Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta! - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 06:22   #3241
Renessme1985
Rozeznanie
 
Avatar Renessme1985
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 826
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Witam w poniedziałkowy poranek

Śniadanko zjedzone, kafffka się robi

Weekend minął Nam bez większych niespodzianek Ja i TŻ się w zasadzie leniliśmy maksymalnie, a Oli szalała w swoim pokoju po podłodze

...ale czuję się okrpomnie przejedzona Normalnie popłynęliśmy w ten weekend. Nie dość, że wypiłam pifffka morze, to jeszcze zamówiliśmy pizzę (ogromniastą ) i w ogóle pełne obżarstwo...
Wczoraj w nocy już czułam się kiepsko i cos mi tam w brzuchu nie halllo było, ale oczywiście musiałam poprawić Od dzisiaj muszę się wziąść w garść i trochę sie odtruć jedzeniowo Poza tym pewnie na wadzę mam z 2 kg więcej

...a tak poza tym, to byliśmy na zakupach i obkupiliśmy Oliwierka w Smyku (kupowałam już 80, trochę duże jeszcze ale chyba szybko dorośnie, 74 to jest takie akurat na teraz, to bez sensu kupować dobrze myślę??) no i siebie trochę też oczywiście nie w Smyku hehehe...

buziam Was i biorę się troszkiem do pracy
__________________

Oliwierek 13.05.2011

Strzałeczka
Renessme1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 07:38   #3242
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez night25 Pokaż wiadomość
może zęby?? mój Maciuś jak mu pierwszy ząbek wychodził to krzyczał strasznie(nie płakał) tak z 10 min a na drugi dzien okazalo się że ma zęba
Nie wiem Kochana. Juz kilka takich nocek za nami, była trzydniowa przerwa, z fajnymi nockami i znów się zaczęło
Skok się teoretycznie skończył, zębów brak, obiadki były odstawione, gluten również.
Wiec?
Nie mam już pomysłów
Szkoda mi niuni bardzo.

Cytat:
Napisane przez kasia 605 Pokaż wiadomość
wow, gratuluję! Widzę że moja Lena jest 3 tyg starsza a o raczkowaniu nie ma mowy... zaczyna mnie już to martwić....:/
Dlaczego? Przecież nie wszystkie dzieci raczkują Może od raz zacznie chodzić.




Dzień dobry
Nocka trochę lepsza, pobudki co godzinę. Kilka razy budziła się z krzykiem i tak przeraźliwie płakała, ze w uszach dzwoniło

Lubie jak mąż wcześniej wstaje Kawka świeżo zaparzona już na mnie czekała




Iza, Maya ciocia Was mocno całuje
__________________

06.07.2011
06:06

Edytowane przez gusiagatko
Czas edycji: 2012-01-09 o 07:51
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 07:59   #3243
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość

za to nutramigen za 100% ceny jest teraz ...
no wlasnie..
ale za to recepty miec nie muszę
tzn w jednej z aptek koło mojego domu sprzedają bez recepty nie muszę latać po przychodniach


nie zależnie od tego o której Olka pójdzie spać, wstaje codziennie po 6
a ja biore zyrtec bo mam pokrzywke na ciele i moglabym spac i spac...
z niecierpliwoscia czekam az sie zmeczy i idziemy na drzemke
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:09   #3244
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzień dobry!

z małym opóźnieniem, ale DZIĘKUJĘ ZA KRAKÓW! Cały wyjazd i spotkanie z Wami magiczne!


u nas ciągle dwa zęby, były jakieś GŁOŚNE przesłanki, że idzie kolejny, ale nie ma

Hanka raczkuje, siada, interesuje się wszystkim, ale najmniej zabawkami, śpi ładnie [tfffu!], je ładnie [chociaż wczoraj lekko się krzywiła na brokuły]

Caffe, inspirujesz mnie w sprawie gotowania dzieciom udaję się w poszukiwaniu amarantusa!

Zobaczcie, co poczytałam dziś do kawy - o CIEŻARNYCH OSZUSTKACH

Miłego poniedziałku!
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:22   #3245
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

bry .
nie bardzo mam teraz czas pisac ale muszs krobnąc do gusi.


Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
andziotku Nie wiem właśnie!
Krzyczała przez sen tak rozpaczliwie, ze uspokoić jej nie mogłam. Nawet wtulona we mnie spala góra 10 minut.

witamy kolejnego ząbka
Kochanie, nie wiem czy pamiętasz jak pisałam, ze własnie Szymoenk miał takie akcje. Kilkanaście nawet razy w nocy wstawała, bo albo płakał przez sen, ale stękał, kwękał... cały czas przez sen, czasem tak okropnie, że trzeba było go wybudzać, bo inaczej nie dawało rady uspokoić. Bylismy u dwóch lekarzy, byluismy u neurologa, robiliśmy badanie krwi (czasem trzeba zbadac poziom tarczycy - tak mi mówił i neurolog i pediatra, że takie objawy mogą być) i co? I nic. Wszystkie badania, wyniki OK. Więc neurolog stwierdził,że układ nerwowy po prostu musi dojrzeć. Trwalo to prawie 3 miesiące. NOC w NOC. Wiem, przez co przechodzisz. Ale przetrwajcie to. Teraz (odpukać) mamy już z tym spokój. Czem postęka, dam herbatki i śpi dalej, raz się budzi na jedzonko.
Ja wiem, że to okrutnie trudne, ja odchodziłam od zmysłów, jak mu pomóc, czemu tak płacze, co się dzieje (stąd te wizyty u lekarzy i badania... TZ dzielnie znowił moje coraz to nowsze pomysły), ale przejdzie. Przejdzie, tylko to przetrwac jest trudno, ale dasz radę. Ja już nawet próbowałam na noc usypiać na rękach, żeby go jak najwięcej tulić, też nie wiele dawało. Tulają Naduńkę jak najwięcej i zaciśnij zęby.
Minie.
.
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:32   #3246
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa Pokaż wiadomość

Zobaczcie, co poczytałam dziś do kawy - o CIEŻARNYCH OSZUSTKACH
Temat nie jest nowy. Nawet tu na forum mamy radzą, jak to zrobić, żeby dostać taką kasę. Choć przyznam, że w artykule są nieścisłości - żeby otrzymać zasiłek trzeba wpłacić koło 3 000, bo oprócz składki chorobowej trzeba wpłacić pozostałe części składki społecznej. Orientowałam się w tym temacie w czasie ciąży, ale koniec końców się nie zdecydowałam, bo dla mnie to takie śliskie moralnie, a ja staram się takich rzeczy unikać. Niestety często jest tak, że już nawet małe dzieci nauczone są kombinowania, bo w końcu uczą się przez przykład.

Witam. Dziś bardziej wyspana niż wczoraj jestem, ale szału nie ma. Kiedy wróci moje kochane dziecię? U nas chyba ząbki powodują taki niespokojny sen, bo po panadolu lepiej spała. Dziś w planach wycieczka do Rossmana - głównie po deserki z Babydream, bo zasmakowały Zuzie, a są w promocji po 3 zł za duży słoiczek. Buziaki!
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:39   #3247
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Hej laski

Wekend szkolny za mną wiec wrociłam z nowa energia do dziecka

mimbi
u nas jak u andziot holl po 13,50. W opakowaniu jest 250 i na 150 mleka idzie nam około 2,5 łyzki wiec tak strasznie drogo to to nie wychodzi

Co z tym amarantusem? Dodajecie do zupek czy do deserków?
Co by tu dzis dziecku ugotowac?

Olson buja sie na 4-rech hihi, pewnie zaraz zacznie raczkowac. Teraz czołga sie jak żołnierz !
Cytat:
Napisane przez Dziewczonka Pokaż wiadomość


Meldujemy sie już z domu, wróciliśmy jakąs godzinę temu od baby Jeszcze Was nie nadrobiłam, ale muszę Wam napisac....
....ze względu na namiar wrażeń musieliśmy Alę wziąc u babci do nas do łożka w nocy i co się okazało? .... dziecko przesypia przy mamusi i tatusiu całą noc, bez jedzenia, bez smoczka, bez płaczów, pobudek itp. dla mnie szok
....czyli już wiem, że nic nie da kombinowanie z jedzeniem, jak ją oszukac, żeby myślała, że mamusia śpi z nią w łóżeczku?
dziś próbowałam...z moja koszulka były tylko 2 pobudki!!!!!
Moze działa a moze zbieg okoliczności...
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 08:43   #3248
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

moniqac dziękuję za tak długą odpowiedz. Pocieszający jest fakt, ze u Was się skończyło (i oby nie wróciło )
Ja właśnie non stop myślę, co jeszcze mogłabym zrobić, żeby jej ulżyć. Czasem "śpię" na siedząco z Nadia wtulona we mnie. Głaskam, całuję.
Rozmawiałam z lekarzem, tez stwierdził, ze to układ nerwowy (skoro nie pomogło odstawienie obiadków i glutenu) i sie z czasem uspokoi. Ponoć po ciężkim porodzie "ma prawo" się tak dziać Do roku się wszystko ustabilizuje. A przynajmniej powinno.
Ja to zniosę ( z miłości do niej zniosę duuuzo i więcej) tylko serce pęka, gdy tak bardzo płacze.
Dobrze, ze w dzień uśmiechnięta i szczęśliwa jest

