Imię dla dziecka - wątek zbiorczy - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-09, 17:41   #3871
karolinka_87
Rozeznanie
 
Avatar karolinka_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 796
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

A co sądzicie o imieniu Liwiusz?

Dla Dziewczynki nie mielibyśmy problemu- byłaby Laura, ale bedzie Chłopak no i mamy dylemat...
karolinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 18:34   #3872
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Mnie się ostatnio podoba Miron i Dorian, a dziewczynka Estera i Regina Lubię nietypowe imiona, nie chciałabym, aby moje dziecko było jednym np z 5 w klasie

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------


U mnie w rodzinie jest i już wiem, że będzie miał przesrane. Wszyscy za plecami mówią na niego żydek, to co dzieci będą mówić?
Wyjątkowo obrzydliwe. Na Twoim miejscu "nie chwaliłabym" się tym.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o imieniu Liwiusz?

Dla Dziewczynki nie mielibyśmy problemu- byłaby Laura, ale bedzie Chłopak no i mamy dylemat...
Swego czasu MamaKtosia miała słabość do imion z końcówką "usz". Dla mnie takie sobie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 23:00   #3873
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie jest i już wiem, że będzie miał przesrane. Wszyscy za plecami mówią na niego żydek, to co dzieci będą mówić?

No i to jest właśnie to, o czym pisałam wyżej. Moi rodzice są ludźmi na poziomie i nie krytykują czyichś imion. Zapytani o zdanie ograniczają się do zwykłego "nie podoba/podoba mi się to imię", nigdy nikogo nie wyśmiewali, zwłaszcza z powodu imienia, i ja też nigdy tego nie robiłam, podobnie mój brat. Znam jednego Samuela i nie kojarzę, żeby ludzie się z niego śmiali. Znam za to osoby noszące te tzw. uniwersalne imiona (np. Anna, Marta, Michał, Piotr), z których dzieci robiły sobie obiekty drwin.

Jak w ogóle można za plecami (i nie tylko) wyzywać kogoś o "żydków"? Wybacz, ale dla mnie to jakieś kompletne dno społeczne.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 08:40   #3874
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
No i to jest właśnie to, o czym pisałam wyżej. Moi rodzice są ludźmi na poziomie i nie krytykują czyichś imion. Zapytani o zdanie ograniczają się do zwykłego "nie podoba/podoba mi się to imię", nigdy nikogo nie wyśmiewali, zwłaszcza z powodu imienia, i ja też nigdy tego nie robiłam, podobnie mój brat. Znam jednego Samuela i nie kojarzę, żeby ludzie się z niego śmiali. Znam za to osoby noszące te tzw. uniwersalne imiona (np. Anna, Marta, Michał, Piotr), z których dzieci robiły sobie obiekty drwin.

Jak w ogóle można za plecami (i nie tylko) wyzywać kogoś o "żydków"? Wybacz, ale dla mnie to jakieś kompletne dno społeczne.

Podpisuje sie rękoma i nogami. Aż mnie zatkało jak to przeczytałam.

A wracając do tematu - mnie sie imię Samuel podoba.

Liwiusz nie w moim guście.


iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 10:58   #3875
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Mnie się ostatnio podoba Miron i Dorian, a dziewczynka Estera i Regina Lubię nietypowe imiona, nie chciałabym, aby moje dziecko było jednym np z 5 w klasie

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------


U mnie w rodzinie jest i już wiem, że będzie miał przesrane. Wszyscy za plecami mówią na niego żydek, to co dzieci będą mówić?


jesli w twoim srodowisku mowia "zydek" na samuela to wiesz, estere kiepsko widze... (tez ze starego testamentu!)
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 17:23   #3876
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o imieniu Liwiusz?

Dla Dziewczynki nie mielibyśmy problemu- byłaby Laura, ale bedzie Chłopak no i mamy dylemat...
Nie podoba mi się kompletnie.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 11:14   #3877
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o imieniu Liwiusz?

