Niedoczynność tarczycy, pomocy! - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-05, 06:35   #3091
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Hej.
Mam pytanie do was. Czy jak idziecie badać tsh, ft4 lub prolaktynę to czy bierzecie hormony przed badaniem. Np rano na czczo czy dopiero po badaniu. ?
Endo mówił że robić badanie nie przerywając przyjmowania leków. A jak wy robicie? Czy wtedy nie będą te wyniki zaniżone skoro zrobię badanie po tabletce?
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 07:55   #3092
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Kami, zawsze bez tabletki i zawsze na czczo, mimo wszystko jest to badanie krwi.

Tabletkę możesz wziąć zaraz po pobraniu krwi, o to chodziło endo byś nie robiła dnia przerwy w przyjmowaniu, chociaż nic złego by się nie stało gdybyś nie wzięła jednego dnia E.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 10:33   #3093
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Robiłam dziś badanie TSH. Po 3 miesiącach brania Euthyroxu 50 wynik mam 2,45. To chyba nieźle?

Ostatnio po 3 miesiącach brania Euthyrox 25 TSH z 4,7 wzrosło do 5,2, więc dostałam podwójną dawkę.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 12:26   #3094
BTC
Raczkowanie
 
Avatar BTC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Dzisiaj zrobiłam wyniki:

od 26.10.-6.11 - szpital( pierwsze dawki Euthyrox)

wypis 6.11 z Eutyhrox 75

Wynik początkowy przy przyjęciu do szpitala: 303 ulU/ml[0.27-4.2]

Dzisiejszy wynik: 66.85 ulU/ml[0.27-4.2]

BTC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 14:05   #3095
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Ja również zrobiłam wyniki po miesiącu! Miałam wtedy TSH 3,65. Stwierdzono u mnie dwa lata temu hiperprolaktynemię.

FT4: 19.66 [12.0-22.0]
TSH: 1.88 [0.27-4.20]
PROLAKTYNA: 65.51 [102-496] --> biorę od września Dostinex, miałam wtedy 650

Czy myślicie, że warto brać ten Euthyrox, mam wizytę w poniedziałek. Czy można podejrzewać u mnie niedoczynność? Albo że prl ma związek z tsh?
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 20:12   #3096
ann_s2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 128
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

dobra dziewczyny, odważę się do Was napisac ;d ja problemu wielce nie widzę, ale mój TŻ tak więc zobaczymy, co Wy na to
ogólnie jakoś w styczniu, TŻ mi zaczał narzekać, że niby mam powiększoną tarczycę (jego rodzice w służbie zdrowia pracują, obeznany chłop d; > no to poszłam do rodzinnego, po czym on, że wszystko jest ok, ewentualnie coś przy węzłach powiększone i antybiotyk. Ale TŻ nie ustąpił i wysłał mnie prywatnie na TSH.
No więc, wyszło 2.51 ale to już rok temu równo było. Ja uznałam, ze na wyniku norma do coś koło 4 więc się nie martwie, dodam, ze mam 16 lat.
Co do objawów, to mam problem z regularną miesiączką, raz jest co 28, raz co 40dni. A reszta objawów, no to na bank sucha skóra (łokcie + kolana), zmęcznie często gęsto, często mam problem zeby się rozgrzać, paznokcie mi się zaczęły łamać (zawsze miałam mega > , strasznie wypaddają mi włosy .. a z przyziemnych to jeszcze siostra mojej mamy ma problem z tarczycą. No i dodam, ze chudzinka troszkę ze mnie, bo przy 167cm mam 46kg

