Szyjka macicy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-05, 22:13   #1
lavv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3

Szyjka macicy


Witam!
Mam problem i zastanawiam się co to może być. Jakiś czas temu (3 tygodnie) uprawiałam petting, jakieś 5 dni później dostałam okres (co prawda krótki, ale taki sam mam od lat), więc ciąża raczej odpada. Ale potem zauważyłam, że szyjka macicy jest BARDZO nisko, jak zacznę oglądać wnętrze pochwy w lusterku to wystarczy, że lekko rozsunę wargi i już ją widać. Niby nigdy się jej nie przyglądałam, ale wydaje się rozpulchniona i otwarta (?). I mimo, że nie powinnam, to włożyłam palec głębiej i za tą szyjką czuć coś bardzo twardego, jakby podłużnego? I do tego od jakiegoś tygodnia czuję dziwny ból właśnie w pochwie, dziwnie się czuję przy chodzeniu... Wkręciłam sobie, że to objaw ciąży i miałam inne objawy, trochę mi było niedobrze, wydawało mi się, że piersi się powiększyły i jakby mnie 'swędziały'. Wiem, że to tylko autosugestia i urojone objawy, ale o co chodzi z tą szyjką macicy? Pomóżcie, proszę
lavv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 01:43   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Szyjka macicy

Jakim cudem w lusterku zobaczyłaś szyjkę? Skoro lekarz potrzebuje do tego wziernika?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 22:22   #3
lavv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Szyjka macicy

Wygląda jak szyjka macicy... A ktoś ma jakiś pomysł co to jest to twarde coś, które wyczuwam? To nie jest głęboko, czuć przy wkładaniu palca na 1-2 cm. Objaw ciąży? :conf used:
lavv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 12:38   #4
imponderabilia2
Raczkowanie
 
Avatar imponderabilia2
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Szyjka macicy

Gdyby rozpoznanie ciąży wymagało włożenia palca do pochwy na głębokość 2 cm nie potrzebnie korzystałybyśmy z testów ciążowych i wyzyt u ginekologów. To na pewno nie objawy ciąży.. Wydaje mi się, że powinnaś wrzucić trochę na luz a wtedy doznasz większego komfortu podczach chodzenia. Nawet nie wiesz jakie figle może płatać nam nasza psychika zresztą sama miałaś z tym doczynienia podczas gdy pojawiły się u Ciebie oznaki ciąży. Zresztą zrób test będziesz miała pewnośc i od razu sie uspokoisz.
imponderabilia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-07 13:38:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.