W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-10-16, 19:36   #1
claudiaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 201

W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane


Dobry wieczór
W³a¶nie wieczorami najbardziej ¿a³ujê, ¿e tak obcie³am w³osy.
Chcia³am fryzury emo, w³osy pocieniowane na ca³ej d³ugo¶ci. Fryzierka odradza³a mi, ale ja siê upar³am. Pomy¶la³am, ¿e raz siê ¿yje, chcia³am zmian. No i mam, ale na gorsze
We w³osach wygl±dam okropnie, strasznie mi odstaj± i wyd³u¿aj±, wyszczuplaj± twarz; kosmyki odstaj± (dlatego w³osy wygl±daj± na zniszczone, aby by³y g³adkie musia³abym u¿yæ prostownicy(NIE! Tylko nie prostownica!)). Muszê ci±gle wi±zaæ w kucyk.
Zawsze by³o mi ³adnie w normalnych w³osach, tzn. mniej wiêcej wyrównanych, mo¿e troszkê pocieniowanych.
Zwracam siê do was o poradê, bo ju¿ sama nie wiem co robiæ.
Sprawa ma siê tak:
Najkrótsze pasmo pocieniowanych w³osów to 14 cm( siêga do ma³¿owiny usznej)
Najd³u¿sze ok 26 cm, siêga prawie w po³ ³opatki

Chcia³abym wyrównaæ w³osy "jak od linijki". Rozwa¿am dwa sposoby rozwi±zania sprawy z w³osami.

I. Poczekaæ, a¿ pasmo 14 centymetrowe osi±gnie d³ugo¶æ do brody. Nastêpnie obci±æ. I ju¿ mieæ w³osy równiutkie I króciutkie

II. Nie decydowaæ siê na takie radykalne obciêcie, lecz stopniowo "schodziæ" z cieniowania (oczywi¶cie, gdy najkrótsze pasmo osi±gnie d³ugo¶æ do brody)

III. Zostawiæ pocieniowane w³osy, gdy¿ mo¿e jak urosn±, mog± byæ ³adne

I w³a¶nie nie wiem, co wybraæ. Czy w³osy pro¶ciutkie s± piêkne? A mo¿e pocieniowane równie¿? Tyle, ¿e w tych ostatnich mam takie "schody". Siostra i mama mówi± mi, ¿e sp³aszcza mi to g³owê z ty³u(ale to g³upio brzmi), a z przodu wyd³u¿a i wyszczupla moj± ju¿ chud± twarz( co równie¿ sama zauwa¿y³am). Je¶li mam poznaæ szczer± opiniê, to w³a¶nie u nich, zawsze mi dobrze doradza³y( i przestrzega³y przed cieniowaniem).
Siostra mi doradza nr I. Ale mi tak bardzo szkoda obcinaæ te w³osy W koñcu siêga³yby ju¿ o 10 cm wiêcej.

Co zrobi³yby¶cie na moim miejscu?
Co my¶licie o pocieniowanych a pro¶ciutkich w³osach? Które piêkniejsze, seksowniejsze, przyci±gaj±ce uwagê?

Zdjêcia
1 Moje marzenie. Zdjêcie u¿ytkowniczki klaudynka4. Piêkne!
2 i 3 Najkrótsze pasma
4Najd³u¿sze pasma

Edytowane przez claudiaa9
Czas edycji: 2010-10-17 o 15:19
claudiaa9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-16, 20:06   #2
ifg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

