Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-17, 09:19   #4771
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wzorowałam się na tej recepturze --> http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem-na-co-dzien/24

Z tym, że dałam nieco inne składniki Np. nie dałam tlenku cynku, a zamiast tego do gotowego już kremu wmieszałam liposomy na naczynka.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 10:05   #4772
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam pytanie... Przeczytałam na mazidłach odnośnie serum z wit. C, że...

"Przez pierwszy tydzień stosowania serum należy aplikować je codziennie, następnie co drugi dzień (witamina C kumuluje się w skórze), na zmianę z innymi serami antyoksydacyjnymi"

Zakupiłam na BU takie serum i tam jest napisane :
" Może być stosowane codziennie lub na zmianę z innymi preparatami."

Więc jak o jest ? Czy mogę serum stosować codziennie czy jednak powinnam po 7 dniach używać go co 2 dni ? Pomożecie?


__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 10:25   #4773
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie... Przeczytałam na mazidłach odnośnie serum z wit. C, że...

"Przez pierwszy tydzień stosowania serum należy aplikować je codziennie, następnie co drugi dzień (witamina C kumuluje się w skórze), na zmianę z innymi serami antyoksydacyjnymi"

Zakupiłam na BU takie serum i tam jest napisane :
" Może być stosowane codziennie lub na zmianę z innymi preparatami."

Więc jak o jest ? Czy mogę serum stosować codziennie czy jednak powinnam po 7 dniach używać go co 2 dni ? Pomożecie?


Ja tam stosuję codziennie Ale można co drugi dzień też
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 10:29   #4774
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Informacja na Mazidłach dotyczy serum z kwasem askorbinowym, a serum z BU które kupiłaś zawiera wit C w formie olejowej.
Kwas askorbinowy daje szybciej zauważalne efekty, choć może też podrażniać co wrażliwsze cery. Olejek nie podrażni, ale w moim przypadku nie było takiego efektu jak po kwasie.
Ponieważ wit C kumuluje się w skórze nie ma potrzeby używać jej codziennie, ale nie jest to zakazane.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 19:29   #4775
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej, przyszłam się pożalić... Otworzyłam dziś długo oszczędzaną, nowiutką buteleczkę z żelem hialuronowym 1,5%, wymieszałam odrobinkę do użycia, a resztę zostawiłam na stoliku i zajęłam się czymś innym. Później zostawiłam na chwilę psa w pokoju, żeby spokojnie umyć podłogę, wracam, a ten patrzy na mnie z moją buteleczką w pysku i gryzie ją :/ Zabrałam mu, ale zdążył trochę przedziurawić tymi swoimi maleńkimi igiełkami, jakaś 1/3 się wylała na dywan i do pyska pewnie też.
Przelałam to co zostało do innej buteleczki, ale nie wiem, czy to już nie będzie zanieczyszczone... Da się jakoś rozpoznać, że kwas się popsuł?

Co do tej odrobinki, którą zdążyłam użyć, to 1,5 % ściąga dosyć mocno skórę w przeciwieństwie do 1%, który jest łagodniejszy.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 06:57   #4776
Shari89
Raczkowanie
 
Avatar Shari89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 44
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej dziewczyny a ja mam takie pytanie, ponieważ chciałabym złożyć swoje pierwsze zamówienie na ZSK i nie bardzo orientuję się w recepturach ;p Czy któraś z Was robiła sobie może tonik z kwasem migdałowym i kwasem hialuronowym? Jeśli tak to może podpowiecie mi co mogłabym do niego jeszcze dodać? I co jeszcze według Was jest godne polecenia? Zastanawiałam się również nad zamówieniem korundu ;p
__________________
"Gracja, wdzięk i pewność siebie. Zawsze. Nawet, jeśli się przewrócisz."