buziolki
ann_s2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 20:30   #3097
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez ann_s2 Pokaż wiadomość
dobra dziewczyny, odważę się do Was napisac ;d ja problemu wielce nie widzę, ale mój TŻ tak więc zobaczymy, co Wy na to
ogólnie jakoś w styczniu, TŻ mi zaczał narzekać, że niby mam powiększoną tarczycę (jego rodzice w służbie zdrowia pracują, obeznany chłop d; > no to poszłam do rodzinnego, po czym on, że wszystko jest ok, ewentualnie coś przy węzłach powiększone i antybiotyk. Ale TŻ nie ustąpił i wysłał mnie prywatnie na TSH.
No więc, wyszło 2.51 ale to już rok temu równo było. Ja uznałam, ze na wyniku norma do coś koło 4 więc się nie martwie, dodam, ze mam 16 lat.
Co do objawów, to mam problem z regularną miesiączką, raz jest co 28, raz co 40dni. A reszta objawów, no to na bank sucha skóra (łokcie + kolana), zmęcznie często gęsto, często mam problem zeby się rozgrzać, paznokcie mi się zaczęły łamać (zawsze miałam mega > , strasznie wypaddają mi włosy .. a z przyziemnych to jeszcze siostra mojej mamy ma problem z tarczycą. No i dodam, ze chudzinka troszkę ze mnie, bo przy 167cm mam 46kg

buziolki
fT3 i fT4 oraz USG tarczycy. I jak coś będzie nie tak, to przeciwciała
Co do lekarzy, moja mama miała straszną nadczynność, ogromne wole, była chuda jak kościotrup, a lekarze twierdzili, że wszystko ok i ona po prostu znerwicowana jest A szyję straszną miała. Lekarka jedna jej zmierzyła obwód szyi i stwierdziła, że w normie Warto znaleźć dobrego endokrynologa, jeśli masz szansę się w miarę szybko dostać, to poproś o skierowania na wymienione przeze mnie badania a jeśli nie, to warto iść z wynikami od razu, żeby nie czekać.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 12:05   #3098
white_crow
Raczkowanie
 
Avatar white_crow
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 248
GG do white_crow
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

dostałam dziś wyniki tomografii

nie jest dobrze - W prawej okolicy czołowej przymózgowo przestrzeń płynowa o wym ok, 58 x15 mm ze scieńczeniem łuski kości czołowej - torbiel pajęczynówki

Reszta badań ok, żadnych zmian ogniskowych, wszystko prawidłowo.

Prawdopodobnie od tego mam migrenę oczną, innych objawów nie mam. ale się strasznie martwię dziewczyny!
__________________
Poznaliśmy się- 4.01.2012
Zaręczyny- 22.10.2012
Ślub - 22.06.2013
white_crow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:22   #3099
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

fajnie, że znalazłam taki wątek... ginekolog przez moje czeste infekcje skierował mnie na badanie tsh, dzisiaj odebrałam wyniki- 5,29 ;/// Z tego co wyczytałam to niedoczynność tarczycy? Do gina idę dopiero w czwartek, zobaczymy co powie, ale pewnie bez wizyty u endokrynologa się nie obędzie....
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:43   #3100
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez white_crow Pokaż wiadomość
dostałam dziś wyniki tomografii

nie jest dobrze - W prawej okolicy czołowej przymózgowo przestrzeń płynowa o wym ok, 58 x15 mm ze scieńczeniem łuski kości czołowej - torbiel pajęczynówki

Reszta badań ok, żadnych zmian ogniskowych, wszystko prawidłowo.

Prawdopodobnie od tego mam migrenę oczną, innych objawów nie mam. ale się strasznie martwię dziewczyny!
Mam coś dość podobnego, tyle że w przysadce - również torbiel pajęczynówki, od diagnozy minęły 3 lata i ogólnie lipa, bo nie za bardzo da się z tym coś zrobić, a jednak hormony mam rozwalone dzięki temu. Znaczy można zoperować, ale konsultowałam z kilkoma lekarzami i w zasadzie żaden nie polecał operacji, bo nie wiadomo, czy po niej się cokolwiek zmieni. U ciebie pewnie też nie będzie wiadomo, od kiedy to masz.
Czy ta torbiel wpływa u ciebie na wyniki hormonalne? Czy w tym płacie czołowym to już nie ma takiej opcji, bo przecież nie wydzielają się hormony.
pewnie masz zalecenie konsultacji tego z neurochirurgiem, co bym na twoim miejscu zrobiła, ale znajdź jakiegoś dobrego, bo to jednak głowa
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:55   #3101
white_crow
Raczkowanie
 