Tu nie chodzi o cieniowanie, tylko ogólnie o to jak je obciê³a fryzjerka.. ka¿dy fryzjer ma inna technikê, a poza tym ka¿demu pasuje inna fryzura - jedni wygl±daj± lepiej w cieniowanych inni gorzej.
Ja np nie lubiê w³osów ciêtych kompletnie na prosto, ogólnie zawsze je cieniujê, a mam je za ³opatki. Jak dawno by³a¶ u fryzjera? To normalne, ¿e po takim ciêciu w³osy potrzebuj± troszkê czasu aby u³o¿yæ po swojemu. Ja by³am ostatnio u fryzjera i te¿ trochê przesadzi³a z cieniowaniem, nie podoba³o mi siê kompletnie, ale min±³ tydzieñ i w³osy s± boskie, gdybym mia³a je uciête na prosto jak od linijki to by³y by niesamowicie ciê¿kie (mam bardzo grube, gêste w³osy), a tak ³adnie unosz± siê od nasady. Fakt, ¿e u¿ywam prostownicy na niektóre pasemka, jak nie chc± siê u³o¿yæ, ale mimo to mam w³osy w ¶wietnej kondycji. A jak je suszysz? Je¶li wysychaj± same, bez suszarki, to normalne, ¿e ka¿dy bêdzie wywija³ siê w inn± stronê...
Ja bêd±c na Twoim miejscu na pewno nie obciê³abym w³osów na krótko, daj im troszkê czasu
ifg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-16, 20:22   #3
claudiaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 201
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

Ju¿ minê³o ponad 15 dni. Na razie w³osy nie chc± siê uk³adaæ, tworzy siê taki "grzybek". Dlatego zwi±zuje. Raz podtapirowa³am, ale zaraz opad³y. Pokrêci³am, wyprostowa³am ale zaraz wróci³y do swego poprzedniego stanu (czyli nijakie, krzywe). Te w³osy po prostu s± jakie¶ dziwne, zaraz siê rozwalaj±. Wybawienie: kucyk. Nie s± grube, takie ¶rednie. Nakupi³am kosmetyków i suplementów, aby szybciej ros³y. Suszê naturalnie. Chyba muszê wykazaæ siê cierpliwo¶ci± i poczekaæ, bo z moim szczê¶ciem to jeszcze gorzej siê oszpecê
__________________
MOJA WYMIANA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=553155
claudiaa9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-16, 21:48   #4
Alexia_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

Lepiej poczekaj a¿ trochê urosn± i dopiero obetnij. Ja podobnie siê "za³atwi³am", jak rok temu zrobi³am sobie grzywkê na bok, czasem warto pos³uchaæ fryzjerki...
Alexia_87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-16, 22:43   #5
tienne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

Radzê odczekaæ a¿ trochê odrosn± i obci±æ (ale nie wszystkie równo), ¿eby nie by³o takich schodów... Ka¿dy raz w ¿yciu zrobi sobie co¶ takiego z w³osami, czego potem ¿a³uje.. ja siê za³atwi³am trwa³± na prostych d³ugich w³osach, które musia³am ¶ci±æ do linii brody..
Powodzenia
tienne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-17, 06:01   #6
claudiaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 201
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

czyli najlepsza opcja I? Zapomnia³am dodaæ, ¿e nawet jak wysuszê suszar±, to pasma siê wywijaj±
__________________
MOJA WYMIANA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=553155
claudiaa9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-17, 10:46   #7
regiata
Raczkowanie
 
Avatar regiata
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

A nie lepiej by³oby je ¶ci±æ do ramion? Teraz wygl±da to nieciekawie, bo jest du¿a ró¿nica miêdzy d³ugo¶ci± najkrótszego i najd³u¿szego pasma. Gdyby podci±æ je np. do ramion mog³aby¶ uzyskaæ efekt taki jak na zdjêciu.
regiata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 12:38   #8
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 1 692
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

¦cinaj stopniowo. 2 cm miesiêcznie z tych najd³u¿szych, za jakie¶ pó³ roku bêd± ju¿ lepsze, bo siê bêd± wyrównywaæ. Odradzam radykalne ciêcie, bo by¶ musia³a w ogóle siê na grzyba teraz ciachn±æ.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-17, 15:38   #9
MaddeLena
Przyczajenie
 
