Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-15, 16:39   #4621
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie każdego, ale niektórych wszystkie, jeśli są stosowane codziennie. Mój olejek stoi w szafce, też mam ten pomarańczowy i zastanawiam się co z nim zrobić, prawdopodobnie zużyję wlewając do kąpieli w wannie.
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Witam! Mnie akurat olejek myjący nie zapchał. Ale Korah miała z nim niemiłą przygodę. Z tego co pamiętam, to stanęło na tym, że podejrzany jest emulgator (?).
O kurczę, dobrze, że trafiłam na ten wątek.
Usunęłam przelew, jednak poszukam czegoś innego do oczyszczania twarzy.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:45   #4622
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
O kurczę, dobrze, że trafiłam na ten wątek.
Usunęłam przelew, jednak poszukam czegoś innego do oczyszczania twarzy.
Poczytaj nasze wątki od A-Z. Wiem, że jest to długa lektura, nie każdy ma na to czas i cierpliwość, ale jest ona na pewno wyczerpująca

Poza tym jeśl iinteresują Cię olejki myjace, to poszukaj wątku na forum na temat OCM. Na pewno jest minimum 1 np tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=608270

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-06-15 o 16:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:45   #4623
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Możliwe, że to emulagator, ja jednak mam wrażenie, że po prostu jednak olej.
Mi to się tak skojarzyło z Cathy (której blog niestety nadal jest zawieszony, więc nie mam jak podlinkować). Ona miała problem z wieloma składnikami, a między innymi właśnie z emulgatorem użytym w olejku BU. Ale ukręciła sobie własny z czymś innym i było ok. Poza tym na innych stronach półproduktami też mają w ofercie olejki myjące z innymi składnikami. Jak kiedyś się przełamiesz, to możesz w ten sposób zweryfikować tą teorię. Chociaż pewnie się na stałe zraziłaś.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:48   #4624
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Poczytaj nasze wątki od A-Z. Wiem, że jest to długa lektura, nie każdy ma na to czas i cierpliwość, ale jest ona na pewno wyczerpująca

Poza tym jeśl iinteresują Cię olejki myjace, to poszukaj wątku na forum na temat OCM. Na pewno jest minimum 1 np tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=608270
Dziękuję, na pewno poszukam czegoś dla siebie
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:51   #4625
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Mi to się tak skojarzyło z Cathy (której blog niestety nadal jest zawieszony, więc nie mam jak podlinkować). Ona miała problem z wieloma składnikami, a między innymi właśnie z emulgatorem użytym w olejku BU. Ale ukręciła sobie własny z czymś innym i było ok. Poza tym na innych stronach półproduktami też mają w ofercie olejki myjące z innymi składnikami. Jak kiedyś się przełamiesz, to możesz w ten sposób zweryfikować tą teorię. Chociaż pewnie się na stałe zraziłaś.
Meyla, powiem tak, bardzo lubię mleczka myjące i micele i mam w tym momencie wyjście, bo gdybym nie miała, to byłabym skazana na poszukiwania idealnej mieszanki olejowej lub czegoś jeszcze, a tymczasem mleczka i micele w zupełności mi wystarczają (oczywiście po przestudiowaniu składów, nie każde się nadają, bo wiele jest na bazie olejów i maseł) i widzę, że moja skóra je bardzo toleruje, bardziej aniżeli nawet żele do mycia twarzy. Dlatego odpuszczam testowanie olejów i szukanie idealnych do OCM, za dużo moja skóra wycierpiała

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-06-15 o 16:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 17:14   #4626
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Meyla, powiem tak, bardzo lubię mleczka myjące i micele i mam w tym momencie wyjście, bo gdybym nie miała, to byłabym skazana na poszukiwania idealnej mieszanki olejowej lub czegoś jeszcze, a tymczasem mleczka i micele w zupełności mi wystarczają (oczywiście po przestudiowaniu składów, nie każde się nadają, bo wiele jest na bazie olejów i maseł) i widzę, że moja skóra je bardzo toleruje, bardziej aniżeli nawet żele do mycia twarzy. Dlatego odpuszczam testowanie olejów i szukanie idealnych do OCM, za dużo moja skóra wycierpiała
Rozumiem. A ja muszę napisać, że polubiłam się z kremem do mycia Alterry (który wcześniej był mi dość obojętny). Używałam go przez cały dwutygodniowy wyjazd i bardzo fajnie się sprawdzał. Żeby jeszcze nie miał tak intensywnego i nieco drażniącego (dla mnie) zapachu...
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 17:16   #4627
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość


Natko mam potwierdzenie wysłania zamówienia, zamawiałam wczoraj w ciągu dnia...
moze zadzwoń do nich...
Na mejla, a właściwie mejle nie dostałam odpowiedzi, za to odebrałam właśnie przesyłkę z P&R. Szwankuje im system powiadamiania, a to, że nie odpowiadają na listy, to zupełnie inna kwestia
Dostałam 2 próbki kremu do rąk żurawinowego, ale też nie prosiłam o żadne próbki. Jak będzie walić cytryną i proszkiem E, to mnie mąż przegoni
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 17:18   #4628
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Rozumiem. A ja muszę napisać, że polubiłam się z kremem do mycia Alterry (który wcześniej był mi dość obojętny). Używałam go przez cały dwutygodniowy wyjazd i bardzo fajnie się sprawdzał. Żeby jeszcze nie miał tak intensywnego i nieco drażniącego (dla mnie) zapachu...
Mówisz o tym z serii Hellerde Sama się do niego ślinię Natomiast miałam Alverdowski żel do mycia twarzy z tej serii algowej i mnie rozczarował

Oj przepraszam pomyliłam marki A ten Alterry też mi się podoba, chociaż nie do końca, ale na pewno któregoś dnia zagosci w mojej łazience

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-06-15 o 17:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 17:22   #4629
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Rozumiem. A ja muszę napisać, że polubiłam się z kremem do mycia Alterry (który wcześniej był mi dość obojętny). Używałam go przez cały dwutygodniowy wyjazd i bardzo fajnie się sprawdzał. Żeby jeszcze nie miał tak intensywnego i nieco drażniącego (dla mnie) zapachu...
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mówisz o tym z serii Hellerde Sama się do niego ślinię Natomiast miałam Alverdowski żel do mycia twarzy z tej serii algowej i mnie rozczarował
Ja uzywam aktualnie mleczka do mycia twarzy z Alterry granat, pachnie jak krem do rak z tej serii. Lepiej domywa makijaz niz pianka z brzoskwinia i nasza polska wersja Alterry z dzikia roza szkoda, ze nie ma jej u nas w Pl
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 18:30   #4630
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Witam! Mnie akurat olejek myjący nie zapchał. Ale Korah miała z nim niemiłą przygodę. Z tego co pamiętam, to stanęło na tym, że podejrzany jest emulgator (?).
mnie chyba tez zapychaja te olejki , a na pewno nie doczyszczaja najlepiej

teraz tre sie babydream, i siegnelam tez po moj zestaw Marilou Bio
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:14   #4631
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Czy mogłabym prosić o opinię osoby które używały tych kremów, który wybrać do skóry mieszanej. Potrzebuję kremu nawilżającego i nie za lekkiego ponieważ pod minerały lepiej sprawdzają się treściwsze kremy.

dr hauschka krem nawilżający z płatków róż
dr hauschka lekki krem nawilżający z płatków róż
dr hauschka emulsja nawilżająca

sanoflore orzeźwiający krem przeciw niedoskonałościom
sanoflore lekki miodowy krem do twarzy

nie mogę się zdecydować.
Hauschki jeszcze nigdy nie miałam i jest trochę droga, chyba bardziej skłaniam sie ku sanoflore i kusi mnie nowość czyli lekki krem miodowy
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-06-15 o 19:55
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 19:25   #4632
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o opinię osoby które używały tych kremów, który wybrać do skóry mieszanej. Potrzebuję kremu nawilżającego i nie za lekkiego ponieważ pod minerały lepiej sprawdzają się treściwsze kremy.

