W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-01-29, 00:07   #151
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

A co tam dobrego pichcisz?

My byli¶my na pizzy ze znajomymi


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-29, 09:56   #152
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Witam sie w sobotni wieczor, co porabiacie? ja sie nagotowalam mam nadzieje, ze straczy na 2 dni

evelinarav
no ale Gargano to nie Gdansk Gdansk jest mega popularny i bardzoooo na topie, a Gargano to taki dziki zakatek Wloch a byliscie tam kolo Ciebie na szlaku zydowskim? a moze zabrac meza na Podlasie i szlak tatarski? tez nie macie b daleko, a we Lwowie byliscie?
ja to najchetniej bym jezdzila caly miesiac
A Gdansk to nie Gargano mi sie tam bardzo podobalo a pozatym Polska nie ma euro wiec powinno byc taniej. Juz nie wspomne tu o krajobrazach i morzu ktorych Gdansk niestety nie ma.
O szlaku zydowskim nie slyszalam. Musze poczytac... We Lwowie nie bylismy. Moj paszport stracil waznosc. Kiedys jezdzilismy na Ukraine i niezbyt milo to wspominam
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-29, 17:23   #153
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Na Focus pokazuja bialowieski park narodowy ☺
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-30, 11:05   #154
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
A co tam dobrego pichcisz?

My byli¶my na pizzy ze znajomymi


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
zrobilam lasagne trzy teglie, jedna pikantna, no i jedna zamrozilam brise z jajkiem i kalafiorem, rosol i jakies tam jeszcze zeby bylo w tyg cos na szybko wyjac

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;7027843 6]A Gdansk to nie Gargano mi sie tam bardzo podobalo a pozatym Polska nie ma euro wiec powinno byc taniej. Juz nie wspomne tu o krajobrazach i morzu ktorych Gdansk niestety nie ma.
O szlaku zydowskim nie slyszalam. Musze poczytac... We Lwowie nie bylismy. Moj paszport stracil waznosc. Kiedys jezdzilismy na Ukraine i niezbyt milo to wspominam[/QUOTE]
no ale Gdansk jest obecnie b popularny, a Grgano to taki dziki zakatek troche jak nasz Slowinski Park Nar czy Biebrza

a mialam Wam napisac a propo prawka, ze w czwartek zatrzymala mnie policja, mam wciaz polskie prawko, bo w wakacje wymienilam tylko dowod, paszport i mysle sobie prawko nast razem, powiedzial ze tylko per questa volta nie wlepi mandatu, ze wloskie powinnam miec, teraz nie wiem wymienic je tutaj (koszt wraz z okulista i certif medico 200 e) czy poprostu na polskie te nowe co ma termin waznosci (moje jest bezterminowe)
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-30, 11:35   #155
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Polskie morze w sezonie zawsze bylo drogie. A teraz mase ludzi boi sie po Europie podrozowac bo terroryzm i wybiera Polske wiec tym bardziej.

Jestem w jednej grupie na fb i tam ludzie mowia ze boja sie do Wloch jechac bo tyle emigrantow, obozy sa, konflikty z miejscowa ludnoscia.

Ja jednemu odpowiedzialam ze w sumie to teraz z mezem bym sie bala do Polski jechac po tym co media pokazuja- ataki na obcokrajowcow, na mowiacych w innym niz polski jezyku. Przyznal mi racje ze to w sumie nie tak zle wyglada jak sie wydaje ogladajac tv.

Princi- bo sie prawo zmienilo i wiem ze ktoras tu (Marmotta albo Bambi) wymienialy prawko na wloskie.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-30, 12:21   #156
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
zrobilam lasagne trzy teglie, jedna pikantna, no i jedna zamrozilam brise z jajkiem i kalafiorem, rosol i jakies tam jeszcze zeby bylo w tyg cos na szybko wyjac

ja tez mam taki fajny weekend, ze tylko przy garach stoje i sprzatam, zeby miec na tygodniu lzej. zreszta po pracy nie mam na nic czasu

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Polskie morze w sezonie zawsze bylo drogie. A teraz mase ludzi boi sie po Europie podrozowac bo terroryzm i wybiera Polske wiec tym bardziej.