Dziękuję za słowa otuchy
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:55   #3249
anula_81
Zakorzenienie
 
Avatar anula_81
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oslo, Norwegia
Wiadomości: 3 419
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

hej dziewczynki, doczytalam, ale czasu i sil mi brak na odpisywanie, mam nadzieje,ze mnie nei zlinczujecie i nie wyrzucicie...
U nas nocki koszmarne, sporo pobudek, 2-3 razy cyc plus smok plus placz przez sen...stracilam nadzieje ze sie wyspie kiedykolwiek juz...
Dni nam mijaja oczywiscie mega szybko bo ciagle gdzies biegamy..juz mam serdecznie dosc wyjazdu, Rodzice zyja ze soba srednio na jeza, co mnie dodatkowo wpienia!

Andziotku, Paulizia Zoska tez tylko by stala, czasem ejszcze popelza jak widzi jakas fajna zabawke(czyt. butelke z woda) ale stawanie jest number one!
Mimbi pieluchy poszly pocztexem, tesciu wyslal! spodziewaj sie na dniach!
Gusiaczku przytulam Ciebie i Nadusie, mam nadzieje,,,ze ten meczacy dla was obu okres szybko sie skonczy

a co do Pamersow, kupilam pomaranczowe wczoraj bo nie bylo rozmiaru niebieskich a biale mi nie leza.............

i sa super cienkie ale na noc tragedia! Zoska przesikala sie rano!!! mimo, ze o 5 rano zmienialam jej pieluche, albo zle zapielam, ale nie sadze, albo takie beznadziejne te pieluchy...

ktos ma doswiadczenie z pampkami pomaranczowymi sleep&play?

ide po kolejna kawe......
__________________
Zycie jest tylko jedno

Zosienka jest juz z nami

Zosia
anula_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 09:20   #3250
Dziewczonka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dziewczonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 2 628
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!


Dzisiaj dzień pod znakiem zakupów jedzeniowych dla Aluśki . Znalazłam sklep ze zdrową żywnością, mają amarantus, więc jadę

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
Olson buja sie na 4-rech hihi, pewnie zaraz zacznie raczkowac. Teraz czołga sie jak żołnierz !

dziś próbowałam...z moja koszulka były tylko 2 pobudki!!!!!
Moze działa a moze zbieg okoliczności...
Brawa dla Ola

U nas dzisiaj chyba koszula też zadziałała, ale nie położona jak zawsze przy policzku tylko na misiach, które siedzą w rogu łóżeczka. Spała dosyc spokojnie do 3:30, a później i tak musiałam ją wziac do nas . O 6 znowu ją wyeksmitowałam do łóżeczka, dałam butle i spała do 8:20
Dziewczonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 09:40   #3251
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Weredka Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że on pracuje, zarabia, ale przecież nie proszę go, żeby tonę węgla w domu przerzucił, tylko żeby na chwilę zajął się SWOIM dzieckiem.
U mnie też czasem tak jest. Jak trzeba przewinać lub położyć spać, to ja muszę to zrobić, tak jakby to było tylko moje dziecko. Nie powiem, czasem TZ fajnie zajmuje się małą, ale czasami mam wrażenie, ze cała odpowiedzialnosć za nią spoczywa tylko na mnie.

