Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-24, 20:04   #3511
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Czy ktoś buduje projekt Medea z Archetypu?
http://archetyp.pl/projekt_medea/

Pytałam na różnych forach i niestety, chyba będę pierwsza i trochę mnie strach obleciał, bo jednak wolałabym wiedzieć jakie projekt ma wady...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg medea.jpg (116,8 KB, 39 załadowań)
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 12:28   #3512
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Mam pytanie do specjalistek. Moi rodzice planują budowę domu. Działka znajduje się w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego w związku z czym plan zagospodarowania jest dość restrykcyjny z wyraźnym nawiązaniem do zabudowy tradycyjnej regionu. Moje pytanie jest takie: na ile możliwe są z reguły odstępstwa od takiego planu. Np jest tam zapis o dachu o rzucie prostokąta czyli jeśli dobrze rozumiem tego typu zabiegi jak np na tym projekcie http://z500.pl/projekt/Z119,Latwy-w-...i-garazem.html wg planu są zabronione. Czy np drzwi wejściowe mają być zaakcentowane np gankiem a drzwi wejściowe maja być na osi tego ganku czyli chyba na środku, czy zdarza się takie odstępstwo żeby drzwi wejściowe były z boku tego ganku.
Jestem tym planem bardzo przerażona, bo wytyczne sa bardzo szczegółowe. Nawet ograniczają wys. ścianki kolankowej do 0,7 m i wyznaczają szerokość desek których można użyć.

P.S. nie rozważamy tego projektu chciałam tylko pokazać przykład wykończenia dachu jakie mam na myśli.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:13   #3513
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Mam pytanie do specjalistek. Moi rodzice planują budowę domu. Działka znajduje się w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego w związku z czym plan zagospodarowania jest dość restrykcyjny z wyraźnym nawiązaniem do zabudowy tradycyjnej regionu. Moje pytanie jest takie: na ile możliwe są z reguły odstępstwa od takiego planu. Np jest tam zapis o dachu o rzucie prostokąta czyli jeśli dobrze rozumiem tego typu zabiegi jak np na tym projekcie http://z500.pl/projekt/Z119,Latwy-w-...i-garazem.html wg planu są zabronione. Czy np drzwi wejściowe mają być zaakcentowane np gankiem a drzwi wejściowe maja być na osi tego ganku czyli chyba na środku, czy zdarza się takie odstępstwo żeby drzwi wejściowe były z boku tego ganku.
Jestem tym planem bardzo przerażona, bo wytyczne sa bardzo szczegółowe. Nawet ograniczają wys. ścianki kolankowej do 0,7 m i wyznaczają szerokość desek których można użyć.