Jestem w jednej grupie na fb i tam ludzie mowia ze boja sie do Wloch jechac bo tyle emigrantow, obozy sa, konflikty z miejscowa ludnoscia.

Ja jednemu odpowiedzialam ze w sumie to teraz z mezem bym sie bala do Polski jechac po tym co media pokazuja- ataki na obcokrajowcow, na mowiacych w innym niz polski jezyku. Przyznal mi racje ze to w sumie nie tak zle wyglada jak sie wydaje ogladajac tv.

Princi- bo sie prawo zmienilo i wiem ze ktoras tu (Marmotta albo Bambi) wymienialy prawko na wloskie.
no do Wloch to sie boja ale do Egiptu, Turcji czy Tunezji to juz nie jak dla mnie przesada, choc trzeba sie troche pilnowac, zwlaszcza wieczorami w Rzymie itp
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-31, 09:48   #157
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Polskie morze w sezonie zawsze bylo drogie. A teraz mase ludzi boi sie po Europie podrozowac bo terroryzm i wybiera Polske wiec tym bardziej.

Jestem w jednej grupie na fb i tam ludzie mowia ze boja sie do Wloch jechac bo tyle emigrantow, obozy sa, konflikty z miejscowa ludnoscia.

Ja jednemu odpowiedzialam ze w sumie to teraz z mezem bym sie bala do Polski jechac po tym co media pokazuja- ataki na obcokrajowcow, na mowiacych w innym niz polski jezyku. Przyznal mi racje ze to w sumie nie tak zle wyglada jak sie wydaje ogladajac tv.

Princi- bo sie prawo zmienilo i wiem ze ktoras tu (Marmotta albo Bambi) wymienialy prawko na wloskie.
A co to za ataki na obcokrajowców? Nie s³ysza³am

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cuciola pochwal siê, co tam u Ciebie, bo widzia³am jakie¶ zmiany statusów na fb
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 22:57   #158
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Na razie dostosowuje sie do rytmow 'ad oltranza' bo wychodze z domu o 7 a wracam 20.30. Trzeba swoje prze¿yæ, pocz±tki zawsze sa ciê¿kie. Dojazdy trochê mnie mêcz± no i fakt ze nie wychodzi sie o tej obiecanej 18. Jutro wyrobie sobie abonament tak¿e nie bedzie juz gonitwy za biletami.

Sama praca podoba mi sie ale jeszcze ma³o co sie orientuje. Wiecej napisze w klubie jak dotrwam do weekendu


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-01, 10:05   #159
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Dzien doberek! U nas pachnie wiosna! zakupy, odkurze i podlog znowu nie zdaze umyc, bo musze leciec po G

evelinarav no ja Ci powiem, ze sporo w kuchni stoje, jest na 4ka...dzieci tez coraz wiecej jedza... jutro mam zamiar wstac wczesnie zawiesc chlopcow i pojechac do outletu chociaz tyle z mojego relaksowania sie

cuciola ooo to ide podczytac do K co tam u Ciebie!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-01, 14:48   #160
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Na razie dostosowuje sie do rytmow 'ad oltranza' bo wychodze z domu o 7 a wracam 20.30. Trzeba swoje prze¿yæ, pocz±tki zawsze sa ciê¿kie. Dojazdy trochê mnie mêcz± no i fakt ze nie wychodzi sie o tej obiecanej 18. Jutro wyrobie sobie abonament tak¿e nie bedzie juz gonitwy za biletami.

Sama praca podoba mi sie ale jeszcze ma³o co sie orientuje. Wiecej napisze w klubie jak dotrwam do weekendu


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
O masz nie zajrzalam do klubu
Pisz wiêcej, jak bêdziesz mia³a czas!
W³a¶nie ciekawa jestem jak z dojazdami, ale widzê, ¿e poci±giem to ok. pó³ godziny?
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-04, 21:29   #161
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Tak sam poci±g pól godziny, ale jeszcze 20 min autobusem zeby dotrzeæ ma dworzec no i 2 przystanki metrem. Teraz z abonamentem to juz wszystko ³atwiejsze.