Dla Dziewczynki nie mielibyśmy problemu- byłaby Laura, ale bedzie Chłopak no i mamy dylemat...
Mi się podoba, tylko problem ze zrobieniem...
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 11:37   #3878
In_Flagranti
Raczkowanie
 
Avatar In_Flagranti
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 329
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Dla mnie problem zdrobnień - to nie problem. Nie zamierzam słodko ciapkać do dziecka. Przecież to człowiek i nie widzę problemu mówić Liwiusz.
__________________

In_Flagranti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:07   #3879
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez In_Flagranti Pokaż wiadomość
Dla mnie problem zdrobnień - to nie problem. Nie zamierzam słodko ciapkać do dziecka. Przecież to człowiek i nie widzę problemu mówić Liwiusz.
Zaraz mnie zjecie i nazwiecie dnem, ale chybabym pękła ze śmiechu, słysząc jak ktoś na placu zabaw woła małego chłopca "Liwiuszu!"
Między Liwiuszem a słodkim ciumkaniem jest cała masa innych opcji.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:20   #3880
In_Flagranti
Raczkowanie
 
Avatar In_Flagranti
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 329
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Zaraz mnie zjecie i nazwiecie dnem, ale chybabym pękła ze śmiechu, słysząc jak ktoś na placu zabaw woła małego chłopca "Liwiuszu!"
Między Liwiuszem a słodkim ciumkaniem jest cała masa innych opcji.
Nikt ci nie broni pękać. Dla mnie lepiej brzmi "Liwiusz chodź tu" niż "Julciu czy Olisiu".
__________________

In_Flagranti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:24   #3881
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Mi się liwia podoba
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 12:29   #3882
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez In_Flagranti Pokaż wiadomość
Nikt ci nie broni pękać. Dla mnie lepiej brzmi "Liwiusz chodź tu" niż "Julciu czy Olisiu".
Co kto woli, ale jednak zawsze warto najpierw pomyśleć o dziecku, które będzie musiało nosić takie imię. Ja akurat uważam te wszystkie wymysły rodziców za skrajny egoizm i nie ma co zasłaniać się tym, że jak ktoś wyśmiewa/przezywa, to tylko o jego buractwie świadczy, bo buraki były, są i będą i reakcji ludzi nie zmienimy, a dziecko być może całe życie będzie musiało się z tym zmagać.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:51   #3883
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Co kto woli, ale jednak zawsze warto najpierw pomyśleć o dziecku, które będzie musiało nosić takie imię. Ja akurat uważam te wszystkie wymysły rodziców za skrajny egoizm i nie ma co zasłaniać się tym, że jak ktoś wyśmiewa/przezywa, to tylko o jego buractwie świadczy, bo buraki były, są i będą i reakcji ludzi nie zmienimy, a dziecko być może całe życie będzie musiało się z tym zmagać.
Co to znaczy wymysły rodziców? Przeciez to jasne, że to rodzice wybierają dziecku imię wg swoich preferencji. Dla jednych imię Liwiusz będzie powodem do kpin, a dla innych Samuel czy Denis.

IMię Liwiusz można zdrabniać zgrabnie, można ładnie mówić: Liwiuszu.
I nie zwarcać uwagi na osoby z kiepskim poczuciem humoru naśmiewające się z cudzengo imienia.
I tak moim zdaniem to płycizna mentalna jak ktoś (dorosły) nasmiewa się z dziecka ze wzglęu na jego imię.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:52   #3884
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie jest i już wiem, że będzie miał przesrane. Wszyscy za plecami mówią na niego żydek, to co dzieci będą mówić?
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Zaraz mnie zjecie i nazwiecie dnem, ale chybabym pękła ze śmiechu, słysząc jak ktoś na placu zabaw woła małego chłopca "Liwiuszu!"

Ja rozumiem sobie pogadać co się podoba a co nie,

ale takie zachowania względem dzieci w realu, spowodowane imieniem to dla mnie faktycznie ... dno, bo buractwo to mało powiedziane.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2014-11-11 o 12:59
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 13:33   #3885
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Co to znaczy wymysły rodziców? Przeciez to jasne, że to rodzice wybierają dziecku imię wg swoich preferencji. Dla jednych imię Liwiusz będzie powodem do kpin, a dla innych Samuel czy Denis.

