rezerwacja wizażystki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-27, 22:38   #1
somebody3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 60

rezerwacja wizażystki


Ślub mam za ok. rok, zaczęłam rozglądać się za makijażystką i chciałabym coś zaklepać. Czy przy rezerwacji terminu także podpisuje się umowę i daje zaliczkę? Dodam, że nie mam możliwości osobistego kontaktu na razie. Wolałabym uniknąć niespodzianek, bo jest to teren wiejski i nie mam w razie czego nie wiadomo jakiego wyboru.
somebody3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 11:55   #2
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: rezerwacja wizażystki

Ja zaczelam szukac 1,5 roku przed slubem i juz zadna nie miała terminu, także lepiej sie pospiesz. Umawiasz sie z nia i tyle, jak do fryzjera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 12:09   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: rezerwacja wizażystki

zadatek jest w zasadzie standardem, zwłaszcza u bardziej obleganych makijażystek
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 12:37   #4
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: rezerwacja wizażystki

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
zadatek jest w zasadzie standardem, zwłaszcza u bardziej obleganych makijażystek
To chyba zalezy od regionu, bo u mnie nikt nie chciał zadnych pieniedzy od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 18:54   #5
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: rezerwacja wizażystki

Ja szukałam 3 miesiące przed ślubem i znalazłam. Byłam zadowolona.

Zaliczki ani zadatku nie płaciłam.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 10:06   #6
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: rezerwacja wizażystki

@Krzywobuta
raczej od makijażystki - mało która dziewczyna pracuje w saloniku kosmetycznym od 8-16 i fajrant albo z doskoku, bo umie ładnie malować i czasem komuś wyświadczy przysługę.
dziś makijązystki to praca na pałen etat - pracują przy sesjach zdjęciowych, mają szkoły wizażu czy malują celebrytów na wyjścia mniejsze i większe albo hostessy z obsługi jakiegoś eventu (od meczu koszykówki, po promocję czekoladek, koncert). takiej pracy jest w gruncie rzeczy bardzo dużo i jak chcesz na wizażu zarabiać, to może być to bardzo opłacalny biznes (moje dwie koleżanki mają na miejscu szkołę wizażu, a dojeżdżają do wawy jak tylko pewna celebrytka skinie palcem! hashtag na insta takiej gwiazdki robi im więcej klientów niż ładny makijaż na byle pannie młodej - lajf).
dla takiej zapracowanej osoby kalendarz to świętość. o zadatek prosi się wiec przede wszystkim wówczas, gdy chcesz uniknąć niesubordynowanego klienta, który nie przyszedł i zapomniał odwołać (i w związku z tym tracisz możliwość pomalowania innego klienta w tym czasie lub odmawiasz innym zleceniom, a jeśli w grę wchodzi dojazd - to nawet kilku). jeśli klientów masz dużo, jeśli twój kalendarz jest napięty - to standard. wszystko zależy od tego, u kogo się malujesz
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 10:56   #7
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: rezerwacja wizażystki

Szukaj i zaklep kogoś jak najszybciej. Mi się udało zdobyć termin u dobrej wizażystki 8 miesięcy przed ślubem, ale to tylko dlatego, że ślub mam w środę, a nie w weekend. Brak możliwości osobistego kontaktu to nie problem, umowę można przesłać mailem lub pocztą, a zaliczkę przelewem. O ile w ogóle Twoja wizażystka będzie tego wymagała. Ja płaciłam zaliczkę, umowy nie było.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-02, 14:56   #8
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: rezerwacja wizażystki

Zaliczka to obustronna gwarancja dlatego nie zdecydowałabym się na rezerwację z tak dużym wyprzedzeniem na tzw. "gębę". Jeśli zależy ci na profesjonalnej wizażystce zarezerwuj termin ze strosownym wyprzedzeniem i wpłac zaliczkę.
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 20:21   #9
somebody3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 60
Dot.: rezerwacja wizażystki

Dzięki dziewczyny. Zarezerwowałam już termin bez zaliczki - nie chciała. Dziewczyna ma mnóstwo pozytywnych recenzji na fb, więc wydaje się wiarygodna. Mam się tylko odezwać w styczniu, mam nadzieję, że się nie przejadę.
somebody3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-08, 20:44   #10
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: rezerwacja wizażystki

