Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-11, 13:25   #931
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

O, właśnie znalazłam Wasz wątek. Skarbnica wiedzy, dla mnie - początkującej Już w innym, pokrewnym wątku zadałam pytanie, ale pozwolę sobie wkleić je też tutaj.

Ja od niedawna należę do klubu soczewkowców i mam pytanie, bo teoretycznie mam soczewki Day&Night, miesięczne, więc nie musiałabym ich wyciągać. Ale lekarka kazała je wyciągać każdorazowo przy demakijażu. Mija 8my dzień jak to robię i zauważyłam, że gorzej się 'klei' soczewka na lewym oku. Nie wiem czy to ma coś do rzeczy, niemniej jednak mimo wszystko wolałabym je zostawić w tym oku na miesiąc i nie grzebać przy nich co i rusz. Jak to jest u Was z demakijażem? Czy faktycznie płyn do demakijażu uszkodzi soczewkę? (Używam dwufazowego L'Oreala).

W ogóle chciałam też zapytać o te produkty, które dobrał mi okulista:
- soczewki Ciba Vision, Air Optix Night&Day
- płyn Ciba Vision, Solo Care Aqua
- krople Ciba Vision, Aquify

Macie z nimi jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 13:30   #932
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Ja od niedawna należę do klubu soczewkowców i mam pytanie, bo teoretycznie mam soczewki Day&Night, miesięczne, więc nie musiałabym ich wyciągać. Ale lekarka kazała je wyciągać każdorazowo przy demakijażu. Mija 8my dzień jak to robię i zauważyłam, że gorzej się 'klei' soczewka na lewym oku. Nie wiem czy to ma coś do rzeczy, niemniej jednak mimo wszystko wolałabym je zostawić w tym oku na miesiąc i nie grzebać przy nich co i rusz. Jak to jest u Was z demakijażem? Czy faktycznie płyn do demakijażu uszkodzi soczewkę? (Używam dwufazowego L'Oreala).

Pozdrawiam!
Ja nosiłam kiedyś Purevisions też na dzień i na noc i na noc okulistka kazała mi zdejmować. Tłumacząć to tym, że gdy nie muszę, bo np. spię, a nie idę na imprezę, oko odpoczywa. Wiadomo inaczej z czymś na oku, nawet najbardziej nowoczesnym, inaczej samo. Ale wydaje mi się też, że to i od oka zależy i od lekarza, bo dziewczyny pisały tu, że chodzą z takimi soczewkami non stop. Ja, mówię w swoim imieniu, bałabym się, ale ja soczewki nosze już ponad 10 lat, więc i spojrzenie na to mam inne
A klejenie się to o ile dobrze zrozumiałam może byc spowodowane zbyt suchym okiem, może powinnas uzywać sztucznych łez albo innych tego typu preparatów? chyba, że inne klejenie się masz na mysli
Ja używam produktów do demakijażu dla wrazliwych oczu albo do oczu z soczewkami, ale wydaje mi się, że płyny jakiekolwiek by nie były nie uszkadzają soczewki, gdy masz ją na oku. Szkodzą sprawy mechaniczne, np. paznokieć.



EDIT: używałam już chyba wszystkich płynów, w tym i Solo, a aktualnie najbardziej lubię Opti-Free Alcona
Na razie ponoś te, które Ci przepisał, potem będziesz sama zmieniała sobie większość tak robi, szukając dla siebie najlepszych produktów niekoniecznie jednej firmy.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 13:57   #933
Broniecka
Raczkowanie
 
Avatar Broniecka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 479
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Anahstasia, używam płynu do soczewek Solo Care od początku... czyli prawie 3 lata i nie mam żadnych zastrzeżeń Same soczewki mam jakieś dziwne, pudełeczka już wywaliłam, a firma to chyba Visionella i nic o niej nie znalazłam w googlach Ale jak dla mnie są bardzo dobre. Krople do oczu mam Filmabak z niebieską naklejką [są różne kolory] Także to zależy od okulisty, co przepisze.
Co do soczewek noszonych non-stop, to jakoś mnie nie przekonują. Po co mieć soczewkę na oku, jak się śpi? Oko potrzebuje też wolnego dostępu do powietrza. Samo zakładanie i zdejmowanie soczewek przecież trwa naprawdę chwilę, więc oszczędność czasu też jest minimalna. Staram się zawsze redukować czas noszenia soczewek do minimum i w domu chodzę w okularach
__________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu,
bo tylko nieliczni potrafią znieść nasze sukcesy.

Broniecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 14:58   #934
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ślicznie dziękuję Wam Dziewczęta za odpowiedź. Okulistka zasugerowała mi te soczewki z dwóch powodów:
1. mam, co prawda niewielki, ale jednak, astygmatyzm, i ponoć w jego korekcji te soczewki sprawują się najlepiej
2. mam bardzo wrażliwe oko, suche (z powodu niedoczynności tarczycy) i im rzadziej będę wyciągać, nakładać soczewki, tym lepiej. Problem stanowi właśnie makijaż, z którego uporczywie nie chcę zrezygnować, ale nie wiem czy to się tak nie skończy, bo każde wyciąganie i wkładanie soczewki (nawet jak już szczęśliwym trafem sprawnie mi to pójdzie kończy się króliczymi oczkami i siateczką podrażnionych naczynek. Od razu dodam, że włożone, soczewki nie powodują u mnie żadnego dyskomfortu. Nosi mi się je super

To klejenie, które miałam na myśli, to właśnie przywieranie soczewki do oka. Faktycznie spróbuję przed nałożeniem kropić kropelkami, może pomoże Mam wspomniane powyżej AQuify.
Lekarka powiedziała mi, że soczewkom szkodzą wszystkie nieprzeznaczone do nich płyny, łącznie z bieżącą wodą Stąd moje pytanie. Wiadomo, że nie chciałabym sobie ich zniszczyć w żaden sposób, ale równocześnie... nie chce mi się wierzyć, że są one tak super wrażliwe

Na razie mam właśnie trzy pary tych soczewek, w czwartek dokupię pełnowymiarowe opakowanie płynu i kropelek, bo na razie korzystam z tych z zestawu startowego i zobaczę jak to będzie. Komfort w porównaniu do okularów jest niewyobrażalny. Jednak minusem jest właśnie u mnie wkładanie i wyciąganie, które pomimo trenowania odkąd je mam, dalej mi nie wychodzi



Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 15:31   #935
blackcoffee
Raczkowanie
 
Avatar blackcoffee
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 498
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Jednak minusem jest właśnie u mnie wkładanie i wyciąganie, które pomimo trenowania odkąd je mam, dalej mi nie wychodzi



oj, nie przejmuj się! podczas pierwszej wizyty lekarka zakładała mi soczewki... GODZINĘ! później uczyłam sie sama je zakładać i zdejmować ponad 40 minut. Całe szczęście,że na samym początku używałam 1 -dniowych, bo przy pierwszym samodzielnym zakładaniu w domu, które trwało znowu godzinę zgubiłam/porwalam dwie pary ;p

całe szczęście, że teraz to zajmuje kilka sekund...
blackcoffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 15:37   #936
Broniecka
Raczkowanie
 
Avatar Broniecka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 479
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Jeśli chodzi o szkody wyrządzone zwykłą wodę to okulistka pewnie miała na myśli, że nie można zastąpić płynu kranówą ani przemywać w niej soczewek. Zresztą normalnie, jak dostanie Ci się kranówa do oczu to szczypie, więc taki sam byłby efekt, gdyby soczewki sobie w niej całą noc dryfowały
Jeśli masz bardzo suche oczy, to przed zdejmowaniem porządnie je zakropl i na pewno będzie Ci łatwiej, bo soczewka będzie miała poślizg. Tak samo przed nałożeniem. Możesz zakroplić oko i nalać kropelkę do soczewki. Mam ten sam problem z suchością oczu i kropelki mam zawsze w torebce.
Moje pierwsze sam na sam z soczewkami trwało pół godziny, na szczęście był to sobotni poranek, więc miałam dużo czasu, żeby je nałożyć Życzę powodzenia
__________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu,
bo tylko nieliczni potrafią znieść nasze sukcesy.

Broniecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 16:07   #937
ehe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: zachód
Wiadomości: 236
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
jezeli chodzi o zakup przez allegro, to absolutnie nie jest podejrzana

niedawno kupilam 6 szt opakowanie soczewek J&J Advance z hydraclear i zaplacilam 50 zl. a soczewki sa bardzo komfortowe.

soczewki nosze od 7 lat, kiedys byly duzo drozsze niz teraz
Ja mowie tlyko i wylacznie o zakupie przez allegro. Wiec pojscie do ptyka i zapytanie o cene calkowicie mija sie z celem i jest bezesnsowne, bo oczywiste jest, ze na allegro jest taniej. A na allegro 6 szt soczewek miesiecznych waha sie miedzy 40 a 80 zl, przy czym chyba najwiecej ejst tych za 70 parę. Moze w takim razie zapytam, za jaka cene wy kupujecie soczewki na allegro (ale te miesieczne), bo ja sie na tym kompletnie nie znam. Pozdraiwam
ehe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 16:56   #938
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Anahstasio, więc tak:
Ja tak od siebie poleciłabym Ci wyjmować te soczewki na noc gdyż wtedy oko gruntownie wypocznie, dotleni się i nie ma żadnego ciała obcego w oku na noc,
Rano oczy będą wypoczęte, czyli tak jak to powinno być.

Jestem pewna że zakładanie sczewek z dnia na dzień pójdzie ci coraz sprawniej.
Ja pierwszego dnia prawie spóźniłam się do pracy a potem już było tylko lepiej.
Zobaczysz, i w Twoim przypadku będzie dobrze.
Ja niecały tydzień temu uczyłam koleżankę w pracy [ ] jak zakładać i wyjmować, bo biedna założyła ją na lewą stronę i pół dnia się strasznie męczyła.
Pokazałam jej co i jak i dziś już nie ma problemów.

Co do wody:
Okulistce peno chodziło o to że nie można soczewek dezynfekować woda, moczyć ich w niej na noc, bo woda choć oczyszczana to jednak zawiera bakterie, natomiast płyny do soczewek są bakeriobójcze.
Sterylizują niejako soczewki.

Nie musisz rezygnować z makijażu
[a w twoim wypadku - była by wieeeeelka szkoda bo pięknie się malujesz ]

Ja używam płynu Opti Fee, który bardzo lubię.
Można kupić na allegro dużą pojemność o wiele taniej niż u optyków.
pozdrawiam
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 19:27   #939
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Mam takie pytanko: czy można nosić soczewki mając zeza?
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 19:40   #940
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Gonia mozna
Jak je okulista dobierze odpowiednio to soczewka może korygować zeza, tak sie stało u mojej koleżanki.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 20:47   #941
sylwiaa18
Rozeznanie
 
Avatar sylwiaa18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 518
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

