... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 17:37   #61
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez Lady Zgaga Pokaż wiadomość
Ale po tym jak trafiłam na wizaż i na kosmetyki mineralne , wywaliłam wszystkie fluidy , podkłady

Mówię Ci , weź zainwestuj w podkład mineralny EDM formuła Intensive

Takiego efektu nie uzyskasz po żadnym zwykłym fluidzie/pudrze , nie dośc że nie zapycha to ładnie matuje , zakrywa rozszerzone pory , każdego pryszcza (no prawie )
+ Flat Top'a i będziesz wyglądać pięknie
Tak, EDM jest najlepszym lekarstwem dla duszy
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 17:52   #62
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez Lady Zgaga Pokaż wiadomość
Ręce opadają , a tyle o tym się pisze... i niektórzy ciągle to samo
Przecież nie od dziś wiadomo że firmy które produkują kosmetyki dla trądzikowców , wywalają wazelinę , parafinę i glicerynę ze skłądów tych kremów (mówię tu o dobrych firmach , to czy gliceryna zapcha zależy też od jej stężenia )

Było robione tyle badań w USA , jak to parafina wpływa na ludzkie pory że np. z talkiem z podkładach czy z tlenkkiem tytanu tworzy czopy w ujściach gruczołów łojowych


Że leki apteczne na wazelinie nie mają dobrego działania na skórę , ponieważ tworzą warstwę którą zmyjesz tylko benzyną apteczną

Można by tu jeszcze długo wymieniać , odrazu mówię : masz cerę trądzikową lub mieszaną , wystrzegaj się parafiny

To samo podkłady z parafiną lub z "mineral oil "czy jak to tam się pisze
Cera sucha - to ok , stworzy warstwę na skórze przez którą nie będzie "uciekać " woda (chodzi o nawilżenie skóry )
Toż właśnie mówię - używam kosmetyków KTÓRE MAJĄ TO W SKŁADZIE i nic się nie dzieje Mam zacząć zauważać problemy ze skórą bo w USA robiono jakieś badania?
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:03   #63
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 50
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Co innego jedna osoba , a co innego wiele osób

Tu nie ma tak że np. jednej zaszkodzi a jednaj nie... w iekszości przypadków szkodzi , ja opieram swoje przekonania na badaniach no i na obserwacji swojej skóry / znajomych /koleżanek
Już nawet Dr Różański poświęcił na parafinę parę wpisów , wystarczy poszukać

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

ale oczywiscie kłócic sie nie bede , jesli Ci nie szkodzi to masz ładnie ułozone kertynocyty i brak czopów w ujsciach gr.łojowych - tez bysmy tak chcieli
Lady Zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:04   #64
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez Lady Zgaga Pokaż wiadomość
Co innego jedna osoba , a co innego wiele osób

Tu nie ma tak że np. jednej zaszkodzi a jednaj nie... w iekszości przypadków szkodzi , ja opieram swoje przekonania na badaniach no i na obserwacji swojej skóry / znajomych /koleżanek
Już nawet Dr Różański poświęcił na parafinę parę wpisów , wystarczy poszukać
No możliwe, że nawet większości, ale jak widać, nie jest to reguła.
To znaczy, jasne że mam trochę zaskórników (tylko w strefie T) ale zawsze je miałam, niezależnie od tego czego używałam czy nie używałam

Edytowane przez Hjordis
Czas edycji: 2009-10-14 o 18:10
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:16   #65
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 50
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Ech.. powiem Ci szczerze że ja sama nie wiem co mni moze zapychać , choć też nie używam kosmetyków z parafiną , nie daje na ryjka prawie żadnych kosmetyków , zawsze koło nozdrzy są zapchane pory ... takie białe wypukłe kulki , co bym nie robiła zawsze były i będą
Lady Zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:25   #66
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez Lady Zgaga Pokaż wiadomość
Ech.. powiem Ci szczerze że ja sama nie wiem co mni moze zapychać , choć też nie używam kosmetyków z parafiną , nie daje na ryjka prawie żadnych kosmetyków , zawsze koło nozdrzy są zapchane pory ... takie białe wypukłe kulki , co bym nie robiła zawsze były i będą
A tak, zaskórniki zamknięte, taż mam, ale tylko na brodzie. Pojawiły się z nikąd i zmieniają obszar zasiedlania też nie wiadomo z jakich powodów.
A no widzisz, ja też już nie wiem co mnie zapycha... choćbym i nic nie używała zawsze to dziadostwo jest na twarzy
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:47   #67
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 50
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Wiesz co ? , ja jak miałam Isotrex to one nie powstawały , naskórek się złuszczał , keratynocyty ładnie sie na siebie nakładały , nie było już zapchanych porów , wlaśnie Isotrex usunął mi z ryjka te czarne kropki...
A jeśli chodzi o takie białe zamknięte kropka - prosaki ja 2 razy w tyg. robię sobie piling szorstką gąbką , potem wyciskam , jeśli oczywiście jest co... na to jakiś antybiotyk lub Clindacne- bo nie szczypi po im , pryszcze się po takim wyciskaniu nie robią , nawet oleje naturalne mnie zapchały