I tak moim zdaniem to płycizna mentalna jak ktoś (dorosły) nasmiewa się z dziecka ze wzglęu na jego imię.
Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja rozumiem sobie pogadać co się podoba a co nie,

ale takie zachowania względem dzieci w realu, spowodowane imieniem to dla mnie faktycznie ... dno, bo buractwo to mało powiedziane.


Tacy ludzie, jak mówicie - płytcy mentalnie, mało kulturalni zawsze będą, obecnie chyba nawet ich coraz więcej, niestety.
Dlatego może też na ten fakt warto zwrócić uwagę wybierając imię, z którym nasze dziecko będzie szło przez całe życie.
Nie wiemy, czy nasze dziecko będzie pewne siebie i swojej wartości, a tym samym, czy będzie potrafiło nie zwracać uwagi na docinki spowodowane bardzo oryginalnym imieniem?


Imię Liwiusz nie podoba mi się, choć nie mam z nim żadnych złych skojarzeń.

.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 13:54   #3886
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Tacy ludzie, jak mówicie - płytcy mentalnie, mało kulturalni zawsze będą, obecnie chyba nawet ich coraz więcej, niestety.
Dlatego może też na ten fakt warto zwrócić uwagę wybierając imię, z którym nasze dziecko będzie szło przez całe życie.
Nie wiemy, czy nasze dziecko będzie pewne siebie i swojej wartości, a tym samym, czy będzie potrafiło nie zwracać uwagi na docinki spowodowane bardzo oryginalnym imieniem?


Imię Liwiusz nie podoba mi się, choć nie mam z nim żadnych złych skojarzeń.

.
Ta dyskusja już tutaj była
Moje dzecko ma imię rzadkie. Mało tego, że rzadkie (w języku polskim) to mieszkamy poza Polską.
Imie jest świetne, dziecko czasami teiwrdzi, ze wolałoby mieć inne imię, bo tubylcy mają czasami problem z wymową (jednej głoski).

Nikt nigdy się z mojego dziecka powodu imienia nie nasmiewał. To jest kwestia nie tylko kultury osobstej, ale i mentalności.
Brytyjczycy mają zakodowane, że zwykłym chamstwem są taie zachowania jak przedstawione powyzej.
Poza tym dla nich imię to imię, nie ma czego się naśmiewać. Nadają dziecku imiona, która w słowniku mają inne znaczenie wulgarne.
(np. imię Dick). Jakoś szczególnie ludzie imienia z takimi imionami nie łaczą.

Nie widzę więc powodu, by czyjeś ograniczenie umysłowe miało ograniczać moje wybory.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 14:00   #3887
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Ale życie z mottem w tle "co ludzie powiedzą" jest wg mnie bezsensu, w każdej sferze życia.

Zdecydowanie trzeba robić to co się uważa za słuszne, podoba nam a nie kierować buractwem.
A dzieci uczyć sobie radzić z różnymi sytuacjami w życiu, które mogą je spotkać niezależnie od imienia.


Poza tym w temacie imion to kwestia oryginalne jest dosyc ruchoma.
U mnie w dalekiej rodzinie były dwie burze z powodu imienia, teraz oboje mają 18 lat, jedno nosi imię Nikola, a drugie Franciszek. Że niby wszysycy będą się z nich śmiać i przezywać itp. A teraz nic w tym oryginalnego
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 14:25   #3888
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Ta dyskusja już tutaj była
Moje dzecko ma imię rzadkie. Mało tego, że rzadkie (w języku polskim) to mieszkamy poza Polską.
Imie jest świetne, dziecko czasami teiwrdzi, ze wolałoby mieć inne imię, bo tubylcy mają czasami problem z wymową (jednej głoski).