Edytowane przez Shari89
Czas edycji: 2014-05-29 o 07:01
Shari89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:21   #4777
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dawno nie robiłam zakupów w ZSK, a widzę, że pojawiły się tanie hydrolaty konserwowane fenoksyetanolem. Próbowałyście może? Skuszę się chyba na jaśminowy i drzewko herbaciane.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 20:50   #4778
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dawno nie robiłam zakupów w ZSK, a widzę, że pojawiły się tanie hydrolaty konserwowane fenoksyetanolem. Próbowałyście może? Skuszę się chyba na jaśminowy i drzewko herbaciane.
Oo, jest jaśminowy na ZSK, to chyba dopiero co wprowadzili
Miałam jaśminowy z e-naturalne, wspaniale nawilża
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 23:35   #4779
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nie podali daty ważności dlatego nie kupiłam ;/ Jaka jest różnica w działaniu między tymi z phenoxyethanolem i bez? ludzie po równo kupują
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:00   #4780
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Oczekuję niecierpliwie na niedawno dokonane zamówienie na ZSK, wymyśliłam sobie taki krem na ichniej bazie 1-1-3:

* Faza A: 16,41 ml

- hydrolat oczarowy 30,75% 6,94 ml
- kwas hialuronowy 20% 4,83 ml
- alantoina 0,5% 0,19 ml
- d-pantenol 4% 0,93 ml
- niacynamid 4% 1,93 ml

* Faza B: 6 ml
- olej konopny 3,6% 1,04 ml
- olej tamanu 3,6% 1,04 ml
- olej avocado 3,6% 1,04 ml
- witamina e 1% 0,28 ml
- dipalmitynian kwasu kojowego 3% 2,65 ml

- baza kremowa 6 ml

* Faza C:
- ekstrakt przeciwtrądzikowy 6% 1,59 ml


Do tego serum z witaminą C, jeszcze nie wyliczyłam mililitrowych proporcji:

* Faza A:
- witamina c 15%
- kwas ferulowy 0,5%
- alkohol etylowy 3%
- kwas hialuronowy 10%
- woda destylowana 66%
- GSB 1,5%
- soda oczyszczona – regulacja pH

* Faza B:
- witamina e 1%
- lecytyna 2%
- P-4C 1%?

Jakieś uwagi? Do tej pory nie robiłam kremu ani serum od postaw, jedynie kiedyś z gotowych zestawów z BU. Przeczytałam cały wątek "co dziś ukręciłaś wizażanko", jednakże dalej nie wiem wszystkiego. Podejrzewam problemy przy próbie rozpuszczenia takiej ilości dipalmitynianu kwasu kojowego w fazie olejowej kremu... Ale nadzieja jeszcze mnie nie opuściła.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 11:32   #4781
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

miałyście może hydrolat geraniowy?
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 12:14   #4782
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
miałyście może hydrolat geraniowy?
Ja mam. Ma ciekawy zapach o ile ktoś lubi geranium. Krzywdy nie robi. Strasznie wydajny.Nic więcej.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 12:48   #4783
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ja mam. Ma ciekawy zapach o ile ktoś lubi geranium. Krzywdy nie robi. Strasznie wydajny.Nic więcej.
ok, dzięki szkoda, że nic więcej nie powiesz... Interesuje mnie działanie antybakteryjne oraz to czy nawilża, czy raczej wysusza
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 14:50   #4784
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
ok, dzięki szkoda, że nic więcej nie powiesz... Interesuje mnie działanie antybakteryjne oraz to czy nawilża, czy raczej wysusza
Mnie raczej wysuszał bardziej
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 19:32   #4785
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dla mnie geraniowy pachniał jak piwonie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 21:15   #4786
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
ok, dzięki szkoda, że nic więcej nie powiesz... Interesuje mnie działanie antybakteryjne oraz to czy nawilża, czy raczej wysusza
Ja go stosuje jako tonik. Najlepiej po peelingu jak skórę mam jeszcze zaczerwienioną to przynosi lekką ulgę. Na pewno nie nawilża ale też nie wysusza. Działanie antybakteryjne trudno mi ocenić bo ja zawsze "coś" mam na skórze
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 16:15   #4787
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzięki za opinie na temat geraniowego Mam problem z wyborem hydrolatu. Moja cera jest tłusta, ma trochę rozszerzonych porów i praktycznie zawsze mam jakieś wypryski. Miałam już hydrolat z kwiatów pomarańczy gorzkiej, miętowy oraz szałwiowy. Polecicie coś?
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:47   #4788
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie na temat geraniowego Mam problem z wyborem hydrolatu. Moja cera jest tłusta, ma trochę rozszerzonych porów i praktycznie zawsze mam jakieś wypryski. Miałam już hydrolat z kwiatów pomarańczy gorzkiej, miętowy oraz szałwiowy. Polecicie coś?
A próbowałaś oczarowego? Wydaje się idealny do takiej cery, jak Twoja
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:01   #4789
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
A próbowałaś oczarowego? Wydaje się idealny do takiej cery, jak Twoja
Nie próbowałam, chociaż chciałabym, jednak ten z zsk nie ma dobrych opinii. Ostatnio w sklepie oznaczony jest jako nowość, chyba coś pokombinowali z konserwantem Trochę się boję zaryzykować.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 19:04   #4790
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Nie próbowałam, chociaż chciałabym, jednak ten z zsk nie ma dobrych opinii. Ostatnio w sklepie oznaczony jest jako nowość, chyba coś pokombinowali z konserwantem Trochę się boję zaryzykować.
A rozumiem, wiem, że coś tam było nie tak z pH i konserwantami chyba.
Pewniaka oczarowego miałam z naturalis
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 20:35   #4791
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie na temat geraniowego Mam problem z wyborem hydrolatu. Moja cera jest tłusta, ma trochę rozszerzonych porów i praktycznie zawsze mam jakieś wypryski. Miałam już hydrolat z kwiatów pomarańczy gorzkiej, miętowy oraz szałwiowy. Polecicie coś?
Nie ma sprawy. Dla mnie to problem ocenić hydrolat bo tyle tego stosuje na twarz że czasem nie wiem co mi szkodzi. Mam cerę prawie jak Twoja powiesz jak się spisał hydrolat z kwiatu pomarańczy?
Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
A próbowałaś oczarowego? Wydaje się idealny do takiej cery, jak Twoja
Oczarowy jest bardzo polecany to takiej cery, a jak chciałam kupić to zawsze były braki stąd wybór padł na geraniowy.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:30   #4792
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Miałam oczarowy ten poprzedni i kupiłam właśnie z nowości. Stary musiał mieć chyba jakieś gorsze partie, bo mój był ok - aczkolwiek pachniał inaczej niż ten z BU. Nowego jeszcze nie wypróbowałam, też się trochę obawiam, czy nie będzie podrażniał - dam znać jak wypróbuję.

