Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-16, 07:42   #1201
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez goska87 Pokaż wiadomość
Ok. 2 miesięcy Najpierw przez 5 dni 2x 300mg, później po tych 5 dniach do wykończenia dwóch opakowań raz dziennie, i kolejne dwa opakowania raz dziennie, ale już 150mg.
Ja też brałam 2mce tyle, że 150mg od początku.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 10:11   #1202
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam!

Odświeżę watek, bo nastała zastój. Przeczytałam prawie cały
ja biorę tetralysal od wczoraj. Wcześniej brałam miesiąc Unidox, ale nie było żadnej poprawy, nic. Wczoraj dermatolog przepisała mi tetre. A dodatkowo witaminę PP. Nie zauważyłam żeby ktokolwiek pisał na tym wątku o takim połączeniu...

Tak naprawdę zmagam się z cerą od sierpnia, byłam 2 miesiące we Francji i po powrocie zaczął się mój mały koszmar. Nigdy wcześniej nie miąłam problemów z cerą, a dodam że mam 24 lata. Dodatkowo od dwóch tygodni biorę YAZ. Wzbraniałam się jak mogłam przed tabletkami anty, ale trzech dermatologów zalecalo więc się zdecydowałam. Tym bardziej że mam ślub 21.11.2009 i mam wielką nadzieję do tego czasu poprawić stan mojej cery.

Dodatkowo mam Zineryt i Epiduo.

teraz kończy mi się mała próbka Cethapilu, którą dostałam od dermatolog na czas Unidoxu, i muszę kupić sobie coś nawilżającego, bo ten średni dla mnie jest. Do pielęgnacji używam jedynie płynu miceralnego Vichy.
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015
inutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 11:28   #1203
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
Witam!

Odświeżę watek, bo nastała zastój. Przeczytałam prawie cały
ja biorę tetralysal od wczoraj. Wcześniej brałam miesiąc Unidox, ale nie było żadnej poprawy, nic. Wczoraj dermatolog przepisała mi tetre. A dodatkowo witaminę PP. Nie zauważyłam żeby ktokolwiek pisał na tym wątku o takim połączeniu...

Tak naprawdę zmagam się z cerą od sierpnia, byłam 2 miesiące we Francji i po powrocie zaczął się mój mały koszmar. Nigdy wcześniej nie miąłam problemów z cerą, a dodam że mam 24 lata. Dodatkowo od dwóch tygodni biorę YAZ. Wzbraniałam się jak mogłam przed tabletkami anty, ale trzech dermatologów zalecalo więc się zdecydowałam. Tym bardziej że mam ślub 21.11.2009 i mam wielką nadzieję do tego czasu poprawić stan mojej cery.

Dodatkowo mam Zineryt i Epiduo.

teraz kończy mi się mała próbka Cethapilu, którą dostałam od dermatolog na czas Unidoxu, i muszę kupić sobie coś nawilżającego, bo ten średni dla mnie jest. Do pielęgnacji używam jedynie płynu miceralnego Vichy.
Mi Cetaphil właśnie służy, też dostałam od dermatologa i od tamtej pory kupuję.
Chyba już mogę stwierdzić, że szkody, jakie wywołały u mnie tabletki antykoncepcyjne są za mną, bo pryszcze mam ostatnio tylko przed okresem. Na brodzie mi się pojawiają, nie cierpię ich.
Pamiętam moment, kiedy dostałam receptę na Tetralysal od dermatolożki, co to była za cudowna chwila! Wyszłam od niej wtedy z wielką nadzieją na poprawę i nie myliłam się. A tak na marginesie-oglądałam ostatnio zdjęcia z pewnej imprezy, na której właśnie przechodziłam ten okropny okres, gdy mnie tak wysypało, że dostałam Tetralysal. Mało się nie popłakałam, kiedy się na nich zobaczyłam. Już nawet zapomniałam, że wyglądałam tak źle! Więc T. naprawdę pomaga.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 11:42   #1204
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mam wielką nadzieję że mi akurat pomoże, bo Unidox niestety nie zrobił nic.
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015
inutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 13:55   #1205
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
Witam!

