Filtry UV a makijaż - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-09, 20:46   #181
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kate30 niestety nie wiem, nie widziałam tej Biodermy jeszcze w realu. Trzeba poszperać w necie, albo napisać do apteki, żeby podali skład.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-09, 21:02   #182
Kreestal
Raczkowanie
 
Avatar Kreestal
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 227
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam jeszcze jedno pytanie... czy w czasie nakładania wszelkich pudrów, skrobi itp. ochrona drastycznie spada? Bo zauważyłam, że po paru dniach na gąbce, odłożyła się spora warstwa startego kremu Macie pomysł jak temu zapobiec?
Kreestal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-09, 21:05   #183
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Filtry UV a makijaż

Rozumiem, że nakładasz pudry i skrobię gąbką? A może spróbuj pędzlem? Ja do nakładania skrobii używam pędzla. Delikatnie przykładam go do twarzy i jest pięknie
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-09, 21:09   #184
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Contax - jutro przedzwonię do apteki i spytam - będzie szybciej wiadomo. Alkohol bardzo by mi się nie spodobał.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-09, 21:22   #185
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kate30 jeśli w aplikacjach na twarzy to rzeczywiście, ale na ciało to i alkoholem moż być.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-09, 21:32   #186
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

No niby tak, ale malucha też chciałabym tym specyfikiem uraczyć na ciałko - samym avenowskim dzieciaczkiem 2 miesięcy nad morzem nie opędzę ( musiałoby ich chyba być kilka - biorąc pod uwagę częstotliwość kąpieli).
No chyba, że jak to nad Bałtykiem bywa - pogoda nie dopisze - wtedy dzieciaczek da radę.
Ale trzeba być dobrej myśli i kupić jednak coś większego dla rodzinki.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-12, 08:21   #187
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam jeszcze pytanko - wybaczcie mój brak wiedzy - czy na takie filtry mogę kłaść dowolny podkład, czy tylko bez talku i miki.

aqua, cyclopentasiloxane, titanium dioxide, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, zink oxide, butylene glycol, polyglyceryl-4 isostearate, hexyl laurate, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride, cera alba, dimethicone copolyol, cetyl dimethicone, ginko bilboa, aluminium/magnezium hydroxide stearate, hydrogenated castor oil, aluminium stearate, alumina, plyhydroxystearic acid, stearid acid, aluminium hydroxide, cyclohexasiloxane, sodium carboxymethyl betaglucan, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum- [FPT0127]
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 13:27   #188
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Mam jeszcze pytanko - wybaczcie mój brak wiedzy - czy na takie filtry mogę kłaść dowolny podkład, czy tylko bez talku i miki.