Avatar MaddeLena
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

ja proponujê prostowaæ w³osy, zawsze to bêdzie lepiej wygl±da³o ni¿, jak to sama okre¶li³a¶, 'grzybek'. fakt, fryzjerka siê nie popisa³a. dlatego ja ju¿ od d³u¿szego czasu ufam tylko swoim d³oniom i na razie dobrze na tym wychodzê. ; )
a co do zapuszczania.. lepiej chyba bêdzie poczekaæ a¿ trochê odrosn± (mo¿e akurat bêdzie lepiej?) i stopniowo wyrównywaæ. powodzenia.
__________________
'nawet ma³y du¿o mo¿e,
wiara w siebie mu pomo¿e'
MaddeLena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-17, 16:42   #10
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomo¶ci: 2 074
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

Dwa lata cieniowa³am w³osy. Zazwyczaj mia³am w³osy podcinane do ³opatek i cieniowane z d³ugo¶ci tak, ¿e najkrótsze, wierzchnie pasma ledwo siêga³y karku. Po wielu latach noszenia bezkszta³tnej burzy d³uuugich i gêstych w³osów taka w³a¶nie - lekka i modna fryzura by³a dla mnie mi³a odmian±. No, ale niestety cieniowanie wygl±da³o dobrze tylko wtedy, gdy:
1) wyprostowa³am je
2) dobrze spa³am - znaczy siê, gdy w³osy dobrze u³o¿y³y siê na poduszce i rano wstawa³am z fajnymi falami na g³owie; ale wierz mi, to nie zdarza³o siê zbyt czêsto
w pozosta³ych przypadkach w³osy odgina³y siê, zawija³y w ró¿nych kierunkach, np. te najd³u¿sze zawija³y siê pod spód, by³y proste; te z wierzchu odgina³y siê na zewn±trz, wiêc nie raz pozostawa³o mi tylko z³apaæ za prostownicê i doprowadzaæ tê szopê do porz±dku.
Dodam tylko, ¿e moje w³osy s± ekstremalnie proste, sztywne i grube, nawet trudno jest je pokrêciæ, bo po rozczesaniu z loków zostaje tylko puszysta szopa. Nigdy nie powiedzia³abym, ¿e cieniowanie takie rzeczy bêdzie z nimi wyprawiaæ
Tote¿ uwa¿am, ¿e jak cieniowanie na d³ugich w³osach, to tylko krêconych i podatnych/faluj±cych sie (oczywi¶cie tu z cieniowaniem nalezy uwa¿aæ). Je¶li za¶ na prostych, to krótkich - nadaje kszta³t fryzurze i pó³d³ugich. Proste, d³ugie w³osy, moim zdaniem, wygladaj± najlepiej lekko ¶cieniowane po bokach.

Gdy cieniowanie zaczê³o mnie wkurzaæ, podobnie jak Ty, zaczê³am zastanawiaæ siê co dalej. No i w³a¶nie postanowi³am, ¿e poczekam a¿ w³osy podrosn± i bêdê stopniowo, co kilka miesiêcy podcinaæ. No i uda³o siê Dzi¶ nie mam ¿adnych warstw, w³osy s± proste i nie muszê siê meczyc z prostownic±.
Takie zapuszczanie niestety proste nie jest. Trzeba wiele cierpliwo¶ci, bo to proces czasoch³onny. No i dochodzi kwestia niszczenia siê nieskracanych pasemek. Ja np. co kilka miesiêcy podcina³am tylko dó³, a te najkrótsze pasma, które mia³y siê zrównaæ z do³em pozostawa³y nieruszane. W pewnym momencie przedstawia³y obraz nêdzy i rozpaczy, tak by³y porozdwajane i nierówne. Mog³am je skróciæ, ale wiedzia³am, ¿e w ten sposób zrobiê krok w ty³ w zapuszczaniu i znów oddalê siê o kilka miesiêcy od posiadania równych w³osów.
No ale uda³o siê
lalalabamba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-17, 17:08   #11
claudiaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 201
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

