Niedoczynność tarczycy - czy lekarka zdecydowała słusznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-01, 15:43   #1
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106

Niedoczynność tarczycy - czy lekarka zdecydowała słusznie?


Cześć wszystkim!

Mam niedoczynność tarczycy i z moją lekarką miałam problemy z dobraniem odpowiedniej dawki leku. Raz wchodziłam w nadczynność raz w niedoczynność. Gdy w końcu udało się ustabilizować ft3 i ft4 na dobrym poziomie okazało się że tsh jest duuużo poniżej normy.
Czuje się bardzo dobrze, nie mam żadnych negatywnych efektów niskiego tsh, a sama lekarka powiedziała mi, że to normalne (bo dostarczając ft3 i ft4 z tabletek przysadka mózgowa nie musi na nie wpływać, kto siedzi w temacie zrozumie co mam na myśli) i mamy zostawić taką dawkę.

I właśnie mam pytanie, skoro dobrze się czuję, nic mi się nie dzieje, to mogę żyć z takim niskim tsh? Czy to jakoś może negatywnie wpłynąć na moje zdrowie w przyszłości?
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 19:49   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - czy lekarka zdecydowała słusznie?

Cytat:
Napisane przez Paula536 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Mam niedoczynność tarczycy i z moją lekarką miałam problemy z dobraniem odpowiedniej dawki leku. Raz wchodziłam w nadczynność raz w niedoczynność. Gdy w końcu udało się ustabilizować ft3 i ft4 na dobrym poziomie okazało się że tsh jest duuużo poniżej normy.
Czuje się bardzo dobrze, nie mam żadnych negatywnych efektów niskiego tsh, a sama lekarka powiedziała mi, że to normalne (bo dostarczając ft3 i ft4 z tabletek przysadka mózgowa nie musi na nie wpływać, kto siedzi w temacie zrozumie co mam na myśli) i mamy zostawić taką dawkę.

I właśnie mam pytanie, skoro dobrze się czuję, nic mi się nie dzieje, to mogę żyć z takim niskim tsh? Czy to jakoś może negatywnie wpłynąć na moje zdrowie w przyszłości?
Nie podałaś najważniejszej rzeczy - ile wynosi to Twoje TSH? Jaki masz poziom ft4?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 21:40   #3
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Niedoczynność tarczycy - czy lekarka zdecydowała słusznie?

Moje ostatnie wyniki jakie pokazywałam lekarce były takie:
FT3 mój wynik: 4,82 (norma 3,93-7,70)
FT4 mój wynik: 18,65 (norma 12,60-21,00)
TSH mój wynik: 0,026 (norma 0,51-4,30)
Dodam, że miałam robione usg, tarczyca w normie, wszystko z nią dobrze.

Dajcie mi znać czy zmieniać lekarkę czy jej decyzja była słuszna?
Już nie raz się zawiodłam na lekarzach, dlatego teraz jestem 100 razy bardziej ostrożna
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 21:42   #4
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - czy lekarka zdecydowała słusznie?

Cytat:
Napisane przez Paula536 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Mam niedoczynność tarczycy i z moją lekarką miałam problemy z dobraniem odpowiedniej dawki leku. Raz wchodziłam w nadczynność raz w niedoczynność. Gdy w końcu udało się ustabilizować ft3 i ft4 na dobrym poziomie okazało się że tsh jest duuużo poniżej normy.
Czuje się bardzo dobrze, nie mam żadnych negatywnych efektów niskiego tsh, a sama lekarka powiedziała mi, że to normalne (bo dostarczając ft3 i ft4 z tabletek przysadka mózgowa nie musi na nie wpływać, kto siedzi w temacie zrozumie co mam na myśli) i mamy zostawić taką dawkę.

I właśnie mam pytanie, skoro dobrze się czuję, nic mi się nie dzieje, to mogę żyć z takim niskim tsh? Czy to jakoś może negatywnie wpłynąć na moje zdrowie w przyszłości?
Tak przy pewnej dawne i u pewnych osób przysadka pod wpływem sztucznych hormonów sie jakby wyłącza i nie produkuje TSH. Jeżeli samopoczucie jest dobre, wolne hormony sa na odpowiednim poziomie to wszystko ok. Samo TSH w oderwaniu od innych hormonów oraz od samopoczucia nie mówi nam nic konkretnego.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 16:00   #5
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Niedoczynność tarczycy - czy lekarka zdecydowała słusznie?

Dokładnie to samo mi powiedziała lekarka. Dzięki za komentarz
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 17:00:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.