hej chcialam zapytac ile kosztuja kolorowe soczewki zielone bym chciala miesieczne. i czy wogole jak mam zielone oczy i kupie zielone soczewki to bedzie roznoca? bede miec takie mocno zielone oczy?i czy moge sobie zmienic soczewki bez konsultacji z okulista? nie zaszkodzi mi to? i jakbyscie mogly to podajcie mi jakies nazwy tych kolorowych soczewek, thx
sylwiaa18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-12, 10:40   #942
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dziewczyny, jesteście nieocenione. Dziękuję
Na razie dzielnie trenuję, mam nadzieję, że za niedługo nabędę wprawy (zwłaszcza jeśli chodzi o lewe oko, bo na razie tu jest tragedia W czwartek idę do kontroli i zobaczę co lekarka powie mi w sprawie tych zaczerwienień, jednak cały czas się obserwuję i one mają raczej podłoże czysto mechaniczne. Pojawiają się wtedy kiedy zaczynam za bardzo 'grzebać'. Patent z kropelkami przed nałożeniem się sprawdził, dziękuję Dzisiaj już mi się wszystko 'kleiło' jak trzeba I makijaż też się ładnie przyjął. Mija 4ta godzina od nałożenia go, a oko dalej nie zareagowało negatywnie. Więc odpukać, wszystko zaczyna układać się super Jeszcze raz dzięki za rozwianie wszystkich wątpliwości
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 10:50   #943
oleszka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 163
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwiaa18 Pokaż wiadomość
hej chcialam zapytac ile kosztuja kolorowe soczewki zielone bym chciala miesieczne. i czy wogole jak mam zielone oczy i kupie zielone soczewki to bedzie roznoca? bede miec takie mocno zielone oczy?i czy moge sobie zmienic soczewki bez konsultacji z okulista? nie zaszkodzi mi to? i jakbyscie mogly to podajcie mi jakies nazwy tych kolorowych soczewek, thx
to zalezy od koloru soczewki, ale moja kolezanka miala takie szare niby niebieskie i jak kupila soczewki to kolor byl turkusowy.
oleszka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 13:29   #944
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwiaa18 Pokaż wiadomość
hej chcialam zapytac ile kosztuja kolorowe soczewki zielone bym chciala miesieczne. i czy wogole jak mam zielone oczy i kupie zielone soczewki to bedzie roznoca? bede miec takie mocno zielone oczy?i czy moge sobie zmienic soczewki bez konsultacji z okulista? nie zaszkodzi mi to? i jakbyscie mogly to podajcie mi jakies nazwy tych kolorowych soczewek, thx
dla kolorowych soczewek jest osobny watek. Wyszukiwarka nie gryzie- sprawdzilam osobiscie
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 13:53   #945
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dziewczyny nie piszcie tutaj o tych "oblepionych kurzem i pyłem, zabiałczonych do granic możliwości soczewkach" bo na samą myśl robi mi się niedobrze. Blackcoffe nie dziwię się że nic Ci nie jest ale po paru miesiącach czy latach takiego użytkowania soczewek najprawdopodobniej (choć nie koniecznie, bo znam i takich którym nic nie jest) coś się zacznie dziać. Znam 2 dziewcyny które mają b. dużą wadę wzroku i po kilku latach noszenia soczewek musiały przestać. Teraz żyją jak kaleki, bo niestety tego komfortu który miały w soczewkach żadnym innym sposobem nie da się osiągnąć :/

Anahstasia, jeśli okulista przepisał Ci soczewki na dzień i noc, to dlaczego każe Ci je zdejmować na noc? Niby przepisała Ci te soczewki bo masz wrażliwe oczy żebyś nie musiała ich zdejmować, a jednak zdejmować Ci każe Czegoś tu nie rozumiem. Może wypróbuj O2 Optix (Air Optix) Ciby? One są tylko na dzień, można w nich przespać do 7 nocy w miesiącu, a są 2 razy tańsze od Night&Day! Jeśli będziesz nosić soczewki tylko w dzień to po co masz płacić też za noc?
No chyba że żadnych innych soczewek poza N&D by Twoje oko nie tolerowało.
A co do makijażu, najlepiej zainwestuj w dobre hypoalergiczne kosmetyki, świetna jest seria apteczna Respectissime La Roche Posay. Na allegro też można dostać te produkty, oczywiście po tańszych cenach. Dobre są też tusze Maybellinu i kolorówka Isadory, zwłaszcza cienie. Zrezygnuj z malowania kresek w środku oka i pielęgnuj rzęsy, fajna jest odświeżająca i zmniejszająca przekrwienie oczy odżywka Talika firmy Lipocils

Iwonko, mnie też przerażają wszelkie choroby oczu, ale jeszcze bardziej mnie przeraża możliwość konieczności rozstania się z soczewkami na zawsze, mam nadzieję że nigdy mi się to nie przytrafi! Nie próbowałam Soflens66 ale chyba znalazłam miesięczne soczewki, które są dla mnie dobre To Proclear Coopervision, niby mają b. duże nawilżenie, a czuję się w nich komfortowo. I mam dużo lepiej nawilżone oczy w od roku miałam z tym problem. Mam nadzieję że to już koniec eksperymentów, bo jestem już nimi zmęczona i że te soczewki zostaną ze mną już na zawsze!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 14:20   #946
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Za tydzien jestem umowiona z optykiem na dobor soczewek. Postanowilam, ze lepiej odzalowac troche kasy i zaplacic za dobor jeszcze raz, niz isc do okulisty, ktory dobieral i zamawial mi soczewki przez ostatnie 2 lata.