aqua, cyclopentasiloxane, titanium dioxide, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, zink oxide, butylene glycol, polyglyceryl-4 isostearate, hexyl laurate, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride, cera alba, dimethicone copolyol, cetyl dimethicone, ginko bilboa, aluminium/magnezium hydroxide stearate, hydrogenated castor oil, aluminium stearate, alumina, plyhydroxystearic acid, stearid acid, aluminium hydroxide, cyclohexasiloxane, sodium carboxymethyl betaglucan, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum- [FPT0127]
jak pisałam w wątku do filtromaniaczek, ten krem jest oparty wyłącznie na filtrach mineralnych. talk i mika destabilizują Parsol, który jest filtrem chemicznym. ten krem nie zawiera Parsolu i można nakładać na niego dowolny podkład i puder.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-12, 13:48   #189
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez justa79
jak pisałam w wątku do filtromaniaczek, ten krem jest oparty wyłącznie na filtrach mineralnych. talk i mika destabilizują Parsol, który jest filtrem chemicznym. ten krem nie zawiera Parsolu i można nakładać na niego dowolny podkład i puder.
Justa, bardzo jestem Ci wdzięczna. Na razie jakoś ciężko mi się w tym połapać
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:54   #190
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja jestem zła Spróbowałam dzisiaj znowu nałożyć na fluid Biodermy podkład Wonder Finish Maybelline. Bo tak wczoraj mu się znów przyjrzałam, i doszłam do wniosku, że skład to on ma wprost idealny! Nie ma nie tylko talku ani miki, lecz także dwutlenku tytanu ani tlenku cynku... Nic parsolkowi nie zaszkodzi!
No więc nałożyłam na pyszczydło, przyskrobiowałam, troszkę przypudrowałam (z talkiem, ale liczę na to, że jednak podkład robi jakąś "barierę") i było cudnie wprost! Było, bo po około półtorej godziny przypadkiem zobaczyłam się w lusterku w samochodzie Po prostu jakby cały filtr wyszedł spod podkładu na zewnątrz! Masakra... A tak mi się podobał efekt....
Help....
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:59   #191
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Po prostu jakby cały filtr wyszedł spod podkładu na zewnątrz! Masakra... A tak mi się podobał efekt....
Help....
Erato, ale na fluid Biodermy możesz nakładać krem tonujący Biodermy 50+, jest to bardzo dobrze spisujący się duet .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 14:36   #192
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Paula, ale Ty nie wiesz, jaką ja mam cerę Niestety, tonująca Bioderma to dla mnie za mało Ona sie nadaje tylko nałożona solo, wtedy zapewnia mi odpowiedni stopień krycia, no ale wtedy wyglądam jakbym leżała tydzień w solarium A zmieszana z albo nałożona na fluid to nie wystarczy i już Poza tym, nawet gdybym tak zrobiła, to muszę to porządnie naskrobiować, żeby się nie kleiło, i ta skrobia po dwóch-trzech godzinach włazi w pory i wygląda okrrrropnie Jak na razie tylko system filtr-podkład-troszkę skrobii-troszkę zwykłego pudru jako tako zdaje egzamin. Ale to i tak nie przypomina normalnego efektu makijażu, który osiągam, malując się na "normalnym" kremie
Ogólnie ostatnio mam doła filtrowo-makijażowego To chyba dlatego, że troszkę sie przesuszyłam kwasami i makijaż po prostu gorzej wygląda.
Jak na razie mam zamiar zainwestowac w skrobię od Limarii, może ona będzie lepsza od ziemniaczanki
Pozdrawiam filtrofanki z tapetą
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 10:48   #193
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam fitromaniaczki!

Czytam sobie ten wątek i skusiłam się na puder jedwabny Hauschki do ciała . Wczoraj łażę po aptekach i łażę.... Nie znalazłam w żadnej.

Może się głupio pytam, ale gdzie wy go kupujecie? W drogeriach???

Pozdrawiam - filtrożółtodzioba
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 11:00   #194
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Z Hauschką "w realu" to trochę trudno. Najłatwiej kupić w necie, np. http://www.biokosmetyki.com/ Na stronie www.hauschka.pl jest lista aptek, gdzie można kupić kosmetyki, a także linki do sklepów i aptek internetowych. Ja też już od dawna się przymierzam do tego pudru
Pozdrowionka
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 11:02   #195
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witaj Agniesiu-aniu, najłatwiej kupić ten puder przez Internet, np. w sklepie dr Hauschka: http://www.biokosmetyki.com/ lub w tej aptece: http://www.aquavitae.com.pl/
Jest mało aptek w realu, które sprzedają kosmetyki tej firmy.

Pozdrawiam ciepło

EDIT Erato była pierwsza
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 12:35   #196
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Filtry UV a makijaż

Rzeczywiście najlepiej jest kupić ten puder przez internet. Sama zastanawiałam się gdzie będzie taniej i okazało się, że w jedynej aptece w Lublinie, która sprzedaje Hauschkę mogę go dostać za 118 zł! Czyli opłaca się nawet pomimo kosztów wysyłki.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 12:39   #197
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzięki dziewczyny