Moja skóra jest strasznie wybredna , kosmetyki - to tylko szare mydło no i podkład/puder/korektor z EDM , choć wiem że po nim na pewno tego nie mam , bo były już przed stosowaniem tych kosmetyków , było o wiele gorzej

Ja juz z domu zrobiłam laboratorium , czego ja nie nakładałam na tą twarz od soli ycnku po kwasy różnego rodzaju

Teraz wariuję z ziołkami i drożdżami codziennie na pusty żołądek rano - pomaga paznokcie , skóra i włosy jak ta lala , ale zawsze pare zaskórników musi być

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Ulubionym miejscem dla moich zaskórników są policzki i nos ,one go kochają

Edytowane przez Lady Zgaga
Czas edycji: 2009-10-14 o 18:48 Powód: -
Lady Zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 23:42   #68
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 796
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

moje wypróbowane sposoby na trądzik:
tabletki anty yasminelle, sindy 35,
olej z czarnuszki egipskiej, to są kapsułki, kiedyś kupiłam u kosmetyczki ale pewnie można też kupic na allegro, kupiłam je z tego względu, iż dla mnie znacznie poprawia się stan cery przy jedzeniu hurtowych ilości orzechów włoskich, laskowych, niestety wiadomo sa tuczące, przytyłam przez nie kilka kilo, ale naprawde polecam,
krem gruszkowy z perfecty, pomaga na blizny
ale polecam przede wszystkim zrobienie dokładnych badań lekarskich.
__________________
PROSZĘ KLIKNIJ W MÓJ LINK!!!!!

bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 09:15   #69
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
minął prawie rok odkąd założyłam ten wątek, aktualnie stosuję krem aknicare na dzień, na noc pimafucort, maseczkę lerosett i postanowiłam odstawić yasminelle, bo isotreaniny mi dermatolog jednak nie zapisała, więc po co się truć.. boję sie, że to wszystko wróci.. zobaczymy...
ps. możecie polecić jakiś niezapychający podkład? do tej pory używałam city matt lirene i la roche korygującego, ale oba mi nie podpasowały.

przeczytaam wątek od deski do deski serduszkowa sama borykam sie z trądzikiem ktory zaczal byc moim problemem jak skonczylam 20 r.ż. wiec potwierdza sie że to nie tylko problem okresu dorastania:/ A jak wyglada stan twojej cery obecnie? po roku walki o zdrowa cerę? jest poprawa? może moglabys wrzucic jakies fotki dla porównania?
co do podkladu- ja obecnie użiwam clinique superbalanced- jak do tej pory jedyny ktory mnie nie zapycha
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 12:43   #70
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Przez rok widzę naprawdę dużą poprawę, fotki postaram się wkleić w najbliższym czasie... tydzien już nie biorę yasminelle, narazie tylko jedna krostka mi wyskoczyła, ale nie przejmuję się tym.
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 20:09   #71
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Ja mogę polecić Isotrexin bardzo dobry lek
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 10:17   #72
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

wklejam obiecane fotki dla porównania... teraz dopiero na zdjęciach widzę, że jeszcze mam dużo okropnych blizn.. może acne derm by pomógł lub jakieś peelingi...
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:35   #73
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 50
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Serduszkowa - ale Ci się ładnie buzia zaleczyła , z pilingów po 10 % salicylowy , raz na tydzień i ładnie zaleczysz , we czwartek piling , piętek - lekki buraczek na ryjku , sobota i niedziela - łuszczenie się
Lady Zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 21:39   #74
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
wklejam obiecane fotki dla porównania... teraz dopiero na zdjęciach widzę, że jeszcze mam dużo okropnych blizn.. może acne derm by pomógł lub jakieś peelingi...
poprawa jest znaczna!
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 10:28   #75
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