Teraz mam soczewki roczne, bo moj "drogi" okulista stwierdzil, ze tylko takie moge nosic, a mam wrazenie, ze chodzilo mu tylko o kase, bo zamawiajac mi te kontakty zarobil na mnie 50€ (o tyle taniej moglabym je zamowic sama). Zastanawialam sie nad soczewkami do ciaglego noszenia, znalazlam takie toryczne z B&L na Ebay'u, ale poczytujac sobie ten watek doszlam do wniosku, ze to chyba nie ma sensu. Jedynym plusem byloby w sumie to, ze widzialabym w nocy, ktora godzina bez poszukiwania zegarka albo okularow
Nie wyobrazam sobie demakijazu w soczewkach, nawet bez soczewek zdarza sie, ze cos mi wleci podczas demakijazu do oka i widze potem jak przez mgle, wiec do demakijazu musialybm je sciagac. Nie wyobrazam sobie brania prysznica w soczewkach, pare razy probowalam i zawsze mialam uczucie, ze mi woda wymyje soczewki z oczu. Podsumowujac, jesli mam zdejmowac soczewki do demakijazu i idac pod prysznic, to rownie dobrze moge je zdejmowac na noc, choc nie powiem, ze nie chcialabym zobaczyc jak to jest, otworzyc w nocy oczy i widziec gwiazdy bez siegania po okulary.
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 19:29   #947
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Anahstasia, jeśli okulista przepisał Ci soczewki na dzień i noc, to dlaczego każe Ci je zdejmować na noc? Niby przepisała Ci te soczewki bo masz wrażliwe oczy żebyś nie musiała ich zdejmować, a jednak zdejmować Ci każe Czegoś tu nie rozumiem. Może wypróbuj O2 Optix (Air Optix) Ciby? One są tylko na dzień, można w nich przespać do 7 nocy w miesiącu, a są 2 razy tańsze od Night&Day! Jeśli będziesz nosić soczewki tylko w dzień to po co masz płacić też za noc?
No chyba że żadnych innych soczewek poza N&D by Twoje oko nie tolerowało.
A co do makijażu, najlepiej zainwestuj w dobre hypoalergiczne kosmetyki, świetna jest seria apteczna Respectissime La Roche Posay. Na allegro też można dostać te produkty, oczywiście po tańszych cenach. Dobre są też tusze Maybellinu i kolorówka Isadory, zwłaszcza cienie. Zrezygnuj z malowania kresek w środku oka i pielęgnuj rzęsy, fajna jest odświeżająca i zmniejszająca przekrwienie oczy odżywka Talika firmy Lipocils
I to jest właśnie największy paradoks. Soczewki na stałe, a codziennie zdejmowane do demakijażu Cena ich jest spora, bo 80 zł. za parę i póki co nie próbowałam zmywać w nich makijażu, żeby przypadkiem ich nie zniszczyć. Jak w ogóle płyn do demakijażu może zadziałać na soczewki?

Dzięki Lalaith za wszystkie rady
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 20:17   #948
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Hej! Noszę soczewki od 5 lat i może mam troszkę dziwne nawyki, ale podzielę się nimi
Co do "przenoszenia" soczewek (noszenie po terminie), to sama praktykowałam to na początku, bo wydawało mi się, że przecież widzę dobrze i nic się złego nie dzieje... dopóki na pewnych zajęciach na Akademii Medycznej nie zobaczyłam swojego oka w dużym powiększeniu (przy badaniu lampą świetlną) - zobaczyłam obrzydliwą, oblepiona kłaczkami soczewkę, ohyda!!!To podziałało mobilizująco;-)

Co do "zamoczenia" - to może jestem dziwna, ale mi się nawet zdarzyło kąpać w morzu w soczewkach - uważałam oczywiście, żeby ich nie "wypłukać" ;-) Więc generalnie prysznic, mycie włosów - nawet demakijaż mi nie straszne, i czynię to notorycznie