P.S. nie rozważamy tego projektu chciałam tylko pokazać przykład wykończenia dachu jakie mam na myśli.
Jeśli plan jest bardzo szczegółowy, to warto dopytać o szczegóły w urzędzie gminy. Sporą wiedzę będą mieli również projektanci z doświadczeniem w prowadzeniu inwestycji w tym rejonie - oni najlepiej wiedzą co - mówiąc potocznie - przejdzie w Starostwie wydającym pozwolenie na budowę,
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 16:27   #3514
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
To żadna złośliwość, po prostu boli mnie, że tyle szpetnych domów się teraz buduje. Każda epoka miała jakiś styl, czymś się wyróżniała w architekturze, a póki co obecnie w budownictwie "masowym" mamy równanie w dół i ogrom domów, które są kalką dworków wykonaną z kartonogipsu. Mi to rybka gdzie kto mieszka, tylko szkoda, że codziennie zarówno na biurku jak i na żywo widzę przykłady takiej architektury tworzonej masowo przez marketingowców (pewnie kto czytał pewien kultowy niemal artykuł w Gazecie Wyborczej lub książkę Wrzask w Przestrzeni wie o co chodzi).
Życzę ci żebyś mieszkała na osiedlu gdzie żaden szpetny domek się nie wybuduje by cię to nie bolało swoją drogą współczuję ci, musisz mieć ciężko, że się takim czymś przejmujesz i że to tak cię boli. Pozdrawiam
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 19:26   #3515
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Życzę ci żebyś mieszkała na osiedlu gdzie żaden szpetny domek się nie wybuduje by cię to nie bolało swoją drogą współczuję ci, musisz mieć ciężko, że się takim czymś przejmujesz i że to tak cię boli. Pozdrawiam
Całe szczęście, że mieszkam na osiedlu, gdzie od dawna nie ma działek do zabudowy
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 09:49   #3516
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jeśli plan jest bardzo szczegółowy, to warto dopytać o szczegóły w urzędzie gminy. Sporą wiedzę będą mieli również projektanci z doświadczeniem w prowadzeniu inwestycji w tym rejonie - oni najlepiej wiedzą co - mówiąc potocznie - przejdzie w Starostwie wydającym pozwolenie na budowę,
No chyba niestety się bez tego nie obejdzie. Problem tylko w tym, że rodzice chcą kupić projekt gotowy i obawiam sie że później będzie mnóstwo zabawy z adaptacją :/. Dzięki za odpowiedz .
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 18:58   #3517
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Mam pytanie do specjalistek. Moi rodzice planują budowę domu. Działka znajduje się w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego w związku z czym plan zagospodarowania jest dość restrykcyjny z wyraźnym nawiązaniem do zabudowy tradycyjnej regionu. Moje pytanie jest takie: na ile możliwe są z reguły odstępstwa od takiego planu. Np jest tam zapis o dachu o rzucie prostokąta czyli jeśli dobrze rozumiem tego typu zabiegi jak np na tym projekcie http://z500.pl/projekt/Z119,Latwy-w-...i-garazem.html wg planu są zabronione. Czy np drzwi wejściowe mają być zaakcentowane np gankiem a drzwi wejściowe maja być na osi tego ganku czyli chyba na środku, czy zdarza się takie odstępstwo żeby drzwi wejściowe były z boku tego ganku.
Jestem tym planem bardzo przerażona, bo wytyczne sa bardzo szczegółowe. Nawet ograniczają wys. ścianki kolankowej do 0,7 m i wyznaczają szerokość desek których można użyć.

P.S. nie rozważamy tego projektu chciałam tylko pokazać przykład wykończenia dachu jakie mam na myśli.
Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jeśli plan jest bardzo szczegółowy, to warto dopytać o szczegóły w urzędzie gminy. Sporą wiedzę będą mieli również projektanci z doświadczeniem w prowadzeniu inwestycji w tym rejonie - oni najlepiej wiedzą co - mówiąc potocznie - przejdzie w Starostwie wydającym pozwolenie na budowę,
dokladnie tak jak pisze Elfia - najlepiej dowiedziec sie od lokalnego architekta, on wie jakie wymagania maja urzednicy i jak bardzo szczegolowo trzymaja sie zapisow w planie, i jak bardzo ich interpretacje odbiegaja od rzeczywistych wymagan planu

W wiekszosci przypadkow nie ma nieuzasadnionych odstepstw od zapisow w planie, niestety...

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
No chyba niestety się bez tego nie obejdzie. Problem tylko w tym, że rodzice chcą kupić projekt gotowy i obawiam sie że później będzie mnóstwo zabawy z adaptacją :/. Dzięki za odpowiedz .
zanim rodzice kupia projekt niech zasiegna porady architekta, z jego pomoca wybiora projekt, ktory jest najblizszy wymaganiom planu

Czasem bardziej oplaca sie projektowac dom indywidualny, jesli w planie jest wiele fanaberii, bo koszty zmian wprowadzanych w domu katalogowym moga przekroczyc koszty projektu indywidualnego
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA


