Efekty i czas kurczenia się skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-18, 08:20   #1
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54

Efekty i czas kurczenia się skóry


Niedawno zaczęłam zmagania z własnym ciałem. Trzy tygodnie ćwiczeń tak naprawdę nie dały mi nic prócz znacznie gładszaj skóry. Chodzę regularnie na siłownię, trzy razy w tygodniu i nic.

Do Was zatem pytanie szanowne forumowiczki o efekt i czas efektów. Ile czasu kurczy się skóra zanim osiagnie się pożądany efekt z ćwiczeń?
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 08:28   #2
Brewka :)
sophisticated
 
Avatar Brewka :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7 952
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
Niedawno zaczęłam zmagania z własnym ciałem. Trzy tygodnie ćwiczeń tak naprawdę nie dały mi nic prócz znacznie gładszaj skóry. Chodzę regularnie na siłownię, trzy razy w tygodniu i nic.

Do Was zatem pytanie szanowne forumowiczki o efekt i czas efektów. Ile czasu kurczy się skóra zanim osiagnie się pożądany efekt z ćwiczeń?
ja wiem że skóra namoczona się kurczy, może spróbuj

w rankingu najdziwaczniejszych pytań na fitnessie jesteś w czołówce
__________________
elementarz reaktywacja
przepisy
Brewka :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 08:32   #3
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

Nie ma to jak miła odpowiedź doświadczonej forumowiczki. Wyobraź sobie, że podczas np. ciąży wraz z tym jak rośnie brzuch naciąga się skóra. Rodzisz i co? Skóra zostaje obwisła. Tak samo jak tyjesz zmniejsza się napięcie skóry i staje się bardziej rozlazła, rozciągnięta. Dlatego zapytałam ile kurczy się skóra. U mnie 3 tygodnie ćwiczeń i zero efektu, nawet najmniejszego. Czy teraz jest to bardziej zrozumiałe?
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 08:38   #4
Brewka :)
sophisticated
 
Avatar Brewka :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7 952
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
Nie ma to jak miła odpowiedź doświadczonej forumowiczki. Wyobraź sobie, że podczas np. ciąży wraz z tym jak rośnie brzuch naciąga się skóra. Rodzisz i co? Skóra zostaje obwisła. Tak samo jak tyjesz zmniejsza się napięcie skóry i staje się bardziej rozlazła, rozciągnięta. Dlatego zapytałam ile kurczy się skóra. U mnie 3 tygodnie ćwiczeń i zero efektu, nawet najmniejszego. Czy teraz jest to bardziej zrozumiałe?
tylko trochę bardziej zrozumiałe
prościej by było gdybyś napisała, że urodziłaś/schudłaś i skóra ci wisi i chcesz ćwiczeniami na siłowni to zlikwidować
wtedy usłyszałabyś że ćwiczenia na skórę mają niewielki wpływ
i tu trzeba czasu oraz intensywnej pielęgnacji

ale być może problem jest z całkiem gdzie indziej i ja go dalej nie łapię

pomijam oczywiście szczegół, ze trudno wywróżyć jakie to ćwiczenia na siłowni robisz i dlaczego nie przynoszą efektu, ale to niuanse
__________________
elementarz reaktywacja
przepisy

Edytowane przez Brewka :)
Czas edycji: 2010-02-18 o 08:42
Brewka :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 08:43   #5
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

Pomysłowość ludzka jednak nie ma granic
__________________

Beata. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 10:12   #6
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

wyobraź sobie, że te sytuacje przerabiałam przy każdym z dzieci i nie mam obwisłej skóry

nie bardzo rozumiem co mają trzy tygodnie ćwiczeń do procesu ujędrniania skóry
od tego są masaże i odpowiednia pielęgnacja
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 10:37   #7
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

Droga autorko postu pierwszego. Napisz nam

- dlaczego twoja skóra jest ,,obwisła"
- jakie cwiczenia wykonujesz na silowni
- jaka jest twoja dieta na codzien
- czy stosujesz ujedrniajace balsamy, masaze ...

moze wtedy cokolwiek bedziemy w stanie pomóc. Ja niestety tez nie mam szklanej kuli ktora powie mi dlaczego jest tak a nie inaczej.
No a sprawa druga ... 3 tygodnie, to tyle co nic
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 13:00   #8
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

No dobrze to sprawa wygląda tak. Zaczęłam ćwiczenia po to żeby schudnąć, poniekąd podnieś formę. Od trzech tygodni ćwiczę trzy razy w tygodniu na siłowni. Najpierw rowerek 20 minut, potem bieżnia pól godziny (z tego 20 minut biegania i 10 chodzenia), potem ćwiczenia siłowe (na brzuch, skręty, i na ręce).

