Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-15, 19:01   #361
holika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 100
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
wiec ciesze sie ze udało ci się za tak niska kwote zrobic leczenia=e kanałowe jesli możesz podaj nam namiary na ten gabinet stomatologiczny bo chyba jest godny polecenia
Gabinet mieści się w Grudziądzu przy ulicy Waryńskiego dr.Maria Zielińska
holika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 22:40   #362
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

A dzis wlasnie bylam na kanalowym leczeniu szostki... jak kiedys mnie praktycznie nic nie bolalo - bez znieczulenia - tak dzis to byla jakas makara!
ja zawsze na zywca lecze zeby, a co.
Musialam miec leczonego kanalowo zeba, bo kilka lat temu inna dentystka zle mi go wyczyscila przez zalozeniem plomby i sie zab psul. Dzis jak mi wyciagala miazge z zatrutego zeba myslalam ze skonam jak schodzilam z fotela to nie wiedzialam jak sie nazywam mimo to i tak nie zrobilabym tego leczenia ze znieczuleniem, bo pozniej przy usuwaniu miazgu moglaby mi tymi sprezynkami calymi poprzebijac wszystko pod zebem i dopiero bylby bol jakby znieczulenie zeszlo. A niestety nie chodze do nowoczesnego gabinetu gdzie robi sie takie lecznie pod mikroskopem
Jestem pewna tej dentystki, bo 1 kanalowke juz mi robila, sprawdzalam pozniej zeba na rtg i bylo wszystko dobrze wypelnione, wiec mysle ze i tym razem bedzie.
Narazie za zatrucie zeba i wyciaganie miazgi plus lekarstwo zaplacilam 100zl, czeka mnie jeszcze chyba tylko 1 wizyta gdzie bedzie wypelnienie i plomba o ile sie nie myle
Do tej pory jednak pomimo wziecia 2 Tramali pol szczeki i ucho nawet mnie boli mowila ze moze tak nawet do 2dni nie wiem jak to przetrwam...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 13:30   #363
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

mialm leczonego zeba okolo 2lat temu a teraz ukruszyla mi sie plomba i co sie okazalo zab nadaje sie do leczenia kanalowego, zepsul sie po plomba

dzisiaj mialam znieczulenie i myslalam ze posikam sie bo bolalo, mialam zakladana trucizne, powiedzial mi 500zl
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 13:19   #364
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylllvia89 Pokaż wiadomość
mialm leczonego zeba okolo 2lat temu a teraz ukruszyla mi sie plomba i co sie okazalo zab nadaje sie do leczenia kanalowego, zepsul sie po plomba

dzisiaj mialam znieczulenie i myslalam ze posikam sie bo bolalo, mialam zakladana trucizne, powiedzial mi 500zl
hello
we wtorek bylam u dentysty i poki co czekaja mnie na pewno 3 kanalówki 4 zeba moze da sie oczyscic i nie bedzie konieczne na razie, ale perspektywa tych 3 mnie przeraza za jedna mi powiedzial na pewno 500 zl a tamte po 450 i 400 do tego by sie przydalo wymienic pare plomb po 100 zlwiec troche mnie to pociagnie

nastepna wizyte mam dopiero 31 maja jak myslicie jakbym zaczela wczesniej robic te kanałowki to wieksza szansa jest jeden z nich w sumie zaczyna mnie juz bolec i staje sie wrazliwy na zimno, dotyk, alkohol wiec wole nie czekac az mi sie rozwojuje
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 21:40   #365
martinka_81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
GG do martinka_81
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

nie no, te ceny jakies chore sa, to ja juz wole jechac na mazury (np. do Ab-dentu w Olsztynie) i tam trzaskac zeby
martinka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 07:54   #366
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martinka_81 Pokaż wiadomość
nie no, te ceny jakies chore sa, to ja juz wole jechac na mazury (np. do Ab-dentu w Olsztynie) i tam trzaskac zeby
ale swoje zeby to swoje
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 19:02   #367
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Gdyby ktos kiedys szukam informacji... Ja szukalam na wizazu i znalalam niewiele

