bielizna ślubna - koniecznie biała? :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 22:02   #1
13kaktuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13

bielizna ślubna - koniecznie biała? :/


Ok, to może być i dziwne pytanie, ale często się zastanawiam nad różnymi utartymi przekonaniami nt. ślubnyh dodatków, kolorów, tradycji, etc. Bielizna... Nie mogę zdzierżyć białych koronek. Wyglądają jak firanki i nie mam najzwyczajniej ochoty się w nią ubierać w takim dniu jak ślub MÓJ ślub np. coś takiego: http://4lejdis.pl/biustonosze-push-u..._l_22_299.html sukienke mam ecru, nie jest gorsetowa, wiec nie powinno byc nic wystawac. Poradźcie proszę...
13kaktuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:13   #2
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

A nie byłoby lepiej coś jaśniejszego? Bo oczywiste, że dobrze, żeby był komplet, żeby ładnie współgrało (chyba, że nie wybierasz się od razu na noc poslubną ) Sprawdzałaś, czy taka czarna (nie jestem pewna - ach ten daltonizm ) nie będzie prześwitywać? Mi czarny stanik prześwituje przez sukienkę w ecru.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:21   #3
Beatka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 303
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

bielizna ładna, ale chyba osobiscie nie ubralabym czarnej do ślubu- jakos mi to nie pasuje i nie chodzi absolutnie o przesady a noz widelec delikatnie Ci cos bedzie wystawalo, czy tak jak kolezanka wczesniej pisala- przeswitywalo... ? Ja tez mam suknie ecru i w tym kolorze sprawilam sobie bardzo ladna bielizne- haftowana zlotymi nicmi.Naparwde ladnie to wyglada.Przemysl sobie i poszukaj po sklepach , na pewno trafisz na cos co Cie zainteresuje
__________________
13.o6.2009...
http://s3.suwaczek.com/20090613640114.png
Beatka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:25   #4
13kaktuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

dziękuję za szybką reakcję miło poznać różne zdania to prawda, przede mną cała noc tańczenia, biegania, zdjęć, etc., więc może być problem :? zgodnie z Waszymi poradami: poszukałam czegoś nowego. i chyba się skuszę na to: http://4lejdis.pl/biustonosze-push-u...l_22_1683.html w końcu nie białe i CHYBA nie bedzie przeswitywac
13kaktuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:31   #5
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Wygląda całkiem intrygująco i nie powinno się odznaczać pod sukienką. Z czarną bielizną, to jeszcze mógłby być taki problem (skoro pisałaś o szaleństwach), że jakbyś się spociła, kto wie, czy by nie zafarbowała
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:41   #6
Beatka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 303
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

dla mnie bomba i pewnie dla przyszlego małżonka rowniez :P
__________________
13.o6.2009...
http://s3.suwaczek.com/20090613640114.png
Beatka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 04:34   #7
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Cytat:
Napisane przez 13kaktuska Pokaż wiadomość
Ok, to może być i dziwne pytanie, ale często się zastanawiam nad różnymi utartymi przekonaniami nt. ślubnyh dodatków, kolorów, tradycji, etc. Bielizna... Nie mogę zdzierżyć białych koronek. Wyglądają jak firanki i nie mam najzwyczajniej ochoty się w nią ubierać w takim dniu jak ślub MÓJ ślub np. coś takiego: http://4lejdis.pl/biustonosze-push-u..._l_22_299.html sukienke mam ecru, nie jest gorsetowa, wiec nie powinno byc nic wystawac. Poradźcie proszę...
ale ten biustonosz jest tez w kolorze waniliowym, a to nie jest bialy
a co do koronek, to ja np nie bede miala koronkowej bielizny wiec to ni ejest chyba wymóg ;D
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 08:02   #8
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Czarna bielizna do jasnej sukni - absolutnie. I tu nie chodzi o przesądy ale o zasady ubierania.
A ta bielizna waniliowa - jak dla mnei wygląda jakby była "sprana".
Poza tym bielizna jest robiona z innych materiałów - nie tylko z koronek.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 09:20   #9
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

ta druga bielizna juz lepsza, ale tez mi sie jakos nie widzi a skoro suknia jest ecru to moze jakas bielizna w tonacji zlota, albo ecru z kolorowymi wstawkami, np zlotymi, bezowymi ???
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 09:35   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Cytat:
Napisane przez 13kaktuska Pokaż wiadomość
Ok, to może być i dziwne pytanie, ale często się zastanawiam nad różnymi utartymi przekonaniami nt. ślubnyh dodatków, kolorów, tradycji, etc. Bielizna... Nie mogę zdzierżyć białych koronek. Wyglądają jak firanki i nie mam najzwyczajniej ochoty się w nią ubierać w takim dniu jak ślub MÓJ ślub np. coś takiego: http://4lejdis.pl/biustonosze-push-u..._l_22_299.html sukienke mam ecru, nie jest gorsetowa, wiec nie powinno byc nic wystawac. Poradźcie proszę...
Przecież to logiczne, że kolor bielizny dobiera się do koloru sukni
Jeśli masz suknię w kolorze ecru, to oczywiste jest, że ani biała, ani czarna, ani zielona, ani fioletowa bielizna pod taką suknię pasować nie będzie
Szukaj czegoś w kolorze ecru (osobiście mi się ten kolor nie podoba, wygląda jak biały przybrudzony).
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:23   #11
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