Edytowane przez ladystar
Czas edycji: 2012-11-26 o 19:00
ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 20:25   #3518
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
No chyba niestety się bez tego nie obejdzie. Problem tylko w tym, że rodzice chcą kupić projekt gotowy i obawiam sie że później będzie mnóstwo zabawy z adaptacją :/. Dzięki za odpowiedz .
Tylko niech nie kupują projektu bez konsultacji z projektantem, który miałby im robić adaptację.
Najpierw weźcie wypis z planu, ewentualnie wyjaśnijcie w gminie, co rozumieją poprzez niektóre zapisy. Jeśli wam odmówią odpowiedzi ustnie - napiszcie pismo z prośbą o wyjaśnienie i interpretację zapisów planu. Będziecie mieć na papierze potwierdzenie co i jak.
Później poszukajcie dobrego projektanta. Z naciskiem na dobrego - wiem jak jest u mnie i wiem, że kilku to nieporozumienie, można stracić przez nich pieniądze i nerwy, bo przez własną bylejakość oraz słabe kompetencje załatwiają pozwolenia na budowę miesiącami.
Kiedy projektant rzuci okiem na projekt, sprawdzi czy jest zgodny z planem możecie kupić ten projekt i zlecić mu adaptację. Na podstawie adaptowanego projektu i planu zagospodarowania działki oraz po uzyskaniu warunków przyłączy wod.-kan. i energetycznego możecie wystąpić o pozwolenie na budowę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 21:00   #3519
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Tylko niech nie kupują projektu bez konsultacji z projektantem, który miałby im robić adaptację.
Najpierw weźcie wypis z planu, ewentualnie wyjaśnijcie w gminie, co rozumieją poprzez niektóre zapisy. Jeśli wam odmówią odpowiedzi ustnie - napiszcie pismo z prośbą o wyjaśnienie i interpretację zapisów planu. Będziecie mieć na papierze potwierdzenie co i jak.
Później poszukajcie dobrego projektanta. Z naciskiem na dobrego - wiem jak jest u mnie i wiem, że kilku to nieporozumienie, można stracić przez nich pieniądze i nerwy, bo przez własną bylejakość oraz słabe kompetencje załatwiają pozwolenia na budowę miesiącami.
Kiedy projektant rzuci okiem na projekt, sprawdzi czy jest zgodny z planem możecie kupić ten projekt i zlecić mu adaptację. Na podstawie adaptowanego projektu i planu zagospodarowania działki oraz po uzyskaniu warunków przyłączy wod.-kan. i energetycznego możecie wystąpić o pozwolenie na budowę.
Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
Czasem bardziej oplaca sie projektowac dom indywidualny, jesli w planie jest wiele fanaberii, bo koszty zmian wprowadzanych w domu katalogowym moga przekroczyc koszty projektu indywidualnego
Wypis z planu właśnie posiadamy i stąd wiem o tej masie szczegółów. Może ja trochę przesadzam i próbuję analizować wszystkie wybrane przez rodziców projekty nie tylko pod względem funkcjonalności ale też tego planu. Z drugiej strony moja mama ma trochę podejście "aaaa to przecież przejdzie" ja się obawiam, że jednak nie a później będzie płacz i zgrzytanie zębów ze jej upatrzony projekt nie może być.

Właśnie dziś podrzuciłam rodzicom pomysł, żeby może poszukać architekta, który zrobiłby projekt indywidualnie. Moi rodzice się boją, że koszty proj. indywidualnego znacznie przekroczą koszty kupienia gotowca i jego adaptacji, a budżet mimo wszystko nie jest nieograniczony. Namówiłam jednak mamę, żeby skontaktowała się z firmami i popytała o ceny projektów indywidualnych.

Dziękuję Wam bardzo za opinię i działamy dalej.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 22:31   #3520
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
. Z drugiej strony moja mama ma trochę podejście "aaaa to przecież przejdzie" ja się obawiam, że jednak nie a później będzie płacz i zgrzytanie zębów ze jej upatrzony projekt nie może być.
Masz rację. Podejście jakoś to będzie może się skończyć kupowaniem drugiego projektu i przechodzeniem raz jeszcze przez koszty związane z adaptacją. To już lepiej dołożyć w tym układzie i zrobić projekt indywidualny o ile macie sprawdzonego architekta.
U mnie bywa tak, że próba przepychania przy pomocy kolan i łokci projektu niezgodnego z planem kończy się kolejnymi decyzjami sprzeciwiającymi się zatwierdzeniu projektu. Nie warto kombinować, bo to tylko strata czasu i pieniędzy.
U ciebie jest jeszcze kwestia budynku nawiązującego do tradycyjnej zabudowy, więc nie wiadomo czy nowoczesny budynek "przejdzie" i czy uda się dostać pozwolenie na jego budowę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 22:59   #3521
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Masz rację. Podejście jakoś to będzie może się skończyć kupowaniem drugiego projektu i przechodzeniem raz jeszcze przez koszty związane z adaptacją. To już lepiej dołożyć w tym układzie i zrobić projekt indywidualny o ile macie sprawdzonego architekta.
U mnie bywa tak, że próba przepychania przy pomocy kolan i łokci projektu niezgodnego z planem kończy się kolejnymi decyzjami sprzeciwiającymi się zatwierdzeniu projektu. Nie warto kombinować, bo to tylko strata czasu i pieniędzy.
U ciebie jest jeszcze kwestia budynku nawiązującego do tradycyjnej zabudowy, więc nie wiadomo czy nowoczesny budynek "przejdzie" i czy uda się dostać pozwolenie na jego budowę.
Mama teraz zachowuje się trochę jak małe dziecko w sklepie z zabawkami, no ale mam nadzieję, ze razem z tatą uda nam się troszkę pohamować jej zapał.
Ja o nowoczesnym nawet nie myślę. Rodzice nawet by chyba nie chcieli, bo są w tej kwestii bardziej tradycjonalistami, ale w tym planie są zapisy typu: dach 35-42 stopnie, okap dachu być musi, te ganki, werandy itp i dach oczywiście tylko 2-spadowy. No i zostaje tylko opcja troszkę bardziej nowoczesnego wykończenia, choć też nie wiem czy to przejdzie, będę się musiała znowu wczytać w ten plan. Chociaż z tego co pamiętam elewacja ma być biała albo w jasnych odcieniach żółtego z ciemniejsza podmurówką i deskowaniem.

