Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-28, 20:52   #2731
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tak, ale tamta dyskusja jest z 2007 roku. W zeszłym roku albo nawet już w 2008 pojawiły się stabilne filtry w Avon. Niestety w tym roku je pozmieniali i tylko kilka zostało stabilnych Ale ten tak, ma nadal Tinosorb. W tym wątku, do którego link podałam Ms. Torres podała składy wszystkich Avonów.
Z 30 do twarzy jest też stabilna Soraya.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 20:58   #2732
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Właśnie też zauważyłam różnicę w datach.

Serdecznie dziękuję za pomoc Wezmę ten Avon na spróbowanie
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 21:23   #2733
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Słyszałam, że ten filtr, który używa np. Soraya za bardzo wnika w skórę. Już zdążyłam się zniechęcić do jej kupna. A tak w ogóle ten owy stabilny filtr sorai chroni tylko przed uva, a reszta, chroniąca przed uvb, jest niestabilna
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 21:37   #2734
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Słyszałam, że ten filtr, który używa np. Soraya za bardzo wnika w skórę. Już zdążyłam się zniechęcić do jej kupna. A tak w ogóle ten owy stabilny filtr sorai chroni tylko przed uva, a reszta, chroniąca przed uvb, jest niestabilna
A mogłabyś tak bardziej szczegółowo? Jak już straszysz ludzi to może konkretem?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 22:20   #2735
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A mogłabyś tak bardziej szczegółowo? Jak już straszysz ludzi to może konkretem?
Tak przy okazji, straszyć nie zamierzałam
O przenikliwości przeczytałam gdzieś na laboratorium urody, gdzie była tylko wzmianka. Link potwierdzający jedynie stabilność uva klik!
P.S. Czy soraya zawiera titanium dioxide?
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 22:29   #2736
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jeżeli chodzi o przenikanie, to dyskusja na ten temat niedawno się tutaj toczyła.
Nie rozumiem - nie znasz skłądu Sorayi a piszesz, że jest niestabilna?
Tak posiada Titaniu Dioxide, czyli fotostabilny UVB.
Poza tym cytując artykuł z Twojego linka:
,,Idealny krem z filtrami powinien:
- gwarantować fotostabilną ochronę, czyli zawierać trwałe filtry chemiczne, a więc przynajmniej jeden z najlepszych obecnie filtrów typu Mexoryl, Tinosorb, lub Uvinul A Plus. (=>Soraya)"
I jeszcze mi się pzrypomniało z art. Basi Kwiatkowskiej: ze stabilnością filtrów uvb nie ma problemów, problemem jest stabilność filtrów uva.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 22:35   #2737
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o przenikanie, to dyskusja na ten temat niedawno się tutaj toczyła.
Nie rozumiem - nie znasz skłądu Sorayi a piszesz, że jest niestabilna?
Tak posiada Titaniu Dioxide, czyli fotostabilny UVB.
Poza tym cytując artykuł z Twojego linka:
,,Idealny krem z filtrami powinien:
- gwarantować fotostabilną ochronę, czyli zawierać trwałe filtry chemiczne, a więc przynajmniej jeden z najlepszych obecnie filtrów typu Mexoryl, Tinosorb, lub Uvinul A Plus. (=>Soraya)"
I jeszcze mi się pzrypomniało z art. Basi Kwiatkowskiej: ze stabilnością filtrów uvb nie ma problemów, problemem jest stabilność filtrów uva.
Przeczytałam skład sorai już dawno, ale dla pewności spytałam się czy posiada ten składnik. Stwierdziłam, że jedynie wobec uvb byłaby niestabilna, ale już moja niewiedza została oświecona. Zwracam honor
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 22:47   #2738
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Zwracam honor
No bez przesady
Sorki, że się uniosłam, ale przez takie posty później idzie fala, bo każdy powtarza co gdzieś przeczytał i trudno dojść do źródła. Ja też nie jestem specem filtrowym, dlatego dla mnie wazne jest, żeby od razu ktoś pisał czy opiera się na faktach czy na niesprawdzonej opinii.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 23:56   #2739
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
No bez przesady
Sorki, że się uniosłam, ale przez takie posty później idzie fala, bo każdy powtarza co gdzieś przeczytał i trudno dojść do źródła. Ja też nie jestem specem filtrowym, dlatego dla mnie wazne jest, żeby od razu ktoś pisał czy opiera się na faktach czy na niesprawdzonej opinii.
Rozumiem, tłumaczyć się nie musisz
Z tego co zauważyłam, albo jestem ślepa, że Soraya nie ma parsola
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 00:50   #2740
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Rozumiem, tłumaczyć się nie musisz
Z tego co zauważyłam, albo jestem ślepa, że Soraya nie ma parsola
Parsolu .
Nie ma, nie ma- pisałam o tym wyżej na tej samej stronie tematu i pogrubiłam nawet to zdanie.