Powiem wam ze podoba mi sie bo codziennie dzieje sie cos, nie jest nudno, ludzie do¶æ m³odzi i sympatyczni. Nie jest zle


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-06, 12:20   #162
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cuciola- brawo!

A co tam robisz?

Jakbyscie sie do kina chcialy wybrac to polecam Smetto quando voglio Masterclass. Usmialam sie. Pierwsza czesc tez polecam.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-07, 12:13   #163
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Jak do kina to ja moge z kolei odradzic "Il cliente" (niby jakis sens tam ma ale nie rozumiem jak mogl wygrac te wszystkie nagrody filmowe).
A podobal mi sie "La bellezza collaterale". Bylam tez na "dopo l'amore " i wyszlam podminowana, smutny.

Inviato dal mio SM-G900F utilizzando Tapatalk

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Malo tu pisze ale jakos nie wyrabiam
Cuciola gratuluje nowej pracy.

Inviato dal mio SM-G900F utilizzando Tapatalk

Edytowane przez bambi1980
Czas edycji: 2017-02-07 o 12:28
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-07, 14:53   #164
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

A u was w kinie tez sa reklamy? Bo u mnie przed filmem puszczaja 15 min reklam (niektore po kilka razy) i jeszcze w trakcie filmu jest przerwa na reklamy. Jak dla mnie przesada. Az sie odechciewa do kina chodzic. Placi sie za ogladanie reklam
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-07, 19:43   #165
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

W multiplexach nawet pol godziny reklam. Wole chodzic do kina w centrum gdzie sa alternatywne filmy i jedna albo gora dwie sale kinowe. Wtedy tych reklam jest zdecydowanie mniej (5min ok) i sam bilet tez jest tanszy

Inviato dal mio SM-G900F utilizzando Tapatalk
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-08, 10:33   #166
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

U mnie tez sa reklamy. I w dluzszych filmach przerwa w srodku.

A jak tam Sanremo? Ogladalyscie?

Ja troche tak. Zerkalam co chwile a tak to kolej w Australii ogladalam.

Teraz sobie w raiplay piosenki ogladam. I druga czesc Sanremo bo po 23 to juz poszlam spac.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-10, 07:08   #167
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Ja nie ogladam S. Remo.

Juz piatek jakie macie plany na weekend?


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-12, 17:46   #168
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Dobry wieczor! co tam u Was ciekawego? My nic ciekawego dzis nie robilismy, chcialam jechac z F na lyzwy, ale troche daleko... udalo mi sie zarezerwowac wakacje, tylko biletow na samolot brakuje moze jakas promocja sie trafi

sjoanna San Remo nie ogladalam, ale slyszalam nowa piosenke Albano i b mi sie podoba, w ogole lubie jego utwory...

kino...a co to jest z F czasem chodzimy na zmiane na bajki
we wtorek rano jak rozwieziemy dzieci do przedszkola pojedziemy z mezem na aperitivio tak w ramach san valentino nie mamy nawet jak gdzies wyjsc bez chlopcow
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-12, 18:26   #169
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Ja bym chciala isc do kina na 50 sfumature

Princi, gdzie sie wybierasz? Mu chyba wrócimy do Salento ale ze znajomymi. Pewnie bêdê mia³a wolne w sierpniu jak ca³e Wlochy


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 20:47   #170
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cuciola ja jeszcze moge polecic Gargano. Tez jest ladnie.

My san valentino zrobilismy sobie dzisiaj i pojechalismy do restauracji na porcini i mieso z dzika
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-13, 10:28   #171
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Hej!