Avatar white_crow
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 248
GG do white_crow
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

wiesz teraz juz z hormonami oki, obecne tsh 1, 5 choć skacze mi co jakiś czas.

wydaję mi sie ze mam to po wypadku,
jak byłam małą 5 letnią dziewczynką, potracił mnie na chodniku pijany chłopak na motorze. i właśnie uderzył mnie kierownicą w prawą część głowy.

martwię się..
__________________
Poznaliśmy się- 4.01.2012
Zaręczyny- 22.10.2012
Ślub - 22.06.2013
white_crow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 19:02   #3102
ann_s2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 128
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

a powiedzcie mi, endo przyjmuje na skierowanie tak? a skoro ja mam jakieś skierowanie z lutego to czy ono jest ważne? ;>
ann_s2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 19:29   #3103
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez ann_s2 Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi, endo przyjmuje na skierowanie tak? a skoro ja mam jakieś skierowanie z lutego to czy ono jest ważne? ;>
gdzieś czytałam, że skierowanie do lekarza specjalisty jest tak długo ważne jak ważne jest w nim wstępne rozpoznanie ... zadzwoń do przychodni i zapytaj się najlepiej
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 19:34   #3104
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Dziewczyny czy mam się czym marwić przy wyniku 5,29 kiedy nroma jest do 4,2. Obdzwoniłam dzisiaj chyba wszystkich endokrynologów w okolicy i nabliższy wolny termin jest w lutym i to prywatnie;///
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 19:36   #3105
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy mam się czym marwić przy wyniku 5,29 kiedy nroma jest do 4,2. Obdzwoniłam dzisiaj chyba wszystkich endokrynologów w okolicy i nabliższy wolny termin jest w lutym i to prywatnie;///
samo TSH to za mało by mówić o niedoczynności tarczycy. jak możesz, to zrób przed wizytą u gina ft4 i ft4 - dopiero te hormony pokażą jak funkcjonuje tarczyca.

a jak się ogólnie czujesz?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 19:46   #3106
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

ogólnie czuję się raczej dobrze... nie wiem czy te objawy można przypisać akurat do niedoczynności tarczycy, bo mam je odkąd pamiętam , ale wiecznie mi zimno, mam problemy z trądzikiem, wypadającymi włosami... ostatnio ogólne przygnębienie i brak energii. Zrobię te dodatkowe badania, dzięki.
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 20:25   #3107
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

ja zauważyłam, że od kiedy wskoczyłam na dawkę E75, moje łokcie przestały być takie suche jak zazwyczaj! i w ogóle, skóra miękka się zrobiła, a pragnę nadmienić, że nie stosuję balsamów ani oliwek po prysznicu...
__________________
EpiHashi

razem od 3.02.14
75 >>> 60
początkująca włosomaniaczka
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 20:50   #3108
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam, że skierowanie do lekarza specjalisty jest tak długo ważne jak ważne jest w nim wstępne rozpoznanie ... zadzwoń do przychodni i zapytaj się najlepiej
Skierowanie jest ważne dopóki nie zostanie usunięta przyczyna jego wystawienia, czyli w praktyce nie ma daty ważności

Ech, ja mam znowu problemy z suchą skórą. TSH obecnie najwyższe biorąc pod uwagę ostatnie 8 mies. i niestety daje mi się to we znaki. Jestem ciągle senna, apatyczna, tyję, mam zaczerwienioną i bardzo suchą skórę na rękach (zwłaszcza na stawach), aż czuję ból przy zginaniu palców Moje obecne wyniki na E.25: TSH- 1,78 uIU/ml i fT4- 1,19 ng/dl [ 0,932- 1,71]. Chyba najlepiej się czuję przy TSH poniżej 1
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 21:07   #3109
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez wioletap Pokaż wiadomość
ja zauważyłam, że od kiedy wskoczyłam na dawkę E75, moje łokcie przestały być takie suche jak zazwyczaj! i w ogóle, skóra miękka się zrobiła, a pragnę nadmienić, że nie stosuję balsamów ani oliwek po prysznicu...
mam to samo!