Stajemy na tym, ze Soraya jest stabilna zarowno pod wzgledem UVB jak i UVA (kluczowe), jak ktoś chce to podważac, to solidna znajomosc składu i konkretne źródła na potwierdzenie swojej tezy .

W sprawie "ethylhexyl methoxycinnamate" - wałkowane to było tyle razy, ze nie warto znow wyciagac kwestii do tablicy. Kazdy sobie moze poszukac w starych tematach. Do jakichkolwiek badań zawsze warto podchodzic z rezerwa, pamietajcie - nie wiemy kto je zlecał. W testach na zwierzetach () substancje czesto sa też podawane w zwielokrotnionej ilosci w stosunku do tego, ile uzywamy ich my.

Ja jestem bardzo ciekawa składów nowych SunOzonow i mam nadzieje, ze w moim rossmannie juz sąi jutro uda mi sie na nie zerknac! byłoby swietnie, gdyby ktorys nadawał sie do twarzy na codzień.
Jestem teraz znow na etapie poszukiwan, bo do ukochanej Avenki dodali parsol...
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 07:18   #2741
gosiam28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[QUOTE=Shee'naz;18896440]Gosiu, emulsje Sorayi nadaja sie do twarzy, mimo ze sa niby przeznaczone do ciała Niestety faktory troche nietypowe wartosci mają: 45 i 60.
Uważam, ze spokojnie starczy Ci na codzien 45 jako prewencja przeciw przebarwieniowa . To naprawde wysoka ochrona, zwlaszcza, ze Soraya uzywa porzadnego, stabilnego filtra Uvinul A plus . 60 to już ciezki kaliber był z mojego doswiadczenia - problematyczna konsystencja dosyc, bardzo gesta i dosc bielaca. Do uzywania dzien w dzien srednio sie nadaje - duzo cierpliwosci potrzeba (i wiecej czasu na aplikacje). Za to super nadaje sie na plaze.

Poza tym skoro dopiero zaczynasz, 60tka mogłabys sie zniechecic do filtrów. 45 wad uzytkowych ma duzo mniej, własciwie bezproblemowo sie stosuje jak na filtr.
jeszcze raz: jesli nie ma parsolu w składzie (butyl methoxydibenzoylmethane) mozna klasc kolorowke

Link do Sorayi 45

-----------------
Bardzo jestem Ci wdzięczna za odpowiedz SERDECZNIE CI DZIEKUJE
zapisałam już nazwe fachową parsolu i będe sprawdzac może cos innego się znajdzie bez niego
postaram się tu częściej zaglądać żeby chociaż trochę pojąć temat
kupię w takim razie soray45
dzieki i miłego dnia życzę
gosiam28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 08:16   #2742
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja sie poddaje z tymi filtrami wolę nakąłdac podkład i korektor niż się z tym męczyć Przerzucam się na pielęgnację naturalną chroniąca przed UV , wit C i inne antyoksydanty itp ,ewentualnie filtr SPF 15 w podkłądzie lub zwykłym kremie
Jeżeli ktoś jest chętny to mam do wymiany sporo filtrów :
-nowa zafoliowaną Lirenkę spf 50+
-połowę Antheliosa SPF 30 AC
-prawie całą Biodermę SPF 40 AkN MAT
-i kilka próbekk
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 08:43   #2743
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Ja sie poddaje z tymi filtrami wolę nakąłdac podkład i korektor niż się z tym męczyć Przerzucam się na pielęgnację naturalną chroniąca przed UV , wit C i inne antyoksydanty itp ,ewentualnie filtr SPF 15 w podkłądzie lub zwykłym kremie
Jeżeli ktoś jest chętny to mam do wymiany sporo filtrów :
-nowa zafoliowaną Lirenkę spf 50+
-połowę Antheliosa SPF 30 AC
-prawie całą Biodermę SPF 40 AkN MAT
-i kilka próbekk
Poległa na placu boju, w męczarniach okrutnych
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 08:50   #2744
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Proszę o modlitwę ,żebym nie miała przebarwień Powodzenia w szukaniu "tego jedynego"
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 09:00   #2745
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Proszę o modlitwę ,żebym nie miała przebarwień Powodzenia w szukaniu "tego jedynego"
A na tacę Panienka dała?
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 09:02   #2746
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Oczywiście ! i to nie raz :P
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 09:28   #2747
kocio9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam znawczynie tematu,
mam takie male pytanko, czy któraś z Was wie może czy jesli rano położe an twarz Aveve 50+ , na to podkład ( juz nie ważne, ze ta nowa wersja ma parsol) to jak długo ten filtr bedzie gwarantował mi bezpieczne wychodzenie na słońce?, czy nie jest czasem tak, że należało by go jeszcze w ciągu dnia kilkakrotnie aplikowac na twarz?, ale jak?, przecież mamy na nim makijaż?Same pytania> prosze o pomoc, bo sama nie wiem jak mam postepowac. Ta Avenka mnie trochę bieli, mam trochę jakby biało-różową twarz w porównanie z bladym, aczkolwiek lekko żółtawym odcieniu mojej szyjki.
kocio9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 10:24   #2748
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