Po wypłacie zamawiam , bo pudrzysko strasznie drogie jak dla mnie.
Ale cóż, po ziemniaczance wyglądam trochę jak zombie, więc pora zainwestować w Hauschkę.
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 14:00   #198
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Urządziłam dziś maleńkie wagary m.in. do drogerii, moje bystre oko wypatrzyło tam jakiś nowy (?) podkład Manhattan, nazywa się Natural Cover Make Up. Jest przeznaczony dla skóry wrażliwej, skłonnej do zanieczyszczeń. Ma dawać efekt lekko matujący i kryjący. Sprawdzony na nadgarstku dał raczej lekkie krycie, efekt matowy ale nie pudrowy. Piszę o nim dlatego, że oczywiście pierwsze co zrobiłam, to sprawdziłam skład - nie zawiera NIC niebezpiecznego dla parsolu Poza tym jest jakiś dziwnie tani - coś około 25-28 zł. Nie kupiłam tylko dlatego, że nie było najjaśniejszego odcienia. Dwójka "sand" jest ładna, ale za ciemna. Jedynka to natural, ale to wiem ze strony manhattanu, bo w sklepie nie było nawet testera. A pozostałe dwa kolory to po prostu jakieś straszne brązo-terakoty
Jak dorwę ten jasny kolor, to kupuję (a potem pewnie znowu będę płakać, że źle wygląda na filtrze )
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 14:08   #199
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hm, jak miło - ten skład i cena Szkoda tylko, że Manhattan się lubuję w odcieniach nawet nie dla Mulatek, tylko dla spalonych na solarium (większość wściekle ciemna i żółta)

Kochana, toż to on w KWC już istnieje
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7796

Jesteś pewna, że nie ma tlenku tytanu? Bo podobno posiada filtr mineralny, więc cóż by to mogło być, jak nie jakiś tlenek.
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-21, 14:10   #200
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

To to jak dorwiesz podkład Manhattan Natural Cover Make Up gorąca prośba o wklepanie składu.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 17:10   #201
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hej a ma ktoś może skład podkładu Rimmel Recover? Bo na KWC nie ma, na stonie Rimmel też nie znalazłam, a nawet na opakowaniu nie ma składu.

Chciałam sprawdzić czy zawiera talk lub mikę lub jakieś zapychacze, no ale nigdzie nie moge dorwać składu, tak samo jest z podkałdem Max Factor Flawless, też niegdzie nie moge znaleźć co on zawiera
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 17:18   #202
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax
To to jak dorwiesz podkład Manhattan Natural Cover Make Up gorąca prośba o wklepanie składu.
no nie wiem, czy przypadkiem nie wycofali tego podkładu
ostatnio go nie widziałam na ich stoisku
za to widziałam nowy, który pewnie jest jego następcą

zaraz sprawdzę, czy jest na KWC
był w czarnym opakowaniu, a nowy jest w białym
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 17:22   #203
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

no nie coś pokręciłam, ten biały też już "stary"

ale to nie zmienia faktu, że czrnego nie widziałam
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 20:17   #204
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja juz sie dawno pogubiłam w tym wszystkim.. Czy uzywac jakiegos filtru Avene + pokład + skrobia, czy bioderme fluide + tonujaca ( na basen by mi sie nadawala) albo zamiast niej podklad bez talku i miki + skrobia, czy jeszcze cos innego? eh wiem ze musze to na sobie wyprobowac tylko ze jak narazie probek mam 0 a sa gdzies wogole jakies probki podkladow??
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 20:52   #205
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Hm, jak miło - ten skład i cena Szkoda tylko, że Manhattan się lubuję w odcieniach nawet nie dla Mulatek, tylko dla spalonych na solarium (większość wściekle ciemna i żółta)

Kochana, toż to on w KWC już istnieje
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7796

Jesteś pewna, że nie ma tlenku tytanu? Bo podobno posiada filtr mineralny, więc cóż by to mogło być, jak nie jakiś tlenek.
No, jak zwykle się przed Tobą nic nie ukryje... Nie patrzyłam w KWC, przyznaję Ten skład przeglądałam w sklepie "na szybko", więc głowy nie dam, że nie przeoczyłam titanium dioxide Ale właśnie wydaje mi się, że nic tam nie było... W ogóle dobrze, że był skład, bo na tych kosmetykach często jest np. info "składniki na liście zbiorczej" Następną razą spojrzę dokładniej

