liczę na rady, pomoc, zalecenia.

Mogłabyś podać mi nazwę tego kremu na przebarwienia i blizny? Zauważyłaś po nim jakieś zmiany?
magduhha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 12:32   #2456
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Całkowite wyleczenie trądziku, bez nawrotów...

moim zdaniem najlepiej się udać po poradę do specjalisty, jednak dobry dermatolog, odpowiednie leki i zabiegi mogą zdziałać cuda
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 18:24   #2457
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Problemy ze skórą twarzy

Witam,
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi w rozwiązaniu mojego problemu, który związany jest ze skórą twarzy. Mam 23 lata, jestem chłopakiem. Mam najprawdopodobniej skórę naczyńkówą, do tego bardzo wrażliwą, suchą oraz ze skłonnościami do trądziku. Podczas codziennego mycia moja skóra twarzy chwile po tym jest zaczerwieniona i uwidaczniają się na niej jeszcze bardziej syfy. Tak do godziny czasu, czasem dłużej po czym skóra wraca do stanu z przed umycia. Przez wiele lat nie zwracałem na to uwagi, ale od pewnego czasu zacząłem się tym interesować. Czemu tak się dzieje? Jaka może być tego przyczyna? Niestety jest to dopiero jeden z wielu problemów dotyczących mojej skóry.. Kolejny to ciągła reakcja, która objawia się czerwienieniem. Nawet zwykłe schylenie głowy, np. by zawiązać buta objawia się tym, że moją twarz robi się czerwona. Do tego dochodzi np. zjedzenie gorącej bądź pikantnej potrawy, przebywanie w gorących pomieszczeniach, np. na basenie które objawia się pieczeniem i rumieńcem na twarzy. Takich czynników jest o wiele więcej jak np. wystąpienia publiczne, czasami w trakcie rozmowy ze znajomymi np. jak spotkam kogoś na ulicy i zamienię z kim kilka słów bądź przyjście np. na wizytę do dentysty gdzie za chwile moja twarz jest czerwona... To chyba nie jest normalne, prawda? Najgorzej jest jak np. wrócę z zimnego do ciepłego pomieszczenia, gdzie po chwili moja twarz jest zaczerwieniona i rumieniec utrzymuje się kilka godzin. W tym czasie odczuwam mocne pieczenie twarzy. Tak samo działa na mnie alkohol. Wystarczy 2-3 piwka bym zaraz zrobił się czerwony. O wódce nie wspomnę, bo to już w ogóle koszmar dlatego unikam picia mocnych alkoholi a nawet w ostatnim czasie ograniczyłem alkohol do zera. Nawet jak się uśmiecham to moja skóra jest zaczerwieniona (policzki, okolice nosa i pod ustami - gdzie wyraźnie widać czerwony odcień, który się rozciąga).Ogólnie mówiąc moja skóra jest masakryczna. Do tego wszystkiego męczy mnie jeszcze trądzik. Co chwila wyskakują mi jakieś krostki. Najczęściej na czole i wielkie gule na policzkach (najczęściej na lewym). Po których zostają długo blizny.. I tak mam oszpeconą twarz przez krosty i te zaczerwienienia, których mam multum. W świetle dziennym moja twarz wygląda naprawdę masakrycznie.. Golenie się także jest problematyczne, bo zawsze mam spore podrażnienia. Wystarczy nawet, że będę przebywał 10-15 minut na słońcu by zaobserwować że moją skórę twarzy złapało słońce. Ostatnio (w maju) przebywałem na słońcu około 5h niestety musiałem skończyło się oparzeniem skóry twarzy.. Twarz wyglądała jakbym wyszedł z piekarnika dosłownie.. Naprawdę to jest dla mnie strasznie uciążliwe. Czy da się coś z tym zrobić? Zastanawia mnie fakt skąd wzięła się moja niby cera naczyńkowa skoro nikt u mnie w rodzinie nie ma? Ani mama, ani tata,bracia i siostra też nie nawet wujkowie i dziadkowie nie mają... Ja jako jedyny w rodzinie mam takie problemy ze skóra twarzy... Zacząłem dogłębnie analizować moją skórę twarzy i zauważyłem, że zaraz pod skóra widoczna jest krew, np. gdy zmarszczę czoło to te zmarszczone miejsca robią się czerwone, podczas uśmiechu podobnie czy jak zacznę robić głupie miny hehe.. Mam nadzieję, że opisałem wszystkie problemy, które dotykają moją skórę twarzy. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę. Czy istnieją jakieś zabiegi, które wzmocniły i pogrubiłby mi skórę twarzy? Przywróciły jej koloryt i by moja skóra tak nie reagowała? Do tego chciałbym się przy okazji zapytać jak mogę pozbyć się wyskakujących ciągłych krostek?