Mialam dzisiaj zabieg reseksji na dolnej szóstce. Przed zabiegiem bardzo sie balam, ale to w sumie nic dziwnego... kto chodzi o dentysty chirurga z usmiechem na ustach? Okazalo sie, ze zabieg nic, a nic nie bolal. Mam nadzieje, ze sie udal i juz nigdy wiecej nie bede miala problemu z tym zebem. Przy okazji tego zdarzenia odkrylam, ze gerbery sa bardzo smaczne jak sie je dobrze doprawi ;P
wani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 10:49   #368
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

cześć
ja jakieś 3 lata temu miałam leczenia kanałowe zęba,miałam na nim zgorzel.Ale dało się go uratować,po około 3 latach ząb zaczął się kruszyć i latała mi w nim cała plomba.Leczyłam zęba prywatnie.Poszłam pózniej z nim do dentysty na NFZ,który go naruszył i wypadło z niego takie coś długiego cała plomba.Lekarz był przerażony i aż mi to pokazał ze zdziwieniem,wypełnił mi go jakoś,krew się lała z niego :// i teraz się zastanawiam czy wszystko ok.?? czy lekarz mi go spartaczył??mówił,że nie daje mi gwarancji,że plomba się nie ułamie za jakiś czas .... dodam,że ostatnio mnie ten ząb zabolał mocno,ale przez chwile tylko.Jestem za granicą,nie stać mnie tutaj na leczenie a w Polsce będę dopiero na wakacje,co powinnam z nim zrobić????
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 13:17   #369
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez taka Ona 20 Pokaż wiadomość
cześć
ja jakieś 3 lata temu miałam leczenia kanałowe zęba,miałam na nim zgorzel.Ale dało się go uratować,po około 3 latach ząb zaczął się kruszyć i latała mi w nim cała plomba.Leczyłam zęba prywatnie.Poszłam pózniej z nim do dentysty na NFZ,który go naruszył i wypadło z niego takie coś długiego cała plomba.Lekarz był przerażony i aż mi to pokazał ze zdziwieniem,wypełnił mi go jakoś,krew się lała z niego :// i teraz się zastanawiam czy wszystko ok.?? czy lekarz mi go spartaczył??mówił,że nie daje mi gwarancji,że plomba się nie ułamie za jakiś czas .... dodam,że ostatnio mnie ten ząb zabolał mocno,ale przez chwile tylko.Jestem za granicą,nie stać mnie tutaj na leczenie a w Polsce będę dopiero na wakacje,co powinnam z nim zrobić????

zrobic rtg przede wszystkim i skonsultowac z lekarzem protetykiem czy jeszcze da sie w jakis racjonalny sposób odbudować
ale skoro jestes za granica i nie stac cie na leczenie wiec odpowiedź jest jedna-czekac do wakacji ,a jak spuchniesz w miedzy czasie to i tak bedziesz zmuszona iśc do dentysty
a być może to tylko przejsciowe i nic nowego sie nie wydarzy(opcji jest kilka)
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 09:07   #370
ruciakks1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 194
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cześć.
Za głupotę się płaci.
Dolna szóstka bolała mnie tak bardzo, chciałam wyskoczyć z okna, żeby nie czuć bólu- ale głupia, nie chciałam też prosić o pomoc.
Teraz mam rany i bąble na twarzy- podejrzewam,że to od brania za dużo środków przeciwbólowych przez długi okres czasu codziennie (kolejna głupota)

gdy odkrylam,ze rany sa przez leki- a zab bolal nadal,
musialam znalezc sposob!
okazalo sie,ze na karte Euro 26 pomoga mi z zebem tak,zeby nie bolal.
nie placilam za wizyte.

i teraz tak:
w Polsce z tego co pamietam, najpierw dentystka chciala mi dac trucizne na zeba, dopiero pozniej usunac te nerwy?

a tutaj:
trwalo to dosyc dlugo.

pani taka zgieta igla z niebieska 'raczka' wyjmowala mi cos z zeba -
raz spojrzalam,ze to igla i wyjmowala takie czerwone jakby malutkie kuleczki- jak 'flaki'..
a na koncu nalozyla cos na zeba.

i teraz moje pytanie:
co ta pani zrobila?
czy juz tych nerwow nie ma ?
co mnie czeka z tym zebem, jak wroce do Polski?
co jeszcze bedzie mi z nim robic dentysta?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele..
ruciakks1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 17:09   #371
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Jak wygląda leczenie kanałowe ? Ja kiedyś miałam i nic a nic nie bolało. Dentysta hmm... wkładał takie patyczki, kręcił nimi i wyjmował ( takie miałam wrażenie). Potem jakoś te patyczki wkładał i wypełniał nimi nerw. Co z zatruwaniem ? Wszystko odbywało sie podczas jednej wizyty. Płaciłam 100 za jeden kanał + 150 za wypełnienie.