Odświeżę watek, bo nastała zastój. Przeczytałam prawie cały
ja biorę tetralysal od wczoraj. Wcześniej brałam miesiąc Unidox, ale nie było żadnej poprawy, nic. Wczoraj dermatolog przepisała mi tetre. A dodatkowo witaminę PP. Nie zauważyłam żeby ktokolwiek pisał na tym wątku o takim połączeniu...

Tak naprawdę zmagam się z cerą od sierpnia, byłam 2 miesiące we Francji i po powrocie zaczął się mój mały koszmar. Nigdy wcześniej nie miąłam problemów z cerą, a dodam że mam 24 lata. Dodatkowo od dwóch tygodni biorę YAZ. Wzbraniałam się jak mogłam przed tabletkami anty, ale trzech dermatologów zalecalo więc się zdecydowałam. Tym bardziej że mam ślub 21.11.2009 i mam wielką nadzieję do tego czasu poprawić stan mojej cery.

Dodatkowo mam Zineryt i Epiduo.

teraz kończy mi się mała próbka Cethapilu, którą dostałam od dermatolog na czas Unidoxu, i muszę kupić sobie coś nawilżającego, bo ten średni dla mnie jest. Do pielęgnacji używam jedynie płynu miceralnego Vichy.
A po co Ci antykoncepcyjne na raz z tetrą? Nie będziesz wiedziała co Ci pomoże, ja bym nie łączyła. Pamiętaj o osłonach np. Linex forte.

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Mi Cetaphil właśnie służy, też dostałam od dermatologa i od tamtej pory kupuję.
Chyba już mogę stwierdzić, że szkody, jakie wywołały u mnie tabletki antykoncepcyjne są za mną, bo pryszcze mam ostatnio tylko przed okresem. Na brodzie mi się pojawiają, nie cierpię ich.
Pamiętam moment, kiedy dostałam receptę na Tetralysal od dermatolożki, co to była za cudowna chwila! Wyszłam od niej wtedy z wielką nadzieją na poprawę i nie myliłam się. A tak na marginesie-oglądałam ostatnio zdjęcia z pewnej imprezy, na której właśnie przechodziłam ten okropny okres, gdy mnie tak wysypało, że dostałam Tetralysal. Mało się nie popłakałam, kiedy się na nich zobaczyłam. Już nawet zapomniałam, że wyglądałam tak źle! Więc T. naprawdę pomaga.
Cetaphil to krem?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 14:03   #1206
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Zastanawiałam się nad anty bardzo długo, ale dwóch dermatologów powiedziało mi że tak by było najlepiej, więc biorę - nie wiem czy dobrze, ale biorę.

Cethapil to krem, ale tez jest chyba emulsja do mycia.
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015
inutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 14:07   #1207
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad anty bardzo długo, ale dwóch dermatologów powiedziało mi że tak by było najlepiej, więc biorę - nie wiem czy dobrze, ale biorę.

Cethapil to krem, ale tez jest chyba emulsja do mycia.
A mnie chodziło o tę emulsję do mycia. Ja ją stosuję.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 16:50   #1208
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad anty bardzo długo, ale dwóch dermatologów powiedziało mi że tak by było najlepiej, więc biorę - nie wiem czy dobrze, ale biorę.

Cethapil to krem, ale tez jest chyba emulsja do mycia.
Ale to bierz tylko anty, bez tetry, bo nie będziesz wiedziała co Ci pomogło, jak pomoże... Ja bym tak zrobiła. I co cetaphil dobrze nawilża? porządnie?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 12:50   #1209
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hmm, a ja wam powiem, ze co roku na koniec sierpnia lub we wrzesniu pojawial mi sie tradzik i lecialam do dermatologa po tetralysal. W tym roku (gdzies od lutego) zaczelam brac tabletki anty i odpukac,ale jak na razie mam spokoj z krostami. Co do brania tetralysalu wraz z tabl. anty, to trzeba uważac, bo niektore skladniki antybiotykow oslabiaja dzialanie anty i moze byc niezly bigos. Tak jest w przypadku tabletek novynette, ktore teraz biore i zastanawialam sie co to bedzie jesli wyjdzie mi tradzik i bede musiala brac antybiotyk.
Najlepiej przeczytac ulotke i sprawdzic, czy sa jakies przeciwwskazania co do zazywania antykoncepcji wraz z jakimkolwiek innym lekiem. Pozdrawiam