Dziewczyny, podepnę się. Jestem zielona w temacie. Czy jak rezerwuję makijażystkę, to w cenie jest też makijaż próbny i jest to oczywiste, że rezerwując ją, płacę też za makijaż próbny? Na ile przed ślubem robi się makijaż próbny? Czy makijażystka przyjedzie do mnie do domu?
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-08, 20:52   #11
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: rezerwacja wizażystki

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podepnę się. Jestem zielona w temacie. Czy jak rezerwuję makijażystkę, to w cenie jest też makijaż próbny i jest to oczywiste, że rezerwując ją, płacę też za makijaż próbny? Na ile przed ślubem robi się makijaż próbny? Czy makijażystka przyjedzie do mnie do domu?

O to, co dokładnie jest w cenie, pytaj makijażystkę, bo każda może mieć coś innego w cenie. Ja zazwyczaj widziałam osobną cenę na ślubny i osobną na próbny. Niektóre makijażystki nie wykonują ślubnego, bez wcześniejszego próbnego, żeby uniknąć rozczarowań na ostatni moment. Ja robiłam próbny ponad pół roku przed ślubem, moim zdaniem to za wcześnie, bo przez ten czas zdążyłam już zmienić zdanie co do kolorystyki. Miesiąc przed ślubem idę na kolejny próbny. Z dojazdem to tez musisz dogadać się z makijażystką. Zazwyczaj dojazd jest dodatkowo płatny, więc ja na próbne jeżdżę do makijażystki, a dopiero na ślubny ona przyjedzie do mnie.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-17, 21:17   #12
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: rezerwacja wizażystki

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
O to, co dokładnie jest w cenie, pytaj makijażystkę, bo każda może mieć coś innego w cenie. Ja zazwyczaj widziałam osobną cenę na ślubny i osobną na próbny. Niektóre makijażystki nie wykonują ślubnego, bez wcześniejszego próbnego, żeby uniknąć rozczarowań na ostatni moment. Ja robiłam próbny ponad pół roku przed ślubem, moim zdaniem to za wcześnie, bo przez ten czas zdążyłam już zmienić zdanie co do kolorystyki. Miesiąc przed ślubem idę na kolejny próbny. Z dojazdem to tez musisz dogadać się z makijażystką. Zazwyczaj dojazd jest dodatkowo płatny, więc ja na próbne jeżdżę do makijażystki, a dopiero na ślubny ona przyjedzie do mnie.

Dokładnie, jak szukałam to też u każdej było inaczej, czasem w cenie makijażu był dojazd i doczepianie kępek, czasem ani jedno ani drugie ani nawet demakijaż Nie wpłacałam zadatku, jednak u większości koniecznością było umówienie się na makijaż próbny (płatny ok 20-50zł mniej niż ślubny), bez próbnego albo panie się nie zgadzały albo sam ślubny był droższy. Zaczęłam szukać ok 4 miesięcy przed ślubem i nie było większego problemu (Śląsk)
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 16:27   #13
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: rezerwacja wizażystki

Bardzo Wam dziękuję dziewczyny!
Pocieszyłyście mnie, że te panie są z reguł mobilne i jak zapłacę za dojazd to dojedzie na moją wioseczkę w dniu ślubu A na próbny, to bez problemu sama pojadę.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 19:25   #14
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: rezerwacja wizażystki

Hej! Ja też ślub mam na wsi i właśnie wczoraj zarezerwowałam wizażystkę (na sierpień 2019), chyba byłam pierwsza na ten dzień, bo wybrałam sobie dogodną godzinę na 3 makijaże (ja+mamy), makijaż z dojazdem +30 zł. Próbny pewnie zrobię jakoś czerwiec, lipiec, ale byłam ostatnio na weselu i ją wypróbowałam na makijażu okolicznościowym. Proponuję Ci to samo - zapisać się wcześniej przy jakiejś okazji (wesele,sylwester, święta) i sprawdzić makijaż na sobie. To, że zdjęcia na fb są ładne nie musi znaczyć, że makijaż jest trwały, albo, że sprosta Twoim wymaganiom, a jeśli zaplanujesz próbny n 2-3 miesiące przed ślubem i okaże się, że miałaś inne oczekiwania to dodatkowy stres i szukanie kogoś innego na szybko.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-18 20:25:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.