dr hauschka krem nawilżający z płatków róż
dr hauschka lekki krem nawilżający z płatków róż
dr hauschka emulsja nawilżająca

sanoflore orzeźwiający krem przeciw niedoskonałością
sanoflore lekki miodowy krem do twarzy

nie mogę się zdecydować.
Hauschki jeszcze nigdy nie miałam i jest trochę droga, chyba bardziej skłaniam sie ku sanoflore i kusi mnie nowość czyli lekki krem miodowy
Jako hauschkowa maniaczka polecę oczywiście dr.Hauschka Taki bardziej treściwy, ale nie tłusty w mojej ocenie jest Hauschkowy Lekki krem z płatków róż.Krem z płatków róz może być na lato zbyt ciężki. Emulsja nawilżająca natomiast jest dosyć dziwna. Miałam także Sanoflore Lekki miodowy krem i nie polecam. Nie robił nic, nie nawilżał i wchłaniał się błyskawicznie. A może wypróbujesz opakowania mini dr.Hauschka. Starczają na kilka użyć, więc wyrobisz sobie opinię nie narażając się od razu na duży wydatek.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:40   #4633
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o opinię osoby które używały tych kremów, który wybrać do skóry mieszanej. Potrzebuję kremu nawilżającego i nie za lekkiego ponieważ pod minerały lepiej sprawdzają się treściwsze kremy.

dr hauschka krem nawilżający z płatków róż
dr hauschka lekki krem nawilżający z płatków róż
dr hauschka emulsja nawilżająca

sanoflore orzeźwiający krem przeciw niedoskonałością
sanoflore lekki miodowy krem do twarzy

nie mogę się zdecydować.
Hauschki jeszcze nigdy nie miałam i jest trochę droga, chyba bardziej skłaniam sie ku sanoflore i kusi mnie nowość czyli lekki krem miodowy
Hauschki leży i czeka na jesień/zimę,a sanoflore miałam i bardzo go lubię.Moja ocena jest w kwc
Też mam cerę mieszaną i sanflore świetnie dawał radę.
Sanoflore lekki miodowy również mnie kusi,ale wydaje mi się on dobry na jesień/zime.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:56   #4634
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Jako hauschkowa maniaczka polecę oczywiście dr.Hauschka Taki bardziej treściwy, ale nie tłusty w mojej ocenie jest Hauschkowy Lekki krem z płatków róż.Krem z płatków róz może być na lato zbyt ciężki. Emulsja nawilżająca natomiast jest dosyć dziwna. Miałam także Sanoflore Lekki miodowy krem i nie polecam. Nie robił nic, nie nawilżał i wchłaniał się błyskawicznie. A może wypróbujesz opakowania mini dr.Hauschka. Starczają na kilka użyć, więc wyrobisz sobie opinię nie narażając się od razu na duży wydatek.
dzięki za szybciutką odpowiedź chociaż wniosek z niej dokładnie odwrotny niż moje wstępne założenia.
Produkty mini wezmę również ale chciałam od razu normalną pojemność z powodu atrakcyjnych cen w aptece eskulap

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Hauschki leży i czeka na jesień/zimę,a sanoflore miałam i bardzo go lubię.Moja ocena jest w kwc
Też mam cerę mieszaną i sanflore świetnie dawał radę.
Sanoflore lekki miodowy również mnie kusi,ale wydaje mi się on dobry na jesień/zime.
miałam próbkę orzeźwiającego i też mile wspominam, to może jednak na niego się skuszę i próbki hauschki...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 20:02   #4635
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
dzięki za szybciutką odpowiedź chociaż wniosek z niej dokładnie odwrotny niż moje wstępne założenia.
Produkty mini wezmę również ale chciałam od razu normalną pojemność z powodu atrakcyjnych cen w aptece eskulap