A ja będę miała silikonowe wkładki zamiast stanika, bo mam duży dekolt w serek na plecach.
Majtki natomiast cieliste i bezszwowe, bo sukienka z muślinu. Zamierzam je wcześniej wypróbować na weselu przyjaciółki, bo ma za miesiąc
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 11:27   #12
madziadominik
Zadomowienie
 
Avatar madziadominik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 066
GG do madziadominik
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

ja miałam w kolorze ciemniejszym ecri ze złotymi haftami. majtki kolor cielisty.
w sumie troszke za póżno się zorientowałam bo mogłam kupić sobie cały komplet w kolorze cielistym - nie z koronek.

zresztą uważam że jak masz ecri sukienkę to absolutnie nie biały komplet. czarny średnio mi pasuje do twojej sukni. ja bym poszła w odcienie wlaśnie cieliste.
w h&m jest takowa bielizna gładka. dobrze się prezentuje pod sukniami
__________________
madziadominik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:31   #13
arm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 66
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Ja mam suknię w bieli śmiatnkowej i bielizna będzie biała. Nie wyobrazam sobie innego koloru! Poza tym moim priorytetem jest komfort i wygoda w tym dniu wiec majteczki koronkowe tez odpadaja bo gdzies nie za dobrze sie w takich czuję. Natomiast na noc poslubną zakupię cos dla oka męża -wieczorowego Bielizna ślubna po calym dniu i nocy szalenstwa nadaje sie tylko i wylacznie do... prania
arm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:33   #14
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Cytat:
Napisane przez arm Pokaż wiadomość
Bielizna ślubna po calym dniu i nocy szalenstwa nadaje sie tylko i wylacznie do... prania
To prawda
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:14   #15
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Cytat:
Napisane przez arm Pokaż wiadomość
Ja mam suknię w bieli śmiatnkowej i bielizna będzie biała. Nie wyobrazam sobie innego koloru! Poza tym moim priorytetem jest komfort i wygoda w tym dniu wiec majteczki koronkowe tez odpadaja bo gdzies nie za dobrze sie w takich czuję. Natomiast na noc poslubną zakupię cos dla oka męża -wieczorowego Bielizna ślubna po calym dniu i nocy szalenstwa nadaje sie tylko i wylacznie do... prania
Ja tez mam suknie śmietankowa, ale bielizne biala, bo ecru bylo za zolte, ale majteczki koronkowe ..... z reszta pochwale sie a co
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0449-1.jpg (30,6 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0452-1.jpg (47,0 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0456-1.jpg (48,3 KB, 211 załadowań)
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:30   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Pod białe rzeczy nie zakłąda się białej bielizny - broń Boże. Nie ma nic gorszego niż wystrojona kobieta, w białej jedwabnej bluzce a spod spodu widizmy idelanie zarysowany stanik. Taki delikatny, półprzezroczystu materiał działa jak lupa - zwraca uwagę na to co jest pod spodem.

Dlatego dziewczyny, pod białe muślinowe, satynowe bądź jedwabne suknie tylko i wyłącznie bielizna bezszwowa, cielista. Jeżeli sukni ajets dopasowana, gładka to odpadaja wzory koronkowe, gipiurowe, gdyż będa się odznaczać spod sukni (chyba że dół jest rozszerzanym wtedy nie ma porblemu).

Genralnie tak sobie myślę, że białej bielizny nie ma kiedy nosić.....

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2009-03-25 o 13:31
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 09:20   #17
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Pod białe rzeczy nie zakłąda się białej bielizny - broń Boże. Nie ma nic gorszego niż wystrojona kobieta, w białej jedwabnej bluzce a spod spodu widizmy idelanie zarysowany stanik. Taki delikatny, półprzezroczystu materiał działa jak lupa - zwraca uwagę na to co jest pod spodem.

Dlatego dziewczyny, pod białe muślinowe, satynowe bądź jedwabne suknie tylko i wyłącznie bielizna bezszwowa, cielista. Jeżeli sukni ajets dopasowana, gładka to odpadaja wzory koronkowe, gipiurowe, gdyż będa się odznaczać spod sukni (chyba że dół jest rozszerzanym wtedy nie ma porblemu).