__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 14:49   #1210
dripdrop
Raczkowanie
 
Avatar dripdrop
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 80
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziewczyny!
Tak jak i Wy mam problem z trądzikiem, tzn. wcześniej jakoś specjalnie nie miałam, używałam różnych kremów, toników, płynów, maseczek chodziłam na naświetlanie, ale niegdy jakos nie bylo tak zle. Jak narzekalam na swoja cere przy kolezankach to mowily ze przesadzam, bo wcale tego nie widać ze mam jakies tam problemy. NO ale to zasluga dobrego makijazu - polecam podklad Vichy Dermablend i korektor Maybelline w takim małym słoiczku podobnym do musu.
Na wakacjach nieco mi sie pogorszyło, wiec zaczelam brac antybiotyk tetralysal no i juz po 1 dniu bylo o niebo lepiej i w trakcie brania mialam niemalze idealna, bez skazy cere. Natomiast po braniu jakies 2 tyg pozniej wysyfilo mnie na maxa! Pozniej znowu przeszło i było w miare ok. Teraz na mojej twarzy stalo sie cos strasznego nie dosc ze na calej buzi mnie wysyfilo to jeszcze mam tak strasznie chropowata , wysuszona cere. Jak robie makijaz to az plakac mi sie chce. A bez podkładu czy korektoru nie wyjde, wiec robie makijaz tylko przed wyjciem z domu. Wogole wczesniej mialam tak ze przed okresem moze i mnie wysyfilo ale w trakcie i po mialam ladna buzie. Teraz nie wazne czy mam okres czy nie moja stan cery jest masakryczny. I cała buzia mnie boli, piecze. Najgorsze dla mnie jest to ze tak ją wysuszyło. Nigdy nie mialam az tak strasznej cery , trzyma mnie tak juz ponad 2 tyg - na calej twarzy!. Biore znowu tetralysal - wydaje mi sie ze nie pomaga , oprocz tego inne kremy (ograniczylam nieco dawke ze wzgledu na wysuszenie) i stale nawilzam ją, no i chpdze do dermatologa. Czy ktoś też tak miał ? Jak mam poradzic sobie z taka wysuszoa skóra? Normalnie w tym tyg to sie zalamalam O.O
Pozdrawiam ; )
dripdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 18:08   #1211
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez dripdrop Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Tak jak i Wy mam problem z trądzikiem, tzn. wcześniej jakoś specjalnie nie miałam, używałam różnych kremów, toników, płynów, maseczek chodziłam na naświetlanie, ale niegdy jakos nie bylo tak zle. Jak narzekalam na swoja cere przy kolezankach to mowily ze przesadzam, bo wcale tego nie widać ze mam jakies tam problemy. NO ale to zasluga dobrego makijazu - polecam podklad Vichy Dermablend i korektor Maybelline w takim małym słoiczku podobnym do musu.
Na wakacjach nieco mi sie pogorszyło, wiec zaczelam brac antybiotyk tetralysal no i juz po 1 dniu bylo o niebo lepiej i w trakcie brania mialam niemalze idealna, bez skazy cere. Natomiast po braniu jakies 2 tyg pozniej wysyfilo mnie na maxa! Pozniej znowu przeszło i było w miare ok. Teraz na mojej twarzy stalo sie cos strasznego nie dosc ze na calej buzi mnie wysyfilo to jeszcze mam tak strasznie chropowata , wysuszona cere. Jak robie makijaz to az plakac mi sie chce. A bez podkładu czy korektoru nie wyjde, wiec robie makijaz tylko przed wyjciem z domu. Wogole wczesniej mialam tak ze przed okresem moze i mnie wysyfilo ale w trakcie i po mialam ladna buzie. Teraz nie wazne czy mam okres czy nie moja stan cery jest masakryczny. I cała buzia mnie boli, piecze. Najgorsze dla mnie jest to ze tak ją wysuszyło. Nigdy nie mialam az tak strasznej cery , trzyma mnie tak juz ponad 2 tyg - na calej twarzy!. Biore znowu tetralysal - wydaje mi sie ze nie pomaga , oprocz tego inne kremy (ograniczylam nieco dawke ze wzgledu na wysuszenie) i stale nawilzam ją, no i chpdze do dermatologa. Czy ktoś też tak miał ? Jak mam poradzic sobie z taka wysuszoa skóra? Normalnie w tym tyg to sie zalamalam O.O
Pozdrawiam ; )
Ja tak nie miałam. Mnie tetralysal pomógł bardzo i teraz jest już chyba dobrze poza jakimiś małymi krostami, ale chyba mi to aż tak nie przeszkadza. Może miałaś źle dobraną dawkę? Nie wiem...
A co do makijażu-ja się nie maluję wcalę i w ogóle mam fioła na punkcie cery, chciałabym mieć idealną i nie malować się, wtedy czuję się dobrze. Teraz zakrywam jedynie jakieś małe krostki, które wyskoczą. Nie mogę sama siebie przekonać do używania pudru/podkładu, mimo, że mam 23 lata i może już powinnam stosować makijaż(?).
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 15:58   #1212
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam wszystkich..
Wiem, że takich wątków i postów było miliony ale przeszukałam wszystko i tak naprawde nie znalazłam odpowiedzi, dlaczego na jednych tetracyclinum działa a na innych nie?
Sama najpierw przez miesiąc stosowałam tetralysal, nie pomógł nic a nic a nawet wydawało mi sie, że jest gorzej. Moja dermatolog więc zmieniła tetralysal na tetracycline. Biore 3 tabletki dziennie od tygodnia i dostałam takiego wysypu, że szok ! a dodam, że strasznego trądziku nie miałam, tylko wokół ust najwięcej.. tak czy siak chodzi mi o to, że skoro tetracyclina spowodowała u mnie wysyp to teraz juz tylko powinno byc lepiej tak?
prosze Was.. wesprzyjcie mnie bo juz z tym nie mogę..
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:40   #1213
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich..
Wiem, że takich wątków i postów było miliony ale przeszukałam wszystko i tak naprawde nie znalazłam odpowiedzi, dlaczego na jednych tetracyclinum działa a na innych nie?
Sama najpierw przez miesiąc stosowałam tetralysal, nie pomógł nic a nic a nawet wydawało mi sie, że jest gorzej. Moja dermatolog więc zmieniła tetralysal na tetracycline. Biore 3 tabletki dziennie od tygodnia i dostałam takiego wysypu, że szok ! a dodam, że strasznego trądziku nie miałam, tylko wokół ust najwięcej.. tak czy siak chodzi mi o to, że skoro tetracyclina spowodowała u mnie wysyp to teraz juz tylko powinno byc lepiej tak?
prosze Was.. wesprzyjcie mnie bo juz z tym nie mogę..
Żeby na wszystkich działał jeden lek to byśmy takiego aptecznego asortymentu nie mieli... Jak miałaś/masz wysyp to nie oznacza, że 'będzie lepiej', u niektórych to się utrzymuje i zmieniają leki. Dawno stosowałam tetrę więc nie pamiętam czy miał być po nim wysyp, z tego, co pamiętam nie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:42   #1214
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