Nikt nigdy się z mojego dziecka powodu imienia nie nasmiewał. To jest kwestia nie tylko kultury osobstej, ale i mentalności.
Brytyjczycy mają zakodowane, że zwykłym chamstwem są taie zachowania jak przedstawione powyzej.
Poza tym dla nich imię to imię, nie ma czego się naśmiewać. Nadają dziecku imiona, która w słowniku mają inne znaczenie wulgarne.
(np. imię Dick). Jakoś szczególnie ludzie imienia z takimi imionami nie łaczą.

Nie widzę więc powodu, by czyjeś ograniczenie umysłowe miało ograniczać moje wybory.


A moje dzieci i ja żyjemy w Polsce i nasze społeczeństwo w bardzo wielu kwestiach jest odmienne od brytyjskiego, nie jest choćby tak wielokulturowe, co sprzyja większej tolerancji i otwartości.



Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ale życie z mottem w tle "co ludzie powiedzą" jest wg mnie bezsensu, w każdej sferze życia.

Zdecydowanie trzeba robić to co się uważa za słuszne, podoba nam a nie kierować buractwem.
A dzieci uczyć sobie radzić z różnymi sytuacjami w życiu, które mogą je spotkać niezależnie od imienia.


Poza tym w temacie imion to kwestia oryginalne jest dosyc ruchoma.
U mnie w dalekiej rodzinie były dwie burze z powodu imienia, teraz oboje mają 18 lat, jedno nosi imię Nikola, a drugie Franciszek. Że niby wszysycy będą się z nich śmiać i przezywać itp. A teraz nic w tym oryginalnego
"Co ludzie powiedzą" dla mnie dorosłej, ukształtowanej osoby nie ma znaczenia.
Natomiast nie chciałabym swoim dzieciom, do trudności jakie będę musiały pokonywać w życiu, dokładać jeszcze dodatkowych w postaci zmagania się ze specyficznym imieniem.

.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 14:48   #3889
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Zamiast od dzieci na podwórku trzeba by zacząć nauki kultury od dorosłych bo jak widać jej brakuje. To rodzić przekazuje wartości swojemu dziecku nawet czasami nie świadomie. Dziecko dokładnie widzi i słyszy co się dzieje na około i jak rodzice zaczną nawet mimochodem puszczać głupie uwagi na temat sąsiadki bo kulawa to dziecko przeniesie takie zachowanie na podwórek proste.
To w sumie smutne, że jesteśmy społeczeństwem tak mało tolerancyjnym i zwracamy uwagę na takie PIERDOŁY jak imię, kogoś wygląd czy ubiór a nie zwracamy uwagi gdy komuś się dzieje krzywda wtedy nasze sokole oko jakoś staje sie ślepe.
Jakoś mnie to osobiście drażni, że niby każdy może robić co chce, każdy wymaga swojej prywatności, ale sam papla na wszystkie strony bo przecież każdy może swoją opinie wyrazić. Chyba już się tego nie zmieni bo mamy to w genach.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 14:56   #3890
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Tacy ludzie, jak mówicie - płytcy mentalnie, mało kulturalni zawsze będą, obecnie chyba nawet ich coraz więcej, niestety.
Dlatego może też na ten fakt warto zwrócić uwagę wybierając imię, z którym nasze dziecko będzie szło przez całe życie.
Nie wiemy, czy nasze dziecko będzie pewne siebie i swojej wartości, a tym samym, czy będzie potrafiło nie zwracać uwagi na docinki spowodowane bardzo oryginalnym imieniem?
Dokładnie o to mi chodziło, ni mniej, ni więcej.
Bo dziecko takich okropnych i płytkich ludzi jak ja pewnie będzie spotykało przez całe życie i to ono może być wielokrotnie wystawione na docinki i głupie komentarze.

Poza tym dyskusja jest o nadawaniu imion w Polsce, kraju bardzo jednorodnym kulturowo. To chyba oczywiste, że w Anglii, w środowisku wielokulturowym, żadne imię nie będzie tak dziwić, więc argumenty o Anglii i jaki to w Polsce zaścianek i jaka nietolerancja są mało trafione. Niekoniecznie ma to związek z nietolerancją Polaków, a raczej z tradycją nadawania imion. Nie bez powodu pewne imiona po prostu nie przechodzą w urzędzie.