BTW, aktualnie glinka żółta jest w gratisach, do tej pory stosowałam tylko czerwoną - robicie sobie maseczki glinkowe? Jeśli tak, jakie najbardziej polecacie?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 12:58   #4793
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
BTW, aktualnie glinka żółta jest w gratisach, do tej pory stosowałam tylko czerwoną - robicie sobie maseczki glinkowe? Jeśli tak, jakie najbardziej polecacie?
Ja mam cerę bardzo delikatną, więc u mnie przechodzi tylko glinka biała, różowa jeszcze daję radę. Reszta (czerwona, żółta, zielona) dla mnie są zbyt mocne, za bardzo odtłuszczają mi cerę.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 14:47   #4794
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy. Dla mnie to problem ocenić hydrolat bo tyle tego stosuje na twarz że czasem nie wiem co mi szkodzi. Mam cerę prawie jak Twoja powiesz jak się spisał hydrolat z kwiatu pomarańczy?
Hydrolatu z kwiatu pomarańczy gorzkiej używam dosyć długo- zużyłam 2 butelki po 75 ml i teraz kończę 200 ml. Świetny do stosowania rano- ładnie ożywia cerę i dodaje jej energii. Zmniejsza przetłuszczanie i zwęża pory. Ani nie nawilża, ani nie wysusza. Uważam, że dla cery tłustej, która często przybiera szary odcień to strzał w dziesiątkę. Mimo świetnego działania troszkę mi się znudził dlatego szukam zamiennika na jakiś czas.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 17:13   #4795
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Znacie może ciężar nasypowy kwasu askorbinowego z ZSK..? Bo nie ma na stronie, a chciałam serum umerdać.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:14   #4796
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
BTW, aktualnie glinka żółta jest w gratisach, do tej pory stosowałam tylko czerwoną - robicie sobie maseczki glinkowe? Jeśli tak, jakie najbardziej polecacie?
Nie miałam co prawda czystej żółtej glinki a maskę z Ziaji z żółtej glinki i jest okropna, nic nie robi. Zielona czy czarna glinka dla mojej tłustej cery są super.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 23:35   #4797
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jeszcze nie próbowałam mojej gratisowej żółtej glinki, ciekawe czy będzie jakiś efekt. Czerwoną bardzo lubię.