Powoli zaczynam akceptowaæ te w³osy, ale jest mi trudno. Kole¿anka powiedzia³a mi, ¿e wygl±dam bardzo ³adnie w zwi±zanych w³osach, z grzywk± do góry. Postanowi³am przebiedowaæ ten rok szkolny, chodz±c ca³y czas w zwi±zanych. I zapuszczaæ. W podpisie mam od 14 cm, gdy¿ mam zamiar mieæ proste. Tych najd³u¿szych nie liczê ( 26 cm pójdzie spaæ).
Jutro ju¿ mia³am i¶æ umówiæ do pierwszego lepszego fryziera, aby ¶ci±æ ju¿ w³osy. Za³amkê mia³am. Na szczê¶cie siostra odwiod³a mnie od tej my¶li.
Jak te 14 cm stanie siê 30 cm (tak na oko poda³am, bardziej chodzi mi "do po³owy szyi"), to zetnê tê resztê. Jednak radzicie, aby stopniowo podcinaæ i w³a¶nie nie wiem, czy od razu ¶ci±æ. Ale to chyba ró¿nicy nie ma. Trzymajcie kciuki
Oto moje w³osy przed obciêcie
__________________
MOJA WYMIANA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=553155
claudiaa9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 20:26   #12
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 827
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

ja mam w³osy poni¿ej "po³owy" pleców. Co miesi±c dopada mnie tzw.zw±tpienie i znudzenie i wtedy wchodzê na wizaz i czytam "NIE ¦CINAJCIE W£SÓW" , przypominam sobie jak kiedy¶ siê skrzywdzi³am krótk± fryzur± i od razu mi przechodzi


Tobie muszê powiedzieæ, ¿e mia³a¶ piêkne w³osy
I nigdy wiêcej ich nie skracaj i nie cieniuj na ca³ej d³ugo¶ci!!!

Ja Ci radzê tak:
no¶ kitkê. (ponoæ w upiêtych wygl±dasz dobrze wiêc wybierz t± najlepsz± opcjê na ten czas zapuszczania).
Zapu¶æ w³osy. Jak ju¿ bêd± d³ugie wycieniuj DELIKATNIE DÓ£, wtedy fryzura jest zalotna, w³osy lepiej siê uk³adaj± i wygl±da to na plecach korzystnie. (tzw. delikatny szpic)
W³osy le¿±ce na g³owie i te na d³ugo¶ci szyi zostaw PROSTE, nie cieniuj ich u góry!!


Co do w³osów "prostych jak od linijki" - masakra, nie podoba mi sie to.
Najlepiej wygl±daj± d³ugie w³osy, równe od góry a wycieniowane na samiutkim dole.

pozdr
__________________
CZYTAJ SK£AD ! ! !


masz prawo wiedzieæ co jesz.

BJean jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-28, 21:50   #13
greendream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: wawa
Wiadomo¶ci: 13
GG do greendream
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

ja sie specjalizuje w strzyzeniu takich fryzur i jesli chcesz to zgrabnie ci je poprawie tak abys byla zadowolona. Niestety mialam podobny problem kiedys i niestety plakalam ,lecz to spowodowalo,ze zotalam fryzjerka.
da sie te wlosy jeszcze odratowac. a jesli chcesz miec dlugie to mozna je sprawnie i tanio przedluzyc. Niestety wiele fryzjerow nie pracuja w tej dziedzinie z zamilowania.... i popelniaja taki wlasnie bledy. Ja na twoim miejscu nie zaplacilabym za taka krzywde. Pozdrawiam
greendream jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-11-09, 14:17   #14
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego ¶wiata
Wiadomo¶ci: 3 020
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

jak na moje oko, to Ty masz faluj±ce w³osy. zajrzyj do forum dla zakrêconych i zacznij je prawid³owo stylizowac. Spróbuj pougniatac w³osy na bezalkoholowej piance lub ¿elu. Rozczesuj tylko jak sa z od¿ywk±, a potem wygniec. Powinnas miec bardzo ³±dne fale- ta cieniowana fryzurka dobrze to podkre¶li.