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Czy Wasze stojace dzieci tez tak dlugo stoja?

migotka03 bardzo podobne do chicco te krzeselka. I ja sie zastanawiam jaka jest roznica miedzy krzeselkami za 200, a za 400. Wygladaja tak samo, ale czy jakosc wykonania gorsza? Czy za firme sie placi?
Nie wiem, możliwe, że jakość jest gorsza, ale niekoniecznie. Mnie nie stać na droższe

Co do stania to Paulina jak stanie, to potrafi długo stać, a ja mam wtedy trochę wytchnienia. Nie wiem czy to źle czy dobrze, ale do podłogi jej nie przywiąże

Witam!
Paulina wczoraj jadła o 20-tej, poszła spać o 21-ej, obudziłą sie na jedzenie dopiero po 3-ej. Co prawda juz była wyspana, ale dawno tak długo nie spała. Potem trochę z nią walczyliśmy, były drzemki i pobudki, ale ogólnie się wyspalam.
Za to wczoraj ciagle marudziła i chyba będzie ząb, ale nie daje się dotknąć i cięzko sprawdzić czy coś juz wyszło.
Teraz Mała śpi, a ja gotuję dla niej zupkę.
Od jakiegoś czasu Paulina ma na policzkach koło ust jakąś wysypkę. Myślałam, że to może od tego, że pakuje do buzi wszystko co popadnie, niekoniecznie czyste , bo wiadomo, że ciężko upilnować. Czy to moze być od tego, czy to coś innego?

Iza, Maya wszystkiego najlepszego
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 10:10   #3252
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez anula_81 Pokaż wiadomość

i sa super cienkie ale na noc tragedia! Zoska przesikala sie rano!!! mimo, ze o 5 rano zmienialam jej pieluche, albo zle zapielam, ale nie sadze, albo takie beznadziejne te pieluchy...

ktos ma doswiadczenie z pampkami pomaranczowymi sleep&play?

.
tak, niestety ja.
W tesco była duża promocja więc kupiłam sleep&play. Lena ma AZS więc skóra jest delikatna. Pod tymi pieluszkami pojawiły się na skórze zaczerwienia, jakieś otarcia, pupcia była czerwona a do tego były mało chłonne. Można zakładać je na dzień ale nigdy na noc!
Jak dla mnie te pieluchy to porażka, ale może komuś odpowiadają.
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 10:45   #3253
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Nie mam siły nadrabiać

Eda staje bez trzymanki...
Nie chce spać...
Je 3 razy w nocy...

...A dziś ZASNĄŁ NA STOJĄCO OPARTY O KOTA DRZEWKO DO DRAPANIA! !
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 10:52   #3254
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
moniqac dziękuję za tak długą odpowiedz. Pocieszający jest fakt, ze u Was się skończyło (i oby nie wróciło )
Ja właśnie non stop myślę, co jeszcze mogłabym zrobić, żeby jej ulżyć. Czasem "śpię" na siedząco z Nadia wtulona we mnie. Głaskam, całuję.
Rozmawiałam z lekarzem, tez stwierdził, ze to układ nerwowy (skoro nie pomogło odstawienie obiadków i glutenu) i sie z czasem uspokoi. Ponoć po ciężkim porodzie "ma prawo" się tak dziać Do roku się wszystko ustabilizuje. A przynajmniej powinno.
Ja to zniosę ( z miłości do niej zniosę duuuzo i więcej) tylko serce pęka, gdy tak bardzo płacze.
Dobrze, ze w dzień uśmiechnięta i szczęśliwa jest

Dziękuję za słowa otuchy
dokłądnie było tak samo - w dzień uśmiechnięty, bawił się, tylko te noce - bardziej wykańczały mnie i mój system nerwowy, bo nie wiedziałam jak pomóc. minie kochana, wiem, że wytrzymasz co tylko będzie trzeba, po prostu chciałam Cię pocieszyć, że może przejdzie zanim Niunia skończy roczek .
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 10:57   #3255
Catia88
Rozeznanie
 
Avatar Catia88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 887
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Renessme1985 Pokaż wiadomość
..a tak poza tym, to byliśmy na zakupach i obkupiliśmy Oliwierka w Smyku (kupowałam już 80, trochę duże jeszcze ale chyba szybko dorośnie, 74 to jest takie akurat na teraz, to bez sensu kupować dobrze myślę??) no i siebie trochę też oczywiście nie w Smyku hehehe...
było coś ciekawego? a jak ceny? faktycznie drożej (mam ten pieprzony VAT na myśli)?

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
Lubie jak mąż wcześniej wstaje Kawka świeżo zaparzona już na mnie czekała

fajnie Ci
Cytat:
Napisane przez Weredka Pokaż wiadomość
Dziś w planach wycieczka do Rossmana - głównie po deserki z Babydream, bo zasmakowały Zuzie, a są w promocji po 3 zł za duży słoiczek. Buziaki!
to sie opłaca duży wybór smaków? pytam, bo nigdy nie kupowałam słoiczków z rossmanna, a moze warto zaczac? (pisze z Kuba na kolanach..)