Używam PureVision do ciągłego noszenia, ale nie noszę ich ciągle;-) Generalnie zdejmuję, bo wolę dotleniać oczka, ale jak w nich śpię, to też ok., zero dyskomfortu. Ekonomiczne - 40-44 zł para.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 21:28   #949
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Hej! Noszę soczewki od 5 lat i może mam troszkę dziwne nawyki, ale podzielę się nimi
Co do "przenoszenia" soczewek (noszenie po terminie), to sama praktykowałam to na początku, bo wydawało mi się, że przecież widzę dobrze i nic się złego nie dzieje... dopóki na pewnych zajęciach na Akademii Medycznej nie zobaczyłam swojego oka w dużym powiększeniu (przy badaniu lampą świetlną) - zobaczyłam obrzydliwą, oblepiona kłaczkami soczewkę, ohyda!!!To podziałało mobilizująco;-)

Co do "zamoczenia" - to może jestem dziwna, ale mi się nawet zdarzyło kąpać w morzu w soczewkach - uważałam oczywiście, żeby ich nie "wypłukać" ;-) Więc generalnie prysznic, mycie włosów - nawet demakijaż mi nie straszne, i czynię to notorycznie

Używam PureVision do ciągłego noszenia, ale nie noszę ich ciągle;-) Generalnie zdejmuję, bo wolę dotleniać oczka, ale jak w nich śpię, to też ok., zero dyskomfortu. Ekonomiczne - 40-44 zł para.
a one są na miesiąc? i jaka to firma konkretnie? no i czy dobrze zrozumiałam, że można w nich spać?
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-12, 22:13   #950
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Ekonomiczne - 40-44 zł para.
gdzie ty je dziewczyno kupujesz?! Przeplacasz ze ho ho!
ja place 10-13zl sztuka. A wiec o polowe taniej.
Kupuje na allegro (praktycznie od zawsze)
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 00:30   #951
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Iwonko, mnie też przerażają wszelkie choroby oczu, ale jeszcze bardziej mnie przeraża możliwość konieczności rozstania się z soczewkami na zawsze, mam nadzieję że nigdy mi się to nie przytrafi! Nie próbowałam Soflens66 ale chyba znalazłam miesięczne soczewki, które są dla mnie dobre To Proclear Coopervision, niby mają b. duże nawilżenie, a czuję się w nich komfortowo. I mam dużo lepiej nawilżone oczy w od roku miałam z tym problem. Mam nadzieję że to już koniec eksperymentów, bo jestem już nimi zmęczona i że te soczewki zostaną ze mną już na zawsze!
O! może też się skuszę na nie skoro tak świetnie nawilżają musze poczytać i zaryzykuję jedna parę

A powrotu do okularów też nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Ciekawe, jak to na starość będzie ręce mi się będą trzęsły zapewne


Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
i póki co nie próbowałam zmywać w nich makijażu, żeby przypadkiem ich nie zniszczyć. Jak w ogóle płyn do demakijażu może zadziałać na soczewki?
Ja mam bardziej luźny stosunek do soczewek, ale pewnie wynika to z tego, że noszę je od ponad 10 lat i kiedyś to one siermiężne zupełnie były
Kapię się w nich, pływam, płaczę, czasem przysnę, często zdarza mi się zmywać makijaż mając soczewkę w oku. Po prostu bardziej uważam, ale nie przejmuję się az tak bardzo, bo one sa dla mnie i mają mi służyć. Po prostu dbam o nie i o swoje oczy, a jak czasem jest jakieś odstępstow to bez pzresady Mnie się wydaje, że one się taks zybko nie niszczą mnie się jeszcze sama z siebie nie zniszczyła nigdy, pomijam zuzycie od noszenia.

