Anoreksja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-03, 11:21   #1
Zenia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22

Anoreksja


Nie mam pojęcia, czy umieściłam tego posta w dobrym miejscu.
Chciałabym tylko zadać pewne pytanie. Moja koleżanka jest anorektyczką, powoli próbuje wyjść z choroby, lecz, jak wiadomo, nie jest łatwo. Jest ona również uzależniona od ćwiczeń, nie musi być ich wiele, ale czuje potrzebę wykonania chociażby kilku przysiadów po posiłku. Ostatnio zaproponowała mi wypad na rower, i tu rodzi się moje pytanie, czy taka aktywność fizyczna moze przyczynić się do jakiegoś znacznego spadku wagi lub po prostu jest niekorzystna dla osób, które cierpią na anoreksję? Lubię spędzać czas aktywnie i chętnie pojeździłabym z nią trochę, ale nie chcę w żadnym stopniu przyczynić się do pogorszenia jej stanu
Zenia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 15:46   #2
mariok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Anoreksja

Z tego co wiem anoreksja to choroba psychiczna nie fizyczna i jazda na rowerze na pewno nie zaszkodzi. Jeśli nie będą to forsowne wyścigi tylko spokojny "spacer" rowerowy to trochę kalorii zejdzie, ale to nie przeszkoda. Miłej przejażdżki
mariok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 00:48   #3
Akasta
Zadomowienie
 
Avatar Akasta
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 1 813
Dot.: Anoreksja

Cytat:
Napisane przez Zenia_ Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, czy umieściłam tego posta w dobrym miejscu.
Chciałabym tylko zadać pewne pytanie. Moja koleżanka jest anorektyczką, powoli próbuje wyjść z choroby, lecz, jak wiadomo, nie jest łatwo. Jest ona również uzależniona od ćwiczeń, nie musi być ich wiele, ale czuje potrzebę wykonania chociażby kilku przysiadów po posiłku. Ostatnio zaproponowała mi wypad na rower, i tu rodzi się moje pytanie, czy taka aktywność fizyczna moze przyczynić się do jakiegoś znacznego spadku wagi lub po prostu jest niekorzystna dla osób, które cierpią na anoreksję? Lubię spędzać czas aktywnie i chętnie pojeździłabym z nią trochę, ale nie chcę w żadnym stopniu przyczynić się do pogorszenia jej stanu
To zależy jak bardzo jest wyniszczona. Jeśli jej BMI jest bardzo niskie, to powinna jeść i jak najwięcej odpoczywać. Jeśli nie jest tak źle, to rower i ruch nie zaszkodzą. Najgorsze, że kompulsywnie ćwiczy.
Ale ja wiem, że to łatwo się mówi, rozum swoje, a emocje swoje. Jak będzie chciała jeździć to będzie to robić, jako przyjaciółka możesz zadbać o to, aby nie była to forsowna jazda i żeby zjadła coś podczas wysiłku lub po nim.
Akasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 14:01   #4
Linka1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Anoreksja

Odpowiem Ci z własnego doświadczenia (z punktu widzenia chorej): NIE JEDŹ. To jest typowe dla anoreksji, łączenie spotkań ze znajomymi z aktywnością fizyczną. Twoja przyjaciółka robi to podświadomie. Zamiast roweru zaproś ją na lody, nie żartuję. Podczas wychodzenia z anoreksji należy zaprzestać WSZELKIEJ aktywności fizycznej!
Linka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 09:40   #5
NakarmUmysl
Raczkowanie
 
Avatar NakarmUmysl
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 42
Dot.: Anoreksja

Cytat:
Napisane przez Linka1000 Pokaż wiadomość
Odpowiem Ci z własnego doświadczenia (z punktu widzenia chorej): NIE JEDŹ. To jest typowe dla anoreksji, łączenie spotkań ze znajomymi z aktywnością fizyczną. Twoja przyjaciółka robi to podświadomie. Zamiast roweru zaproś ją na lody, nie żartuję. Podczas wychodzenia z anoreksji należy zaprzestać WSZELKIEJ aktywności fizycznej!
Nie zgodzę się z tym. Aktywność fizyczna poprawia nastrój, a że wychodzenie z choroby nie jest łatwe, przyrost kilogramów często przygnębia, może skończyć się depresją. Lekka przejażdżka rowerem z przyjaciółką zrobi pewnie więcej pożytku niż szkody. Lody to również dobry pomysł, jasne, ale rower, czemu nie? Chyba, że rzeczywiście jest mocno wyniszczona, wszystko zależy.
__________________
Zgłodniałaś? Wpadnij na mój profil i zobacz jak nakarmić umysł
NakarmUmysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 10:40:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.