Ja San Remo nie ogl±da³am

A weekend zlecia³ moment. Alessandro w soboty pracuje, dopiero przed 17 by³ w domu, wiec ma³o dnia zosta³o. Ale w niedzielê byli¶my ca³± rodzink± na d³ugim spacerze, ju¿ inne powietrze jest, wiosna idzie Pierwszy krokus w ogródku zakwit³

Ja w niedzielê rano mam wychodne, wiêc skoczy³am sobie do ch, pochodzi³am po sklepach, zjad³am sniadanie i zrobi³am zakupy jedzeniowe.

A w wakacje chyba pojedziemy na tydzien do Toskanii i tydzien do Polski.
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-13, 13:13   #172
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

No to ja nieco ogladalam Sanremo.
Najwiecej na raiplay.

Bo zerkalam na piosenki w konkursie.

Ta co wygrala to melodia identyczna co w zeszlym roku!

Mnie sie Elodie najbardziej podobala.

A stare wygi jak Albano czy Gigi D'Alessio powinni zostawic miejsce mlodym zeby sie mogli przebic.

Wy juz o wakacjach myslicie.

A ja wiem jak na razie ze jutro jedziemy i tesciem do szpitala do Rzymu. Wizyta przed naswietlaniem. Z glownego dworca Termini na miejsce ponad 40 minut autobusem. Tak bedzie romantycznie w te Walentynki.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head

Edytowane przez sjoanna
Czas edycji: 2017-02-13 o 13:15
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-14, 12:09   #173
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Sjoanna chociaz sobie zrobicie 40 min tour po Rzymie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-14, 17:52   #174
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

My chcemy pój¶æ na greya, ponoæ fajny


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-15, 09:08   #175
barry871
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

No w³a¶nie, jak ¿yje siê we W³oszech? My¶la³em o przeprowadzce. Jakie¶ Tipy?
barry871 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-15, 10:33   #176
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Barry- ja nikomu nie polecam przeprowadzki do Wloch.
Balagan wiekszy niz w Polsce a i w wielu dziedzinach w Polsce lepiej sie zyje. No i dogadasz sie bez problemu. Nie mowiac juz ze nie nie jestes obywatelem drugiej kategorii.

A teraz relacja z Walentynkowego wypadu do Rzymu.

Najpierw trzeba dojsc do samochodu. Tesciu marudzi ze tak daleko zaparkowalismy. Bo u nas pod domem nie ma szans na miejsce parkingowe. A tesc jak miejsca nie ma to parkuje na chodniku i nic go nie obchodzi.
Potem pociag- oczywiscie spozniony, no bo jak by tak punktualnie? Toz by to Wlochy nie byly.
Potem autobus z Termini.
Idziesz i czekasz - bo godzin odjazdu nie ma. Wszak to tylko poczatek linii. Jak przyjedzie to bedzie.
Jedziemy. Usadzilismy tescia zaraz i dobrze zrobilismy bo to ponad 40 minut przez Rzym. Niby nie ten zabytkowy ale korki straszne. Nie moze byc inaczej skoro samochody zaparkowane w kilku liniach - wiecie - na chodniku, wzdluz nich na ulicy plus ktos sie jeszcze na trzeciego zatrzymal bo tylko na chwile do kiosku ,lekarza, na sniadanie. Do wyboru, do koloru. Autobus sie ledwo przeciska.
Do tego masa mlodziezy po szkole i chyba z pol starego wschodniego bloku jedzie po pracy do domu.
Autobus jest stary wiec musimy patrzec na nazwy przystankow zeby wiedziec jak daleko jestesmy. Wreszcie jest.
Teraz zaczyna sie epopeja z wysiadaniem. Dobrze ze duzo ludzi tez wysiadalo bo przeciskanie sie byloby niemozliwe.
Teraz znalezc wejscie do szpitala.
Widac ze rozbudowywany parokrotnie wiec wewnatrz to labirynt wejsc, przejsc, korytarzy.
Najpierw do rejestracji, potem zaplacic za wizyte. Zostawilam meza w kolejce i poszlismy z tesciem do baru. Pizza rossa i butelka wody na obiad. Na koniec czekanie godzine na wizyte.
Umowieni bylismy na 16 weszlismy o 17.
Potem tylko 50 minut czekania na przystanku na autobus (a ta linia jezdzi co 20 minut zeby bylo ciekawie) i powrot zatloczonym autobusem na dworzec.
Jedyna dobra rzecz ze pociag do Latiny byl za 15 minut wiec z marszu do niego poszlismy.