jeśli chodzi o tabletki anty i tetralysal to fakt, że działanie anty jest osłabione, ale dermatolog powiedziała mi, że branie tych dwóch leków (?) jednocześnie wzmaga działanie przeciwtrądzikowe.. tetralysal odstawiłam już dawno, ale yasminelle dopiero tydzień temu... zobaczymy jakie będą efekty, pozdrawiam
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 15:51   #1215
lukasz12345459
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

heyka all ja wlasnie wykupilem ten lek z apteki ale mam male pytanko do was czy mozna sporzywac alkochol w czasie kuraci telralysalem ? bo w sumie dzis piatek a ja na antybiotyku Prosze o odpowiedz
lukasz12345459 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 16:30   #1216
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez lukasz12345459 Pokaż wiadomość
heyka all ja wlasnie wykupilem ten lek z apteki ale mam male pytanko do was czy mozna sporzywac alkochol w czasie kuraci telralysalem ? bo w sumie dzis piatek a ja na antybiotyku Prosze o odpowiedz
Jeżeli chodzi o to czy alkohol zmniejszy np. dziłanie tetry to nie, nie zmniejszy, ale szkodliwe jest spozywanie alko i brania jednoczesnie antybiotyku ponieważ oba wchłaniają się w wątrobie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 17:42   #1217
lukasz12345459
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o to czy alkohol zmniejszy np. dziłanie tetry to nie, nie zmniejszy, ale szkodliwe jest spozywanie alko i brania jednoczesnie antybiotyku ponieważ oba wchłaniają się w wątrobie.
nom ale jednorazowe Spozywanie chyba mi nie zaszkodzi a watroba mloda i zdrowa jakos to zniesie :P
lukasz12345459 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 20:00   #1218
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez lukasz12345459 Pokaż wiadomość
nom ale jednorazowe Spozywanie chyba mi nie zaszkodzi a watroba mloda i zdrowa jakos to zniesie :P
Zdrowe to to na pewno nie będzie.

