mój program pielęgnacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-14, 12:00   #1
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Smile

mój program pielęgnacji


witam wszystkie forumowiczki!
ostatnio mam nieco więcej czasu (wakacje), więc poczytuję sobie biochemię. uch, aż wstyd się przyznawać w jakim ciemnogrodzie zyłam wczesniej
ku zdziwieniu mojego otoczenia zaczęłam uzywac filtrów (SVR), a
jako, że ostatnio miałam spory przypływ gotówki zaopatrzyłam się w kilka kosmetyków i postanowiłam porządnie zadbać o moją cerę.
skórę mam suchą, a może raczej przesuszoną, ze skłonnością do zmian trądzikowych. męczą mnie zaskórniki i rozszerzone pory. mam tez sporo potrądzikowych blizn i przebarwień. rozszerzonych naczynek nie zaobserwowałam.

kupiłam sobie:
* acne-derm
* effaklar k
* active C LRP
* olejek dr.hauschki
* krem nawilzający z irysem weledy
* krem ziaji calma HCL

używam żelu bez SLS lirene (jedwabiście kremowy, albo arbuzowy under 20), mam jeszcze tonik lysanel, którego używam tylko na noc. miejscowo, na pryszcze używam tribiotic i acnofan, czasem sudokrem.

maluję się niemal codziennie. ponieważ teraz używam tonującego kremu z filtrem SVR, niemal zrezygnowałam z podkładu. jednak czasem maluję się dermablend'em vichy (ale jakoś średnio mi podpasował, mam wrażenie, ze mnie zapycha?) albo recover'em rimmela. do tego korektor maybelline, skrobia, róż l'oreal albo bourjois.

no i teraz mam prośbę. jak ułożyć sobie program pielęgnacji twarzy z uzyciem produktów, które kupiłam?
mam wrażenie, że przesadziłam z ilością :/ ale wiem, że inaczej kasa by mi się rozeszła
myslałam, aby najpierw zużyć acne derm, używać go na noc, na zmianę z olejkiem hauschki, a potem przerzucić się na effaklar.
na dzień serum z wit. c, a na to filtr.
co Wy na to?
a co z kremem nawilżającym?

ech. nie jest lekko
czekam na rady i sugestie, za które z góry dziękuję
pozdrawiam!
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:36   #2
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: mój program pielęgnacji

Moim zdaniem kupiłaś sobie bardzo dobre kosmetyki
Tylko nie używaj wszystkiego na raz.
Czy powinnaś zacząć od Effaclaru czy Acne Dermu to nie doradzę, bo żadnego z nich nie stosowałam- powinnaś zacząć od teoretycznie słabszego, ale nie wiem czy te dwa produkty da się w ten sposób porównać.

Pod filtry krem/serum z vit. C jak najbardziej, tylko nie wprowadzaj na raz kwasów i witaminy C (chyba że skóra jest już przyzwyczajona do któregoś z nich), bo mogłoby to wywołać podrażnienie.
Najpierw kwasy- na początek nie codziennie, a jak skóra nie będzie szaleć to dodajesz rano witaminę C pod filtr- tylko pamiętaj żeby przed tym nie stosować toników z wyciągami roślinnymi.

Na niekwasowe noce Hauszka jak najbardziej może być.
Jak się filtrem rano obficie posmarujesz to może już nie będziesz potrzebować dodatkowego nawilżenia wieczorem.

W sumie jak dopiero zaczyznasz z kwasami, a masz skóre skłonną do przesuszania to na noce niekwasowe mogłabyś zamiast olejku nakładać Ziaję albo Weledę- zwłaszcza że ta Ziaja to ma chyba działać łagodząco na podrażnienia, a te przy kwasach mogą się przytrafić...Nie wiem czy ten olejek dostatecznie nawilża bo nie stosowalam...

