w co się ubrać jako asystentka?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-14, 12:29   #1
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140

w co się ubrać jako asystentka??


Witam Was Wizażanki

za kilka dni zaczynam pracę jako asystentka dyrekcji i mam ogromny problem bo nie mam pojęcia w co się ubierać do pracy

eleganckie spódniczki i bluzeczki posiadam w swojej szafie lecz problem jest np jakie buty

nie wydaje mi się przeżyję codziennie w wysokich obcasach, kilka dni na pewno lecz nie całe tygodnie, mam takie pytanie czy eleganckie płaskie butki też można ubrać do spódniczki, bo do spodni pasuje na pewno

jeszcze mam takie pytanie, czy np można ubrać dżinsy i do tego eleganckie butki??? lub w lecie klapki na obcasie lub klapki typu drewniaki ( takiego typu jak na zdj)??? lub eleganckie rybaczki??

nie mam pojęcia dotychczas nie pracowałam na takim stanowisku

proszę pomóżcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg klpaki.jpg (33,3 KB, 45 załadowań)
__________________
Synuś


Edytowane przez Sloneczko555xxx
Czas edycji: 2009-04-14 o 12:34
Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 12:47   #2
rybkad
Zadomowienie
 
Avatar rybkad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 228
GG do rybkad
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

A nie powiedzieli Ci jaki strój obowiązuje?W jednej firmie wymagają np białej bluzki, eleganckich spodni i zakrytych butów,nie ma znaczenia czy szpilki czy nie,nikt Cię nie będzie zmuszał żebyś całe dnie była na obcasach.W innej możesz być ubrana bardziej swobodnie,ale chyba klapki drewniaki odpadają,buty powinny mieć choć zakryte palce.
Pójdź do pracy pierwszy raz w białej bluzce i jakiejś skromnej spódnicy lub w spodniach z materiału do tego np baleriny,możesz dodać apaszkę pod szyję. Myślę,że powiedzą Ci jaki strój jest wymagany.
rybkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 12:49   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

1) Drewniaki totalnie opadają, poza tym na pewno gołe stopy latem też odpadają - w ogóle odkryte buty nie wypadają
2) Wysokie obcasy nie są wcale tak mile widziane ( tzn no dla mnie wysokie to np. 8cm) - powinnaś mieć najlepiej buty na obcasie 3-5cm. Swoją drogą buty na 3 cm. kaczuszce itp są wygodne więc przeżyjesz tak tygodnie.

Jako, że to stanowisko przy dyrekcji, no i mają asytentkę to mniemam, że to firma z ostrzejszymi zasadami wiec jak eleganckie rybaczki to tylko na ponczochy/rajstopy pod spodem - na pewno odpadają wycieczki na gołe nogi latem do pracy. Poza tym rozjerzyj się po reszcie pracowników.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 12:50   #4
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

płaskie buty też można ubrać do spódniczki, nie tylko do spodni, ale w niektórych firmach wymagają np, żeby były jednak na obcasie
co do letniego obuwia to odradzam i wszelkie właśnie klapki i takie drewniaki, lepsze już są peep toe
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:09   #5
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

to jest mała firma i obawiam się że będą tylko 3 pracownice biurowe, ja tak piszę o tych klapkach bo w poprzedniej firmie właśnie na podobnych stanowiskach tak dziewczyny przychodziły ubrane

jeśli chodzi o buty na 5 cm obcasie to ja siebie w takich nie widzę totalnie, przeważnie mam takie na 8cm lub płaskie

a jeśli chodzi o kolory to np czerwień z czernią ( czerwona bluzka i czerwona torebka + czarna spódniczka i rajstopy i buty) co myślicie?

lub czerwień + szary ( takie same zastawienie)
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:25   #6
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

Myślę, że najlepiej będzie jesli zapytasz się w firmie jak powinnaś się ubierać. Bo czasem nawet w maleńkich biurach, gdzie pracują 3 osoby mogą być ustalone zasady ubioru.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:32   #7
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

Na pierwsze dni pracy to sobie odpuść te czerwienie i postaw na coś skromniejszego, po co przykuwać od razu uwagę innych również ''wyrazistymi'' kolorami (wiadomo, jaki jest czerwony), a musisz się rozeznać i ulokować w nowym środowisku, będziesz poddawana ocenie przez wszystkich, każdy będzie Ciebie ciekaw i na kazdym wywrzesz jakieś wrażenie. No chyba, że masz osobowośc typu wszyscy niech mnie widzą, jestem gwiazdą, i lubisz tak.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 13:42   #8
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

co firma to inny obyczaj, ja też pracuję jako asystentka i na pewno odpadają takie laczki, ogólnie obowiązuje jedna podstawowa zasada w biurach buty muszą mieć zakryte pięty i palce także laczki, klapki czy sandałki odpadają - pracowałam już w kilku firmach zarówno jako asystentka, doradca czy specjalista i to była podstawowa zasada. Do tego odpadają na pewno bluzki z odkrytymi ramionami no chyba, że na to jakiś żakiet, sweterek czy bolerko to wtedy ok. A co do jeansów to zależy od firmy, pracując w jednej był całkowity zakaz natomiast teraz to normalny strój no chyba, że przyjeżdżają jacyś ważni goście. Na pierwszy dzień polecam klasykę a potem oblookaj jak chodzą inni ubrani

Życzę powodzenia w nowej pracy )
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:43   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

a co jest złego w 5cm obcasie ?! Jak sobie kupiłam 5cm szpilki to był chyba mój najlepszy zakup na codzień.. W płaskich to ja bym na pewno nie poszła. I jak mówiłam czesto się zdarza że zbyt wysokie też nie są mile widziane.

Jeżeli masz kontkat z klientem/partnerami biznesowymi to wątpię żeby nie było żadnych zasad.
Ja bym poszła normlanie i skromnbie peirwszego dnia - chcesz to szalej ale moim zdaniem nie ma po co póki się nie wie jak jest. Można sobie tylko zaszkodzić w razie czego.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:55   #10
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

dzięki Dziewczyny

chyba będę sie musiała zaopatrzyć w 2 pary jakiś spodni eleganckich i w stonowane bluzeczki

to jest nowa firma i raczej wszyscy bedziemy sie obserwować
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 14:09   #11
madziolaxd
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 255
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

ja bym stawiała na eleganckie komplety i do tego jakieś fajne czółenka- oksfordy, t-bary, takie z pojedynczym paskiem i peep-toe te wszystkie buty powinny pasować do rurek a rurki pasują do eleganckiej białej bluzki z żabotem oczywiście możesz nosić balerinki a te klapeczki odradzam
__________________
from behind of empty walls ♥
jeszcze 8 !
madziolaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 15:14   #12
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: w co się ubrać jako asystentka??

Na pewno będą wymagać zakrytych palców-wymogi higieniczne w większości firm. Mogą być mokasyny, czółenka, szpilki. Na pewno nie drewniaki i żadne peep toe.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.