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------


miałam próbkę orzeźwiającego i też mile wspominam, to może jednak na niego się skuszę i próbki hauschki...
A brałaś pod uwagę krem hauschki z pigwy?
Dla mieszanej cery właśnie.Ja go miałam i bardzo sobie chwalę.Chyba również w kwc oceniłam.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 20:10   #4636
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A brałaś pod uwagę krem hauschki z pigwy?
Dla mieszanej cery właśnie.Ja go miałam i bardzo sobie chwalę.Chyba również w kwc oceniłam.
O tak z pigwy też fajny
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 20:41   #4637
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, można dołączyć?
Od pewnego czasu zużywam stare kosmetyki i przestawiam się na bardziej ekologiczną pielęgnację. Używam kosmetyków John Masters Organics (uwielbiam odżywkę z gorzką pomarańczą ), Sanoflore, Alverde, Alterra, Pat&Rub. Przed chwilą zamówiłam na Biochemii Urody hydrolat z kwiatu pomarańczy i pomarańczowy olejek myjący. Zobaczymy jak działają, jeszcze nigdy nie stosowałam tego typu kosmetyków do twarzy. Od dłuższego czasu szukam dobrego kremu do cery suchej, naczynkowej i alergicznej. Może mogłybyście coś polecić? Wiele kremów mnie zapycha, bo są zbyt tłuste
witaj
Moja córka ma lekko naczynkowa cerę i bardzo jej odpowiadał lekki krem z płatków róży, o którym własnie Fiolka wspomniała
Co do olejków myjących - nie stawiaj na nich krzyzyka ja uzywałam tego rodzaju olejków przez długo i naprawde super je wspominam! Zresztą bardzo wiele osób je chwali - świetnie i dokładnie oczyszczają, wygładzają buzię, naprawdę są fajnymi produktami. Uważam, że warto spróbować, bo niewiele osób reaguje zapychaniem na zawarte w nich emulgatory.
Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o opinię osoby które używały tych kremów, który wybrać do skóry mieszanej. Potrzebuję kremu nawilżającego i nie za lekkiego ponieważ pod minerały lepiej sprawdzają się treściwsze kremy.

dr hauschka krem nawilżający z płatków róż
dr hauschka lekki krem nawilżający z płatków róż
dr hauschka emulsja nawilżająca

sanoflore orzeźwiający krem przeciw niedoskonałościom
sanoflore lekki miodowy krem do twarzy

nie mogę się zdecydować.
Hauschki jeszcze nigdy nie miałam i jest trochę droga, chyba bardziej skłaniam sie ku sanoflore i kusi mnie nowość czyli lekki krem miodowy
Miałam oba i oba super! Hauschke Młoda zużyła w tempie błyskawicy - znaczy się dobry był on niby lekki, ale treściwszy i bardziej odżywczy od sanoflore orzeźwiającego.
U mnie pod minerały najlepszy jest koncetrat dwufazowy AMB - prochy sie tak fantastycznie na nim trzymają, że nie mogę się nacieszyć! Ale niestety robi mi krzywde na paszczy...... Naprawde bardzo żałuję, bo to idealny produkt pod minerały. I od razu zaznaczam, że przewaznie dziewczyny chwalą koncentrat ja należę do tej niezadowolonej do końca części miałaś go?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Zamówiłam różowego grapefruita na lawendowej farmie
Zakochałam sie w tym mydłe w pół sekundy!!!
Gayenka mi dogodziła tą próbką, że hohohoho
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 21:25   #4638
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A brałaś pod uwagę krem hauschki z pigwy?
Dla mieszanej cery właśnie.Ja go miałam i bardzo sobie chwalę.Chyba również w kwc oceniłam.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
O tak z pigwy też fajny
hmm jakoś umknął mej uwadze...zaraz się mu przyjrzę


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Miałam oba i oba super! Hauschke Młoda zużyła w tempie błyskawicy - znaczy się dobry był on niby lekki, ale treściwszy i bardziej odżywczy od sanoflore orzeźwiającego.
U mnie pod minerały najlepszy jest koncetrat dwufazowy AMB - prochy sie tak fantastycznie na nim trzymają, że nie mogę się nacieszyć! Ale niestety robi mi krzywde na paszczy...... Naprawde bardzo żałuję, bo to idealny produkt pod minerały. I od razu zaznaczam, że przewaznie dziewczyny chwalą koncentrat ja należę do tej niezadowolonej do końca części miałaś go?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------
miałam tylko próbkę,która zresztą opuściła słoiczek w podróży prawie w całości,więc maźnęłam się nim raz i jakoś nie wzbudził mojego zainteresowania.

dziękuję za radę. Chyba zrobię losowanie

oj anula ale kusisz tym mydełkiem. Na pewno kupię je sobie przy kolejnych zakupach
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 21:57   #4639
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
hmm jakoś umknął mej uwadze...zaraz się mu przyjrzę



miałam tylko próbkę,która zresztą opuściła słoiczek w podróży prawie w całości,więc maźnęłam się nim raz i jakoś nie wzbudził mojego zainteresowania.