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
dziś próbowałam...z moja koszulka były tylko 2 pobudki!!!!!
Moze działa a moze zbieg okoliczności...



Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość

...A dziś ZASNĄŁ NA STOJĄCO OPARTY O KOTA DRZEWKO DO DRAPANIA! !
__________________
02.05.2011 Synuś Kubuś


Catia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 11:02   #3256
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez moniqac Pokaż wiadomość
dokłądnie było tak samo - w dzień uśmiechnięty, bawił się, tylko te noce - bardziej wykańczały mnie i mój system nerwowy, bo nie wiedziałam jak pomóc. minie kochana, wiem, że wytrzymasz co tylko będzie trzeba, po prostu chciałam Cię pocieszyć, że może przejdzie zanim Niunia skończy roczek .
Wiem Kochana i wdzięczna Ci za to jestem
Po cichu liczę właśnie na to, ze minie niedługo

Matall
Wiem co czujesz
Dasz rade!!
Damy rade!!

Anula
Może sie poprawi spanie Zosieńki jak do domku wrócicie



Obejrzałam "Chirurgów" i jak zwykle się uryczalam.
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 11:04   #3257
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

mimbi, przepraszam najmocniej za pomyłkę nie wiem skąd miałam takie informacje, mam nadzieję, że wybaczysz mnie grzesznej
Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
To ja jestem z Ina!!!! Gdybym tylko miało prawko to bym z chęcią skoczyła do Bydzi albo Torunia.
Póki co na pewno czeka mnie wizyta w Bydgoszczy bo muszę zarejestrować Kasię na usunięcie migdałka i nie mogę tego zrobić telefonicznie bo muszę jechać ze skierowaniem. A czekam na taką sobotę żeby tż miał wolne, bo urlopu na razie nie mogę wziąć.

Tak mi głupio tu pisać bo ciągle mam tyły...
Aaaaaaaaa to Ty z Ina, no proszę, mam tam koleżankę, Beatę Ż. (ha, może nawet ją przypadkiem znasz), ma synka Michałka, który na dniach skończy 3 latka, byłam raz u niej, to mogę i Ciebie odwiedzić, jak zrobi się ładniej i pogoda na spacer będzie odpowiednia
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 11:14   #3258
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Jejciu... kiedy ja nadrobię, kiedy się ogarne i będę z wami na bieżaco?!
Nic nie wiem co się na wątku dzieje

Ale mam nadzieję, że juz teraz będę w miarę na bieżąco, bo spokojnie się u mnie zrobiło

Nadal jestem z Antonkiem u rodziców, ale wczoraj mężula pojechał do Niemiec, więc bez niego będę miała więcej czasu na wizaż

Spróbuje trochę nadrobić przed popołudniowym spacerem
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 11:44   #3259
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Izunia dziękuje za życzonka na 8 m-cy

Dawno mnie nie było... Nie wiem jak znajdujecie czas na wizaż, ale podziwiam i zazdroszczę...

Iza od wigilii mi się 'zepsuła'. W dzień marudzenie na maksa, jedzenie jest beee, wszystko jest beee, spać nie chce, jest 'walka'. Kiedyś pięknie w nocy spała, teraz od 24 grudnia nocki wyglądają tak, że budzi się z rykiem, jest problem z uspokojeniem jej i położeniem do łóżeczka. W nocy śpimy maksymalnie 2-3 godziny. Wstajemy na zmianę z mężem... a i tak w ciągu dnia chodzimy na rzęsach i wlewamy w siebie niezliczone litry kawy
Raczej nie zęby... Zęby ma 2 (dwie dolne jedynki), ale od końca listopada.
Obecnie zaczęła się mocniej ślinić, ale to dopiero od kilku dni.
Czyżby ten cholerny skok rozwojowy. Czemu to tak długo trwa?
Już mi sił brak, a trzeba się zająć synem, domem, pojechać do pracy...
Na domiar złego syn ma chyba jakąś chorobę zakaźną wieku dziecięcego, dziś wieczorem mój Tż jedzie z nim do lekarza. Ospa to nie jest, podejrzewam różyczkę. Ma masakryczną wysypkę (i to raczej nie jest alergiczna), temp. i potwornie wywalone i bolesne węzły chłonne pachowe i podżuchwowe
Do tego w nowy rok zmarł mój wujek...
Same problemy.
Całe szczęście, że Iza do tej pory nawet kataru nie miała.
Aha - mała zrobiła postęp i siedzi (od miesiąca; a dostaliśmy już skierowanie na rehabilitację, bo pani dr stwierdziła, że jak w wieku 7 m-cy nie siedzi to coś nie tak, a Izka zrobiła psikusa i 3 dni po wizycie zaczęła siedzieć - w sumie wydaje mi się, że niepokój pani dr był trochę na wyrost, w końcu wszystko przychodzi w swoim czasie, a to jeszcze nie była patologia...), a od kilku dni raczkuje i wszędzie jej pełno.