Na koniec dnia wyszlismy jeszcze na szybka walentynkowa kolacje do chinczyka na rogu. Przynajmniej bylo miejsce mimo ze bez rezerwacji. No ale 2 osoby to zawsze gdzies upchna.
Taki mieli tlum klientow ze czekalismy pol godziny zeby dostac nasze zamowienie a na druga butelke wody juz sie nie doczekalismy.

Chyba bylam jedyna kobieta tam bez makijazu i odswietnego ubrania. Pozostale wystrojone i wypieknione. A ja zmeczona, wymietoszona w komunikacji miejskiej i z siwym odrostem na wlosach.
I tak spedzilam Walentynki.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-15, 19:19   #177
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Sjoanna przepraszam Cie ale usmialam sie do lez hehe jak przyjedzie to bedzie🤣 Odpisze jutro z kompa
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-16, 07:15   #178
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Tak to jest z komunikacja w du¿ych miastach, t³ok, ruch i opó¼nienia. Tez zauwa¿y³am ze Walentynki robi± sie coraz bardziej komercyjne, kiedy¶ dawa³o sie pocztówkê i czekoladki

Grey taki sobie, trochê scen fajnie zmontowanych z ciekawym o¶wietleniem a tak to ma³o co sie dzieje. Aktora tez migli lepszego wybraæ.

W pracy ok chocia¿ jeszcze sie nie prze³ama³am zeby dzwoniæ do klientów. Ciezko mi skleciæ w 10 minut rozmowy taka ilo¶æ informacji.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-17, 11:13   #179
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Helooooo dzien za dniem leci, zaraz jade po chlopcow nie zdazylam obiadu zrobic...ostatnio ladna pogoda cieplo sie zrobilo, ale wioska tonie w smieciach jest straszny syf, w zyciu czegos takiego nie widzialam....
Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym chciala isc do kina na 50 sfumature

Princi, gdzie sie wybierasz? Mu chyba wrócimy do Salento ale ze znajomymi. Pewnie bêdê mia³a wolne w sierpniu jak ca³e Wlochy


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
cuci do Wawy lece z chlopcami tam przynajmniej jest cywilizacja haha

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Hej!

Ja San Remo nie ogl±da³am

A weekend zlecia³ moment. Alessandro w soboty pracuje, dopiero przed 17 by³ w domu, wiec ma³o dnia zosta³o. Ale w niedzielê byli¶my ca³± rodzink± na d³ugim spacerze, ju¿ inne powietrze jest, wiosna idzie Pierwszy krokus w ogródku zakwit³

Ja w niedzielê rano mam wychodne, wiêc skoczy³am sobie do ch, pochodzi³am po sklepach, zjad³am sniadanie i zrobi³am zakupy jedzeniowe.

A w wakacje chyba pojedziemy na tydzien do Toskanii i tydzien do Polski.
tylko tydz w Pl

sjoanna ale przeboje, usmialam sie, wyobrazalam sobie ten wasz dzien, ale czemu mnie to nie dziwi, jak ja tu sie napatrze i naslucham to wydaje mi sie ze It jest 20 lat za cywilizacja i krajami europejskimi....ostatnio moj maz mowi, ze normalnie si sta come 20 anni fa o ancora peggio e tra 20 anni saremo qua come i terremotati...a Wy kiedy wybieracie sie do Pl?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-24, 06:20   #180
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Witam, gdzie te blekitne nie bo ja sie pytam?IMG_1487917180.985309.jpgIMG_1487917192.901571.jpg


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2024-01-05 13:05:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.