p.s. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale dodam, że mam wrodzoną wadę serca - dokładniej koarktacja aorty - związane jest z tym nadciśnienie.

p.s.2 Zapomniałem dodać, że obecnie do mycia twarzy stosuję emulsję Cetaphil, gdyż wcześniej używałem mydeł, które strasznie mi wysuszały twarz.

O to kilka zdjęć mojej "pięknej" skóry twarzy

1. http://s1.fotowrzut.pl/0MNI25NFX5/1.jpg
2. http://s1.fotowrzut.pl/TT2AHTPJV2/1.jpg
3. http://fotowrzut.pl/tmp/upload/VWF4VU7DX2/1.jpg

Edytowane przez sheva17
Czas edycji: 2014-07-29 o 18:31
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 18:34   #2458
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Problemy ze skórą twarzy

Masz cerę wrażliwą. Na naczynkową nie wygląda. Możliwe, że jest atopowa i nie toleruje alkoholu w składzie kosmetyków. Jeśli walczysz z trądzikiem to stosuj kosmetyki bez alkoholu i kwasu salicylowego w składzie. Możesz sięgnąć np. po olejek herbaciany.
Możliwa też np. alergia na metale. wtedy maszynkę jednorazową trzeba zastąpić golarką z osłoną, taką elektryczną bo podrażnia mniej niż zwykłe ostrza. Ja tak mam bo mam alergię na nikiel.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 18:42   #2459
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Dot.: Problemy ze skórą twarzy

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Masz cerę wrażliwą. Na naczynkową nie wygląda. Możliwe, że jest atopowa i nie toleruje alkoholu w składzie kosmetyków. Jeśli walczysz z trądzikiem to stosuj kosmetyki bez alkoholu i kwasu salicylowego w składzie. Możesz sięgnąć np. po olejek herbaciany.
Możliwa też np. alergia na metale. wtedy maszynkę jednorazową trzeba zastąpić golarką z osłoną, taką elektryczną bo podrażnia mniej niż zwykłe ostrza. Ja tak mam bo mam alergię na nikiel.
Cerę wrażliwą mam owszem ale także naczyńkową. Byłem u dermatologa i powiedział mi że mam cerę suchą i naczynkową. Moja skóra owszem nie przepada za alkoholem, bo kiedyś po goleniu stosowałem właśnie wodę z alkoholem i po nałożeniu skóra zrobiła się czerwona. Kupiłem sobie także maszynkę elektryczną, ale podrażnienia jak były tak są.
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 18:46   #2460
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Problemy ze skórą twarzy

Wygląda na to, że twoja skora jest płytko unaczyniona stąd te zaczerwienienie i to wszystko co opisujesz. Byłeś może u dermatologa?
powinieneś za wszelką cenę unikać nadmiernego przebywania na słońcu i stosować kremy z wysokim filtrem np; 50, ale uwaga na skład ponieważ niektóre składniki kremu mogą zapychać pory i trądzik nie będzie miał końca. Nie mam skóry naczynkowej, ale wiem że przy takim rodzaju cery nie wolno używać peelingów mechanicznych (jakie stosuje się przy cerze tłustej/trądzikowej) do tego nie wolno robić parówek ziołowych co jest bardzo pomocne przy zaskórnikach i nie wielkim trądziku.

Nie myj twarzy mocno ciepłą wodą, dbaj o sterylność ręcznika albo najlepiej używaj ręcznika jednorazowego unikniesz w ten sposób bakterii, co sprzyja trądzikowi.

Dodam jeszcze, że leczenie trądziku jest bardzo trudne i wymaga wiele cierpliwości bowiem nie ma maści czy kosmetyku który od razu zniweluje problemy cery.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.