ladystar widzę, że jesteś z Krakowa i chyba związana z branża architektoniczną. Znasz może jakieś fajne biuro architektoniczne, które też nie zażyczy sobie 50 tys. za projekt?
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 21:31   #3522
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Mama teraz zachowuje się trochę jak małe dziecko w sklepie z zabawkami, no ale mam nadzieję, ze razem z tatą uda nam się troszkę pohamować jej zapał.
Ja o nowoczesnym nawet nie myślę. Rodzice nawet by chyba nie chcieli, bo są w tej kwestii bardziej tradycjonalistami, ale w tym planie są zapisy typu: dach 35-42 stopnie, okap dachu być musi, te ganki, werandy itp i dach oczywiście tylko 2-spadowy. No i zostaje tylko opcja troszkę bardziej nowoczesnego wykończenia, choć też nie wiem czy to przejdzie, będę się musiała znowu wczytać w ten plan. Chociaż z tego co pamiętam elewacja ma być biała albo w jasnych odcieniach żółtego z ciemniejsza podmurówką i deskowaniem.

ladystar widzę, że jesteś z Krakowa i chyba związana z branża architektoniczną. Znasz może jakieś fajne biuro architektoniczne, które też nie zażyczy sobie 50 tys. za projekt?
a w jakiej to jest miejscowosci? ja dzialam na terenie Krakowa i okolic (zachod, polnocny zachod, poludniowy zachod), w innych regionach mam kilku znajomych. Co do cen to kwota za projekt indywidualny jest zalezna od wielkosci domu, wiec jesli rodzice nie chca kilkuset metrow pow. uzytkowej to cena nie powinna byc tak wysoka jak 50 tys.
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 13:34   #3523
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Działka jest w Sąspowie (gm. Jerzmanowice- Przeginia) czyli miedzy Krakowem a Olkuszem. Domek ma być mały nie więcej niż 120 m2. Jakbyś mogła na pw podać mi jakieś kontakty to będę wdzięczna.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 13:16   #3524
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Orientujecie sie moze w jakiej cenie sa indywidualne projekty domow mniej wiecej 120-130 m z poddaszem z cegly. Takich plaskich a rozciagnietych mniej wiecej jak ten:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z834013X.jpg (36,8 KB, 77 załadowań)
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:29   #3525
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 14:32   #3526
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witajcie

Potrzebuje rady odnośnie projektu Alabaster 12.
http://www.domoweklimaty.pl/projekty...3_alabaster-12

