Brak białka=wiotkie mięśnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-02, 14:05   #1
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Brak białka=wiotkie mięśnie?


Mam problem: ruszam się mniej więcej tyle samo co inne osoby w moim wieku, nie jestem leniwa i nie leżę cały dzień na kanapie ale mam strasznie wiotkie mięśnie.
Słyszałam, że to może być z braku białka.
Nie lubię mięsa i jem go mało, sera żółtego ani białego też nie jem, jogurty i warzywa strączkowe tylko czasami.
Czy to za mało?
Nie wykonuję jakichś zasadniczych ćwiczeń, ale dużo chodzę, spaceruję i nie siedzę w miejscu.
Co mam zrobić żeby mięśnie nie były takie słabe i wiotkie tylko twardsze i bardziej zarysowane??
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 14:07   #2
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Brak białka=wiotkie mięśnie?

Aby rozbudować mięśnie, potrzebne są ćwiczenia siłowe i białko.
Najwięcej białka jest w białym mięsie i nabiale. Spacerując mięśni sobie nie wyrobisz.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 16:47   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Brak białka=wiotkie mięśnie?

Przy braku jakiejkolwiek aktywności sportowej minimum dla dorosłej kobiety to 1 g białka dziennie na kg masy ciała.
Przy treningu, mającym na celu rozwój mięśni, powinnaś jeść ok. 2 g białka dziennie na kg masy ciała.
Jeśli rzadko jesz nabiał, mięso i warzywa strączkowe, to na pewno jesz za mało białka, bo białko powinno być w każdym zjadanym posiłku.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:00   #4
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: Brak białka=wiotkie mięśnie?

Podpinam się z pytaniem Co mam jeść wysokobiałkowego przy moim wegetarianiźmie i codziennych średniociężkich ćwiczeniach na brzuch i nogi + rower?? Moje mięśnie, szczególnie nóg, są ostatnio strasznie słabe Są właśnie takie "wiotkie" HELP!!!
Natix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:31   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Brak białka=wiotkie mięśnie?

Najlepszym źródłem białka są jajka kurze, potem chude twarogi i białe sery, potem warzywa strączkowe, orzechy i różne pestki - tu jest chyba spis źródeł pod kątem przyswajalności: http://www.sfd.pl/temat268984/
A codzienne ćwiczenia mięśni nie mają sensu, bo trening siłowy polega na uszkadzaniu włókien mięśniowych, które się maja następnie regenerować - stąd przyrosty (hipertrofia). Jeśli ćwiczysz codziennie, to rezultatów nie bedzie, bo nie ma mozliwości regeneracji mikrourazów. Połową sukcesu w planie treningowym są odpowiednie okresy regeneracji
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.