Edytowane przez lisnov
Czas edycji: 2010-04-16 o 17:13
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 17:14   #372
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Jakiś czas temu miałam leczoną kanałowo zęba.Wszystko z nim jest w porządku,leczenie nie bolało,ząb nie zmienia koloru i dobrze mi służy.
Ale jak tak czytam wasze wypowiedzi to zaczynam się martwić,czy na pewno jest dobrze "zrobiony"?bo nie miałam wykonywanego zdjęcia Rtg.Czy to konieczność?
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 00:12   #373
Dolce13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 27
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Jak jest ok, nie boli to się nie martw.
Dolce13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 22:33   #374
Kelpie
Zakorzenienie
 
Avatar Kelpie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8 185
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Niestety i mnie dopadło kanałowe...Bolała mnie szczęka z prawej strony na dole...Nie mogłam zlokalizować który to ząb, ale zgodnie z podejrzeniami okazało się, że to ułamana wcześniej piątka...Nawet nie bolała mnie przy opukiwaniu przez dentystkę...Dopiero jak otworzyła ząb...masakra...Ale jak się dowierciła do bolącego miejsca to przestała i wsadziła mi trucizne w ząb (co przy jej wciskaniu też bolało). Ale szczerze mówiąc po tym bolało porównywalnie jak przed...Przed otwarciem zęba dentystka pytała czy chce znieczulenie...chciałam ale powiedziała, że będziemy próbować najpierw bez.
Naczytałam się o kanałowym i jestem pełna strachu przed kolejną wizytą...
Jedni mówią, że bez znieczulenia nic nie boli nawet a inni schodzą prawie na fotelu z znieczuleniem... I podobno wiercenie przed zatruwaniem jest najgorsze... A inni mówią, że dalsze zabiegi...

Może potraficie mi powiedzieć po swoich doświadczeniach co mnie czeka?

Wolę być przygotowana na najgorsze...
Kelpie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 22:53   #375
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Kelpie nic się nie bój.I mówię Ci to jako największa panikara,bo do niedawna uciekałam z gabinetu-dosłownie Jak się zatruje już nic nie będzie bolało,bo nie ma wtedy co boleć.Ząb będzie martwy.Ja prawie zasnęłam na fotelu,bo długo to trwało Nawet mi się podobało to czyszczenie kanałów,takie skrobanie czy łaskotanie w pewnym momencie
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 10:09   #376
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Witajcie
W poniedziałek byłam na 1 etapie kanałówki Stomatolog po rozwierceniu zęba stwierdził że nie jest tak źle i może nie będzie trzeba robić kanałowo Ucieszyłam się, bo to jeden wydatek mniej, a przede wszystkim nie będzie bolało. Założył mi jakieś lekarstwo i powiedział, że jak będzie bolało tak, że nie będę mogła wytrzymać to żebym przyszła Ale dziwne to, ale mnie to nie boli Już raz miałam kanałowo i okropnie bolało I jak myślicie ta kanałówka będzie potrzebna Wizytę mam we wtorek Trochę się boję
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 10:20   #377
Kelpie
Zakorzenienie
 
Avatar Kelpie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8 185
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sephinrot Pokaż wiadomość
Kelpie nic się nie bój.I mówię Ci to jako największa panikara,bo do niedawna uciekałam z gabinetu-dosłownie Jak się zatruje już nic nie będzie bolało,bo nie ma wtedy co boleć.Ząb będzie martwy.Ja prawie zasnęłam na fotelu,bo długo to trwało Nawet mi się podobało to czyszczenie kanałów,takie skrobanie czy łaskotanie w pewnym momencie

Oby było jak mówisz...Naczytałam się różnych opinii i relacji... Będę jakby co kategorycznie chciała znieczulenie i już...
Kelpie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 11:20   #378
ruciakks1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 194
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

juz nic nie rozumiem.

- mnie stomatolog dala znieczulenie ogromna igla, pozniej wyjmowala mi czerwone kulki z zeba, nalozyla lekarstwo i co dalej?
a i nic a nic nie bolalo. dodam, ze bol zeba zmusil mnie do pojscia do dentysty, wiec dodatkowo przy dotyku moglo bardziej bolec (?) ale nic a nic nie bolalo.
to co mi zostalo w leczeniu tego zeba? bo nic nie wiem.
jak wroce do Polski, to czeka mnie..? Juz nie mam tych nerwow?