Jast prawie idealny dla nas, ale nie mam zielonego pojęcia czy układ kominka tak po środku pokoju jest dobry. Nie wiem też jak mogłabym ułożyć kuchnię-2 wejścia nie podobaja mi się. I ostatnia kwestia-mąż uwielbia akwaria, w tym domu też planujemy, problem tylko gdzie je umiescić. Wymyśliłam żeby podmurować ściankę w tym wejściu do kuchni z salonu i tam je umieścić-wtedy do kuchni byłoby jedno wejście. Od góry otwór zabudować i dodać oświetlenie.
Wtedy akwarium od salonu byłoby takie "reprezentacyjne", a od strony kuchni byłaby część bardziej techniczna-ukryte filtry, pompki, kable itd.
nie wiem czy dobrze wyjaśniłam o co mi chodzi-dodałam jedno zdjęcie które mniej więcej oddaje mój pomysł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PROJIMG5085232d3c2a3_w11.jpg (47,7 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pobrane (1).jpg (11,0 KB, 73 załadowań)
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 18:06   #3527
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziewczyny, zaczyna mnie boleć już głowa od szukania projektów. Możecie podsunąć jakieś sprawdzone i ciekawe projekty?
Domek będzie:
- z bala
- od 100-120 m2
- z jednej strony (węższej) musi mieć dużo okien, lub drzwi przesuwne lub okna od dachu do ziemi bo widok zapiera dech w piersiach )
- z antresolą (to nasz najważniejszy warunek)

Przychodzi Wam coś do głowy?

Dodam, że działka jest na wsi, z dala od zabudowań, blisko las, rzeka, stadnina koni. Sama działka jest z mnóstwem starych, pięknych drzew, wiewiórkami, bażantami itp. Chcemy by domek wpisywał się w to wszystko, taki troszkę proekologiczny.

garść inispiracji:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6s.jpg (17,9 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (66,7 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 644681_368202029932240_1067148467_n.jpg (104,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg taras-z-kostki.jpg (39,1 KB, 42 załadowań)
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 22:33   #3528
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3047274 7]Bzdura z ta adaptacja. Projekt indywidualny nie musi być adaptowany do gruntu bo od razu jest projektowany na właściwa działkę. Pełen projekt indywidualny kosztujacy 4-5 tys to fikcja. Chyba, ze to domek o powierzchni 30-40 m2. Jeśli większy to aż strach, co z tego powstanie.[/QUOTE]
super! Zazdroszczę możliwości. Ja zawsze marzyłam o domku drewnianym, z bali, ale działkę mam na obrzeżach miasta, gdzie absolutnie taka architektura się nie wpasuje

Inspiracje są super. Szczególnie ta pierwsza Przestrzeń, duże okna, cudnie

My jesteśmy nadal na etapie szukania architekta W życiu bym nie przypuszczała, że to będzie takie trudne.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 21:25   #3529
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Proszę o ocenę projektu DRIADA 3 http://www.e-projekty.pl/projekt,186...-domu-driada-3
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 11:50   #3530
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Podoba mi się Chciałabym żeby mnie było stać na taki

Od razu rzuca mi się w oczy brak pralni, spiżarni, schowków, no ale "każdemu wg potrzeb". Duży dom ale pomyślałabym o przeniesieniu kuchni do pokoju przylegającego do salonu, zrobiłabym kącik kominkowy własnie w miejscu kuchni (jeden komin z kotłowni i kominka to już oszczędność). Ale to tylko moje uwagi co by mi odpowiadało
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 10:13   #3531
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziękuje bardzo za opinię, jest dla mnie bardzo cenna!! Myślałam, żeby mini pralnię zrobić zamiast tej małej łazienki, jak myślicie?