dziękuję za radę. Chyba zrobię losowanie

oj anula ale kusisz tym mydełkiem. Na pewno kupię je sobie przy kolejnych zakupach
Mydełko koniecznie kup!
Jak chcesz to Ci wyśle koncentratu na kilka uzyć, jest świetny, no ale........nie pasujemy do siebie oddam go mamie, chyba, że Młoda będzie chciała.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 22:15   #4640
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zmieniając temat nawet nie przypuszczałam, że stres może tak zaszkodzić urodzie. Fakt zaniedbałam się okropnie. Nie stosowałam systematycznie mojej Gaia Creams (a mam tyle nowości!), Pukka tez poszła w odstawkę, włosy nie widziały oleju już zbyt długo. Skutkiem jest nawrót trądziku, ale co gorsze gubię potwornie włosy. Trochę mnie to przeraża. Chyba będę musiała pójść do lekarza, jeśli macie jakieś skuteczne patenty na zahamowanie wypadania włosów będę wdzięczna
kobieto, przeciez stres taki, jak to ostatnio mialas, na pewno sie odbija na wlosach zazwyczaj w takiej sytuacji skacze prolaktyna. kurcze, jak bys miala gino-endo, zeby hormony ci zbadal... albo prywatnie sobie zrob. nie zaszkodzi warto zbadac za jednym zamachem np. tarczyce, hormony meskie i zenskie... tylko z lekarzami to roznie bywa mi dermatolog nic nie badal, jak poszlam z wypadaniem, a ginekolog mi bez proszenia zrobil caly wachlarzyk badan hormonalnych.
i teraz bedzie o naturalnych kosmetykach, zeby nie bylo, ze nie ja stosuje wcierke voluma, w niemczech w aptekach jest. z hormonow tylko prolaktyna aktualnie sie nie zgadza - prawdopodobnie stres (chociaz nie czuje ) - i jak wcieram volume, to przy myciu wypada mi znacznie mniej wlosow - na oko 1/4 tego co bez wcierki
---
a co do kremow dr.hauschka - ja stosowalam teraz miniaturke kremu z pigwy i ogolnie geba wygladala okej, ale teraz mnie wywalilo... nie sadze, zeby to od kremu - bo jak krem zapycha, to mi sie zapychaja pory, a nie robia jakies gule... gule to raczej z hormonow... wiec poczekam, az zalecze, i zrobie drugie podejscie.
a calkiem fajnie i tresciwie pod "suche" podklady bylo na gebie po mieszance dr. hauschka gesichtsöl i gesichtsmilch - czyli tak jak to hauschka zaleca do tlustej skory, ktora jednak troche nawilzenia potrzebuje. oleista konsystencja powinna spasic pod mineraly hauschka zawsze ma mini-opakowania w ofercie, wiec mozna sie pobawic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 05:26   #4641
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o opinię osoby które używały tych kremów, który wybrać do skóry mieszanej.
nie miałam żadnego z Twoich typów, ale z tego, co wiem, Sanoflore jest teraz w promo w SuperPharm a część asortymentu Hauschki w internetowej aptece Eskulap Ja nie mam już (chyba) mieszanej cery, raczej suchawą, naczynkową, ze skłonnością do powierzchownych zanieczyszczeń w obrębie nosa, brody... ale u mnie pod minerały prym wiedzie krem Phenome Ideal (z mineralnym filtrem 10 - aktualnie w promocji -50%

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
I od razu zaznaczam, że przewaznie dziewczyny chwalą koncentrat ja należę do tej niezadowolonej do końca części miałaś go?
U mnie koncentrat też się wybitnie nie sprawdził
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 07:51   #4642
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

ja tez mialam emulsje nawilzajaca dr Hauschki i jest ona dosc lekka, niestety zawiera alkohol wiec moze tak naprawde niedostatecznie nawilzac.
jesli chodzi o komfort stosowania to mimo ze byla lekka i smierdziala i ma alkohol to ja bylam zadowolona, nie mialam problemu z nawilzeniem

krem z platkow rozy tez mialam jednak ten bardziej tresciwy - jest gesty i moze wydawac sie ciezki ale szybkos ie wchlania i skora jest miekka, ladnie nawilzona mialam tylko probke

mhm0808, do kiedy jest ta promocja Phenome?
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2012-06-16 o 07:52
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 08:29   #4643
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
mhm0808, do kiedy jest ta promocja Phenome?
Nie wiem, dopiero się zaczęła i nazywa się letnia wyprzedaż czy jakoś tak
Więc jak sądzę do końca lipca powinna potrwać.
Doświadczenia z przeszłymi wyprzedażami uczą jednak, że oferta będzie się zmieniać co ok. 14 dni i że nie da się przewidzieć ani tego, co będą wyprzedawać, ani pułapu cen minimalnych