I wlasnie piszecie,ze to ogromnie boli, ale co dokladnie?
Ktora czesc zabiegu?


Dawno temu z bolem zeba poszlam do prywatnego stomatologa, zalozyla mi (teraz wiem,ze to trucizna) cos i zostawila z takim bolem, ze chcialam doslownie umrzec.
Nie wiem jak dojechalam do domu.
Jak ona mogla- do dzis mysle.

Mialam okropny, ogromny strach przed dentysta,
nie poszlam drugi raz do niej,
trucizna zostala w zebie, teraz juz jej nie ma.. bo uwaga..
mam tylko jedna sciane zeba i jest on do usuniecia przez chirurga,
bo inaczej sie nie da.
I to ponoc powazny zabieg?

Wiec stracilam zeba przez to.
Bolalo ogromnie po zalozeniu mi trucizny.
Tutaj trucizny nie mialam,
wiec pytanie moje brzmi,

dlaczego nie wykonuje sie tego tak jak stomatolog tu?
Mianowicie w znieczuleniu i po sprawie?

(Na dobra sprawe, nie jestem do konca pewna, czy juz tych nerwow nie mam)
Z tego co zrozumialam (troche po angielsku, troche po niemiecku to bylo- niemieckiego zatem zero) to tak

Czy ktos mi pomoze w rozwiklaniu moich watpliwosci?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele..
ruciakks1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 18:22   #379
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Witam
byłam dzisiaj u dentysty z zębem bo spuchło mi dziąsło,i wydobywała się z niego ropa i kawałek zęba,dentystka nie mogła mi powiedzieć dokładnie od którego zęba mogło mi spuchnąć dziąsło,nie przepisała mi nic na to dziąsło ,tylko zatruła zęba,dostałam zastrzyk znieczulenie.Nie czuje połowy twarzy od 2 godzin ile to potrwa???zapłaciłam za wizytę 80 zł,i za 2 następne 260,ciekawe że ona wie ile już będzie kanałów w tym zębie,mam do leczenia też prawie wszystkie zęby na górze,i opuchlizna może być od innego zęba,ale tylko ten jeden czułam przy nagryzaniu jak mnie boli.Czy jak pójdę na kanałowe to mam brać znieczulenie ten zastrzyk ponownie??i wogóle nie miałam robionego zdjęcia RTG

za tydzień mam przyjść na wizytę,ponieważ wyjeżdzam i dlatego sama sobie ustaliłam najszybszą możliwą wizytę,wcześniej orientowałam się ile może kosztować leczenie kanałowe,to pani stomatolog powiedziała mi,że jak da się to zrobić na jednej wizycie to koszt będzie około 150 zł,a jeżeli będzie problem z udrożnieniem kanałów to będzie potrzebne więcej wizyt,to teraz za tydzień mogę być pewna że mi zrobi tego zęba i nagle nie będzie problemu z udrożnieniem kanałów ???


CZY ONA MNIE CZASAMI NIE NACIĄGA ZA BARDZO???

Edytowane przez taka Ona 20
Czas edycji: 2010-05-04 o 20:55
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 22:34   #380
katiusza21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruciakks1 Pokaż wiadomość
Cześć.
Za głupotę się płaci.
Dolna szóstka bolała mnie tak bardzo, chciałam wyskoczyć z okna, żeby nie czuć bólu- ale głupia, nie chciałam też prosić o pomoc.
Teraz mam rany i bąble na twarzy- podejrzewam,że to od brania za dużo środków przeciwbólowych przez długi okres czasu codziennie (kolejna głupota)

gdy odkrylam,ze rany sa przez leki- a zab bolal nadal,
musialam znalezc sposob!
okazalo sie,ze na karte Euro 26 pomoga mi z zebem tak,zeby nie bolal.
nie placilam za wizyte.

i teraz tak:
w Polsce z tego co pamietam, najpierw dentystka chciala mi dac trucizne na zeba, dopiero pozniej usunac te nerwy?

a tutaj:
trwalo to dosyc dlugo.

pani taka zgieta igla z niebieska 'raczka' wyjmowala mi cos z zeba -
raz spojrzalam,ze to igla i wyjmowala takie czerwone jakby malutkie kuleczki- jak 'flaki'..
a na koncu nalozyla cos na zeba.