Ale rzeczywiście, spiżarnia by się przydała...
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 19:02   #3532
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziewczyny a co myślicie o tym projekcie?
http://www.extradom.pl/projekt-domu-marcello-WOF1008
Mamy bardzo dużą działkę bo aż 4000m2 w kształcie prostokąta, ale nie będziemy grodzić całej, pewnie podzielimy ją na 2.
Przeszukałam mase katalogów (w domu mam aż 3 grubaski i znam je na pamięć) i już nie mam pomysłów. Doskonale wiem co chce:
1. Dom do 150m
2. Bez garażu
3. Z dużą kuchnią
4. Jedna sypialnia na parterze
5. Poddasze użytkowe+ łazienka
6. Obowiązkowo kotłownia
Tu zaczyna się problem bo nie mam wielkiej wiedzy na temat dobrych projektów.... itp...Zerknijcie na ten projekt proszę
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 22:18   #3533
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez aanniiaa56 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o tym projekcie?
http://www.extradom.pl/projekt-domu-marcello-WOF1008
Mamy bardzo dużą działkę bo aż 4000m2 w kształcie prostokąta, ale nie będziemy grodzić całej, pewnie podzielimy ją na 2.
Przeszukałam mase katalogów (w domu mam aż 3 grubaski i znam je na pamięć) i już nie mam pomysłów. Doskonale wiem co chce:
1. Dom do 150m
2. Bez garażu
3. Z dużą kuchnią
4. Jedna sypialnia na parterze
5. Poddasze użytkowe+ łazienka
6. Obowiązkowo kotłownia
Tu zaczyna się problem bo nie mam wielkiej wiedzy na temat dobrych projektów.... itp...Zerknijcie na ten projekt proszę
W takim razie poszukaj architekta, który spełni wszystkie twoje wymagania.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 07:53   #3534
Jagonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No to masz co chciałaś. ten projekt spełnia twoje założenia. Brakuje mu tylko garderoby, ale jeśli rodzina jest niewielka, to można przeznaczyć jeden pokój na to, żeby spełniał funkcję gościnnego i garderoby.

Możesz także przeszukiwać agregatory projektów w rodzaju http://megaprojekty.pl/ i wybierać wg kryteriów.
Jagonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 09:21   #3535
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady


__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2013-01-14 o 09:52
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 09:44   #3536
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ja to bym dodała odrobinę drewna na elewacji i biały...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 10:05   #3537
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ja to bym dodała odrobinę drewna na elewacji i biały...
W którym miejscu to drewno? Mąż nie bardzo za drewnem,uważa,że wymaga szczególnej "troski",regularnych zabiegów konserwacyjnych i pielęgnacyjnych itp.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 17:22   #3538
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Podpowiedzcie proszę , jaką elewację zrobić Z pewnością w grę wchodzi główny biały i chciałabym dodatki coś z szarym... czy może zrobić same opaski szare na oknach czy może szare bonie... ale gdzie?
Czy może biały na całości, bo dom jest dosyć szeroki, niski - nie chcielibyśmy tego schrzanić ... Mąż chce tylko biały,ja bym coś zaszalała z szarym
Proszę o propozycje
A może szarość we wnękach, czyli przy drzwiach wejściowych, tam gdzie jest podcień i ewentualnie z tyłu w tej wnęce.
Pokoloruj zdjęcia w paincie i zobacz jaki efekt i z jakim odcieniem szarości będzie najlepiej wyglądał. Moim zdaniem jasna szarość pogłębiająca półcień byłaby ok. Grafit dzieliłby niepotrzebnie elewację.
Wokół drzwi świetnie wyglądałoby drewno
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 17:07   #3539
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Podpowiedzcie proszę , jaką elewację zrobić Z pewnością w grę wchodzi główny biały i chciałabym dodatki coś z szarym... czy może zrobić same opaski szare na oknach czy może szare bonie... ale gdzie?
Czy może biały na całości, bo dom jest dosyć szeroki, niski - nie chcielibyśmy tego schrzanić ... Mąż chce tylko biały,ja bym coś zaszalała z szarym
Proszę o propozycje
mogłabyś napisać, jakie są wymiary bryły Waszego domu? Jaka jest szerokość i długość?
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 06:22   #3540
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
mogłabyś napisać, jakie są wymiary bryły Waszego domu? Jaka jest szerokość i długość?
To projekt : http://projekty.muratordom.pl/projek...32&search=&t=0 My nic nie zmienialiśmy,wszystko jest tak jak w projekcie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
A może szarość we wnękach, czyli przy drzwiach wejściowych, tam gdzie jest podcień i ewentualnie z tyłu w tej wnęce.
Pokoloruj zdjęcia w paincie i zobacz jaki efekt i z jakim odcieniem szarości będzie najlepiej wyglądał. Moim zdaniem jasna szarość pogłębiająca półcień byłaby ok. Grafit dzieliłby niepotrzebnie elewację.
Wokół drzwi świetnie wyglądałoby drewno
No fajny pomysł A ta szarość tylko we wnękach? A np. jeszcze między oknami pokojów,taki pasek? Czy już za dużo by było

Tak to pomaziałam:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13.jpg (92,9 KB, 84 załadowań)
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2013-01-02 o 08:32
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.