dziękuję za miłe słowa...
Lady Zgaga Ty używałaś kwasu salicylowego w celu pozbycia się blizn/ przebarwień? napisz mi coś więcej na ten temat... jak długo trzeba czekać na efekty? można stosować tą metodę bez porozumienia z lekarzem? gdzie można kupić ten kwas i ile kosztuje?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:35   #76
liseczek203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 44
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Witajcie Dziewczyny i Chłopaki Jestem tutaj nowa, bo wcześniej nie miałam powodów aby zaglądać w fora na temat trądziku, bo go po prostu nie miałam Teraz przez 8 godzin dziennie w pracy jestem stanie przeczytać wszystko na ten temat, ale od tych wiadomości w mojej głowie jest jeden wielki chaos. Zacznijmy od tego, że mam 21 lat, od paru miesięcy zmagam się z okropieństwami jakie mam na twarzy. Z tego co tu przeczytałam, to wiek nie gra roli, jeśli chodzi o trądzik, nawet jeśli ie go nie miało w okresie dojrzewania. Dziwię się tylko, bo nawet jeśli nie miałam trądziku dbałam o cerę, teraz dbam oczywiście w szczególności. Uzywam serii kosmetyków przeciwtrądzikowym IWOSTIN PURITTIN (żel do mycia twarzy, tonik, krem na noc i nawilżający krem na dzien równiez z iwostin ale innej serii, żel punktowy do twarzy) cena zestawu 120zł zażywam również tabletki cera vowa. Czy widzę poprawę? hmm niespecjalnie, dodam tylko że zdrowo sie odżywiam, nie jadam słodyczy i pikantnych potraw, uprawiam sport (biegam, chodze na siłownię i ćwiczę w domu), piję dużo wody, soków naturalnych własnorecznie wyciskanych i herbatek na oczyszczenie organizmu, nie palę od 2 miesięcy papierochów, nie mam steresującej pracy, nigdy nie zazywałam tabletek antykoncepcyjnych i NIGDY DO JASNEJ CHOLERY NIE MIAŁAM TEGO COS NA TWARZY Jest to tymbardziej dla mnie problemem, gdyż zawsze uważałam się za osobę atrakcyjną i teraz moja samoocena spadła poniżej normy Unikam wszelkich imprez, spotkań z znajomymi, jedynie mój narzeczony widuje mnie z tym "czymś", chociaz wolałabym i jego unikać. Byłam wczoraj u dermatologa i babka powiedziała mi, że mam dalej stosowac serie IWOSTINU i do tego smarować na noc antybiotykiem o nazwie ISOTREXIN ŻEL, czytałam o nim również na tym portalu, i opinie sa różne, jdnym pomógł drugim wręcz przeciwnie, dlatego tk bardzo sie go obawiamaaa no tak zapomniałam dodać a raczej opisać to "coś" co mam na twarzy, a mianowice zaczne od czoła: wystepuja na nim drobne krostki, które puki co nie wyglądają az tak rastycznie, to samo występuje na skroniach. Na prawym policzku ciagle w jednym i tym samym miejscu mam posdkórne buły, których nawet wyciś sie nie da, sa zaczerwienione i zapalone. na lewym policzku również ale tam pojawiaja się rzadziej., nos czyściutki, lecz wokól nosa pojawiaja mi się takie liszaje ( cos podobnego jak mamy katar i wokół nosa mamy przesuszona skórę) to samo mi sie dzieje na brodzie. Plecy mam czyściutki i delkold również, czasem sie pojawi jakis mały pryszcz ale to nprawdę żadko. Ja już sama nie wiem co by mi mogło pomóc kiedys miałam taka ładną cerę, czystą, zadbaną Wiadmo że od czasu do casu wyskoczyło małe co nieco ale nie przejmowałam sie tym i uważałam to za normalne!! Poradzcie mi coś!! Błagam!! Bo oszaleję.
liseczek203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 15:56   #77
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 50
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Ta używałam go an ślady ( czerwone ) po trądziku - wszystko pięknie ładnie zeszło , chodziłam do zwykłego lekarza pierwszego kontaktu po recepty

Ac.salic.
Resorcini aa 7.0
Spir.Vini 80.0
M.f.sol
stosowac we czwartek , w pietek moze być trochę czerwona skóra w weekend masz linienie

Albo kupić http://www.chemik.aip.pl/ kwas salicylowy w aptece spirytus dac do 10 gram potem zwiekszac dawke i sie pilingować , zresztą polecam bardzoo ten sklep
Ja czekałam dwa miechy i teraz jest ok , jesli są jakies pytania pisz , ten lek będzie kosztował 5 zeta
Lady Zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:24   #78
neomi523
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Smile Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

izotek !! sa to tabletki, najlepsze na trądzik wysusza cere oraz ciało ale warto, brałam pól roku buzie miałam bardzo ładna, naprawde polecam jest dosc drogi ale warto!!
neomi523 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.