Genralnie tak sobie myślę, że białej bielizny nie ma kiedy nosić.....
dokładnie to samo usłyszałam w salonie sukien ślubnych, jak przymierzałam sukienkę muślinową - i to jeszcze z uwagą, że najlepsze byłyby majtki z nogawkami, bo nawet stringi widać na tyłku...
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 00:53   #18
monro
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

pod suknie na cala noc ponczoszki i majteczki biale bawelniane bo cipka lubi bawelne natomiast na noc poslubna biale przeswitujace majteczki bo moj tz ma na ich punkcie fiola i bede miala dobrze do samego rana i powiem wam ze to bedzie 1 raz jak dla tz zaloze ponczoszki mmmmmmm juz sie nie moge doczekac
monro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 10:40   #19
martiska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska południowa;)
Wiadomości: 451
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Co do czarnej to ja raczej na ślub bym nie założyła- ale to tylko przez moje utarte przekonania, każdy oczywiście ma w tej kwestii własne zdanie. Nie mowie tez ze bielizna ślubna musi być koniecznie cala biała, zresztą tylko jeden kolor mi się nie podoba, jak dla mnie może być to biel z jakimiś wstawkami, ozdobami itp.
Za inesia111 również polecam ten gorsecik, a jeżeli coś z koloru to podoba mi się "summerlin" taki cielisty beż, albo "season" w kolorze ecru z żakardowej tkaniny

Edytowane przez martiska
Czas edycji: 2010-03-31 o 11:51
martiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 15:51   #20
pukajdodrzwi
Raczkowanie
 
Avatar pukajdodrzwi
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 272
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

mi strasznie podoba sie ta koszulka ale nie wiem czy bym miała odwagę http://figlarnie.com/p/24/65/obsessi...5%9Blubna.html
pukajdodrzwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 20:10   #21
martiska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska południowa;)
Wiadomości: 451
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

pukajdodrzwi- no odważna trzeba przyznać, ja bym już prędzej się zdecydowała jeśli koszulka nie miałaby tego rozcięcia z przodu, ale model ładny.
martiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 14:26   #22
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Przecież to logiczne, że kolor bielizny dobiera się do koloru sukni
Jeśli masz suknię w kolorze ecru, to oczywiste jest, że ani biała, ani czarna, ani zielona, ani fioletowa bielizna pod taką suknię pasować nie będzie
Szukaj czegoś w kolorze ecru (osobiście mi się ten kolor nie podoba, wygląda jak biały przybrudzony).
A ja się będę upierać, że kolor bielizny zależy od fantazji panny młodej.
Jeśli suknia jest z grubego materiału, w sensie, że ścisły, zwarty ścieg, nieprześwitująca, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby dziewczyna miała na sobie kruczoczarne gacie. Nie znam weselnego zwyczaju, który nakazywały gościom grzebanie pannie młodej pod suknią i wywlekania jej bielizny na światło dzienne. Jej ślub, jej bielizna, jej wybór.

Co innego buty, biżuteria czy fryzura. Te powinny współgrać z kiecką, ale majtasy? Tylko białe, bo co? Bo wypada? Bez sensu.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 14:38   #23
fooosy
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 209
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Jeśli suknia jest z grubego materiału, w sensie, że ścisły, zwarty ścieg, nieprześwitująca, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby dziewczyna miała na sobie kruczoczarne gacie. Nie znam weselnego zwyczaju, który nakazywały gościom grzebanie pannie młodej pod suknią i wywlekania jej bielizny na światło dzienne. Jej ślub, jej bielizna, jej wybór.

Co innego buty, biżuteria czy fryzura. Te powinny współgrać z kiecką, ale majtasy? Tylko białe, bo co? Bo wypada? Bez sensu.
Świetne podsumowanie Uśmiałam się czytając to!
A bielizna rzeczywiście może być dowolnego koloru, albo biała - stała odpowiedź na wszystko "zależy"...
fooosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 13:44   #24
martiska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska południowa;)
Wiadomości: 451
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

wiadomo, że jak dziewczyna nie lubi białych koroneczek itp. to będzie na ślub szukała czegoś innego.
martiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 19:31   #25
miernikstresu
Rozeznanie
 
Avatar miernikstresu
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 678
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Ja na bieliznę ślubną zdecydowanie wybrałam bieliznę Axami kolekcję mistress cudo love : http://intimiti.pl/s/0/0/0/0/0/mistr...istress/0.html
__________________

miernikstresu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 17:07   #26
viola515
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 58
Dot.: bielizna ślubna - koniecznie biała? :/

Ja na swój ślub wybrałam białą bieliznę - jestem tradycjonalistką. Biustonosz miał tylko trochę koronki, ważniejszy był fason, a majtki koronkowe. Dziwnie bym się czuła w innym kolorze
viola515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.