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2014-11-11 o 15:31
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 15:24   #3891
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
Mi się liwia podoba

Mi tez, jeśli bedzie córka to takie dam jej imie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 15:30   #3892
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
A moje dzieci i ja żyjemy w Polsce i nasze społeczeństwo w bardzo wielu kwestiach jest odmienne od brytyjskiego, nie jest choćby tak wielokulturowe, co sprzyja większej tolerancji i otwartości.





"Co ludzie powiedzą" dla mnie dorosłej, ukształtowanej osoby nie ma znaczenia.
Natomiast nie chciałabym swoim dzieciom, do trudności jakie będę musiały pokonywać w życiu, dokładać jeszcze dodatkowych w postaci zmagania się ze specyficznym imieniem.

.
Dla mnie piękne imię nie jest dodatkową przeszkoda. Jeśli komuś przeszkadza cudze imię to on ma problem w życiu nie mogę dziecko.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 23:24   #3893
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Człowiek bez kultury nie ma problemu ze specyficznym imieniem obcego dziecka. On pokpi, ośmieszy i pójdzie dalej nie zastanawiając się jakich bzdur naopowiadał, a dziecku ta szydera zostaje w głowie.

.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 23:56   #3894
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Dokładnie o to mi chodziło, ni mniej, ni więcej.
Bo dziecko takich okropnych i płytkich ludzi jak ja pewnie będzie spotykało przez całe życie i to ono może być wielokrotnie wystawione na docinki i głupie komentarze.

Poza tym dyskusja jest o nadawaniu imion w Polsce, kraju bardzo jednorodnym kulturowo. To chyba oczywiste, że w Anglii, w środowisku wielokulturowym, żadne imię nie będzie tak dziwić, więc argumenty o Anglii i jaki to w Polsce zaścianek i jaka nietolerancja są mało trafione. Niekoniecznie ma to związek z nietolerancją Polaków, a raczej z tradycją nadawania imion. Nie bez powodu pewne imiona po prostu nie przechodzą w urzędzie.
Gdzie znalazłaś to, że wątek jest o nadawaniu imion w Polsce?
Btw imię Liwiusz w urzędzie przejdzie. Imię mojego dziecka- rzadkie również przeszło. Co masz na myśli pisząc: tradycja nadawania imion?
Sugerujesz, że że względu na charakterystykę polskiego społeczeństwa trzeba być ostrożnym w swoich wyborach.
Idąc tym tokiem rozumowania pary mieszane (szczególnie pod względem rasy) nie powinny mieć racji bytu.

---------- Dopisano o 01:56 ---------- Poprzedni post napisano o 01:53 ----------

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Człowiek bez kultury nie ma problemu ze specyficznym imieniem obcego dziecka. On pokpi, ośmieszy i pójdzie dalej nie zastanawiając się jakich bzdur naopowiadał, a dziecku ta szydera zostaje w głowie.

.
Tyle, że nigdy nie wiesz czy dane imię szydere wywoła- widać to choćby czytając ten wątek.
Inna sprawa pretekstow do nasmiewania jest mnóstwo i nie da rady każdemu zapobiec. Czasem warto uczyć dziecko jak radzić sobie z przesmiewcami, zamiast uczyć jak się dostosowywać do tłumu.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 07:00   #3895
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość

Tyle, że nigdy nie wiesz czy dane imię szydere wywoła- widać to choćby czytając ten wątek.
Inna sprawa pretekstow do nasmiewania jest mnóstwo i nie da rady każdemu zapobiec. Czasem warto uczyć dziecko jak radzić sobie z przesmiewcami, zamiast uczyć jak się dostosowywać do tłumu.


