ginekolog a tradzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-10, 19:43   #1
ginger_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13

ginekolog a tradzik


chcialam zapytac czy ginekolog bez problemow mi zapisze tabletki na tradzik, jak do niego zawitam, czy bedzie musial wykonac jakies badanie jeszcze? orientuje sie w tym temacie ktoras z Was?
ginger_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:01   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: ginekolog a tradzik

powinien ci zrobić badanie ginekologiczne, cytologię i badanie krwi (próby wątrobowe i krzepnięcie). jeżeli wyniki będą dobre to wtedy przepisze ci tabletki.

niektórzy gin. przepisują tabletki bez badań, ale dla swojego dobra nie szukaj takiego, bo branie hormonów może się źle skończyć bez odpowiedniej kontroli
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:16   #3
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: ginekolog a tradzik

A z trądzikiem to nie lepiej najpierw do dermatologa?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 21:43   #4
magic_cat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Dot.: ginekolog a tradzik

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
A z trądzikiem to nie lepiej najpierw do dermatologa?
Nie zawsze... Moja kuzynka przez 10 lat chodziła do różnych dermatologów. Raz było lepiej, raz gorzej.

A jak w końcu poszła do gina (teraz bierze Diane-35) to ma śliczną twarz Zero trądziku.
magic_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 21:49   #5
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: ginekolog a tradzik

Szczerze mówiąc to ze zmeczenia zaprzeczyłam sama sobie, bo kiedyś pisałam żeby najpierw sprawdzić hormony, dopiero później dermatolog ;p co nie znaczy, że od razu tabletki trzeb brać
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 08:08   #6
ginger_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: ginekolog a tradzik

wiesz co ja jestem po kilku dermatologach i jeden mi powiedzial,zebym sobie poszla do ginekologa, bo moge sie do konca zycia faszerowac antybiotykami, a i tak mi nic nie pomoze... a jezele tabletki maja mi pomoc to jestem za
ginger_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 17:00   #7
malenka1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: święte miasto i nietylko:)
Wiadomości: 90
Dot.: ginekolog a tradzik

Sama biorę od niedawna tabletki anty żeby mieć spokój z cerą i by spać totalnie spokojnie że nie zostanę mamusią Miałam robioną tylko cytologie, tabletki dostałam bezproblemowo. Tak jak dziewczyny piszą w niektórych gabinetach wypisują tabsy bez żadnych badań a to błąd. Ja kończę pierwsze opakowanie tabsów i jak na razie jeszcze cudów nie ma. Skutków ubocznych nie mam oprócz plamienia od początku opakowania;/
malenka1717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 23:16   #8
gosisgosis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: ginekolog a tradzik

Dziewczyny nie chce was martwić... Ale jak tylko odstawicie tabletki wszystko wróci ;/ wiem po sobie, po siostrze, i po wielu innych osobach, które wypowiadały się na forum.

Z trądzikiem mam problemy odkąd zaczęłam dojrzewać i ciągną się do tej pory (mam 23 lata) i nie zapowiada się, żeby się skończyły... A ja akurat nie chcę się faszerować ciągle hormonami, bo się za bardzo boję skutków ubocznych.

Z tego co się naczytałam i widzę po mojej siostrze... Do tej pory tylko Izotek (wcześniej chyba raccutan czy jakoś tak) przynosił trwałe efekty. Tylko, żeby to dostać to naprawdę trzeba mieć straszny trądzik. A kuracja jest i droga, i męcząca(skutki uboczne takie jak pękanie ust, całe ciało suche, niemożność noszenia soczewek itd.) Dość wyniszczający lek i wątrobę i podnoszący cholesterol itd.... Ale chyba jedyny skuteczny.

Tak czy siak, ginekolog może dopomóc tylko w chwilowym zaleczeniu.(chyba, że całe życie zamierzacie to brać) Co więcej, niektórzy się irytują, że przychodzą pacjentki, żeby im przepisać hormony na trądzik. Przynajmniej moja się wkurza i twierdzi, że to nie ma nic wspólnego :P

A jak ja się wkurzę to wrócę do ziół i zobaczymy czy to coś pomoże. (Mam bardzo skuteczną znachorkę-zielarkę )
gosisgosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 09:02   #9
ginger_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: ginekolog a tradzik

jak widac wszystko ma skutki uboczne, mniejsze wieksze...dla mnie tabletki sa ostatnia deska ratunku i licze,ze mi pomoga. czy do konca zycia je bede sosowac? nie wiem. zalezy jak beda na mnie wplywac i jakie beda efekty. a co do skutkow ubocznych, to moge zapytac jakie Ty mialas i po jakim czasie stosowania?
pozdrawiam
ginger_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:05   #10
malenka1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: święte miasto i nietylko:)
Wiadomości: 90
Dot.: ginekolog a tradzik

[QUOTE=gosisgosis;16428893]Dziewczyny nie chce was martwić... Ale jak tylko odstawicie tabletki wszystko wróci ;/ wiem po sobie, po siostrze, i po wielu innych osobach, które wypowiadały się na forum.

Z tego co mi mówił mój ginekolog to nie jest tak, że u każdej osoby trądzik powróci po odstawieniu hormonów. Najważniejsze jest dobre dobranie tabletek. Poza tym wiadomo, że po odstawieniu hormonów będą niespodzianki na twarzy bo organizm musi się przyzwyczaić do pracowania bez wspomagaczy, ale ponoć to mija. W jego akurat praktyce lekarskiej niewiele dziewczyn miało znowu problemy z cerą i mam nadzieję, że mnie to też ominie po odstawieniu tabsów. Bo jeżeli hormony działałyby tylko i wyłącznie w momencie ich brania na cerę to lekarze nie przepisywaliby by ich tak chętnie. Pozdrawiam i życzę gładkiej buzi bez niespodzianek
malenka1717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 23:45   #11
gosisgosis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: ginekolog a tradzik

Brałam rok i w tym czasie super poprawiła mi się cera. Po czym odstawiłam. Od tamtego czasu minął dokładnie rok. Na początku po odstawieniu wszystko fajnie. Dopiero potem stopniowo, najpierw 1 pryszczyk, potem 2... w tym momencie mam taki stan zapalny, że nie mogę sobie dać z tym rady... wielkie podskórne ropne coś... najgorsze jak się kilka w kupę zbiorą... i tak sobie goreją.

Najlepsze jest to, że przed braniem tych tabletek, aż takich problemów z cerą nie miałam jak mam teraz... I z czasem mi się to niestety nie unormowało.

Ale może faktycznie tobie akurat zadziała to inaczej może ja jestem wyjątkowa

W każdym bądź razie lekarze nic chętniej nie przepisują niż tabsy... Ja się ostatnio dowiedziałam, że na brak miesiączki czy zanikanie muszę brać hormony, aż nie zachcę zajść w ciążę... No dziękuję, jak tak wygląda leczenie... Raczej bym to nazwała zaleczanie skutków, a przyczyny wciąż nie wyleczone.

Dlatego jak już mówiłam, przerzucam się na zioła i zobaczymy co to pomoże. Trzymajcie kciuki
gosisgosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.