też nie wiem jak mogę tłumaczyć, że mam takie ładne łokcie i kolana, gładkie bez żadnej skazy
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 10:30   #3110
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Mam pytanie Mam czasem takie dziwne uczucie w piersiach jak by mnie ktoś kuł w piersi czymś albo jakieś bóle w piersiach i w ogóle w klatce piersiowej. Macie podobie?
Bo podejrzewam niedoczynność tarczycy w prawdzie to być może początki. Bo miałam tsh 1.25 a teraz mam 1.77 i mam suche łokcie i kolana i wogóle sucha skórę. Czasem spada mi cukier. Macie spadki cukru? Wybieram się do endo w styczniu. Jak macie podobne objawy to napiszcie. Mam jeszcze poc. Ostatnio obserwuję, że chyba zaczyna mi kiełkować niechciane owłosienie więc może to objaw poc? I myślę, że oprócz poc zaczyna psuć mi się tarczyca. Zawsze miałam tłustą cerę a tearaz po 12 latach zrobiła się sucha w ogóle na całym ciele mam suchą tylko włosy nadal się przetłuszczają i wypadają ale to od łojotoku ale jakoś strasznie nie lecą. Jestem chuda, kościotrup (ale z tłuszczykiem na brzuchu wygladam jak w pierwszym trymestrze ciąży nie jestem w ciąży) i tu się nic nie zmienia póki co a samopoczucie może i kiepskie ale to raczej z powodu bezrobocia a i miałam tradzik no właśnie chyba miałam bo jakoś teraz mało co mi wyskakuje... hym też mnie to dziwi...
Mi się też czasem zdarzają takie kłucia...
Chyba masz PCO, a nie poc? Tak, nadmierne owłosienie to jak najbardziej objaw PCOS (też je mam). Wypadanie włosów może być spowodowane hiperandrogenemią, która również jest objawem PCOS.
Jeśli chodzi o tarczycę, robiłaś badania fT3 i fT4?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 11:04   #3111
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

hej, zrobiłam sobie ostatnio badanie na wit b12 i wyszło, że mam niedobór (150, przy normie od 170) i zaczęłam brać wit. b compositum (na opakowaniu jest napisane, żeby brać do 5 tabletek, ja biorę z 8-10) czy to poprawi wynik? czytałam, że lepiej brać zastrzyki z tą witaminą?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 11:14   #3112
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
hej, zrobiłam sobie ostatnio badanie na wit b12 i wyszło, że mam niedobór (150, przy normie od 170) i zaczęłam brać wit. b compositum (na opakowaniu jest napisane, żeby brać do 5 tabletek, ja biorę z 8-10) czy to poprawi wynik? czytałam, że lepiej brać zastrzyki z tą witaminą?
w tym wypadku to chyba lepiej zgłosić się do lekarza POZ i brać preparaty z vit b12 na receptę, albo jak mówisz - zastrzyki. takie tablecie z apteki niewiele w tym wypadku mogą pomóc...
__________________
EpiHashi

razem od 3.02.14
75 >>> 60
początkująca włosomaniaczka
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 11:53   #3113
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez wioletap Pokaż wiadomość
w tym wypadku to chyba lepiej zgłosić się do lekarza POZ i brać preparaty z vit b12 na receptę, albo jak mówisz - zastrzyki. takie tablecie z apteki niewiele w tym wypadku mogą pomóc...
ok, dzięki za pomoc : )
czy przy hashimoto oprócz wit b12 co jeszcze powinnam zrobić? chyba wit. d3?
ferrytyne już robiłam, usg tarczycy, tsh, ft3,ft4 i przeciwciała też robię co jakiś czas : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 12:36   #3114
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Tak ma PCO mam tylko tsh zrobione i morfologie-ok. Jestem umówiona do endo na stycznia liczę, że zrobi mi badania

A jak ze spadkami cukru? Występuję to w tej chorbie tarczycy? macie tak?