Zawsze należy uczyć dziecko radzenia sobie z trudnościami, to jeden z ważniejszych elementów wychowywania, ale tak jak wcześniej napisałam, po co dokładać je już na starcie?
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 14:38   #3896
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Zawsze należy uczyć dziecko radzenia sobie z trudnościami, to jeden z ważniejszych elementów wychowywania, ale tak jak wcześniej napisałam, po co dokładać je już na starcie?
Ze mnie potrafili kpić w gimnazjum, że mam na imię Natalia, z mojej kuzynki Marii mieli polew, że to "Maryja"albo "sierotka Marysia", a już z mojej koleżanki Jessici nikt nigdy się nie śmiał. A przecież imię uznawane jest w naszym kraju za pretensjonalne i ośmieszające. Gdzie tu więc logika?

Rozumiem, że mamy się skupiac na tym co w społeczeństwie przejdzie nie budząc żadnych większych emocji? Czyli powinniśmy nadawać swoim dzieciom takie imiona jak klasyczna Anna, Katarzyna, Piotr, Paweł, Michał, bo a nuż jakieś dziecko albo dorosły człowiek je wyśmieje?

Jak myślisz, jak pewne imiona wprowadzano do naszego języka? Sądzisz, że każde imię od początku nie budziło kontrowersji?


Swoją drogą to rozumiem, że w swoim zestawie rad masz też punkt o tym, że dziecko trzeba przefarbować jak się rude urodzi, bo w końcu z rudych też się śmieją i po co już na starcie dziecku dokopywać, trzeba koniecznie ubierać je w sieciówkach, żeby przypadkiem nie wyróżniało się ciuchami, bo to też może spotkać się z brakiem akceptacji, no i koniecznie dziewczynka musi mieć dłuższe włoski, bo się będą inni śmiali, że to chłopak, a chłopiec krótkie, bo będą dzieci mu wytykać,że jest dziewczynką?
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 14:57   #3897
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
Swoją drogą to rozumiem, że w swoim zestawie rad masz też punkt o tym, że dziecko trzeba przefarbować jak się rude urodzi, bo w końcu z rudych też się śmieją i po co już na starcie dziecku dokopywać, trzeba koniecznie ubierać je w sieciówkach, żeby przypadkiem nie wyróżniało się ciuchami, bo to też może spotkać się z brakiem akceptacji, no i koniecznie dziewczynka musi mieć dłuższe włoski, bo się będą inni śmiali, że to chłopak, a chłopiec krótkie, bo będą dzieci mu wytykać,że jest dziewczynką?


Tyle wymieniłaś trudności, które mogą spotkać dziecko, to jeszcze mu specyficzne imię dołożyć i niech się hartuje od malucha

Edytowane przez ollastar
Czas edycji: 2014-11-12 o 14:58 Powód: lit.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 16:01   #3898
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Tyle wymieniłaś trudności, które mogą spotkać dziecko, to jeszcze mu specyficzne imię dołożyć i niech się hartuje od malucha
Dlatego najlepiej poczekać z imieniem do czasów nastoletnich wtedy będzie widać czy ma zadatki na grubaska, typowego rudzielca, piegusa, czy będzie mieć duży nos, małe oczy, krzywe zęby, koślawe nogi i duże stopy i do tego brzydko się śmiać i mieć paskudny głos
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 19:34   #3899
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Człowiek bez kultury nie ma problemu ze specyficznym imieniem obcego dziecka. On pokpi, ośmieszy i pójdzie dalej nie zastanawiając się jakich bzdur naopowiadał, a dziecku ta szydera zostaje w głowie.

.

Widocznie masz większe doświadczanie z ludźmi bez kultury, ja takich nie znam.

Na pewno swojego zycia ani mojego dziecka nie będę układać z myślą "ciekawe jak ludzie bez kultury na to zareagują" i robić w życiu to co jest akceptowane przez ludzi bez kultury. Idiotyzm.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 10:18   #3900
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

no dobra, to moze wrocimy do imion?

mi sie bardzo podoba imie Stella, niestety rymuje sie z nazwiskiem meza wiec glupio by brzmialo...
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-25 18:59:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.