Zapamiętywanie słówek... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-02, 18:32   #1
Justynuss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z pokoju, z laptopa
Wiadomości: 614
Exclamation

Zapamiętywanie słówek...


Kurcze, nie wiedziałam gdzie ten watek założyć, ale pomyślałam, ze tutaj jest najwięcej osób, więc umieściłam go tutaj.

W czym rzecz...

Otóż, chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób uczycie się słówek z języków obcych? Ja potrafie nauczyć się w jeden dzień dużej ilości słowek ale za 2-3 dni juz mało co pamietam Jak to zmienic? Jakie są wasze sposoby? Spisujecie sobie je gdzieś? A może są tutaj studentki jezyków obcych/nauczycielki? Ja podziwiam moją Panią Profesor, że zna tyle słówek i zwrotów z języka angielskiego.
Też bym tak chciała

Pomocy
__________________
Justynuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:44   #2
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: Zapamiętywanie słówek...

taa na pewno dałas dobrze- forum intemne o_O :P

nie wiem może weź poszukaj jakies programy do nauki których jest mnóstwo w internecie, ja kiedys mialam różne i bylo takie coś jak program 'pytacz master ' haha xD ze cie przepytywał i to byla taka gra czy cos i są ustawienie i mozesz sama strorzyc taki test z czego ma cie przepytywac , ale ja tego bardziej używałam jak sie uczyłam stolic państw na geografie..
a ja ogolnie spisuje na kartce po lewej po pol, po prawej po ang, i kujeee.. a potem te co umiem skreślam i jest ;]

albo weź sobie zrob karteczki i na jednej stronie napisz po polsku na na odwrocie po anigelsku i losuj i mów a jak nie wiesz to sprawdzaj ;]
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 19:23   #3
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Zapamiętywanie słówek...

kucie słówek nie jest dobrym pomysłem.
Jest nieefektywne, najwazniejszy jest kontekst.
co z tego, ze bedziesz znała słowo, skoro nie bedziesz umiala go poprawnie uzyc?

moim zdaniem najlepsza metoda jest czytanie w danym jezyku, a słowa ktorych nie umiesz tłumaczysz na marginesie równiez NIE po polsku.
sa specjalne ksiazeczki w przyzwoitych cenach, wlasnie do przyswajania słownictwa, ktory mozna dobrac do własnego poziomu.

słuchajac ulubionych piosenek szukaj w internecie słów, i sprawdzaj słowa, których nie rozumiesz.
cwicz wizualizacje, czyli wyobrazaj sobie daną rzecz czy tez czynnosc, ucz się slowek na obrazkach.

kuciu słownictwa mówie zdecydowane nie, bo jak sama pisalas - natychmiast się je zapomina.
i pisze to jakos studentka filologii angielskiej, która nie ma żadnych problemów z nauką słownictwa
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 19:32   #4
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Zapamiętywanie słówek...

Cwiczenie czyni mistrza. Mi po latach nauki jezykow obcych zapamietanie jakiegokolwiek słowa,czy nazwy leku przychodzi z łatwoscia. A uczyc sie- kojarzyc,czesto słowka sa podobne,inne wryc,napisac je sobie(ja np jestem wzrokowcem)podkereslic podkreslaczem.Ja miałam zawsze na kartce wypisane i ryłam na pamiec- tego inaczej sie nie da(chyba ze w obcym kraju) czy rozmowie z obcokrajowcami,czasem z piosenki. Poza tym mozg najwiecej przyswaja przez pierwsze 45 min,potem 15 minut przerwy,znowu z 45 min, 20 min przerwy i jeszcze powtorzyc.tyle,isc spac.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:09   #5
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 461
Dot.: Zapamiętywanie słówek...

Ja na początku robiłam tak, że próbowałam tłumaczyć teksty piosenek. Jeśli nie znałam danego słowa, zapisywałam go i sprawdzałam w słowniku. Później były większe testy. Jakoś udawało mi się dużo zapamiętywać. Ale ostatnio nie używałam często obcego języka, więc pozapominałam dużo słówek
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 21:34   #6
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Zapamiętywanie słówek...

Na stronie www.ang.pl jest fajny - wg mnie - system, najpierw musisz się zarejestrować, a potem klikasz "nauka słówek" i masz programik, z którego korzystasz online. Możesz ustawić, ilu słówek dziennie chcesz się uczyć, a co jakiś czas program Cię sprawdza, więc nie jest tak, że jednego dnia wkujesz, a potem już tego słowa nie zobaczysz na oczy i natychmiast wyleci z pamięci Już dosyć dawno tego nie używałam - trzeba sobie wyrobić nawyk - ale do tej pory pamiętam różne dziwne wyrażenia których sama bym się nie nauczyła (po co komu "karczoch" po hiszpansku, heh), a zatem działa
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 08:46   #7
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Zapamiętywanie słówek...

ja studiuje fil angielska- zeby nauczyc sie slowka musisz wiedziec jak uzyc go w zdaniu, musisz znac synonim i antonim i musisz wiedziec ja je poprawnie wymowic
pomocne jest robienie rysunkow, map umyslu, uczenie sie kategoriami itp
po skonczonej nauce powtorz to czego sie nauczylas po 10 minutach, pozniej po kilku dniach, tygodniach, miesiacach

powodzenia
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.