o to świetne co piszecie o sorayi 45 bo ja ja mam i uzywam juz 2 tygodnie i jestem bardzo zadowolona , przebywam na sŁońcu i zawsze o tej porze roku juz bylam opalona a tu kiedys mama mi mowi czemuja taka blada
nakladam na sorayie EDM i bambus i jest super

, dostalam taki podklad Astror Perfect Stay 24 H i on ma filtr 18 ale nigdzie skladu nie moge znaleśc i nie wiem czy moge go nalozyc na sorayie ? czy zostawic na inne okazje , w ogole to musze ten sklad gdzies i tak poszukac bo nie naloze go na twarz jak nie wiem co on ma w sobie ? czy ten filtr 18 w ogole brac pod uwage ? i tak pewnie jest niestabilny
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 10:25   #2749
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Oczywiście ! i to nie raz :P
Widać za mało
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 10:51   #2750
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam
Mam ogromną prośbę o zerknięcie na skład kosmetyku, którego zaczełam używać by nie dopuścić do powiększania się moich przebarwień - Missha BB Cream, jest to podkład mający SPF42 PA+++
Czy według Was jego skłąd potwierdza wysoką ochroną UVA/UVB. Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cetyl PEF/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Arbutin, Magnesium Aluminium Silicate, Stearalkonium Hectorite, Hydrolysed Collagen, Rosa Rubiginosa Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Caviar Extract, Adenosine, Algae Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Fagus Sylvatica Bud Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Ceramide 3, Chamomila Recutita (Matricaria) Flower Extract, Fragrance (Parfum), Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol. MAY CONTAIN [+/-; Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)[/QUOTE]

Czy może ktoś mi pomóc? Bo nie wiem czy dobrze robię stosując ten podkład
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 12:02   #2751
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Poległa na placu boju, w męczarniach okrutnych
O rany, ale mnie ta ikonka rozbawiła, nawet nie wiedziałam że istnieje.

A co do męczarni z filtrami, to ja tez mam problem z moim ulubionym produktem Avene. Pomijając kwestię Parsolu, przez który będę musiała przeprosić sie ze skrobią modyfikowaną a ostrożnie stosować puder, to największym problelem jest ogromne bielenie, które nie wystepowało w kremie do cery suchej i wrażliwej 50+ a teraz występuje.

Mam stąd pytanie (o próbki ciężko) czy w kremach z wysokim SPF za bielenie odpowiadaja tylko filtry mineralne : Titanium Dioxide i Zinc Oxide ? Bo w mojej Avence przesunięto ten pierwszy na wysokie miejsce w składzie, a poprzednio był pod koniec listy. Czy może dołożenie Parsolu tez coś namieszało w tej kwestii?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 12:27   #2752
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Czy są tutaj osoby, które dla zmatowienia filtrów używają jedwabnego pudru Hauschki ? Warto w niego zainwestować ? Mam wątpliwości, bo dla mnie cena dość wysoka, wyczytałam także, że bieli, co jest wysoce niepożądane w moim przypadku no i że niemal podobny efekt dla dry-flo. Jak się na to zapatrujecie ?
No i podstawowe pytanie - gdzie można go najtaniej kupić ? Od paru dni przeszukuję internet i najniższa cena jaką znalazłam, to 73,99.
Ja sobie odpusciłam kupno pudru Hauschki. Pojemnosc jest duża, a z uwagi na bardzo naturalny skład - przypuszczam, ze trwałosc jest podobna do pudrów z BU, czyli około rok.
Nie ma siły, zeby w tym czasie, do matowienia samej buzki ( a nawet i szyi ) zuzyc 50 gram takiego pudru.
Gdyby wypuscili wrsje do twarzy w opakowaniu około 20g, to bym sie skusiła, bo lubie probowac nowosci. A w tej sytuacji nie chce wyrzucac czesci pieniedzy w bloto, gdy nie zuzyty do konca puder musialabym wyrzucic