Zrobiłam dziś mój pierwszy krem (). Wyszedł cudny, jasnozielony, fajna kremowa konsystencja, zakochałam się Niestety nieświadomie zmniejszyłam ilość fazy wodnej - machnęłam się w obliczeniach, i tak uciekło mi 1,59 ml... Może dlatego taka fajna konsystencja? Robiłam na bazie 1-1-3, przepis już wcześniej wklejałam:

Krem przeciwtrądzikowy na noc 30 ml

* Faza A: 16,41
- hydrolat oczarowy 30,75% 6,94 ml
- kwas hialuronowy 20% 4,83 ml
- alantoina 0,5% 0,19 ml
- d-pantenol 4% 0,93 ml
- niacynamid 4% 1,93 ml

* Faza B: 6 ml
- olej konopny 3,6% 1,04 ml
- olej tamanu 3,6% 1,04 ml
- olej avocado 3,6% 1,04 ml
- witamina e 1% 0,28 ml
- dipalmitynian kwasu kojowego 3% 2,65 ml

- baza kremowa 6 ml

* Faza C:
- ekstrakt przeciwtrądzikowy 6% 1,59 ml

Myślałam że dipalmitynian kwasu kojowego nie będzie chciał się rozpuścić, a zrobił to bez problemu bez podgrzewania olejów. Krem dobrze się wchłania, nie pozostawia uczucia tłustości, ale dobrze nawilża - oby sprawdził się w działaniu na dłuższą metę.

Niestety z serum z witaminą C nie poszło tak łatwo - kwas ferulowy nie chciał mi się rozpuścić w spirycie, podgrzany rozpuścił się łatwo, ale po dodaniu do wody od razu wytrącił. Przy drugiej próbie najpierw rozpuściłam go w spirycie (ale mniejszą ilość), potem dodałam do mieszanki lecytyny, witaminy e i P-4C, tam jako tako się rozpuściło wszystko, aczkolwiek lecytyna trochę opadała na dno. Po dodaniu do fazy wodnej ferul pozostał rozpuszczony, jednak lecytyna trochę wypływa, widać takie malusie kuleczki. Będę wstrząsać przed użyciem, mam nadzieję że to wystarczy i właściwości serum będą zachowane. Chyba jednak najwyższa pora zrobić zamówienie w mazidłach i zaopatrzyć się w glikol do rozpuszczania ferula.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 14:41   #4798
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ktoś już używał nowego hydrolatu z drzewa herbacianego? Bardzo śmierdzi ? Nie lubię zapachu olejku z drzewa herbacianego, ale świetnie działa na moją skórę. Hydrolat ma mnie agresywny smrodek?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 18:40   #4799
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Też się czaję na te nowe hydrolaty, wcale mi się nie uśmiecha nowe zamówienie, bo akurat odłożyłam trochę mamony, a tu już trzeba zapasy uszczuplić, niestety kwas hialuronowy jest na wyczerpaniu, a bez niego ani rusz.

Moja trudna cera (delikatna, alergiczna, zaskórniki na czole, na policzkach naczynka) lubi najbardziej glinkę czerwoną (DZIAŁA!), białą (lub te dwie zmieszane w glinkę różową), niebieską i od czasu do czasu zieloną, acz nieregularnie, w miarę potrzeby. Biała anapska (ta rosyjska ze srebrem) też była fajna.

Zupełnie odmienna twarz mojego faceta (gruba, łatwo ciemniejąca, ze skłonnością do wyprysków) zdecydowanie lubi glinkę zieloną, białą anapską, a najbardziej montmorillonite, ale wymieszaną z czymś innym, bo jest dość agresywna. Zawsze zazdrość mnie bierze gdy widzę u niego efekty nawet po jednym zabiegu!

Próbowałam jeszcze brązową i żółtą, ale bez szału.. choć mam wątpliwości co do tej brązowej, dziwna jest, barwi mi skórę to chyba jakaś lipa. W kolejce czeka też fioletowa, jaram się nią, ale po kolei, bo uważam, że glinkę trzeba stosować regularnie, a swoją opinię o niej wygłosić po minimum kilkunastu użyciach.
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 18:49   #4800
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam ten nowy hydrolat oczarowy i jedno muszę o nim powiedzieć, smierdzi strasznie. Uwielbiałam zapach oczaru z BU, który kupowałam już chyba kilka lat temu, ten poprzedni ZySKowy był gorszy, aczkolwiek do przyjęcia, ale ten nowy śmierdzi okropnie. O działaniu sie nie wypowiem, bo nie stosuję solo, mam go w kremie. Na pewno nie podrażnia. Zrobiłam na nim dziś tonik z kwasem mlekowym, ciekawe jak się sprawdzi.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.