Ja osobiście kremów nawilżających nie stosuję (cera skłonna do zmian trądzikowych i podrażnień, raczej tłusta)- przy większym przesuszeniu albo podrażnieniu (od stosowania retinoidów) nakładam sobie krem migdałowy schellera jako maseczkę- wieczorem i ścieram lekko przed pójściem spać.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 09:25   #3
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Dot.: mój program pielęgnacji

Kajol, dziękuję za wyczerpująca wypwiedź
tak własnie myslę, żeby na razie wit. C nie stosować, może zacznę za kilka dni, jeśli moja skóra w międzyczasie nie zareaguje jakimś podraznieniem.
dopiero zaczynam moją przygodę z kwasami.
co prawda, kiedyś kupiłam glyco A i to była jedna z najwiekszych porażek w moim życiu! miałam na twarzy istną masakrę. może wynikało to z braku wiedzy, bo nie stosowałam filtrów i smarowałam sie tym preparatem codziennie, nie bacząc na to czy nieziemsko piecze, a skóra jest czerwona, bo myślałam, że tak musi być
pozdrawiam!
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 10:16   #4
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: mój program pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez niandra Pokaż wiadomość
witam wszystkie forumowiczki!
ostatnio mam nieco więcej czasu (wakacje), więc poczytuję sobie biochemię. uch, aż wstyd się przyznawać w jakim ciemnogrodzie zyłam wczesniej
ku zdziwieniu mojego otoczenia zaczęłam uzywac filtrów (SVR), a
jako, że ostatnio miałam spory przypływ gotówki zaopatrzyłam się w kilka kosmetyków i postanowiłam porządnie zadbać o moją cerę.
skórę mam suchą, a może raczej przesuszoną, ze skłonnością do zmian trądzikowych. męczą mnie zaskórniki i rozszerzone pory. mam tez sporo potrądzikowych blizn i przebarwień. rozszerzonych naczynek nie zaobserwowałam.

kupiłam sobie:
* acne-derm
* effaklar k
* active C LRP
* olejek dr.hauschki
* krem nawilzający z irysem weledy
* krem ziaji calma HCL

używam żelu bez SLS lirene (jedwabiście kremowy, albo arbuzowy under 20), mam jeszcze tonik lysanel, którego używam tylko na noc. miejscowo, na pryszcze używam tribiotic i acnofan, czasem sudokrem.

maluję się niemal codziennie. ponieważ teraz używam tonującego kremu z filtrem SVR, niemal zrezygnowałam z podkładu. jednak czasem maluję się dermablend'em vichy (ale jakoś średnio mi podpasował, mam wrażenie, ze mnie zapycha?) albo recover'em rimmela. do tego korektor maybelline, skrobia, róż l'oreal albo bourjois.

no i teraz mam prośbę. jak ułożyć sobie program pielęgnacji twarzy z uzyciem produktów, które kupiłam?
mam wrażenie, że przesadziłam z ilością :/ ale wiem, że inaczej kasa by mi się rozeszła
myslałam, aby najpierw zużyć acne derm, używać go na noc, na zmianę z olejkiem hauschki, a potem przerzucić się na effaklar.
na dzień serum z wit. c, a na to filtr.
co Wy na to?
a co z kremem nawilżającym?

ech. nie jest lekko
czekam na rady i sugestie, za które z góry dziękuję
pozdrawiam!

Myślę, że na początek program mógłby wyglądac tak:
rano filtry+ makijaż
wieczór Acne-derm lub/i Effaclar na zmianę z Hauschką. Co ile dni i szczególy, musisz ułożyć sobie sama, w zaleźności od potrzeb i reakcji skóry (może być 1 dzień kwasowy, 1 dzień olejek albo 3 dni pod rząd kwas, 3 dni olejek, wreszcie 1 tydzień olejek, 1 kwas).
W tym programie nie potrzeba juz kremu nawilżającego, bo masz olejek. Calmę i irysowy Weledy, jeśli były nieotwierane, zostaw na później.
Potem można wprowadzić witaminę C.
Nie otwieraj na raz zbyt wielu preparatów, bo grozi to podrażnieniem i kremy mogą się zespuć (irysowe powinny być zuzyte w ciagu 3 mc od otwarcia).
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.