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Co do "zamoczenia" - to może jestem dziwna, ale mi się nawet zdarzyło kąpać w morzu w soczewkach - uważałam oczywiście, żeby ich nie "wypłukać" ;-) Więc generalnie prysznic, mycie włosów - nawet demakijaż mi nie straszne, i czynię to notorycznie
Ja mam podobnie i w sumie to tak czytając wszystkie posty dochodze do wniosku, że się z moimi soczewkami nie certolę za bardzo oczywiście też nie przeginam
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 00:47   #952
Broniecka
Raczkowanie
 
Avatar Broniecka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 479
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Też mi się wydaje, że soczewka się tak łatwo nie niszczy. W sumie unikam tylko kąpieli w morzu, bo obawiam się, że gdyby woda mi wleciała do oczu, to bym je zaczęła mocna trzeć i soczewka by popłynęła z najbliższą falą. A na wakacjach szczególnie zagranicznych ciężko o zapasową parę
__________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu,
bo tylko nieliczni potrafią znieść nasze sukcesy.

Broniecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 06:30   #953
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szpilka_77 Pokaż wiadomość
a one są na miesiąc? i jaka to firma konkretnie? no i czy dobrze zrozumiałam, że można w nich spać?
Są miesięczne, można w nich spać (choć warto co kilka dni zdjąć). Nazywają się Bausch&Lomb Pure Vision ('do ciągłego noszenia' ). Polecam!

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
gdzie ty je dziewczyno kupujesz?! Przeplacasz ze ho ho!
ja place 10-13zl sztuka. A wiec o polowe taniej.
Kupuje na allegro (praktycznie od zawsze)
Kupuję u optyka (ok.40 zł, para miesięczne), ale 6 sztuk już 90 zł
Jakoś nie mam żyłki allegrowicza Choć pewnie warto spróbować!

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-11-15 o 18:39 Powód: post pod postem
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 11:09   #954
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Kupuję u optyka (ok.40 zł, para miesięczne), ale 6 sztuk już 90 zł
Jakoś nie mam żyłki allegrowicza Choć pewnie warto spróbować!
no tak. optyk to optyk... spróbuj sie wkrecic na allegro. Naprawde to nie takie trudne a mozna zoszczedzic i ciekawe rzeczy kupic
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 11:26   #955
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Może i ja zacznę kupować na allegro.
Noszę jednodniowe i miesięcznie wynosi mnie to ok 140 zł
Przydałoby się choć trochę zaoszczędzić

Znacie zaufanego sprzedawcę, który ma w swojej ofercie Focus Dailes?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 11:33   #956
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

oj i chyba ja tez musze sie zapoznac z ''soczewkowym'' rynkiem na allegro. Wlasnie zdecydowalam sie na tego typu korekcje wzroku. Do tej pory nosilam okulary, ale robilam to nieregularnie bo zwyczajnie ciazyly mi one na nosie.

Ja mam dwutygodniowe z Johnson&Johnson, za pare zaplacilam ok 44zl. Mam trzy takie pary, ale pozniej przejde raczej na miesieczne.
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 17:21   #957
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Mam jeszcze jedno pytanko: czym się różnią soczewki toryczne od progresywnych?
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 17:29   #958
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
no tak. optyk to optyk... spróbuj sie wkrecic na allegro. Naprawde to nie takie trudne a mozna zoszczedzic i ciekawe rzeczy kupic
właśnie, może podasz nick sprzedawcy/-ów, z których jesteś zadowolona będę wdzięczna
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 18:31   #959
Broniecka
Raczkowanie
 
Avatar Broniecka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 479
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanko: czym się różnią soczewki toryczne od progresywnych?
Toryczne oprócz krótko/dalekowzroczności korygują astygmatyzm. Natomiast progresywne są dla osób, które ze względu na wiek [ponad 40-45 lat] mają problem ze wzrokiem. Umożliwiają dobre widzenie bliskie i dalekie, więc eliminują problem posiadania dwóch par okularów. Dodatkowo w przeciwieństwie do soczewek dwuogniskowych, dbają też o widzenie pośrednie
__________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu,
bo tylko nieliczni potrafią znieść nasze sukcesy.

Broniecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 19:51   #960
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Iwonko one są dosyć drogie i do dostania wyłącznie w internecie, u optyków tylko na zamówienie całe opakowania. Ale na allegro ma je bardzo tanio tylko jeden, jedyny sprzedawca, kosztują u niego 12 zł za sztukę. Ja po nie sięgnęłam czytając opinie różnych użytkowników w sklepach internetowych, które były naprawdę dobre i się nie zawiodłam.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.