Aczkolwiek ja stosując tetrę również piłam alkohol i nic mi nie było. No ale mówię, że to nie o to chodzi... chodzi tylko o wątrobę.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 10:57   #1219
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja biorąc tetre ograniczyłam wysokoprocentowe napoje alkoholowe w postaci wódki i jej pochodnych. Piłam piwo, ale też w stosunkowo mniejszych ilościach niż przed tetrą I dzięki temu teraz jestem bardziej ekonomiczna
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 18:29   #1220
lukasz12345459
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dozo sie naczytalem na forach ze po tym leku czesto tradzik wraca Ale w trakcje rozmowy z moja Dermatolog wystapil ten watek powiedziala mi pani doktor ze jesli tradziku sie nie wyleczy do konca a odstawi sie tableki to czesto wraca tradzik . Stosuje ktos moze Razem do tabletek na noc Zel Epiduo ? bo ja stosuje epiduo od miesiaca i do tego 4 dni temu tetralysal .
lukasz12345459 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 19:42   #1221
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej wszystkim

Tetralysal stosuje od 13 dni, do tego na noc żel Izotrexin, a z rana przemywam Davercinem i dodatkowo smaruję twarz Skinokrenem (cholernie droga kuracja). Tetre mam brać na razie przez miesiąc po dwie pigułki dziennie. Początkowo miałam kilka ropnych gulek w okolicach żuchwy i w dolnej partii policzków, przez pierwsze dni stosowania widziałam znaczną poprawę, jednak w drugim tygodniu zażywania leku wysypało mi jeszcze gorzej bolącymi gulami i własnie nie mam pojecia co zrobić.. czy po prostu mój organizm się oczyszcza z tego syfu i potem bedzie tylko lepiej.. czy powinnam pojsc do lekarza żeby zmienil lek.. ehhh załamać się można.
Dodam jeszcze ze to moje drugie podejscie jesli chodzi o leczenie trądziku. Wczesniej stosowałam Unidox i w sumie pomógł na tyle ze przez pol roku mialam spokoj. Dermatolog powiedziala ze Tetralysal jest bardzo podobny do Unidoxu tyle ze ten pierwszy jest duzo lepszy. Jakos jak na razie nie widze tego :/ Ehh doradzcie mi cos prosze bo juz sama nie wiem co robic

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Aaa jeszcze dziewczyny zapomniałam was zapytac.. czy przy stosowaniu Tetry nie zauwazylyscie ze wypadaja wam wlosy?
U mnie ostatnio strasznie się to nasiliło.. i nie wiem czy to od leku czy może jest inna przyczyna.
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:15   #1222
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez MoniaBRD Pokaż wiadomość
Hej wszystkim

Tetralysal stosuje od 13 dni, do tego na noc żel Izotrexin, a z rana przemywam Davercinem i dodatkowo smaruję twarz Skinokrenem (cholernie droga kuracja). Tetre mam brać na razie przez miesiąc po dwie pigułki dziennie. Początkowo miałam kilka ropnych gulek w okolicach żuchwy i w dolnej partii policzków, przez pierwsze dni stosowania widziałam znaczną poprawę, jednak w drugim tygodniu zażywania leku wysypało mi jeszcze gorzej bolącymi gulami i własnie nie mam pojecia co zrobić.. czy po prostu mój organizm się oczyszcza z tego syfu i potem bedzie tylko lepiej.. czy powinnam pojsc do lekarza żeby zmienil lek.. ehhh załamać się można.
Dodam jeszcze ze to moje drugie podejscie jesli chodzi o leczenie trądziku. Wczesniej stosowałam Unidox i w sumie pomógł na tyle ze przez pol roku mialam spokoj. Dermatolog powiedziala ze Tetralysal jest bardzo podobny do Unidoxu tyle ze ten pierwszy jest duzo lepszy. Jakos jak na razie nie widze tego :/ Ehh doradzcie mi cos prosze bo juz sama nie wiem co robic