i teraz moje pytanie:
co ta pani zrobila?
czy juz tych nerwow nie ma ?
co mnie czeka z tym zebem, jak wroce do Polski?
co jeszcze bedzie mi z nim robic dentysta?
Myśle że usunęli Ci nerwy w znieczuleni a w domku wypełnisz kanały i dostaniesz plombe
katiusza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 10:29   #381
meggus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Przepraszam nie wiem czy poruszaliscie juz ten temat ale nie pokoi mnie pewna sprawa w czwartek bylam u dentysty, myslam ze boli mnie piatka a jak sie pozniej okazalo dentystka tam nic nie widziala sprawdzila wszystkie zeby i doszla do wniosku ze moze to pod jedynka pod plomba cos zaczyna sie dziac niepkojacego, bo jak zaczela w nim dlubac to bolalo, borowala, oczyscila i wlozyla tlenek cynku, wrocilam do domu i wszystko bylo w porzadku. Natomiast nastepnego dnia dwojka obok jedynki nie daje mi spokoju, nie da sie jej dotknac, nie wiem co sie dzieje czy zab po wlozeniu tlenku moze bolec i przez jaki czas to mozna uznac za dopuszczalne?

Edytowane przez meggus
Czas edycji: 2010-05-08 o 10:33
meggus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 10:36   #382
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez meggus Pokaż wiadomość
Przepraszam nie wiem czy poruszaliscie juz ten temat ale nie pokoi mnie pewna sprawa w czwartek bylam u dentysty, myslam ze boli mnie piatka a jak sie pozniej okazalo dentystka tam nic nie widziala sprawdzila wszystkie zeby i doszla do wniosku ze moze to pod jedynka pod plomba cos zaczyna sie dziac niepkojacego, bo jak zaczela w nim dlubac to bolalo, borowala, oczyscila i wlozyla tlenek cynku, wrocilam do domu i wszystko bylo w porzadku. Natomiast nastepnego dnia dwojka obok jedynki nie daje mi spokoju, nie da sie jej dotknac, nie wiem co sie dzieje
moze promieniuje
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 09:03   #383
_analiza
Raczkowanie
 
Avatar _analiza
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 72
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

help!

Koniec. proszę Was o pomoc w znalezieniu ... 'tańszego odpowiednika'

Jestem z Kielc, dzwoniłam właśnie do swojego gabinetu, gdzie wykonują leczenie kanałowe mikroskopem i zawołali za 6-tke - 675 zł !!! jestem w szoku, niby wszystko za 1 zamachem ale do tego dochodzi cena plomby i w ogóle...

znalazłam stronę krakowskiego gabinetu, w którym za 3 korzenie płaci się 350 złotych...
-> http://www.dentysta.med.pl/endodoncja.html <-

macie może jakieś opinie o tym gabinecie? wiadomo, że wolałabym wydać 350 a nie 670... ;/

A MOŻE MACIE JAKIŚ SWÓJ TANI KRAKOWSKI GABINET, W KTÓRYM WYKONUJĄ ZABIEGI RZETELNIE I PEWNIE?
__________________
idzie przez życie z aparatem na szyi
http://facebook.com/analizaphotography
_analiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 09:13   #384
zabulkaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Wczoraj byłam u dentysty mialam zeczony kanałowo ząb... To była pierwsza wizyta wiec tylko miałam czyszczone i wkładana trucizne... Ale on tego czasu spuchło mi dziąsło i nie wiem dlaczego i na dodatek dostałam gorączki ... Pomóżcie !!! Dlaczego mam tak spuchniete ??
zabulkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 19:39   #385
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