To tyle u nas...
Mam nadzieję, że miewacie się (Wy i wasze pociechy) dobrze
Buziaki

Maya, wszystkiego najlepszego Słoneczko!

Edytowane przez listopadowa80
Czas edycji: 2012-01-09 o 11:52
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 12:03   #3260
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

witam

Mamaoptymistka twój avatarek bardzo do Ciebie pasuje, jest taki optymistyczny

Violisia 7 ząbków

24kasia jeju ale Nikolcia zasuwa, brawo dla niej

Mimbi u nas też górują pampersy zielone bo białe podobnie jak u Nadii od Gusi odparzały nam tyłek a w zasadzie ta siateczka - która przyklejała sie do tyłka i często zostawiała wzorek na pupie

Andziot czwartego ząbka

AsiaK zdrówka dla Wojtusia i dla Kasi też

Gusia trzymam kciuki za lepsze nocki

Anula ja mam teraz te pomarańczowe pampki i powiem tak, jeszcze nam nie przeciekły ani razu, zawsze jak się napompują to przebieram i muszę to robic częściej niż z tymi zielonymi, ale są takie jakby bardziej papierowe , przynajmniej dla mnie, szału nie robią, na pewno zielone są miększe, i bardziej chłonne

Wszystkiego naj dla Izunii i Mayi

zainspirowana waszymi pomysłami zaczęłam gotowac obiadki dla Matiego
nawet mu smakują

od tygodnia zaczynamy dzień o 5 rano niezbyt optymistyczne
ale pocieszam się że to tylko chwilowe

tyle na dziś lecę do pracy, mam na 13.30 a jestem jeszcze nie ubrana, chyba dzisiaj zaliczę spóźnienie
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 12:15   #3261
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Jedziemy do lekarza Trzymac kciuki!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 12:18   #3262
caffelate05
Rozeznanie
 
Avatar caffelate05
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 613
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzień dobry
Spałam dziś w nocy może 3 godziny ale na własne życzenie Tak to jest jak się śpi po południu z dzieckiem
Dzisiejszy dzień jakoś szybko mi leci. Za szybko. Dziś kulinarne lenistwo, bo obiad dostaliśmy na wynos od teściów a Juliś zje coś ze słoiczka. Za to na brak zajęć w domu nie narzekam. Pranie rozwieszone, odkurzone, udało mi się trochę popracować, zrobić się na bóstwo i teraz czekam na moich spacerowiczów. Jemy i śmigamy do lekarza, mam wizytę u reumatologa bo się sypię. Trzymajcie kciuki.

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Caffe buziak w czolko by przestalo bolec
Ha, pomogło Dzięki
Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
caffelate bzyczka ile go gotujecie ta kaszke jaglana? U nas jest napisane 20 minut.
Gotowałam 20 min, ale sie mi jakies nadal twardawe wydało wiec zmiksowałam.
dorka, ja gotuję ostatnio wszystko na oko Smakuję i sprawdzam czy jest miękka. I też ostatnio miksowałam, ale to dlatego, że Jul nie lubił drobinek w jedzeniu. Teraz zdaje się już polubił i następnym razem spróbujemy bez miksowania.
Cytat:
Napisane przez blueberry_11 Pokaż wiadomość
Halo, halo...

czy ktoś nas jeszcze pamięta? Lata świetlne mnie tu nie było, przepraszam, ale nie poprawię się, wróciłam do pracy i mam duuuuużo mniej czasu...
blue witaj Kubuś zrobił niesamowite postępy zuch chłopak z niego A kto z nim teraz zostaje, kiedy Ty pracujesz?
Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa Pokaż wiadomość
Caffe, inspirujesz mnie w sprawie gotowania dzieciom udaję się w poszukiwaniu amarantusa!
mary na zdrowie!
Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
Co z tym amarantusem? Dodajecie do zupek czy do deserków?
Co by tu dzis dziecku ugotowac?
Ja dodaję i tu i tu
Może zupka szpinakowa z ziemniaczkiem i marchewką i żółtko do tego? Proste, zdrowe i tanie
Cytat:
Napisane przez anula_81 Pokaż wiadomość
ktos ma doswiadczenie z pampkami pomaranczowymi sleep&play?
.
anula, ja kupiłam raz, nie odpowiadało mi to, że nie mają rozciągliwych tych boków
Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Nie mam siły nadrabiać

Eda staje bez trzymanki...
Nie chce spać...
Je 3 razy w nocy...