Cytat:
no nie wiem, czy przypadkiem nie wycofali tego podkładu
ostatnio go nie widziałam na ich stoisku
za to widziałam nowy, który pewnie jest jego następcą

zaraz sprawdzę, czy jest na KWC
był w czarnym opakowaniu, a nowy jest w białym
Chodzi mi właśnie o taki w białym opakowaniu - jakoś go wcześniej nie przyuważyłam, ale to oczywiście o niczym nie świadczy - nie śledzę jakoś szczególnie nowości Manhattanu, poza lakierami do paznokci jakoś nie przepadam za tą firmą...
Anyway, jest to jakiś kolejny typ dla użytkowniczek parsola...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-23, 12:54   #206
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja juz nie mogę... Weź tu się człowieku umaluj używając filtrów. Już mi ręce opadają. Jak pięknie jest używać zwykłego kremu...
Używam Vichy Ultra Fluide. Najlapiej by było, gdybym się w ogóle nie malowała, żeby Parsolu nie destabilizować.No ale malować się nie przestanę i tyle.No to chociaż sypkim się trzeba zmatowić. Mam Translucide sypki, ale co z tego jeśli nie ma szans nałożyć go na filtr Vichy! Ani dołączoną gąbeczką, ani pędzlem, ani płatkiem kosmetycznym. Przykleja się do filtra i robi plamy, smugi.Albo filtr się zaczyna wałkować, jeśli nałożę pędzlem. No paranoja. Lepiej jest, jeśli nałożę podkład. Wiem, że nie powinnam ale True Match od biedy się nadaje. Ale też wymaga to 3 razy tyle zachodu, co przy makijażu na "normalnym" kremie.A efekt czasami, że szkoda gadać.Chyba nie chce mi się juz filtrowac. A co będzie w upały?
Czy ktoś radzi sobie jakos z Vichy Ultra Fluide? Wydawałoby sie, że to filtr bardzo "łatwy w obsłudze".
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-23, 13:08   #207
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja na Vichy ładuję skrobię i dopiero na nią puder. Skrobia matowi i jakoś tak wyrównuje skórę i puder też się na niej lepiej trzyma. Ja daje akurat brązujący, żeby nie wyglądac jak upiór. Nie nakładam już za to żadnych podkładów. A jezeli Ty nie możesz obejść się bez niego, to po prostu przerzuć się na filtry Avene
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-23, 13:17   #208
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzięki za odpowiedź.
Nie to, że nie mogę się obejść bez podkładu. Nakładanie samego sypkiego od razu na filtr kończy się porażką, a z podkładem jest jednak znacznie lepiej. Tak jak mówisz spróbuję ze skrobią. Chociaż ona też mi działa na nerwy, między innymi dlatego kupiłam sypki beztalkowy, czyli Translucide, żeby dać sobie spokój ze skrobią. Oj ciężko ostatnio ze mną. Tęsknię do czasów "bezfiltrowych", wkurza mnie to nieustanne kombinowanie. Kryzys i tyle.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-23, 13:28   #209
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wiem co czujesz, jeżeli Cię to pocieszy Mnie też to wszystko wkurza, do tego stopnia, że mam ochote te całe filtry wyrzucić do kib ... ubikacji i porządnie spuścić wodę Ale oczywiście tego nie zrobie... ehhh
Dlatego ja od poniedziałku przerzucam się na Avene. Dosyć mam skrobi, pudrów bez talków, bez miki i tego wszystkiego razem wziętego. Podzielę się wrażeniami, jeżeli jesteś zainteresowana. A Vichy zostawiam na rower i działkę
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-23, 13:31   #210
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

O tak, podziel się wrażeniami, jak najbardziej. Z filtrami Avene nie miałam jak dotychczas nic wspoólnego. Obawiam się ich lepkości. No i jednak tego, że nie będzie wśród nich nic wystarczająco lekkiego. Vichy jest pod tym względem do rany przyłóż.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.