A i mam zrobiony testosteron ale jest zaraz przy dolnej granicy

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Jeśli chodzi o tarczycę, robiłaś badania fT3 i fT4?

Ile płacicie za te badania? nie mam kasy no chyba że by nie były jakieś mega drogie...
Spadki cukru występują raczej w hiperinsulinizmie, choć ja mam hiperisnulinizm, a spadków nie mam
U mnie fT3 i fT4 kosztują 20 zł, a TSH 18.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 13:13   #3115
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Pytałam już na wątku o pcos, ale może tutaj któraś z was się orientuje, gdzie można w stolicy zrobić stosunkowo niedrogo usg (tarczycy, jamy brzusznej)?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 13:51   #3116
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
hej, zrobiłam sobie ostatnio badanie na wit b12 i wyszło, że mam niedobór (150, przy normie od 170) i zaczęłam brać wit. b compositum (na opakowaniu jest napisane, żeby brać do 5 tabletek, ja biorę z 8-10) czy to poprawi wynik? czytałam, że lepiej brać zastrzyki z tą witaminą?
Raczej nie poprawi, bo w B complex nie ma witaminy B12.
Witamina ta jest albo w suplementach albo w zastrzykach domięśniowych/podskórnych, które są dostępne na receptę. Wśród leków bez recepty nie ma wit B12.

W ogóle byłam u lekarza poz-u po skierowanie na jonogram i łaskawie dostałam na sód i potas (plus morfologię, którą dopiero co miałam). Usłyszałam, że resztę mogę sobie zrobić z własnej kieszeni. Czyli wracam do punktu wyjścia - jak nie wygram w totka to się nigdy kompleksowo nie przebadam.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56

Edytowane przez fluoxetine
Czas edycji: 2012-12-08 o 13:56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 15:02   #3117
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Ja postraszyłam lekarza, że jak mi nie da skier. na badania to napisze na niego skargę łaski nie robi, że nie da skierowanie od tego jest i w ciagu chyba 3 sekund miałam przed oczami skier. ma testosteron

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Z resztą internistka też srała w gacie jak ją postraszyłam i od razu zaczęła inaczej ze mną rozmawiać i zapytała czego oczekuje, co od niej chce hihi z tymi "świętymi krowami" trzeba ostro rozmawiać bo inaczej nic nie załatwimy...
Chyba masz rację, ale ze mnie straszna ofiara i nie umiem być stanowcza. Nie mam też cierpliwości do wykłócania się o swoje z tymi kretynami w przychodniach. Może z ginekologiem pójdzie mi lepiej i coś ubłagam, ale to dopiero w styczniu (bo w grudniu oczywiście limitów na NFZ brak).

Dziewczyny, czy skierowanie na usg tarczycy może mi wypisać tylko endo czy np. gin też może?
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 22:42   #3118
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Witamina ta jest albo w suplementach albo w zastrzykach domięśniowych/podskórnych, które są dostępne na receptę. Wśród leków bez recepty nie ma wit B12.
nie wiem do końca o co ci chodzi, że nie ma B12 bez recepty? ja z racji weganizmu biorę takie B12 http://www.naturell.pl/produkty/witamina-b12.html


a to moje ostatnie wyniki:
TSH 1,72 (bez zmian)
FT3 4,39
FT4 16,03
aTPO 179 (spadek z >13oo :O )
aTG 992

tydzień temu byłam u endo, podwyższył mi dawkę z E75 na 88 i powiedział, że to powinna być już optymalna dawka dla mnie..

przy okazji, może kogoś to zainteresuje, na wypadanie włosów polecił mi Revalid, podobno pacjentki bardzo sobie chwalą.
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 10:03   #3119
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

to internista może wypisać więcej skierowań niż lekarz POZ?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 11:01   #3120
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
to internista może wypisać więcej skierowań niż lekarz POZ?
internista = lekarz rodzinny = lekarz poz
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.