...A dziś ZASNĄŁ NA STOJĄCO OPARTY O KOTA DRZEWKO DO DRAPANIA! !
Eda chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać
__________________
Julian
06.05.2011r.

Miłością jest... przemierzanie pokoju w nocy,
aby kołysanką i ciepłymi słowami
utulić ciebie płaczącego wtedy,
kiedy całe moje ja pragnie odpocząć.
caffelate05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 12:46   #3263
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Nie mam siły nadrabiać

Eda staje bez trzymanki...
Nie chce spać...
Je 3 razy w nocy...

...A dziś ZASNĄŁ NA STOJĄCO OPARTY O KOTA DRZEWKO DO DRAPANIA! !
ŁO MOJ GOD!!~! Brawa!!


caffelate05
właśnie mu szpinakowa zapodałam hihi
No ale ile? no! Łyżeczkę amarantusa na jeden obiadek?

Pani ze sklepu ze zdrową żywnością zaproponowała mi kaszki eko jakiejś czeskiej firmy, ze je sprowadzi...jaglana, owsianą i orkiszową. Sa tansze niz holla, Jak juz bede miała w reku to wam o niej opowiem

No i idziemy dzis do kina <jupi>
Tesciowa zaproponowała ze z Olkiem zostanie.
Problem polega tylko na tym ze wiem ze bedzie miał przekręconą. Dziecko lubi miec wszystko poukładane a ona bedzie go pewnie nosic do snu ...ciekawe co ile bede potem w nocy wstawać :/

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

http://dziecisawazne.pl/wzmacnianie-...tow-w-pigulce/

moze ktos ma ochotę poczytać jest tam wiele innych fajnych artykułów

Dziewczynki, czy ktoś juz podawał dziecku soczewice albo jakis groch, groszek? Ogólnie chodzi mi o warzywa straczkowe.
Podawałam tylko fasolke szparagową.
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 13:01   #3264
delicadeza
Raczkowanie
 
Avatar delicadeza
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Izuniu i Mayeczko klask i:


Witam się, żyjemy

Za Kraków jeszcze raz baaardzo ale to baaardzo Dziewczynom dziękujemy i całujemy w nos

Blue szukaj tam, szukaj w poprzednich postach a znajdziesz czy nikt nie tęsknił
A Kubuś rozkoszniak wspinał się po cioci bucie co by sobie postać

Mam już dziś 4 kawę, dziś wstawałam tylko 11 razy, prócz tego 2 wstawanka na jedzonko

byliśmy u pediatry

idę doczytać 5 stron póki Wikol drzemie

no i proszę te z Was, które się przeprowadzały ostatnimi czasy o uświadomienie mnie jak mam to zrobić z raczkującym Wikiem

__________________
WIKTOR 05.06.2011
delicadeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 13:30   #3265
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Catia88 Pokaż wiadomość


to sie opłaca duży wybór smaków? pytam, bo nigdy nie kupowałam słoiczków z rossmanna, a moze warto zaczac? (pisze z Kuba na

Opłacało się i wybór smaków duży - ja mam dwanaście róznych
Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Jedziemy do lekarza Trzymac kciuki!
Kciuki są.
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 14:06   #3266
dilys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 31
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!


dorkabl
Dziewczynki, czy ktoś juz podawał dziecku soczewice albo jakis groch, groszek? Ogólnie chodzi mi o warzywa straczkowe.
Podawałam tylko fasolke szparagową.[/QUOTE]

hej, to moze ja odpowiem, nie udzielam sie za duzo bo ciezko mi sie wbic w watek, moze to bedzie dobra okazja - ja podadaje regularnie synkowi soczewice czerwona, ciecierzyce, fasole tez, jak na razie ok, soczewica szczegolnie mu smakuje w papce razem ze slodkim ziemniakiem, papryka czerwona i pomidorem
buzki
dilys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 14:20   #3267
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez anula_81 Pokaż wiadomość
ktos ma doswiadczenie z pampkami pomaranczowymi sleep&play?