W styczniu było tak: pierwsza fala wyprzedaży się skończyła to od razu wchodziła nowa, czasem prod. uprzednio przecenione na dajmy na to -50 wzrastały do -70, a czasem przeciwnie: -25 lub wcale
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 08:48   #4644
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

aha rozumiem
czy w takim razie bede mogla poprosic Ciebie o zakup paru rzeczy jesli beda w promocji ?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 08:58   #4645
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
aha rozumiem
czy w takim razie bede mogla poprosic Ciebie o zakup paru rzeczy jesli beda w promocji ?
Jasne, że oczywiście
Wcześniej pisałam, co jest: teraz kremy do twarzy i do ciała (masła) nic więcej. A i tylko z linii dorosłej.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 18:20   #4646
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

weekendowa promocja gaia :

w dniach 16-17.06.2012
15% zniżki na zakupy powyżej 300zł
kod: NIEKUPUJEOLEJUPALMOWEGO
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 18:44   #4647
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

dzięki jeszcze raz za rady
wzięłam ten kremik z pigwy a resztę w mini produktach.
teraz pozostaje tylko czekać na paczkę
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 07:43   #4648
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
dzięki jeszcze raz za rady
wzięłam ten kremik z pigwy a resztę w mini produktach.
teraz pozostaje tylko czekać na paczkę
Myślę, że będziesz zadowolona


Cloche dziękuję. Chyba wszystko razem dało taki efekt. Problemy z hormonami mam od zawsze, badania kiedy starałam się o dzidźka miałam robione co cykl. Zawsze wychodziło coś innego. Kilku lekarzy rozkładało ręce. Jedynie na pigułce jakoś funkcjonuję. Teraz doszedł jeszcze stres i naprawdę ładne włosy, jakie miałam się posypały

Naczytałam się, że henna też przyczynia się do wypadania. Ale to wydaje mi się mało prawdopodobne.

Dziś mam znów olej Gaia na włosach. Może rzeczywiście jeszcze zainwestuję w tą kurację torebek JMO.

PS. Muszę pochwalić masło do ciała Alterry. Ogólnie byłam zawiedziona tą marką, ale masełko przyjemne. No zapach mógłby być mniej winny (masełko pachnie trochę jak wino )
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-06-17 o 08:48
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 09:58   #4649
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Margoltka, tez cos slyszalam na temat, ze henna moze przyczynic sie do wypadania. wydaje mi sie, ze chodzi raczej o to, ze henna moze "obciazyc" wlos. jesli cebulka jest juz i tak oslabiona, to tego hennowanego wlosa moze tym bardziej nie utrzymac. czy to faktycznie ma sens...? nie mam pojecia. ale jesli innych problemow nie ma, to watpie, zeby henna cos zaszkodzila...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 11:58   #4650
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Z tego wszystkiego zapomniałam się pochwalić, że wczoraj dorwałam pędzel do pudru EcoTools w Rosie z rabatem 50% W ogóle to niezła zkcja, bo w piątek byłam w dwóch Rossach (po coś innego) i było sporo różnych pędzli (wiedziałam z gazetki, że w sobotę będzie rabat) a w sobotę przed południem już prawie wszystkie wykupione
No ale się załapałam i jest rzeczywiście bosski

Ostatnio była gadka nt OCM więc się ujawnię: zaczęłam stosować (olejek Phenome, który kupiłam dla córki i miałam obawy, czy uda mi się zużyć przed wakacjami pomieszałam z rycynowym i rano myję tym twarz; o ile uda mi się nie napakować sobie go do oczu, to się sprawdza
Także od siebie polecam, ja mam skórę nieskłonną do zapychania, suchą, jedynie płytkie, powierzchowne zanieczyszczenia porozszerzanych porów mnie trapią; i to tylko przy nosie i na brodzie.
No w każdym razie oczyszcza te pory póki co
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.