Teraz mam puder bambusowy+ jedwab i owies. Daje cudowny, bezwzgledny mat -
Sadze, ze z mneijszym czy wiekszym problemem bielenia spotkasz sie w kazdym pudrze tego typu - dry flo, pudrach z BU czy w Hauschce. Taki maja kolor i co poradzic.
Klucz to odpowiednia aplikacja - trzeba nabierac pudru malutko i przykladac pedzel delikatnie od razu po wiekszej powierzchni twarzy. Powtarzac to do uzyskania efektu zmatowienia całej buzi. Zwykle już jedno lekkie dotknienie pedzla i miejsce na twarzy zmatowione.
A mowie o przytykaniu, a nie omiataniu, bo chodzi nam o matowienie filtra Nakładanie na niepofiltrowana twarz, to juz w ogole proscizna
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 12:47   #2753
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość

Teraz mam puder bambusowy+ jedwab i owies. Daje cudowny, bezwzgledny mat -
Sadze, ze z mneijszym czy wiekszym problemem bielenia spotkasz sie w kazdym pudrze tego typu - dry flo, pudrach z BU czy w Hauschce. Taki maja kolor i co poradzic.
Klucz to odpowiednia aplikacja - trzeba nabierac pudru malutko i przykladac pedzel delikatnie od razu po wiekszej powierzchni twarzy. Powtarzac to do uzyskania efektu zmatowienia całej buzi. Zwykle już jedno lekkie dotknienie pedzla i miejsce na twarzy zmatowione.
A mowie o przytykaniu, a nie omiataniu, bo chodzi nam o matowienie filtra Nakładanie na niepofiltrowana twarz, to juz w ogole proscizna
a mi się ta bestia (bambus+jedwab) bez filtra w ogóle lica nie trzyma. A w aplikacji męczy mnie pylenie. Ale za cenę matu jestem gotowa przecierpieć
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 13:45   #2754
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ja sobie odpusciłam kupno pudru Hauschki. Pojemnosc jest duża, a z uwagi na bardzo naturalny skład - przypuszczam, ze trwałosc jest podobna do pudrów z BU, czyli około rok.
Nie ma siły, zeby w tym czasie, do matowienia samej buzki ( a nawet i szyi ) zuzyc 50 gram takiego pudru.
Gdyby wypuscili wrsje do twarzy w opakowaniu około 20g, to bym sie skusiła, bo lubie probowac nowosci. A w tej sytuacji nie chce wyrzucac czesci pieniedzy w bloto, gdy nie zuzyty do konca puder musialabym wyrzucic

Teraz mam puder bambusowy+ jedwab i owies. Daje cudowny, bezwzgledny mat -
Sadze, ze z mneijszym czy wiekszym problemem bielenia spotkasz sie w kazdym pudrze tego typu - dry flo, pudrach z BU czy w Hauschce. Taki maja kolor i co poradzic.
Klucz to odpowiednia aplikacja - trzeba nabierac pudru malutko i przykladac pedzel delikatnie od razu po wiekszej powierzchni twarzy. Powtarzac to do uzyskania efektu zmatowienia całej buzi. Zwykle już jedno lekkie dotknienie pedzla i miejsce na twarzy zmatowione.
A mowie o przytykaniu, a nie omiataniu, bo chodzi nam o matowienie filtra Nakładanie na niepofiltrowana twarz, to juz w ogole proscizna
A zdradź jeszcze proszę jakiego pędzla używasz do tych matujących wygibasów Bo to też chyba ważne.

Mnie to bielenie dobija, bo z tytułu naczyniowej cery mam różową twarz, a oliwkową/żółtą szyję. Dodanie czegokolwiek białego na twarz jeszcze pogłębia ten dysonans :| Liczę, że wynajdą coś, co będzie zażółcało nie posiadając żadnych tlenków ...

Gdyby przydatność tej Hauschki była dłuższa niż rok powiedzmy, to zdecydowałabyś się ? Kurcze, no opinie ma rewelacyjne.