schodz z cieniowania stopniowo, bêdziesz ¿a³owac d³ugo¶ci, jak siê do niej przyzwyczai³as. Raz kucyk, raz fale i jakos przetrwasz. W³osy cieniowane maj± to do siebie, ze im bardziej odrastaj±, tym lepiej wygl±daj±.

ja schodiz³am z cieniowania, bo wymarzy³am sobie proste jak od linijki ciêcie. wszystko pieknie- zesz³am- zosta³y mi w³osy do brody. i.. wyglada³am okropnie- poniewaz mam duzo w³osów, to na dole robi³o siê grubiej niz na górze i mia³am taki trapez albo dwa wiszace trójkaty- do poci±g³ej buzi to nie wygl±da dobrze, jak ch³opiec stajenny. ale wszytsko zalezy od buzi i d³ugo¶ci w³osów- bardzo d³ugie i ciete prosto s± piekne.
__________________
W³osy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2010-11-09 o 14:21
mysia m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-11-10, 20:56   #15
claudiaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 201
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

Moje w³osy falowa³y siê, gdy by³y d³ugie. Mia³y to do siebie, ¿e bêd±c zniszczone ci±g³ym rozja¶nianiem, potem malowaniem na naturalny kolor, by³y podatne. Teraz mo¿e trochê, ale nie jest mi do twarzy. Gdy raz próbowa³am, to ta gora jeszcze bardziej siê uwydatnia³a:< Jednak postanowi³am, ¿e nie bêdê zapuszczaæ w³osów prostych jak od linijki, lecz te, które s± teraz.
mysia m
"W³osy cieniowane maj± to do siebie, ze im bardziej odrastaj±, tym lepiej wygl±daj±"
Zaczynam i¶æ twoim tokiem my¶lenia. Jak mowisz, proste nie pasuj± do poci±g³ej twrzy. Ja w³a¶nie mam poci±g³± i chyba zrezygnuje z w³osów "prostych jak od linijki". No wiêc bedê zaczynaæ od conajmniej 20 cm (du¿o wcze¶niej podcie³am, ale ju¿ nie dotknê no¿yczek).

Zauwa¿y³am, ¿e moje w³osy bêd±c krotsze d³u¿ej utrzymuj± loki (ok dwa dni) To MEGAA rekord, gdy¿ na d³ugich trzyma³y siê ok. 30- 60 minut Oczywi¶cie stosujê du¿o lakieru, który niestety wysusza, ale rekompensuje to moim w³osom stosowaniem maseczek i olejków (m. in. kokosowy) Inaczej gdybym nie u¿ywa³a, to po³ h i po lokach
__________________
MOJA WYMIANA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=553155
claudiaa9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-11-12, 07:50   #16
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego ¶wiata
Wiadomo¶ci: 3 020
Dot.: W³osy jak od linijki a w³osy cieniowane

oj to koniecznie zjarzyj do zakrêconego forum jak prawid³owo pielêgnowac fale i loki a bedziesz mia³a burzê sprêzynek Lakier to zabójstwo dla w³osów z tendencj± do krêcenia siê, bo wysusza. Dobrze, ze stosujes zoleje, ale jak chcesz fajnie i na d³uzej wystylizowac w³oski, to u¿ywaj pianki bezalkoholowej, np wellaflex a po umyciu wgniec w d³ugosc w³osów balsam bez sp³ukiwania np, joanna mleko i miód- w³oski cudownie pachn± i d³ugo s± nawil¿one. Niektórym dziewczynom starcza za stylizator i juz nawet nie musza uzywac pianek czy ¿elu

Sama sie przekona³as, ¿e w³oski niecieniowane do szczup³ej buzi nie pasuj±. Ale nie szkodzi, pomysl ze takie cieniowane pazurki s± jakby czesane wiatrem, maj± mnóstwo dynamiki a loczki trzymaj± siê lepiej i maj± lepiej zdefiniowany skrêt, bo maj± miejsce na krêcenie siê.
__________________
W³osy
mysia m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.