Biorę również l-karnitynę, która powoduje, że się niesamowicie poce (a w sumie woda się ze mnie leje już od pierwszych chwil ćwiczeń). Chce przede wszystkim pozbyć się masakrycznych boczków wokół pasa i wychodowanego brzucha, który jak stoję jest niby płaski (prócz dolnej oponki), ale jak siadam to robią mi się wałki na brzuchu i wisi sporo skóry. (zresztą o to mi właśnie chodziło).

Efektów nie widzę z tych ćwiczeń żadnych prócz wygładzonej skóry na nogach dlatego chciałam zapytać kiedy mogę spodziewać się efektów. Hodowałam tłuszczyk ponad rok, a zbicie go będzie nie lada wyzwaniem. Dlatego niecierpliwię się bo coś już powinno być widać. A z tym obwisłym brzuchem, a zwłaszcza oponką nie wiem czy sobie wogóle poradzę.
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 13:25   #9
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
No dobrze to sprawa wygląda tak. Zaczęłam ćwiczenia po to żeby schudnąć, poniekąd podnieś formę. Od trzech tygodni ćwiczę trzy razy w tygodniu na siłowni. Najpierw rowerek 20 minut, potem bieżnia pól godziny (z tego 20 minut biegania i 10 chodzenia), potem ćwiczenia siłowe (na brzuch, skręty, i na ręce).

Biorę również l-karnitynę, która powoduje, że się niesamowicie poce (a w sumie woda się ze mnie leje już od pierwszych chwil ćwiczeń). Chce przede wszystkim pozbyć się masakrycznych boczków wokół pasa i wychodowanego brzucha, który jak stoję jest niby płaski (prócz dolnej oponki), ale jak siadam to robią mi się wałki na brzuchu i wisi sporo skóry. (zresztą o to mi właśnie chodziło).

Efektów nie widzę z tych ćwiczeń żadnych prócz wygładzonej skóry na nogach dlatego chciałam zapytać kiedy mogę spodziewać się efektów. Hodowałam tłuszczyk ponad rok, a zbicie go będzie nie lada wyzwaniem. Dlatego niecierpliwię się bo coś już powinno być widać. A z tym obwisłym brzuchem, a zwłaszcza oponką nie wiem czy sobie wogóle poradzę.
1. poczytaj nasze forum. Robisz podstawowe błedy.Robiac najpierw aeroby a potem silowe spalasz miesnie a nie tk tluszczowa. Zmien kolejnosc. Najpierw silowe a potem 30-40 min aerobow.A ten sposob nie dosc ze silowe wplywaja na EPOC, poprawiajac aerobami szybciej przejdziesz ze spalania ww na spalanie tk tluszczowej.
2. To walki tluszczu a nie skóra wiszaca. Wiem bo tez takie mam. Wyglada jak siedze jak ludzik z reklamy opony Michelin albo shar-pei
3. efektow nie bedzie po tygodniu czy dwóch. Ja walcze np ze soba od okolo... pol roku? i dopiero zeszlo 8 kg. Ale pomalu samymi cwiczeniami i zdrowa dieta bez glodzenia sie.

4. radze poczytac podwieszone watki na dietetyce i fitnessie i powaznie przemyslec co i jak robic. wymyslic swoj sposob na siebie. I nic nie ma szybko.
Wytrwalosc i jeszcze raz wytrwalosc pomnozone przez duzy wysilek fizyczny i dodane zdrowe odzywianie
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 15:22   #10
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

Głównie ćwiczysz ćwiczenia spalające, te, które napinają skórę to wszelkie siłowe. Skoro chodzisz na siłownie to tam na pewno jest trener i powinnas porozmawiać z nim o swoim problemie i na pewno pomoże Ci dobrać ćwiczenia i ciężarki. Może masz za mał ciężarki? Lepiej zwiekszyć obciążenie, a nie ilośc powtórzeń. Tak jak psiała koleżanka najpierw siłowe, potem interwały itd. No i dieta odpowiednia. Nie ejstem specjalistką, pisze tylko z obserwacji własnej

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 16:33   #11
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Efekty i czas kurczenia się skóry

oprócz tego co opisały powyżej dziewczyny dołącz, wspominany też zresztą, masaż, masaż i jeszcze raz masaż

w rossmanie itp drogeriach kupisz za ok 3zł szorstką gąbkę Syrena - ja się nią szoruję po obszarach zaatakowanych cellulitem, a brzuch przy okazji i mimo że skórka raczej napięta była, to po takich masażach jakaś taka.. lepsza jest
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.