Aha, no i wprost genialnie by było, gdyby po pudrze matującym flat top ślizgał się niczym po tafli lodu, bo jak na razie to EDM-y mi się nieziemsko warzą i zbrylają Jak dobrze jest pomarzyć
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 14:29   #2755
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Słyszałam, że ten filtr, który używa np. Soraya za bardzo wnika w skórę. Już zdążyłam się zniechęcić do jej kupna. A tak w ogóle ten owy stabilny filtr sorai chroni tylko przed uva, a reszta, chroniąca przed uvb, jest niestabilna
A przede mną całe 100 ml do zużycia
Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Ja sie poddaje z tymi filtrami wolę nakąłdac podkład i korektor niż się z tym męczyć Przerzucam się na pielęgnację naturalną chroniąca przed UV , wit C i inne antyoksydanty itp ,ewentualnie filtr SPF 15 w podkłądzie lub zwykłym kremie
Jeżeli ktoś jest chętny to mam do wymiany sporo filtrów :
-nowa zafoliowaną Lirenkę spf 50+
-połowę Antheliosa SPF 30 AC
-prawie całą Biodermę SPF 40 AkN MAT
-i kilka próbekk
czemu się poddajesz?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 15:54   #2756
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

W SuperPharm promocja -20% na produkty do opalania Soraya

I Eucerin matujący 60 zł Spoko cena.
I cała seria Anthelios - 20%

Edytowane przez monik@_monik@
Czas edycji: 2010-04-29 o 16:19
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:09   #2757
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
W SuperPharm promocja -20% na produkty do opalania Soraya
I jakieś "l'oreal solar expertise" z napisem "nowość" na pudełkach. Widziałam dwa rodzaje - "przeciw przebarwieniom i ochrona przed fotostarzeniem...
Nie używałam , pewnie się skuszę, bo Roc mi się konczy...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:55   #2758
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Parsolu .
Nie ma, nie ma- pisałam o tym wyżej na tej samej stronie tematu i pogrubiłam nawet to zdanie.

Stajemy na tym, ze Soraya jest stabilna zarowno pod wzgledem UVB jak i UVA (kluczowe), jak ktoś chce to podważac, to solidna znajomosc składu i konkretne źródła na potwierdzenie swojej tezy .

W sprawie "ethylhexyl methoxycinnamate" - wałkowane to było tyle razy, ze nie warto znow wyciagac kwestii do tablicy. Kazdy sobie moze poszukac w starych tematach. Do jakichkolwiek badań zawsze warto podchodzic z rezerwa, pamietajcie - nie wiemy kto je zlecał. W testach na zwierzetach () substancje czesto sa też podawane w zwielokrotnionej ilosci w stosunku do tego, ile uzywamy ich my.

Ja jestem bardzo ciekawa składów nowych SunOzonow i mam nadzieje, ze w moim rossmannie juz sąi jutro uda mi sie na nie zerknac! byłoby swietnie, gdyby ktorys nadawał sie do twarzy na codzień.
Jestem teraz znow na etapie poszukiwan, bo do ukochanej Avenki dodali parsol...
Parsol? W którym?!
U mnie w rossmannie sunozony już są.
ethylhexyl methoxycinnamate raczej mnie nie przejmuje, bardziej mnie porusza oxybenzone w mojej odżywce do włosów

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Ja sie poddaje z tymi filtrami wolę nakąłdac podkład i korektor niż się z tym męczyć Przerzucam się na pielęgnację naturalną chroniąca przed UV , wit C i inne antyoksydanty itp ,ewentualnie filtr SPF 15 w podkłądzie lub zwykłym kremie
Jeżeli ktoś jest chętny to mam do wymiany sporo filtrów :
-nowa zafoliowaną Lirenkę spf 50+
-połowę Antheliosa SPF 30 AC
-prawie całą Biodermę SPF 40 AkN MAT
-i kilka próbekk
A jakie masz te próbki jeśli można spytać Jestem chętna na jakiekolwiek filtry z wysokim faktorem i czego szukasz? obecnie nie za dużo mam do zaoferowania...

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2010-04-29 o 16:57
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 17:02   #2759
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 17:14   #2760
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, nie zawiera parsolu

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A przede mną całe 100 ml do zużycia
Jeśli czytasz moje posty, to radzę czytać co inni mi odpisują- bywa, że się mylę, a dowodu na temat szkodliwości nie dałam
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.