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Aaa jeszcze dziewczyny zapomniałam was zapytac.. czy przy stosowaniu Tetry nie zauwazylyscie ze wypadaja wam wlosy?
U mnie ostatnio strasznie się to nasiliło.. i nie wiem czy to od leku czy może jest inna przyczyna.
Na początku stosowania może być wysyp, to normalne.
Mi włosy nie wypadały, ale możliwe, że każdy reaguje inaczej.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:34   #1223
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

używam tetry od jakichś 2 miesięcy, moja dermatolog powiedziała, że mam skończyć to co mam (miesięczny zapas) i na tym koniec kuracji. komuś pomogła tak krótka akcja? już kiedyś brałam tetralysal przez 3 miesiące, po odstawieniu problem wrócił, bardzo się tego boję
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 14:55   #1224
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja biorę tetrasylal 2 miesiące,pomógł dużo ale jeszcze mam krosty,ostatnio pojawiła mi się na czole taka kaszka czy ktoś wie może od czego?Proszę o odpowiedz.
marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 16:34   #1225
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Ja biorę tetrasylal 2 miesiące,pomógł dużo ale jeszcze mam krosty,ostatnio pojawiła mi się na czole taka kaszka czy ktoś wie może od czego?Proszę o odpowiedz.
Mi po Tetralysalu też pojawiła się kszka na czole, tzn. takie wypukłe zaskórniki, nie widoczne zbyt, ale raczej wyczuwalne pod palcami. Na początku nie sądziłam, że to od Tetry, ale może jednak to ma jakiś wpływ, skoro Tobie też się pojawiło? Mi zniknęła w każdym razie po wizycie u kosmetyczki.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 16:39   #1226
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja też taką mam, jednak sądzę, że to od leków 'zewnętrznych'
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 17:55   #1227
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Kurcze też zaczęłam kurację tetrą jak to nazywacie i tak jak Łukasz wyżej mam dodatkowo żel epiduo, martwię się tym, że trądzik powraca i boję się o to. Nie chcę sobie niszczyć flaków bez efektów ;/
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 18:27   #1228
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Jaki krem będzie najlepszy bo odkąd stossuję tetre i maści czyli okolo 2 miesiecy nie uzywam zadnego i mam strasznie sucha skore az sie luszczy co na to bedzie najlepsze?
marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 18:31   #1229
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Jaki krem będzie najlepszy bo odkąd stossuję tetre i maści czyli okolo 2 miesiecy nie uzywam zadnego i mam strasznie sucha skore az sie luszczy co na to bedzie najlepsze?
z drogeryjnych ziaja calma, z aptecznych np. physiogel
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 19:09   #1230
lukasz12345459
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

jak Napisala Maqua physiogel bardzo dobry krem tylko chyba jest bardzo drogi osobiscie nie wiem ile kosztuje ale dostalem od dermatologa probki a jesli chcesz krem nawilzajacy do kuraci to Moze iwostin jest to nawilzajacy krem wlasnie do wysuszonej skury ktora przechodzi kuracje lekami :P ja nim smaruje Twarz bo epiduo + tetra strasznie wysusza :P

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Aha i jeszce jedno Hmm zauwarzylem ze dozo osob wypowiada sie nie zbyt pozytywnie o tym leku wydaje sie ze mi pomaga juz po tygodniu czuje ze moja skura wraca do normy :P kazdy ma inny organizm i inaczej reaguje na dany lek . jest jeszce 1 lek na tradzik O wiele lepszy niz tetralysal i o wiele skuteczniejszy po leczeniu tym lekiem ponoc tradzik nie wraca jest To lek Curacne na forum tego leku sa same pozytywne komentarze dermatolodzy tez chwala ten lek . lekarz proponuje jakie sa rozwiazania a my je wybieramy dobrze badz gorzej ......


Nie Zaluje niczego w swoim zyciu bo jesli nie to wszystko nie byl
bym dzis soba
lukasz12345459 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.