ide po kolejna kawe......
ja mam
aktualnie jestem w trakcie ich używania

gdzie w zwykłych niebieskich pampersach active Ola zrobi siku to po jakims czasie pielucha jest nabombana, w tym pomaranczowych nir czuc, trzeba zerkac co jakis czas srednio u mnie co 3-4h przebierać trzeba
w pomaranczowych kupa kilkakrotnie wypłyneła, (chociaż w niebieskich też się zdarzało)nie wiem jakies węższe mi się wydawają, ale ogólnie nie są złe, tak jak w niebieskich troche ciasno w 4 jest, to tutaj 4 są lekko obszerniejsze
no i pomarańczowe ciut tańsze..

spałam z Olą od 9.30 do 11.30


mam w grupie na studiach dziewczynę, która jest w 4 miesiącu ciąży ...i pali
za każdym razem dostaje o☠☠☠☠☠☠☠ ode mnie jak idzie do palarni
ehh głupia



NAJLEPSZEGO DLA IZY I MAY'I



udało mi się namówić moją mamę na wyjazd w góry
w czwartek wcześnie rano wyjeżdżamy
__________________
Aleksandra 19.04.2011

Edytowane przez agus87
Czas edycji: 2012-01-09 o 14:21
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 14:35   #3268
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez dilys Pokaż wiadomość
hej, to moze ja odpowiem, nie udzielam sie za duzo bo ciezko mi sie wbic w watek, moze to bedzie dobra okazja - ja podadaje regularnie synkowi soczewice czerwona, ciecierzyce, fasole tez, jak na razie ok, soczewica szczegolnie mu smakuje w papce razem ze slodkim ziemniakiem, papryka czerwona i pomidorem
buzki
Ja planuje dać Małej soczewice bo czytałam, że mozna. Dajesz już paprykę? A ile synek ma miesięcy? Nawet nie wiedziałam kiedy mozna paprykę dawać, a z pomidorem jeszcze czekam. Pisz więcej, ja też niedawno "wróciłam"

Listopadowa
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 14:44   #3269
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

listopadowa Lacze się w bólu. U nas noce podobne
Super jednak, ze się pokazałaś nasza wątkowa "Żyleto"

zosiaaa A ja za Wasze późniejsze wstawanie .kciuki:

mimbi

Cytat:
Napisane przez delicadeza Pokaż wiadomość
Mam już dziś 4 kawę, dziś wstawałam tylko 11 razy, prócz tego 2 wstawanka na jedzonko
Tez widzę ciekawa noc miałaś.



My po spacerze Nadia spala 3 godziny. No tak, jak ktoś w nocy nie śpi...
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 14:50   #3270
Catia88
Rozeznanie
 
Avatar Catia88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 887
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
No i idziemy dzis do kina <jupi>
Tesciowa zaproponowała ze z Olkiem zostanie.
Problem polega tylko na tym ze wiem ze bedzie miał przekręconą. Dziecko lubi miec wszystko poukładane a ona bedzie go pewnie nosic do snu ...ciekawe co ile bede potem w nocy wstawać :/
Na co idziecie do kina?
Heh,właśnie- dziecko lubi mieć wszystko poukładane, moja mama się ostatnio ze mnie śmiała,że Kubuś ma wyznaczone godziny na jedzenie, kąpanie itd Ale nie wdawałam się z nią w dyskusję.

Cytat:
Napisane przez Weredka Pokaż wiadomość
Opłacało się i wybór smaków duży - ja mam dwanaście róznych
to super

Mimbi kciuki są u Caffelate za Ciebie też trzymam kciuki

Ja sie powieszę... Kuba ZNOWU ma katar ;( właśnie skończyliśmy odciąganie ale chyba głęboko te gluty siedzą bo mało wyszło a "charczy" mu dalej w nosku Mówiłam Tżtowi,że jest taki aspirator co się do odkurzacza podlącza-powiedział to swojej mamie a ona "no coś Ty! przestań. absolutnie", a później jego siostra "no co Ty! Zwariowałeś? to nie do odkurzacza się podłącza tylko są specjalne urządzenia" HAHAHA.....
Pamiętam,że któraś z Was chwaliła ten "katarek" ?
__________________
02.05.2011 Synuś Kubuś


Catia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.