brr nienawidze dentystów..a u mnie jest troche inaczej. bylam u dentysty bo mi sie dziura zrobila. on mi tam wyczyścił i wyborował ale nie mógł dać plomby bo by musiał jeszcze wiercic a tam jest miazga juz wiec dał mi coś do zęba powiedzial że lakarswo ktore cofnie miazge iwtedy bedzie mógł dać plombe gdyby nie to to by musial kanałowe zrobić.na drugi dzien tak bolalo ze myslalam ze umre polecialam na drugi koniec miasta do dentysty a tu mi chcial to wyjac i dac nowe ale nie chcialam wiec wyszlifowal to bo bylo krzywo i ok. a w domu mi mąz powiedzial że to trutka w zębie. wizyta w piątek. i teraz moje pytanie, czy bede miala kanałowe czy nie? i czy w tydzien trutka zadziała??
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 19:44   #386
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
brr nienawidze dentystów..a u mnie jest troche inaczej. bylam u dentysty bo mi sie dziura zrobila. on mi tam wyczyścił i wyborował ale nie mógł dać plomby bo by musiał jeszcze wiercic a tam jest miazga juz wiec dał mi coś do zęba powiedzial że lakarswo ktore cofnie miazge iwtedy bedzie mógł dać plombe gdyby nie to to by musial kanałowe zrobić.na drugi dzien tak bolalo ze myslalam ze umre polecialam na drugi koniec miasta do dentysty a tu mi chcial to wyjac i dac nowe ale nie chcialam wiec wyszlifowal to bo bylo krzywo i ok. a w domu mi mąz powiedzial że to trutka w zębie. wizyta w piątek. i teraz moje pytanie, czy bede miala kanałowe czy nie? i czy w tydzien trutka zadziała??
a boli dalej??
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 20:54   #387
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
a boli dalej??
boli ale juz mniej
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 06:26   #388
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
boli ale juz mniej
pewnie bedzie czyscil miazge wiec pojdzie na kanalowke
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:44   #389
dziobun
Zadomowienie
 
Avatar dziobun
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 554
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Widzę, że jesteście skonsternowane, to nieco Wam pomogę:
są 2 metody leczenia kanałowego.
Pierwsza nazywa się ekstyrpacją mortalną- polega na tym, że ząb się zatruwa na pierwszej wizycie, a leczy kanałowo na drugiej.
Druga: amputacja w znieczuleniu: jak sama nazwa wskazuje, najpierw dostaje się znieczulenie, a potem lekarz usuwa miazgę ( czyli "nerw"), opracowuje kanały i wypełnia w miarę możliwości na jednej wizycie.
Obie metody są poprawne, z tym, że coraz bardziej polecana jest ta druga. (Nie będę się już wdawać w szczegóły, bo Wam to raczej niepotrzebne ).
Gdybyście miały jeszcze jakieś pytania/ wątpliwości to piszcie
dziobun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:01   #390
Alinkaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Teraz może ja powiem o swojej sytuacji i licze o jak najszybsze odpowiedzi.

...

żyłam sobie normalnie ale pewnego dnia bolał mnie bardzo zab na dole 6 . poszłam do dentysty, zobaczył go i od razu stwierdził leczenie kanałowe.wystraszyłam sie (mimo iż wtedy nie wiedzialam co to dokladnie jest) bo widzialam na plakacie w gabinecie sposob leczenia.
powiedzial tez ze koszt to 200 zl.ja nie pochodze z bogatej rodziny i nie mam pieniedzy , az tylu, zeby dac na zab chociaz dla niektorych to malo. wiec poprostu powiedzialam mu ze nie mam kasy i nie moge tego zrobic.i on mi tylko czyscil inne i tak dalej zylam z nim 4 lata. teraz poszlam do innej dentyski a ona ze nie wie co z nim zrobic. wiem ze on na prawde nie wyglada najlepiej. polowa sie wykruszyla chyba,poprostu wypadla gdy jadlam sniadanie, w miejsce tej dziurki wroslo mi dziaslo. ale ten zab gdy go nie ruszam czy cos to mnie nie boli.dlatego tez przez te 4 lata poprpstu z nim zylam. teraz ta inna dentystka po tym jak powiedziala ze nie wie co z nim zrobic kazala mi zrobic zdjecie przeswietlenie i zalozyla mi opatrunek. w poniedzialek do niej idę ale sie strasznie boje bo od srody zdretwiało mi te miejsce (chodzi o okolice zeba) i na poczatku bolalo ze nie moglam spac.teraz juz mnie nie boli.ona powiedziala ze jak bedzie bolec to mam do niej przyjsc ale pomyslalam ze sie nie oplaca jak i tak za kilka dni do niej ide. ale tak strasznie sie boje po tym jak wy tu piszecie ze to boli ze nie wiem czy tam wysiedze na fotelu. jest jeszcze taki problem ze ja nie mam nic kasy zeby zaplacic za cos. w tym osrodku do ktorego chodze wszystko jest na nfz a wiec licze ze mi to oplaca. jestem strasznie panikara . strasznie sie boje tego borowania. przeciez teraz jak go dotkne to mnie boli a co dopiero jak ona bedzie mi cos z nim robic. DORADZCE COS , DODAJCIE OTUCHY.

p.s Ja mam 15 lat.
Alinkaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 16:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.